Erïc de Noorman - De strijd om Heidrun v.v.v. Burgemeester reikte namens H.M. vijf onderscheidingen uit Jongeman die in Soest hooiberg in brand stak voor de rechter nieuwe D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM ..De Witte Pompen" R. DOBBEN Krabbels van Kneb's VOOR BABY'S HUIDJE Geslaagd 2e rit interclubcompetitie Klaar terwijl u wacht BEVER ©L SMEERSTATION Auto- en Seooterrij school Kerstmiddag voor bejaarden Ontvangst commissaris der Koningin TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Uw RECORDER sta^t klaar bij „DE G00BEH mM" Bioscoopprogramma Aan vijf leden van het korps reserve- politie heeft burgemeester mr. S. P baron Bentinck dinsdagavond in de raadszaal een onderscheiding uitge reikt in verband met 10-jarige trouwe dienst van de betrokkenen. De heren A. A. de Kruijf, J. P van Dalen, P L van Wijkvllet, B. C. Lit- tooy en M A. Hermsen kregen de vrij- willigersmedaille opgespeld en de daar bij behorende oorkonde uitgereikt. Deze korte plechtigheid werd bijge woond door hoofdinspecteur-korpschef H G. Scholtmeijer, inspecteur G. D H van Woudenberg, brigadier P J Bergman, leden van het korps reserve- politie en enkele echtgenotes. te hopen, dat het nooit nodig zal zijn, dat de reserve-politie moet optreden. ..Het is een geruststellende weten schap. dat er mensen bereid zijn zich te bekwamen om als er eventueel een beroep op hen wordt gedaan klaar te staan en ook inderdaad in te kun nen grijpen. De burgemeester vervolgde, dat Soest woord ook de echtgenotes van de re servisten. „Niemand kan een goed lid van de reserve-politie zijn als de echt genote het er niet mee eens is. Als ik de reservisten dank breng, dan is dat niet zonder dank aan hun echt genotes voor de steun, die zij hun man geven om zich beschikbaar te stellen", zo besloot de burgemeester. Hij speldde vervolgens namens H.M. de Koningin de vijf onderscheidenen de medaille op en overhandigde hun het getuigschrift. De heer Scholtmeijer zei daarna in zijn toespraak, dat het reserve-korps is gebaseerd op vrijwillig initiatief en dat het niet eenvoudig is om de op gaven goed te verrichten. De mannen van de reserve-politie doen het werk onopvallend. Hoogstens zal eens Ie mand zeggen: Hé, is die ook bij de politie? Spreker zei het, evenals de burge meester, jammer te vinden, dat er niet meer mensen bij de reserve-politie zijn. Hij schreef dit deels toe aan de Nadat de nieuwe inspecteur aan de le- dpn van het reserve-korps was voor gesteld, hield de burgemeester een toe spraak. Hij memoreerde, dat het re serve-korps is ontstaan uit de behoefte aan hulp. die in bepaalde omstandig heden nodig en nuttig zou kunnen zijn in een aantal taken, waarvoor WAAPDEVOLLI en DUURZAME de gewone politieman eenvoudig geen tijd heeft. In het begin werd er gedacht, dat de komst van een reserve-korps een deel van het bestaande korps overbodig zou maken, maar in de afgelopen jaren is wel gebleken, dat dit niet de bedoeling is geweest en het ook niet alsnog zal zijn. De reserve-politie is, aldus de burgemeester, een verzeke ring voor moeilijke tijden. De heer Bentinck zei. dat een beroep op de burgerij om hulp in ruime mate beantwoord zou worden. Maar de men sen zijn dan niet getraind en „weten van toeten noch blazen". Ondanks hun goede wil, zijn ze betrekkelijk waardeloos Om op de nodige mo menten toch werkelijk van waarde te zijn, daarop bereiden de reservisten zich voor. Zij nemen de moeite om te leren, te oefenen en praktische dienst te doen. De burgemeester stelde, dat het vervangen van de politie moeilij ker is dan het vervangen van wie dan ook. Hij zei verder, dat men in de reservist in uniform de politie, de handhaver van het gezag en de vraagbaak ziet. Vooral