tric de Noorman - De strijd om Heidrun 3 Wd Oost-Berlijnse politie knipt Beatle-pruiken Piet Schrij vers naar Zonnegloren overgebracht DAMES Krabbels van Knelis Openbare bibliotheek Soestdijk Kerkconcert Eiermarkt MANTEL (ÜSTHM C04 KTABL- of AVOAILI \I»P\ S.V.V.-Vollevbal M.H.C.-dames versloegen Hilversum met 1-4 BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Betrof enis-Onderneming POLITIE TEL. 4444 Lenssen-hdè Wolff. Officiële mededelingen De ..teenagers" in de D.D.R het rode arbeiders- en boeren paradijs van Walter Ulbricht. hebben het niet licht en zij zijn tegenwoordig aan aller hande onaangenaamheden onderwor pen. Op de Karl-Marxallee. midden in Oost-Berlijn zagen we een aantal „Halbstarken"verveeld stonden hun gezichten, ze lummelden daar maar wat rond. hetgeen de aandacht trok van een Volkspolizist Deze stapte op het groepje af en beval hen zich te legitimeren. Ja, het waren ..echte" tieners, niet alleen in hun doen en laten, doch ook in kleding en schoei sel. De politieman monsterde op zijn gemak het groepje en vergeleek daar na de aangeboden persoonsbewijzen met de voor hem staande springleven de persoon. De foto's op het persoons bewijs klopten in het geheel niet met de werkelijkheid. Op het plaatje vaak een jongeman met een normaal kap sel. doch in werkelijkheid lange, vol gens de politieman te lange, „beatle- kapsels". Een maatregel van de volijverige rode Fchupö bleef niet achterwege ..Bitte, k mmen Sie mahl mit zur Polizei- L;che" klonk het korte bevel en de teenagers gehoorzaamden zwijgend. Kapper klaar.... Op het politiebureau leek het wel of er op de jongelui werd gewacht. Een inspecteur hield een korte toespraak tot het groepje, waarin hij de over treders poogde te overtuigen van de belangrijkheid van een goedgelijkende foto. die toch immers in overeenstem ming moet zijn met de beeltenis in natura. Ook de kapper bleek aanwezig, die zich - in aansluiting op de toe spraak - met vaardige hand kweet van de hem door hogerhand opge legde taak, de verwarde en zeer lan ge haren der jongelingen in commu nistisch fatsoen te brengen. Het knippen van de „beatle-mannen" en de personsbewijscontrole der jeug dige delinkwenten vormen slechts een onderdeel van de Oostduitse opvoed kunde met het doel deze uit het par tij-gareel geraakte jonge mensen weer in de greep van de partij-vuist te brengen. "n verschillende steden in oost-Duits- Leipzig, Frankfurt/Oder, Chem- "v Karl-Marx-stadt) en ook in oos- rlijk Berlijn zijn er met de tieners togal moeilijkheden geweest en had de Volkspolizei moeten ingrijpen met harde hand en met ..harde bijstand" Scheldpartij Op de 7e oktober j.1.. waarop in de D D R. de dag wordt herdacht, waarop d? volksrepubliek gesticht werd, was het voornamelijk in oost-Berlijn voor de volkspolitie een drukke, enerveren de dag, doch in de avonduren barstte de bom. Vóór het bij de rode heersers en hun gasten in gebruik zijnde luxe hotel Berolina hokten duizenden heet hoofden samen, zij vormden spreek koren en telden af. in een zelfde ca dans, van 10 tot 1 en aan het slot daarvan brulden ze in koor: „Scheis- ze" Sterke eenheden der ijlings ontboden volkspolitie sloten de Karl-Marxallee en de omliggende straten af, waarna deze door met karbijn bewapende po- Nieuwe aanwinsten. Volwassenen De Beauvoir. Een zachte dood. Böll. De weggooien Kelk. Souvenir van een zomer. Saki. Kwartelzaad, en 37 andere verhalen. West, de ambassadeur. Andrews. De razende race. Evenhuis. Spel in de Kerstnacht. - Geld- aspecten van het gebruik. - Gotische schilder kunst. - Kinderkerstpocket. - Het licht schijnt overal. Mesters, Pris ma spreekwoordenboek. Montagu. Erfelijkheid van de merts. Pothast- Gimberg. De kerstschoof. Schenk. Jeugdboek en school. Jeugd. Becker, Alleen maar dochters Von Cetto. Een klap en een kus. Chipperfield. Sire