li» 18 onder één dak (prut) Gritzner Eric de Noorman - De strijd om Heidrun M&tci öP SC rr Kinderpostzegels worden weer op het postkantoor verkocht Geen pais en vree PFAFF NAAIMACHINEHUIS Ook in Soest stijgt het aantal buitenlandse werknemers SPEEK N.V. R. DORREN Pfaff en Gritzner nu bij ons D. ENGEL M. TUSSEN Krabbels van Knelis Meningen van lezers KI K.P.S. speelt jubileum- wedstrijd in Tilburg Philatelica Soest gaat contact met zuster verenigingen verbeteren Ned. Christen Vrouwenbond Lenssen+de Wolff MMjlMmUBMBM Ineens toont onze zaak u tweemaal zoveel ver schillende naaimachines! Alle Gritzner modellen zijn erbij gekomen. Hoe vaak hebt u voor onze zaak al stil gestaan bij die fameuze Pfaff-machines. Loop nu even bin nen,want nu is er zoveel te zien, met Pfaff en Gritzner samen onder één dak. PFAFF GEEFT CADEAU bij aankoop van een zig-zag naaimachine 'n kindernaaimachine of sit-box tot 20 nov. UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Seooterrijschool Rouw- en Trouwkleding Bioscoopprogramma SOESTERBERG Voetbalprogramma voor zaterdag en zondag ook voor Schoenreparaties Film over het leven van John F. Kennedy De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers alhier verzorgt, evenals vorige jaren weer de verkoop van Kinderpostzegels en kaarten „Voor het kind". Het plaatselijk eomité bestaat uit me vrouw M. C. F. van Bolhuis-Lukkien, mevr. M. C. Kruik-de Man en mevr. J. C. Wessel Boer-van Mens. Zij worden bijgestaan door vele Ü.V.V.-sters. waarvan er telkens twee gedurende vijf dagen per week, van 9-3 uur, op het hoofdpostkantoor aan wezig zijn om u postzegels en kaarten te verkopen. Op de eerste dag, dinsdag 16 novem ber, worden de z.g. first-day covers (eerste dag enveloppen) verkocht. De ze zijn van bijzondere waarde voor verzamelaars omdat ze van een spe ciaal stempel worden voorzien. De en veloppen moeten vóór drie duur op het postkantoor worden afgegeven. De prijs der zegels bedraagt: 8/6, 10/6. 18/12, 20 10 en 40/10. De serie kost dus 1,40. Tevens zijn er z.g. velletjes verkrijgbaar, zoals die ook door de schoolkinderen zijn verkocht, zijnde 6 zegels van 18 ct en 5 zegels van 8 cent, tezamen voor 2,50. Behalve postzegels zullen ook Kerst en Nieuwjaarskaarten worden ver kocht. Er is een prachtige collectie. Het Gouden Hart, dat op veel kaarten de achterzijde siert, is het symbool van de genegenheid die het publiek de actie Voor Het Kind toedraagt. Men zal graag de iets verhoogde prijs voor de kaarten over hebben. Ook de Pro Juventute kalender is op het postkantoor verkrijgbaar. KAMERBEEK- ASSURANTIËN de pijler verzekering splan t oteaa»««nTUM TCLCFOON 121 41 AWCftSFOOtfT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de personeelsvereniging Hoogardi te Tilburg, waartegen K.P.S. ieder jaar een wedstrijd speelt, wordt a s. zaterdag tegen genoemde vereni ging in Tilburg een jubileumwedstrijd gespeeld door het elftal van K.P.S. De wedstrijd vangt aan om 15 uur en wordt gevolgd door een gezellig sa menzijn. Ieder jaar is de opbrengst groter. Ver leden jaar werd ruim 2750,afge dragen Hoeveel wordt dat dit jaar? Het comité rekent ook nu op een groeiende daadwerkelijke hulp van de Soester ingezetenen. Telefonische of schriftelijke bestellin gen worden gaarne ingewacht bij mevr. Van Bolhuis, P. C. Hooftlaan 31, tel. 4411. Vanavond, om acht uur, vergadert de vereniging van postzegelverzamelaars Philatelica Soest en omstreken in ge bouw De Rank. Aan