in moeilijke tijden komt men bij de politie om steun. Dat u die kunt geven is van groot belang. Spreker zei geen groot vrijwilligerskorps heeft. Hij zou graag willen, dat dit groter was. Aan de andere kant is hij van mening, dat een kleiner aantal men sen. dat altijd klaar staat, meer waard is dan een groot korps, dat niet altijd klaar staat Spreker zou het toejui chen, als het korps in de toekomst zou worden uitgebreid Dat zal dan ook het gevolg zijn van het voorbeeld, dat u geeft, aldus de burgemeester. Hij zei, dat men moet beseffen, dat het reservist zijn geen spelletje is. Het is wel aantrekkelijk om in een andere huid te kruipen nadat het dagelijks werk achter de rug is. Het is een boeiende kant van dit werk. Maar aar de andere kant beseft u ook heel goed, dat er ook ernstige kanten zijn, zo zei spreker. De burgemeester betrok in zijn dank- C Voor het rijbewijs B-E slaagden de dames Andries-Van Norp. J. J. de Bruin, Brouwer-van Poppel, G. P. W. M. Dijkman, A Kamerbeek, A. M. J M Kok; Lambert-Rölkers, Mans- Felt-Hageraats, G. M. M. Majoor, Noordkamp-de Bruin, J. M B. van Oostrum, C. J. M Smeele. Van Veen- van Sturkenboom. Veen-Kappenburg; J. H. van Wegen en de heren H. Alte- na, P. A. Beijer, G F. Bodewes, E. Th. F. Bodewes, J Cornelissen, E. van Dongen, C W G. Dorrestein. C. H. Gons. C H C. Hilhorst, J. L. Hilhorst, J. Hilhorst, M. P. Hoogeveen, A. Jong kind, J. Jongkind, M. J Keijzer. A. F. Th. Kloppenburg. B Loth, C. M van Lunteren, D Nagel, C. Nieuwenhuizen, J. A van der Pouw Kraan, J. E. Roeymans, B J. H Smeele, W. Tol boom, F J Verweij, H. Th van der Vegt, J Verwoerd, J. A. Wildenburg, J. A. Wiss. J. Woudenberg, B W Wij- nands. Zij werden opgeleid door Batenburg's Autorijschool, Parklaan 33. (Foto Astra) onbekendheid met de toetreding tot het korps De noodwachtplichtige B B - er bijvoorbeeld zou kunnen toetreden, als dit ten minste niet zijn dienst be nadeelt. De heer Scholtmeijer zei blij te zijn, dat ook „het thuisfront", de echtgenotes van de reservisten, aanwezig waren. „Wij doen vaak een beroep op de re servist op dagen, dat de vrouw eigen lijk met man en kinderen uit wil. Dat u toch komt is onze dank waard", aldus de heer Scholtmeijer. die het gemeentebestuur bedankte voor de me dewerking aan de uitreiking van de onderscheidingen en de burgemeester voor zijn bereidheid de medailles uit te reiken en voor diens woorden. Daarna kregen de aanwezigen gelegen heid de onderscheiden leden geluk te wensen, waarna later op de avond een diner volgde. „Voor een voordelige wintersportva kantie naar Tulfes Tirol 1000 meter" Zo begint de winterreis-prospectus van de Lindbergh organisatie. De lokkende winterlandschappen, die dit vouwblad illustreren, zullen de skiërs tot diep in hun hart aanspreken. Maar ook voor de niet-skiërs bestaat gelegenheid voor een gezonde winter- vakantie. Op slechts enkele kilometers van Solbad Hall aan de voet van het Karwendel-gebergte ligt. omgeven door prachtige naaldwouden, het plaatsje Absam Ook hier heeft Lindbergh een gelegen heid voor U geschapen en wel speciaal voor degenen, die van wandelen hou den of die rust zoeken. Wij kregen een aantal van deze vouw bladen voor verspreiding. We zouden zeggen: komt u even langs om er een mede te nemen. Wie thuis blijft in de kerstvakantie kan toch in de naaste omgeving aller lei ondernemen. Bijvoorbeeld: wan deling door de binnenstad van Oud- Utrecht. duur circa anderhalf uur. Bij goed winterweer kunt u deze rond gang heel best maken U vindt de wandeling beschreven in de uitgebreide folder over de stad Utrecht, die wij al eens eerder onder uw aandacht brachten, omdat die zo de moeite waard is en u uitvoerig in licht over alle bezienswaardigheden v&a de oude Domstad. PHILIPS SPECIAALZAAK "r.': v v. Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Met veel beter weer werd de 2e rit op het parkoers van Tempo te Soest- duinen verreden, maar de deelname was minder dan de vorige week. Er gingen nu 33 renners van start. Bij de 18 amateurs, die 10 ronden of 20 km moesten afleggen, waren het weer Cor Rutgers, Krijn Voorn en Gerrit Ruttenberg, die resoluut de kop namen Pech en te weinig doorzet- tings-vermogen deden vele renners sneuvelen. Het buiten mededinging meerijdende Amersfoort-lid Middelaar passeerde na de eerste ronde als eerste, kwam er steeds beter in en bereikte in de 5e ronde de derde plaats om deze niet meer af te staan. Zeer regelmatig reed Cor Faber op de 4e plaats na de eerste ronde, doch werd daarna door Middelaar verdron gen. Al in de 2e ronde verdwenen Voorn en Harry Visser uit de strijd, welk slecht voorbeeld later gevolgd werd door Hardeman en Raatz door pech en v Boekei. Huenders, Lange- laar. Proosdij en Schouten. De uitslag werd: 1. Cor Rutgers. tijd 1 uur 10 min 50 sec. 2. Gerrit Rutten berg op 1.45 min. 3. Middelaar (buiten mededinging) 4. Cor Faber 5. J. See- gers 6. Johnny Vonk 7 H Faas. 8. Eddy de Lange. 9 Jan Boog. Bij de 10 nieuwelingen, die 8 ronden of 16 km reden, nam Rik Hees de lei ding, eerst nog fel belaagd door Jaap v. d. Broek en D. Pos. maar na enige ronden moesten zij Hees toch laten gaan en moest v. d. Broek z'n tweede plaats aan Pos overlaten Arie Bakker viel dit keer wat tegen, de laatste plaats is toch niets voor deze vechtjas Uitslag: 1. Rik Hees, 1 uur 3 min. 32 sec. 2. D. Pos 3. Jaap v. d. Broek. 4 K. Keur. 5 T. Mooij. 6. E de Graaf. 7. C Pootjes. 8. Wil Kotterer. 9. Arie Bakker. De 5 aspiranten reden 4 ronden of 8 km. M. Jamln was voor de andere rennertjes veel te sterk en won onbe dreigd. Cor van Leijenhorst verover de meteen de 2e plaats. De pechvogel hier was Henk Smeekes, deze kwam na 100 meter al terug met een afge lopen band en moest de strijd staken Uitslag: 1. M Jamin, 32 min. 25 sec 2. Cor v. Leijenhorst. 3. Harm Hees 4. J. Mater. De 25-jarlge Achtervelder N. H. van B., die op de late avond van 9 juli de hooiberg op het erf van de Soester landbouwer J. v. d. B. aan de Birk- straat in brand stak, heeft dinsdag terechtgestaan voor de Utrechtse rechtbank. De officier van justitie was van mening, dat verdachte niet toerekeningsvatbaar was. Hij vroeg dan ook ontslag van rechtsvervolging. Hij vroeg voorts opname van de ver dachte in een krankzinnigeninrich ting voor de tijd van een jaar en daarna ter beschikkingstelling van de regering. De jongeman paste vrijdagsavonds op bij de familie v. d. Bdie de kinderen in zoverre aan hemtoe vertrouwden, dat ze toch maar liever de deur van de slaapkamer afsloten. Verdachte was een kennis van de landbouwer, die samen met zijn vrouw naar een feest je in Achterveld moest. Toen ze des nachts thuiskwamen, vonden ze de hooiberg uitgebrand en twee door vuur beschadigde auto's. Verdachte, die wat geestesvermogens betreft is gelijk te stellen met een kind van zeven jaar. zei dat hij tot zijn daad gekomen was. doordat de kinderen zo'n vreselijk kabaal maak ten Hij had hen toegeroepen stil te zijn, maar daaraan stoorden ze zich niet. Ze trokken zelfs het behang van de muren En daar draaide in feite alles om: verdachte was bang daarvoor van de ouders van de kin deren een standje te krijgen. In een soort angstpsychose besloot hij toen de hooiberg in de brand te steken. De brandweer was snel ter plaatse en wist uitbreiding van het vuur naar de boerderij en de in ruime mate aan wezige opstallen te voorkomen. Het was een triest verhaal, dat eerst Van B zelf. later dc officier en ten slotte