van het stormdak Dubbelboer. Het geheim verzet. Farley. Flame. de hengst van het ei land. Van Gul ik. Arie en Tino. Inger, Pia en Polletje. Lewis. Foe van de Yangtse-Kiang Maran. De Mckee's en de naamloze vallei. Peel. Furie, zoon der wildernis. Van het Reve. Op zoek naar het ver leden. De Rooy, Kees de scheeps jongen - Kees de zeejongen. Sut- cliff. De adelaar van het negende. Wardell, Het goud van Kapai. Win- semius. De woestijn is niet dor. Birken. De wijze hofnar Achmed. Hogg. De jonge reizigers in Noorwe gen Schreiber en Schreiber. Het grote heldenboek. Shaw, Goekoel en Leila uit India. Tschukowski, De gestolen zon Visser, Op de vleu gels van de tijd. Werner, Roodjasje. Williams en Freeman, Ridders der fcrulstochten. litiemannen werd schoongeveegd; en kele honderden arrestaties van teena gers volgden In de rode pers ver scheen hierover geen woord, doch de autoriteiten kwamen daarna tot de gevolgtrekking, dat de relletjes te wijten waren aan de ..westerse radio-, televisie, beatle-muziekuitvoeringen en wat dies meer zij", welke bij een aan tal pubers en soortgelijke ..Halbstar ken" tot de hiervoor gememoreerde uitspattingen hadden geleid. Informaties, afkomstig uit partijkrin gen spreken er openlijk schande van, dat grote groepen jongeren zelfs hun transistor-radio-ontvangers mee naar het werk nemen; dat deze lieden lie ver hun brood dan hun radio-toestel thuis laten en dat op het werk „onder de socialistische arbeid" het radio toestel voornamelijk wordt afgestemd op Radio Luxemburg, terwijl die zelfde jongelui er geen been in zien om de arbeidswillige „beat-vijanden" te ter roriseren. Voor het overige, aldus de rode zegslieden, zijn de „fanclubs", die zich als een muur om de „beat- bands" scharen, moeilijk onder con trole van de partij te houden. Zelfs op het platteland, tijdens het ver plicht binnenhalen van de oogst door studenten en scholieren, is de teena ger-onrust zeer duidelijk merkbaar. Dekmantel De Oostduitse autoriteiten geven overi gens toe dat de maatregelen tegen de teenagers, als een dekmantel moet worden beschouwd om de laksheid, halfslachtigheid en het gebrek aan discipline, dat in de bedrijven in Oost-Duitsland hand over hand toe neemt. te kunnen bestrijden Door het politieke bureau der partij zijn maatregelen in voorbereiding om het „ondemocratisch" optreden der jon geren op een afdoende wijze de kop in te drukken, o.a. door het instellen van een zogenaamde militaire voor opleidingsperiode voor de jeugd De communistische opvoeders, begaan met het lot van de jongeren in hun land. hebben tevens verordoneerd, dat voor het ten gehore brengen van dansmuziek door artiesten en onge acht waar, in welk soort gelegenheid of ruimte waar dat plaats heeft, een speciale vergunning is vereist, terwijl bij het spelen en of ten gehore bren gen van „beat-muziek" onnodig lawaai moet worden voorkomen, daar zulks „de psychische en fysische gezondheid der jeugd zou kunnen schaden." Aan de arbeiders- en boereninspecties der partij is inmiddels bevolen om een massacontrole op de jongeren uit te voeren. De jeugd van de D.D.R., zo staat het althans in het rondschrij ven van de partij, moet niet luisteren naar de elektrische gitaren van de „beat-bands", doch naar de bevelen en instructies van de partij en daarmede basta. Piet Schrijvers wordt momenteel in het ziekenhuis Zonneglo ren verpleegd. Woensdag viert hij er zijn 19de verjaardag. Foto Astra. Het kerkconcert van de maand de cember in de Oude Kerk belooft één van de hoogtepunten van de reeks te worden. Op vrijdag 17 december a s. zal het Magnificat van J. S. Bach worden uit gevoerd door het Hervormd Jeugdkoor, begeleid door het orkest van Muziek- kring de Nederlandse Cantorij o 1 v Maarten Kooy. m.m.v Maria v d. Slikke. sopraan; Ine Kooy. alt; Ge- rard de Vos, tenor, Rom