spoRtvensteR flcUa STEINWAY piano S.E.C. omzeilde lastige klip Bi 2-3 Vriendenschaar zege op B.D.C. won met 4-2 van koploper E.M.M. X PIAN0HANDEL W. VAN TOL V.V.Z. won met 1-4 van F.A.K. Eminent Boys-S.E.C. 6-4 3 Flirt met Moskou ook voor Schoen reparaties Weer winst voor Olvmiiia-dames Hees snee)de geli'k tegen Valleivogels B.D.C.-Handbal cc BATEXeiRG'S Erkende Ante- en Seeeterriijselieol Korfbalvereniging De Meteoren Bijzondere aanbieding van een Prijs 1475.- Nieuwe Baby Piano's Bespeelde Piano's Nieuweweg 103 Soest - Telefoon 2968 „Olympia" wil een eigen clubcentrum hebben v.v.o.o. Zaterdagmiddag r VERSLAGEN NABESCHOUWINGEN EN STANDEN VAN DE IN DE AFGELOPEN WEEK GESPEELDE WEDSTRIJDEN De Rooy en Ruttenberg kregen hoofdwond SEC. heeft zondag in Culemborg een lastige klip omzeild door Vrienden schaar in eigen huis nogal verrassend met 2-3 te kloppen. Het was de ak- tieve Duyst. die de Soesters na tien minuten in de tweede helft in veilige haven schoot. In de resterende tijd heeft SEC. het nog heel moeilijk ge had, maar de verdediging heeft zich kranig geweerd. De Rooi: en Rutten berg kwamen gewond uit het strijd perk. maar daaruit mag men niet af leiden, dat er sprake is geweest van ruw spel. Integendeel, het was een faire wedstrijd. Beide S.E.C.-spelers kregen een hoofdwond in een duel met een tegenstander; Ruttenberg speelde de wedstrijd met een groot verband om z'n hoofd uit. De Rooij kon met. een ferme pleister op het voorhoofd na afloop de kleedkamer ODZoeken. Na acht minuten passeerde rechts binnen De Bruin met een niet on houdbaar schot SEC.-doelman Van Hattum. die overigens het uitzicht werd ontnomen door aarzelend ingrij pende verdedigers <1-0). S E.C. kwam daarna sterk opzetten. Het zette de verdediging van- Vrien- dpnschaar onder druk en doelman V/ammes moest herhaalde malen in actie komen. Tot de 28ste minuut ging het werk hem goed af. Toen kreeg Verhoeve de bal toegespeeld en pas seerde vier tegenstanders, doelman ,TTammes incluis (1-1). Na een half uur werd Vriendenschaar- mi dvoor Zuider vervangen door T. ciapuwenhoek, omdat hij een blessu re had opgelopen. In de 40ste minuut kwam de thuisclub op 2-1. Rechts buiten Kuik nam een corner, die door linksbinnen Van Zoelen onhoudbaar werd ingekopt. Het duurde niet lang, cf beide partijen stonden weer op gelijke voet. Even voor het einde van de eerste helft resulteerde een vlotte combinatie met goed samenspel in de gelijkmaker. Van de Broek lanceerde Verhoeve, die op zijn beurt Van Ber7 kpl aan het werk zette Deze aarzelde niet. maar schoot de bal keihard in; Wammes had geen verweer (2-2). Dit was ook de ruststand. Na de pauze kreeg Verhoeve al snel een fraaie scoringskans, maar alleen ■"nor doelman Wammes faalde hij. F F, C. kreeg niettemin een voorsprong dat gebeurde in de tiende minuut, toen rechtsbinnen Van de Broek, sa men met buitenspeler Dorrestein de beste man in de Soester voorhoede, de hal op tijd afgaf aan Duyst. De kleine SEC.-linksbinnen laveerde eerst om een tegenstander heen en liet toen een schot los, dat de Vriendenschaar-doel man kansloos maakte (2-3). De groen-witten kregen nog een goe de kans, maar de TTrije bal van Van Breukelen werd niet benut. Hij schoot net over. Na een half uur schoot mid voor Sleeuwenhoek tegen de lat. SEC. kreeg het benauwd. De thuis- rhib deed er een schepje bovenop en Soesters kwamen danig in het "^uw te zitten. In de laatste 20 minu- tn hebben zij zich dan ook vrijwel uitsluitend tot defensief voetbal moe ten beperken. ^och leverde enkele uitvallen van de groen-witten nog wel gevaar op. In de 35ste minuut o.a., toen Duyst een In de afdelingsderby tussen Olym- pia en Spirit hebben beide verenigin gen evenveel punten behaald. Bij de dames was het Olympia dat won. bij de heren legde Spirit beslag oo de punten. Vooral