fel Reprimande Van Dam's Schoenen Voorstellen voor de Gemeenteraads vergadering van 15 december VOLVO - Veilig LOCHTENBERG ALBERT MOL SOESTERBERG GARAGE STAM Royale Sint! VENEMA Falcon dames en heren regenkleding Wat speelt er op dit moment in de Nederlandse politiek PARKGARAGE A. v. d. Hoef Zeepost Bioscoonprogramma V.V.Z.-nieuws V.V.D.-Bijeenkomst Geslaagd Wat zien ik Blonde Greet SIYIIT's Pockethall Boekhandel Voetbalprogramma voor zaterdag en zondag Sluit B.D.C. 1 het jaar met een overwinnig af? Medische dienst. Voetbal Muziekver. Soesterberg Medische dienst Renault dealer Op zoek naar status B.D.C.-handbal PREDIKBEURTEN Dames- en Herenkleermakerij R.K. Kerkdiensten Bezoldiging ambtenaren Burgerlijke Stand. B. en W. stellen voor aan de ambte naren, die uitsluitend huwelijken vol trekken en niet in dienst van de ge meente zijn 'n bezoldiging toe te ken nen van 12.50 en aan ambtenaren in dienst der gemeente 3,per vol trokken huwelijk. Tnlnen bij flats Prof. Lorentzlaan. Voor de aanleg van voor- en achter tuinen bij de 56 flats aan de Prof Lorentzlaan, het plaatsen van speel werktuigen en verbreden van de toe gangspaden, vragen B. en W een kre diet van I 38.300. Verkoop van grond. De eigenaren van de percelen Oranje laan 20 tot en met 30 verzoeken de grond achter genoemde percelen te mogen kopen. B en W. kunnen zich hiermede ver enigen en stellen voor te verkopen aan J. de Haan 29 m2 voor 242,mevr. M. Middelkoop- Hornhoud 59 m2 voor 446,'J. F. J. Rasch 133 m2 voor 952.D. Waal 199 m2 voor 366, A. Bonsel 203 m2 voor 1352,D van Arkel 290 m2 voor 1790, SPflBRZfiBM SOEPEL SCHOON SNEL FRKtHD !NSTALLATCUR S0E5TERBER0SESTRRRT19 TEL:294S SOEST Aansluiting gemeentewoning od riolering. B en W. wensen de nog niet op de riolering aangesloten woningwetwo ningen en premiewoningen aan te sluiten. De hieraan verbonden kosten bedragen 149.684, Benoeming leden schonheidscommissie. Wegens overlijden van de heer H. Bunders en het aftreden van een der leden moeten twee plaatsvervangende leden worden gekozen. B en W doen hiervoor de navolgende voordrachten: 1. de heren ir. F. H. Klokke te Amersfoort en K. van de Berg te Naarden: 2. de heren ir. G. M. Leeuwenberg te Utrecht en K. v. d. Berg te Naarden. Aanleg parkeerhaven in Schaepmanstraat. B. en W. stellen voor een parkeerha ven aan te leggen in een gedeelte van de Schaepmanstraat. De hieraan ver bonden kosten bedragen 2400, Onderwijs. B en W. stellen voor de navolgende kredieten beschikbaar te stellen: a 10.000.voor aanschaffing van nieuw meubilair voor de Bonifacius- school aan de Steenhofistraat, welke school thans wordt verbouwd en ge moderniseerd; b 250,voor aankoop van leermid delen voor de R.K. meisjesschool; c. 7800,voor verlichting, kapstok ken. bestrating, riolering en ventilatie ten behoeve van de Margrietschool aan de Bonifaciusstraat. d 12.150,voor aanschaffing les materiaal, aanleg van een tegelpad, materialen en de bouw van een berg hok voor school voor moeilijk opvoed bare kinderen. e. voor verbetering van de toiletafde ling van de R.K. kleuterschool aan de Mariastraat en aankoop van meube len, tekenborden en gordijnen voor deze school. Zoneverordening Hinderwet. Verzoeken om ontheffing van het be paalde in de Zone verordening Hin derwet zijn ingekomen van: a Foxboro alhier, voor het uitbreiden en wijzigen van de fabriek aan de Koninginnelaan b Shel Nederland N V. te 's-Graven- hage voor wijziging van het bestaande benzinestation aan de Kerkstraat 58. B. en W. willen beide verzoeken inwil ligen. Tevens stellen B. en W. voor de