Is het einde in zicht? D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM MET RA/U) EN DAAD Gevaarlijke gaten in wegdek Soester Turnclub wijzigt lesrooster Lenssen+de Wolff Diploma's Instituut Houwers Volgt overste P. C. Silver hoofdcommissaris Sesink op? Ingebroken Geslaagd Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATfON Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Darn's Schoenen Nieuwe politieagenten Officiële mededelingen nviENisriMiS Erkende Auto- en Seooterrijjschool t WAffutzelaa* Tengevolge van de gegTaven sleuven voor de aanleg van het aardgas, ont stonden oudejaarsavond in de Rade- makerstraat te Soesterberg twee grote verzakkingen, waardoor er gaten vielen ln de gasbuizen. Om het euvel te herstellen, waarmee personeel van het gasbedrijf en ge meentewerken van oud op nieuw pezig zijn geweest, moest de gastoevoer van Amersfoort tot Zeist worden afgeslo ten. Tegen de morgen was men met de werkzaamheden gereed Ook in de Bartolottilaan ontstond een groot gat ln het wegdek tengevolge van de vele regen. Personeel van gemeentewerken heeft hier ook de nodige voorzieningen ge troffen. Het bestuur van de Soester Turnclub heeft met ingang van het nieuwe jaar het gehele lesrooster in de Mariaschool te Soestdijk van vrijdag verschoven naar donderdag. De 5-daagse werk week, het lange weekeinde, de T V. en andere ontspanningsmogelijkheden heeft, naar de mening van vele leden, de vrijdag als clubdag meer en meer ongeschikt maakt. Het lesrooster is ongewijzigd gehand haafd omdat men zich heeft kunnen onroerende goederen JjÉ taxaties hypotheken r'Bf 'assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 verzekeren van de medewerking van de heer S. de Boer, directeur van de Soester Turnclub. Hij zal zich vanaf 6 uur persoonlijk met de leiding belasten. De kleuters en meisjes tot en met 9 jaar blijven onder leiding van mevr. A Egtberts. Ook zij worden voortaan elke donderdag op dezelfde tijd als voorheen in de zaal van de Maria school verwacht. Om alle misverstand te voorkomen vermeldt het bestuur tenslotte de tij den en noemt zij de afdelingen die in het bijzonder met deze verandering gediend zijn. Donderdag in Mariaschool. o.l.v. me vrouw Egtberts: van 4 tot 4.45 uur kleuters van 4 tot 6 jaar; van 4.45 tot 5 45 meisjes van 6 tot 10 jaar. Onder leiding van de heer De Boer: uan 6 tot 7 uur meisjes van 10 tot 11 jaar. van 7 tot 8 uur meisjes van 12 tot 14 jaar van 8 tot 9 uur keurgroep van 15 jaar en ouder, van 9 tot 10 uur dames sen, en huisvrouwen. Men zie de advertentie in dit nummer. Nog juist voor de jaarwisseling vond bij Instituut Houwers te Baarn een di ploma-uitreiking met een plechtig tintje plaats. Voor de eerste maal werd het cursus getuigschrift Nederlandse Handelscor respondentie uitgereikt. Dit getuig schrift kan behaald worden door kan didaten, die voor het praktijkexamen handelscorrespondentie niet de ver eiste vooropleiding hebben. Bij de op leiding voor dit nieuwe getuigschrift wordt het accent gelegd op zuiver schrijven en op correspondentie. Ook kennis van het taaleigen wordt bijge bracht. De handelskennis wordt slechts zeer elementair onderwezen. De eerste gelukkigen, die het ge noemde getuigschrift behaalden, wa ren mevrouw Hilhorts-Lucas te Soest en de dames L Hendrikse, J. Knop pers en W de Vos te Baarn. Deze opleiding sluit aan op lager on derwijs of enkele jaren vervolgonder wijs. Het getuigschrift kan na één jaar worden behaald Wij menen dat met deze opleiding een waardevolle bijdrage is geleverd aan het complex van kantooropleidingen. Bij de Veiligheidsdienst van het Ko ninklijk Huis te Soestdijk is met in gang van maandag j.1. overste P C Silver gedetacheerd. Hij is dirigerend officier der rijkspolitie tweede klas, commandant rijkspolitie te water dis trict Vlaardingen. Het is zeer waar schijnlijk, dat overste Silver de heer C. Sesink zal opvolgen als hoofd van de Veiligheidsdienst van het Konin klijk Huis. De uit Soestdijk afkomstige hoofd commissaris Sesink heeft reeds de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt, doch de koninklijke famile heeft hem