Speciaal Teeners Twens sinqenöe kLinqenöe weihnachtszeit Tof kO EN De Gouden Snaar „The Golden Ear-Rings Adamo's ster stijgt nog steeds Sam the Sham and the Faraoh's The Supremes 4 Maandag 27 december voor Willeke Alberti de grote dag is uw grammofoon aan Stiefbeen toe? Schakel nog voor de Kerst over opSTEREO Wat „The Voice' (Frank Sinatra) voor Amerika is, is Salvatore Adamo voor Europa In anderhalf jaar constant aan de top Na diverse gouden platen nu een gouden ring 'ha Colden de sinds jaren meest gekochte kerstplaat Steenhoffstr. 15 Soest Tel. 2132. na 6 uur 4413 In Italië geboren, in 1948 met zijn ou ders naar België geëmigreerd, en na achttien Jaar nog Italiaan in hart en nieren, zozeer zelfs, dat hij er niet over denkt om zich de Belgische na tionaliteit aan te meten, dat is ten voeten uit Salvatore Adamo. De eerste jaren waren voor de Adamo's moeilijke jaren, vader Antonio ver diende de kost als mijnwerker Deze jaren lijken nu een legende voor hen, zoon Salvatore is nu de pijler van het eenvoudig gebleven gezin Adamo. van ruim 20.000 gulden en zei daarbij nog alstublieft meneeer Adamo". Verandert is Salvatore niet door deze plotselinge rijkdom, wel is zijn leven anders geworden, voor hem geen on bezonnen uitgaven aan jachten en andere status-svmbolen, maar een stil verlangen in zijn achterhoofd om als de gelegenheid zich voordoet een mooi huis op Sicilië te kunnen kopen, er te trouwen en een gezin te stichten naar het voorbeeld van thuis, maar dan wel gespeend van alle financiële moei lijkheden waarmee de Adamo's in het begin te kampen hadden. Tijdens een monsterfeest georgani seerd in het Franse stadje Vlenne. waren zowel Adamo als Cliff Richard aanwezig, beiden zouden een gedeelte van het programma voor hun reke ning nemen, de fans van Salvatore slikten het niet dat hun idool zich voor de pauze niet zou laten horen, en smeekten om een optreden Samen met Cliff verscheen hij voor het voetlicht, wat een ovationele hulde tot gevolg had. Dit soort ongedwongen optreden maakte hem bekend en geliefd in Frankrijk maar ook ver daar buiten. Als een echt groot artiest van deze tijd is Adamo na lang aandringen ge zwicht en heeft de pen opgepakt en zijn eigen leven beschreven, zonder franje, zonder snoeverij en zonder het zo vervelende autobiografieën eigen „niemand is er beter dan ik", wat van een dergelijke blografie een waarde loze prul maakt. In eerste instantie zijn er van „Sal vatore" io 000 exemplaren gedrukt. De helft vlaams, de helft waals In deze autobiografie verontschuldigt hij zich bij zijn fans voor het feit dat hij geen groot schrijver ls, maar het als een ere zaak beschouwde, om samen met zijn ontelbare bewonde raars de weg naar de top te beleven, helemaal van het begin tot het einde. In het voorjaar van 1964 keek heel Amerika verrast op toen een heel onbekend wijsje, maar niettemin erg aardig wijsje, gezongen door drie ze ker niet minder aardige meisjes t.w. Diana Ross. Mary Wilson en Florence Ballard optredend onder de arties tennaam ..The Surpremes" afkomstig uit het centrum van de auto-industrie Detroit, doordrong tot de top 100. Nog groter werd de verbazing, toen bleek dat deze „ras-zangeressen" met hun song ..Where did our love go" in ruim een maand de top bereikten en hun eerste gouden plaat in ontvangst mochten nemen Het succes hield niet op. na deze Gouden topper, kwamen achtereenvolgens nog gouden platen od tafel voor ..Baby love". „rome see about me", „Stop in the name of love". Eack in my arms" en „Nothing had Harteaches". Voor de zevende maal in anderhalf iaar zijn The Supremes nu door ge drongen tot de hitparade, met „I hear an symphony" sprongen zij in Nog maar enkele jaren geleden was heel Nederland zichtbaar geroerd door het hartverwarmende optreden van de toen nog onbekende Adamo, met zijn eerste grote succes ..Vous permet- tez messieur", waarbij hij assistentie had van broertjes en zusjes. De vol gende morgen floot en neuriede heel Nederland dit als een bom ingeslagen liedje. Er is sindsdien veel gebeurd. Succes op succes volgde. Dit najaar, heeft hij na zijn dave rende toernee langs de Franse ver maak- en vakantiecentra samen met zijn vader genoten van een welver diende vakantie in