reeds eerder verleende ontheffing voor het oprichten van een benzine- en gasolie- instaüatie annex quick-servicebedrijf voor het perceel Birkstraat 9 met 6 maanden te verlengen. Salarisverhoging gemeentepersoneel. Ingevolge een circulaire van de minis ter van Binnenlandse Zaken stellen B. en W, voor aan het gemeentepersoneel over 1965 nog een suppletie toe te ken nen van 1 yz procent van het salaris, in de vorm van een uitkering-ineens. Uitbreiding Pachtovereenkomst. B. en W. stellen voor te besluiten tot ontbinding van een pachtovereenkomst met G. Mulder te Voorthuizen en P van der Steeg te Kootwijkerbroek be treffende gronden aan de Beukenlaan. Hiermede is een bedrag van 111.680,- gemoeid. Wegverbetering bij natuurbad. In verband met de gevaarlijke ver keerssituatie nabij het natuurbad, vooral tijdens het zomerseizoen, stel len B. en W. voor in de Van Weerden Poelmanweg aan te leggen 'n uitvoeg- strook en verhoogde tegeltrottoirs als mede het aanbrengen van een bevei liging van de voetgangersoversteek plaats door middel van verkeerslich ten. De hieraan verbonden kosten bedra gen 80.000,De provincie wil 20.000.in de kosten bijdragen. Hoogspanningskabel in de Dorresteinweg. De P.U.E.M, verzoekt twee hoogspan ningskabels te mogen leggen in de Dorresteinweg. waartoe B. en W, wen sen te besluiten. Onze afdeling belegt maandagavond a.s., om 8 uur, een vergadering in het Oranje-Hotel. Onderwerp Spr is mevr. mr Stoffels-van Haaften of bij mogelijke verhindering wegens parlementaire werkzaamheden ons 2e Rfemerlid Ir. Tuynman. Belangstellenden zijn welkom Het bestuur van de afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij v. Vrijheid en Democratie. Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Dat de Gaulle bij de presidentsver kiezing in Frankrijk nog geen 44 pro cent van de uitgebrachte stemmen behaalde, moet voor hem en zijn partij een enorme tegenslag zijn. Men had vrij algemeen verwacht, dat de generaal reeds bij de eerste stemming een ruim voldoende meerderheid zou behalen en zelfs wanneer dit maar even boven de 50 procent was geweest, zou dit al een teleurstelling hebben betekend Zó overtuigd was de generaal aanvan kelijk van zijn overwinning, dat hij oorspronkelijk van plan was slechts éénmaal voor de televisie een verkie zingsrede te houden. Toen na de tele visieuitzendingen van de tegenkandi daten Mitterand en Lecanuet bleek, dat dezen een zekere populariteit ver wierven, werd een vervroegd optreden van De Gaulle voor de t v gearran geerd. En nu toch nog deze neder laag, ook al is de kans groot, dat hij bij de herstemming toch nog de mees te stemmen zal verwerven. De Gaulle heeft Frankrijk in 1958 uit een grote impasse gered. Het toen door de talrijke politieke machinaties bijkans onbestuurbaar geworden land, heeft hij zowel politiek als econo misch weer een stabiliteit verleend die respect afdwingt. Maar juist omdat dit voornamelijk het werk van deze ene figuur was, hield dit het gevaar Ln van een te grote zelfverzekerdheid, die te weinig rekening houdt met op vattingen van anderen. een eigenzinnig mens, die voor de westelijke democratische instelling toch te weinig soepelheid betracht. Dit gebrek aan plooibaarheid zal hem bij deze verkiezing wellicht parten hebben gespeeld. Zijn optreden is voor het Franse volk op den duur toch een beetje te autoritair geworden Men kan niet zeggen, dat zijn volk hem speciaal zijn Europese politiek kwa lijk neemt ten aanzien van de EE G ook al hebben zijn voornaamste tegen kandidaten daar wel sterk tegen ge ageerd, het zal