verzocht aan te blijven tot na het hu welijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. De heer Se sink ls reeds sinds 1937 belast met de veiligheid van de koninklijke familie. Terwijl mevrouw v. E„ wonende aan de Wieksloterweg. oudejaarsavond bij familie op bezoek was, hebben inbre kers haar slaapkamer aan een onder zoek onderworpen. Door het indrukken van een ruit van de slaapkamer kwam men binnen. Alles werd overhoop ge haald en doofzocl)t, maar er wordt niets van waarde vermist. Voor het Uniepraktijkdiploma machl- neschrijven slaagden de dames G. de Greef en A. Verduin. Hetzelfde diploma stenografie Engels werd behaald door de dames A Braat- Vermunt. A. C. M. Dorenbos, E J. C. van Rossum (Utrecht). A van Schep pingen (Soest) en C J. van Sliedregt Amersfoort Zij werden opgeleid door Instituut Houwers te Baarn. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Zaterdag 5 febr., tot 12 uur, houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN. BEUGELS enz Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 Maandag 3 januari 1966 traden in dienst bij het Soester politiekorps, in de vacatures v d Ham én Schipper, de heren C C. M Jehee uit Rijswijk en J. Haaksma, afkomstig van de bri gade Soestdijk der Koninklijke Mare chaussee. HUURVERHOGING. Bedraagt de huurverhoging voor een huls ln Soest gebouwd in 1956, momenteel vprhuurd voor f 112.per maand, 10 procent ongeacht of er destijds (misschiv,?) premie voor is ontvangen? A C H Antwoord: Voor de beantwoording van van uw vraag mag ik u verwijzen naar de in dit nummer opgenomen bekend making ,.De huurverhogingen van 1966 en 1967" SCHRIFTELIJKE OVEREENKOMST. In maart 1960 ging ik met een schildersbedrijf een schriftelijke over eenkomst aan dat een mij toebehorend winkelpand zou worden geschilderd voor een afgesproken bedrag In 1960 in de grondverf, in 1961 afschilderen In juli 1960 is 2/3 van het bedrag be taald. Het pand is echter nooit afge schilderd. ondanks herhaalde verzoe ken. Het pand is inmiddels vorig jaar aan de huurder verkocht met in de koop overeenkomst de bepaling dat 't pand op mijn kosten wordt afgeschilderd. Is in deze zaak iets te bereiken, bijvoorbeeld door een kort geding? Zo ja, hoe dit aan te pakken en voor wie zijn, bij het winnen van een der gelijk geding, de kosten? Antwoord: In het door u geschetste geval lijkt het inderdaad zinvol een kort geding aan te spannen U bent In het bezit van een schriftelijke overeenkomst en wanneer u kunt aan tonen, dat het betrokken schildersbe drijf zich niet aan deze overeenkomst heeft gehouden, staat u sterk U dient zich daartoe tot een advocaat te wen den. Wat het betalen van de proceskosten betreft - deze komen vrijwel altijd ten laste van degene die het proces verliest. DE GAULLE. Wanneer is president De Gaulle geboren? Antwoord: President Charles de Gaulle werd geboren op 22 november 1890 te Rijssel (Lille), naar verluidt uit een oud Vlaams geslacht. SONGFESTIVAL. Zong Anneke Grönloh vorig Jaar „De Speeldoos" op het songfestival? Antwoord: Anneke Grönloh heeft vo rig jaar als vertegenwoordigster van Nederland aan het songfestival deel genomen met het liedje ..Jij bent mijn leven" In 1963 was dat Annie Palmen, die deelnam met het liedje „De Speel doos" STALIN. Hoe was de werkelijke naam van Stalin? Antwoord: De werkelijke naam van Stalin was Josif Wlssarionowltsj Dzoe- gasjwili AARDAPPELMOEHEID De burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat op de eerste afde ling ter gemeentesecretaris voor een ieder ter inzage ligt de beschitking van de Minister van Landbouw. Vis serij en Voedselvoorziening van 29 ok tober 1955, nr. L PA 670, zoals deze is gewijzigd bij de beschikkingen van 24 november 1956, nr. L PA 3001 en 15 december 1961. nr. L/PD 921, alsmede de bij de eerstgenoemde beschikking behorende, op deze gemeente betrek king hebbende kaarten en Lijsten, zoals deze op 1 december 1965 opnieuw zijn vastgesteld en waarop zijn aan- gpgeven de thans krachtens artikel 3, tweede lid. van het Besluit bestrijding aardappelmoeheid aangewezen gebie den en'of terreinen. Op deze gebieden en terreinen is ver boden de teelt van: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwe kerij produkten. koolraapplanten. kool- planten. stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen wor den gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk bestemd zijn om te wor den uitgeplant. Bij eerdergenoemde beschikking L/PD 921 is bepaald dat in tuinen, gelegen binnen als besmet aangewezen gebie den en/of terreinen, de teelt van aard appelen van „A.M.