Ene de Noorman - De strijd om Heidrun \W' Raad wil opening van zaken van Ruitersportvereniging „Soestdijk J3cito- Gemeenteraadsvergadering Gelukstelegram gestuurd aan H.lüL Prinses Beatrix R. DOBBEN D. ENGEL D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM LOCHTENBERG Dure Tante Post ook voor Schoenreparaties VOOR BABY'S HUIDJE UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Prachtige uitvoering van de Nederlandse Cantorij Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIOX Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Causerie met dia's voor leden van „Zilver Tetra" Tentoonstelling van ikonen In vlot tempo heeft de gemeenteraad woensdagavond de 24 punten tellende agenda behandeld. Belangrijkste punt van bespreking vormden de vragen van de raadsleden J. K DE BRUIN (V.V.D.i en J. C. KORTE (K.V.P.), resp. betreffende het zogenaamde Eng- tracé en rekening en verantwoording van de ruitersportvereniging „Soest dijk" met betrekking tot het op 5 mei van dit jaar gehouden coneours-hip- pique. Op beide brieven hadden B. en W. reeds geantwoord. Nadat de VOORZITTER, burgemees ter mr. S. P baron Bentinck, de ver gadering had geopend, stelde hij voor om aan H.K.H prinses Beatrix een telegram te sturen met de volgende inhoud: ..De raad der gemeente Soest, in openbare vergadering bijeen, spreekt zijn vreugde uit over de aan neming van de goedkeuringswet in de Tweede Kamer en wenst H.K.H. en haar aanstaande gemaal een geluk kig en voorspoedig huwelijk". De raad nam met algemene stemmen dit voor stel aan. Hierna kwam de agenda in behande ling. 1 Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 20 oktober 1965. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. ANNO 111 1940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw veraekerMgsplao AJ*€fcSFOCrJtT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 2 Ingekomen stukken, a Schrijven d.d. 20 juM 1965 van in genieursbureau Dwars, Heederik en Verhey te Amersfoort waarbij het rio leringsplan Soesterveen wordt toege zonden, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b Besluit van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 13 oktober 1965, 5e afd. nr. 2891/64/2378, waarbij goedkeuring is verleend aan het uitbreidingsplan in onderdelen Lange Brinkweg. met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c Controlerapporten van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Fi nanciële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten met voor stel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten, d Schrijven van het raadslid J. K. de Bruin inzake het z.g.n. Eng-tracé en het antwoord van burgemeester en wethouders met voorstel die stukken voor kennisgeving aan te nemen. De VOORZITTER zegt, dat de raad destijds heeft besloten dat een rijks- of gemeenteweg over de Eng zou moe ten worden aangelegd. „Het heeft geen zin, dat we ons hier verder in ver diepen, want het antwoord van De Kroon in deze is duidelijk genoeg", aldus de voorzitter. Wethouder A. P. HILHORST (K.V.P.) voegde er aan toe, dat de heer De Bruin in de onlangs gehouden com missievergadering akkoord is gegaan met het antwoord van het college en dat het hem speet, dat de heer De Bruin desondanks met nieuwe ideên naar voren is gekomen. De heer D J. P ORANJE (V.V.D.) zei hierover, dat wij ons verzet hebben tegen een rijksverkeersweg over De Eng. Het is volgens hem wel een uit gemaakte zaak, dat er een weg moet komen („een straat", zei hij), want waar huizen gebouwd worden moet nu eenmaal een straat worden aangelegd. De heer De Bruin heeft zich ermee akkoord verklaard en daarmee was de zaak afgehandeld", bracht de heer J. H. HOM (K.V.P.) naar voren. „Nu begint hij er weer over en nog wel in het openbaar!" De heer DE BRUIN (V.V.D.) zei, dat het een vitaal belang is, dat dit on derwerp in het openbaar behandeld wordt. 