„Diamanten-Mary" verloofd In VS linnen wat klok slaat Brief uit= Owtffer onó HELP - IK HEB EEN BOEKHOUDER NODIG! Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat VROUWEN IN HET NIEUWS Waar een vrouw niet buiten kan Kleur haar eens anders Een der rijkste erfgenamen ter wereld Kunst alles Voor Nancy f Huisvrouwen verzuchten Jaloezie en verbazing Beige is populair Pasteltinten /Af Verlichting van onze woningen Rustig Veiligheid /AV.V.V.V.V.V.W.V «VSW.V.V.V.V.V.W.* iV.W.V.V.V.V.'.W.V ■VAWA-MWW; Eén van de vroegste herinneringen van Mary Oppenheimer is het bezoek van koningin Elizabeth van Engeland (die toen nog prinses Elizabeth was), aan Kimberley in Zuid-Afrika. Tijdens dit bezoek vierde Elizabeth haar 21ste verjaardag en Mary, als kleindochter van de rijkste man van Zuid-Afrika, was uitverkoren om haar te feliciteren en een cadeau 'e overhandigen. Mary was erg verlegen, mompelde haar felicitatie en bood Elizabeth een paar prachtige blauwwitte diamanten aan, afkomstig uit de mijnen van de familie Oppenheimer. Zij was toen nog maar drie jaar oud en sinds dat tijdstip zijn diamanten een belang rijke rol in haar leven gaan spelen. Zij ls een van de rijkste erfgenamen ter wereld geworden en het is daarom niet vreemd, dat er nogal wat geschre ven is over de verloving van Mary met Gordon Waddell, internationaal rugby- speler en effectenmakelaar te Edinburgh in Engeland. De ouder- van Mary Op penheimer hekben altijd de gevaren in gezien die hun enorme rijkdom voor hun kind zouden kunnen doer ontstaan. Twee jaar geleden brachten zij Mary ertoe een betrekking te zoeken en dat deed zij. Zij trad dienst als kantoorbediende op de boekhoudafdeling van één van de Oppenheimer - maatschappijen. Haar loon was honderdtwintig gulden per week Mary's moeder is nuchter van aard. Zij noemt haar dochter „Sausage" (worst je), Mary's vrienden en vriendinnen noe men haar „Mary Opp". Zij is nu 21 jaar oud. De heer Wad dell lerde zij kennen toen hij in 1961 op tournee was met het British Lions- team. De verlovingsring, die zij kreeg was een erfstuk van de Waddell-familie. Deze is eigendom geweest van de groot moeder van de heer Waddell. Het is een eenvoudige ring met drie stenen. Dia manten, natuurlijk Aan de muur van de ambassade van de Verenigde Staten in Madrid hangt een schilderij van de pop-artiest Andy Warhol. Treedt men de Amerikaanse ambassade te New Delhi binnen dan ziet men een zwart-op-zwart „pop-art" schilderij van Ad Reinhardt Deze schil derijen waaruit een radikale wijziging valt op 'e maken in de traditionele ma nier van inrichten van diplomatieke ge houwen zijn er vooral dankzij Nancy Kefauver, die benoemd is om het State Departement van advies te dienen om- tent kunst „Wat men wil" zegt zij is de cultu rele „image" van Verenigde Staten in het buitenland te tonen en enige van die saaie plechtige muren een beter aan zicht te geven". Mevrouw Kefauver is zeer geschikt voor deze functie Zelf is ze een talent volle amateurschilderes. In haar studen tentijd woonde ze in Parijs en maakte zij olieverfschilderijen en muurschilderijen. „Ik woonde in een klein hotelletje", vertelt zij. Ik had .maar heel wei nig geld maar ik studeerde serieus en 's avonds ging ik vaak dansen in een van die kleine clubs aan de linker oe ver". In Washington onderwijst zij kunst aan ongeveer honderd leerlingen. Me vrouw Kefauver is de weduwe van wij len senator Estes Kefauver, die twee maal verkiesbaar was als democra tisch kandidaat bij de presidentsverkie zing. Zij was de eerste echtgenote, die haar man daadwerkelijk en actief hielp bij zijn verkiezingscampagne. ,,Het was een fantastisch opwindende ervaring en daarna een geweldige teleur stelling", zegt zg van deze periodes. „Je werkt hard, zes maanden lang, en houdt het voor onmogelijk, dat je kunt verlie zen. En dat gebeurt dan toch. We kwa men vreselijk in de put thuis. Daar wer den we verwelkomd door ons dochtertje Linda met de woorden: „O, mammie, wat heerlijk nu hoeven we niet te ver huizen". We waren er gelijk door in een beter humeur gebracht". Linda is haar oudste dochter, zeven jaar na het huwelijk geboren. ,,Ik dacht, dat we nooit kinderen zouden krijgen", zegt ze. Ze heeft er nu vier. Mevrouw Kefauver is Schotse van ge boorte. Haar vader is de