in de tweede set toonden de Olympia-dames zich superieur aan de SDirit-dames Na de eerste set met 11-15 gewonnen te hebben behaalden zij in de tweede set een 1-15 zege. Snirit gaf de moed echter niet oo en in de derde set heeft het er danig om gespannen. Olympia won tenslot te met 14-16 en won de wedstrijd met 3-0. In de wedstrijd tussen de heren-teams van Olympia en Spirit had Olvmnia het beste van het spel en aanvankelijk leken zij ook op een overwinning af te stevenen. Er werd echter te traag gespeeld en de aanvallen verloren daardoor het verrassende element Spirit liep in de eerste.set een grote achterstand geheel in en won deze set met 15-17 Ook de tweede set le verde een 8-15 zege on In de volgende twee sets lukte het Olympia veel be ter en brachten zij de partijen door met 15-7 en 15-C te winnen weer op gelijke voet. In de beslissende set liep Spirit snel uit naar 0-5 Olympia was hierdoor zo aangeslagen, dat zij onnodige fout?^ gingen maken, waardoor Spirit ook deze set met P-1.5 won en daarmee de wedstrijd met 2-3. Het derde heren-team, was zoals ver wacht, niet opgewassen tegen het goed draaiende Vios 2 Toch hebben zij het de Vios-heren niet cadeau gegeven en kunnen zij terugzien op een goede wedstrijd Eindstand 3-0. Het programma voor deze week luidt; 18.30 uur: Olympia a-S S S (j 18.30 uur; Hoogland-Olvmpia b (j.>. 20.00 uur: Olympia 3-Spirit 3 <d.). 20.45 uur: Olympia 1-Jodan Boys (d.). goed schot loste. De Vriendenschaar doelman kon juist op tijd met een been redding brengen. Het meeste ge vaar school eehter in de aanvallen van de gastheren. Maar de goed op dreef zijnde Ruttenberg en z'n se condanten hielden de voorhoedespe lers van de thuisclub keurig in be dwang. In de 37ste minuut scoorde linksbui ten J Sleeuwenhoek de gelijkmaker, maar het was de scheidsrechter niet ontgaan, nat hij daarbij zijn hand had gebruikt. Dit doelpunt werd dus terecht afgekeurd. Even voortijd behoedde Van Hattum zijn ploeg voor een gelijk spel door een schot van linkshalf De Leeuw prachtig klemvast uit de bovenhoek te grissen. Het was het laatste wa penfeit in deze wedstrijd, die door S.E.C. toch wel verdiend gewonnen werd, gezien het spel over de gehele wedstrijd. De Soesters blijven door deze overwin ning koploper De stand is alsvolgt: SEC 8-12 WIJ. 8-8 Holland 8-11 Fortitudo 8-8 Saestum 8-10 Vriendensch 8-8 Zeist 8-9 Donar 7-4 V VO G 8-9 C.D.N. 8-4 Baarn 7-8 Veenendaal 8-3 Marcel v. d. Lugt nam drie doelpunten voor z'n rekening Het eersté kwartier was E.M M stuk ken sterker dan BDC. Marchel v d, Lugt verving zijn neef Jan v d Lugt, die woensdagavond tijdens de Ilcht- wedstrijd tegen V.V.Z. zijn been brak. want nu nam zij het offensief in handen. Spil Schootbrugge wist van aanpakken en hij voorkwam menige goed opgezette BDC.-aanval. Na een kwartier kreeg E.M.M. een hoekschop te nemen. Linksbuiten Walet kopte onhoudbaar langs Smink. zodat de stand weer gelijk werd Nu gaf B D C Een scrimmage voor het E.M.M.-doel met als lijdend voorwerp de E.M.M - doelman. Hoewel de keeper klem ligt ging het schot overigens naast. In het midden B.D.C.-speler Jan Beijer, die de geblesseerde Jan van de Lugt ver dienstelijk verving. Marchel speelde nu midvoor Smink stond wèer -onder de lat bij B.D.C. en deze redde in de 5e minuut mees ter lijk. E.M.M stak hard van wal en de verdediging van B.D C. kreeg veel werk te verzetten. Zoals gezegd kreeg midvoor Dekker na 5 minuten een fraaie schietkans, maar deze werd voorkomen door Smink. Na een kwar tier. toen E.M.M. nog steeds in de meerderheid was, kreeg midvoor Dek ker een betere kans en hij schoot raak 0-1. BDC pakte toen wat be ter aan, maar de hoge ballen waren allemaal voor de langere E.M.M -ers. Oneeveer twee minuten na het doel punt van E.M.M., kreeg Marche! v d Lugt de bal vrij. hij omspeelde keeper Broeke en bracht de partijen op gelijke voet. 1-1. Nog bleef E M M het meest aanval lend, doch de verdediging van B D C kreeg toen meer vat op het spel van de Hilversummers. Vijf minuten voor de rust kreeg de bewegelijke Marcel' v, d. Lugt de bal onder controle-'en met een hard schot, waarbij de keeper juist te laat dook, verdween de, bal in het E M M.