250 inwoners hebben immers een schrijven erover ontvangen en zijn er nauw bij betrokken, e. Vragen van het raadslid J. C. Korte inzake het concours-hippique en het antwoord van burgemeester en wet- fcoeders met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. B en W antwoorden op de door de heer J. C Korte gestelde vragen het navolgende: Aan de Ruitersportvereniging „Soest dijk" is medegedeeld, dat er onzer zijds geen bezwaar tegen bestond het in de begroting van de Sportstichting voorkomende garantiebedrag van 3000,te bestemmen voor een even tueel tekort van een door haar te or ganiseren concours-hippique. Na ontvangst van een staat van in komsten en uitgaven, betrekking heb bende op het op 5 mei 1965 gehouden concours-hippique. is door ons aan de sportstichting medegedeeld, dat wij er geen bezwaar tegen hadden het bo venbedoelde bedrag van f 3000,be taalbaar te stellen Uitbetaling aan de Ruitersportvereniging „Soestdijk" heeft op 27 september 1965 plaats gehad met verrekening van de nota van ge meentewerken voor verrichte werk zaamheden Uit de overgelegde rekening bleek, dat het nadelig saldo van het con cours-hippique 6.052,84 bedroeg, der halve 3052.84 meer dan de toege zegde garantie. Dit bedrag van 6052,84 zal pl m f 1000.lager worden, daar in het door gemeentewerken in rekening ge brachte bedrag de kosten van afras tering van een weiland aan de Lange Brinkweg zijn begrepen, welke kos ten ons inziens ten onrechte in re kening zijn gebracht en met verreke ning van gederfde pacht zullen wor den gerestitueerd. Door de Ruitersportvereniging is aan de Sportstichting verzocht te bevor deren, dat dit meerdere tekort voor rekening der gemeente wordt opgeno men Bi] brief van 28 juli 1965 heeft de Sportstichting aan de Ruitersport- vereniging bericht, dat zij bedoeld verzoek aan ons heeft voorgelegd, doch dat wij - alvorens dit verzoek in be handeling te nemen - eerst op enkele punten nader geïnformeerd wensten te worden. Naar aanleiding van deze brief heeft het bestuur der Ruitersportvereniging aan een lid van ons college verzocht om een onderhoud, dat op 15 oktober j.1. met hem is gehouden. Dit onderhoud had van de zijde van de wethouder een informatief ka rakter. Ten aanzien van de oorzaken van het grotere tekort bestaat nog geen vol ledig beeld bij ons college. Het is niet uitgesloten te achten, dat in eventu eel verder overleg met de vereniging voldoende opheldering wordt verkre gen om uw raad een meer compleet inzicht in deze zaak te geven. Ongeacht de vraag of wij bereid zijn te bevorderen, dat het meerdere te kort geheel of gedeeltelijk ten laste van de gemeente wordt gebracht, Is het bestuur der Ruitersportvereniging uiteraard aansprakelijk voor de be taling van aan die vereniging gedane leveringen. De heer P C PIEREN (P.v.d.A zei, dat de heer De Bruin vroeger tegen stander was van een garantie voor het concours, omdat de organisatie be rustte bij drie ingezetenen. Spreker is lid van de Sportstichting en deze is niet geraadpleegd. De heer Pieren merkte op. dat hij het maar een slechte organisatie vindt, „want als men een garantie van 3000,van de gemeente krijgt, is men toch wel verplicht tegenover de gemeente om rekening en verantwoor ding af te leggen. Hij zei, dat thans een half jaar verstrekken is sinds het concours, en dat men nog steeds ner gens van weet. PHILIPS SPECIAALZAAK De VOORZITTER onderbreekt de dis cussie en komt met het voorstel, dat B. en W. in een volgende vergadering een rapport over deze aangelegenheid zullen uitbrengen. De tijd is nu toch tekort om een definitieve opgave te doen. Het betreft in feite een ver- enigings-aangelegenheid. Toen het be stuur vroeg om een garantie van 3000,te mogen gebruiken, omdat er een tekort was werd daarin toege stemd. Wethouder A. P. Hilhorst (K.V.P.) doet het voorstel om de ruitersport- vereniging aan te schrijven met het verzoek zo spoedig mogelijk aan haar verplichtingen te voldoen. Aldus werd besloten. 3. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare kleuterschool te Soesterberg en bet beschikbaarstel len van een krediet voor de aanbren ging van de naam aan het schoolge bouw. Conform besloten. 4 Voorstel tot vaststelling van be stemmingsplan a. Soesterengweg; b Colenso 2 Conform besloten. 5 Voorstel tot splitsing in apparte menten van het gebouw aan het Dorpsplein en de Plesmanstraat te Soesterberg waarin zijn gevestigd het politiebureau, de hulpsecretarie en vier bovenwoningen. De heer A. S. WESTRA (V.V.D.) vroeg zich af of splitsing in appartementen wel de juiste oplossing is. Hij zou graag de vier bovenwoningen in eigen hand willen houden. Volgens de VOORZITTER mocht de gemeente destijds deze woningen niet bouwen Daarom heeft een aannemer de woningen er boven gebouwd. Wel licht wil de aannemer de woningen aan de gemeente verkopen, als ten minste de exploitatie ervan lonend is. Conform het voorstel werd besloten. 6. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Kostverlorenweg en een ge deelte van weg nr. 47. Conform besloten 7. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanleggen van een centrale ver warming in de Insingerschool voor g. l.o. Conform besloten. 8. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen: a. aan de Hartweg van J. Mulder: b. aan de spoorlijn Den Dolder-Baarn van A. G. van Hees; c. aa^.?© Hartweg van J. van Esch; d. nabij de Dorresteinweg van A. T. Slagter e. aan de Steenhoffstraat hoek Dalweg van H. van Logtesteijn c.s. Alle aankopen goedgekeurd. 9. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinder wet" voor: a. het oprichten van een quick ser vicestation aan de Beukenlaan 27 Conform besloten. b. het uitbreiden en wijzigen van een fabrleksruimte aan de Postweg 38 te Soesterberg De heer PIEREN (P.v.d.A.) merkte op, dat er maatregelen getroffen moeten worden tegen luchtverontreiniging en stankversprelding. De VOORZITTER verzekert hem, dat een commissie hieraan aandacht zal besteden. Conform besloten. c. het uitbreiden en wijzigen van een fabrleksruimte aan de Postweg 57 te Soesterberg. 10. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting 1965 (overschrij ving saldi). 11. Voorstel tot het herbenoemen van de leden van de commissie ex arti kel 8 van de Woonruimtewet 1947. Alle leden werden herbenoemd. Het betreft mevrouw H. M Meurer-van Eyk, mevrouw S. M. Polet-Musler en de heren J. c. Brouwer. H. M. v. d. Rotte en H. Stoltenberg. Als plaats vervangend lid werd herkozen de heer J. D. Zoetelief. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor het sociaal economisch streekonderzoek en de voorbereiding van een reigonaal structuurplan Conform besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een gas-centrale verwarming in de ambtswoning van het hoofd van de openbare schoo1 voor g.l.o. te Soester berg Drs. L. J. DIJKSTRA (AR) zorgde voor een lachertje door te informeren of hier wel sprake is van een ambts woning. Conform besloten. 