Wateroverlast rond de Eem De Oosterscheldebrug De sportaccomodatie in de provincie Utrecht H\ üiëne in Provincie Utrecht is niet overal aanwezig Het oog gericht op reclame V Dinstlag 11 «looombor 1965 mhcr 1965 44 44e jaargang no. 95 ITïlgave Ornlkltorij Smï# - Soosl Itnroan voor rodaofio en administratie Van Woedostraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Kerstpot bij postkantoor In haar woning gevallen Opnamen voor heatfilm HKBSK. S.E.C. speelde gelijk in vriendsehappelijke wedstrijd The Jumping Jewels spelen niet meer bij Toni Boltini Jongeman zoek Ned. Christen Vrouwenhond Inbraak in kantoor Kerstfeest N.C.V.B. Abonn. p. kwart, f 2 50 - per post f 3. SOESTER(übORANT per post f3.— Verschijnt v „„„v. Verschijnt tedere dinsdag en vrijdag. De Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport „Soest" heeft al veel tot stand gebracht ten behoeve van de sport in Soest Mede door haar toedoen is de situatie in onze ge meente thans redelijk, hoewel er ui teraard wensen blijven. Hoe de sport accomodatie in andere gemeentes is. heeft men kunnen constateren uit de inventarisnota, op initiatief van Gede puteerde Staten opgesteld door de provinciale adviescommissie voor de lichamelijke opvoeding en sport. De commissie heeft geconstateerd, dat er een aanzienlijk tekort ts aan al lerlei accomodaties, in 't bijzonder overdekte zwembaden en gymnastiek lokalen. Volgens de commissie zullen de gemeentebesturen en de bevolking nog meer overtuigd moeten raken van het wezenlijke belang van de licha melijke opvoeding e- de sport. De commissie betreurt het. dat de scholen voor de lichamelijke opvoe ding en de sport weinig of geen ge bruik maken van de sport. Enerzijds is men waarschijnlijk bang voor ver- n el.Tucht van de jeugd, anderzijds !irsen de terreinen in de meeste ge- nllen ver van de school verwijderd. Een belangrijke stap in de richting an vermeerdering van sportaccomo- d->ties Is het op grond van sociologi sche. planologische, onderwijskunde f facetten op te stellen behoefte- r urgentieschema De inventarisnota n de provinciale adviescommissie t niet aan welke concrete behoef- er aan accomodatie bestaan kan men overigens wel enigszins iden uit de vergelijkingen van de ~comodaties in de verschillende ge- mntes |n provincie. In de provin cie Utrecht zijn bijna 300 voetbalvel den Soest heeft er daarvan 11 en wordt in aantal overtroffen door de stad Utrecht, die 122 velden heeft, Amersfoort met 28 en Zeist met 17, De Bilt 10. Baarn 6 en Eemnes 1. Het aantal turnzalen in de provincie bedraagt 250. Soest staat wat het be zit hiervan betreft op twee na de on derste plaats met slechts vier turnza len. In Utrecht zijn er 105. in Amers foort 32, in Zeist 20. in De Bilt 11 en in Baarn 10. Eemnes en Loosdrecht hebben er ieder slechts 1. Het aantal zwembaden in de provincie Utrecht is bijzonde laag: in totaal slechts 30. Er zijn liefst 21 gemeentes, die geen zwembad bezitten Utrecht heeft de beschikking over 5 baden. Amersfoort heeft er 3, Loosdrecht Zeist en Rhenen leder 2 en Soest en Baarn leder 1 Er zijn in totaal 43 korfbalvelden Zeist bezit er 8 van. Utrecht daaren tegen heeft er 7. Amersfoort 5. Vee- nendaal 4 en Soest 1 In nog zoveel andere gemeenten zijn geen korfbal- velden In de provincie Utrecht zijn in to taal slecht 14 handbalvelden te vin den. Utrecht en Amersfoort spanne' de kroon met ieder 4 velden. De ove rige zes terreinen bevinden zich in Zeist (2). Soest. Vianen. Rhenen en Bunnik met ieder 1 terrein Er zijn slechts vier volleybalvelden in de hele provincie Utrecht Soest heeft er nota bene meer dan Amers foort en Utrecht; on onze gemeente zijn 2 volleybalterreln. in Utrecht en Amersfoort slechts één Hockey