ISËHBWnwn I Voor Vrijwillige Brandweer wordt 1966 een belangrijk jaar Man probeert zijn 22-jarige vrouw te wurgen „Soester Vogelvrienden" kweekt steeds beter kwaliteit vogels Japanse prins in dierentuin Het oog gericht op de showwereld Twee mensen liepen bij blussen van brand verwondingen op Dinsdag 23 november 1965 44e jaargang no. 89 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Woedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Bouw van kapitale centrale en aanschaf van nieuwe voertuigen ftftflMtiWf fïfi UITSLAG EERSTE TREKKING ST. NIC0LAAS BONNENACTIE Geslaagde tentoonstelling in het Sint Josephgebouw Sinterklaas liet nog een week op zieh wachten Schoorsteenbrandje in pand Beckeringhstraat 15 Verloting Soester Vogelvrienden S.E.C.-honkbal raakt drie spelers kwijt Door de gladheid geslipt Lezing voor V.V.D. uitgesteld S.V.V.-Volleybal SOESTERI OURANT Abonn. p. kwart, f2.50 - per post f3. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Begin volgend Jaar zal een begin worden gemaakt met de bouw van de nieuwe brandweercentrale in Soest. De bouwkosten werden vier jaar geleden geraamd op f 850.000.van welk bedrag 700.000.ten laste zou ko men van de brandweer. Het resterende deel komt ten laste van gemeente werken, voor welke dienst enkele ruimtes aan de centrale zullen wor den aangebouwd. Op de begroting staat een bedrag van 700.000.voor de bouw van de brandweercentrale, waarvoor de bouwvergunning vorige week is afgekomen Overigens is het aannemelijk, dat de bouwkosten ge stegen zullen zijn. gezien de prijsstij- een manschappen wagen 45.000, Het is verheugend, dat juist nu de goedkeuring voor de bouw van de nieuwe centrale is afgekomen, want met het aanschaffen van de twee nieuwe brandspuiten zou het stalllngs- probleem nog urgenter zijn geworden. Niet al het huidige rijdende materieel kan in de centrale aan de Lange Brinkweg worden ondergebracht. De autospuit staat gestald in een garage van gemeentewerken, de ladderauto staat gestald in de vleugel van de centrale, waar de magazijnen zich be vinden en waar de brandweerlieden hun kleding hebben hangen. De nieuwe centrale verrijst ook aan ook dienst kan doen als theorielokaal. Daarnaast worden de lokalen ten be hoeve van de dienst gemeentewerken gebouwd, o.a. een ruime kantine. Onder al deze ruimtes zijn o.a. toi letten en magazijnen ontworpen. Voorts is er in de nieuwe centrale een gaskelder. De ruimtes ten behoeve van de brandweer en van gemeentewerken zijn gescheiden door deuren. De huidige centrale, die ook aan de Lange Brinkweg staat, voldoet al lang niet meer aan de eisen, die men re delijkerwijze aan een brandweercen trale mag stellen. In 1959 werd de centrale door brand getroffen. De rechtervleugel, waarin toen de reuze- nevelspuit stond gestald, liep zware schade op De nevelspuit ging verlo ren. Nadien heeft men dit gedeelte van de centrale weer opgeknapt. De centrale ziet er nu. van buiten, weer netjes uit. Alleen is het jammer, dat mi! gingen van de laatste jaren. De ver wachting is, dat met de bouw van de centrale annex ruimten voor ge meentewerken een bedrag van ruim een miljoen gulden gemoeid zal zijn. Het wordt voor het vrijwillige brand weerkorps trouwens een heel belang rijk jaar Het wagenpark zal aanzien lijk worden uitgebreid De brandweer heeft thans de beschikking over twee nevelspuiten, een ladderauto, een mo torspuit, een manschappen- en mate- rieelwagen en een trekker voor de motorspuit. Volgend jaar krijgt de brandweer de beschikking over nog ?en nevelspuit (kosten 97.000.en In een