deze bijeenkomst is tevens een ruilavond verbonden. Bo vendien zal de heer A. de Rooy een le zing verzorgen. In de convocatie aan de leden schrijft het Philatelica-bestuur, dat de laatst gehouden ruilmiddag weer een succes is geworden, ondanks dat men zich hierover aanvankelijk zorgen maakte. Het was weliswaar niet zo druk als op de jubileumruilmiddag, maar er kwamen in ieder geval toch nog 80 bezoekers. Niettemin heeft het bestuur op de on langs gehouden rayonvergadering in overleg met de zusterverenigingen be sloten om wat meer leven in de brou werij te brengen. Dit zou kunnen door het coördineren van te houden lezin gen en het uitwisselen van de zich daarvoor beschikbaar gestelde leden. Voorts wil men zgn. rayonsruilmid- dagen gaan organiseren, eens in de twee of drie maanden. Dit laatste wil men vooral doen. om dat men van mening is, dat de le den zo langzamerhand op elkaar uit gekeken zijn. Bovendien komt men tijdens de rayonsruilmiddagen in con tact met leden van zusterverenigingen uit omliggende plaatsen, waardoor de mogelijkheid tot ruilen vergroot wordt. Tevens is er gelegenheid tot een ge- dachtenwisseling. Het bestuur van de Soester vereniging was teleurgesteld ,,en heeft zich een beetje geschaamd", zo schrijft het, over de slechte opkomst van de leden. Het grootste percentage aanwezigen op de rayonvergadering kwam van buiten Soest. De voorzitter wekt de leden tenslotte op de bijeenkomsten in 't vervolg beter te bezoeken. Voordat de laatst gehouden ruilmid dag begon werd een bijeenkomst be legd van bestuursleden van de zuster- pftni gingenHoewfiL--alleen de .afde lingen Driebergen. De' Bilt-Bilthoven en Zeist aanwezig waren, werden toch besluiten genomen, waardoor men wil trachten de eenheid in het district Utrecht te bevorderen. De afdelingen kwamen met de afdeling Soest tot overeenstemming over het bedrag der contributie van de zgn. buitenleden", leden, die buiten de gemeente wonen. Hoewel men reeds een aankondiging deed tot een verlaging van de con tributie tot 3.50. zal dit bedrag vanaf 1 januari 1966 slechts een rijks daalder per jaar bedragen. Op de vergadering van vanavond zul len twee afgevaardigden worden be noemd om de afdeling Soest te ver tegenwoordigen op de op zaterdag 20 november a.s. in hotel Smits te hou den najaarsvergadering van het dis trict Utrecht. Dinsdag a s. vergadert de N.C.V.B afd. Soest-Zuid. in Eltheto, Driftje 4a. Aanvang 8 uur. Ds P. J. Mietes te Zeist zal spreken over „Cultuur en Christendom". Het politieke leven in ons land verloopt op het ogenblik bepaald niet zonder sensaties. Jarenlang hebben de K.V.P. en de P.v.d.A. niet samen geregeerd, ofschoon een groot deel van de ka tholieke volkspartij al deze jaren voortdurend blijk gaven deze samen werking toch wel weer te willen. Nu zitten de twee grote partijen weer sa men in de regering ende ver standhouding schijnt meteen te ver troebelen. Het lijkt op een huwelijk tussen twee mensen, die niet onder één dak kunnen samen leven maar die. zodra ze uit elkaar gaan, naar elkaar terug verlangen. Nu moet men de verwijdering tussen beide coalitiepartners ook niet over drijven. In bepaalde kringen worden de conflicten tussen de K.V.P. en de socialisten natuurlijk overdreven en de gedachte, dat dit kabinet wel eens gespietst zou kunnen worden op de bajonetten van de kamerleden, heeft hier uiteraard de wens als vader. Niettemin is er wel enige conflictstof aan gedragen. Dé brief van