velden zijn er evenmin veel Slechts acht gemeenten hadden een hockey- terrein Zeist bezit er 9. Utrecht 7. Amersfoort 5. De Bilt 4. Soest 3 Tennisbanen zijn er daarentegen op merkelijk veel In de stad Utrecht zelfs in toaal CO. In Amersfoort zijn er 29. in Zeist 15. De Bilt 9 en Drie bergen 8 Soest. Baarn. Maarn en Veenendaal hebben ieder vier banen Een belangwekkende nota. die een goede indruk geeft van de behoeften, vanwege het aantal sporten, dat er Nederland - waterland Op vele fol ders van vele V.V.V "s kan men deze ontboezeming lezen Ze is in dez" tijd van het jaar maar al te waar Nu is het haast te zien. dat Nederland voor mrr dan de h°lft ond°r de zeespiegel ligt en dat 16 procent van ons land uit water bestaat In vele plaatsen heeft men namelijk te kampen met wateroverlast Ook in Soest heeft men hinder van het water, al is het In onze gemente tot een ondergelopen kelder beperkt gebleven Op de Blrkstraat. de Nieu- weweg-Bosstraat en de omgeving van de Foekenlaan stond het water cen timeters hoog. maar gelukkig is het niet lang blijven staan. Het meeste water staat overigens op een plaats, waar slechts weinigen er last van hebben in de Eempolders Zowel bij de Grote als bij de Kleine Melra Is het een haast onafzienbare watermassa, waar men mee gecon fronteerd wordt. Zover het oog reikt, Foto Fred Schilder staan weilanden blank. De loop van de Epm kan men nog slechts volgen aan de hand van de bijna onderge lopen. veel te lage bedijking van deze rivier, die overigens n gewoonte heeft gemaakt van het buiten z'n oevers treden. Gelukkig staat het vee op stal. Het heeft geen last van het water, dat nog wel een tijdje zal blijven staan beoefend wordt Velen zullen in ieder die er in diverse gemeentes zijn. al zijn die natuurlijk zeer verschillend geval uitzien naar de behoefte- of ur- gentielijst. J c 1 ilcrlijke kentekenen van de Franse verkiezingsstrijd zijn deze ..pop-art" h"schilderingen. Het bovenste model i i opgemaakt met de Franse driekleur. onderste heeft op het rechteroog bet Kruis van de Gaulle en links de Zon van Mitterand. Het Leger des Heis bestond al bijna dertig jaar toen een Amerikaanse heilsofficier, belast met de kerstvie ringen voor werkloze zeelieden (1894 was een depressiejaar in de US A op 'net idee kwam om 'n ijzeren soep ketel zoals ze aan boord van sche pen gebruikt werden, als collectebus te gaan gebruiken. De eerste kerstpot stond bij de veerpont van San Fran- cisco. vijf jaat later stonden ze over de hele wereld, overal waar de sol daten van William Booth hun rood geel-blauwe vlag geplant hadden. En zo spectaculair en tot de verbeelding sprekend vond het publiek deze inza melingsmethode. dat men al gauw ging spreken van „het Leger van de kerstpotten". Daarbij vergat een vergeet men dan echter vaak dat de kerstactiviteiten slechts een der vele facetten van het Leger des Heils zijn In de week van 20-24 december staan de kerstpotten. zoals ieder jaar, weer bij het postkantoor, tegenover het gemeentehuis, en bij het postkantoor te Soest-Zuid. Het Leger hoopt, dat de potten ook ditmaal weer flink gevuld zullen wor den. opdat het vele behoeftigen een blijde kerst kan bezorgen. De leden van het Leger zijn in deze tijd echter bijzonder druk. waarom hulp dankbaar wordt aanvaard. Zij die één of meer uurtjes bij de kerstpot willen staan, kunnen ich melden bij mej. G B J Valkenier. Van Lenneplaan 58. Soest, telefoon 2345. De op de Noorderweg alleenwonende mevrouw S kwam in haar woning te vallen doch kon niet opstaan. Een buurman, die hulp wilde verlenen vond de ingangen van de woning op slot, waarom deze hulp van de politie inriep, welke zich toegang verschafte door het inslaan van een ruit in de deur. Volgens