flatwoning aan het Saenredam- plantsoen ontstond zaterdagmorgen een hevige ruzie tussen de 30-jarige J. F. F. en zijn 22-jarige vrouw. Buren warschuwden de politie en toen deze ter plaatse kwam. liep de man hen tegemoet en riep luidkeels „Ik heb mijn vrouw vermoord". Enige agenten brachten de man over naar het bureau en anderen gingen de woning binnen. Daar troffen ze de jeugdige vrouw (moeder van twee kinderen) aan. Zij lag bewusteloos op de vloer en een arts constateerde, dat de man geprobeerd heeft de vrouw te wurgen, maar zij vertoonde nog tekenen van leven. Verder constateerde de dokter dat haar neusbeentje was ge broken en dat haar enige tanden uit de mond waren geslagen. In allerijl werd de vrouw overgebracht naar het ziekenhuis Zonnegloren te Soest. Haar toestand is redelijk. De man werd ingesloten en is ter beschikking gesteld van de officier van justitie te Utrecht. De beide kinderen zijn bij familie ondergebracht. Vrijdagavond had de eerste trekking plaats in de door de Soester Winke liersver. werd georganiseerde St. Ni- colaas bonnenactie. De prijzen vielen alsvolgt: dames- of herenrijwiel of goederen ter waarde van 150.T. Hartman. Kerkpad N.Z. 25. Waardebon van 50.O verdij- kink. Oranjelaan 33. Waardebonnen van 25— G. J. Huzink. Van Weede- straat 11b en C. Kriek. Beetzlaan 114. Waardebonnen van f 20,J. Mettau, Steenhof f straat 33; Roelof sen. Sta tionsweg 2; J. K Haase, Kerkstraat 39: C. Kriek, Beetzlaan 114; Kaats. Nieuweweg 31b en A. Schaap, Kerk straat 26. Waardebonnen van 10. J. Martens, Nachtegaalweg 13; C Nieuwenhuis. Hobbemalaan 6. H. Wolf- sen. Veldweg 19a; J Jurriëns, P de Hooghlaan 18; M. Bouwhuizen. Prins Bernhardlaan 16; H. Wolfsen, Veldweg 19a; Bodewes, Kerkpad Z.Z. 39a; J. Koster. Troelstrastraat 70; J v. d. Heuvel, Veenzoom 2. H. Regnery, Nieuwerhoekplein 6, F. Schaay, Mar grietlaan 4 en W. J. Hilhorst, Nteuw- straat 15. de Lange Brinkweg. naast het huidige gebouw. Het gebouw krijgt een gun stige ligging; te zijner tijd zal de Dal- weg tot aan de Lange Brinkweg wor den doorgetrokken, zodat de brand weer een ruime uitvalsweg voor zich heeft, in tegenstelling tot de huidige situatie. Het huisje, dat op de Lange Brinkweg tegenover de Korte Kerk straat staat, zal aan de bouw van de nieuwe centrale ten offer moeten vallen. De nieuwe brandweercentrale heeft ze ven stallingsruimtes. Een achtste ruimte is bestemd voor het verrichten van kleine reparaties. De meest recht se garage is de enige, die ook aan de achterzijde een deur heeft De wagens kunnen daardoor de binnenplaats van gemeentewerken bereiken wanneer de auto's bijvoorbeeld schoongemaakt moeten worden. In dit gedeelte zijn o.a. de kamer van de commandant ontworpen, de cen trale meldingspost en een lokaal voor het kantoorpersoneel. Aan de rechter zijde van deze lokaliteiten bevindt zich de grote ontspanningszaal. die het een groot nadeel heeft: het is veel te klein. Gelukkig ziet het er naar uit, dat de huidige situatie niet lan ger dan twee jaar meer zal duren. Zodra het weer beter is gaat de eer ste spade voor de bouw van de nieuwe centrale in de grond. Niet onvermeld mag hier blijven de naam van oud-commandant W. Groart, die zich steeds heeft ingezet om de bouw van de centrale zo spoedig mo gelijk te realiseren. Hij heeft tiental len gesprekken gevoerd met gemeente lijke en provinciale instanties en zelfs op het ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag. waaronder de brandweer ressorteert. Hij heeft de betrokkenen steeds weer gewezen op de urgentie van de centrale, ook met