T.V. in Rusland TlaïiAoieC Uyim&alch Réveillon de Noël Boekhandel Alders heropende winkel VRIJE MENING Huizenmarkt ban GARAGE STAM te sterk aan den SOESTERBERG ..De Witte Pompen" Films, voetbal, muziek, lessen en quizzes op Stichting Amersfsortse Kredietbank te Baarn TER KENNISMAKING 'n exquise KERSTDINER verzorgen KonauSS «leaSor S.E.C.- meuws DLü Wat zijn de kansen van de B.D.C.-elftallen Medische dienst. Voetbal Kinderoperette „De Kobolds" Medische dienst B.D.C.-Handbal Mixed Hockeyclub Soest Opbrengst collecte PREDIKBEURTEN Auto- en Scooterrijschool R.K. Kerkdiensten In de televisiestudio's van de Centrale Televisiedicnst in de Shabolowkastraat in zuid-west Moskou heerst elke dag een koortsachtige activiteit. Vanuit dit grootste televisiecentrum van de sowjet-unie worden gedurende twaalf tot vijftien uur per dag programma's uitgezonden over drie netten. Charmante omroepster Anna Shilova, favoriete van het Russische kijkerspubliek met een fanmail van 200 brieven per dag. vertelt ons dat meer dan duizend mannen en vrouwen geregeld samenwerken aan deze programma's. Hoe ontwikkelt de Russische televisie zich cn wat voor programma's krijgen de Iwans en Natas- ta's vanuit Moskou voorgeschoteld? 128 TELEVISIECENTRA Het Shavolc-wkacentrum is als televi siecomplex nu al te klein geworden, hoewel het acht studio's, een theater en enkele mobiele televisiestations be vat. Terwijl de uitzendingen uit deze studio's gewoon doorgaan, wordt mo menteel in het noorden van Moskou, in de wijk Ostankino, een nieuw com plex gebouwd dat eind 1967 in gebruik zal worden genomen. Dit nieuwe cen trum zal bestaan uit tien studio's die ln staat zullen zijn vijf zwart-wit en één kleurenprogramma uit te zenden met een totaal aantal zenduren van vijftig per dag. verdeeld eveneens over drie netten. k Voor huidg-ezondheid Anna Shiliva: ,,Bij ons doen zich ui teraard grotere ontvangstproblemen voor dan in een klein land. Wij kun nen in de sowjet-unie niet volstaan met één televisiecentrum. Onze pro gramma's kunnen niet in het gehele land worden ontvangen. Wij bereiken nu wel alle grote steden van het Eu ropese gedeelte van het land. Voorts worden communicatie-satellieten ge bruikt bij de uitbreiding van de ont vangstmogelijkheden. De eerste, de Molniya-1 bracht een duurzame ver binding tot stand met het Russische verre oosten. Door de twaalf uur du rende omwenteling kan men deze sa telliet negen uur per dag gebruiken." En zijn er nog andere dan technische redenen om in verschillende centra van het land televisiecentra te bou wen? Veel talen „Beslist" beaamt mevrouw Shilova. Er worden in ons land vele talen ge sproken. Voor al in verschillende plat telandsgebieden zou men ons niet eens naar de Steenhoffstraat 6 verstaan. Daarom zijn er liefst 128 stations in ons land die uitzenden in de taal van de plaatselijke bevolking." Het Shabolowkacentrum zendt dage lijks uit over drie netten. De pro gramma's over het eerste net zijn be doeld voor het gehele land, over het tweede net alleen voor Moskou en omgeving en over het derde net wor den educatieve programma's uitge zonden. eerst voor de Moskouse kijkers en daarna herhaald voor de andere steden in het land. Nona Bodrova en Victor Balashow zijn de meest bekeken en beluisterde man en vrouw in de sowjet-unie. Vijf maal per dag brengen zij de kijkers op de hoogte van het dagelijks gebeuren in het nieuwsbulletin. VhI gekeken wordt er ook naar het programma „De we reld van vandaag", waarin commen taar wordt gegeven op de interna tionale ontwikkelingen. Vooral voetbal.... Welke programma's zijn favoriet bij de Russische kijkers? Anna Shilova glimlacht „Wat dat betreft verschilt onze bevolking niet zo bijster van de uwe. Er Is een grote voorkeur voor voetbalwedstrijden. De wedstrijd