ontwerper van de Queen schepen. Haar moeder kwam uit Tennessee en deze stuurde twee van haar dochters naar de Verenigde Staten voor een bezoek. Bij een tante in Chatta- nooga, Tennessee, verbleef zij in een ro mantisch zuiderlijk huis „badend in de gardenia's". Daar ontmoette zij Estes Kefauver, die er advocaat was. Hij ver gezelde haar naar haar huis in Schotland en zij trouwden een jaar later. Nancy kon aan het leven in Chattanooga niet erg wennen en was blij, dat haar man een ze tel in het Congres kreeg. Zij verhuisden naar Washington. Later werd hij tot se nator benoemd. Zijn dood in 1963 op 58-jarige leeftjjd was een persoonlijke tragedie voor zijn vrouw en een groot verlies voor de Ame rikaanse politieke wereld. „Men heeft mij zwaar onder druk gezet om Estes op te volgen in de senaat", zegt mevrouw Kefauver, „maar ik weet niet genoeg van de politiek af. Op het gebied van de kunst ben ik beter thuis". Bijna elf jaar ben ik nu al bezig enig evenwicht te krijgen in het huis houdelijk budget. Wij kunnen nog steeds betalen maar het lijkt me niet, dat onze rekening nu bepaald het lichtende plekje is in het leven van een bankdirecteur. Iedere week neem ik mij voor elke uitgave te noteren zodat ik tenminste weet waar het geld blijft, maar iedere week loopt het weer mis door kleinigheden als busgeld, een krantje zus, een tijd schriftje zo en wat dies meer zij. Aan het einde van de week tel ik op wat ik me herinner uitgegeven te hebben telkens begin ik opnieuw en telkens is het eindgetal anders. Ik ben dus maar met het gemiddelde gaan werken. Op die manier krijg ik een oppervlakkig idee van wat ik allemaal uitgeef maar het blijft oppervlakkig In tijdschriften lees ik wel eens huis houdelijke begrotingen van andere men sen en ik moet zeggen, dat ik dan een gevoel van jaloezie en verbazing niet kan onderdrukken. Mensen, die ongeveer hetzelfde verdienen als wij kunnen een auto houden - en dat is er voor ons niet bij - en hebben allerlei verzekeringen en andere luxe dingen, die het leven zo'n stuk geborgener maken. In deze artikelen wordt weinig gezegd over impulsieve aankopen, waar we toch allemaal wel eens mee te maken hebben, of het kopen van geschenken, - iets waar ik absoluut niet onderuit kan. wy zijn rijk gezegend met familie Onderschriften: De Italiaanse confec tiemode is bijzonder Individueel en de stoffen nemen een belangrijke plaats in Rechts: voor 's avonds toont Roslein een tot de enkels reikende rok van Schots geruite stof in handgewezen open wollen mohair. Er wordt een mouwloze blouse gedragen in een veststijl met twee splitten van voren, die uitkomen op twee ondiepe plooien op de rok. Links: In relief geweven wol wordt door Alta Moda gebruikt voor een lange, iets aangesloten mantel, met stiksels van het schouder stuk tot aan de zoom van de rok. Man chetten van bont maken deze mantel tot een luxueus geheel. Een lekker geurtje is een schoon heidshulp, waarvan men het belang niet moet onderschatten. Tegenwoor dig kan men tegen acceptabele prij zen toiletwater kopen, dat royaal gebruikt kan worden, aangezien het parfum niet zo sterk is. Gebruik dezelfde geur in zeep, badzout, talk poeder en hul u de gehele dag In dezelfde lekkere lucht. Houdt dure parfum voor speciale gelegenheden Laat u niet opjagen als u parfum koopt. Probeer een geur. die u pret tig lijkt op de pols. Laat het opdro gen en ruik dan. Probeer dan een ander geurtje op de andere pols Koop de parfum aUeen als deze u geschikt voorkomt. Maar pr" beer niet meer dan twee of drie geurtjes uit, anders weet u er geen eind meer aan. Parfum is vaak duur, maar de nieuwste parfumspuitjes voor In de handtas en op de toilettafel zijn zo fyn, dat men langer met een flesje parfum doet dan voorheen. Er zijn allerlei luchtjes - bloemengeur, hout reur, specerygeur, exotische geur. Als men eenmaal weet in welke groe men het zoeken moet, dan kan men meer dan één passende geur kiezen. Een fyn geurtje ls echt vrouwe lijk. Van top tot teen Tegenwoordig veranderen veel dames van haarkleur, permanent of semi-permanent. Maar de ver andering moet niet te drastisch zijn! Om er goed uit te zien als blondine, moet Uw huid bijvoor beeld niet te bleek zijn en Uw ori ginele haarkleur zou niet donker der moeten zijn dan donkerblond. Indien