„in het De gemeentebegroting voor 1966 DOOR,SMEREN GARAGE BOSBOOM E.H.B.O. wedstrijd om Tempo-beker Projectie - Temp o-successen Geslaagd El-Totem opgeheven Klaar terwiil 11 wacht nEVFitOI. SMFFÏISTATF^NÏ 3 BATEMURfiS ErkcnjSc Auto- en SeonterrSisehnol In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT aar het volgende \eeót voor de vrouw Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad de ontwerpen aange boden van de gemeentebegroting en van de bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1966 alsmede de begroting van het natuurbad, het openlucht theater. de sportstichting en 't verzor gingshuis „De Malvahoeve" voor dat Jaar. Niettegenstaande de algemene uitke ring uit het gemeentefonds belangrijk hoger kon worden uitgetrokken dan voor 1965 en ook verschillende belas tingopbrengsten hoger zijn geraamd is het niet mogelijk gebleken voor 1966 een sluitende begroting aan te bieden, daar verschillende uitgaven (algemeen beheer, openbare werken, onderwijs en sociale zorg) een sterke stijging te zien geven. Er is een geraamd tekort van 147.000.—. welke voorlopig kan wor den gedekt door beschikking tot dit bedrag over de saldi-reserve, welke is gevormd uit batige saldi van de ge wone dienst van vorige dienstjaren. APPARATEN en SCHERMEN Wegens ontvangen na-uitkeringen uit het gemeentefonds over de jaren 1960 t m 1963 konden aan deze reserve in 1964 belangrijke bedragen worden toe gevoegd. zodat zij thans bedraagt 862.866,32. B. en W. stellen voor van deze reserve over te boeken naar de algemene reserve 400.000,en naar een in te stellen reserve voor de stich ting van een dorpshuls in Soester- berg 100.000.Over 147.000.van het resterende bedrag van 362 866,32 wensen zij te beschikken om de be groting 1966 sluitend te maken. Voor de navolgende kapitaalswerken zullen in de loop van 1966 kredieten worden gevraagd: bouw brandweergarage ƒ700.000, riolering Van Goyenlaan (ged.) Jac. van Looylaan, Talmalaan (ged.), Rembrandtlaan, P. de Hooghlaan en Paulus Potterlaan 150.000, riolering en wegverbetering ged. Dal- weg. Kerkplein en Korte Kerkstraat 380.000.— aanleg weg en riolering langs de spoorlijn tussen Molenstraat en Dal- weg 150.000.—: aanleg riolering, trottoirs en verbete ring straatverlichting Gentiaanlaan, Foekenlaan, Plasweg. Esdoornlaan ged. Heideweg en Larlxlaan 314.000. iwarvan ten laste van grondbedrijf 137.000,—) is 177.000.— wegaanleg en verbetering Bosstraat tussen Den Blieklaan en Wieksloter- weg 228 000, riolering Van Maarenstraat 28.000, verbetering Van Beuningenlaan en Bartolottilaan 93.000, verbetering Wieksloterweg 82.500. Op de kapitaaldienst zijn reeds de navolgende uitgaven geraamd: aankoop van motorvoertuigen voor de politie 24.000, aankoop Storno-centraal post appara tuur voor de politie 6.700. aankoop hogedruk nevelspuit voor de brandweer Soest 97.000.— aankoop manschappenwagen voor de brandweer Soest 45.000. aankoop mobilofoon voor de motor spuit in Soesterberg 3.500, Te Huybergen (N.B. I is zondag de eerste internationale cycle-cross ge houden op een zwaar parkoers voor profs, onafhankelijken, amateurs en nieuwelingen, die tegelijk van start gingen en in één categorie onderge bracht waren. Er waren 70 deelne mers. Huub Haring (prof) van de Televizier ploeg werd eerste. 