de geraadpleegde geneesheer had mevr. S geen enkel letsel, maar waren ouderdomsgebreken de oorzaak. Zij zal elders worden ondergebracht. In het jaarverslag van de Keurings dienst voor Waren in het gebied Utrecht, omvattende de gehele pro vincie Utrecht en delen van Gelder land en Zuid-Holland, komt een aan tal onsmakelijke gevallen voor. die deze dienst in verschillende bedrij ven constateerde. Het aantal Inspecties in 1964 bedroeg 45.041. Er werden 4.668 mondelinge waaarschuwingen gegeven In totaal werden 528 processen-verbaal gege ven en voor 38 035 aan boetes opge legd. In het laboratorium van de Keuringsdienst zijn in het afgelopen jaar 19.762 monsters onderzocht, waar van er 2184 zijn afgekeurd Boven dien werden 812 eet- en drinkwaren of gebruiksartikelen aan de handel onttrokken. Deze cijfers tonen duidelijk aan. dat de Keuringsdienst voor Waren verre van overbodig is. De hygiëne in vooral brood- en banketbakkerijen laat nog al eens wat te wensen over Er werden zes processen-verbaal opgemaakt we gens onhygiënische bedrijfsruimten De boetes waren 40 gulden, tweemaal 150 gulden, 1000 gulden en 5000 gul den. De dienst verricht zijn onderzoe kingen ook in de horecasector, maar daarin is men kennelijk voorzichtig, mede omdat verlof of vergunning op het spel staan In het jaarverslag werden frappante voorbeelden genoemd van het de spot drijven met de hygiëne voor consump tie-artikelen Kleine etenswaren wor den dikwijls in bedorven toestand ver kocht In 118 gevallen voldeden ge steriliseerde melk pn g-sterll'seerde en gepasteuriseerde melkproducten niet aan dè eisen. Er werd 58 keer proces-verbaal opge maakt 223 waarschuwingen werden gegeven na controle van de producten, waarvan 5.466 monsters od houdbaar heid Gnomen werden. Vuil In de melk leverde negen keer een proces-verbaal en 83 waarschuwingen op Ernstige tekortkomingen waren oa een kakkerlakkenplaag in een bakke rij. waar geen maatregelen teven ge nomen werden, de aanwezigheid op toffees van mieren en het gebrui ken van roestige en niet schone blik ken door koekfabrikanten. Een kist met bebroede eieren kwam per onge luk tussen kisten met consumptie eieren terecht. Gevolg klacl-ten van de consument. Verder kwam het voor. dat zich in blikken dop- en tulnerwten giftige en niet rijpe bessen bevonden Daarvoor moesten ruim 21 000 blik ken erwten vernietigd worden Losse meel- en grutterswaren bleken spinnen, mijt en of insecten te bevat ten. Verpakte artikelen bleken enkele mfildi nlei het juiste gewleht te heb ben In een slachtplaats van een poe- liersbedrijf werden 82 geslachte kui kens wegens bederf in beslag geno men De reuk was afwijkend, de rug gen en vleugels groen van kleur. Verder kwam het voor. dat in cake haren zaten, in chocoladerepen larven en in kaas kwik- en metaaldeeltjes door een kapotte thermometer Een probleem ls blijkbaar ook het schoonmaken van flessen Vuil in fles sen melk en melkproducten komt na melijk vrij veel voor. en hieraan is heus niet alleen de producent schuldig. Het blijkt namelijk, dat de consument de flessen noe al tens voor iets an ders wil gebruiken alvorens deze in te leveren Bewaren van verf. petroleum en celluloselak in flessen komt veel voor Pas daarna gaat de fles terug, onvoelcloende of soms zelfs helemaal niet schoongemaakt Overigens is de K'uringsdienst van mening, dat aan het schouwen van de flessen voor dat ze gevuld worden, niet voldoende aandacht wordt besteed. Zaterdag en zondag a s worden in de clrcusresid^tie van Boltini te Soes- terberg opnamen gemaakt voor een beatfilm. waaraan door het orkest Les Baroques wordt medegewerkt Woensdag* 22 december worden de binnenopnamen gemaakt. Een luchtopname van de Oosterscheldebrug, die