Kalma. bas. Deze uitvoering met kinderstemmen en klein orkest (waarin u o.a Harry Sevenstern. trompet. Cor Coppens, hobo en Henk Brouwer, viool zult aan treffen. zal Bachs eigen uitvoerings praktijk dicht benaderen. Het programma vermeldt verder het orgelconcert in F van G Fr. Handel met als solist de organist Jan Jansen, en de Missa Brevis K V 275 van W A. Mozart. De soli hierin worden ge zongen door solisten uit het jeugd koor: Jan van Barneveld en Peter Kooy, sopraan en Ciska Scheele. alt. gloren, die Piet Schrijvers behandelt, heeft naar aanleiding van de resulta ten van nieuwe foto's van de verwon dingen, die de oud-doelman van S E C. en het Amersfoortse H V C. en momen teel één van de 17 full-profs van de Amsterdamse ere-dtvisieclub D W S op 72 november opliep bi] 'n verkeerson geluk in Amsterdam, besloten om gips aan te brengen rond de ru" van de 18-jarige Soester. Hij brak door het ongeluk o.a. zijn derde lendewervel. Uit de nieuwe foto's is komen vast te staan, dat ook van beschadiging van een andere wervel sprake is. Deze week wordt het gips aangebracht. Schrijvers ligt sinds eind vorige week in Zonnegloren Hij mocht vanuit het Weesperpleinziekenhuis naar Soest vervoerd worden. Met kerstmis mag hi naar huis Tot zolang moet hij met de rug in het gips in Zonnegloren blijven liggen Ook als hij thuis is. zal hij het gins nog geruime tijd moeten dragen Het is nog niet bekend, wanneer hij de trainin" zal kunnen hervatten. Waar schijnlijk zal hij het aanvankelijk nog kalm aan moeten doeo Dat zou betekenen, dat hij voor wedstrijden spelen voorlopig nog wel niet in aan merking zal komen. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 37.500 stuks in prijzen van 21.tot f 21,75. Middenprijs 21.40. Prijs per kg 2.40 In dien U voor de komende feestdagen uw garderobe nog met een exclusieve wilt verrijken, dan kunt U in onze verrassende collectie het juiste vinden Parkst'aat/Leestraat Baarn Telefoon 5629 Groest 138 t.o. Hotel Gooiland - Hilversum - Tel. 46241 Schrijvers zelf zegt ervan, te geloven, dat hij deze competitie niet een keer zal voetballen. Maar de volgende com petitie is hij in ieder geval weer pre sent. De D.W.S -spelers vergeten hun collega niet en brengen regelmatig bezoeken aan Schrijvers De teams van de Soester Volleybal Vereniging, die de afgelopen week competitiewedstrijden moesten spelen, slaagden er geen van allen in om winstpunten mee naar Soest te nemen met uitzondering van het tweede he renteam dat tegen de vierde uitgave van Spirit een puntje in de wacht sleepte Het eerste damesteam moest de strijd aanbinden tegen olaatsgenoot Olym- pia stelden teleur door er niet in te slagen om een set op hun naam te brengen Weliswaar hadden zij in de derde set hierop alle kans toen bij een 14-9 voorsprong nog herhaalde malen van service gewisseld moest worden voordat de Olympla-dames ook deze set met 16-14 op hun naam brachten nadat laatstgenoemden de eerste en tweede set met resp. 15-11 en 15-3 gewonnen hadden. In de wedstrijd van het tweede da mesteam tegen V.V A. 1 werd door de keuzecommissie geëxpirimenteerd om tot een sterker tweede damesteam te komen. Jammer genoeg was de aan voerster van het team door ziekte af wezig en was de tegenstander te sterk om een goed beeld te kunnen krijgen van de kracht van de verschillende dames. Met een 3-0 nederlaag moes ten onze plaatsgenoten dan ook ge noegen nemen. Het eerste team van de heren had de moeilijke opgave om koploper VI.OS. het leven zuur te maken. Niettegen staande de rood-witten goed partij gaven konden zij het VI.OS.-team niet bedreigen en met 15-9. 15-5 en 15-8 moesten zij de meerderheid van hun tegenstanders erkennen. Het tweede herenteam speelde tegen Spirit 4 geen gelukkige wedstrijd. Al leen de tweede set wisten de S.V.V.