Rus- land-Spanje kreeg de grootste kijk dichtheid Ook de winter-olympiade te Innsbruck genoot enorm veel be langstelling. Uit de talloze brieven, die wij van de kijkers ontvangen, blijkt duidelijk een voorkeur voor directe uitzendingen. Sinds 1962 hebben wij de belevenissen van onze kosmonauter op het scherm gebracht. U begrijpt dat \.einig kij kers de uitzending gemist zullen heb ben!" Vormen in het westei. de lichte pro gramma's de hoofdschotel van het televisie-menu, in de sowjet-unie wordt een groot deel van de zendtijd uitgetrokken voor culturele- e^ edu catieve programma's. Natuurlijk, de lichte toets ontbreekt niet geheel Zo is het het lichte muziekprogramma „Muziekkiosk" met de nieuwste snuf jes uit de wereld der lichte muze en lerlei wetenswaardigheden uit ae het programma „Scherm", waarin al- filmwereld aan de orde komen Ook wordt er op het Russische televisie scherm al ijverig „gequizzed" onder de charmante leiding van Valentina Leontyeva. die eveneens alle televisie concerten aankondigt." Cultuur en opvoeding „Maar wij willen onze kijkers ook een culturele vorming meegeven," ver telt Anna Shilova. „Wij brengen 6 tot 8 televisiespelen per maand Voorts 1 opera en een balletuitvoering per maand. Per week vertonen wij 3 avondvullende films. Elk concert en elke operavoorstelling laten we voor afgaan door een deskundige toelich ting. die verzorga wordt door een van onze meest vooraanstaande kunst kritiek Svetlana Vinegradowa. Ook dc literatuur krijgt grote aandacht in on ze programma's Dr Irakll Androni- kow stelt de kijkers elke maand eer schrijver voor. Brieven en dagboeken van oude schrijvers worden door de auteur Sergi Smirnow geregeld bespro ken. Opmerkelijk, hoeveel kijkers hierop met waarderende brieven en tips reageerden." Educatieve programma's nemen een voorname plaats in in de uitzen dingen van dit televisiecentrum. Ver maarde Russische en buitenlandse ge leerden verschijnen op het scherm in het programma „Kennis". Enkele me dici verzorgen een programma, waar in de kijkers adviezen krijgen in me dische aangelegenheden en hygiëne. Ook de huisvrouwen worden niet ver geten. Voor de televisie kunnen zij leren, hoe ze bepaalde gerechten moe ten klaarmaken, hoe zij hun huishoud geld het beste kunnen besteden enz. Voorts verschijnen er dikwijls jon geren en ouderen op het scherm in discussies over actuele onderwerpen. Intervisie „Zoals u in west-Europa de Eurovisie kent, zo hebben wij de Interversie" zegt Anna Shilova. „De programa's van de Europese televisie kunnen nu worden ontvangen in ons land via Finland. Oostenrijk en Duitsland. Wij zijn ln 1961 reeds begonnen aan het uitwisselen van programma's met En geland De Britten hebben dit jaar de mei-demonstratie in Moskou kun nen zien. wij zagen hier beelden van de Britse nationale feestdag." Er is bij alle televisiecentra in de sowjet-unie grote vraag naar regisseurs en technici ..Aan het Staatinstituut voor Theaterkunst in Moskou en aan het Staatinstituut voor Cinematogra fie in Leningrad worden televisiere gisseurs en cameralieden np^ieid. Het aantal jaarlijks afgestudeerden kan eenter de grote vraag niet dekken." kunnen wij voor een beperkt aantal gasten Rustige, sfeervolle zalen met behaaglijke open haardvuren Uitgelezen wijnen uit eigen kelder MENU'S OP AANVRAGE (liefst tijdig) Vooralsnog beperkte logeergelegenheid AMSTERDAMSESTRAATWEG 36 - BIJ EMMABRUG TELEFOON (02954) - 3638 De boekhandel van de heer C. Alders aan de Steenhoffstraat heeft qua in terieur een metamorforse ondergaan. Van de vroegere situatie is niets meer terug te kennen. In twee weken tijd heeft de fa. Gebr Van Doorn de in wendige verbouwing van het pand vol tooid. De fa. C. W. Veenendaal zorgde voor de afwerking wat vloerbedekking enz. betreft. Wat vroeger magazijn was, is