j^jpko Ene de Noorman - De strijd om Heidrun I Soester Zakenkring heeft reeds 74 leden Volgend voorjaar uitbreiding van blokhut „Sint Agnes" Wie is Ben Barka? MARCHAL HAARMODE BALLONNEN PUROL Stroeve samenwerking Hotel - Restaurant - Bar SPECIALE WILDSCH0TEL Telefoonnummer ziekenauto 5980 Pr. Bernhardlaan 18 I BLOUSES J. HOPPENBROUWERS r»F*iv;ai De Sint zegt luxe lederwaren, j n zakenlunches, huwelijkparties, a-CL\-> receptie's etc. Jongeren organisatie V.V.D. in oprichting Bioscoopprogramma 15.90 - 19.90 - 22.50 Steen door ruit van auto Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MOM" IR EX 'f Een groot aantal van deze 74 leden was dinsdagavond aanwezig in hotel Zwaantje" te Soesterberg, waar de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Soester Zakenkring werd ge houden. De heer A. H Hoegen Dijkhof was bij zonder tevreden over de opkomst, in de aangesloten bedrijven is 't aan tal werknemers flink toegenomen. Wa ren er in 1962 1322, thans is het aan tal 2322. De heer Hoegen Dijkhof liet de sport evenementen van het afgelopen jaar de revue passeren. Hij was vol lof over de resultaten en de deelname. De slotavond in het Casino te Soes terberg was ook een succes. Aan de sportevenementen 1965 heb ben ruim 1300 werknemers deelge nomen. Spreker bracht de voorzitter van de evenementencommissie, dr. Van Driel dank voor het vele werk, dat hij hiervoor heeft verzet. Maak nu reeds uw keuze in o.a. PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES LEDEREN DAMESHANDTASSEN vanaf 27.90 SKAY TASSEN PANTOFFELS met en zonder vacht en BONTLAARZEN SCHOENHANDEL EN LUXE LEDERWAREN Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. De voorzitter van de evenementen- commissie, dr. M. van Driel gaf ver volgens een uiteenzetting over de ge houden sportevenementen, welke ten volle zijn geslaagd. Hij verzocht ieder bedrijf op tijd voor de sporten in te schrijven om teleurstelling te voorkomen. Het ligt in het voornemen de werknemers ook in de winterpe riode bezig te houden op sportgebied. RUWE HUID ISCHRALE LIPPEN Een cyclecross zal worden georgani seerd in samenwerking met Tempo alsmede een grote bingo-avond op 23 december a.s. en een klaverjaswed- strijd. De heer Hoegen Dijkhof deelde nog mede. dat het bestuur heeft besloten, dat ook werknemers van nietleden kunnen deelnemen aan de sporten. Voor de te houden nieuwjaarsavond zullen ditmaal meerdere personen wor den uitgenodigd. Voor deze avond werd een bedrag van 1000,uitge trokken. De voorzitter deelde verder nog mede. dat men een bedrag van 6000,in reserve wil houden. Veel tijd werd besteed aan een wij ziging van de statuten, waartoe werd besloten. Het aftredende bestuurslid, de heer Th. de Muijnck, werd herkozen. Een langdurige discussie ontspon zich over het talenpracticum voor de Tech nische school. De directeur van deze school, de heer J. Koudijs wil de talen op moderne wijze onderwijzen. Door de industrie in Baarn is een bedrag van 6000,geschonken, zijn de de helft van de daaraan verbonden kosten. Hij verzocht de Zakenkring ook een bedrag van 6000.te schen ken. De heer Hoegen Dijkhof wees er op, dat 19 leden van de Zakenkring al een bedrag van 2500,hebben toegezegd. De vergadering verzoekt ln deze zaak eerst nog nadere motive ring. Ir. H. N. van Wijk zal hierover overleg plegen met de directie van de Technische school. Verschillende leden zouden gaarne borden zien geplaatst bij de toegangs wegen naar het industrieterrein. Het afgelopen boekjaar werd afgeslo ten met een bedrag van 5515,97, hetgeen door de penningmeester, de heer v. d. Bosch, in zijn financieel overzicht werd medegedeeld. Er is een nadelig saldo van 413,maar voor clc sportevenementen is er een reserve van 4030, De sportevenementen hebben 3100. gekost, de feestavond bracht een ver lies van 413,mee, doch de