-ers op hun naam te brengen, zodat zij een punt mee naar Soest mochten nemen Het vierde herenteam kon het tegen L.E.A. niet bolwerken en In drie sets moesten zij in dit jonge team hun meerdere erkennen. Voor de komende week staan de vol gende wedstrijden op het programma: Donderdag, 16 dec. 1965. 20 45 uur: S V V. 1-S.O.S 2 (dames). 20.00 uur: SVV 3-V.V.A 3 (dames). 20 uur: Wilhelmina 3-S.V.V. 3 (heren) Zaterdag. 18 dec., 1965. 17.30 uur: Valbovol 2- SVV. 1 (heren). c Het eerste dameselftal van de Mixed Hockey Club „Soest" heeft concur rente Hilversum van zich afgeschud door deze ploeg in Hilversum een 1-4 nederlaag te bezorgen. Door dit resul taat staan de Soester dames momen teel aan de kop van de ranglijst. De zege was verdiend, want hoewel de gastvrouwen goede tegenstand boden, konden zij het tempo toch niet vol houden. De Soester dames speelden veel sneller en zetten een hele serie gevaarlijke aanvallen op. Toch duurde het nog tien minuten voordat de gas ten hun overwicht in een doelpunt uitdrukten. 0-1. Volkomen tegen de verhouding in en zeer verrassend maakte Hilversum vijf minuten later nog gelijk (1-1), maar daarmee had het al z'n kruit verschoten. Twee minuten voor rust slaagde Coc- key de Beurs erin uit een strafcorner haar ploeg naar de verdiende voor sprong te slaan. In de tweede helft bracht rechtsbuiten Loes de Vink de stand op 1-3. Vijf minuten voor tijd schoot Stans Hoppenbrouwers Soest tenslotte naar 1-4. Overige resultaten Heren M.H.C. 3-Kampong 11 3-1. Dames M.H.C 3-Kampong 7 02. GEBOREN: Margaretha, dochter van H. Bosma en C. A. van Eek, Prins Hendriklaan 38 Marcel Bernardus. zoon van P. W. A. M. van Doorn en C. J. H. Scheel. Klaarwaterweg 16. Robert Jan, zoon van J. L. Zwiers en M. A. Moens. Schaepmanstraat 35. Sylvia Monique, dochter van G. de Rooij en J M. van Emden. Paltz 1. Eduard, zoon van J. C. Everhard en A. van Oosten. Simon Stevinlaan 81. Valentina Virginia, dochter van M. S Götz. en J. E Kehrer. Irenelaan 45. Catharina Trijntje, dochter van G. C van Roekei en Tj Eringa, Van Goyenlaan 190. Issa Maria, dochter van J J. Heijmink Liesert en J. P. Riet. Plesmanstraat 309. Johannes Adrianus. zoon van C. A. Salari en H. M. Pieren, Amersfoortse- straat 8a ONDERTROUWD: Jacobus Johannes Albertus Schut. Birkstraat 118a en Maria Anna Bunck, Van Goyenlaan 18. Herman Nikolaas v. Meurs. Gen. de la Reijlaan 43, Bussum en Gijsber- ta Petronella Wilhelmina Sukel. Laan-' straat 57 Christlaan Johannes Bek kers. IJsbaanweg 10. Laren en Corne- lia Henrica Demmers. Koninginnelaan 54. Adolph Antoon Margaretha Maria Grosfeld, Koning Willem 1 straat 24. Bergen op Zoom en Ellen Ann Thieme. Anth. van Leeuwenhoek laan 31 Dirk Willem Brood. De Zoom 11 en Sonja Derkje Margaretha Foeken. De Zoom 11. GEHUWD: A'nthony Peter Sistilha, Wilhelminalaan 16b en Marijke Ma- rianne Brouwer. Soesterbergsestraat 125 OVERLEDEN: Arie Reijerse, 75 jaar, gehuwd met Wilhemina Haage, Mo lenstraat 122. Lucas Bertus Ver kerk. 68 jaar. gehuwd met Coleta Leo- nie Margaretha de Man. Schrikslaan 37. Wilhelmina Wolter. 75 jaar. ge huwd met Jacobus Groenveld, Oran jelaan 19. Gijsberdina Lucia van Hilst. 83 jaar. weduwe van Mijndert Jacob van Gemen, Rubenslaan 26. Maria Antonia Anna Goddijn. 57 jaar, gehuwd met Sijbe Hendrikus van Schoot. Schoutenkampweg 52. Hen- drika Anthonia Temminck, 47 jaar, echtgenote van S. D Mastbergen, Gal- lenkamp Pelsweg 16. Johanna Wil helmina van Uxem, 76 jaar. Gevert Deijnootweg 50. 's-Gravenhage. Sa ra Antoinetta Wesseling, 82 jaar. Insp Schreuderlaan 86 Reina Bleeker. 75 jaar. weduwe van W. van Knaape. Oranjelaan 40. Elizabeth Johanna Ruissen. 