2e J. van Geest, 3e Van der Linden, 4. Manus Brinkman, 5e Coehorst. Gerrlt Ruttenberg (ama teur en Jaap van de Broek i nieuwe ling), die zijn eerste wedstrijd reed, klaseerden zich als 9e en 17e. Voor het Uniepraktijkdiploma Steno grafie Nederlands slaagde mej. M. S. v. Uitert. Hetzelfde diploma machine- schrijven werd behaald door de dames M. H, Betke. H. C. Ernst. L T. P. Kop pen, G. J. v Uitert en de heren G. J Pott en H. v. Rouwendaal. Het vaardgheidsdiploma machine- schrijven werd behaald door de dames D. Bongers, G. E. Egels en A. C. Kwak. Zij werden opgeleid door Instituut Houwers te Baarn. De jeugdsociëteit El-Totem is opgehe ven. Zaterdagavond j.1. werd in ge bouw Eltheto de laatste bijeenkomst gehouden van deze enthousiast ge starte vereniging. Marijke Bosma uit Hilversum leidde een volksdansavond, dat was de laatste aktivlteit. De reden van het opheffen van El-Totem is, dat enkele mensen zich volledig in zetten voor het organiseren van avon den, maar dat de belangstelling voor de dansavond steeds meer terugliep. Voor discussie-avonden en andere cul tureel opgezette avonden was van de zijde van de Jeugd geen belangstel ling. Reeds eerder werden kredieten ver leend voor: aanleg van riolering, wegverbetering en aanleg van rijwiel- en wandelpa den langs de Koniginnelaan tussen Beckeringhstraat en grens Baarn; aanleg van een riolering en rijwiel- en voetpaden langs de Blrkstraat (ged.); riool- en wegaanleg Eikenlaan van Kolonieweg tot 't stationsplein Soest- Zuld. Het ligt in de bedoeling deze werken in 1966 uit te voeren. Rechten vuilnisophalen. In verband met de steeds stijgende kosten, verbonden aan het ophalen van huisvuil, is het noodzakelijk de heffing voor het ophalen van vuil nis en het gebruik van vuilnisemmers met ingang van 1966 te verhogen tot: 1 emmer ƒ15,per jaar (thans ƒ12,2 emmers ƒ23,per jaar; 3 emmers en meer 12,per emmer per jaar. Leningsschuld. De lenigsschuld (vaste leningen) be droeg per 1 jan 1965 28 850.254,11. Per 1 januari 1966 bedraagt deze schuld 35.141,639.94. Boekwaarde investeringen. De geraamde boekwaarde van objecten en investeringen per 1 januari 1966 bedraagt 47,579.063.50, Deze boekwaarde is als volgt te speci ficeren: slachthuis 96.740,woning bedrijf f 20.250.146.43, gemeentewerken 773.161,65 grondbedrijf 9.932.000, gasbedrijf 2124277.67 Totaal f 33.176,325.75; blijft over voor de algemene dienst 14.402.737,75. Brandweer. Voorgesteld wordt aan de brandweer verenigingen Soest en Soesterberg weer op te dragen het onderhoud en het schoonhouden van het brandweerma- terieel De vergoedingen hiervoor zijn voor 1965 vastgesteld od resp f 1 800. en f 1 200.Voor 1966 worden hier voor bedragen voorgesteld van resp 2 100.- en f 1 400 De subsidies aan genoemde verenigin gen zijn uitgetrokken op resp. f 3.000, en 1.500.(voor 1965 resp. 2.400. en 1 200.—V Subsidies Hpt subsidie voor sociaal psychiatri sche diensten is in verband met sala risverhogingen pn andpre kostenstij gingen verhoogd van 35 tot 42 cent per inwoner. Bii de volgende oosten zijn hogere sub sidies voorgesteld: Utrechts Stedelijk Orkest van f 3 000.— op 4 000—; Ne derlandse Kampeerraad van f 25.op f 250.— Vereniging ..De Utrechtse Heuvelrug" van 750— op 1.500 Woningbouw. Het aantal woningen in deze gemeen te bedroeg per 1 januari 1965 8083 Gereed gekomen tot heden in 1965: woningwetwoningen 21. particuliere woningen met premie 81 en particu liere woningen zonder premie 79. Gesloopte woningen 2 en onbewoon baar verklaard 9. Aantal woningen thans 8253. In aanbouw zijn thans nog: woning wetwoningen 52. premiewoningen 78 en vrije sectorwoningen 208 Alle woningblokken op de Eng. zowel in de woningwet- als in de premie- en vrije sector, zijn thans gereed en bewoond. Van het plan ..Colenso" - 72 flatwo ningen in de premiesfeer en 49 een gezinswoningen in de vrije sector - zijn 24 flatwoningen en 21 eengezins woningen gereed en bewoond. De 109 vrije sectorwoningen in het plan ..Achter Dammers" van Coördinatie- bouw zijn gereed en bewoond Van de overige 31 vrije sectorwoning^n in dat plan zijn 10 wonineen gereed en 4 in aanbouw Aan de Van Weedestraat is een win- Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Teïef. 