Nederhorst de huurdebatten, enkele fiscale onder werpen. het zijn even zovele twist punten tussen de beide grootste ka merfracties. Toch hopen we dat men in beide fracties de betrekkelijkheid van deze conflicten en conflictjes zal inzien. Een samenwerking met bij voorbeeld de liberalen zal ook con flicten oproepen, zij het misschien weer op een ander terrein. Zo langzamerhand vragen we ons af, welke partijen in Nederland wel zon der al te veel narigheid kunnen re geren. onroerende "goederen - taxaties hypotheken Hr Mlr assurantiën föünv.v/.; •.v.'i**-' BRINKSTRAAT 42 - BAARN - J. VAN HUISSTEDEN - TELEFOON 02954-3610 Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Utrecht heeft in overleg met het t.b.c.-centrum en de vreemdelingen politie besloten om aan de bedrijven, waar buitenlandse werknemers deel van het personeel uitmaken een circu laire te sturen. De inhoud van de - brief -geeft—aan. wat men" moet doen wanneer men buitenlanders in dienst neemt. Onder andere staat er in de circulaire, dat de buitenlanders zich in ieder geval moeten melden bij het t.b.c.-centrum en de vreemdelingenpo litie. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 v.h Joh van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Ook aan Soester bedrijven met bui tenlandse werknemers is de circulaire verzonden. In onze gemeente werken vrij veel buitenlanders, hoofdzakelijk Italianen en Marokkanen. Vooral voor de laatste groep buitenlanders heeft Nederland een grote aantrekkings kracht. De provincie Utrecht telde eind oktober 904 Marokkanen, tegen eind oktober 1964 een geregistreerd aantal van 149. Overigens is de stij ging in Utrecht niet veel groter dan ln andere provincies. Opvallend is, dat de meeste buiten landers wel in Utrecht wonen, maar er niet werken. In de Domstad worden de buitenlanders steeds minder opge vangen. Vandaar ook. dat zij elders werk proberen te zoeken. Het groot ste deel van de buitenlandse werk krachten komen vooral terecht ln Amersfoort, Breukelen, Soest. IJssel- stetn, Veenendaal en Zeist. Vooral ln de kleinere gemeenten, met name Soest, Breukelen en Veenendaal. stijgt het aantal buitenlandse werkkrachten In grotere plaatsen ls de stijging niet zo opvallend. Op dit ogenblik arriveren wekelijks nog zo'n 25 Marokkanen in Utrecht, terwijl dit aantal in de zomer weke lijks gemiddeld 50 bedroeg. Vorige week nog is ln Soest een groot aan tal buitenlanders aangekomen. Om nu te voorkomen, dat de bedrijven, die hen in dienst nemen, in moeilijkheden zouden komen, is besloten een circu laire met wenken te sturen. Het is namelijk gebleken, f'at vooral de kleinere bedrijven buiten de stad wei nig ervaringen hebben met buitenlan ders. Jeugd: 15.15 uur: S.E.C. A-De Meern A. 15.30 uur: Soesterberg A-D.E.V. A. 15.30 uur: C.J.V.V A-B.D.C. A 15.30 uur: B.D.C. B-H.V.C. C. 14.30 uur: B.D.C. D-Don Bosco A. 14.30 uur: Quick D-V.V.Z. '49 A. 14.30 uur: C.J.V.V. C-BD.C. E 15.30 uur: A.P.W.C. a-B.D.C. a 14.15 uur: S.E.C. a-Amf. Boys a. 13.30 uur: C.J.V.V. b-B.DC. b. 14 30 uur: Qulck d-B.D.C. d. 14.15 uur: B D.C. ee-A.P.W.C ee 14.15 uur: S.E.C c-Amsvorde c. 14.30 uur: Soesterberg b-Zeist c. Pupillen: 11 uur: Odi '58 1-B.D.C. 1. 13 uur: Woudenberg 1-S.E.C. 1. 1345 uur: Austerlltz 1-Soesterberg 1. 13 uur: B.D.C 2-K.V.V.A. 3. 13 uur: V.V.Z. '49 1 -S.E.C. 2. 13 uur: Roda '46 3-B.D.C. 3. 13 uur: S.E.C. 3-A.PW.C. 3. 13.45 uur: Zeist 2-Soesterberg 3. 13.45 uur: E.M.S. 1-Soesterberg 2. Zondag: 12 uur: B D.C 2-Veense Boys 2. 