14 Voorstel inzake het opnemen en beleggen van kasgelden in 1966 Conform besloten 15 Voorstel tot het aanbrengen van voorzieningen in de open onderbouw van de galerijwoningen op de Eng en het beschikbaarstellen van het daar voor nodige krediet De heer A S. WESTRA (V.V.D.) was van mening, dat de galerijen beter veranderd kunnen worden in auto boxen. Er zouden dan veel auto's van de straat verdwijnen. De VOORZITTER antwoordde even wel bang te zijn, dat dan de plant soenen iftgekort zouden moeten wor den en we moeten de bewoners toch een goed uitzicht garanderen. Wethouder A. P. HILHORST (K.V.P voegde eraan toe, dat er momenteel besprekingen gaande zijn over het bouwen van een aantal garages tussen de spoorlijn en de flats. Conform besloten. 16. Voorstel tot het verklaren dat de oprichting en instandhouding van een lascursus nodig wordt geoordeeld. Conform besloten. 17. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Smits- weg van H Kok. Conform besloten 18. Voorstel tot verkoop van grond ge legen nabij: a. de Prins Hendriklaan aan mevrouw Ch. Labadie-Alexanóer. Conform besloten b. de Prins Hendriklaan aan mevrouw R. C. D. C. Blok-de Jonge. Conform besloten. 19. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. te Utrecht voor het leggen van een hoogspanningskabel in: a. het Eerste Hcezerlaantje; b. de Schaepmanstraat. Conform besloten 20. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de bouw van een kleedgelegenheid op het korfbal- veld gelegen aan de Staringlaan. Conform besloten. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 21. Voorstel tot ruiling van grond met opstallen gelegen aan de Smitsweg te gen grond gelegen aan de Foekenlaan met W. Buninga. Conform besloten. 22. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar kleuteronderwijs over 1964. Conform besloten. 23. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. Betreft een onderhandse lening groot 900.000,tegen een rente van 61/4 procent en een koers van 991/4 procent. Conform besloten. 24. Voorstel tot aankoop van het per ceel Den Blleklaan 46 voor 30.000, Conform besloten. Aan het einde van deze raadsverga dering deelde de VOORZITTER nog mee dat de vergadering, waarin de gemeente- en bedrijfsbegroting voor 1966 behandeld zullen worden, zal worden gehouden op maandag 20 de cember as. In de zeer goed bezette Oude Kerk verzorgde de Nederlandse Cantorij on der leiding van haar dirigent Maarten Kooij een concert, dat de toehoorders van begin tot eind heeft geboeid. Vooral het laatste deel, twee com posities van Maarten Kooij zelf. had een gave vertolking. Twee meerkorlge werken van Andrea Gabrieli. Congratulamtni omnes en O quam suavis. openden het concert. Klaas Bolt was daarna solist aan het orgel bij de uitvoering van een orgel concert van de Engelsman Thomas Arne Deze componist ls in zijn ge boorteland onsterfelijk door de bijdra ge, die hij heeft geleverd aan de over bekende Henri Wood Promenade Con certen. die ook door de Nederlandse televisie jaarlijks wordt uitgezonden Rule Britanuia is een werk. dat door iedereen bij het concert wordt mee gezongen De kennismaking met de vrijwel on bekende Ludwig Johann Bach mid dels de door hem gecomponeerde Ba rokmuziek. een suite in G gr. t, was verademend. Deze componist zal nog wel eens vermeld worden bij door de Nederlandse Cantorij uitgevoerde wer ken. „Es lst das HeU uns kommen her" was het volgende werk. Dit motet van Jo- hannes Brahms kreeg een gave ver tolking. Al eerder werden werken van deze componist uitgevoerd en ook toen oogstten ze veel succes. Voordat twee composities van Maarten Kooij werden gespeeld, werden eerst twee delen utt de „Totentanz" van Hu go Distier ten gehore gebracht. Ook hiervan kwamen de toehoorders onder de indruk. Het hoogtepunt van de avond was evenwel gereserveerd voor de finale. Het lied van de zeven geheimen, op tekst van ds W. Bamard en het ook de vorige