de raadsman van de verdachte afstaken. De brandstichter zei zelf „Ik wist niet meer wat ik deed en daarna heb ik er dag en nacht spijt van gehad" De officier merkte op. dat de verdachte na het overlijden van zijn vader volkomen ontredderd is. Hij kon goed met zijn vader op schieten en trok zich diens overlijden sterk aan De officier meende, dat de Achtervelder een gevaar voor de maat schappij is Hij achtte hem evenwel niet toere keningsvatbaar en derhalve nie1" straf baar. Hij vond plaatsing in een inrich ting alleen niet voldoende. Hij eiste Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest daarom naast die straf ter beschik kingstelling van de regering De raadsman van de verdachte merkte op, dat zijn cliënt beslist geen pyro maan ls. maar dat er die bewuste avond sprake was van een „kortslui tingshandeling". Door het gedrag van de kinderen was hij volkomen de ANNOI I II I1940 KAMERBEEK ASSURANTIËN de pijler voor uw verzekeringsplan OLDENBARNEVELTLAAN 30 TELEFOON 1 21 41 AMERSFOORT Inspecteur voor Soest-Baarn Van Goyenlaan 154 - Soest Tel. 5514 kluts kwijt geraakt. De verdediger merkte op. dat de rechtbank in dit soort zaken uitsluitend uit medici zou moeten bestaan. Hij kon de me ning van de officier niet onderschrij ven, dat een ter beschikkingstelling noodzakelijk is. De officier had ge zegd, dat verdachte na een eventueel ontslag uit het krankzinnigengesticht opnieuw onder dergelijke omstandig heden zou kunnen komen te verkeren en dat eenzelfde daad dan niet uit gesloten geacht moet worden. De verdediger stelde echter, dat de medici de jongeman niet eerder zullen ontslaan voordat hij voldoende gene zen is Hij vroeg -daarom de recht bank om de maatregelen tegen zijn cliënt te beperken tot plaatsing in een inrichting en af te zien van de ter beschikkingstelling van de regering. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Uitgaande van het r.k. Charitatief Centrum wordt woensdag 22 decem ber. 's middags te 2 uur, een kerst middag gehouden in het St. Josephge- bouw, afd. Noord. Onder leiding van mevrouw Vogt en de heer Van de Koppel zal een kerst spel worden gegeven. De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Gravin van Lyn- den van Sandenburg zijn voornemens ter gelegenheid van de jaarwisseling te ontvangen op vrijdag. 7 januari 1966. van 16 tot 18 uur. in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49. Utrecht. i LEGE MA AT AUTOVERHUUR C VCItVflVI ff N.V. Eemneaaefweg 22. Baarn, tel.: 02954-3100 lb.g.g.4344) AJje 't ming vraogt mok zei ge dak blie bin dattut waoter weer een bietje be gint te zaake. D'r binne hoopies min- se. die d'r meraokels veul laast van ehad hebbe. Kelders die onderelope binne, tuune vol waoter en noem maor op. Bie de Eem is ut™eên en al waoter en da's heul nie arreg as ut maor in de Eem zou blleve. Maor da kajje net dehke. Niks heur, 't mostter zo nodug weer overheen. Kneliao en ik hebbe ok laange tied in de naorugheid ezete. Gelukkig is 't noeng zo'n bietje veurbie. Wullie woe- ne nogaal laog en dan krieg je ne- tuurluk 't eerst al ut waoter binne. Bie ongs hep heus nie allenug de kel der blaank estaon. In de huuskaomer, in de biekeuke, noem maor op. En da waoter kwaam netuurluk weer op een heul ongelege mement. Wullie hadde juust Gart en Aorie uuttenojugd veur een etentje, maor daor kwaam niks van terecht, 't Heule etentje is in 't waoter evaale. Da was meraokels jaamer, waant Kne liao hatter zo d'r best oppedaon. Ik was nie tuus toen ze d'r an bezug was, ik most boodschaape doen. Toen ik tuus kwaam, zag ik aal da waoter. Ik denk nog: noeng, noeng. Kneliao maokter nogaal warrek van. Ze zweet waoter en bloed. Maor 't bleek ge woon reegewaoter te weeze Geleuf maor