bij de winkel getrokken, zodat men thans veel meer ruimte heeft dan voorheen en veel meer artikelen kun nen worden uitgestald dan tot voor de verbouwing mogelijk was In 1929 begon de heer Alders een boekhandel in het pand, waar tegen woordig de zaadhandel van Hilhorst aan de Steenhoffstraat is gevestigd. In 1937 betrok hij het pand naast het postkantoor, dat toen nieuw was. De tijd staat echter niet stil en dit jaar achtte de heer Alders de tijd geko men om de zaak uit te breiden en aantrekkelijker te maken voor het publiek. De opzet om het interieur aan te pas sen aan de eisen des tijds is volledig geslaagd. Degenen, die de verbou wing. aankleding en inrichting hebben verzorgd, hebben eer van hun werk. Velen stuurden bloemen. De feestelijke heropening kreegdaardoor een fleurig karakter. Soest (nabij gemeentehuis) Telefoon 02955-2933 Maandag van 2-4 uur n.m. Woensdag van 9-12 uur vm. Vrijdag van 5-8 uur n.m. „Er moet ln Nederland geen oranje dictatuur worden vastgesteld. Het ko ninklijk huis geeft zelf daartoe geen enkele leiding, maar er zijn allerlei lieden die zich daarvoor op het ogen blik hard inspannen. Dat houdt een gevaar ln". In deze trant sprak de protestants- christelijke journalist Dick Hou waart, zelf een overtuigend monarchist, dezer dagen tijdens een journalistenforum voor de radio. De feiten geven hem gelijk en daarom is het zo goed dat ze eens zijn uitsproken door een man, die men toch moeilijk als een repu blikein kan beschouwen. Over de vrije-meningsuiting wordt door sommige figuren in ons land zeer eigenaardig gedacht. Mr. van Riel meent dat hoogleraren geen uiting mogen geven aan hun republikeinse denkbeelden en met die niet bijster li berale mening heeft hij in de eerste plaats consternatie gewekt in eigen politieke kring. Een Haagse ambtenaar, die voor de republiek demonstreerde, staat voor zijn leven lang in het boekje van de B VD. Zo zijn er nog enkele feiten te noemen, die inmiddels iedereen wel kent en die de vraag hebben doen rij zen of het koningshuis met dergelijke methoder nu juist niet een heel slechte dienst wordt bewezen. De leden van het koninklijk Huis kunnen zich niet verweren tegen lieden, die hen aanvallen. Maar - en die konsekwen- tie brengt de koninklijke onschend baarheid evenzeer met zich mee - zij kunnen zich ook niet verweren tegen „kwade advocaten", die menen dat onze constitutionele monarchie alleen te redden is door de mening van an deren stevig te onderdrukken In dit verband heeft ook een vonnis van de Amsterdamse kantonrechter alleen maar meer olie op het vuur ge gooid. Een man. die met een vlag vlag zwaaide waarop de woorden „Le ve de republiek" waren geschilderd, werd tot 50.boete veroordeeld Van alle kanten is dit vonnis betreurd De rechter mag men dit niet euvel duiden. De zaak kwam voor en de rechter is verplicht vonnis te wijzen. Maar de zaak had nooit voor moeten komen. De officier van justitie had op grond van art. 12. 2e lid. van het Wetboek van Strafrecht de zaak kun nen seponeren „op gronden aan het algemeen belang ontleend". En het al gemeen belang eist. dat er nu einde lijk eens rust komt rondom het ko ningshuis. Wij krijgen nu zelfs de schertsverto ning. dat de officier klachten bestu deerd van mensOTi tegen mevrouw Romein en „Zo is het....") die op hun beurt zelf vervolgd kunnen wor den. De ene aanklager, omdat hij art. 137 a W.vS. i beleding van een volks groep) zou hebben geschonden, de an dere omdat- hij in een krant een mi nisters als „smeerlap" heeft betiteld, zodat hij op grond van art. 269 W.v.S. strafbaar zou kunnen zijn wegens op zettelijke belediging van een over heidsdienaar Wonderlijk, dat het openbaar ministerie klachten van der gelijke mensen niet snel in de prulle- mand werpt en zich verdi°ot in ern stiger vormen