IVOROL Schoonheidsbehandeling voor 100-jarige v.v.z. MARCHAL HAARMODE S0F.STERRERG L0CHTENBERG Meer veiligheid voor vliegers VERHUUR 25% KORTING J. C. Brouwer en Zn Voor uw Oeldkrediet Stichting Bronchï letter V.V.V.-nieuws FUROL D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Telefoonnummer ziekenauto 5980 Prof. Moeys overleden Medische dienst Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta R.K. Openbare Bibliotheek nieuws Gevonden voorwerpen. Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Het Carolussschoolkrantje verschijnt weer Amersfoortse Kredietbank Mixed Hockey Club Soest Wat doen de lagere B.D.C.-teams zondag S.E.C.-nieuws S.E.C. A moet kunnen winnen van De Meern A De Meteoren Klaar terwijl u wacht BEYEROL SMEERSTATIOX Puzzelrit geslaagd Verkoop van vlees TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 De naar schatting ruim 100-jarige „Vagus Silvatica Atro Purpuria", in gewoon Nederlands een „rode beu kenboom", staande in het plantsoen aan de Koniginnelaan hoek Nieuw- straat, heeft een hardhandige restau ratie-schoonheidsbehandeling" onder gaan. In het algemeen zet men bij een dergelijke beschadiging van een oude boom de bijl erin, doch men vindt dit uit de historie van Soest reeds beken de exemplaar, van een dergelijke schoonheid, dat men het de moeite en de kosten waard vond deze majes tueuze boom voor de ondergang te behoeden. De enorme wond in deze boom ont stond 20 jaar geleden toen de Cana dezen er een vuur onder stookten en de bast ernstig beschadigde. „De beuk van vrouw Esveld" was 50 jaar geleden reeds een bekend af- spraakpunt in het Soester dorpsleven, temeer omdat er in die dagen in het huidige plantsoentje een café stond, waarin „vrouw „Esveld" de scepter zwaaide Het cafeetje is niet meer, maar de beuk is gebleven, als herinne- ri aan een van de vele karakteristieke plekjes, die Soest vele tientallen jaren geleden nog kende De boom zou, als hij praten kon, een heleboel kunnen vertellen. Onder zijn machtige kruin speelden kleine kin deren, stonden jonge paartjes ver liefd te zijn en bepraatten ouderen het nieuws van alle dag. Onlangs nog kwam de boom in het nieuws, toen in de grote uitholling brand werd ont dekt. Bijna kostte hem dat z'n leven, maar de brandweer kon de schade be perken en het leven van „de beuk van vrouw Esveld" zodoende redden. Overigens moet er "heel w-at gebeuren wil de boom afsterven. De beuk k&n namelijk in leven blijven alléén op de buitenbast, net als een knotwilg. Hij kan inwendig nog zo beschadigd zijn, de buitenbast is zijn „hart". Nu wordt de boom, die weer en wind trotseerde, oorlogen overleefde, opge- ken met een laag cement en het nieuw aangebrachte „hout" te schil deren in dezelfde kleur als de bast. Een secuur karweitje, dat echter bij de heer Adelaar in vertrouwde han den is. Als het werk gebeurd is, zal de boom er weer staan zoals in zijn beste dagen! Dojster J. C. Lucas, Slraon Btevinlaan 1. Soesterberg, tel. 03463-1200. neemt In het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th M. Splinter te Soesterberg. w. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A j w. Hagedoom, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517. neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. knapt. Voorman-tuinman A Adelaar van de dienst gemeentewerken heelt de gapende wond deskundig Dat ge beurt door het gapende gat dicht te metselen, het vervolgens te bestrij- MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES Nieuwe aanwinsten- Kinderboeken voorleesboeken. Alexander, Het kindje Jezus van Bethlehem. Boiliger, Ukkepuk. Daalder en Roggeveen, De Toverfluit Duliéu, Paulus en de eikelmanne tjes. Duplaix, Circus Onderstebo ven. Herda, De sprookjeswereld. Hoekstra. Zeven kleine vrienden. Kunhardt, Pietepaf het circushondje Marquand, Chi Ming en het Maan feest. Mitgutsch, Mingo en Bobo in de grote stad. Oeloes avontuur lijke reis. Smulders, Vrouwtje Ver tel maar. Tschukowski, De gesto len zon. 6-9 jaar Blyton, Betty binnen en bui ten. Bouhuys, Auto-Bas. Auto- Bas en zijn vrienden. Brisley, Milly- Molly-Mandy omnibus. Eising, Hans en Riekje. Evers, Annelies, het doch tertje van de vliegenier Grashoff, Hazehartje gaat logeren. Gripe, Hugo en Josefien. Josefien. Van de Hulst, Rozemarijntje en de oude juffrouw. Rozemarijntje en de rooie pier. Rozemarijntje naar school. Laan, Lach jij maar, Pinkeltje. Laurey, Tovertje Konijn en Haasje Repje. Lindgren, Pippi Langkous. Lührs-Vrugt, Polletje Wol. Van Re- moortere, Met een wolkje op reis. yosje, pas opDe wonderkijker. Roggeveen, De baard van Daantje. Bram Alleman. Daantje doet boodschappen. -Jan Piederiet. Snip snap snor. Van Rossum, Gijs krijgt een boot. Gijs staat op schaatsen. Smulders, Muziek voor Pietje Prik. Pietje Prik en het Bie- belplan. 9-12 jaar. Baumann, Penny. De verstoorde krokodil. Berna, De man met de trekharmonika. Betlem, Jacht op Peter Hartman. Birken, De wijze hofnar Achmed De Graaf, Met z'n viertjes in een tent. Mieke cn Hetty's nieuwe plannetjes. Gra- hame, De wind in de wilgen. Hill, Davy Crockett wordt volwassen. De terugkeer van Davy Crockett, Van de Hulst, De pruikemaker van de prins. Manning, Groene Rook. Nörgaard, Leontien in Tirol. Phaff, Zeg dan toch iets, Steffie De Roos, Tip top, Kameleon Travers, De halsketting van Maria Poppins. Zonderland, Professor Zegellak en zijn koekoek. Professor Zegellak's eiland. 12-14 jaar. Beke, Pim Pandoer en de heks van 's Heerenberg. Bloemen, Loesje vindt haar weg Loesje wordt nummer zeven. Blyton. De Vijf en het circusmysterie. Cavanna, Susie waagt de sprong. Chauncy, Een toekomst voor Ellie. Chipperfield, Sire van het Stormdal. Diekman, Annetje knipt de kaartjes. Egger- mont. Kleine Bever de Owaga-Indiaan. Van Helden. Commissaris Achter berg en de verdwenen radiowagen. Van der Linden. Avonturen rond een tent. Nowee, Arendsoog en de vloek van Arbaz. Ott, Meisjeskostschool Ramsay, De wonderbaarlijke reizen en avonturen van Kleine Dot. De Rooy, Kees de Zeejongen. Sereyns, De ge broken steen. Springenschmid, Een avontuur in de bergen. Veeken- Bakker. Deed jij dat, Agniet Jongensboeken vanaf 14 jaar. Rathjen, Overval op de snelweg. Sinds enige jaren wordt op de vlieg basis Soesterberg een cursus gegeven voor meer veiligheid van vliegers, wanneer zij zich zelf op zee of in vijandelijk gebied moeten redden. Het cursusgebouw was maar provi sorisch ingericht, maar thans heeft de V.O.T.C. (Vliegveiligheids oefen- en testcentrum) op de vliegbasis Soes terberg een eigen stenen gebouw, dat woensdagmiddag officieel in gebruik werd genomen. Om twee uur verscheen een helicopter boven het gebouw en daaruit werd sergeant le klas S. Westbroek neerge laten. die in het bezit was van de sleutel van het nieuwe gebouw. Er werden vuurpijlen afgeschoten en daarna ontsloot commandore R. A Sleeuw de deur. In het ruime cursuslokaal verwelkomde hij de vertegenwoordiger van Prins Bernhard, majoor H Holthuis, luite nant-generaal A. L. CoX, en de aan wezige officieren, onder-officieren en leerlingen. De door ons gebruikte apparaten, al dus commandore Sleeuw, hebben be wezen, dat we dodelijke ongelukken op zee kunnen voorkomen. Na het ge bruik van deze apparaten is het niet meer voorgekomen, dat een vlieger op zee omkwam. U.VV.O. uit U^pcht komt zaterdag "v? dp rang lijst moeten de V.