er wellicht eerder op neerkomen, dat de toch sterk demo cratische gevoelens van het Franse volk De Gaulle's al te autoritair op treden gaan afwijzen. Mitterand, die ongeveer 32 procent van de stemmen behaalde, als kandidaat van de katholieke M.R.P.. werd ech ter tevens gesteund door de commu nisten en een gedeelte der socialisten Dat kan bij de herstemming toch weer ten voordele van De Gaulle wer ken. omdat een meerderheid van het volk dan toch liever de generaal zal kiezen dan de kandidaat van een soort volksfront te riskeren. Dat doet ech ters niets af aan het feit, dat door deze uitslag De Gaulle's aanzien te genover het buitenland Is vermin derd, dat men weet dat hij politiek minder sterk staat dan hij het graag wil doen voorkomen. Een Iets soepeler Franse houding in Internationaal verband is thans niet uitgesloten en dat kan slechts winst betekenen. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT -8 SOEST - TELEFOON 2064 8 G.'G. 02950-17722 De thans 75-jarige president, die zijn persoonlijk stempel drukte op zowel de binnenlandse maar vooral de bui tenlandse politiek van Frankrijk, gaf daarbij blijk van een wat verouderd nationalistisch standpunt. Hij stelt weinig vertrouwen in een vergaande samenwerking met andere landen, tenzij Frankrijk's stem daarbij de bo ventoon kan voeren. Zo torpedeerde hij een verder politiek samengaan in de EE G. en had hij ernstige bezwaren tegen het bondge nootschap van de N.A.V.O.. waarin Frankrijk's stem niet gewichtig ge noeg bleek. Hij vreest politieke af spraken tussen Amerika en Rusland, die de positie van Frankrijk en van geheel west-Europa nog zouden ver kleinen. Daarom deed hij alles om de gran deur" van Frankrijk weer zo groot mogelijk te maken, de zelfstandigheid van zijn land te verhogen, ook al ging dit min of meer in tegen de bin nenlandse belangen. Misschien is zijn politiek inzicht in grote lijnen juist, dat zal de toekomst leren. Maar in ieder geval kan men hem betitelen als Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld Australië: ms ..Kulmerland" 15 dec. Brazilië: ms ..Cap San Marco" 14 dec. en ms „Charles Tellier" 15 dec. Canada: ms „Prinses Margriet" 16 dec. en ms „Prins Willem II" 18 dec. Chili: ms „Werrastein" 12 dec. Indonesië: ms „Braunschweig" 12 dec. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Yaliu" 16 dec. Ned. Antillen: ms „Theron" 15 dec. Nieuw-Zeeland: ms „Mirrabooka" 13 dec. Suriname: ms „Ganymedes" 15 dec. Ver. Staten van Amerika: ms „Prin ses Margriet" 16 dec. Z-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms „Southampton Castle 12 dec. en ms „Jagersfontein" 14 dec. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Kirk Douglas is één van de hoofdrol spelers in de film „De man zonder noodlot", die tot en met morgen in het City Theater is te zien. Prikkeldraad staat in het middelpunt van het ver haal. Dempsey Rae, een rusteloos zwerver, haat het. De veeboeren zet ten hun land met prikkeldraad af om zodoende anderen te beletten hun vee op het grasland te laten grazen. Een bende trekt zich van de stekelige omheining niets aan, vernielt deze en laat hun vee op het grasland van de boeren grazen Dezen krijgen ech ter steun van Dempsey Rae en zijn vriend, die hii onderweg van de dood heeft gered. Later gaan zij toch uit elkaar Als de mannen, die het prik keldraad aanleggen, worden overval len door een bende, weet Rae hun aanval af te slaan. De dankbare boeren bieden hem een stuk land en wat vee aan, maar hij weigert. Hij haat nog steeds het prikkeldraad. En alleen rijdt hij weg, het