3256 kelpand in aanbouw met daarboven 6 premiewoningen en 5 eenpersoons woningen in de vrije sector. In het plan Soestdijk-noordwest zijn 7 eengezinswoningen ir. de vrije sector in aanbouw, terwijl de In dit jaar be gonnen bouw van 24 bouwkaswonin- gen vrijwel gereed is. De 12 woningwetwoningen voor be jaarden aan de Korte Hartweg zijn praktisch gereed voor bewoning. Het bepjaardencentrum Groot Engen- daal is in de loop van het jaar ge reed gekomen. De plannen voor de bouw van de bejaardenflat Molen schot" verkeren in een vergevorderd stadium. Van de 56 woningwetwoningen aan de Prof. Lorentzlaan-Simon Stevinlaan (Soesterberg) zijn 16 gereed en be woond. terwijl de overige 40 in een vergevorderd stadium van afwerking verkeren Aan de Chr. Huygenslaan- Simon Stevinlaan (Soesterberg) zijn in dit Jaar 40 premiewoningen gereed gekomen. Kortgeleden ls de bouw be gonnen van een flat met 18 vrije-sec- torwoningen aan de Simon Stevin laan hoek Plesmanstraat (Soesterberg). Bestemmingsplannen. Door gedeputeerde staten van Utrecht is in het afgelopen jaar het partieel uitbreidingsplan Lange Brinkweg (ter rein voor de dienst van gemeente werken en het gasbedrijf, alsmede voor de bouw van enige woningen aan de Lange Brinkweg en de Kruis weg) goedgekeurd Door de Kroon dienen de volgende plannen nog te worden beoordeeld: a het uitbreidingsplan landelijk ge bied in verband met het door de ge meente en een particulier ingesteld beroep tegen het besluit van gede puteerde staten in Utrecht, waarbij aan dit plan gedeeltelijk goedkeuring is onthouden. b. het uitbreidingsplan Soestdijk N.W. II in verband met het door de ge meente ingesteld beroep tegen het be sluit van gedeputeerde staten in Utrecht, waarbij dit plan niet is goed gekeurd; c. het uitbreidingsplan Soester Eng n in verband met het door de gemeente ingesteld beroep tegen het besluit van gedeputeerde staten van Utrecht, waarbij dit plan niet is goedgekeurd; d het uitbreidingsplan Soesterveen I In verband met het door een particu lier ingesteld beroep tegen het besluit van gedeputeerde staten te Utrecht waar' ij dit plan is goedgekeurd. In voorbereiding zijn momenteel plan nen voor: a. Een nadere uitwerking voor Soester veen I. b. Het zogenaamde stadscentrum, het geen eerst verder kan worden uitge werkt nadat het advies van de inge stelde commissie is ontvangen. Deze commissie zal advies uitbrengen inzake de plaatsen waar winkels die nen te worden toegelaten en waar deze mogelijk in het bestemmingsplan niet langer moet worden gehandhaafd. c. De gronden, gelegen in het oude centrum en in de omgeving van de Torenstraat d Een verder uitbredingsplan voor het dorp Soesterberg. e. Een herziening van het plan Indu strieterrein. f. Een herziening van het uitbrei dingsplan rijksweg. Onderwijs. Gezien de vele moeilijkheden, welke zijn verbonden aan het verkrijgen van urgentie-verklaringen en rijksgoedkeu ringen voor de bouw van scholen moesten weer een aantal noodlokalen in gebruik worden genomen en kon CU Gedipl. A.B A.N -Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 02955) bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht. slechts één nieuwe school, te weten de chr kleuterschool aan de Drle- hoeksweg te Soest-Zuid, worden ge opend. Momenteel zijn de volgende noodlo kalen aanwezig: a. openbare scholen 7 lokalen, t.w. school Soest-centrum 3. kleuterschool aan de Duinweg 1. kleuterschool Soest- centrum 2. kleuterschool Soesterberg 1. b. I. gehuurde lokalen bijzondere scho len 11. t.w. Savornln Lohmanschool te Soest-Zuid 3. Chr kleuterschool Rem brandtlaan 3. Carolusschool te Soes terberg 1. R K school voor u l o 3. 