Als het vriest Agenda gemeenteraadsvergadering Mentaal niet rijp voor nieuwe wet MARCHAL - HAARMODE Klaar terwijl U wacht Persrellen R. DOBBEN D00BSMEREN GARAGE BOSBOOM DE WITTE POMPEN Liberale socialist Polaroid camera's Polaroid films - Lampjes Polaroid Zonnebrillen PELflTIÊ> WASSEN STOMEN Gemeenten en bijstandbehoevenden Een gezonde huid9 een mooie huid! Klaar terwijl u wacht BEVEROL S.MKEKSTATIOX TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Een doorgestikte jas met een capuchon vol bont. De mantel is vervaardigd uit popeline. k.,- D« raad onzer gemeente komt in openbare zitting bijeen op woensdag IS december, te 19.30 uur, ter behan deling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen, gehouden op 17 novem ber en 6 december 1965. 2. Ingekomen stukken. m Schrijven d.d 10 november 1965, 6e afdeling nr. 2438/2701, van gedepu teerde staten te Utrecht waarin wordt medegedeeld, dat de op 15 september 1965 gestelde wijziging van de Alge mene Politieverordening Soest is ont vangen, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen b. Schrijven van 22 november 1965 van de particulier secretaris van H.K.H Prinses Beatrix waarin hartelijk dank wordt gebracht voor de gevoelens weergegeven in het op 17 november j.1. verzonden telegram, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief van Gedeputeerde Staten d.d. 3 november 1965 waarbij een af schrift wordt toegezonden van het KB van 22 september 1965, nr. 16, houdende vaststelling voor een tijdvak van drie jaren, van het aantal woon wagens dat binnen het gebied dat de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bun schoten, Doorn, Eemnes, Hoevelaken. Hoogland, Leusden, Soest en Stouten- burg gezamenlijk omvat, met in- Nabestellingen leverbaar. (kleur en zwart-wlt) wintersport-modellen) Birkstraat (t.o. Garage Van Kooy) Soest-Zud „DE FOTOZAAK MET KEUZE" gang van 1 oktober 1965 ten hoogste behoeft te worden toegelaten, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet voor di verse voorzieningen t.b.v. de R.K. kleuterschol aan de Mariastraat. 4. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding t.b.v het perceel Peter van den Breemerweg 2 op grond van de regeling betreffende bijdragen in de drinkwatervoorziening van super- onrendabele percelen. 5. Voorstel tot wijziging van de „Uit- kerings- en pensioenverordening wet houders 1963". 6. Voorstel tot het verlengen van een aan een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" verbonden termijn, t.b.v een benzine- en gasolie-installatie an nex quick service-bedrijf aan de Birk straat. 7 Voorstel tot het benoemen van twee plaatsvervangende leden voor de schoonheidscommissie. waardevol en duurzaam. In de journalistieke wereld is er de laatste tijd nogal enige beroering. Kranten, die een bepaalde politieke kleur hebben, draaien er hun hand niet voor om politici uit de zelfde po litieke hoek soms een stevig lesje te lezen. De welbekende brief van drs. Nederhorst. die niet voor de open baarheid was bestemd, werd uitgere kend in een socialistisch dagblad af gedrukt. Inmiddels is mr. van Riel, leider van de eerste-kamerfractie van de V.V.D. al weer zo in het nieuws gekomen, dat zijn partijgenoten hun hart vast houden. Een stukje in een liberaal dagblad zinde deze Drentse politicus niet. In plaats van zijn bezwaren kenbaar te maken aan de hoofdredacteur van bedoeld dagblad, zoals dat in het maatschappelijk verkeer betaamt, klaagde hij zijn nood bij een der com missarissen van dit blad. Een mis greep, waardoor zijn partij in op spraak zou kunnen komen. Dan was er de rel rondom een artikel in „Panorama", waarin werd beweerd dat de ouders van Claus von Amsberg duidelijke nazi-sympathieën aan de dag hadden gelegd De eerste num mers van dit blad waren reeds naar de adverteerders en de kiosken ver zonden, toen de president-commissaris van de uitgeverij, die dit blad uit geeft, beval het blad uit de circulatie t?e nemen. Maar toen was het blad al in brede kring verspreid (hier en daar werden er grote sommen geld voor geboden) en de publiciteit zorgde er voor, dat de inhoud van het artikel toch overal bekend werd. Misschien juist meer dan anders het geval zou rijn geweest. 8. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan de Birkstraat van mevr. J. Meerding-v. d. Broek c.s. 9. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1964. 10. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aansluiting op de rio lering van gemeentewoningen. 11. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" EDE TELEF. 08380-8050 voor: a. het wijzlgien van een bestaand ben zinestation aan de Kerkstrat nr. 58; b het uitbreiden en wijzigen van een fabriek aan de Koninginnelaan 12. Voorstel tot verhoging van het be drag, waartegen de gemeente tegen fraude enz. is verzekerd. 13. Voorstel tot wijziging van de re kening-courant-overeenkomsten met de Nederlandse Midenstandsbank N.V. kantoor Soest, en de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 14. Voorstel tot aanvulling van de af schrijvingstabellen voor het bedrijf gemeentewerken en het woningbedrijf 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor 't aanleggen van een parkeerhaven langs een gedeelte van de Schaepmanstraat. 16 Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Bakkersweg 6. 17. Voorstel tot vaststelling van de bezoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K schoolbestuur te Soest voor de aanschaf van leermiddelen t.b.v de R K. meisjesschool voor v.g.l.o.; b. het R.K. schoolbestuur te Soest voor de aanschaf van meubilair t.b.v. de Bonifaciusschool voor g 1 o. 19 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen t.b.v. de openbare school voor v.g.l.o. te Soest-Zuid. 20. Voorstel tot het verpachten van gronden voor het jaar 1966 aan: a. diverse personen. b. Th. Wlgtman. 21. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering Ineens over 1°65 aan het daarvoor ln aanmerking komend gemeentepersoneel 22 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van voor- en achtertuinen op het terrein bij de 56 flats aan de Prof. Lorentz- laan. 23. Voorstel tot verkoop van grond gelegen achter woningen aan de Oran jelaan aan diverse personen. 24. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a. de Eigendomweg van mevrouw P. H. Ramselaar-Appelhof b. de Parklaan van mevrouw E. van de Broek-Lammertse c. de Nieuweweg van A. Hogenes; d. de Oude Utrechtseweg van J. H Brinkman. 25. Voorste] tot het aangaan van een pachtbeëindigingsovereenkomsl met de heren G. Mulder en P van der Steeg voor het kippenvermeerderingsbedrijf aan de Beukenlaan. 26 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van de van Weerden Poelmanweg nabij het natuurbad. 27 Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1965 als bedoeld in artikel 34, lid 4, van het Besluit buitengewoon lager onder wijs 1949 en het verlenen van een voorschot als bedoeld in artikel 35. lid 6 van dat besluit voor het jaar 1965, beiden t.b.v. de school voor b l o. aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen. 28 Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U E.M N.V. te Utrecht voor het leggen van twee hoogspanningskabels. ANNOI I III1940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AM ERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 29 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaffingen en voorzieningen t.b.v. de school voor b.l.o. voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen De praktijk is altijd moeilijker dan de theorie Dat geldt voor de praktische uitvoering van de Algemene Bij standswet. Toen deze wet op 1 januari 1965 van kracht werd, steeg er een sociaal gejuich op. maar thans zit men min of meer met een kater Bijstandbehoevenden voelen een ver doek om bijstand nog steeds als een schande, bij vele gemeenten staat men .aar te schutteren voor zover het di uitvoering van de wet betreft enzo voorts, enzovoorts VALSE SCHAAMTE EN INEFFICJENCY In artikel 1 der Algemene Bijstands wet staat duidelijk aangegeven, dat bijstand voortaan niet meer een gunst maar een recht zal zijn. En hoe lo gisch is dit tenslotte! Wanneer iemand buiten zijn schuld in financiële moei lijkheden is geraakt, dan moet hij dat recht op bijstand hebben. Toch be staat dit inzicht nog maar kort. want in de Armenwet, die nota bene zijn leven tot 1 januari van dit jaar heeft weten te rekken, kwam dit inzicht nog niet tot uiting Maar nu is het recht op bijstand dan toch in de wet verankerd, en dat impliceert even eens een overheidsplicht tot bijstand verlening! Goed, zo staat het allemaal op