onbekende tegemoet. Ontvoering uit Boedapest" is de titel van de film. die van zondag tot en met dinsdag draait De onverschillige Amerikaan Reynolds krijgt opdracht om prof Jansci. leider van de anti communisten in Hongarije, achter het ijzeren gotdijn vandaan te halen. De Amerikaan wordt onderweg lastig ge vallen, raakt gewond en wordt ont voerd. nota bene naar het hoofdkwar tier van de man, die hij zoekt! Rey nolds weet te ontsnappen, samen met prof. Jansci en zijn dochter Julia. De achtervolgers zetten alles op alles, maar als zij op het vliegveld arrive ren, stijgt het vliegtuig met het drie tal aan boord juist op. Zondagmiddag is de film „De zonda res van Assyrië" te zien. De jonge Egyptische pharao Nemorat heeft de Assyriërs verslagen en de gehele ko ninklijke familie gedood, met uitzon dering van prinses Shila. Nemorat trouwt met haar Een samenzwering tegen de pharao kost hem het leven. Hij beschuldigt al stervende Shila van deze daad. Zij wordt vergiftigd en ook in het graf bijgezet. Een ben de grafrovers dringt het graf binnen en bevrijdt Shila. maar door het in werking stellen van geheime con structies door Resi, de jonge hofarts, die te hulp komt. komt de bende in het graf om het leven. Resi en Shila vluchten de woestijn in, waar een karavaan hen naar een gelukkiger leven voert In „Voor wie de klok luidt" spelen Gary Cooper en Ingrid Bergman de hoofdrollen Cooper speelt de rol van Robert Jordan, een jonge Amerikaan, die tijdens een reis door Spanje in de burgeroorlog terecht komt en zich aansluit bij een groep partisanen. Na veel avonturen en moeilijkheden met de leider, krijgt Robert het bevel over de groep. Door zijn toedoen weet men door het opblazen van een brug ver dere opmars van de vijand te voor komen. Hij raakt verliefd op een meisje uit de groep, maar zij moeten in de strijd afscheid nemen van el-' kaar, hoe moeilijk hun dit ook valt. Inidien het V.V.Z.-terrein a.s. zaterdag bespeelbaar is wordt de wedstrijd V.V.Z.-Dolderse Boys gespeeld. De tegenstander is wisselvallig, soms slecht, maar kan ook flink uit zijn slof schieten, zodat de V.V.Z.-ers hen niet mogen onderschatten. De opstelling van V.V.Z. luidt als volgt: doel J van Kooij; achter H. Pouw en G. Haage; midden B. v. d. Bosch, H. van Kooij en G. Floor; voor T. Schaap. J, Timmer. L. Hament, D. v. d. Bovenkamp en W. Ruizendaal. Aanvang 14.30 uur. Vanaf 15 december 1965 tot 15 januari 1966 worden geen competitiewedstrij den gespeeld. Ook wordt in die weken niet getraind. Voor de seniorleden begint de training weer op dinsdag 4 januari 1966. De junioren gaan met ingang van donder dag 6 januari 1966 trainen in de sportzaal van de o.l. school in de Kerkebuurt. De VVD. belegt maandagavond, 13 december a.s., om 8 uur, een verga dering in het Oranje Hotel, waarin zal worden gesproken over het onderwerp: Wat speelt er op dit moment in de Nederlandse politiek? Spr. is mevr. mr. Stoffels van Haaf ten of bij mogelijke verhindering we gens parlementaire werkzaamheden het 2e Kamerlid Ir. D. S. Tuynman. Voor het rijbewijs A of BE zijn ge slaagd de dames en heren R. Wes- teneng, J. Beijen-Groenendijk. F. van Groningen. C. van den Broek. H. A. M. Hilhorst, I. A. Klalil, J. J. Kalter, P. G van der Leij en D. Nanninga. Zij werden opgeleid door rijschool „De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25, Soest. (De vrouw van het jaar)) Natuurlijk weer bij Steenhoffstraat hoek Raadhuisstr. Telefoon 2761 IJs en weder dienende zal zaterdag en zondag door de plaatselijke voet balclubs het volgende inhaalwedstrijd programma worden afgewerkt: Zondag: 14.30 uur: Baarn 1-S.E.C 1 14.30 uur: Meervogels 1-BDC. 1 14.30 uur: Soesterberg 1-R.K.B.VV. 1. 