-resistente rassen" Gedipl. A.B.A.N.-Instructeui PARKLAAN 33 - SOE£T TELEFOON 3982 (02955) b.gg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht. ls toegestaan, mits daarbij onderstaan de bepalingen in acht worden geno men: le. de tn enig jaar in de tuin met AM.-resistente aardappelrassen be- teelde oppervlakte mag niet meer be dragen dan 1/3 gedelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin; 2e indien 1/3 gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin groter zou zijn dan 3 are, mag de ln enig jaar met A M.-resistente aardap pelrassen beteelde oppervlakte niet meer bedragen dan 3 .are; 3e op dat gedeelte van ae tuin. waarop in enig jaar A.M.-res stente aardap- pelrasen worden geteeld, mogen eerst ln net derde daaropvolgende jaar op nieuw aardappelen van A.M resisten te rassen worden geteeld Onder A.M -resistente rassen" worden verstaan- de aardappelrassen, welke voor het betreffende teeltjaar door de Rijkscornmisise voor de samenstelling van de Rasstnlijst voor Landbouwge wassen zijn aangemerkt sis met resi- tentle tegen het aardappelsystenaaltje. De desbetreffende lijsten liggen voor belanghebbenden ter inzage op de eerste afdeling ter gemeentesecretarie, alsmede op de districtskantoren van de Plantenziektenkundige Dienst Soest, 4 januari 1966. STEENH0FF5TR 53 - TEL 284Z 50E5T Met de Geallieerde landingen op Sicilië was de macht van de Mafia op het eiland door de handige en sluwe manipulaties van Don Calogero Vizzini weer geheel hersteld. Inmiddels had Lucky Luciano zijn advocaat George Wolf aan 't werk gezet om vermindering van straf te krijgen wegens „diensten aan de natie bewezen. De marineofficieren, die zijn hulp voor de landingen hadden ingeroepen wa ren allerminst enthousiast over deze manoeuvre van Luciano, want nu zou den ze nog voor hem moeten getuigen ook. Toch had het succes en het is voornamelijk aan de getuigenis van een kapitein te danken geweest, dat Lucky Luciano, de Amerikaanse Mafiachef van de afdeling verdovende mid delen, op vrije voeten werd gesteld; het land werd uitgewezen en op 9 fe bruari 1946, precies drie jaren na zijn ..vrijheidsactie", op de boot naar Italië werd gezet en in Palermo door Don Calè verwelkomd. Het bekend worden van Luciano's aandeel in de bevrijding van Sicilië wekte in de V.S. grote beroering. Het leven op Sicilië ging onder de ter reur van de Mafia op de oude con servatieve voet verder. Het is ondoen lijk. alle na-oorlogse wan- en misda den van de Mafia te beschrijven, er zouden boekdelen mee te vullen zijn. In de archieven van de politie op Si- ciliië liggen bijna 15.000 dossiers, die gaan over bijna even zovele moorden. Maar de daders zijn onbekend geble ven. De bezetting heeft de Siciliaanse bevolking wel iets wijzer en wereld ser gemaakt. Hij heeft zijn sporen achtergelaten in allerlei persoonlijke wraakacties, die onder de vlag van de Mafia konden worden uitgevoerd. Eovendien keerden uit de V.S. vele jonge Siciliaanse emigranten naar het eiland terug, die hadden ervaren wat geld betekent en wat je ermee kunt doen. Zij waren moderne jonge mis dadigers. die niet van plan waren zich veel van de oude feodale Mafialeiders aan te trekken. Er zijn dus verschillende groeperingen ontstaan in de Mafia. waarvan de ou de hoofdmacht de belangrijkste is ge bleven, die slechts streeft naar een zo groot mogelijke macht. In de onderaf deling houdt men zich voornamelijk bezig met allerlei vormen van afper sing en chantage, zoals bijdragen voor „bescherming", voor water, vrije aan voer van grondstoffen, vrijwaring van sabotage, enz. Salvatore Giuliano werd in opdracht van de grote echte Mafia vermoord en het is algemeen bekend, dat de oud-minister-president Scelba, één van de belangrijkste mannen van de Chris ten-democratische partij, goede con tacten met de Mafia had en „van de aanslag geheel op de hoogte" was. In strijd tussen de oude en de jonge onafhankelijke Mafiosi. werden alleen al in het bergdorp ie Corleone. nabij Palermo, tussen 1944 en 1948. 