^.Z.-ers deze wed strijd kunnen winnen, aangezien de onderste tegen de bovenste ten strijde trekt. Het zou echter niet de eerste keer zijn dat in een dergelijke wed strijd de onderste de winst binnen haalt. Normaal echter moet V.V.Z. uit rkUiiliv-il behalen. Aangezien rechtsbuiten Schaap door militaire dienst verhinderd is. moest het elftal van de thuisclub worden gewijzigd. Opstelling: doel De Hiep; achter Haa- ge en Pouw; midden Floor, H. v. Kooy en v. d. Bosch: voor Ruizendaal, v. d. Bovenkamp. Hament, Timmer en J. v. Kooy. De wedstrijd begint om 3 uur. V.V.Z. 2 gaat op bezoek hij S.V.M.- Boys te Maartensdijk. Ook hier moet het mogelijk zijn beide punten te ver overen. V.V.Z. 3 trekt naar Den Dolder om DO.SC. te bekampen. Aanvoerder Brunt zal zijn mannen wel aansporen het uiterste te geven, zodat het derde elftal dan ogeslagen blijft. Twee boeken, bromfiets, linker heren schoen, damesrijwiel, kinderportemon nee met geld, nylon regenjas, paar wollen wanten, twee huissleutels, grij ze weekend-tas, tas met militair jack, wieldop van V.Wstuk zeil. school- etui, rode autoped, dameshorloge, he renhorloge. groene en rode portemon nee, f ietszitje, etui met 3 sleutels, kinderwant, sjaal, damesrijwiel, paar dames handschoenen, zwarte brom fiets, slang met metalen koppeling, sleutelbos. Inlichtingen, aan het politiebureau. Maandagavond, i 12 nov. a.s., spreekt f ons 2e Kamerlid mevr. mr STOFFELS- VAN HAAFTEN, in het Oranje-Hotel, over het zo ac tuele onderwerp „WAAROM ONS TEGENPLAN Aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn welkom. Het bestuur van de afd. Soest-Soesterberg van de Volkspartij v. Vrijheid en Democratie. Het eerste nummer van het nieuwe schooljaar van de Carolus Postiljon is weer verschenen. Het ziet er weer keurig verzorgd uit. Een leuke rubriek is „Eigen Werk" met een paar door leefde opstelletjes en een verslagje van Dierendag door enige schoolkin- derén. Voor het komende schooljaar hebben in het oudercomité zitting genomen: de dames Smorenburg, secretaresse Bakker en Van Houtert en de heren Van Schoonhoven. Storimans, voorzit ter en Van Beckum namens de Caro- lusschool. Voor de Titus Brandsmaschool de da mes Van de Berg, Bosch van Drake- stein, Brogtrop, Van de Kant en Visser en de heer Hagmeijer. Er werd een openlucht herfsttentoon- stelling gehouden. Meer dan honderd door de kinderen vervaardigde herfst- van SERVIES - GLAS - BESTEK. STOELEN, TAFELS eni. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES. GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Telefoon 2551 stukjes werden ingezonden, waarvan er 24 met een prijs werden beloond. De schoolkinderoperette „De Kobolds" krijgen weer enige tijd rust, nu zij hun derde opvoering hebben gegeven van de kinderoperette „De Dertiende Fee" Vermoedelijk zullen zij in janu ari 1966 weer van start gaan met de allernieuwste Oosterse operette „De dochter van de Sjeik". oVt i»«iwr *UHDU.S naar de Steenhoffstraat 6 - Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n.m. Woensdag van 9-12 uur v.m. Vrijdag van 5-8 uur n.m. Ik ben blij, dat de R.A.F. en de Ame rikaanse Luchtmacht hier vertegen woordigd zijn, wel een bewijs, dat onze methode uitstekend werkt. Commandore Sleeuw overhandigde daarna de sleutel