het oog op de aanwezigheid van pa leis Soestdijk Het is zeker ook voor een groot deel aan zijn aktivlteiten te danken, dat de nodige vergunnin gen thans binnen zijn Zonder zijn bemoeienissen had het er nu niet zo gunstig voor de brandweer (en ge meentewerken) voorgestaan. Ook dit jaar heeft de tentoonstelling van de Soester Vogelvrienden een nieuw gezicht gekregen. De vereniging beschikt thans over 200 kanarie-kooi en, 70 vitrines, welke geheel opvouw baar zijn. 25 parkietenkooien, zes vitrines voor grote parkieten en ten slotte negen vogelvoliéres. Op de zolder van het St. Josephgebouw hebben de leden een kamertje mogen timmeren voor dit materiaal. Na veel verhui zen heeft de vereniging dan eindelijk een vaste opslagplaats. Gedurende het weekeinde was het materiaal evenwel niet opgeborgen, maar stond het opgesteld in de grote zaal van het St Josephgebouw. Op de dag van het dertienjarig bestaan hield Soester Vogelvrienden er haar dertiende tentoonstelling in successie. Deze werd vrijdagavond onder grote belangstelling geopend door de heer J. Bos uit Doorn, ere-lid van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers. Voorzitter D. J. Kuyper verwelkomde eerst de aanwezigen en in het bij zonder de heer Bos en de afgevaar digden van de zusterverenigingen uit Baarn. Bussum. Doorn en Veenendaal en van het districtsbestuur. de heren De Jager en Van Dalen. „Ik zal het kort maken", aldus de voorzitter. ..want iedereen verkeert natuurlijk in spanning wie de prijzen gewonnen heeft. Donderdag heb ik al mensen bij me gehad, over hun zenuwen heen. Maar ik ben hard geweest en heb niets gezegd", zo schilderde de heer Kuyper de spanning, die bij de inzenders van de ruim 500 vogels leefde. De heer Bos herinnerde eraan, dat dit niet zijn eerste tentoonstelling was. die hij voor de Soester Vogel vrienden opende. „En ik hoop ook niet dat het de laatste is. want aan het verzoek van uw vereniging voldoe ik altijd met genoegen", aldus de heer Bos. Hij zei verder deze exposite ook namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bond te openen. „Dit is de dertiende tentoonstelling en als we op het getal zouden afgaan, zou het wel eens een ongelukkige kunnen worden. Maar ik weet zeker, dat dit niet het geval zal zijn. Als ik de ten toonstelling en het materiaal bekijk, wordt dit zelfs een gelukstentoonstel ling". O Tientallen kinderen hebben zaterdag vergeefs de kou en de gladheid ge trotseerd om Sinterklaas en zijn ge volg in te halen. Bij station Soest Zuid en het gemeentehuis hadden ze zich verzameld, maar ze wachtten voor niets: de Sint kwam niet. De politie heeft via de mobilofoon geprobeerd zoveel mogelijk mensen op de hoogte te stellen van het uitstellen van de intocht. In bijna iedere straat werd het bericht omgeroepen, maar natuur lijk niet iedereen kwam het te weten. Evenals in zoveel andere plaatsen moest de intocht worden afgelast. Het zou levensgevaarlijk geweest zijn om de tocht door te laten gaan. Te elfder ure werd dan ook besloten tot afge lasting. In overleg met politie, burge meester en wethouders en bestuurs leden van de Winkeliersvereniging „Soest" werd het moeilijke besluit ge nomen. Van uitstel komt in dit geval echter geen afstel. De intocht is verplaatst naar zaterdag a.s., zelfde tijd, zelfde plaats. Om 13.52 arriveert de Sint per trein aan station Soest-Zuid. Vandaar gaat het in open rijtuig naar het ge meentehuis, onder begeleiding van de muziekkorpsen van P.V.O. en Olympia Het rolschaatsballet „Magnilia" uit Ede is ook weer bereid gevonden za terdag