ge rus da Kneliao 't goed zwaor had toen d'r etentje in 't waoter evaale was. Ik vong 't goeie mins in de veurkaomer. De waoter- langders stroomden over d'r waange. Ik hepter netuurluk een bietje etroost, maor da hielp pas na een laange tied. „Knelis", snikte ze an ming borst: „Ik kan ut nie meer gebruuke. waant 't is nie waoterproef". Noeng, da wist ik ok wel, maor ik hiel me van de domme. „Och da's dan zongde", zee ik. Maor daor was ze netuurluk ok nie mee ehollepe Ik mot eerluk zeige, 't zaagter alle- gaor meraokels lekket uut. Ik liep gewoon te waotertaande toen ik ut zaag En toen had ut aal in 't wao ter elege; kajje naogaon hoe lekker ut daoveur was. Goed, wullie hebbe Gart en Aorie toch laote komme, maor 't wier gewoon aerepuls mit setievie. En waotergru- wel toe. Aal da waoter in heul nie leuk. Da's nie leuk ajje de straot op mot deur weer en wingd, ut is nog ming- der leuk ajje 't in huus kriegt. Wullie. Kneliao en ik, hoope noeng maor, da de minse van de Bartelotti- laon en de Van Beuningelaon gin laast hebbe ehaad van aal da waoter en da ok nie zalle kriege, want ik hep eleze, dat B en W de anleg van riolering daor nie zo urgent vingde. Meschien hebbe zullie 't bie 't rech te end, maor nao aal die ellende mit 't waoter zeige Kneliao en ik toch: d'r mot zo snel mogeluk overaal riole ring komme. Da is toch iets. wa je in deze tied gerus ken eise. Da's heul nie overdreve. Ik hoop wel, da de vollegende rege- buuje overdrieve. Met regelmatige snelheid voeren de paarden heer Halfa en Awain naar het Oosten, de langzaam rijzende zon tegemoet. Pum-Pum bij Halfa in het zadel, laat zich, na een bewogen nacht, wat slaperig heen en weer dei nen. Naar de koning' denkt hij in vreugdevolle opwinding. Eindelijk zal hij de geliefde meester weerzien' Maar voor de beide ruiters zelf is over de blijdschap van hun ontsnapping de schaduw gevallen van Heidrun's ge waagde terugkeer naar Wendir's burcht Bange gedachten om haar lot houden Awain in een rusteloze spanning, die hij niet vermag van zich af te zetten en ook Halfa wordt gekweld door de onheilspellende woor den, waarmee Awain zijn sombere voorgevoelens heeft medegedeeld. En als Heidrun er niet in slaagt de brief te bemachtigen waarvan zoveel af hangt, danMaar hoger en hoger komt de zon, en wanneer zij tegeó de middag haar gouden stralen in majes tueuze pracht doet heendringen door de bomen en het dichte geblacérte, dan wordt deze snelle rit als een tri omftocht door brede bundels van wel dadig licht en Halfa. met zijn licht ontvlambaar gevoel voor schoonleid, ademt vrijer op, alsof alle zorgen hun dreiging verliezen. „Zie!" roept hij Awain welgegoed toe, „zo wordt het kwalijk dilster weggevaagd! Zo zuivert straks de ko ning het aanzien van zijn rijk.' „Hebt ge de zon nooit zien vluciten, voor storm of onweder?" vraagt Awain nuchter. „Hoeveel wolken pakken zich samen nu wij komen bij de koning, zónder de brief?" Zwijgend rijden ze voort. Een inge tocht door eenzame streken. Rust kunnen zij zich nauwelijks gunnei en slechts weinige nachtelijke uren hen gen zij door in een korte, maar diepe slaap. Maar dan de volgende morgen, komt het ogenblik, waarop zij twee andere ruiters zien naderen. „Heer koning!" roept Halfa verheugd, terwijl hij reeds van verre met een brede armzwaai de aandacht trekt. Eric ziet er vermoeid uit en de begroe ting is hartelijk maar kort Ewoud bevindt zich in zijn gezelschap. „Wij zijn gekomen", zegt Awain in antwoord op de vraag van de Noor man. „om u voor te bereiden op de duivelse samenzwering die onder lei ding van rechter Wendir tegen u ge smeed is." Kort en duidelijk zet hij uiteen, hoe Wendir de gevoelens van Heidrun om de tuin heeft geleid en hoe