van criminaliteit, waar- wm zeker Amsterdam kan meepraten. Reeds jaren is de Nederlandse rege ring aan het knoeien met haar huur- en bouwbeleid. Dit is geen wonder wanneer wij bedenken dat de uit gangspunten van dit beleid uit econo misch gezichtspunt volkomen onjuist zijn. Er is op de huizenmarkt een zeer grote vraag en het aanbod kan niet aan die vraag voldoen In deze omstandigheden heeft de prijs de neiging om te gaan stijgen, het geen echter met betrekking tot de huurprijs van een woning onmogelijk is. Omdat op het terrein van de huren de marktprijs zijn regulerende func tie niet kan uitoefenen, zien wij tal van gewrongen verhoudingen ont staan. Op de huizenmarkt van huurhuizen is een zeer beperkt aanbod, want de ei genaren hopen in latere jaren na huurverhoging nog eens in te halen hetgeen zij nu tekort komen Gebrek aan ieder ander goed en met de waar dedaling van de gulden meegroeiend beleggingsmateriaal is eigenlijk de voornaamste factor, maar die is in dit verband niet relevant. Renault R4 Luxe van f 4.150,— af Dauphine Gordini van f 4.945,— af Renault R8 van f 5.495,- af Renault R 10 van f 5.995.— af Renault R 16 van f 7.950, - af Caravelle Coupe van f 9.750 af NieuwerhoekpJein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Afsehuiving Wel is belangrijk en zeer nadelig voor de huizenmarkt dat de eigenaren uit de opbrengst onmogelijk alle kosten kunnen dekken en dan ook nog ren dement overhouden. Dit leidt er toe dat zij trachten zoveel mogelijk de kostenelementen op de huurders af te schuiven, die op hun beurt weer van mening zijn dat de huidige huur prijzen bepaalde rechten met zich brengen. Het einde van dit proces is een verkrachting van het huurrecht dat immers niet op frustratie is ge bouwd. Het is duidelijk dat bij het bestaande huurprijzenniveau er sprake is van een geweldige vraag. Onder die vra gers zitten mensen, die broodnodig een huis nodig hebben. Dat zijn er velen. Er is ook een aantal die bij een nor male huur nooit om een heel huis zouden komen en zeker niet om een groter huis In tijden met een goede huizenmarkt werd het „te huur" vin den van een huis heel normaal gevon den. thans heeft men een a-sociale kronkel in zijn hersens wanneer men die gedachte op tafel legt. Meer subsidie Merkwaardig is dat reeds enkele mi nisters bezig zijn geweest om nieuw bouw te creëren waarbij de prijs daar van werd geënt op de oude huizen. Ook de prijs van die nieuwe huizen kan vanzelfsprekend niet uit en dan wordt de subsidiekraan opengedraaid. In het komende jaar gaat die zó ver open dat er een speciale belastingver hoging in de indirecte sfeer aan ver bonden is. Zodra wij uit de huurgebonden of gesubsidieerde sfeer treden, klaart de lucht van de huizennood onmiddellijk op In de „vrije" sfeer bestaat een ruim aanbod van huizen. Die zijn te koop maar er staat er ook al een aan- tal te huur. Toch staan er vele van die huizen leeg en in bepaalde plaat sen teller wij zelfs blokken nieuwe huizen, die geen vragers en bewoners zien omdat ze „te duur" zijn. Die hui zen zijn dikwijls niet te duur maar de huizen waar zoveel vraag naar is, zijn veel te goedkoop! Minister Bogaers erkent dit wanneer hij stelt dat hij per 1 januari 1966 de huren wel moet optrekken omdat anders het verschil tussen nieuwe en oude woningen te groot wordt en er geen doorstroming plaats vind Daarvar. worden de laagst betaalden, die op het leegkomen van goedkope woningen wachten, de dupe Vergissing De minister vergist zich een beetje. Er is nog een categorie gedupeerden: de eigenaren van de oude huizen Iedere minister, die de prijsrealiteit ontwijkt, schept een permanent wo ningtekort of hij laat anderen betalen voor het woninggenot van de be schermden. Dat zien wij duidelijk bij de steeds stijgende aantallen woning