-doel. 2-1. Met deze stand ging de rust in. Die had B.D.C. zeer goed gedaan. Hees heeft zich geheel hersteld van de vorige week geleien nederlaag te gen Hulshorst. Het elftal was enigs zins gewijzigd Herman de Bree had zijn broer Gerrit vervangen op de linksbuitenplaats en hij was het die na 10 minuten Hees de leiding be zorgde uit een pass ,?an Ad van Veen. Hees bleef sterker, maar toch zou de gelijkmaker komen. Lex Hop be zondigde zich aan een overtreding en de vrije schon werd ingekogeld. 1-1.' Dit was in de 25e minuut. Vij f minuten later kon rechtshalf Walet de bal laag inschieten, zodat Hees weer de leiding had genomen. 2-i Het werd vijf minuten voor rust zeKs 3-1 door Ad van Veen, door fraai samenspel met rechtsbuiten Buddingb Hees hield het in de tweede helft een tijdlang vol; maar door een mis verstand in de verdediging wist de linksbinnen var. de bezoekers er 3-2 van te maken Hees probeerde het met verre trappen, maar het wilde niet lukken. In de 25e minuut zou de gelijkmaker gescoord worden doordat back Hop de bal radicaal miste. De rechtsbuiten van Valleivogels liep om Hop heen en gaf de keeper van Hees het nakijken. 3-3. Hees kwam daarna weer in de meer derheid. maar het geluk was niet aan haar zijde Tien minuten voor tijd mochten de bezoeke-'3 nog een reserve in het veld zenden, omdat een van hun spelers kramp kreeg. Het was ëen~ Iportïeve strijd, waarin de punten werden gedeeld. niets meer cadeau. Aanval op aanval volgde en in de 30ste minuut wist linkshalf Brouwer het net te vinden en had B D.C. weer de leiding geno men. Twee minuten later schoot Mar chel v. d Lugt keihard in en bracht de stand op 4-2. E M.M toonde zich toen nog niet een geslagen Dloeg. maar hield stevig stand. Keeper Smink moest nog enige malen redding bren gen. hetgeen hem goed afging. Tot de laatste minuut hield E M M stand, maar het mocht niet meer baten B D.C heeft de overwinning volko men verdiend en zij versloeg een ge vaarlijke concurrent, die de bovenste plaats van de ranglijst bezette. De uitslagen van de door B.D.C.- handbal gespeelde wedstrijden zijn alsvolgt: Dames asp. B.D.C. 1-B SV 3-6 Dames asp B D.C 2-B.H.C. 2 2-4 Dames sen. BD.C-BH.C. 4-4. Dames jun. B D C. 2-Spirlt 2 4-8. Heren jun. BDC 1-A A.V 1 7-8 Dames jun. Olympia-B D.C. 1 6-7. Heren sen. Amf. 3-B.D.C. 2 7-14. Heren asp. Amf -B.D.C. 7-3 C»° CO Gedipl. A.B A N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 <02955) bgg 03498-1951 U wordt gehaald en gebracht. Meteoren 1 heeft het tegen Tovers 4 niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. 3-3. Na 15 minuten opende mevrouw Maris de score voor Meteoren en 5 minuten later kreeg Henk de Jong een fraaie schietkans die hij benutte. 2-0. Toch wist Tovers er spoedig 1-2 van te ma ken. Even voor de rust was het Kem- ler sr. die de stand op 1-3 bracht, zo dat De Meteoren welgemoed aan de tweede helft begonnen. Het spel van Meteoren bleef toen on der de maat en nadat Tovers vier strafworpen had genomen, waarvan er slechts één werd benut, bleef Me teoren sterker. Een paar minuten voor tijd wierp een Tover de bal meester lijk door de mand en bracht beide partijen op gelijke voet. 3-3. Overige uitslagen: Zwaluwen 4-Meteo- ren 3 5-3. - Aspiranten: Amersfoort B-Meteoren A 0-9. - Meteoren B-Al- sius D 1-0. Deze klasse-plano heeft een teakhouten kast. Levering franco met 3 jaar garantie. Gespreide betaling desgewenst tot max. 4 jaar. FöRSTER - WEISBROD - ROST,ER - NTEER - PETROF Vanaf f 1940.