morgen door H.M. de Koningin zal worden geopend. Het was in de vriendschappelijke wedstrijd tussen s-Graveland en SEC. al snel duidelijk, dat een vierdeklas ser rtlet voor een derdeklasser hoeft onder te doen. De gastheren legden een fris en enthousiast spelletje op de grasmat, waartegen het spel van de Soesters heel pover afstak. De aanvallen van de thuisclub waren stukken gevaar lijker en de S E C -defensie had het dan ook druk. Dat er in het begin geen treffers vielen, danken de groen- witten vooral aan doelman Van Hat- tum. die zijn doel uitstekend verde digde De gastheren namen tien minuten voor rust toch een voorsprong en dat was dik verdiend gezien het spelbeeld. De S E.C.-voorhoede was slechts spo radisch gevaarlijk, vooral ook omdat de linkervleugel Van Berkel-Duyst na genoeg werd uitgeschakeld door het rechter verdedigingsblok van 's-Gra veland. In de rust sprak trainer Boerboom behartenswaardige woorden en waar schijnlijk ook daardoor bleek S.E.C. wel bereid tot wat meer enthousias me Toch kregen de Soesters weinig ruimte Tien minuten voor tijd werd het niettemin 1-1. toen Verhoeve twee man passeerde en toen iedereen dacht, dat hij de bal zou afgeven, loste hij een onhoudbaar schot. Al met al een nuttige oefenwedstrijd, waarin de verdediging van de Soes ters nog al eens een steekje liet val len, waarin de middenlinie het ook lang niet altijd kon bijbenen en waar in de voorhoede wel het meest teleur stellende deel van de ploeg was. De voor Dorrestein opgestelde Hanasbei was vaak een rem in de Soester aan val. In de residentie van Toni Boltini in Soesterberg zullen de bezoekers voor taan niet meer kunnen genieten van de muziek van The Jumping Jewels. eens de begeleiders van Johnny Lion De leden van deze bekende band. die ook in het buitenland veel succes oogstte, hebben een proces verloren, dat de Haagse manager van teenager- orkestjes en teenager-zangers Herman Batelaan tegen hen had aangespan nen. Zij zouden met Rob de Nijs gaan samenwerken en braken met Johnny Lion De nieuwste ontwikkelingen hebben echter een streep door de rekening gehaald Door de uitspraak van de president van de Amsterdamse recht bank. waarin The Jumping Jewels niet in het gelijk werden gesteld in hun verlangen om het contract met de heer Batelaan als geëindigd te be schouwen. zijn ze gedwongen aan de eisen van de heer Batelaan te vol doen Die eisen zijn: niet meer spelen bij Toni Boltini in Soesterberg. geen opname voor het televisieprogramma „Fanclub" van de V A R A en geen optreden met Rob de Nijs in het Kur- haus in Scheveningen. The Jumping Jewels hadden hun con tract met de heer Batelaan willen af kopen. Ze hadden nog twee jaar met hem samen moeten werken. Ze zegden het contract echter te laat op en zou den dus moeten blijven doorwerken. Daar voelden de musici niets voor. De afkoopsom, die de heer Batelaan vroeg - naar verluidt meer dan een halve Het demonstreren van bepaalde pro- dukten is tegenwoordig aan de orde van de dag. Een onderneming wil het publiek een snelkookpan of een ander huishoudelijk apparaat laten zien, huurt een zaal en stuurt uitnodigin gen de deur uit. Nu zijn de reclamemensen van die onderneming niet zo dom. dat ze denken, dat 't publiek dan in drom men komt opzetten Maar daar weten ze wel Iets op „Echte bontstola ca deau". staat er op de uitnodiging, of servies of een camera. Ze zetten er een nummer voor om het allemaal nog echter te laten lijken. Op elk nummer valt overigens een „prijs". De verkoopdemonstraties worden re gelmatig en overal in het land gehou den. Ze hebben blijkbaar nogal succes, want steeds meer ondernemingen gaan er toe over om deze verkoopmethode toe te passen. Het merkwaardige