adver tenties in het sportprogramma brach ten 1600.op. Er werden twee bingo-avonden gehouden met een te kort van 416.Aan contributie werd 8880.ontvangen. De begroting voor het nieuwe boekjaar bedraagt 10.375,de sportevene menten inbegrepen. Van de kascommissie, bestaande uit de heren J. K. Vogt en J. M. Veenstra, was een schrijven ontvangen, waarin zij voorstelden de penningmeester te dechargeren voor zijn accuraat be heer. In de nieuwe kascommissie na men zitting de heren J. v. d. Brink en M. Koster. De spanningen tussen de twee grootste regeringspartijen geven veel stof tot discours. Het kan niet ontkend wor den dat de samenwerking tussen de Katholieke Volkspartij en de Partij van de Arbeid stroef verloopt. Nu is de grote moeilijkheid in ons politieke bestel, dat meestal wordt gepraat over die meningsverschillen, waarom het uiteindelijk niet gaat. Dat bleek dit jaar al eerder, want de regering Marijnen strandde weliswaar op het omroepvraagstuk, maar achter dit probleem gingen diepere spannin gen tussen K.V.P. en V.V.D. schuil. De spanningen tussen katholieken en socialisten hebben eveneens een die pere oorzaak. De brief van drs. Neder- horst moge de tegenstellingen hebben verscherpt, bij een juiste beoordeling van de situatie kan de positie van de K.V.P. niet onbesproken blijven. Verantwoordelijkheid Het is vrijwel ondoenlijk in ons land een kabinet samen te stellen, waar de K.V.P. geen deel van uitmaakt. Omdat een christelijke coalitie op een te smalle kamermeerderheid berust, moet men of met de V.V.D. of de P.v.d.A in zee. Een groot deel der katholieke fractie staat wat zijn politieke iedeeën be treft dichter hij de socialisten dan bij de liberalen. Toch geeft de samenwer king met de P.v.d.A. minstens zoveel strubbelingen. De oorzaak is. dat de V.V.D. een be trekkelijk kleine partij is. welke poli tieke aspiraties in het regeringsbeleid slechts een bescheiden plaats kunnen krijgen. De P.v.d.A. is echter een grote partij. Zij weet een groot deel van de kiezers achter zich en kan met recht een veel krachtiger stempel drukien op het regeringsbeleid. Dat betekent voor de K.V.P. een omscha keling, die weerstanden oproept. Daar komt bij. dat de socialisten het de K.V.P. ook niet altijd gemakkelijk ma ken zich aan de nieuwe situatie aan te passen. Gelukkig zeggen de beide partners elkaar flink de waarheid. Dat kan. evenals dat in menselijke contacten gebruikelijk is, de betrekkingen ver beteren. Het is op zich een gezond ver schijnsel, dat mensen niet heendraai- en om de bezwaren, die ze tegen el kaar hebben. Dat geldt in de politiek U evenzeer. Ongeveer drie jaar geleden werd in de parochie Soest-Zuid het initiatief ge nomen tot de oprichting van een gid sen- en kaboutersgroep. Voor de bouw van een clubhuis werd een beroep ge daan op de medewerking van de paro chianen. Die medewerking kwam er, zowel wat betrof het geld als de man kracht. Een huis-aan-huis-lnzameling in de parochie bracht 700,op. Bo vendien werd voor ongeveer eenzelfde bedrag aan goederen ontvangen. Het kerkbestuur deed een gift van 1000, en de gemeente Soest verstrekte een renteloos voorschot van 2000,welk bedrag in acht jaar zal worden terug betaald. Hiermede gewapend bouwden enkele p ^chianen op de hoek Hei- deweg-Si ?rbergsestraat een kabou terhuis in de vorm van een blokhut. De belangstelling voor de padvinderij bleek in de parochie Soest-Zuid on middellijk zeer groot te zijn. Zo groot zelfs, dat met één groepje, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. niet kon worden volstaan. Er werd daarom gestart met twee groepen, namelijk één voor de oudere en één voor de jongere kabouters Sinds kort bestaat er bovendien nog een gidsengroep voor meisjes vanaf twaalf jaar. In totaal zijn er ongeveer 70 meisjes lid. Een jaar na de bouw van het clubhuis, waarop nu