aan de commandant van het Oefen- en Testcentrum, ma joor Th. Verhey. Deze zei in zijn toespraak, dat een vlieger er niet alleen is om bommen te werpen, maar ook om zich zelf in allerlei omstandigheden in leven te houden. Vooral bij gebruik van de schietstoel boven zee wordt veel van de vlieger in nood geëist. Hij moet in een minimum van tijd kunnen hande len en dit vereist veel vaardigheid, die hem in ons centrum wordt bijge bracht. Hiervoor wordt o.a. gebruik gemaakt van het golftad te Door- werth, waar, door de kunstmatige golfslag, de toestand bij een gedwon gen sprong boven zee het nauwkeu rigst wordt nagebootst. De aanwezigen kregen daarna de gelegenheid de ex positie van de te gebruiken appara ten te bezichtigen, w.o. de rubber boot waarin onlangs 9 militairen 24 uur op het midden van de Noordzee hebben rondgedobberd. Wedstrijdprogramma voor zondag: Thuis: 14 uur, heren. Soest 1-H'sum 4. 12.30 uur, dames. Soest 1-S.C.H.C. 2. 11 uur, dames, Soest 2-S.C.H.C. 4. uit 11 uur, dames, H'sum 6-Soest 3. 12.30 uur, heren, S.C.H.C. 6-Soest 2. 12.30 uur vet. Hilversum B-Soest. 12.30.. uur, Laren 6-3oest 3. De B D C.-reserves zullen zondag a.s. aan de Bosstraat de reserves van Veénse Boys ontmoeten, die de op één na onderste plaats bezetten en dus alles op alles zullen zetten om het B DC. zo moeilijk mogelijk te maken- Als de blauw-witten deze ontmoeting in hun voordeel weten te beslissen, ko men ze weer aardig bij de kopgroep. Er zit niet veel verschil in de kracht van de elftallen in deze afdeling. A.P.W.C.. SE C., Baam en B DC staan dicht bij elkaar. We rekenen op winst van B.D.C. 2, want verliezen de Soesters, dan bete kent dit, dat ze pen te grote achter stand oplopen op de kopgroep. De opstelling luid: doel H. Kok: ach ter E. Hilhorst en G. Egberts: midden W. v. d. Hengel. H. v. d. Lugt en J Spoelstra: voor B. Wigtman, F. v. d. Kant. R Kleinegris. R. Brouwer en K. Verkerk. B.D.C 3 speelt zondag ook thuis en wel tegen Hilversum 4, dat gelijk staat met de blauw-witten. De Soesters zul len het zonder A. v. d. Breemer en J v, d. Deijsel moeten stellen. Ook H. Wouters zal niet van de partij zijn. De afwezigheid van dit drietal bete kent wel een geduchte verzwakking. Winst zit er daarom niet in. Misschien een gelijk spel? De opstelling ziet er als volgt uit: doel A Pronk; achter A. Hilhorst en E. Westerveld; midden H. Hilhorst, A. Roest en C Hilhorst: voor T. Bun- nik. W. v. d. Mast. J. Vermeulen, W. v. d. Breemer en C. Dorrestem. Het vierde elftal speelt een uitwed strijd tegen A.P.W.C. 4. De verwach ting is, dat de blauw-witten met twee punten zullen terugkeren. Vooral, om dat dit elftal vorige week Veense Boys 3 met 8-1 heeft verslagen. Als de voor hoede weer zo op schot Is, zit er mis schien opnieuw een hoge score, maar toch in ieder geval winst In- Het vierde team werd als volgt sa mengesteld: doel G. de Beer: achter P. Hooft en J. Schut; midden C. Wolf- sen. W. Rademaker en W. Hogeveen: voor J. Beijer, A Brouwer, G. Hil horst, G. Beijer en A. v. d. Breemer. De verrichtingen van B.D.C. 5 vallen deze competitie wat uit de toon. Het Soester team staat helemaal onderaao met nog geen enkel winstpunt. De blauwwltten bereikten In de vier wed strijden dus nog geen enkel resultaat. Tegen het sterke S.E.C. 5 mogen we opnieuw niet veel verwachten. Een gelijk spel zou In ieder geval al een grote verrassing zijn. De opstelling van B D C. 5 is nog niet bekend. S.E.C. 5-B.D.C. 5. Voor zondag staat er slechts één wed strijd op het programma van S.E.C. Oorspronkelijk zou ook nog gespeeld worden S.E.C. 3-A.P.W.C. 2 om de bo venste plaats, maar in verband met een feestavond van A.P.W.C. is deze match opgeschort. SEC. 5, dat nog geen enkele neder laag kreeg te incasseren, zal zijn beste beentje voor moeten zetten tegen onze buurman. Gebrek aan belangstelling zal er niet zijn als men bedenkt dat er nog wel oude S.E.C.