153 mensen vermoord. Het gevecht om de macht laaide hoog op. toen in 1954 Don Calè overleed, maar toch zag Guiseppc Genco Russo. die tijdens de oorlog op Sicilië het grootste deel van het Italiaanse leger had doen deser teren, kans het leiderschap over te nemen. De jonge Mafiosi verdienden tonnen aan landspeculaties, wat in de hand werd gewerkt door de enorme expan sie na W.O. II van de belangrijkste havenstad, n.1 Palermo. Zij infiltreer den in de bouwnijverheid cn zonder de Mafia kon er geen huis meer wor den gebouwd. Met al deze activitei ten kreeg de Mafia een stevige greep op <te handel en economie, maar te vens veroverden zij belangrijke plaat sen in de ambtenarenwereld, in het gemeentelijke bestuur en in de lande lijke politiek. In 1958 begon de ondernemende re dactie van het Italiaanse weekblad L'Ora een onderzoek naar de kopstuk ken en illegale praktijken van de Ma fia. Nadat het eerste van een serie artikelen was gepubliceerd, bleef het antwoord van de Mafia niet lang uit. Enkele dagen later werd een groot ge deelte van het redactiebureau opge blazen en grondig vernieuld. Maar de verbeten vechtlust van L'Ora was daarmee niet uitgeblust, Integen deel, de Mafia had zich een gevaar lijke vijand op de nek gehaald. En in januari 1962 verscheen het blad met een grote kop: „Hoe ik, een dok ter, een Mafioso werd", de eerste aflevering van een serie bekentenissen door dr Melchiorre Allegra, die in 1916 als hospitaal dokter met de Mafia ken nismaakte. Hij werd gedwongen een belangrijke Mafiaman af te keuren voor verdere dienst. Later werkte dr Allegra vrijwillig voor het Eerwaarde Genootschap en hij kreeg voor zijn diensten goed betaald. In het weekbladartikel werden voor de eerste maal in de geschiedenis vor men de organisatie van de Mafia aan de openbaarheid prijs gegeven en ver tel dat zij contacten had in Noord en Zuid-Amerika, in Noord-Afrika, de Franse haven Marseille en in Italië en dat een belangrijke ontmoetings plaats van de Mafiabazen het restau rant van de supermarkt „Birreria Ita- lia" te Palermo was. Opnieuw, doch nu harder, sloeg de Mafia terug. Van de redactiebureaus en ook van de rotatiedrukkerij bleven een puin hoop achter. In mei 1958 werd de schatrijke groot grondbezitter Angelo Cannada ver moord. De poitie stelde een oppervlak kig onderzoek in. maar getrouw aan de Omerta of bevreesd voor de wraak, zwegen de Sicilianen. Doch een jonge politieman stelde een persoonlijk on derzoek in en leverde een rapport in over zijn bevindingen. Het leidde tot de arrestatie en het verhoor van Car oline Lo Bartolo, de tuinman en hulp van een klein Capucijner klooster bij Mazzarino, en enkele van zijn vrien den. Het spoor leek vals, ofschoon de politieman, Giovanni Stuppia zeker van zijn zaak was. Een jaar na de dood van Cannada werd Stuppia bij na vermoord. Hij overleefde de aan- Giuseppe Genco Russo, toen hij nog hoofd was van de Siciliaanse Mafia, als toeschouwer tussen het publiek tijdens een wielerwedstrijd. In de rechtszaal tijdens het proces tegen de vier Mafia- monniken en de drie Mafiosi, die op de achtergrond in de beklaagdenbank zitten. slag van onbekenden, maar bleef de rest van zijn leven zwaar invalide Intussen bleek de „trouwe" tuinman Lo Bartolo te zijn verhuisd naar Ge nua en de politie achtte het raadzaam hem opnieuw aan de tand te voelen. Nadat hij in de gevangenis te Mes- sina was opgesloten, vond men hem op de dag van zijn verhoor 's morgens dood in zijn cel; hij was opgehangen. Maar één van zijn gevangen genomen vrienden begon te vertellen en de re chercheurs konden hun oren nauwe lijks geloven. Het spoor leidde naar het klooster van Mazzarino, waar vier Capucijner monniken, t.w. de prior pater Carmelo en de paters