nog een schuld aan de ge meente van 1500,rust, Is begonnen met de vorming van een fonds ter financiering van de noodzakelijke uit breiding. De eerste opzet van het clubhuis is namelijk noodzakelijker wijs erg sober geweest. Met een een voudige ruimte van zes bij acht meter moest in eerste aanleg worden vol staan. Er is geen waterleiding, geen berg plaats voor spel- en kampmateriaal, geen toilet en geen leidstersvertrekje annex keukentje. Toch is dit nodig volgens de uit de heren P. J v. d. Breomer en dr. J. Walter gevormde oudercommissie, de aalmoezenier, ka pelaan G. J. B. Weersink, en de leid sters mej. A. Tool. mej. T van Ooyen, mej. C. Lips, mej. R Tool en mej. M. Dorrestein. Zij hebben middels een brief op de parochianen een beroep gedaan om het fonds voor deze uit breiding zodanig te versterken, dat zeer binnenkort daadwerkelijk met deze uitbreiding kan worden begon nen. Men rekent erop in het voorjaar te kunnen beginnen. De blokhut, waar binnenkort een ge deelte zal worden bijgebouwd volgens redelijkerwijs te stellen eisen, gaat ze ker meer dan 20 jaar mee. volgens de ondertekenaars van de brief. Zij stel len dan ook, dat het clubhuis er niet alleen is voor de tegenwoordige gidsen en kabouters, maar ook voor de toe komstige leden. Daarom vinden zij dit een zaak van de gehele parochiege meenschap. De groep ..Sint Agnes" is oorspronke lijk uit Soestdijk afkomstig. Toen de heren v. d. Breemer en Walter het als een bezwaar zagen om hun dochter tjes steeds naar Soestdijk te sturen, namen zij contact op met de leidsters van de groep daar. hetgeen resulteerde in de oprichting van de afd. Soest- Zuid. In overleg met de leidsters van Soestdijk kwamen enkele van hen naar Soest-Zuid om de afdeling van de grond te helpen. Dat lukte snel. Het resultaat overtrof zelfs alle ver wachtingen. Toen de afdeling zelfstandig kon wer ken, trokken de leidsters uit Soestdijk zich terug. Hun werk is niet vergeefs geweest, want „Sint Agnes" in Soest- Zuid is een bloeiende vereniging. Zo als zo vaak het geval is bij de op richting van een andere afdeling, nam het ledental van de groep in Soestdijk af, waardoor er niet meer zoveel leden zijn. De meisjes, die dich ter bij Zuid wonen, bezoeken nu deze vereniging. BAARN - Telefoon 02959-45217 Aan de weg van Baarn naar Hilversum Unieke gelegenheid voor uw Zalen-accomodatie voor 20 - 40 - 80 - 125 en 250 personen. ALUMINIUM VOORZETRAMEN met dubbele afdichting Telefoon 02955-4960 of 05908-9399 De opening van het nieuwe clubhuls, nu ruim twee jaar geleden, ging zonder enig officieel vertoon gepaard; dit op uitdrukkelijk verzoek van de bouwers, die niet in het zonnetje wilden worden gezet, omdat ze het werk uit pure liefhebberij hadden gedaan Als volgend voorjaar de uit breiding in gebruik zal worden geno men, zal het wel niet zo gaan. Het siert de werkers achter de schermen van „Sint Agnes". zij zullen zeker geen verstek laten gaan als er op hun medewerking voor de bouw van de uitbreiding van de blokhut opnieuw een beroep zal worden gedaan. Even min als de parochianen hun mede werking zullen onthouden aan de financiële aktie ..Eemland" zou de naam moeten zijn van de op te richten afdeling van de Jongeren Organisatie Vrijheid en De mocratie (J.O.V.D.). De nieuwe afde ling zou de plaatsen Soest, Baarn, Amersfoort en omliggende plaatsen moeten bestrijken. Om de jongeren voor de oprichting van een dergelijke afdeling te inte resseren, werd in Amersfoort een pro paganda-bij eenkomst belegd. Namens het hoofdbestuur zette de heer D. R. F. van Bremen, vlce-voorzitter in het hoodfbestuur, in een korte inleiding doel, organisatie en werkzaamheden van de J.O.V.D uiteen. De heer Van Bremen, wees daarbij vooral op de toekomst. Volgens hem is het van groot belang, dat de jeugd van nu zich interesseert in de politiek, want het gaat om de jeugd van straks. Hij noemde het noodzakelijk, om zich in de politiek te verdiepen en vooral om kritisch te zijn. juist omdat het om de toekomst gaat. „De J.O.V.D. is een organisatie, waarin men vrij zijn denkbeelden kan uiten, waar men vraagstukken kan bestuderen en problemen kan bespre ken". De heer J. Abercrombie. voorzitter van het oprichtingscomité, gaf een overzicht van de bijeenkomsten, die de J.O.VD kan organiseren. Discussie avonden met andere politieke jonge renorganisaties en bijeenkomsten met V.V.D.