keer uitgevoerde lied op tekst van Gabrtél Smit. beide voor strijkorkest en sopraan, kregen een uiterst gave vertolking, die veel indruk maakte. Maria van der Slikke had een groot aandeel in het succes van de uitvoering van deze werken. Een avond vol kunstgenot, die de be zoekers zekel zal hebben doen begrij pen. waarom de uitvoeringen door de Nederlandse Cantorij steeds meer in de belangstelling komen' Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 325S MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B.G.G. 02950-17727 „Het lot is als een dobbelsteen in de handen van een ervaren dobbelaar." grijnst Wendir. „Zie toe!" en met een bliksemsnelle beweging laat hij drie zessen over de tafel rollen. „Drie zes sen! Zoals ik verwachtte!" zegt hij trots. „Welaan, zoals ik de stenen be heers, beheers ik thans ook het lot van de Noorman! Ge weet dat wij tijdens Eric's afwezigheid vele be lastingen hebben geheven, die meer onszelf dan de staatskas ten goede zijn gekomen - zeer tot ongenoegen van het volk." Hi) lacht ironisch. „Ik heb het spel echter zo weten te spelen dat men thans vermoedt dat Winonah de schuldige is. Amusant, nietwaar? Reeds gaat de twijfel rond door dit land, en men kiest partij voor en tegen de koningin, zowel als voor en tegen de koning! Op deze manier. wordt het gemakkelijk een burgeroor log te voeren: aanhangers van de ko ning versus aanhangers van de konin gin, ha ha!" „Maar hoe wilt ge op een dergelijke omwenteling aansturen?" gromt Awain, die de grootste moeite heeft niet zijn haat en drift te laten merken, „Laat dit aan Wendir de rechter over." grijnst deze. „Ge weet toch hoe geliefd Eric is? Welnu, wat zoudt ge zeggen wanneer de Noorman plotseling stierf, en ik toonde u een brief, waarin ie mand hem waarschuwde dat de konin gin achter deze laaghartige misdaad stond? Dat zou toch voldoende zijn om u aan te sluiten bij de edelen die deze slechte vorstin wilden verjagen?" Hij lacht weer, en laat de dobbel stenen rinkelen. „Maar zo'n brief hebt ge toch niet?" „Voor een listig man is alles mogelijk' Ge herinnert u de schone Heidrun? Zij heeft alle redenen om de Noorman dankbaar te zijn. Welnu, ik heb haar zo angstig weten te maken omtrent Eric's lot, dat zij hem een brief schreef waarin zij hem waarschuwde dat Winonah hem uit de weg wil ruimen. Alleen een jong meisje zou ooit een dergelijke dwaasheid geloven, ha ha! Maar voor zeer vele buiten staanders zal deze brief het overtui gende bewijs zijn dat Winonah inder daad boze plannen smeedt Heidrun's naam staat In hoog aanzien....'" „En zijt ge dan soms van plan Eric Halfra vraagt het gesmoord „Het zal nodig zijn dat een verborgen en goedbetaald boogschutter de Noor man een pijl in de rug jaagt...." zegt Wendir luchtig. Dan maakt een zacht gerucht bij de deur dat hij de anderen haastig wenkt te zwijgen! Een lichte gestalte treedt nader. Ver rast herkent Awain.... Heidrun. „Heer Wendir." zegt het meisje, zon der de anderen een blik waardig te keuren." zeg mij thans wanneer de koning komt om mij hier weg te ha len? Ge bood mij bescherming voor de toorn van Winonah tot de komst van Eric En waarom hebt ge Pum-Pum in de kerker opgesloten? Die kleine man doet nimmer iemand kwaad." „Geduld mijn duifje," grijnst Wendir. „Ge krijgt uw koning. Nog even ge duld. Zit thans aan met ons, en drink een beker zoete wijn." En hij grijpt met zachte dwang haar arm. Doch met een snelle beweging geeft Hei drun hem een kletsende slag in het gelaat „Laat af, heer Wendir. Ik ben niet op uw gezelschap gesteld!" In „Oranjehof" hield de vereniging van aquariumhouders „Zilver Tetra" dinsdagavond een bijeenkomst, waar voor de heer W. A Tomeij ut Den Haag