u Eric de Noorman - De strijd om Heidrun Kledinginzameling een ongekend succes r— PUROL D00RSMEREN GARAGE BOSROOM Geen vrede op de gasbel DE WITTE POMPEN M TUSSEN WASSERIJ GELRIA EDE D. ENGEL 1V.R.0. B-OMROEP? Vele naakten kunnen nu worden gekleed Kleding moet verzonden worden en dat kost veel geld Uw RECORDER sfa^t klaar b"? „DE GOUDEN SNRGiR" R.K. Openbare Bibliotheek Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze Mt)MITti:\ OaNaaff SP'JKER Klaar terwijl u waeht RBEIiOL S>IEERSTATIO!N 20 jaar energie uit eigen bodem 15 en Trouvvkleding Kouw Krabbels van Knelis Lenssen+de Wolff jHpprmppr hypotheken.' UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Seooterriischool Een kledlngaktie, die door de paro chies Soest. Soestdijk, Soest-Zuld en Soesterberg ls gehouden, is een groot succes geworden en heeft alle ver wachtingen verre overtroffen. Het comité van aanbeveling is daar vanzelfsprekend zeer blij mee. maar anderzijds betekent het een nieuw probleem. Werden de kosten van ver zending van de kledingstukken, o.a. naar missieposten in Nieuw-Guinea, aanvankelijk geschat op duizend gul den. het aantal kledingstukken is zo groot, dat met de verzending ervan zeker 10.000 gulden gemoeid is De heer G. .J. Lieshout is de man. die het idee voor de aktie heeft gelan ceerd en uitgewerkt. Hij is. net als andere werkers ..achter de schermen", enthousiast over het resultaat. Maar ook hij zit een beetje in over het geld. dat nodig ic om de spulletjes te ver- zenden. ..Toch zal het wel goedko- men". zegt hij. Hij vertrouwt op de medewerking van de parochianen. ..Als men zich zo gul heeft getoond met het geven van vaak gloednieuwe of bijna niet gebruikte kleding, dan za!i men de aktie toch niet willen laten stuklopen op de verzendkosten". De heer Lieshout heeft vertrouwen in de mensen. ..En is het niet uitge komen? Is het niet prachtig, wat hier gedaan is? Als heel Nederland dit zou doen. dan zou niemand in de hele wereld meer naakt hoeven te lo pen". zegt hij. Tienduizend gulden is een flink be drag. hij weet het. Maar hij weet ook. dat alle gulle gevers zullen pro beren om het geld bij elkaar te krij gen ..Het zou onze eer te na komen. we het niet deden", aldus de heer Lieshout. kleding te ontvangen. Waar zou het allemaal vandaan moeten komen? Op 1700 meter hoogte tussen de ber gen zouden zij 's ïachts wel onder een of meer dekens willen slapen, maar ook die zijn er niet en - nog maals - waar zouden die vandaan moeten komen? Ze komen uit Holland Over niet al te lange tijd. als ook de aktie om geld voor de zending van kleding, schoei sel e.d. slaagt. Op 14 januari wil men de eerste zen- ontzettend veel kleding e.d. opge haald. Men verheelt niet te zeggen, dat de verwachtigingen wat de opbrengst be treft erg hoog gespannen waren. Maar ze zijn verre overtroffen. En het mooie is: er is bijna geen onbruikbaar goed bij Nog niet eens één doos vol! Er is zelfs nieuwe kleding bij. De prijsjes zitten er nog aan! Er werd met gulle hand gegeven. De aktie, die wordt ondersteund door de pastoors van de vier parochies, maak te een verborgen gave in de mensen los: de gave om te kunnen geven. Bij sommigen moesten de ophalers zelfs twee, drie keer terugkomen Het vinden van een opslagplaats voor de opgehaalde spulletjes was niet zo'n probleem De zusters in Soest-Zuid stelden de ruimtes in het klooster be schikbaar. „Laat maar komen", zel den ze, niet wetende, dat ze zich praktisch niet meer door het gebouw zouden kunnen bewegen. Het was te veel. de spullen moesten worden weg gehaald. Ze liggen nu opgeslagen in de opslag plaats van de Coöperatie, de grote schuur achter de Drie Ringen. Dage elk huis tegen wat de huid deerll Naast de wens. dat ook het tweede deel van de aktie zal mogen slagen, heeft de heer Lieshout nog een grote wens: dat de eenheid in de