is, dat het publiek toch blijkbaar iedere keer weer komt, ondanks dat de hele zaak onbetrouw baar is. Nog merkwaardiger is het echter, dat nooit iemand op het idee is gekomen om tegen deze praktijken iets te f laten) doen. In Den Haag is eind vorige week een proces geweest tegen een onderne ming. die deze verkoopmethode toe paste Er was proces-verbaal opge maakt, omdat de demonstratie in strijd werd geacht met de vestigings wet. ook al omdat de verkopers mees tal niet in het bezit zijn van de ver eiste diploma's De officier van jus titie constateerde, dat bedoelde onder neming het bezoek aan dergelijke demonstraties aantrekkelijk tracht te maken door beloften van geschenken enz.. di<* echter van zodanige kwali teit zijn. dat het publiek zich voelt opgelicht. Niettemin zijn er werkelijk geschen ken. Alleen is de „echte bonstola" slechts 'n miniem lapje, 't servies van plastic en de camera meestal onbruik baar. Er zijn ook kopers. De gegadigden voor de koop van het betreffende produkt wordt een con tract ter ondertekening voorgelegd, waardoor zij gebonden zijn tot het kopen, zodat er een volledige verkoop plaats heeft Als men later komt met de mededeling. ..Maar lk heb toch niets gekocht, ik heb me alleen maar als gegadigde laten-inschrijven". komt men met het contract op de proppen. Dergelijke verkooppraktijken gaan nog steeds door. ondanks dat reeds in Assen. Roermond en Den Haag ver oordelingen jegens de verkopers zijn uitgesproken Dergelijke demonstraties zijn dus strafbaar, maar als niemand er iets tegen doet. kunnen ze gewoon doorgaan. Vandaar, dat u nog steeds uitnodigin gen in de bus krijgt. En u gaat er niet voor niets heen, u hebt altijd een ..prijs".... De Consumentenbond heeft al meer dan eens tegen deze demonstraties ge waarschuwd. maar het publiek trekt zich er blijkbaar niet veel van aan. Het komt nog steeds voor. al neemt het bezoek (gelukkig) wel af. De ko pers worden voorzichtiger Het wil toch maar liever kwaliteit, in plaats van een kat in de zak. Met of zonder bontstola, servies of camera! KANTMAN. ton - is niet door de musici op te brengen. Het behoeft geen betoog, dat The Jumping Jewels door al deze maat regelen van de heer Batelaan zeer ge dupeerd zijn De verwachting is dan ook. dat het viertal de combo nog de ze week zal ontbinden. Dat betekent het verdwijnen van een van Neder lands beste teenagerorkestjes. Dat zal velen betreuren, niet in het minst de regelmatige bezoekers van Toni Boltini's winterverblijf. Sinds 8 december wordt vermist Victor Eduard van Niel. wonende Olijkeweg 3. Op de morgen van die dag vertrok hij. als gewoon, naar de Autoschool te Hilversum met een kleine bestel auto merk Citroën. waar hij echter niet is aangekomen. Signalement: lang 180 m, slank postuur, donker blond krullend haar en blauw cos- tuum Inlichtingen gelieve men te verstrekken bij de politie alhier. De afdeling Soestdijk van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt donder dag a s., 's avonds 8 uur. in gebouw Credo, met haar leden een avond wel ke in het teken zal staan van het na derende Kerstfeest Mevr Wesseling-Leugkek te Den Haag heeft hiervoor een speciaal pro gramma samengesteld o a. declamatie. Tijdens het weekend werd ingebroken in het kantoor van A.V.I.A. aan de Prins Bernhardlaan. Door het inslaan van een ruitje In de voordeur kon men in alle kantoren komen, waar alle kasten en bureaus werden opengebroken en overhoop werden gehaald. De buit was klein. Een doosje met 28.en een slof si garetten worden vermist. De politie stelt een onderzoek in. De kerstfeestviering van de afd. Soest- Zuid van de Ned. Christen Vrouwen bond wordt morgenavond te 8 uur ge houden.

Soester Courant | 1965 | | pagina 1