aanwezig te zijn. Het is nu alleen maar te hopen, dat de weergoden de jeugd (en Sint Nico laarzaterdag a.s. wel goed gezind zullen zijn! De heer Bos constateerde, dat de kwa liteit van de vogels weer is verbeterd. Vooral de tropische vogels zijn erop vooruit gegaan. Met de wens, dat een groot aantal mensen de tentoonstelling zou bezoe ken, dat het ledental van de vereni ging zou mogen stijgen en een goede propaganda van de steeds populairder wordende liefhebberij zou uitgaan, verklaarde de heer Bos de „dertiende tentoonstelling van deze flinke en gezonde Soester afdeling" voor ge opend. De heer J. Bos reikte vervolgens de prijzen uit aan de winnaars van kampioensprijzen. Dit waren voor: Mooiste vogel van de tentoonstelling P J. F, Klören, blauwfazantje. Mooiste kanarie van de tentoonstel ling C. de Goede. Kampioen gepigmenteerde kanarie C. de Goede. Kampioen vetstof kanarie C de Goede. Kampioen duo kanaries K. G. Wijn- hoff. Kampioen trio kanaries C de Goede Kampioen bastaarden tropische vogels P J F. Klören, Japanse Meeuw en Zilverbekje. Kampioen derby van de tropische vogels P. J. FF. Klören, Zilverbekje. Kampioen van de parkieten A P. J Wijnands, Agap Fismerie. De Soester Vogelvrienden kan op een met, ondanks de minder gunstige geslaagde tentoonstelling terugzien weersomstandigheden, toch nog een vrij groot aantal bezoekers Maandavavond omstreeks kwart voor tien riepen de bewoners van het pand Beckeringhstraat 15 de hulp in van de vrijwillige brandweer, omdat zij een schoorsteenbrandje vreesden. Dit bleek inderdaad het geval te zijn De brand weer rukte uit met een nevelspuit Het vuur uit de schoorsteen werd geblust met behulp van bakken water De in reserve gehouden hogedrukstraal be hoefde niet te worden gebruikt Brandweerlieden hebben de schoor steen geveegd en daarna de kachel weer geplaatst. De bewoners zaten rustig televisie te kijken, toen zij plotseling bemerkten, dat door kieren in de plaat, die is aangebracht op de plaats waar de kachelpijp de schoorsteen ingaat, vuur kwam. De oorzaak van het schoor steenbrandje, dat geen schade ver oorzaakte, is vervuiling van de schoor steen. Ter gelegenheid van de in het afge lopen weekeind gehouden tentoonstel ling werd een verloting gehouden. De prijzen vielen op de nummers 1770 2773 1713 2100 69 345 2821 1993 2901 2625 950 1209 2700 2571 1064 792 102 1863 1148 1812 63 1169 706 1729 1507 1146 586 2976 2868 313 671 1611 2781 1669 1057 2273 705 2822 2075 273 1802 1517 910 2776 2948 2351 896 2427 2583 677 2970 965 708 2681 64 De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer W. Marchal, Schrikslaan 19, Soest. De honkbalvereniging SEC. zal een flinke aderlating ondergaan door het vertrek van drie van haar beste spe lers De veelbelovende jeugdige honk baller Billy Tinion is lid geworden van Ajax in Amsterdam, terwijl er van Rob van der Gaast en Wil Houtzager overschrijvingen lopen naar resp. H.C.A.W. en Schoten. Deze S.E.C.-spelers vormden de vaste kern van het eerste 9-tal van S.E.C. dat het in de afgelopen competities steeds uitstekend heeft gedaan. Pro motie ging evenwel steeds juist aan de groen-witten voorbij. Rob van der Gaast en Wil Houtzager hebben, uiter aard ln samenwerking met anderen, veel bijgedragen tot het slagen van het eerste honkbalkamp in Europa, dat S E C. in de afgelopen zomer voor de bleesing-jeugd organiseerde. De Indeling van S E C.