2e Chr. kleuterschool te Soest-zuid 1. II gemeente-lokalen totaal 8. t.w. v. d. Hucht kleuterschool 2. v d Hucht school voor ulo 1. Chr school te Soesterberg 1. Titus Brandsmaschool te Soesterberg 2. Da Costaschool 1. R K kleuterschol Soest 1. Voorts zijn nog de hal van de St. Lud- gerusschool te Soest-zuid en de hoof- denkamer van de De Savornin Loh manschool te Soest-zuid voor het ge ven van onderwijs ingericht en zijn door het bestuur van de Engendaal- school 2 noodlokalen geplaatst bij de v. d. Huchtschool voor u l o. Het totaal van het aantal noodlokalen bedraagt derhalve 30. Een plan voor de bouw van systeem- scholen kan in samenwerking met de gemeente Amersfoort wellicht worden gerealiseerd. Sociale zorg en matschappelijk werk. De omvang van de werkloosheid bleef beperkt, waardoor het aantal uitke ringen ingevolge de wet werkloos heidsvoorziening beperkt bleef. Op de centrale werkplaats voor aange paste arbeid IC.AW.A.) te Amersfoort zijn 17 Inwoners tewerkgesteld Op de werkplaats zorg voor ontwikkeling ar beidsmogelijkheden (Z.VO.A.) te Amersfoort en de Dekamastichting te Hilversum vinden 8 geestelijk gehan dicapten arbeid. In krankzinnigengestichten worden 81 patiënten voor gehele of gedeeltelijke rekening van de gemeente verpleegd. Aan 39 inwoners wordt krachtens de bijstandsregeling voor mindervaliden een uitkering verstrekt. Als gevolg van het in werking treden van de Algemene Bijstandswet op 1 januari 1965 zijn de uitgaven van de gemeentelijke sociale dienst niet on belangrijk gestegen. De opening van een nieuw bejaardencentrum ln juni 1965. waarin voor het merendeel in woners van Soest zijn geplaatst, leidde tot een aanzienlijke uitbreiding van het aantal gevallen. Bedrijfsbegrotlng. Slachthuis. Het ontwerp der begroting van het slachthuis vertoont een nadelig saldo van 11.000,— (1965 9.500,—). De keurlonen zijn hoger geraamd en de kosten van laboratorium en ketelhuis resp. 1.500.en 500,verlaagd. Woningbedrijf. In gevolge de bijdrageregeling voor woningwetwoningen moet voor risi codekking een reserve worden ge vormd. De storting in de reserve be draagt 7 procent van de jaarhuur en wordt ten laste van de algemene dienst aan het woningbedrijf uitge keerd. Voor deze storting ls geraamd 72.654,16 (1965 67.934.05). Gemeentewerken. De vergoeding van de gemeente aan het bedrijf voor algemene kosten en adviezen is geraamd op 133.750,— (1965 107.700.en die voor voor bereiding van werken, welke niet uit gevoerd worden op 50 000— (1965 40.000,— Voor aankoop vuilnisemmers, zand- strooiapparaat, meubilair, gereed schappen autowerkplaats en laad- kraan op D A F. vrachtauto is 47.500,- geraamd. Wegenfonds. De uitkering van de algemene dienst aan het wegenfonds wegens rente van de belegde reserve wordt geraamd op 12.584.12, Grondbedrijf. Het ontwerp der begroting van het grondbedrijf vertoont een nadelig saldo tussen baten en lasten van 489.211.73 (1965 239.396,—). Gasbedrijf. De ontwerp-begroting van het gasbe drijf geeft een verlies te zien van 144.629,87 Bij de omschakeling op aardgas worden de te verkopen m3 bijna gehalveerd. De winstmarge op dit aardgas is mede door de hoge II- quidatlekosten van het GC.N. zo ge ring, dat de bedrijven, welke op aard gas zijn overgeschakeld, in de eerste jaren verliezen lijden. Om deze verliezen te kunnen bestrij den geeft de Gas Unie een tegemoet koming van 50,per omgebouwde aansluiting. Deze tegemoetkoming wordt pas uitgekeerd als alle