het gezellige maar rustige Valbonne. Daar heeft hij nieu we krachten op kunnen doen voor zijn enkele jaren geleden aangevangen tocht naar de top. Mocht hij bij ons al een veel beluis terde zanger zijn. in Frankrijk heeft hij met zijn wat hese stem vedetten als Aznavour ver achter zich gelaten en het gepresteerd om er de meest beluisterde en gevierdste mannelijke zanger te worden. Het zingen wat voor Salvatore eigen lijk was begonnen om de zware taak van zijn vader enigszins te verlich ten. is uitgegroeid tot een ongekende loopbaan. Het fameuze Theatre Olympia enga geerde hem voor het lieve sommetje vJ Even buiten Amsterdam, in Osdorp, zijn twee jonge mensen druk bezig hun eigen home op te knappen en in te richten, twee overbekende Neder landse artiesten n.1 Willeke Alberti en Joop Oonk één van de Jumping Jewels. Maandag 27 december zal op het Amsterdamse stadhuis, tussen de druk bezette dagen van dit jonge artiesten- echtpaar door. het huwelijk worden voltrokken. Een plechtigheid die de trouwzaal nu al veel te klein doet zijn. want naast de familie en vele vrienden, zulllen ontelbare fans pro beren zo dicht mogelijk bij hun idool te komen om zo getuige te zijn van deze grote stap van hun favorieten. Samen brengen zij, in hun spaarzame vrije uurtjes, een eigen sfeer in hun huis. waar zij. wanneer ze 's avonds na hun optreden ergens in Nederland vermoeid maar voldaan binnen zullen vallen. Samen met Joop zingt Willeke nu steeds in duet ..Elke dag denk ik aan 27 december" als variant op haar laatste zondag een keer tot de 39ste plaats, iets wat zelfs voor de Amerikanen wel wat wil zeggen. Ook financieel gaat het The Supremes voor de wind. in 1964. het jaar waarin ze wereldvermaardheid verkregen, ont vingen zij voor optreden en grammo- De filmproducenten zowel in Europa als in Amerika, laten geen mogelijk heid na. om in hun studio's een film te vervaardigen, waarvan ze met ze kerheid mogen verwachten dat het een enorm succes zal worden niet alleen in eigen land, maar over de gehele we reld. De laatste jaren is al overduidelijk bewezen dat dit zeker slaat op films die zijn aangepast aan de tijd, die spreken tot de jongere generatie Was in de jaren '50 b.v. de Glenn Mil- ler story een film die vele twens van nu soms meer dan eens gingen zien, treedt, samen met Herman's Hermits. Domingo Samudio. Sam's juiste naam, is afkomstig uit Dallas in Texas. Na zijn diensttijd bij de Navy. studeerde hij aan het Arlington State College waar hij ook belangstelling kreeg voor muziek. Het grote enthousiasme wat hij aan de dag legde bij zijn muziekstudies, maakte het mogelijk dat hij al spoe dig als goed betaalde amateur kon gaan werken. Na deze overgangsperiode vertrok hij naar Louislana waar hij zich direct als Sam the Sham introduceerde. nu zijn het The Beatles, enige jaren terug met hun speciale sound als een raket naar voren gekomen, die de aandacht trokken van de filmprodu centen en een daverende rolprent van hen maakten. Weer heeft muziek de aandacht ge trokken van deze filmproducenten dit maal viel de eer te beurt aan Sam the Sham and the Faraoh's. Samen met Ray Stinnet. Buth Glb- son, Jerry Patterson en David Martin werden ze door Metro Goldwyn Mayer gecontracteerd voor medewerking aan een TV.-serie. waarin na lange af wezigheid ook Connle Francls op- Doordat de leider van een band ln Memphis door ziekte niet in staat was nog langer op te treden, besloot Sam na overleg deze band over te nemen. Hij reorganiseerde de band naar eigen inzicht, en de group „Sam the Sham and the Faraoh's" was geboren. Sam, de leider van de nimmer pira miden gezien hebbende Faraoh's, heeft dus echt wel reden te over om zich breeduit lachend voor de studio's van Metro Goldwyn Mayer in Hollywood te laten fotograferen Ruw geschat werden over de gehele wereld van ..Wooly Bully" een miljoen platen verkocht. foonplaten ruim 1 miljoen gulden. Terwijl een schatting voor 1965 onmo gelijk te maken ls. Hoewel er geruchten de ronde doen dat Diana Ross The Supremes zou verlaten om als soliste alleen verder te gan, hopen wij voor Mary en Florence, dat zij door gezamenlijk overleg, over een zullen komen The Supremes. Ame- rika's populairste zanggroep, voorlopig ln