-politici De jongeren van te genwoordig leggen te weinig belang stelling aan de dag voor de politiek, zo kon men tijdens deze avond veel vuldig beluisteren. Bovendien is het aantal jongeren, dat zich daadwerke lijk met de politiek wil inlaten veel te klein Van zondag tot en met woensdag draait in het City Theater de film „Mitrailleur-commando S S Een aan grijpende film over Duitse represailles in Italië. Twee mannen van de stads reiniging in Rome zijn bezig bij hun wagentje. Ongemerkt steekt een van hen één lont aan. Beide mannen lopen rustig weg. Even later: een hevige ontploffing. Als de rook is opgetrok ken. blijkt dat er dertig Duitse sol daten gedood zijn. Twee sterven er later nog in het hospitaal. Deze gebeurtenis is het begin van een tragedie. Kolonel Kappler. com mandant van de S S. in Rome stelt maarschalk Kesselring voor elke ge dode Duitser tien Italiaanse gijze laars te fusilleren, in totaal dus 320 flanel en Bel-O-Fast VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK Deelnemer St. Nikolaas bonnenaktie man, Als na veel tegenwerking de Duitsers eindelijk over een lijst met 320 namen beschikt, worden deze mensen op een rotsachtig stuk grond buiten Rome neergeschoten. Dat er 15 mensen teveel worden geëxecuteerd (door een telfout) interesseert de SS. niet. De tragedie eindigt als de Duit sers rotswanden en een oude mijn gang laten ontploffen, zodat alle slachtoffers bedolven zijn. Dan valt een sombere stilte over deze plaats van onmenselijke terreur. Zondagmiddag draait de film „In han den der Roodhuiden". Een in het zwart geklede ruiter komt door een moordaanslag in moeilijkheden, maar een scherpschuter redt hem. Later blijkt, dat de schutter een dubbelrol speelt om de Indianen te kunnen be schuldigen van diefstal enz., die hij zelf begaat. De Indianen ontdekken dat en nemen wraak door een meisje te ontvoeren. De tegenpartij neemt het Indianen-opperhoofd gevangen, maar het is de zwarte ruiter, die uit eindelijk redding brengt en de scherp schutter ontmaskert als de veroor zaker van alles. Deze ontkomt na tuurlijk niet aan z'n straf. De zwarte ruiter houdt het door hem bevrijde meisje aan dit avontuur over. Tot en met morgen draait de film „Maciste tegen de koppensnellers", uit de bekende Maciste-reeks. Een aardbeving vernielt het eiland, waar De ontvoering - op klaarlichte dag nog wel - van de Marokkaanse politi cus El Hehdi Ben Barka op de eivolle Boulevard Saint Germain in Parijs, heeft nogal wat deining veroorzaakt onder de, in de Franse hoofdstad en elders levende Marokkanen. De zaak van de in 1963 te München ontvoerde kolonel der O A.S. Argoud door de Franse geheime dienst, bleek school gemaakt te hebben. Deze zaak voor de Franse autoriteiten twee on aangename kanten. Ben Barka was ln het bezit van een Algerijns diploma tiek paspoort en de ontvoering vond plaats door Parijse politiefunctiona rissen. El Mehdi Ben Barka In postbus nummer 3 in het kleine dorpspostkantoor van Chambéry, in het Zwitserse kanton Geneve, hoopten zich de brieven op. De post werd sinds vrijdag 29 oktober j.1. niet meer af gehaald door de gebruiker van die postbox, de secretaris-generaal van het „Afroaziatische Front", leider van de Marokkaanse oppositie in balling schap, El Mehdi Ben Barka, die tot en met de 28e oktober