tot het G.C.N. behorende bedrijven zijn om geschakeld op aardgas. Indien gedu rende de ombouwtijd verliezen worden geleden kan tot het geleden verlies een voorschot op de tegemoetkoming worden uitgekeerd Tegenover het ge raamde verlies ls derhalve een voor schot op de te zijner tijd te ontvan- ls er zeker een naar uw keu Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleveranciei gen vergoeding geraamd Ingevolge de beheersverordening be taalt het bedrijf aan de algemene dienst jaarlijks een vergoeding. Deze vergoeding ls voor 1966 gesteld op 60.000,—. Op de kapitaaldienst ls geraamd voor uitbreiding van het hoofdbuizennet, dienstleidingen, gasmeters enzovoort 210.000,en voor aankoop van een bestelauto 6.500, Gemeentelijke Sociale Dienst. Als bijdrage van de algemene dienst aan de gemeentelijke sociale dienst li geraamd wegens netto kosten van: algemeent beheer 117.325,verle ning van bijstand 965.030,ar beidsvoorziening 30.000,—, overige kosten 900, Soester Natuurbad. De door het bestuur van de stichting tot beheer van het Soester Natuur bad ingediende begroting voor 1966 vermeldt 'n nadelig saldo van 16.125,- (1965 10.749,—). Openluchttheater. In de door het bestuur der stichting overgelegde begroting is een bij drage van de algemene dienst ge raamd van 3.000.- (1965) 5.000,—). Stichting Lichamelijke opvoeding en Sport. De door het stichtingsbestuur ter goedkeuring aangeboden begroting vermeldt een tekort van 187.970,92 iv.j. 163.294.20). Stichting verzorgingshuis ..De Malvahoeve". De door het bestur der stichting inge diende begroting sluit zonder saldo. Korte avondjurk heeft afgedaan Vele jaren heeft de cocktail-dress on ze uitgaansavond en middagrecepties beheerst, maar komend seizoen ver wacht men een terugkeer van het lange avondtoilet. Nu zullen vele dames de voorkeur nog wel laten uitgaan naar die praktische korte rok en heus niet onmiddellijk „uit de toon" vallen als zij op een partijtje in een reeds aangeschafte cocktailjurk verschijnen, maar voor hen die straks 'n gala-uitvoering gaan bezoeken, een bruiloft moeten bijwo nen. een écht avondje uit gaan in 'n .sjieke tent" of tz.t. worden geno digd voor een diner-dansant of soirée met de vermelding ..avondtoilet", valt er niet meer aan de koerswijziging te ontkomen. Zij zullen werkelijk in het lang moeten gaan om voor vol te worden aangezien. Enkele voordelige voorbeelden. Opvallend is ook. hoeveel lichte en tere tinten getoond worden. Niet al leen worden kostbare stoffen verwerkt, maar ook wordt er met gouddraad, fijne borduursels, opgenaaide sieraden en juwelen getoverd dat het een lust voor het oog is. lijk een vergulde gesp en u draagt bij zo'n ..droom" ook een enkel goud sieraad of in goud gevatte parels. Als accessoires zouden wij de voorkeur geven aan witte handschoenen, een wit avondtasje en goudkleurige schoen tjes. In het tasje behoren dan een gouden of vergulde poederdoos e.d. Voor de Nederlandse vrouw zijn der gelijke uitzonderlijke avondjaponnen wel erg aanlokkelijk, maar voor de mannen eigenlijk onbetaalbaar Wij hebben daarom enkele modelletjes voor u uitgezocht, die mogelijk wel ln het kleedgeld kunnen worden inge past Het zijn vrij voordelige voor beelden van kunststof, zodat over de prijzen nog eens met manlief te pra ten valt. En welk moederhart wordt er niet /ertederd als onze dochters zich in zo'n smetteloos wit gewaad naar het bal mogen begeven Jeanne Lavin toont een conservatiever ensemble, doch eveneens in wit en goud. van gefronsde crylor. Het zelfde geldt voor dat andere wit- gouden toiletje met bescheidener de colleté in een vrij rechte, kokervor- mige robe, maar hier is