-honkbal is nog niet definitief vastgesteld, maar het team komt in de eerste klasse van 't rayon Gooi-Utrecht waarschijnlijk uit tegen de volgende negentallen: F.A.K.. Scimitars, Donar 2, Elinkwijk 2. H.M.S. 2. H.C.A.W. 3 en Quick 2. De promotie-degradatieregeling in deze afdeling is vrij gunstig: het vol gend seizoen kunnen namelijk in plaats van drie negentallen zeven teams promoveren. S.E.C. heeft, on danks het verlies van drie spelers, dus een redelijke kans om dit jaar naar de landelijke bond te promoveren. Door de gladheid van het wegdek slipte een personenauto, bestuurd door P. C. O uit Amersfoort, die op de Ossendamweg reed. In de auto be vond zich ook het echtpaar M. alhier. De auto botste tegen een verkeerspaal en kwam tegen een tuinmuur tot stilstand. Alleen de heer M. liep enige verwondingen op. Auto en muur wer den flink beschadigd. De lezing, die mevrouw J. M. Stoffels- van Haaften maandagavond in het Oranje Hotel zou houden voor leden "■n introducé's van de V.V.D werd als gevolg van het slechte weer drie weken uitgesteld en zal nu worden gehouden op maandag 13 december a.s. op dezelfde plaats en tijd. Van de twee dames- en een herenwed strijden, die de afgelopen week voor de teams van de SVeseol trobaelyl de teams van de Soester Volleybal Vereniging op het programma stonden wisten alleen de dames van het eerste team de overwinning voor zich op te eisen. Zij moesten de strijd aanbin den tegen Valbovol 2 dat geen sterke indruk maakte. Alleen de tweede set ging voor de S.V.V.-dames met 15-12 verloren, maar de eerste, derde en vierde set werden achtereenvolgens ge wonnen met 15-6, 15-8 en 15-7. Het tweede damesteam speelde tegen VI. OS 2 geen gelukkige wedstrijd. Niet alleen werd de wedstrijd in drie sets door het Amersfoortse team ge wonnen. maar bovendien verloren on ze plaatsgenoten in deze wedstrijd een van hun speelsters door een vrij ernstige enkelblessure. Wist het eerste herenteam tegen Val bovol 2 de eerste set met 15-9 te win nen, door de drie daaropvolgende sets met resp 15-7, 15-6 en 15-11 te ver liezen moesten de rood-witten met lege handen naar Soest terugkeren. Voor de komende week staan de vol gende wedstrijden op het programma: Donderdag, 25 nov. 1965: 20 uur: V.V.A. 4-S.V.V. 3 (heren). 20 uur: S V V. 4-Wilhelmina 3 (heren). 20.45 uur: S.V.V. 1-Shot 1 (dames). Zaterdag. 27 nov. 1965: 20.30 uur: Hercules Woerden)-S.V.V. 1 (heren). Tokte De Japanse prins Hiro (links) en zijn vriendjes vermaken zich opper best met een 4-jarige oerang-oetan op een driewieler tijdens een bezoek aan de kinderdierentuin. Het is mis. Mis met Rob en Johnny, The Lords en The Jumping Jewels en met Z.Z. en The maskers. Het rommelt in de tiener-showwereld en wie daar uiteindelijk als overwinnaar uit te voorschijn komt, valt moeilijk te voor spellen. Zeker Is wel, dat geen der be trokken partijen er op dit moment enig voordeel van zal hebben, Integen deel. Het is een nog al ingewikkelde zaak, want Rob de Nijs wil met Johnny Lion's Jumping Jewels gaan zingen en The Lords willen iets anders zoe ken, want ze vinden het met Rob niet meer zo best „kersen eten" De manager van Rob de Nijs is zijn va der, de manager van The Lords is de vader van één van de bandleden. Beide vaders beweren heel nare din gen van elkaar en dit zal geen gun stige invloed hebben op de populari teit van de „sterren". Wie gelijk heeft en wie ongelijk, is van weinig belang. Belangrijker is het, dat de showwereld door deze affaire in een netelige situatie komt. Want de heren van de sensatiepers zijn er gek op om „interessante" verhalen te ho ren. En die zijn er natuurlijk voldoen de te vertellen, die zijn ten slotte in elk vak ruimschoots voorhanden. In de showwereld