Sinterklaas kwam zaterdag naar Soest Dinsdag 30 november 1965 Uitgave Drukkerij Smit - Soest mber 1965 SwX" 1 1 li 44e jaargang no. 91 Rnrean voor redaetie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Abonn p. kwart, f 2.50 - per post f 3. SQESTERflfOüRANT per post f3.- V. Verschijnt i Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. De grote kindervriend vergat tijdens zijn intocht ook het gehandicapte kind niet. Sint Nicolaas is in Soest. Nadat de Goedheiligman zaterdag 20 november verstek moest laten gaan wegens de gladheid, arriveerde hij zaterdagmid dag dan toch Het werd een feestelijke en zeer ge slaagde intocht, waarmee de winke liersvereniging .Soest" eer heeft in gelegd De Spoorwegen werkten ook mee aan het kinderfeest. De trein, waarmee de Sint om even voor twee uur aan het station Soest-Zuid aankwam, had van af station Den Dolder onafgebroken signalen gegeven en de stationschef van Soest-Zuid had speciaal voor deze gelegenheid de vlag uitgestoken Het bestuur van de winkeliersvereni ging ..Soest" was ter begroeting aan wezig. Honderden kinderen hadden Sinter klaas opgewacht. Zij luisterden eerst naar de begroetingstoespraak van de burgemeester, die zei blij te zijn. dat Sinterklaas toch was gekomen, hoe wel hij de eerste keer verstek had moeten 'aten gaan. De heer Bentinck verklaarde, dat de jeugd in het af gelopen jaar wel eens stout is ge weest. maar toch niet zo erg, dat de Zwarte Pieten de gard zouden moeten gebruiken en de zak zouden moeten openen. Alle lof voor de organiserende vereni ging. die trouwens van B. en W ook al een complimentje had gehad De politie had voor een uitstekende af zetting gezorgd Voorzitter F. Verpoort heette Sint Ni colaas en zijn gevolg hartelijk wel kom. waarna de stoet werd gefor meerd. Voorop liep de drumband van de chr gymnastiekvereniging „Olym- pla" In een open landauer had een twaalftal Zwarte Pieten plaatsgeno men. Sint Nicolaas zelf zat met drie knechten in een open rijtuig Dit werd geflankeerd door de leden van het rol- schaatsballet ..Magnolia" uit Ede. Op het gemeentehuis werd Sint Nico laas met zijn gevolg begroet door bur gemeester mr S. P baron Bentinck, de wethouders K. de Haan, A. P Hil- horst en J. v. d. Arend, en gemeente secretaris J J. J. M. Festen. Ook hoofdinspecteur H. C Scholtmeijer en inspecteur H. van Woudenberg waren aanwezig. Sint Nicolaas vond het ook fijn weer in Soest te zijn. Hij verzocht de twee jongens, die 's morgens op eigen ini tiatief het bordes voor het gemeen tehuis sneeuwvrij hadden gemaakt, een briefje schrijven naar B en W„ dan zou de Sint zorgen, dat zij voor hun werk een presentje krijgen. Hij stelde deze twee jongens aan de jeugd ten voorbeeld. Sint Nicolaas spoorde de jeugd aan om. nu de kerstdagen zo zachtjes aan naderen, te denken aan de eenzame, oude mensen Hij herinnerde eraan, dat vorig jaar een jongen naar een eenzaam iemand was gegaan en haar een kerstboom had gebracht. Zo laat de jeugd zich van haar goede kant zien. De Sint voor "het tehuis riveerd. De Sint bedankt Piet Catsman en zijn vriendje, die doordat zij het bordes van sneeuw en ijs ontdeden, het bezoek van hem mogelijk mnikte. De Sint vertelde nog, dat hij een hele boel tekeningen had gekregen met be geleidende briefjes, waarvan hij er enkele voorlas. Na de ontvangst formeerde de stoet zich opnieuw en vertrok de Sint en zijn gezelschap naar de hoek Beetz- laan-Koninginnelaan. waar de stoet werd ontbonden. De jongens en meisjes van deze ver eniging zouden de wachtende jeugd bij het gemeentehuis bezighouden met rolschaatsdemonstraties, maar het weer had roet in het eten gegooid, zodat ze van dit plan moesten afzien Vandaar, dat ze het rijtuig van Sint Nicolaas flankeerden Een fleurig ge zicht. al die prachtige kleding en de kolbakken. De drumband en har monie van P V.O. completeerden de stoet. Van Soest-Zuid ging het in optocht naar het gemeentehuis Uiteraard trok de stoet veel bekijks. De Zwarte Pie ten liet zich wat het uitdelen van ver snaperingen betreft niet onbetuigd, kortom de jeugd wist, dat de Goed heiligman weer in het dorp is. De burgemeester bedankt Sinterklaas, dat hij ondanks het slechte weer, zijn bezoek niet weer had uitgesteld. Een van de Pie'en uit het gevolg. Een gedeelte van het rolschaatsballet Magnolia uit Ede, dat, hoewel het weer hen belette een uitvoering te geven, door hun meelopen aan de stoet, een extra feestelijke tint gaf. De drumband van P.V.O. ging aan de stoet vooral Zullen de chronische zieken van alle gezindten dit jaar ook Sint Nicolaas vieren Verras één van hen met een pakje, vraag daartoe een adresformulier aan, onder bijsluiting van een postzegel van 18 ctbij ..De Zonnebloem" te Utrecht. De burgemeester ontvangt als le burger van Soest het eerste cadeau uit Spanje. Sinterklaas, geflankeerd door zijn Pieten, en de leden van het rolschaats ballet als lijfwachten voor het bordes, spreekt de inwoners van Soest toe.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1