jij daar van gebruik wil maken om verwarring te stichten in het rijk. de koning ver dacht te maken bij koningin Winonah en hem aldus van zijn troon te bero ven. „Wij hebben hem horen snoe ven," voegt hij er aan toe. „hoe hij Winonah in schijn koningin zou laten blijven om des te beter het land te onderdrukken!" „Ik dank u voor uw trouw!" zegt Eric Een diepe rimpel in zijn voor hoofd verraadt de verontwaardiging, die hem bezielt Maar verder geeft hij onbewogen zijn bevelen. „Heer Awain, ik verlang van u. dat gij zonder rusten naar Wogram's burcht rijdt Pum-Pum zal u vergezellen Gij beiden zult de koningin inlichten en haar in mijn naam de onrust uit het hart wegnemen' Geen enkel opont houd. heer Awain, dit alles heeft reeds te lang geduurd!" Hij wendt zich tot Halfa. „En gij, gij- volgt mij! Ik weet wat mij te doen staat Ons doel is Wendir's burcht! Ook jonkvrouw Heidrun bevindt zich in ernstig ge vaar!" Tot en met zaterdag draait in het City Theater de film „Topkapi" met in de hoofdrollen niemand minder dan Peter Ustinov, Maximilian Schell en Melina Mercouri. Topkapi is een co- medie over internationaal opererende juwelendieven. De opnamen werden gemaakt in Turkije. Griekenland en Parijs. De Griekse actrice Meline Mer couri is als Elisabeth Lipp de leidster van de bende. Zij wordt bijgestaan door Peter Ustinov als een Griekse gids, die tuk is op geld verdienen, en door twee broeders in de boosheid. Maximilian Schell (William Walter, haar minnaar) en de zwaarlijvige Robert Morley. die in de film de rol vervult van een geniale uitvinder- knutselaar, met wie het goed uit stelen gaan is. Een simpel vogeltje, dat tijdens een diefstal in een Turks museum naar binnenvliegt en toevallig op de alarminstallatie gaat zitten, brengt de hele bende achter de tra lies. Maar daar beraden ze al weer nieuwe plannen. Zondagmiddag opnieuw bekende na men in de hoofdrollen van de film „Sergeant-s 3". namelijk Frank Sina- tra, Dean Martin en Sammy Davis jr. „Aan de commandant van Fort Mac- lellant: deze morgen vroeg kwamen IndianenToen werd de telegraaf verbinding verbroken. De comman dant stuurt zijn drie beste sergeant-s erheen. Ze liepen in een hinderlaag en stonden tegenover een tienvoudige overmacht. Dit is het begin van een western, die opwinding paart aan veel humor en waarin de drie bekende zangers de hoofdrollen spelen. Ze spelen een opwindend spel met dob belstenen, vrouwen en avontuur! „De zevende dageraad" heet de film. die van zondagavond tot en met dinsdagavond te zien is. De film speelt zich grotendeels af in Malakka. 1945. De strijd is fel, maar het strijdgewoel wordt overstemd door het geluid van een naderende helicopter. die met luidsprekers de guerillastrijders mee deelt. dat de oorlog voorbij is Dat betekent echter geenszins het einde van de moordpartijen in Malakka, want terroristen beginnen een aktie om de Britse bezetting van Malakka te ver jagen Een wreed verhaal, waarin ech ter de liefde niet ontbreekt. Het ge bruikelijke happv-end is er niet, de uitzondering die de regel bevestigt. Gary Cooper's laatste film (en tevens zijn eerste thriller) was „De Scha duw". die in de woensdagcyclus wordt vertoond. Hij speelt daarin samen met Deborah Kerr Cooper speelt de rol van de Amerikaan George Radcliffe. die een belangrijke funktie vervult op een scheepsbevrachtingskantoor in Londen. Hij is de belangrijkste ge tuige in een proces, dat gevoerd wordt tegen een employé van het kantoor, die ervan beschuldigd wordt de baas te hebben vermoord en een zak en 60 miljoen pond uit de brandkast te hebben gehaald. Er is veel spanning in deze thriller, die pas in de laatste 13 minuten het antwoord geeft on

Soester Courant | 1965 | | pagina 13