parochies, die men nog nooit eerder op deze wijze gekend heeft, mag blijven voortbe staan. „Soest hangt als los zand aan elkaar, hoor je vaak zeggen", aldus de heer Lieshout. „Het ls gebleken, dat het echt niet zo los-zanderlg ls, als er maar een doel is". Wij hopen, dat de wensen van de heer Lieshout ln vervulling zullen gaan Het is immer beter te geven, dan te ontvangen? En vergeet u het niet: giro 366775 of 205603 ding met de boot meegeven. Voor die tijd moet het geld binnen zijn. Het zal niet gemakkelijk zijn. men weet het We leven immers in december, een dure maand. Maar we leven in de cember 1965. niet meer in de Middel eeuwen. We zijn nu in staat om iets te doen We hebben iets gedaan, meer dan „iets" zelfs. Zoveel dat er nog meer moet gebeuren Het begin van de 10.000 gulden ls er Een paar maanden geleden kwam hij op het idee wat voor de missionarissen te gaan doen. Hij heeft zelf een zoon. die op Nieuw-Guinea zit Diep in de oerwouden, ver van de bewoonde we reld, wonen de mensen, die ook gehol pen moeten worden. Alleen: zij verke ren vaak in de onmogelijkheid om hulp te ontvangen. Zij wonen vaak op bijna onbereikbare streken. 3ij alle weelde, die wij tegenwoordig in onze welvaartsstaat kennen, verge ten wij zo vaak, dat elders in de we reld nog schijnende armoede heerst. Er zijn vele gebieden op te noemen om dit aan te tonen. In de dichtbe volkte Baliem-Vallei in Irian Barat voorbeeld. Daar lopen niet alleen de kinderen, maar ook de volwasen man nen en vrouwen nog in hetzelfde kos tuum als Adam en Eva. Niet omdat dit zo prettig is. maar eenvoudig omdat zij niet in de gelegenheid zijn Nieuwe aanwinsten. Romans Anderson, Na de derde We reldoorlog. Boon, Vergeten straat. De Born, Kinderen van één vader. Braine, Plaats aan de top. Cald- well, Nooit gewonnen, nooit verloren, 3 dln Camus, De vreemdeling. Canaway, Sammy wil naar Durban. Le Carré, Telefoon voor een dode. Christie, Miss Marple met vakantie. Corsari en Campert, Klokslag twaalf. Couperus, Extase. Curwood, De zoon van Kazan Defoe. Geluk en ongeluk van Moll Flanders. Deigh- ton. Geheim dossier Ipcress. Del- haes, Romana, de tweede moeder. Dickens. Een paar handen. Van Eyk, Uit en thuis aan de gracht. Gary, Lady L. De Jong. De mar telgang van Kromme Lindert. Kades. Met deze handen. Knight, Het huis met de zwaan. Lampo, De duivel en de maagd. Lennart, De toverlantaarn. Lessing, Het zin gende gras. Van Manen-Pieters, Als de tuinfluiter zwijgt- Gods geheimschrift. Marsh, De actrice. Morris. Het zaad van Hiroshima. Mulisch, Archibald Strohalm Man nen en dijken. Oosterbroek-Dut- schun, Wie kent het eigen hart - Geef ons het wachtwoord - Roelants, Het leven dat wij droomden. Ros ten, Kapitein Newman, psychiater in oorlogstijd. Sagan, Als een verre glimlach - Binnen een maand, bin nen een jaar. - Bonjour tristesse. - Seifert, Dokter op de kruisweg - Shu- te. Spel met de dood. - Simenon, Mai- gret in de verdediging. Stewart, Avontuur in Avignon. Thompson, Pionier van het leven. Trevor. De vlucht van de Phoenix. Vermeylen, De wandelende jood. Visser-Roosen- daal, Omnibus De wachter. Eerst ik. In 't laatste kwartier. Wallace, Het politieraadsel Van de Werfhorst, Madame Jatzkowa. Wilder, De brug van San Luis Rey. Wodehouse, De verlegen vrijgezel. Zomaar gekregen, van mensen die zei den: doet u hier ook maar wat mee. Gudens. rijksdaalders, tientjes, ja zelfs honderd gulden ga-en enkele paro chianen al. Zomaar, zonder dat erom gevraagd werd. Nu wordt er wél omgevraagd; zou men nu plotseling „nee" zeggen? De heer Lieshout zegt van niet. „Ik heb gelijk gekregen, de mensen zijn niet slecht. Ze zullen ons nu ook niet te leurstellen". Personen en instellingen, die een geldsbedrag willen schenken om ver zending mogelijk te maken, kunnen dit doen bij de heren G. J. Lieshout, Tajmalaan 8, of op zijn