—. KAPS - STEINBACH - EUBEL LECHLEITER, met nieuwe kasten. Vanaf f 625, Door een 1-4 overwinning op F.A.K. te Bilthoven is V.V.Z. lijstaanvoerder gebleven. Wegens verhindering van Demmers was Timmer in de voorhoede opgenomen. Back Haage was eveneens vervangen en wel door v. d. Munt. van F_A.K. wist te vinden en V.V.Z opnieuw de leiding bezorgde. 1-2. V.V.Z. bleef sterker en na een half uur tippelde Haage met de bal aan zijn voet door ce gehele F.A.K-ver dediging. Op het laatste ogenblik gaf Op de jeugdraadsvergadering van de Gereformeerde Kerk te Soestdijk, die werd voorgezeten door dominee De Jong, was de heer J. Schippers, alge meen voorzitter van Olympia. als af gevaardigde van deze vereniging aan wezig. Hij liet goede berichten horen De le- denwerfaktie van Olympia loopt heel goed. Bij de verschillende afdelingen is dan ook een goede vooruitgang Bij de drumband waren zelfs teveel aanmeldingen, zodat een ledenstop moest worden ingesteld. In de Jeugdraadsvergadering is ook de wens ter sprake gekomen, die Olympia allang koesterthet bezitten van een eigen clubcentrum Hierover zijn echter nog geen mededelingen te doen. Hoewel de Qual d'Orsay alle pogingen in het werk heeft gesteld om het te doen voorkomen alsof het bij het be zoek van de Franse minister van bui tenlandse zaken. Couve de Murville aan de sowjet-unie om niet veel meer te doen was dan een soort vakantie reisje. betekenen Couve's besprekin gen in werkelijkheid wel terdege dat de Franse-Russische vriendschap op nieuw iets inniger is geworden. Belangrijke politieke gevolgen heeft het bezoek overigens niet opgeleverd. Wanneer men het communiqué verge lijkt dat werd uitgegeven na de be sprekingen van de Russische minister van buitenlandse zaken. Gromiko, te Parijs met hetgeen na de conferen ties in Moskou is gepubliceerd, valt onmiddellijk op hoezeer de resultaten overeenstemmen. Twee belangrijke punten waarover men het in Moskou en Parijs kennelijk roerend eens is, werden zowel bij Gromiko's bezoek in april als het re cente tegenbezoek van Courve aange roerd, namelijk de kwestie-Vietnam en de ontwikkeling van het kernwapen- vraagstuk. Strijd staken Evenals in april waren belde minis ters het er over eens dat de gebeur tenissen in Vietnam „groeiende be- zorgheid veroorzaken" en zij legden nog eens de nadruk op de gevaren voor de vrede die de strijd in Vieb- naam inhoudt. President De Gaulle heeft meermalen zonder overigens veel resultaat, als zijn mening te kennen gegeven dat een neutralisatie van Vietnam de eni ge oplossing zou zijn voor deze kwes tie. Hij wil dat een uitweg gezocht wordt op basis van de Geneefse over eenkomsten van 1954 die een einde maakten aan de Indochinese oorlog en onafhankelijkheid waarborgden voor de vroegere Franse kolonie ~r~f Iff De keeper van F.A.K. gepasseerd, door de prominente Schaap, die hier het tweede doelpunt maakt. Uiterst links Timmer, vierde van links Schaap. Bij een der eerste aanvallen op het doel van F.A.K. zette rechtsbuiten Ruizéndaal de bal voor. waarmee mid voor Hament radicaal miste, maar Schaap stond op zijn plaats en schoot in. 0-1. Een hoopvol begin voor V.V.Z.. maar F.A.K kwam meer en meer in de aanval, doch strandde steeds op de hechte V.V.Z.-verdediging. Spil Henk van Kooij raakte geblesseerd, maar liet zich niet direkt vervangen Door dat Van Kooij niet op volle kracht speelde, was de midvoor van F.A.K hem enige malen te vlug af. Zodoende kon deze speler even voor rust de gelijkmaker scoren. 