zijn huidige samenstelling te laten voortbestaan, om ons nog menigmaal te verrassen, om ons nog menigmaal leen zij op zo'n ongelooflijke wijze kunnen brengen. „Golden Ear-rings", steeds meer komt men deze naam tegen, op muren en schuttingen, en zeer regelmatig op de affiches van de Haagse Marathon Beatclub. Terwijl Den Haag nog napraat over verenigingsfuiven. terwijl de ander als het ware zonder slag of stoot door dringt in de richting van het walhalla der teenersterren. Hun eerst verschenen plaat „Please go" die direct na zijn uitkomen een Mede door de perfecte beheersing van het Engels bereikten ze deze hoogte. De band waarin vocalist Frans Kras- senburg met zijn 21 jaar het oudste lid is bestaat uit vijf leden nl Peter de Ronde, slaggitaar en mondharmo- het verschijnen van de eerste lang speelplaat van deze daar al overbe kende beatgroep, neemt de rest van Nederland kennis van het originele Repertoire Origineel omdat deze l p volledig bezet te met nummers gecomponeerd door leden van de band Onwillekeurig vraagt men zich af, na het zien bereiken van zo'n mijlpaal, waarom de een wel. en de ander niet, de een brengt het niet verder dan wtet losse optredens op school- en daverend succes werd is nu dus ge volgd door een minstens zo succesvolle lp. Wanneer we aandachtig-luisteren naar deze zwarte schijf met Polydor label, valt direct het grote verschil met de doorsnee beatgroep op. Als geen ander hebben ,,the Golden Ear-rings" zich de speciale Beat-sound eigen gemaakt, als regelrecht ge ïmporteerd uit bet Beat-Mekka Eiver- pooL nica, 17 jaar; George Kooymans, solo gitaar, 17 jaar. Jaap Eggermont, drums. 20 jaar en Marinus Gerritsen, bas, 19 jaar. We mochten deze band al enige malen zien en horen op de beeldbuis, maar ook de Engelse teeners zullen niet zo lang meer behoeven te wachten op een kennismaking met een Neder landse Beat-exponent. want binnen kort zullen „The Golden Ear-rings" optreden ln een Engelse teener-show. al onze vrienden en re laties - stop - wensen wij een goed kerstfeest - stop - en een voorspoedig 1966 - stop - de gouden snaar De sinds jaren meest-gekochte kerstplaat „Singende Klingende Weihnachtszelt" ls een dubbele aanwinst voor iedere mu ziekliefhebber. Aan de ene kant een aantal kerstliederen, o.a. gezongen door het koor van de St. Hedwigskathedraal en het Bielefelder Kinderkoor, aan de andere kant enkele be roemde liederen „voor feestelijke uren" als het Ave Verum, Largo, Caro mio ben e.amet beroemde solisten als Anny Schlemm en Rudolf Schock Vorig jaar totaal uitverkocht - nu weer verkrijgbaar. Boven dien een wel heel speciale prijs voor een plaat van deze kwa liteit Zeven-gulden-vijftlg Bestel dus bijtijds deze feeste lijke L P. 10. 11. Yesterday - Beatles Here it comes again - Fortunes This strange effect - Dave Berry Get off of my cloud - Rolling Stones Shame and scandal in the family - Shawn Elliot La Danse de Zorba - Trio Hellenique/Duo Acro- polis/Mikis Theodorakis Wasted Words - Motions I'm gonna take you there. Dave Berry A Well respected man - Kinks Yesterday man - Chris Andrews My Generation - Who 12. You've got your troubles - Fortunes 13. Help - Beatles 14. Varko sto gialo (Pinda Pinda) - Trio Hellenique 15. Please go - Golden Earrings 16. Still I'm sad - Yardbirds 17. Can I get it from you - Dave Berry 18 Tadillac - Maskers 'Shamrocks 19. It's my live - Animals 20. The carnival is over - Seekers 21. Capri c'est fini - Hervé Vilard 22. II Silenzio - Nini Rosso/ Heinz Schachtner 23. Satisfaction - Rolling Stones 24. Sophietje - Johnny Lion 25. Love is strange - Everly Brothers 26. Early Bird - André Brasseur 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. Wie is Wie - Mounties Eve of Destruction - Barry McGuire Een meisje van 16 - Boudewijn de Groot You've got to hide your love away - Silkie Baby baby balla balla - Chubby Checker met Mas kers 'Scorpions/Sorrows Turn turn turn - Byrds 1-2-3 - Len Barry Til go crazy - Phantoms Little things - Dave Berry The „In" crowd - Ramsey Lewis Trio Als ik de golven aan het strand zie - Ria Valk Marmor Stein und eisen lucht - Dravie Deutscher Positively 4th strect - Bob Dylan You're there - the Vogues

Soester Courant | 1965 | | pagina 3