12 uur: Saestum 4-Soesterberg 2. 12 uur: V V.Z.A 3-B.D.C. 5 12 uur: SEC. 5-Veense Boys 3. 12 uur: BDC 10-Victoria 9 14.30 uur: Soesterberg 4-Zeist 7. Zaterdag: 14.30 uur: Posthoorn 1-Hees 1 14.30 uur: V.V.Z. '49 1-Dolderse Boys. 14.30 uur: SEC 1-Levu 1 14.30 uur: Hees 3-Dolderse Boys 2 14.30 uur: Posthoorn 3-V.V Z '49 3. 14.30 uur: Soesterberg 2-D O S C. 5 14.30 uur: F.A.K. 2-V.V.Z '49 4. Jeugd: 15.15 uur: 15.15 uur: 15.15 uur: 15.15 uur: 13 30 uur: 15.15 uur: 14.15 uur: 14.15 uur: 13.30 uur: 14.15 uur: 15.15 uur: 14.15 uur: 14.15 uur: 13.30 uur: 14.15 uur: 15.15 uur: Valkenheide A-Soesterb. A 13.30 uur: D.O.S.C B-Soesterberg B 14.15 uur: 14.15 uur: BD C. A-Spakenburg A Quick B-SE.C. B. Hoogland A-B D C B B.D C. C-K.V.V.A. B. V.V.Z. '49 A-B.D.C. D. S E C C-Don Bosco A AP.W.C. B-B.D.C E. SEC. a-A P W C a Valleivogels a-B.D.C. a. B D C. b-H VC. c. Amsvorde b-B.D.C. c. Roda b-B.D.C d Amsvorde c-V.V.Z '49 a. Quick f-S.E.C. c. BDC. f-Quick f Valkenheide A-Soesterb. D.O.S.C. B-Soesterberg E.M.S. a-Soesterberg a. Saestum c-Soesterberg c Nadat zondag j.1. de wedstrijd Actif- BD.C. werd afgelast wegens het slech te weer, heeft B D C weer een uitwed strijd op het programma staan. Dit maal gaan de Soesters bij Meervogels in Naarden proberen om er twee punten vandaan te slepen. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk de laatste in 1965 voor BDC zijn. daar met ingang van 15 december de zo genaamde winterstop voor de afde ling Utrecht begint. Deze duurt tot 15 januari 1966. Wil B.D.C het jaar goed afsluiten, dan zullen de blauw-witten deze wedstrijd in een overwinning moeten omzetten. Meervogels, dat deze competitie voor 't eerst in de eerste klasse uitkomt na vorig seizoen te zijn gepromoveerd, draalt aardig mee en heeft slechts drie punten achterstand op de Soesters. Meervogels zal dus zeker alles op alles zetten om de strijd te winen, daar dit team in dat geval goed in de kopgroep komt. B.D.C gaat derhalve een zware strijd tegemoet en het zal goed op z'n tellen moeten passen, wil het niet tever op koploper P VC en achter raken. Toch geloven we. dat de B.D C - ers. wanneer zij in hun goede vorm steken, wel een kleine overwinning in Naarden zullen behalen. Wie er onder de lat zal staan is nog een vraag, daar Smink waarschijnlijk verhinderd zal zijn wegens militaire dienst. In dat geval zal Kok zijn plaats onder de lat weer innemen. De opstelling luidt: doel onbekend; achter Voet en v. d Mast; midden Van Asch, v d. Hengel en Bakker; voor Westerveld, Beijer, M. v. d. Lugt, Brouwer en Dorrestein. BDC. 5 speelt tegen V.V.Z.A 3 uit Amersfoort. Als de blauw-witten win nen, betekent dat hun eerste overwin ning. De mogelijkheid daartoe is ze ker aanwezig. Er zijn enkele spelers opgesteld, die niet eeerder in het vijlde team gespeeld hebben. Dit is nood zakelijk, nu er veel spelers zijn, die niet mogen voetballen in verband met de medische keuring. „Oude" junioren zullen daardoor vermoedelijk enige tijd op hun opstelling moeten wachten. B.D.C. 10, het vereteranenelftal, speelt om half drie zondagmiddag de thuis wedstrijd tegen Victoria 9. De bezoe kers hebben vijf wedstrijden gespeeld en deze allemaal gewonnen. Het doel- gemiddelde Is om van te schrikken: 40 doelpunten voor. 8 tegen. B D C. 10 heeft pas één wedstrijd ach ter de rug met overigens niet minder indrukwekkende cijfers: 7 voor en 1 tegen. Niettemin zullen de blauw-wit ten het heel lastig krijgen en het zal voor de veteranen C. Hilhorst, G. Roest, J. Appelhof en J. de Ruigt flink aanpakken geblazen zijn willen ze een zo eervol mogelijk resultaat behalen. Héél hun leven gezonde, voeten, door Torenstraat 5 - Telefoon 3473 Wij zijn 's woensdagsmiddags geopend. Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg, tel. 03463-1432, neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. G. Lucas te Soesterberg. W F. van den Helm te Huls ter Heide en D. J R. Jellema te Den Dolder. Dokter A J. W Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. De opstelling van het eerste elftal van Soesterberg voor zondag thuis tegen RKB.V.VV. is alsvolgt: doel Baren- drecht: achter Geers en Kramer; mid den Kenter. Grootheest en Odijk; voor Wolters, Borg, Hulsman, Krak en Venekamp. Na een korte gedwongen rustperiode is het jeugdvoetbal voortgezet met wed strijden voor A-junioren en B-junio ren. De A-Junioren brachten het er uitstekend af tegen C D N uit Drie bergen door de gasten met 5-1 te ver slaan. Door deze fraaie overwinning staan de A-junioren op de eerste plaats van de ranglijst. De B-junioren hadden het heel wat zwaarder tegen Valkenheide. temeer daar Soesterberg met enkele aspiran ten als Invallers moest aantreden. Soesterberg moest dan ook de zege (3-2 aan Valkenheide laten. Onder de tanende belangstelling voor het verenigingsleven lijdt ook onze plaatselijke muziekvereniging ..Soes terberg". Deze vereniging is voortge komen uit de vroegere r.k Harmonie ..St. Jozef" en is thans toegankelijk voor alle gezindten. Zij doet een be roep op alle Soesterbergers mee te helpen het culturele leven ln Soester berg te verhogen. Gezien de enorme bevolkingsaanwas in Soestersberg is het bestuur de mening toegedaan dat één muziekvereniging op onze plaats levensvatbaarheid moet hebben. Het vraagt dan ook een leder die een mu ziekinstrument kan of wil bespelen. zich als lid te melden op een der adressen Gen. Winkelmanstraat 90. Rademakerstraat 5 of Chr Huygens- laan 123. Begin van het volgend jaar geeft de muziekvereniging weer haar jaarlijkse uitvoering in de garnlzoens- ontspanningszaal aan de Kampweg onder het motto „Onbekend Talent". Soesterbergers, die op het gebied van zang. muziek, toneel of anderzins aan deze avond kunnen meewerken, wor den verzocht zich zo spoedig mogelijk aan een der bovenstaande adressen op te geven Bij voldoende deelname zal een jury en het publiek die avond cij fers toekennen voor hetgeen er wordt gepresteerd. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: B C A Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2607 en J Kuipers, Middelwijk straat 34, tel. 2815. Tandartsen. Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. G. van Eek, Wald. Pyrmontl. la. Apotheek. Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis Eerw zr Anthoniana, Nleuwerhoek- plein 10. tel. 4255. b.g.g. 2001. Groene Kruis. Zr. Van Schalk, Duiweg 37, tel. 4130. Renault R4 Luxe van f 4.150,af Dauphine Gordini van f4.945,af Renault R 8 van f 5.495,— af Renault R 10 van f 5.995.af Renault R 16 van f 7.950,af Caravelle Coupe van f 9.750.af Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Sint Nicolaas heeft dit jaar dieper in zijn buidel getast dan ooit tevoren. Naar ruwe schatting is er dit jaar voor vijftien tot twintig procent méér aan sint-nicolaas-aankopen uitgegeven dan vorig jaar. Het staat wel vast dat de aangekon digde forse stijgingen van de omzet belastingen de verkoop mede hebben gestimuleerd. Maar het zou toch on juist zijn deze verkooppiek, die ein