12 uur: B.DC. 3-Hilversum 4. 12 uur: Hercules 6-Soesterberg 2 12 uur S.E.C 5-B.D C. 5. 12 uur: A.P.W.C. 4-B.D.C. 4 12 uur: Soesterberg 3-'t Goy 2. Tot en met volgende week woensdag ls ln het City Theater de film „Gold- finger" te zien. Sean Connery speelt als James Bond de hoofdrol in dit verhaal van Ian Fleming. In deze film is ook de wereldberoemde song ..Goldfinger" te horen Het verhaal gaat over één van de vermogendste mannen ter wereld, Aurie Goldfinger. Zijn alle grenzen te buiten gaande hartstocht voor goud wordt alleen maar overtroffen door zijn minach ting voor een mensenleven. De En gelse Geheime Dienst koestert een vage verdenking tegen hem in ver band met goudsmokkelarijen, die een dusdanige vorm aannemen, dat ze de koers van pond en dollar zouden kunnen bedreigen. James Bond ontmoet zijn tegenstan der voor de eerste maal op het strandje van het luxueuse Fontain- bleu Hotel te Miaml Beach in Florida. Hij maakt kennis met de gezelschaps dame van Goldinger, die echter een paar dagen later dood op bed wordt aangetroffen, overdekt met goudverf. Goldfinger wint veel geld door steeds vals te spelen en als Bond hem door heeft en hem in een partijtje golf verslaat, waardoor hij 5000 pond wint, betekent dat, dat James Bond de eeuwige haat van Goldfinger op zich geladen heeft. Een zuster van het vermoorde meisje wil Goldfinger doden, maar Bond be let haar dit. Zij wordt ten slotte zelf het slachtoffer. Goldfinger neemt ook Bond gevangen, maar door een list slaagt deze erin aan de dood te ont snappen. Bond krijgt hulp van een oude vriend en bovendien van een vriendin van Goldfinger, die hij niet alleen weet te overtuigen van zijn kwaliteiten als man. maar tevens van de schurkachttgheid van haar baas, Goldfinger. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blie bin mlt de nieuwe traap veur 't ge- meentehuus. En da hoef ik nie allenig te weeze, maor aale jongeluu die van plaan binne om d'r binnekort heen te gaon om d'r te trouwe, 't Is ne- tuurluk meer 'dan eens ebeurd, datter iemaand op de veurige traap evaale is en ajje 't ming vraogt laag da echt nle an de zenuwe, maor allenug an de traap. In ieder gevaal hoef ut veurtaon nie meer veur te komme, datter iemaand struukelt. Nie meer veur de „gewone" man, maor ok nie veur hofdaomes, waant die hep ik ter ok wel us zien glieje. 't Was netuurluk wel een bietje wenne in 't begin. Toen ik d'r veur 't eerst kwam, liep ik de trap op een toen rechtdeur. maor toen sting ik zowat in Soestdiek. Ik docht bie ming eige: een lollugge boel bie de aamtenaore. maor ik was heul nie meer bie de gemeente, maor in 't kefee van Ver- karuk terecht ekomme. Ik doch eers nog: hadde zullie daor maor bordjes leerehaange, net as veurugge week ebeurd is, maor ik begriep best dattut gin gezicht zou weeze. Affing, ik ving uit in ieder gevaal een meraokels mooie traap mit een meraokels mooi hek. Ik geleuf, da da hek is om nie van de traap aaf te vaale ajje toevaalug het gemeente- huus utezet wordt, maor da's netuur- lk nie zo. waant zo binne de luu op 't gemeentehus heul nie. Maor ik laot bie ming tuus wel net zo'n hekkie maoke, waant ik wor d'r nog wel us uutezet deur Kneliao en dan kom ik altied mit ming goeje goed in de modder terech En mit ut drukke verkeer van teugeswoordug is 't nog gevaorluk ok. Sinterklaos zal d'r ok wel blie mee weeze, datter een mooi hekkie mit laampies om 't burdes heen is ezet. Die