men besluit blondine te wor den, kan men kiezen tussen zilver achtige tinten en tinten met een beige ondertoon. Roodbarigen kunnen hun haar een bronzen tint geven en grijs haar kan tot de originele kleur teruggebracht worden of enige linten lichter. Dat laatste is mooi bij de wat oudere huid. Een firma, die zijn produkter. verkoopt in kapsalons in meer dan tachtig landen, heeft een nieuwe weerschijnspoeling voor hen, die bruin of lichtbruin haar hebben Door deze spoeling krijgt het haar een flatteuze gloed, met glanzen de plekken en golven in bet kapspl vallen er extra door op. Een ander Idee is 2 tinten te gebrul ken, met een iets lichtere tint van dezelfde kleur voor het haar rond >m het gezicht. Wat U echter ook besluit, ga voor zichtig te werk en als de veran.de ring erg groot ts, laat het dan aan de kapper over Deze zal eerst uil proberen ol de kleurverandering mogelijk ls voor Uw haar! In Amerika houden de vrouwen van de prettige, koele dracht van linnen, de stof, die zo geschikt is om er elegante kleding van te maken. Linnen is vormvast en is geschikt voor overdag en voor avondkleding, afhan kelijk van de stijl. Lang niet alle soorten linnen worden tegenwoordig nog van vlas gemaakt. Deze stoffen zien er wel hetzelfde uit en zijn op dezelfde manier geweven maar als grondstof is dan zijde of een synthe tisch materiaal gebruikt. De veelzijdigheid van linnen is wel de belangrijkste reden tot de popu lariteit van deze stof. Met wat borduurwerk kan men er een indruk wekkende avondjapon van maken, zoals Malcolm Starr heeft gedaan, met zijn laag uitgesneden ontwerp van blauw linnen met kraaltjes borduursel. Een sportief contrast hiermee vormt het ééndelig broek pakje van Sariff Zumpano, afgezet met ruches van witte organdi langs de hals en de polsen. door? Beige, de populaire kleur van dit sei zoen In New York, wordt gebruikt voor een mouwloos pakje van linnenachtige stof, in feite een combinatie van dacron en rayon. De deux-pièces, die zeer in zwang zijn. ziet mei. vooral in de vorm van japon met een lang jasje en met e-..i ceintuur losjes om de taille Ook het jacje is mouwloos maar er zit wel een klein kraagje op. Het geheel is gemaakt van echte Moygashal-linnen. De tailles zijn vrij laag en de rokken iets wijder, hetgeen een sportieve indruk geeft en meer vrijheid van beweging. Echt aanzien van linnen heeft Ierse linnen tweed in de natuurlijke kleur. De ze stof is zwaarder dan de andere soor ten linnen en het weefsel vertoont een dul deljjk reliëf van „vórspinsel". Pasteltinten doen het goed voor linnen en men ziet daarom veel zacht rose, zacht blauw eD zonnig geel. Voor meer formele gelegenheden is donkerblauw linnen de ongeschreven modewet. Een nauw pakje met dubbele voorslui ting van donkerblauw linnen met kope ren knopen wordt gecombineerd met een imposante witte hoed en korte, witte handschoenen en ziet er chic en formeei genoeg uit om te dienen voor een forme le gelegenheid overdag. Men kan de ac cessoires echter naar verkiezing vari eren. Voor 's avonds ziet men vooral vee) linnen, bedrukt met een dessin en lange tot de enkels reikende, japonnen. Men werkt vaak met zwart op een witte ach tergrond en het dessin is dan geome trisch of van onregelmatige vorm. bij voorbeeld zeeschelpen. Een avondensemble, dat ln deze cate gorie niet past is een kort pakje var Larry Aldrich, dat de schouders onbe dekt laat en gemaakt ls van stevig wit linnen. Het lijfje sluit aan één kant en één schouderbandje is met een strikje bevestigd. Linnen kan gekleed en sportief zyn. Deze stof is geschikt voor op reis en de grote keuze ln dikte maakt de stof ge schikt voor uiteenlopende klimaten. Lin nen begon ln Parijs zjjn victorie en het is duidelijk dat nu ook de Newvnrkse ontwerpers er enthousiast over z\jn. Newyorkse ontwerpers z^jn ent housiast over alle soort en linnen een rage, die in Parys begon. RechtsAvondpakje van Larry Aldrich, dat de schouders onbe dekt laat van stevig wit linnen met de nieuwe zjjslulting ln het jasje en een gerende rok. Rechts: Bar berini gebruikt eveneens wit lln nen maar nu voor een deux-pieces met de nieuwe, laag omgeknoopte ceintuur en het lange jasje. De knopen zfy'n groot en verguld, de zakklepjes zyn laag aangebrachl - en vrienden maar dat