papier, maar meer en meer blijkt toch wel dat hiermee de weerstand van de mensen tegen een verzoek om bijstand niet is weggenomen. Men heeft nog steeds het gevoel naar de bedeling te gaan, wanneer men zich wendt tot een gemeentelijke dienst tot sociale zaken En het zijn waarachtig vaak de braafste mensen, die deze gevoe lens koesteren. Dat is bijzonder jam mer, want ze hebben alleen maar zichzelf er mee. Iéder die in zijn bekendenkring men sen kent die feitelijk bijstand nodig zouden hebben maar die er niet toe De in rijke mate in PUROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. kunnen komen een desbetreffend ver zoek in te dienen, zou hun er op moeten wijzen dat „valse schaamte" volstrekt misplaatst is. Rompslomp Ook de gemeenten blijken mentaal nog niet rijp te zijn voor de omzet ting van armlastigen in rechthebben den. Zo houden sommige gemeentebe sturen er een administratieve romp slomp op na, die voor de bijstandver zoekenden ronduit vernederend is. Bij sommige gemeenten moeten de aan vragers wel 15 tot 18 formulieren in vullen. Een dergelijke, bovendien vrij kostbare zorgvuldigheid staat veelal in geen enkele verhouding tot de uit gekeerde bedragen. Bij sommige diensten van sociale za ken heerst de mening, dat men nu veel meer aanvragen krijgt van men sen, die eigenlijk de bijstand niet no dig hebben maar het alleen maar eens willen „proberen" Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat hier sprake is van „boerenachter- docht", want de meeste mensen die nen bepaald geen verzoek om bijstand in voor hun plezier Deze gemeenten maken het zichzelf wel heel erg gemakkelijk. Door te suggereren dat aan vele aanvragen een luchtje zit, ontslaan zij zichzelf van de verplichting hun administratie efficiënter in te richten. Geheimzinnig Verschillende gemeenten doen ook heel geheimzinnig met de normen, die zij aanleggen voor de uitkeringen Het parlement Is toegezegd, dat deze normen openbaar zullen worden ge maakt. Maar dat schijnen de meeste burgemeesters en wethouders maar heel vervelend te vinden. De Kamer kreeg dan ook slechts vertrouwelijk inzicht, en dan nog maar van 64 van de 976 gemeenten Daaruit blijkt al overduidelijk, dat het met de uitvoering van de Bij standswet nog niet goed zit. Op die manier is een controleerbare rechts gelijkheid niet mogelijk Zo wordt de dwaze situatie bestendigd, dat in de ene gemeente de uitkeringen soms een paar tientjes hoger liggen dan in de andere gemeente en wij vragen ons af. of de centrale overheid geen maatregelen kan nemen die er toe leiden dat alle gemeenten inzicht ge ven in de normen die zij hanteren. Voorts zou het dienstig zijn op te tre den tegen „institutionele profiteurs" (d.w.z. internaten voor ziekenverple ging en bejaarden), die hun prijzen met 100 procent of meer verhoogden. Misschien kan de prijsbeheersende minister Den Uyl hier zijn tanden eens in zetten. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Reeds meer dan 25 jaar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum ot Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 De minister van verkeer en waterstaat heeft een wijziging van de huidige wet voorgesteld die het in de toekomst particulieren mogelijk zal maken een centraal-antennesysteem aan te leg gen. Dit Impliceert dus, dat de PTT. zijn televisiemonopolie gaat afstoten. Blijkbaar is het gerucht als zouden de huidige bewindslieden het z.g. „open bestel" tegenwerken, dan toch uit de lucht gegrepen. Het is immers duidelijk dat wanneer deze plannen van minister Suurhoff worden gerealiseerd, heel wat kij kers hun toestel zullen afstemmen op een buitenlands station. Dat bete kent dus een geduchte concurrentie voor de Nederlandse omroepverenigin gen. Gelukkig is dat voor de bewinds man geen reden geweest het staats monopolie kost wat het kost te hand haven. In Bussum en Hilversum noemt men minister Suurhoff nu reeds een libe rale socialist ot een socialistische li beraal. Omdat de winter dit jaar vroeg begonnen is, zien we al veel laars jes, leren, suède, hoge en minder hoge. Overal zien we ook mutsen en petten in de meest uiteen lopende modellen. Meestal zijn ze gemaakt van bont en een heel enkele keer zijn het zelfgebreide of gehaakte. We zien mutsen die gewoon tot over de oren gaan en ook veel zg. astronautenkapjes, waarbij