1-1. Na de thee werd H van Kooij ver vangen door Haage Deze ging op de backplaats en Pouw op de spilplaats spelen. Zeven minuten in de tweede helft was het opnieuw Schaap, die het doel hij over aan Schaap, die het derde doelpunt voor zijn rekening nam. F.A.K was toen een geslagen ploeg Kort voor tijd kon Timmer, via de staander er nog 1-4 van maken. De stand in de 3e klasse C is thans als volgt: V.V.Z. 8 7 0 1 14 29-7 Eminent Boys 8 6 1 1 13 37-16 8 5 1 2 11 22-8 F.A.K. 10 4 1 5 9 25-26 Baarn 6 4 0 2 8 20-11 SEC. 8 4 0 4 8 33-25 BV.C. 8 3 1 4 7 24-19 Dolderse Boys 8 3 1 4 7 25-26 PUEM. 8 3 0 5 6 10-27 L.E.V.U. 8 1 1 6 3 18-35 U.V.V.O. 8 1 0 7 2 10-53 Overige uitslagen: Junioren V.V.Z.- S.E.C 0-4 - Aspiranten: Amf Boys V.V.Z. 4-2. - Pupillen: K.V.V.A.-V.V.Z. 0-0. Eminent Boys heeft S.E.C. een ver diende nederlaag toegebracht. Na 8 minuten nam deze club de leiding door een penalty, die terecht was toege kend. 1-0. Even later schoot Stalen hoef tegen de lat. de bal sprong te rug en Vink stond klaar om in te schieten l-l Eminent Boys hernam de leiding in de 20e minuut (2-1). S.E C. kwam wel terug, maar er ha perde teveel aan de afwerking. Emi nent Boys schoot na 35 minuten spe len weer raak en bracht de stand op 3-1. Na de rust was SE C sterker maar toch werd het 4-1 voor de Boys. Twee minuten later kon Kramer er 4-2 van maken. Direkt daarna weer een aan val van de gastheren en het werd 5-2. Weer twee minuten later kende de scheidsrechter S.E.C een strafschop toe. die door Beijer onberispelijk werd genomen. 5-3 Back Baptist ging mee naar voren en wist door alles heen te dribbelen en maakte er 5-4 van. S.E C. kon nog een gelijk spel uit het vuur slepen, maar de gastheren lie ten het niet zover komen en uit een vrije schop wisten zij er 6-4 van te maken. SE C. 2 speelde zaterdagmiddag thuis tegen Hoevelaken 2, waarbij de be zoekers goed spel te zien gaven. Hoe velaken won met 1-3. De Gaulle heeft echter nooit aange geven op welke manier hij zijn ge dachten over Vietnam in de praktijk verwezenlijkt meent te kunnen zien. Zoals Washington immers reeds vele malen heeft herhaald, is er op het ogenblik geen uitzicht op dat de Noordvietnamezen bereid zijn tot on derhandelen Waarschijnlijk ziet ook Moskou een neutralisatie van Vietnam de enige op lossing en wenst het inwerkelijkheid nauwelijks een overwinning van het bewind van Hanoi, omdat daarmee de Chinese these bewezen zou zijn. dat een communistische bevrijdingsoorlog met morele en eventueel materiële steun van China is te winnen. Dit laatste zou een uiterst belangrijke aanmoediging voor China betekenen zijn streven naar een leidende rol in de Aaziatische wereld krachtig voort te zetten. Tegen de m.l.f. Zowel Frankrijk als Rusland zijn hef tige tegenstanders van de vorming van een multi-laterale kernmacht waarin aan Duitsland zekere zeggenschap ge geven zou worden over het gebruik van atoomwapens. Evenals bij de kwestie-Vietnam lopen hier de doelen van de Franse en Russische politiek vrij aardig parallel terwijl hun uit gangspunten toch wel verschillen. Frankrijk ziet in een multilaterale kernmacht van de N A V O voorna melijk een bedreiging van zijn sou- vereine onafhankelijkheid, terwijl de sowjet-unie beducht is voor een wa pen in handen van de Westduitse „revanchisten" Er is nog een derde belangrijke poli tieke kwestie waarover de standpun ten Parijs en Moskou niet ver uiteen liggen de rol van de Verenigde Na ties en voornamelijk die van de Vei ligheidsraad. Beide landen zijn bevreesd dat de Vei ligheidsraad een al te belangrijk or gaan wordt van de wereldorganisatie en willen haar macht zowel door het recht op veto als door de supervisie van de algemene vergadering van de V.N. binnen de perken houden Hoezeer hier de Franse en Russische opinies vlak naast elkaar liggen, is kortgeleden nog gebleken toen Rus land verdere actie van de Veiligheids raad met betrekking tot de strijd in Kasjmir blokkeerde, nadat eerst Frankrijk slechts met moeite er toe was overgehaald de westerse opvat tingen niet geheel te doorkruisen.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5