in Geneve op een slechts aan enkele persoonlijke vrien den bekend adres woonde. Sindsdien ls hij spoorloos, hij werd voor het laatst gezien op de Boulevard Saint Germain te Parijs. Niemand weet of de Marokkaan al dan niet in leven is, waar hij verblijft en of dat zijn persoon identiek is aan het stoffelijk overschot van een onlangs in een moe rasgebied, zuidelijk van Parijs, door leden van de Franse geheime dienst gevonden, dode Marokkaan. El Mehdi Ben Barka, is wel de mach tigste sleutelfiguur in de Afroaziati sche verzetsbeweging en tevens de on betwistbare leider der Marokkaanse oppositie in en buiten Marokko. De oppositieleider was reeds lang on gerust over zijn persoonlijke veilig heid, want het was hem bekend, dat de tegenpartij hem op het spoor was. Ook de Zwitserse bondsrecherche was op de hoogte van het feit, dat het le ven en de veiligheid van de politicus in gevaar verkeerden en bood een per soonlijke beschermer aan, die echter door El Mehdi Ben Barka werd ge weigerd. JUWELIER -HORLOGER V. WEEDESTR -40 SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 koning Sandor heerst. Slechts een paar bewoners kunnen zich redden. Een van hen is Maciste, een oersterke kerel. Zij landen op het eiland der Urias, een volk dat door koppen snellers is verjaagd. Naar men aan neemt is koning Holibama gedood. De leider van de koppensnellers, Ker mes, wil trouwen met de dochter van de koning, maar Maciste weet dit door een list op het laatste moment te verhinderen. Kermes moet zijn ver raad met de dood bekopen. Koning Holibama komt vrij en belooft zijn volk, dat het land spoedig weer zal bloeien. Maciste. die alleen van avon tuur en gevaar houdt, verdwijnt stil letjes, maar de dochter van de koning, die van hem houdt, kan hem niet la ten gaan. Zij zwemt het vlot achter na en samen varen zij een onbekende toekomst tegemoet. Terwijl G. C. H. uit Amersfoort woens dagavond op de Steenhoffstraat reed, passeerde hem een zandstrooiauto, die haar werk uitnemend deed. Tussen het zand bevond zich echter een flinke steen, die tegen de voorruit van de auto sloeg, waardoor deze werd verbrijzeld. Halfra en Awain zijn er van over tuigd, dat zij snel moeten handelen willen zij nog de gelegenheid krijgen hun plan uit te voeren. Kwasi onver schillig gaan zij door de burcht van Wendir. maar toch met zo weinig mogelijk gerucht. Indien zij iemand ontmoeten kan alles verkeerd aflo pen. Doch slechts een oude dienst maagd stapt hen voorbij en wijst hun op hun verzoek onmiddellijk het ver trek, waar Heidrun verblijft. De dochter van Olaf ziet de beide edelen met bevreemding aan. Wat willen zij van haar? Halfra werpt een blik op Awain, maar deze geeft met een lichte beweging van het hoofd te kennen, dat Halfra het woord moet voeren. Hij houdt zich opzetelijk wat op de achtergrond, bevangen door een vreemde schroom, nu hij tegenover het meisje staat, dat zijn hart veroverd heeft zonder het te willen bezitten. „Jonkvrouwe Heidrun," zegt Halfra met een breed gebaar, zich in zijn volle lengte oprichtend. „Gij zijt het schuldeloos slachtoffer van een list! Heer Wendir heeft zich hedenavond snoevend beroemd op zijn snode plan nen om de koning van de troon te werpen. Schandelijk misbruik wil hij maken van uw gevoelens. Ieder woord, dat hij tegen u gebruikte was een ver- smadelijke leugen. Uw brief heeft ko ning Ene nimmer gekregen. Met dat schrijven wil hij slechts de koning treffen. En gij, jonkvrouw Heidrun", hij wacht even om zijn woorden goed tot het meisje te doen doordringen, „gij loopt gevaar hier!" Half ra's woorden brengen het meisje volkomen in de war. Haar gelaats trekken weerspiegelen eerst ongeloof, maar dan neemt een ontsteltenis bezit Ivan haar, die weldra overslaat in ra- deloze angst. „Zeg mij, heer Awain", vraagt ze met trillende stem, „wat moet ik