-lieden zijn, die de vroege re glorie nog wel eens willen z(en spe len met o.a. spelers als Kareisen, Wes terveld en Dasselaar, om er maar een paar te noemen, Hoastdronk in tabletvorm. 95c S.E.C. KLAVERJASSEN Vanavond zal de tweede ronde om de „Zimmerman wisselbeker" worden ge speeld welke dit seizoen ln het bezit is van de heer B. de Rooy. Ook al speelt u niet mee voor de beker, toch is u van harte welkom Gezien de grote opkomst van de vorige keer. die nu zeker nog groter zal zijn, wordt u verzocht om 8 uur in hotel „Bos en Duin" aanwezig te zijn. De uitslagen van de vorige gespeelde klaverjaswedstnjden geven wij hier onder nog even weer: 1. H. Duyst, 4922. 2. Hr. Verkaaik. 4847. 3 Hr v. d. Broek 4779, 4. K Wildenburg 4774. 5 J. Meerdlng 4722 6. St Tuenter 4716 7. M. C. Hornsveld 4693 8. H Bosman 4663. 9. P. Schrijver 4616. 10. J. Timmer 4614. Troostprijs bij de dames voor mevr. Tuenter met 2622 punten Bij de heren was de heer Stoel de gelukkige met 1999 punten. SE.C.-ZATERDAG SEC. 1 speelt zaterdag, om 3 uur. tegen V.V.O.O. 1. De opstelling is doel Van Rossum, achter Van der Veer en Baptist, midden Van Ginkel. Staal en Rademaker; voor Stalenhoef, Beij er. Sengers, Tuenter en Vink Reserves A. Hodden en H. Kramer. Voor de A-junioren van S.E.C. staat zaterdag, om kwart over drie, de thuiswedstrijd tegen De Meern A op het programma. Gezien de beschei den plaats, die dit elftal op de rang lijst inneemt, zit er winst in voor de thuisclub. De groen-witten doen er echter goed aan. hun tegenstanders niet te onderschatten. Verlies zou na melijk kunnen betekenen, dat SEC. A. de aansluiting met koploper Hui zen A mist. Gezien het feit, dat de achterhoede van De Meern op die van rode lan taarndrager V.V.IJ. na de meest ge passeerde is in deze afdeling en de S.E.C.-voorhoede op die van Huizen na de meeste doelpunten heeft ge scoord, kunnen de groen-witten hun positie zeker verstevigen door een overwinning op De Meern. De opstelling luidt: doel Kamphorst; achter Huizinga en v. d. Hoed; midden Veenendaal. Dorrestein en Bosman, voor Hardeman, Drost, De Jong, Van Boeijen en v. d. Brakel. De stand in deze afdeling luidt: Huizen 7-11 E.M.M. 7-5 S.E.C. 6-10 De Meern 6-4 B.V.C. 6-8 J.S.V. 6-3 G.V.V.V 6-7 V.V.IJ 6-2 C.D.N. 6-6 Programma voor zaterdag en zondag- Zaterdag: aspiranten: Meteoren A- S.K.F. B. - SK.F E-Meteoren C Zondag: Meteoren 1-Zwaluwen 3 - Biko 4-Meteoren 2. - Meteoren 3- Juko 1. Er wordt door de schoolgaande kin deren veel geplakt de laatste jaren. Plakboeken zijn „in", maar ze zijn daarbij ook heel nuttig, vooral als aanvulling van de leerstof op school. Wie met de aardrijkskunde van het eigen land begint, krijgt al gauw zin om van de steden of dorpen wat meer te zien dan alleen maar rode of zwarte stipjes op de provinciekaartjes. We hebben nu een aantal kinderpak ketten" samengesteld uit ons folder materiaal, die ongetwijfeld bij de plakkers ln de smaak zullen vallen. Tegen een kleine vergoeding zijn deze pakketten bij ons verkrijgbaar. Niet te lang wachten, want hier geldt wel: zolang de voorraad strekt. RUWE HANDEN Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De jeugd houdt ons