een bandje onder de kin doorloopt. Heerlijk warm zijn deze kapjes als er een ijzige wind waait, de oren blijven er onder. Baretten worden ook nog wel ge dragen deze winter, maar eerlijk gezegd niet zo veel meer. Wel hoofddeksels die ontwikkeld zijn uit de baret, maar deze zijn zo afwijkend van het gewone al pinomodel, dat ze nauwelijks ba ret te noemen zijn. Weet u wat u ook kunt doen als u geen muts of hoed wilt dra gen en toch geen koude oren wilt krijgen? Dan kunt u van een reepje bont een breed haar lint maken, dat helemaal over de oren sluit. U kunt ze ook ko pen want we hebben ze al in enkele winkels ontdekt. Op deze prachtige foto ziet u een heerlijke beige trui met een ruime coll en een bijpassende pantalon, eveneens vervaardigd uit jersey. WARME BENEN Koude benen hoeft u niet te heb ben. We hebben het al over laars jes gehad. Deze winter hebben ze absoluut ons land veroverd en worden, ook de hoge laarzen, niet meer alleen door jonge mensen gedragen. Ook voor u, mevrouw, is zo'n paar hoge suède laarzen met een binnenvoering van lams wol en een platte hak een heerlijk bezit. U behoeft tegenwoordig ook met meer bang te zijn dat su ède niet waterdicht is en dat u er niet mee door de sneeuw lamt lopen, want er zijn in de schoen winkels spuitbussen verkrijgbaar waarmee u ze helemaal water dicht kunt spuiten- Maillots en gekleurde wollen kousen zijn al oud. Jaren geleden, toen ze nog rock 'n rollkousen heetten, was u er origineel mee. Maar de kousen en maillots met een bloemmotief je of een ander leuk patroontje hebben we nog niet zo vaak gezien, dus probeert u het daar eens mee. Een andere manier om de benen warm te houden, is het dragen van slobkousen. U kunt ze zelf breien, maar u kunt ze natuurlijk ook kopen. Slobkousen kunt u heel leuk combineren met uw kle ding. U kunt ze bijvoorbeeld in dezelfde kleur aanschaffen als uw mantel of, wat ook leuk is, als uw hoofddekseL Vooral nu de rok ken zo kort worden, zijn slob kousen onontbeerlijk. Een pantalon is voor de winter eigenlijk en vooral op fiets en bromfiets nog het meest prak tisch. U kunt zich er vrij in be wegen en het hoeft lang niet altijd plomp en oncharmant te staan. Als u eens zag wat een prach tige pantalons er tegenwoordig verkrijgbaar zijn. Zoals er nu gebreide pakjes zijn, een rok met een pullover bij voorbeeld, zijn er nu ook ge breide ensembles van een panta lon met een pullover in dezelf de kleur. U moet hiervoor natuur lijk wel een slank figuur hebben, want anders staat het absoluut niet. OVERAL BONT. Bont op kragen en langs mou wen zien we bijna overal en als u in Amsterdam door de Kalver- straat loopt, zult u zeker bij ne gen van de tien vrouwen ergens bont ontdekken. Het is dus wel een beetje algemeen om bont te dragen, maar weet u hoe heerlijk een met bont gevoerde capuchon zit U zoudt er alle bezwaren voor opzij zetten. Die nylon doorgestikte jassen en Drie creaties van Fier re Cardin. Luiks ziet a een beige-groen geruite mantel met bijpassende slobkousen (gambettes, zoaLs ze in Frankrijk zeggen). In het midden een heeriyk wit mantel tje met een bontrand en rechts een donkergeel-donkerbruin geruit ensemble. jacks zijn heel fijn voor als het hard waait, maar voor als het hard vriest zijn ze te koud. Toch zien we wel doorgestikte jassen, marr niet van nylon, doch van gabardine. Vaak doen ze den ken aan een gewatteerde deken, maar als ze op de juiste manier gedragen worden kunnen ze bij zonder aantrekkelijk zijn. Als u dacht dat de ruiten er nu eindelijk uit zouden zijn, hebt u het mis. Nog steeds worden er in de winkels geruite jassen ver kocht, zij het nu in ahdere model len en vaak ook een heel nieuw soort ruit. Een grapje van de mode-ontwer pers is dan de ruiten verschil lende kanten op te laten lopen, door onder- of bovenaan een ge deelte anders aan te zetten. Ook zagen wij een mantel waar bij Pierre Cardin de stijl gebruikt die hij ook op zijn japonnen toe past. Onderaan de mantel was met grote kartels een stuk bont ge zet. Als het vriest behoeven we er dus helemaal niet oncharmant bij te lopen, alle ledematen kunnen modieus bedekt worden, behalve onze neus, die zal de hele winter wel oranjerood blijven, want een elegant neusbedeksel hebben we nog niet gezien. Marian.

Soester Courant | 1965 | | pagina 9