doen? Wat kan ik nog doen? Wat zal de koning van mij denken?" Een grote bewogenheid trilt door Awain, nu Heidrun zich zo onverwacht tot hem om raad wendt. Haar ang stige ogen en wanhopig uitgestrekte handen zijn hem als een steek door het hart. Maar met uiterste wilsin- spanning zet hij de vreemde druk van zich af en, koeler dan hij wil. klinkt kort en zakelijk zijn antwoord; „Wij zulen u helpen. Maak u klaar om ons te vergezellen Wij moeten nu eerst Pum-Pum uit de kerker verlos sen, daarna komen wij u halen. Zorg dat wij niet behoeven te wachten!" Hij wendt zich onmiddellijk af om haar blik te ontgaan en behoedzaam verlaat hij achter Halfra het vertrek. Niemand vertoont zich in de gangen. De beide mannen lopen zo zacht mo gelijk. Meer naar beneden moeten zij zijn, in de gewelven van het slot, waar zich de kerkers bevinden. Tot hun grote verlichting bereiken zij heel ongemerkt hun doel. Daar zijn de cellen reeds, naast elkaar in som bere rij. met zware grendels toege sloten. Bewakers zien zij niet Blijk baar vertrouwt Wendir op die gren delsen op zijn grachten! Heer Halfra versnelt zi]n pas om de eerste kerker te bereiken maar een beweging van Awain doet hem aarzelen. ..Stop!" zegt Awain fluisterend „wat hoor ik? Iemand volgt ons". In een drukke stilte houden zij luis terend de adem in Daar zijn ze weer: zachte voetstappen op de ker- kertrap, die sluipend achter hen aan komen. In zijn vaderland was hij niet alleen hoogleraar in de wis- en natuurkunde, doch ook de huisleraar (gouverneur) van de zonen van wijlen koning Mo hammed V van Marokko. Op den duur ontstonden er tussen de koning en Ben Barka moeilijkheden en de laatstgenoemde verbrak zijn vriendschappelijke betrekkingen met de vorst. Kort daarop volgde Ben Bar ka's benoeming tot leider van de lin kervleugel van de socialistische partij, de „Istiklal", terwijl hij tevens de stichter werd van de republikeinse ver zetsbeweging in Marokko, de „Union Nationale des Forces Populaires" (U.N.F.P.) Hij werd daarop vogelvrij verklaard. De politicus verliet in 1960 zijn land. Ook zijn vrouw verliet met vier kinderen Marokko en vestigde zich in Caïro. Greep naar de macht In juli 1964 deed de Marokkaanse ver zetsorganisatie een greep naar de macht in Marokko. De staatsgreep mislukte en een moordaanslag op ko ning Hassan II kon op het laatste moment worden voorkomen. Een groot aantal leden van de U.NJF.P. werd door leger en politie gearresteerd en hun leider El Mehdi Ben Barka bij verstek ter dood veroordeeld, nu voor de tweede maal. In het voorjaar van dit jaar stond Ben Barka, daartoe gemachtigd door het Afroaziatische front, voor een nieuwe taak die hij niet zou beëindi gen. Na de mislukte, tweede Ban- doeng-conferentie in Algiers van dit jaar, lag het in het voornemen van zekere Afroaziatishe en Zuidameri- kaanse staten, in januari 1966 te Ha vanna de „conferentie der drie contin genten" te houden. Leverancier van alle ziekenfondsen Ga noor S P'J KER TEL. 2382 SOESTERBERGSE5TR. 2 6 Na de staatsgreep (waarbij Ben Bella van het toneel verdween), het fiasco van de daarop gevolgde Bandoeng- conlerentie, de onbevredigende bespre kingen in Akkra en tenslotte de ne derlaag van rood-Cbina in de mislukte greep naar de macht in Indonesië, zou volgens de deelnemende partijen in het „Afroaziatische front", op de Cu baanse conferentie een nieuw te vol gen koers moeten worden uitgestip peld Persoonlijk hoopte Ben Barka een globaal operatieplan te kunnen sa menstellen en de financiën te kunnen regelen, in het bijzonder voor wat betreft de guerillastrijd in de Kongo, Vietnam, Peru, Venezuela en Angola. De ontvoering van de 46-jarige rebel op 29 oktober j.1. in Parijs maakte echter een eind aan deze plannen. IS de k- ïie da i'r n. er )'r it 't Pt P- ÏT I- 9, ir d Q X

Soester Courant | 1965 | | pagina 8