een kort jas je de beschermer. De knopen zijn, zeer bijpassend, in goudskleur uitge voerd, de witte ceintuur heeft natuur- Vrijdagavond a.ste 8 uur, zal de jaarlijkse wedstrijd om de Tempo- beker worden gehouden in de grote zaal van het St Josephgebouw aan de Steenhof f straat. Deze jaarlijkse wedstrijd wordt steeds georganiseerd door de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken. Voor deze wedstrijd zijn uitgenodigd de rayonploegen van de afdelingen Amersfoort, Baarn, De Bilt-Bilthoven. Eemnes, Leusden, Soesterberg, Wou denberg en Zeist, terwijl ook een wed- strijdploeg van de afdeling Soest zal deelnemen. Het wedstrijd-ongeval met de bijbe horende puntenlijsten is samengesteld door de Landelijke Organisatie Tot Uitbeelding van Slachtoffers (Lotus), terwijl drie artsen de jury zullen vor men. Elke ploeg zal hetzelfde ongeval moe ten behandelen waarbij de eerste hulp moet worden verleend aan twee „ech te" (geschminkte) slachtoffers. Deze slachtoffers zijn leden van „Lotus", onder leiding van de heer W. van Dlermen, alhier, leider van Lotus in het district Utrecht. De Tempo-beker is een grote beker welke geschonken is door de Ren- en Toervereniging „Tempo" te Soest. De winnaar ontvangt deze beker als wis selbeker voor één jaar en ontvangt ter herinnering een definitieve beker. Ook de beste ploegleider ontvangt een prijs. De toegang is vrij voor iedereen Madeleine de Rauch hulde zich in de redingote van tot „plaveilsel geperste crylor in gedistingeerd zwart. Beschermend jasje. Kijk eens naar die sierlijk met goud- draadbestikte avondjurk met de af zonderlijke spencer om het diepe de colleté in het achterpand desgewenst zedig te verhullen. Dit witte avond kleedje ls geschikt voor koele èn zoe le avonden In groot gala en als we het wat warm hebben, laten we de spencer van de schouder glijden. Is het kil, of begeven we ons even naar buiten, dan kunnen we ons er afdoend mede tegen de koude beschermen En de mantel Blijft de vraag hoe wij onze dure avondtolletjes beschermen tegen de invloeden van ons onberekenbaar kli maat Daarvoor kunnen wij de afge beelde redingote aanbevelen. U weet, dat deze gemodelleerd is naar de al oude koetsiersjas, maar een luxueuze vorm ervan keert terug in diverse kunststoffen en is wel zo lang, dat onze uitgaansjurk zover mogelijk be schermd wordt tegen regen en der- geLijke Deze avondmantel lijkt geplaveid met stoffen steentjes, waarvan de vor men er kunstig zijn ingeperst. Toe passelijk daarbij zijn de vierkante knopen in dubbele rij. Bij wit-gouden japonnen past vrijwel elke kleur, maar als U een zwarte redingote kiest, past die óók bij al uw andere toiletjes. Enkele tips. Denk er om als u uiteindelijk „in het lang" gaat. dat u uw prachtige japon zo mogelijk goed houdt Er zijn auto's voldoende tegenwoordig om u veilig beschut tot voor de deur te brengen als het regent. Stao voor zichtig uit en trap niet in een plas, iaat u ook niet natspatten door voor bijrijdende voertuigen als u op het trottoir moet wachten Trek de rok bij de taille iels op als u gaat zitten en doe daarna hetzelfde bij de knieëen als 't 'n lange „zit" be treft aan feestdiner of in een schouw burg. Vermijd vettige hapjes ed na afloop van het fuifje als u geen pa pieren servetje, zakdoek of dergelijke bij de hand hebt om uw kostbare toiletje te beschermen en last u niet met ongewassen handen betasten, als men het stofje zo mooi vindt dat men het eens wil bevoelen En moet u onverhoopt tóch door plas of modderpoel naar bus of auto wa den, sla dan de rok zo breed moge lijk om. zodat al'een de binnenkant bevlekt kan worden. v

Soester Courant | 1965 | | pagina 3