gironummer 36775. of bij A. J. van Balkom. Ant. van Leeuwenhoeklaan 1, Soesterberg. giro 205603. De kledingaktie van de vier parochies bereikte zaterdag j.1. z'n hoogtepunt. Toen waren liefst 62 auto's met 124 man onderweg om de kleding op te halen Dit aantal alleen in Soest. In Soesterberg waren nog eens 25 auto mobilisten en 50 bijrijders op pad. Allemaal op vrijwillige basis. Er waren zelfs vrijwiligers teveel! Ze hebben lijks zijn er jongens en meisjes die de heer Lieshout assisteren bij het sorteren. Drie dagen was men aan het sorteren en er was bijna niet te zien. dat men vorderingen maakte Zo groot was de stapel, dat men alleen maar zag. dat ter een „gaatje" gemaakt was.... Een pater van de organisatie, die de bestemming van ce kledingstukken zal regekn en die een kijkje kwam ne men. schrok" toen hij de stapel zag Hij zei het eerlijk: „Ik heb nog nooit zoveel bij elkaar gezien." Hij was het Leverancier van alle ziekenfondsen TEL.2982 50ESTERBERGSE5TR.2 6 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 ook. die vertelde, dat men aan de geplande 1000 gulden lang niet ge noeg zou hebben om de kleding te versturen. Er is veel te veel kleding voor alleen maar de Baliem-Vallei; er kunnen nu nog meer streken geholpen wor den Zuster Wantenaar uit Soest, die in Brazilië werkt en pater Houdijk, ook uit Soest, die bij de Wisselmeren in voormalig Nieuw-Guinea werkzaam is. zullen ook kunen profiteren van de offervaardigheid van de parochianen in de vier parochies in onze gemeente. Velen die nog het vorig jaar Kerstmis vierden rond de gloeiende haard, die in het half-duister zijn spookachtig schijnsel in de huiskamer wierp, zul len dit jaar vergeefs naar dit warmte- symbool zoeken. De „leefwarmte" van kolen wordt zoetjes aan verdrongen door de zoemende pitten van het aardgas Misschien nog enkele tiental len jaren en onze huizen zijn goed deels centraal verwarmd. Het levende vuur verdwijnt uit ons oog De romantiek van het warme hoekje bij de haard maakt plaats voor de zakelijke en gelijkmatike ver warming uit een centrale, die zich soms binnen, maar meer dan eens bui tenshuis bevindt Toch wordt de weemoed om het ver gane spoedig verdrongen door de be wondering om het nieuwe, dat op spectaculaire wijze zijn opmars in het economisch leven voortzet Terwijl het kerstfeest onze harten ver warmt strijden kolen, olie. aardgas en straks kernenergie om de leverantie van temperatuur en materieel licht Het is goed daarover te peinzen wan neer wij stil staren naar de flakke rende kaarsen, die dienen als een vertolking van ons verlangen naar eeuwig licht. Weerschijn Kaarsen, kolen, olie. aardgas, zij vor men in de warmte van hun schijnsel op de kamerwand een stille weer schijn van de tijd waarin zij bran den voor de mensheid En onze dagen zijn die van het aardgas, een staal harde blauwe weerschijn, nog harder welhaast dan die van olie Economisch kunnen wij dankbaar zijn voor de slss^de energie uit de bron nen bij Slochteren en elders in ons goede land, dat zowaar nog tot de grondstof-oroducerende landen gaat behoren. Jarenlang hebben wij daar naar verlangd met onze eenzijdige agrarisch-gerichte economie En nu wij de Rubicon naar industrieland hebben overschreden, schrikken wij bijna terug voor de stalen skeletten van de fabriekshallen en de op robots gelijkende transformatoren, die ons even frekwent omringen als vroeger de kerstbomen midden op de Veluwe. Twintig jaar boren wij energie uit eigen bodem. De verzengende hitte van de tweede wereldbrand verteerde nog onze huizen en harten toen in 1943 bij Schoonebeek de olie omhoog spoot. En twee jaar later boorden wij Wij bo ren nog. Gas en olie. In steeds groter hoeveelheden, in Groningen en Drente, Zuid- en Noord-Holland, tot ver in de zee. Dure olie Optimisten die wij waren. Wij dach ten dat wij zelf wel in