nog even bezig. Heeft u de foto's gezien, die Fred Schilder de laatste week in onze vi trine plaatste? Ze geven een eigen tijds beeld van wat er in de jonge mensen van nu leeft. Zulke actie foto's worden later documenten. Fei telijk behoren alle goed genomen foto's dit te zijn. Wij vestigen speciaal nog eens de aan dacht op het werk van Fred Schilder, omdat hij ons, na een jaar exposeren in deze vitrine, gaat verlaten. Maar op zijn eigen atelier blijft hij doorgaan en u kunt hem daar vinden, wanneer u belangstelling voor zijn werk heeft gekregen. Tot slot nog een mededeling voor win- ter-vakantiegangers. Wij kregen een smakelijk boekje binnen over vlieg vakanties. Ook voor deze interessante reizen per vliegtuig verlenen wij u service. JUWELIER -HORLOGER V. WEEDESTR 40 SCHRIKSLAAN 19 SOESTD1JK TELEFOON 399# De oproep in ons blad van dinsdag inspireerde niet minder dan negentig automobilisten, motorrijders en brom fietser deel te nemen aan de woens dagavond gehouden puzzelrit. Om acht uur werd bij café „De Vier sprong" aan de Birkstraai, gestart en om kwart over tien waren zelfs de minstfortuinlijke deelnemers terug. Nu de animo voor dit soort ru^-' zo groot blijkt, zal komst regelmatig ritten rond Soest organiseren. Overigens u..4i, ue cci- ste rit geen winnaar uu uutut, n.— uit Baarn opgeleverd. De uitslag was: 1. H Stroo, Baarn, 28 strafpunten. 2. W. Hilhorst, Soest (36). 3. H. Hak, Baarn (39). 4. J. Veld huizen, Soest (44). 5 B. Strumpel (50). Op woensdagavond 1 december wordt weer een rit gehouden. Deze rit zal vermoedelijk onder de naam „snertrit" worden verreden, om dat, als tractatie, aan deelnemers en kaartlezers een kop snert zal worden aangeboden,- Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten, nummers 1-65 en gele kaarten, num mers 186-250 en 1-100. Deze week overleed de vermaarde hartspecialist prof. Moeys uit Nijme gen aan een hartaanval. Kort voor zijn dood had hij een meisje uit Til burg nog op opzienbarende wijze be handeld. Helaas heeft hij met zijn grote vakkennis haar leven niet kun nen redden. Het bericht over zijn overlijden stond in veel kranten ergens in een onaan zienlijk hoekje afgedrukt. Aan de tragische dood van zijn patiënte is meer aandacht besteed. De grote Ne derlander op wie honderden zieke mensen hun laatstp hoop hadden ge vestigd, was kennelijk de publiciteit niet waard. Grote koppen en kolom men lange beschouwingen worden veelal alleen gewijd aan b.v. onbe duidende „sterren" die dank zij de protectie van grammofoonplatermaat- schappijen een hoop geld mogen ver dienen. Deze ontwikkeling betreuren wij. Ter wijl wij uitvoerig worden geïnformeerd over de trivale gedachten of ontbijt- gewoonten van de een of andere ster, moeten wij in een onooglijk hoekje van een landelijk dagblad lezen dat een man, die zich met grote be kwaamheid in dienst heeft gesteld van de lijdende mensheid, is overleden. Zozeer zijn de schijnwerpers der pu bliciteit gericht op onbelangrijke ge beurtenissen en onbetekende perso nen. dat onze houding ten opzichte van de belangrijke dingen die zich in de wereld voordoen vlak en onverschil lig wordt. Feiten zoals de dood van een werkelijk groot man verliezen zo hun specifieke kwaliteit, ze kunnen hoogstens nog dienen als bladvul ling. Het is toch wel een heel veeg teken, dat de voorlichting van onze grootste publiciteitsmedia zich meer en meer schijnt te richten op het meest onge vormde en onverschillige gedeelte van onze bevolking.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5