vallen ze alleen des temeer op, omdat het daarin meestal mensen betreft, die algemeen bekend zijn en die een groot aantal fans hebben. Bij de laatste opvallende verwikke lingen in de tienershowwereld is spra ke van ingewikkelde familieverhou dingen. Dat onderscheidt deze ruzie van alle andere. Dat maakt het ook moeilijk om er een oordeel over te vellen. Temeer daar ook de heren van de platenmaatschappijen zich niet af zijdig (kunnen) houden, want er zijn nu eenmaal contracten. Het zou best kunnen, dat Rob de Nijs nog eens met The Lords optreedt, ook al voelen beide partijen daar natuurlijk hele maal niets voor. doodeenvoudig omdat het contract het zo wil. Rob de Nijs wil dus samen gaan wer ken met The Jumping Jewels van Johnny Lion, die daar zelf geen be zwaar tegen hebben. Schijnbaar bo tert het ook niet zo tussen deze zan ger en zijn begeleiders, al zijn ze in deze affaire nog altijd lachende der den. Als er inderdaad overeenstem ming komt tussen* Rob de Nijs en The Jumping Jewels zou Johnny Lion wel eens op oood spoor kunnen komen te staan. En dat is op dit moment, nu hij met „Sophietje" op de hitparade staat, helemaal niet welkom voor Jan de Leeuw. Triest voor hem, die in feite niets met de affaire tussen Rob de Nijs (vader) en The Lords te maken heeft en er alleen maar in betrokken is geraakt door de belangstelling die Rob de Nij8 (vader) aan de dag legt voor een sa mengaan met The Jumping Jewels. Triest vooral, omdat hij daardoor waar schijnlijk niet opnieuw een trip door de Oost kan maken, waar hij de eer ste keer zo'n geweldig succes had en waar zijn platen wekenlang als hits stonden genoteerd. Zoals het er nu voor staat, heeft Rob de Nijs de beste papieren om als over winnaar uit de strijd te voorschijn te komen en wordt Johnny Lion de grote verliezer Of Lion's fans dat zullen nemen? En of Rob de Nijs zich staan de zal kunnen houden? Het zijn vra gen die de toekomst zal oplossen. Misschien, héél misschien, is het al leen maar een reclamestunt en is in feite alles koek en ei. Tussen ieder een. KANTMAN. Bij branden hebben dit jaar in Soest reeds zes mensen min of meer ern stige verwondingen opgelopen, terwijl ook de materiële schade al groter is dan vorig jaar. Zondagavond raakte het echtpaar P.. wonende Vosseveldlaan 41, gewond, toen zij met succes probeerden de vlammen te doven, die het keukenin terieur in lichterlaaie hadden gezet. Het lukte beiden het vuur meester te worden nog voordat politie en brandweer arriveerden. Met de politie auto werden zij naar dokter Tervoert gebracht, die de verwondingen be handelde. De heer P. kreeg brandwonden aan een arm, van pols tot elleboog; me vrouw P. liep verwondingen in haar gezicht op. Na te zijn verbonden, konden beiden naar huis gebracht worden. De brand werd omstreeks kwart voor zeven ontdekt door mevrouw P. Toen zij de keuken binnenging om te kij ken of het eerder op de avond opge zette pannen met frituurvet al heet geworden was, sloegen de vlammen haar tegemoet. Zij waarschuwde direct haar man, waarna beiden slaagden het vuur te doven. De brand was ontstaan, doordat de vlam in de pan was geslagen. Via de keukengordijnen was het interieur in brand geraakt. De heer P. pakte de gloeiend hete pan van het vuur en deponeerde deze in een met water gevulde afwasbak, die op het aanrecht stond. De nevelspuit, die het vanwege de gladheid van de wegen moeilijk had, kon met de drie brandwachten rechts omkeert maken In enkele hoeken van de keuken onfc stonden brandplekken.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1