betekent ook. dat er regelmatig verjaardagen, ver lovingen en trouwpartijen zyn. Daar hoort, een cadeau bij en men hoeft er helemaal niet buitensporig gul voor tr zfln. Het huis is ons eigendom en het staat n Tg overeind maar er moet altijd wel wat gerepareerd worden. Loodgieters zijn bij ons bijvoorbeeld kind aan huis. Er is altijd wel een kraan of Iets derge- llijks lek Om maar niets te zeggen van de boiler, die ons ook regelmatig in de j steek laat. I Myn nadeel is verder, dat mijn echt genoot niet handig is. Als de stofzuiger iOf de maaimachine kapot zijn, moet er een valeman komen Wel hebben we ei genhandig het huis geschilderd, maar ja, de kosten van verf en kwasten liegen er niet om. Op de helft van elke weel: heb ik het vreselijke gevoel, dat lk geld verloren moet hebben. Het huishoudgeld ls dan grotendeels verdwenen. Ik heb ge probeerd op allerlei manleren te sparen - in huisjes bijvoorbeeld, waaruit dan elke dag zoveel nam, maar het helpt niets. En als het één dag lukt wat over te houden dan moet het er de volgende dag precies weer bij. Misschien kan een boekhouder of een super-efficiënte huisvrouw mij zeggen wat ik verkeerd doe. Voor adviezen boud ik me ten zeerste aanbevolen. Inmiddels ga lk maar door met mijn eigen sys teem, waarbij ik de voe-ding op het eer ste plan stel en ik hoop er maar het bes te van GLORIA GORDON Woninginrichting Het uiterlijk van alles, dat men 'n huis heeft staan, is afhankelijk \un de belichting. Het ls evenwel nog behing rijker een goede verlichting te hebben voor de ogen en de algehele veiligheid binnenshuis. De meeste keukens zouden zeer opknappen indien men boven de plaats, waar het meest gewerkt wordt (meestal de gootsteen) een t l.-buis laat aanbrengen. Zo'n buis geeft schaduwvrij licht en is ideaal voor de plaats waar men zoveel tyd doorbrengt. Een extra lamp in een diepe, donkere kast of kelder is ook een goed idee. In de zitkamer is een gevarieerde ver lichting nodig Huisgenoten doen meest al uiteenlopende dingen, als naaien, le zen of televisiekijken en het is duidelijk, dat men voor die zaken andere eisen aan de verlichting moet stellen Het is goed een groot lichtpunt te hebben, dat even tueel de gehele kamer verlicht en wat extra lampen aan de muren, met even tueel een lees- of werklamp Voor een aardig effect in een donkere hoek is het een goed idee een lichtpunt aan te brengen tegen een gordijn aan of onder de boekenplanken zodat men de titels van de boeken duidelyk kan lezen. Slaapkamerverlichting moet in de eerste plaats zacht en rustig zijn maar bij de toilettafel heeft men goed licht nodig en een goede leeslamp voor lezen in bed is geen overbodige luxe. Het beste is meestal aan beide zijden van het bed een lamp te hebben, zodat iemand die wil slapen, geen last heeft van het licht van de ander, die wil lezen. In de eetkamer moet de verlichting zowel functioneel als decoratief zijn en het mooiste is het om direct boven de tafel een lamp te hebben, zodat het serviesgoed vrolijk glanst en schit tert. Nuttig zijn de hanglampen, die naar behoefte omhoog en omlaag gedaan kun nen worden - vooral als de tafel ook wel veel gebruikt wordt vor het maken van huiswerk of voor hobby's. Indien men niet veel voelt voor een hanglamp, kan men tn het plafond pla fonnières laten aanbrengen, en voor de gezelligheid wat extra lampen voor de verlichting van de muren. Het ls voor de veiligheid gewenst, dat men in de gang óók het licht voor de trap kan aandoen. De overloop behoeft met zo hel verlicht te zijn want vaak laat men de lamp daar de gehele nacht branden. Het is wel nodig, dat de trap zelf goed verlicht is. Veel ongelukken in huis worden veroorzaakt door een slech te verlichting van de trap. Fluorescerende verlichting is de bes- U oplossing voor de badkamer en b$j de spiegel zal men veel gemak hebben van een extralamp voor scheren en make-up Licht bij de voordeur is niet alleen leuk maar maakt het bezoekers ook gemak kelijk huisnummer en naam te onder scheiden. Voor de gastvrouw heeft zo'n buitenlicht nog het voordeel, dat zjj kan zien wie aan de deur is. Een achterlicht is dikwyls ook gewenst M .i kan dan gemakkelijker de vuilnis bak onderscheiden en tevens wordeD in brekers er door afgeschrikt.

Soester Courant | 1965 | | pagina 13