onze olie-be hoefte zouden kunnen voorzien De ontwikkeling van de olie-vraag heeft ons wel anders geleerd. Ons aardolie- verbruik steeg in zes jaar tijd van 3 miljoen ton in 1958 tot 14 miljoen ton ln 1964 En de eigen bodem leverde in dat laatste jaar slechts een zevende deel. Twee miljoen gulden vliegt er per dag door de oliepijpen Een kwetsbare aderlating aan deviezen, die ons zor gen zou baren als wij geen aardgas hadden. Het aardgas is van grote betekenis voor onze economie en die van geheel west-Europa. Tot heden zijn wij de bezitter van een kampioens-gasbel bij Slochteren van ongeveer 1100 miljard m3, maar dat betekent niet dat de overige landen geen gas bezitten Wij mogen op verschillende plekken in de zeeën langs de kusten van west- Europa nog vondsten verwachten. Dit kan van grote betekenis worden voor de welvaartsontwikkeling van ons we relddeel, waarvan wij nu reeds kun nen zeggen dat het bepaald niet ach ter loopt als het gaat om het levens peil van de burgers. Export In de rij van Europese volken zal Nederland volop gas geven en daar van naar evenredigheid jsrofiteren voor zijn bewoners. Er bestaan grote exportplannen voor ons aardgas, die de stand van onze deviezenpot welda dig zullen beïnvloeden wanneer zij worden verwezenlijkt. Zoals bekend wordt het Groningse aardgas gekocht en verkocht door de N V. Nederlandse Gasunie. In deze maatschappij neemt de staat zelf deel voor 10 procent, terwijl het staatsbedrijf van de mij nen in Limburg voor 40 procent aan deelhouder ls Reeds meer dan 25 laar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no 1 speciale prijzen Wij leveren uitsluitend merkprodukten Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 v h Joh van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Na de gasvondst bij Slochteren zijn de internationale oliemaatschappijen als vliegen op deze bodem neergestre ken om ook een deel van de buit te kunnen vangen. Zij verdringen elkaar on ons kleine landje en tot ver in de Noordzee. Het is van grote bete kenis dat ook duidelijk wordt wie bui ten onze kust zullen gaan exploreren, omdat onze buurlanden dreigen voor op te gaan in het verlenen van con cessies Die brengen veel geld op om dat er leveranties voor onze industrie uit voortvloeien. Daarnaast is het zaak om de oliemaatschappijen het fi- nancieële vel niet te strak over de oren te trekken omdat zij hun win ningsmogelijkheden verkleind zien naarmate de offers groter zijn. Vervlogen dromen Terwijl de exploitanten van olie en gas met de regering vechten om be lastingen, royalties en winstdaling zijn de verbruikers reeds in de figuurlijke handgemeen gewikkeld met plaatse lijke overheden Want ook de ge meenten zien een winstbron in gas wanneer zij het leveren aan bedrijven en huisvrouwen. Zo zijn de zoete dromen van goed koop aardgas weer deels vervlogen als waren zij het gas zelf dat een lekken de buis heeft gevonden. De stedelijke vroedschappen vechten tegen hoge aanlegkosten van installaties. Hun le den mopperen op de Gasunie en ver weren zich anderzijds tegen huisvrou wen. die met kwitanties zwaaien als bewijsstukken van hun uitroepen dat het gas vroeger nog goedkoper was dan nu dat uit Slochteren. Andere verbruikers lopen op de aanleg van aardgas vooruit door de installatie van dure verwarmingsapparaten die zij voorlopig dan maar stoken met het oude stadsgas. Zij ontvangen als ge volg daarvan zulke hoge rekeningen dat hun spaarbanksaldi letterlijk in gas vervliegen. Concurrentie Intussen schelden legioenen van ko lenhandelaren op de overheid, die hun deze vreemde kool gestoofd heeft. Zij vormen een duet met loodgieters en handelaren in fornuizen, die de ge meentelijke gasbedrijven als concur renten ontmoeten op het veld van hun broodwinning. Hun klaagzangen wor- Likar leidt Heidrun de burcht binnen en brengt