wetwoningen. die nu al in twee kwali teiten verschijnen. De betere woningwetwoningen krijgen ook een rentesubsidie, vrijstelling van allerlei rechten en kosten en afwente ling van grond- en bouwkosten door de z.g. koppelverkoop met „vrije" wo ningen. De regering is bezig onze hele hui zenmarkt te maken tot een object van ongezonde speculatie en tot een bron van grote onrechtvaardigheid. Het is onjuist en onrechtvaardig dat kopers en bouwers van woningen in de vrije sector door hogere prijzen een belasting moeten betalen die nergens voorzien is en ons fiscale (reeds on juiste) systeem verder tot een steen des aanstoots maakt. Te veel verschil Het is onrechtvaardig mensen in hui zen te laten wonen zonder dat zij de kosten daarvan betalen n.b in een arbeidsmarkt, waarin de prijs van de arbeid hoger gewaardeerd is dan ooit. Het is onjuist en onrechtvaardig toe te laten dat het percentage van het inkomen dat voor huur moet worden uitgetrokken bij de zelfde inkomens groepen zoveel verschilt als thans. Het is onjuist en onrechtvaardig ons land vol te bouwen met woningwet woningen, die van een kwaliteit zijn. die bij stijgende welvaart steeds min der gevraagd zal worden omdat tal lozen naar betere huizen verlangen. Dwang Het is ook onjuist en onrechtvaardig om huizen te laten bouwen voor kop pelverkoop. Het is een onjuiste en on rechtvaardige gedragslijn wanneer de kleine aannemers uit de markt worden gedrukt omdat zij niet mee kunnen of niet mee willen, zoals de minister dat wil. Daarmee krijgt de bouwmarkt stap voor stap een collectivistisch ui terlijk. Er waart een geest van meer vrij heid in loonvorming door ons land. Dit moet betekenen dat ook de prijs- vormingsregels soepeler worden. Deze gang van zaken mag bij de huizen markt geen halt houden Het gaat hier om de kwaliteit van ons huizen- bezit en om de toekomstige presenta tie van ons woningbezit. Voorwaar geen geringe zaak in een land waar goede woongelegenheid een belangrijke pijler vormt waarop ons intensieve gezinsleven is gebouwd. ontlopen is en dat de oorspronkelijk uit te spelen wedstrijd tegen Saestum nu een thuiswedstrijd wordt tegen V.V.IJ. uit IJsselstein. We willen ech ter met het bovenstaande niet zeg gen dat dit nu 'n peuleschilletje zal worden Velen onder 't Soester publiek zuil "u zich de thuiswedstrijd tegen V.V.IJ. nog wel herinneren Er werd door ons zeer goed gespeeld en V.V.IJ. leek kansloos toen we met 3-1 voorstonden twintig minuten voor het einde Maar dat zelfde V.V.IJ. presteerde het om met 4-3 te winnen. Momenteel staat V.V.IJ. op de 7e plaats met 8 punten uit 8 wedstrij den. en een achterstand op SEC van slechts vier punten. Het zal voor S.E.C. zeer moeilijk wor den om de schotvaardige voorhoede van V.V.IJ. in bedwang te houden en er een' gunstig resultaat uit te slepen. Nummer 2 op de ranglijst „Holland" gaat de strijd aanbinden met Baarn en deze uitslag geeft ook de nodige aanleiding om te veronderstellen dat er, zondag wel eens het een en ander in de kopgroep kan veranderen Vppr de- supporters van S.E.C. een re den te meer om de groen-witten zon dag enthousiast aan te moedigen, om in ieder geval één puntje rijker te worden. S.E.C. 2 heeft zondag nog een rustdag, maar gaat volgende week naar For- titudo 2. S.E.C.-V.V.IJ. Na twee weken gerust te hebben zul len we maar hopen dat de voetbal lers a s. zondag weer aan hun trekken komen. Voor S.E.C. betekent dit dat de zeer lastige tegenstander Saestum voorlopig ANNO B B B B 11940 KAMERBEEK ASSURANTIE!" de pijler voor uw verzekeringsplan v. OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 -41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 AMERSFOORTSE BOYS 3-S.E.C. 3 Evenals het eerste heeft SEC. 3 een lastige klip omzeild, namelijk tegen B.D.C. 2. Zondag moet het mogelijk zijn om Amersfoortse Boys te verslaan dat een bescheiden plaats inneemt op de ranlijst. De eerste ontmoeting werd een grote overwinning n.1. 