77 jaar. weduwe van A. Ta- venier. Doresteinweg 33 r C Dir H W VelJinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport Rouwkamer Er valt een onheilspellende stilte na deze woorden. „Dus Wendir heeft de brief nog...." herhaalt Awain strak. ..Dan heeft onze ontsnapping nog wei nig zin gehad .Maar het is toch slechts een waar deloze brief." zegt Heidrun wanhopig. Ze heft het hoofd en staart Awain ra deloos aan. Het is allemaal zo ver ward. Ze kan het niet meer begrij pen. „Wendir wist mij wijs te maken dat Winonah de koning wilde doden, en dat ik Eric een brief moest schrij ven om hem te waarschuwen. Maar nu ge weet dat Wendir een leuge naar en een samenzweerder is. bete kent deze brief toch ook niets meer!" ..Ge vergist u. Deze brief is een mach tig bewijs voor een intrigant als Wendir. Iedereen weet dat gij de ko ning zeer zijt toegedaan, vrouwe Hei drun. Zeer vele trouwe aanhangers van de koning zullen Wendir volgen als hij deze brief toont en zegt dat hi] op wil trekken om koningin Winonah van de troon te stoten Vergeet niet dat hij zeer sluw is. Hij heeft hier aan genoeg om een opstandige bewe ging te ontketenen, die uiterst ge vaarlijk voor het rijk is." „Maar koning Eric zal dit boze ge rucht toch kunnen tegenspreken!" dat zal hij ook zeker proberen." zegt Awain somber „Maar vergeet niet dat zij van plan zijn hem uit de weg te ruimen. Als dat plan lukt zal Wendir de dood van Eric op Winonah's schou ders schuiven Uw brief zal een dubbel bewijst zijn. Begrijpt ge nu hoe be langrijk dat schrijven van u is?" „Maar de koning mag niet sterven!" valt Halfa briesend in. „Nimmer' Wij zullen hem waarschuwen wat hem bo ven het hoofd hangt - en wee dege nen die ons in de weg zullen treden! Zij zullen de kracht van mijn zwaard voelen." Heidrun doet eensklaps een stap naar voren, als heeft ze een plotseling be sluit genomen. „Luister, heer Awain. Dit is mijn plan Gij tweeën rijdt uit om de Noorman te zoeken en hem te waarschuwen voor het gevaar dat hem dreigt. En ik.... ik zal terugkeren naar Wendir's burcht en trachten de brief in handen te krijgen." „Onmogelijk"' roepen Awain en Halfa gelijktijdig uit. „Niet onmogelijk"! Heidrun maakt een driftige beweging „Ik vertel Wendir dat gij tweeën mij tegen mijn zin ontvoerd hebt, maar dat ik heb weten te ontsnappen en trouw naar hem terugkeer." „Hij is een sluwe vos", zegt Awain aarzelend. „Hij zal u niet geloven'" „Wendir is een man." zegt Heidrun minachtend „en geen man, hoe sluw ook, is opgewassen tegen de listen van een vrouw. Zij luistert niet eens meer naar de bezwaren van de beide mannen maar begeeft zich naar haar paard. Na een kort afscheid wendt zij de teugel en rijdt terug naar Wendir's burcht. Hei drun heeft het gevoel dat zij het le ven van de koning in gevaar heeft gebracht en dat zij thans de dure plicht heeft. Eric de man die haar eenmaal het leven redde, te helpen „Zij is een ware dochter van Olaf", mompelt Awain. terwijl hij haar na kijktEn toch hadden wij haar niet tegen moeten houden?" „Wij konden haar toch niet tegenhouden." zegt Halfa „Doch waarom zegt ge dat?" „Omdat een vreemd voorgevoel mij zegt." herneemt Awain. „dat wij haar voor de laatste maal levend gezien hebben." Ajje 't ming vraogt mok zeige, dak blie bin. datter zoveul ouwe minse in ongs laand woone. En ik kan d'r bie zeige, datter narreges an ders in West-Euro pao zoveul ouwe minse wone. Oud vind ik zo om en naobie de hong derd D'r Wone teugeswoordug 120 minse in Nederlaand. die bove de hongderd binne. Ik hoor daor nog nie bie, nog een paor naggies slaope, zou 'k zo denke Kneliao en ik zouwe best us meraokels oud kenne worre, aal vind ik ut wel een bietje eigenaordug. dak een zwaart paak ekocht hep van de week. Ik vind zwaart meraokels mooi, maor ik hoop nie da da betekent, dak op ming end loop. Maor de dokter het ezeid: Knelis, jie bin zo gezongd as een vis, allenig kajje wel een borreltje minder drinke, da kan heul gin kwaod Van Kneliao zee hie presies uutzelfde, allenig nie van die draank netuurluk, waant Kne liao hetter