haar naar een vertrek. Daar laat hij haar achter. Geen woord wordt er meer tussen hen gewisseld. Als de zware deur dichtslaat huivert het meisje onwillekeurig. Wat zal er met haar gebeuren? Zal rechter Wen- dir haar verhaal geloven? Zal zij ge legenheid krijgen de bedriegelijke brief te bemachtigen waarmee Wendir de Noorman ten val wil brengen? Zij wacht. Maar de uren verstrijken zonder dat er iets gebeurt Heeft men haar ver geten? Of is dit een duivelse list van haar zelfbeheersing te breken? Waar om verschijnt Wendir niet? Waarom laat hij haar niet bij zich komen? Vefgeefs pijnigt Heidrun zich het hoofd om een uitweg te vinden. Neen! Zij moet wachten. Zij moet geen onbe heerste dingen doen. Zo verstrijkt de dag. Achter 't venster gaat de zon onder. Lange schaduwen sluipen het vertrek binnen. Eenmaal schrikt ze op als een krijgsknecht bin nentreedt en een kaars op tafel zet. Maar ook hij gaat heen zonder een woord te spreken en laat haar alleen met de stilte, die haar meer beang stigt dan welk verhoor van Wendir ook Na een doorwaakte nacht kan Hei drun het niet meer volhouden Alles liever dan deze vreselijke machteloos heid. Voorzichtig waagt ze zich naar de deur van haar kamer en beroert de knop Krakend zwaait de deur open, maai tot haai grote opluchting is er niemand op de gang. Heeft men het niet nodig geoordeeld een schild wacht voor haar deur te zetten? Hei drun waagt het niet daar verder over na te denken. Snel glipt ze de gangen door naar de werkkamer van Wendir Alles blijft stil. het lijkt wel of het kasteel uitgestorven is. Voor de deur van Wendir's verstrek ken blijft ze een ogenblik staan. Het hart hamert haar in de keel. Maar er is thans geen terug meer mogelijk. Vastbesloten opent ze de deur.... Daarbinnen is niemand te zien. Slechts de vlammen van enkele kaarsen wap peren spookachtig in de tocht. Ze sluit de deur achter zich en kijkt gejaagd rond. Waar kan de brief zijn"5 Ze haast zich de kasten te doorzoeken Niets' Waardan? Een onberedeneerde schrik overvalt haar. Als Wendir die brief nu eens niet hier bewaart? Mischien draagt hij hem bij zich Maar dan.wacht' Daar staat Wen dir's schrijf plank. Die lade! In ze nuwachtige haast schuift ze de la openen heeft moeite een kreet van vreugde te bedwingen. Dat is de briefhaar gevaarlijke brief aan de koning! En dan is het haar plot seling te moede of een ijskoude hand zich om haar hart sluit. Een zacht kuchje dringt tot haar door. Met de brief nog in de kleine, witte hand geklemd draait zij zich om en verstart! Want uit de schaduw maakt zich thans met panterachtige soepelheid een gestalte los. die lang zaam op haar toeglijdtWendir' AJJe 't ming vraogt mok zelge dak van de week daacht. dak Neptunes teuge kwaam. Da ls heu- legaor nie vreemd, waant mit aal ut waoter kajje die overaal verwaachte. Maor 't bleek um nie te weeze't was een kullegao van ming mü een'greep over z'n schou wers. Toch is 't vreemd, waant ner- maol denk je d'r nie an, an Neptunus bedoel ik. Maor jao, ajje ok ezien had hoeveul waoter d'r overaal lag. dan is da heulegaor nie raor meer Ik bin gaon loope, waant 't waoide ming te haard. Ik bin us van ming fiets ewaold, midde in zo'n grote plaas en Kneliao daacht meteen, dak weer mit ming borreltje eknoeid had. waant ik bibber nogaal. Gelukkig moest ze ming wel geleuve, waant waoter ruukt noeng eenmaol aanders Netuurluk bir ik ok op de Bosstraot eweest, waant daor was ut wel ut ar- regst. Jon ges, jon ges wa een waoter en 't kan narreges heen, da's ut vreemde. D'r ls wel een riool daor in de buurt, maor da gaot nie verder as de spoordiek. En aster nong veul waoter vaalt, dan staot de boel daor 't eerst ongder waoter, want da riool kan laang nie alles verwarreke 't Is netuurluk gin pretje veur de minse in de buurt. Gin wongder. da zullie zich afvraoge, ofter ooit nog