7-3. S.E.C. 4-AMERSFOORTSE BOYS 4 S.E.C 4 zal zondag alles op alles moeten zetten om twee punten rijker te worden. Momenteel staan ze onder aan de ranglijst met Quick 5 uit Amersfoort. Gezien de laatst gespeelde wedstrijd moet het mogelijk zijn om op zijn minst één puntje te bemachtigen. OPSTELLING ELFTALLEN S.E.C. S.E.C. 1. Doel Van Hattum; achter De Rooij en A Hooijer; midden Van Remmerden, Ruttenberg en Van Breu- kelen; voor Dorrestein. Van de Broek, Verhoeven, Duijst en Van Berkel. Res D Hooijer en Hanasbei. S.E.C. 3. Doel Renooy: achter De Jong en De Vries; midden Pureveen. Valero en Strumpel. voor Lenarduzzi. Van Rijn. Rijnders, Löschen en Veldhui zen. Reserve Aalberts. S.E.C 4. Doel Bakker; achter Van der Heijden en Hoek; midden Wilgen burg. Baltus en Cavazza; voor Heynen, Lagemaat. Servellen, De Jong en Van Limburg. Reserve Vermont. B D.C 1 zal zondag in Hilversum gaan proberen ook Actif aan de zegekar te binden. Actif heeft uit de negen gespeelde wedstrijden acht punten be haald en staat in d° middenmoot. Op papier zal B.D.C. deze wedstrijd moeten winnen, maar het zal geen ge makkelijke opgave zijn voor de Soes- ters. Actif is een ploeg, die tot tech nisch zeer goed spel in staat is. maar hier staat tegenover, dat de B D.C.- ers wat techniek betreft ook wel een woordje kunnen meespreken. Hierbij komt nog. dat de blauw-witten een hele wedstrijd in een bijzonder hoog tempo kunnen spelen. Dit is wel gebleken tegen E.M.M. en dit was toen ook doorslaggevend, want de Hilver summers konden tegen het einde van de wedstrijd dit hoge tempo niet meer opbrengen. Wanneer B.D.C. in dezelfde vorm zal verkeren als tegen E.M.Mkunnen de jongens van trainer Kamphorst zeker twee punten uit de Radiostad mee naar Soest nemen. De opstelling luidt: doel Smink: achter Voet en v. d. Mast; midden Van Asch, v. d. Hengel en Bakker, voor Westerveld, Beijer, M. v. d. Lugt, Brouwer en D. Dorrestein. Het reserveteam van B.D.C. zal zon dagmiddag het elftal van N.S.C 2 aan de Bosstraat ontvangen. N.S.C. 2 staat met vier punten in de onderste regio nen gerangschikt en behoort dus wel tot de zwakkere broeders in deze af deling. B.D.C. 2. dat de laatste tijd in een grote vorm steekt, zal het zondag zonder rechtsbinnen van de Kant moeten doen. daar deze nog niet medisch gekeurd is en er geen dis pensatie meer verleend wordt door de K.N.V.B. De blauw-witten zullen het echter ook zonder hem wel moeten kunnen kla ren, temeer daar de aanval in de laat ste wedstrijden goed op schot was. De opstelling van B.D.C. 2 luidt alsvolgt: doel Kok; achter Hilhorst en Egberts; midden v. d. Hengel, H. v. d. Lugt en Spoelstra voor Wigtman. onbekend, Kleinegris, Brouwer en Verkerk. B.D.C. 3 zal zondag thuis aantreden tegen het derde team van Holland uit Utrecht. De elftallen verschillen elkaar niet veel wat kracht betreft, hoewel de blauw-witten de uitwed strijd met 2-0 verloren. B.D.C. 3, dat over een sterk elftal beschikt, is be lust op revanche en zal daarom wel licht op z'n minst gelijk spel uit het vuur weten te slepen. Opstelling: doel Prink; achter Hil horst en Westerveld. midden H. Hil horst. Roest en C. Hilhorst; voor Bun- nik, v. d. Mast. Vermeulen, v. d. Bree- mer en v. d. Deijssel. B.D.C. 6 speelt een competitiewed strijd tegen B.D.C. 7 en zal dit wel weten te klaren. B.D.C. 10. het veteranenelftal. zal het tegen Victoria 10 opnemen. We ver wachten van de Soesters zeker een kleine overwinning. B.D C. zal het zonder doelman G. Roest, die ook nog geen dispensatie heeft, moeten stellen. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Helde, tel. 03404-31574, neemt ln het a s. week einde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hage- doorn te Soesterberg. De opstelling van het eerste elftal van Soesterberg voor zondag is als volgt.: doel Barendrecht; achter Klip en Kramers; midden Kenter, Groot heest en Gers; voor Huisman, Borg, Wolters, Krah en Venekamp. De sluiting van het operetteseizoen van de Soesterbergse Kinderoperette „De Kobolds" heeft 'n feestelijk tintje gekregen, daar alle leden gelegenheid hebben gehad een filmvoorstelling bij te wonen. De grootste groep Kobolds heeft zich vermaakt met de span nende avonturenfilm „Old Shatter- hand". De senioren gingen naar een echte avondvoorstelling in het Rem- brandt-theater te Utrecht, waar de „Beatles" optraden in de komische film „Help The Beatles". Vermoedelijk zullen de Soesterbergse Kobolds in januari starten met de repetities voor de nieuwste kinder operette „De dochter van de Sheik". Voor het lidmaatschap van dit Soes terbergse jeugdgezelschap bestaat weer grote belangstelling. De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel 2423 en W J. Schutte, Burg. Grothe- straat 65. tel. 2333. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. A. Collet, Burg. Grothestraat 63. Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Oranje-Groene Kruis. Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. YVit-GeJe Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 3, tel. 03463-1359. b.g.g. 2001. Groene Kruis. Zr Boom. Braamweg 51, tel. 4365. Het programma voor het komende weekend luidt: Zaterdag 4 december, Sporthal, Amers foort. 14 uur: heren asp.. Leusden-B D C 15.45 uur: d. asp., B.D.C.-Fidelitas 1 Zondag 5 december in Sporthal te Amersfoort. 16.15 u.: d. sen.. S.V Achterv.-B D.C. 1 In Bernhardhal te Utrecht: 14.35 uu; d. sen. Sport Ver. 2-B D.C. 2. 13.05 uur: h. sen., Achilles 2-BD.C. 2. 11.55 uur: d jun.. R H C-B.D.C. 2. 14.45 uur: h. jun,. Achilles 2-B.D.C. 1 In Expohal te Hilversum. 12.10 uur: h sen.. B.D.C. 2-H.C.C. 3 12.50 uur: d. junS.D.O.-B D.C. 1 Zondag as. worden de navolgende wedstrijden gespeeld: Thuis 14 uur. heren. Soest 1-Hilversum 4. 12.30 uur; dames Soest 1-S.CHC. 2. 11 uur. dames. Soest 2-S.C.HC. 4. Uit: 12.30 uur; heren. S C.H.C. 6-Soest 2. 12.30 uur vet., Hilversum B-Soest. De in Soestdijk gehouden collecte ten bate van PIT heeft opgebracht een bedrag van f 716, HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 9 uur gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. 19 uur ds H. Roest. Woensdag 8 dec„ 20 uur, euaomen:s:h avondgebed. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Emmakerk. 10 uur ds K. van Liere. H. Doop. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kleuteroppaa. Heeskapel. 10 uur ds H. Roest. Eltheto. 10.15 uur jeugdkerk. Zonnegloren. 10 uur ds D. M. Jalink. Korte dierul gevolgd door H A. Ichthus Kerk. 10 uur ds J. Fokkema. 17 uur ds J. Fokkema. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianaberk. 10 uur ds H. J. Lambers Heerspink. 17 uur ds G. Zijl van Baarn. Wilhelm inakerk, 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEEERDE KERK. Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. 3 uur kerkdienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Donderdag 9 dec.. 19.30 uur ds Schip- aanboord van Apeldoorn. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10.30 uur ds H. J. Kater, N.H. van Amsterdam. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 10.30 uur ds Th. Gramberg van Doorn. ADVENTSGEMEENTE. 10 uur bijbelstudie. 11 uur ds P. de Raad. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur ds W. Dijckmeester. Herv. Pred. te Hilversum. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. 10.30 uur drs W. J. Manger All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lol.

Soester Courant | 1965 | | pagina 10