als spreker was uitgenodigd. Na dat de voorzitter van de vereniging, de heer K. Zeldenrust. een welkomst woord had uitgesproken, kreeg de heer Tomeij het woord. Hij hield een inte ressante lezing, die verduidelijkt werd door zeer fraaie dia's De aanwezigen hebben dan ook van begin tot einde geboeid geluisterd en gekeken. De heer Tomeij besprak de indeling van het aquarium, waarbij hij nut tige adviezen gaf. Hij vertelde wat men met planten kan doen en hoe men er mee te werk moe gaan Een aquarium inrichten is gemakkelijker gezegd dan gedaan, wil men er ten minste enige lijn en compositie in brengen. Met de verschillende soorten en kleuren planten moet men een zo groot mogelijk contrast zien te be reiken. Dit geldt ook voor de keuze der vissen. Als men een aantrekkelijk aquarium wil hebben, moet men zeker niet al leen kleine visjes nemen, maar ook enkele grotere exemplaren aanschaf fen. Ook moet men rekening houden met het feit of de vissen oppervlakte- of bodemvissen zijn. De heer Tomeij sprak geruime tijd over de vraag hoe men het aquarium het best kan culti veren: wat voor licht gebruikt men, hoe gaat de bodem er uit zien. Hij sprak ook over Siamese tweelingen bij de vissen. Spreker vertoonde unieke dia's waarvoor ook universiteiten grote belangstelling aan de dag leggen. Hij fotografeerde twee aan elkaar gebo ren vissen, die in zijn eigen aquarfum zwommen. Verder kwamen nog diverse plantensoorten, vissen o.a. het Half- snavelbekje) e d. ter sprake, evenali het kweken van fruitvliegjes. Het was voor de leden van „Zilver Tetra" een leerzame avond. In het Aartsbisschoppelijk Museum, gevestigd in het Centraal Museum-ge bouw. Agnietenstraat 1, Utrecht, zal van 25 november 1965 tot 31 januari 1966 een tentoonstelling van ikonen worden gehouden. De expositie omvat 85 ikonen, hoofdzakelijk afkomstig uit het Balkangebled ten noorden van Griekenland, en uit Rusland. Deze kunstwerken, die voor een deel be hoord hebben tot de vroegere verza meling Rleder te Morcote (Zwitser land). bevinden zich thans in 't bezit van de heer Walter Sehweizer te Lu- zern. Openingstijden: dagelijks 10-17 uur, des zondags van 14-17 uur en Iedere dinsdagavond van 20-22 uur met rondleiding. Dat Tante Post een dure tante 1» wisten we al lang. Maar wederom wordt er bij de P.T.T. al weer druk gezinspeeld op een nieuwe verhoging der posttarieven. Het drukwerk zou dan op tien cent, brieven op twintig cent porto komen. Als 't zo doorgaat moeten we straks een halve of hele gulden op een brief plakken. De gemiddelde burger heeft daar niet zoveel last van. De correspondentie van de doorsnee-Nederlander is weinig omvangrijk en alleen voor verliefde mensen betekent een tariefsverhoging enige stijging van de kosten van le vensonderhoud. Maar voor het be drijfsleven kan de lastenverhoging zwaar aankomen De consumentenbond was de eerste, die tegen een eventuele verhoging der posttarieven al bij voorbaat protes teerde. Het bedrijfsleven had meer re den gehad om bij een dergelijk pres test voorop te staan. Bedrijven met een omvangrijke cor respondentie (en dat zijn er talloze kt den lande l zullen deze tariefsverho gingen toch wel willen doorberekenen in hun prijzen, maardat mogen ze niet, want dat strookt niet met het prijsbeleid van de regering. We zouden er dan toch voor willen pleiten, dat niet alleen de slagers en caféhouders, maar ook tante Post het prijsbeheersingscorset wordt aange trokken- Of dat er duidelijk onderscheid wordt gemaakt (zoals in andere landen wel gebeurt) tussen een vertraagde be stelling tegen laag tarief en de duur dere verzending die dan wel op üjd moet komen.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5