ouwe man kan zich veurtaon vaast houwe astie soms meu wordt of zo. Op 't schip istie ok ewend om ;ich an de reling vaast te houwe, dus meschien denktie wel, datie nog op 't schip staot astie bie ongs in 't darrep komp. Ik vraog ming wel aaf hoe 't nong mot mit ut uutlegge van de looper. Ik denk datut zo is. dat booje Pos thumus de looper an de ene kant uutlegt en booje Van Velzen an de andere kaant. Of zou ut zo weeze, datte bruudspaore die ut Soest kom me an de ene kaant d'r op motte en de bruudspaore uut Soestdiek an de aander kaant? Affing. da zeuke zullie zelluf maor uut. Ik bin etrouwd, dus ik hoefter nie meer te weeze. Hoog- stus om een paas veur Kneliao te te- kene, aanders komp ze 't laand nie uut Allenug vraog ik ming noeng nog af, water ongder 't burdes zit. Ik bin wel us een paor keer buute 't darrep eweest en dan zag ik wel us raod- huuze mit bordesse mit ongder in een luuk of een raom mit traolies. Daor zitter vaast en zeeker een soort kusjot ongder. Maor da zal bie ons wel nie zo weeeze. As de minse allegaor maor net zo goed oppaase as Knelis en Kneliao is da heul nie nodug! Amersfoortsestr. 22-24 Telefoon 03463-1327 In verband met de Interland voet balwedstrijd Zwitserland-Nederland is voor zondag geen volledig, maar een inhaalprogramma samengesteld. Het programma voor zaterdag en zondag ziet er als volgt uit: 7 oFoyrT'i er 15 uur: V.V.Z. '49 1-U.V.V.O. 1. 15 uur: SE C. 1-V.V.O.O. 1. 15 uur: S.V.M.-Boys 2-V.V.Z. '49 2. 15 uur: Zuidvogels 3-Hees 2 15 uur: Hees 3-8S.VU 4. 1315 uur: D.O.S.C. 6-V.V.Z. '49 3 Goldfinger wil de gehele Amerikaanse voorraad goud radio-actief maken. De gehele bewaking van het fort, waar het goud is opgeborgen, tienduizend man, wordt bewusteloos gemaakt. De poort wordt uitgesneden door Gold- fingers geliefde speelgoed, de Laser straal. Het plan mislukt ten slotte fi naal door het ingrijpen van Bond en zijn helpers. Goldfinger zelf weet bij de catstrofe te ontkomen in het uni form van een korporaal van de Ver enigde Staten. James Bond begeeft zich daarna aan boord van een vliegtuig van het Ame rikaanse leger, dat hem naar het Witte Huis zal brengen, waar de pre sident hem persoonlijk wil bedanken Maar toch ontmoet Bond zijn tegen stander nog eenmaal en daarbij ook de vrouw, die hem eerst geholpen had, maar later toch weer Goldfingers zijde koos Aan dit James Bond-avontuur zit zoals gewoonlijk weer een verras send slot vast. Even stokt Halfra de adem in de keel bij deze overrompelende vraag, maar Awain verliest geen ogenblik zijn te genwoordigheid van geest. ,,Wij heb ben een cipier weten te overmeeste ren," zegt hij kalm, en alsof het ge drukt stond vervolgt hij: „Daarna hielden we ons tot de avond toe schuil in de gewelven. Een van de krijgsknechten bleek tenslotte tegen een aanzienlijke beloning bereid ons ongezien buiten de burcht te bren gen." Likar knikt langzaam. „Hm. Nu zijt gij hier.Waarom?" luidt zijn korte vraag. „Wij weten," antwoordt Awain, „dat Vrouwe Draga gepoogd heeft ons uit de kerker te bevrijden. Onze hoop op verdere hulp is ook nu op haar ge vestigd, op haar.... en op heer Wen- dir, haar broeder." Likar aarzelt even. „Treedt binnen!" zegt hij met een handbeweging. Door de smalle poort gaan zij het sombere gebouw binnen. Halfra snuift misprijzend. Muf is het hier in de bedompte sfeer van voch tig riekende stenen. Een sterke veste, maar een onbehaaglijk huis denkt hij Likar leidt hen naar een halfdonker vertrek, waar