wel us iets an de situaosie veraandert Da doen ok de minse, die op de hoek van de Eigedomweg en de Klein En- gedaolweg wone, waant daor was ut ok arreg. De barbier, die daor in de buurt woont, sting an de weg om ze waotergolleve an te prieze, allenig waore ut deze keer us heule aandere golleve dan nermaol. Affing, de brand weer en gemeentewarreke binne weer inneschaokeld en naodat zullie duu- zende lieters waoter wegepompt had- de. was 't een stuk beeter eworde en hoefde de Nieuweweg nie affesloote te worde. Noeng is ut netuurluk heus nie alle- nug in Soest zo meraokels arreg mit ut waoter; d'r binne wel plaotse waor 't veul arreger was. Maor toch, aster nong us een verbinding eweest zou weeze tusse 't riool van de Nieuweweg en van de Ossedamweg, zou 't dan nie 'n stuk minder of meschien heule gaor nie zo naat eweest weeze? Dan hadde de braandweerluu en gemeen- tewerrekmanne rustig tuus kenne blie- ve in plaots van op zondag een bietje in waoter rongd te darre. Netuurluk bin ik nie de eerste, die op dit idee komp, want d'r binne veul knappere koppe bie de gemeente. Me schien binne d'r al wel plaane, maor meschien binne die d'r ok nog nie en as da zo is, zou ik hier veur de minse die op Soest-Zuud laast hebbe van waoter een goed woordje wille doen om ze maor zo gauw mogeluk van de laast of te hellepe. 't Kan ok zo weeze, datter iets mit de Spoorwege ebeure mot, waant d'r zal iets mit die spoordiek motte gaon ebeure. D'r zal op z'n minst iets ongderdeur motte. As da zo is, mot de gemeente maor gauw mit 't spoor rongd de taofel gaon zitte 't Is te gek, dat een riool zomaor ophoudt? - -■ - 46- r- onroerende 'goederen MAMA taxaties - Steenhoffstraat 6f Soest Tel; 2169 BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 den afgewisseld door die van de on dernemers. die op eigen kosten een nieuwe gasinstallatie voor hun bedrijf moeten laten bouwen. Wij vieren Kerstmis op de gasbel Wij hebben haar eens met vreugde begroet als een explosief heraut van een nieu we tijd. Zij bracht ons evenmin vrede als de gloed van duizenden kaarsjes op de kerstavond. Welvaart en vrede zullen elkaar niet kussen. Zij zien el kaar als de gasman en de kolenman. Waar de ene verschijnt, verdwijnt de ander. vVij kunnen ons maar niet aan de indruk ontrekken, dat de omroep- kwestie door politici voortdurend als een punt wordt aangegrepen om ge schillen van wijdere strekking uit te vechten. Minister Vrolijk heeft nu toegezegd haast te zullen maken met een voorlopig ontwerp voor een nieu we omroepwet. Het blijkt de 5 Hilversumse omroepen overigens niet in alle opzichten naar den vleze te gaan. Uitgezonderd de N.C.R.V., leden zij alle in de afgelopen 5 jaar min of meer ernstige verliezen aan leden. Voor de A.V.R.O. komt dit verlies het hardst aan, want het le dental van deze omroep daaalde bene den de 400.000 en dat betekent vol gens Bartjens dat de A.V.R.O. kan worden aangemerkt als B-omroep, het geen dus op een vermindering van zendtijd zou kunnen uitdraaien. Het blijft echter nog altijd de vraag, of dit ledenverlies nu duidt op een sterke ontvredenheid van de meerder heid van ons volk over de program ma's van de omroepverenigingen. De concurrentie van een blad als Te- levizier, dat behalve programmablad ook een familieblad is, spreekt hier natuurlijk een krachtig woordje mee. Of nieuwe zendgemachtigden 'n nieuw en fris geluid in de ether en op het scherm zullen brengen, staat zeer te bezien. Prof. Vroom heeft vorige week de plannen van de plaatsen achter el kaar horen opdreunen Maar laten we de moed niet direct op geven Het komt vaker voor dat ra dio- en televisieprogramma's origine ler zijn dan de woorden die er vooraf aan worden gewijd. Tenslotte is Toon Hermans ook spiritueler dan de kri tieken, die over zijn show zijn ge schreven.

Soester Courant | 1965 | | pagina 5