meraokelse hekel an Ge- lukkug mak tuus wel drinke, maor buute de deur nie. Dan krieg ik d'r ongenaojug van laangs. Maor veerder is Kneliao nie zo slaon- derug, dus wullie kenne 't saome nog een heule tied uuthouwe. D'r is vaastesteld. datter ongder de boerebevolleking de meeste ouwe minse veurkomme. dus Kneliao en ik zitte goed. Wullie veule ongs trouwes nog primao, 't zou best zo kenne weeze, da wullie over een paor jaor in de kraant staon. Mit foto, waant da heurt bie van de ouwe minse. En dan kompter een meheer van de kraant en vraogt dan an Knells: en meheer, vertel us hoe 't vreuger waas? En dan vertel ik van hoe 't noeng is. Jonges en deeres op witte fietse en mit laange haore. En die man maor penne. En Knelis, vraogt hie dan. hoe komp ut da jie en Kneliao zo oud eworde binne? En dan zeig ik: waase mit greune zeep meheer, da zal 't wel weeze. Een eende-ei bie de uutsmieter of flinke brokke kaos. En op z'n tied netuurluk ming naatje en een goed segaortje. Da's netuurluk allegaor onzin, waant deur aal die dinge blieve heus nie laanger leve. Dan zouwe d'r nog veul meer ouwe minse weze. En toch vraoge die meheere ut iedere keer weer. Maor d'r is nog niemaand die ut weet hoe ut kaan. Kneliao en ik maoke ongs d'r nie druk over. Wullie maoke 't best saome en ajje nog een paor paor waacht, dan heure wullie ok bie die ruum hong derd ouwe minse. die bove de hong derd binne. Ik zou ut netuurluk wel aordug ving- de, maor toch.Ik zal dan wel nie meer kenne fietse. meschien zit ik dan allenig maor de heul daag veur 't raom. tie kieke naor de otomebiele. En dan weet ik precies hoe laot de busse laangs komme en de waoge van de waaserie. Nee. da's toch ok niks En daorom bin ik maor blie. dattut nog een paor nag gies slaope is En Kneliao ok Die magter nog best weeze en da wil ik zo houwe. Maor ik bin toch blie. dak noeng weet. datter meer dan hongderd minse van bove de hongderd binne. 't Geeft je zo'n lekker jong gevuul, waor of nie? X onroerende goederen MÊJ taxaties ■mmr hypotheken r assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid van het Wegen verkeersreglement; maken bekend, dat hun college, onder intrekking van hun besluit van 23 no vember 1965, afd. I, 4337, heeft beslo ten tot het treffen van de volgende verkeersmaatregelen 1. geslotenverklaring in één richting voor het verkeer met alle motorvoer tuigen van: a. het gedeelte van de Schaepman straat, gelegen tussen de Thorbecke- straat naar de Troelstrastraat. in de richting van de Thorbeckestraat naar de Troelstrastraat; b. De Troelstrstraat. in de richting van de Schaepmanstraat naar de Gr. van Prinstererstraat: c. het gedeelte van de Gr. van Prin stererstraat. gelegen tussen de Schaep manstraat en de Troelstrastraat, in de richting van de Troelstrstraat naar de Schaepmanstraat; d. de Thorbeckestraat in de richting van de Groen van Prinstererstraat naar de Schaepmanstraat; 2. vaststelling van een wachtverbod voor: a. de linkerzijde van de Schaepman straat, gaande van de Nieuwstraat naar de Beckeringhstraat; b. de linkerzijde van de Troelstra straat, gaande van de Groen van Prinstererstraat naar de Schaepman straat; c de linkerzijde van de Groen van Prinstererstraat. gaande van de Ko ninginnelaan naar de Nieuwstraat; d. de linkerzijde van de Thorbecke straat. gaande van de Schaepman straat naar de Groen van Prinsterer straat. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin dezer provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. De betreffende besluiten zijn in af schrift toegezonden aan de desbetref fende hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobielclub, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders- vereniging en aan de Gedeputeerd® Staten dezer provincie. Soest, 14 december 1965.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5