zij ook de oude Garm ontwaren Tijdens het inschenken der bekers ziet Likar de beide gasten on u opsluiten," mijmert hij. „Op bevel van de Noorman? Ge zoekt dus wraak! En gijheer Halfra? Wat zoekt gij?" „Genoegdoening voor het ver nederend verblijf in een vieze ker ker!" snuift deze schijnheilig. „Wel dan moeten wij drinken1" zegt Likar met een flauwe grijns. „Op de wraak! Dat zij zoet moge zijn als deze wijn!" Het kost de rondborstige Halfra wel wac moeite met deze dronk in te stemmen, maar met goedgespeelde geestdrift buldert hij: „Op de wraak!" Inmiddels wacht Pum-Pum in zijn schuilplaats tussen de bomen het ver- derzoekend aan. Dus de koningin liet loop der gebeurtenissen af. De sche mering is reeds gevallen en steeds minder bevalt hem de nachtwaker in het bos. Jammer, dat hij niet mee naar binnen kon gaan. Een gekraak in de struiken doet hem verstarren Schichtig blikt hij over zijn schou ders. half verwachtende allerlei gru welijke bosmonsters op zich te zullen zien afsluipen. Daar, tussen de duistere stammen staat een stille onheilspellende mannenfi guur. En met bonzend hart staart Pum-Pum naar de boog. die de onbe kende in de hand houdtschijn baar los en achteloos maar klaar voor het gebruik en op hem gericht. Geachte redaktie, Ondergetekende, ziet graag het vol» gende in uw blad geplaatst Volgens een mededeling in de bladen, heeft de plaatsing van een bushalte op de Eng geen schijn van kans, oa. omdat er momenteel goede aanslui tingen op de treinen te Baam en Amersfoort zouden zijn. Dit geldt dan toch niet te Amersfoort, waar op de doorgaande sneltreinen een vee) ta krappe aansluiting is. Ook komt er geen zebrapad op do hoofdweg. Dit kan ik best begrijpen, want een zebra zonder stoplichten ia daar levensgevaarlijk. Bovendien heeft men, voor men aan de hoofdweg is. zijn leven al moeten wagen in het veel te smalle deel van de drukke Dalweg tussen overweg en hoofdweg. De verbreding hiervan is gekoppeld aan de bouw van de nieuwe brand weerkazerne. Hier wil ik dan gelijk ook iets van zeggen. Het is niet sinds vandaag of gisteren, dat de huidige brandweerkazerne niet meer aan de eisen voldoet. Deze is veel te klein, te oud en niet doelmatig ingericht. Wil een brandweer goed uit kunnen ruk ken, dan moeten alle wagens de ka zerne aan de voorzijde kunnen verla ten. Dit is overal zo, behalve in Soest, waap ze aan de achterzijde te voor schijn komen. Alleen de ladderwagen kan onmiddellijk de weg op rijden. Het is hoog tijd, dat in Soest een nieuwe brandweerkazerne komt, want dit is een algemeen belang. Als men dan gelijktijdig de Dalweg verbreedt, zijn er weer twee proble men in Soest opgelost. Met dank voor de plaatsing, J. H. R. VAN 'T LAND. Ruysdaellaan 14, Soest. In het nieuwe wijkgebouw van de Her vormde Emmakerk aan de Regentesse- laan wordt vanavond, om kwart voor acht, door de Chr. Film Aktie een film vertoond over John F. Kennedy, tij dens zijn presidentschap van de Ver enigde Staten van Amerika. In zes facetten worden de gebeurtenissen uit deze regeringsperiode vertoond. De kleuren film geeft het beeld van een president - uit het leven weggerukt - en weer tot leven gebracht, omdat hij de onvergankelijke waarden kende en ze zijn volk en de volkeren van de wereld voorhield. Zijn rede, die hij in Dallas zou houden, maar die nooit werd uitgesproken, had als slot: „Als de Here de stad niet bewaart, tever geefs waakt de wachter".

Soester Courant | 1965 | | pagina 9