delijk een voldane trek toverde op het doorgaans nogal norse gezicht van de middenstand, uitsluitend aan een ri goureuze fiscus toe te schrijven De grote verkoop van „welvaartsge- schenken" zoals gouden sieraden en bontkleding wijst er op dat vele Ne derlanders het geld losjes laten rollen. Of deze ontwikkeling in alle opzich ten zo verheugend is. moet echter in twijfel worden getrokken. Status? Wij ontkomen niet aan de indruk dat sommige mensen hun geld beter zou den kunnen gebruiken, maar blijkbaar een sint-nicolaasgeschenk ook als een statussymbool gaan zien. „Des te duur der het cadeau is, wat ik geef. des te meer zal ik in de achting stijgen." In elk geval heeft deze verkooppiek voor de zoveelste maal die lieden in het ongelijk gesteld, die voortdurend van de daken schreeuwen dat het ons Nederlanders niet bijster naar den vleze gaat en dat ons land in een heel bedenkelijke situatie beland, wan neer de overheid haar economische po litiek niet grondig wijzigt. Sinds 1945 hebben deze Cassandra - profeten met grote hardnekkigheid gesteld „dat het zo niet langer gaat." Zij doen dat nog dagelijks. En nu zijn er inderdaad groeperingen (bejaarden, invaliden, ongeschoolden) die onvol doende deel hebben aan de stijgende welvaart. Maar het zijn niet déze groepen, waarvoor deze ontevredenen zich inspannen. De sint-nicolaasweek toonde, dat een groot deel van ons volk wel degelijk geprofiteerd heeft van de welvaart. Cassandra's profeten zijn andermaal in het ongelijk ge steld. Wedstrijdprogramma voor zondag: Sporthal te Amersfoort. 12.25 uur: dames sen.. B.D.C. 1-D.S.O. 12.25 uur: h. jun., Fidelitas 2-BD.C 14.05 uur: d. asp„ L.V.V. 1-B.D.C 2 16.25 uur: d. aspB.D.C. 2-E.M.M. 2. Bernhardhal te Utrecht 11.20 uur: heren sen, H.H.C.-B.D.C. Expohal te Hilversum 13.40 uur: heren sen H.H.C-B.D.C. 17 uur: dames jun., B.H.C.-B.D.C. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk. 9 uur gezinsdlenst. 10 uur mevr. Treffers-Mesdag en ds H. Roest 19 uur ds H. Roest Jeugddienst. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. Emmakerk. 10 uur ds J. Mettau H. Doop. 19 uur ds D. M. Jalink. Tijdens de morgendienst kleuteroppas. neeskapel. 10 uur ds D. M. Jalink. Eltheto. 10.15 uur jeugdkerk. Zonnegloren. 10 uur ds K H. Mij er van Rotterdam. Ichthus Kerk. 10 uur ds J. Fokkema. 17 uur ds J. de Beste van Huizen. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 10 en 5 uur ds S. de Jong. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur ds R. Akkerman van Drt%» bergen. GEREFORMEEERDE KERK. Eltheto. 8.30 uur ds Nijenhuis. 3 uur ds van Lingen. Voorber. H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Donderdag 16 dec.. 7.30 uur, ds Ver hoef van Barneveld. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Afd. van de Ned. Protestantenbond. 10.30 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 10.30 uur geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE. 10 uur bijbelstudie. 11 uur ds A. C. Schmutzler. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. 10.30 uur ds W. F. Schröder. Bed. H A. Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden in Camel, Tweed, Katoen, Tergal enz. F. C. Kuijperstraat 28 - Tel. 2803 Agentschap Palthe KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. B. Grothestraat. H Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis. In de week (Uitgezonderd woensdag en zaterdag) H Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrurdusstr. H. Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof.

Soester Courant | 1965 | | pagina 3