Venanzio, Agrippino en Vitorio, de rijke mensen in de omtrek geld zoud afpersen Ruim twee jaren duurde het vooron derzoek. voordat ln maart 1962 te Mes- sina één van de geruchtmakendste processen van Italië begon tegen de vier Capucijner monniken, die uit angst voor de Mafia misdaden had den helpen begaan en tegen drie van de moorden verdachte Mafiosi. Het proces nam weken in beslag. De monniken hielden bij hoog en bij laag vol, dat zij tot alle verkeerde daden waren gedwongen Belangrijke getui gen verschenen niet, anderen moesten door vreemde „ongelukken" in het ziekenhuis worden opgenomen De openbare aanklager leed tegen de verdediger, Francesco Carnelutti, één der besten van Italië, de ene neder laag na de andere. Zo sleepte het pro ces zich voort. Tenslote volgde de uitspraak. De mon niken werden vrijgesproken van al het ten laste gelegde, zij hadden uit nood weer gehandeld en waren slechts ge dwongen geweest om als tussenperso nen op te treden. Van de drie Mafiosi kregen er twee dertig en de derde veertien jaar tuchthuisstraf. Op 11 juli 1963 volgde het bij na onvermijdelijke, een herziening van het proces en toen werden de Ma- fiapaters, zoals de Capucijner monni ken openlijk werden genoemd, tot der tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De paters tekenden daartegen beroep aan en na dit niettig te hebben ver klaard heeft in augustus 1965 het hof van cassatie te Rome een nieuw proces over de zaak bevolen Dit Mafiaproces gaf opnieuw blijk van het feit, dat het Eerwaarde Ge nootschap oppermachtig is en wil blij ven. Dat zij er niet voor terugdeinst belangrijke getuigen te vermoorden of voor hun leven lang angst ln te boe zemen of te verminken Nog altijd wordt de strijd tegen de Si ciliaanse Mafia voortgezet en boekt de Italiaanse politie door samenwer king met het F B I. in de V.S. en In terpol meer succes dan voorheen. In augustus 1965 werden, na een goed geheim gehouden en degelijke voor bereiding en een jarenlang durend grondig onderzoek, door de Italiaanse politie in 7 verschillende plaatsen van Italië en Sicilië tien Mafiosi gearres teerd. De meesten van hen zijn Ame rikaanse staatsburgers, doch allen ko men oorspronkelijk van Sicilië. Het zijn de 72-jarige Giuseppe Genco Russo, het voormalig hoofd van de Siciliaanse Mafia, die na zijn verban ning in 1963 naar Lovere in noord- Italië, op Sicilië werd opgevolgd door de 55-jarige Salvatore Zizzo. De zo goed als blinde Russo bevond zich op het moment van zijn arrestatie in een oogheelkundige kliniek te Bo- logna. De 75-jarige Frank Coppola werd in •1948 uit de V.S. uitgewezen wegens misdaden in Kansas City. Naar alle waarschijnlijkheid nam hij na de dood van Lucky Luciano te Napels in 1962 diens handel in verdovende middelen over. ofschoon, dit nooit is bewezen en Coppola. die o.a. veel geld verdien de aan grondspeculaties in de voor malige Pontijnse moerassen ten Z.O van Rome. leefde voornamelijk in zijn villa te Pomezia, maar vertoefde ook wel in zijn flat te Anzio. Hij werd ge arresteerd in een boerderij bij Pome zia en wordt beschuldigd van handel in verdovende middelen, afpersing, verschillende moorden enz De 74-jarige Frank Garofalo emigreer de op 11-jarige leeftijd naar Amerika en werd in 1955 uitgewezen. Hij was in de V.S één van de topfiguren van de Cosa Nostra. Hij werd in Palermo gearresteerd. De overigen zijn Rosario Vitaliti, Vincenzo Martinez, Charles Orlando, Giuseppe Magaddino. Diego Plaia en Filippo Gioie Imperiale. Later volgde nog vele arrestaties. Bij na zestig personen, beschudigd van Mafia-activiteiten, zitten achter de tralies. Onder hen nog de twee jaar geleden gearresteerde Luciano Liggo, waarover de politie zestien jaren deed voor men hem kon grijpen, al die tijd was hij onder beschermende invloed van de Mafia; verder Joseph Cerrito en Gaetano Russo. vrienden van wij len Lucky Luclana en beiden leden van de Amerikaanse Cosa Nostra. Sinds 1962 hadden de eerder genoem de politieorganisaties verscheidene kop stukken in de V.S en in Italië laten schaduwen. De op Sicilië geboren Amerikaanse gangsters reisden geregeld als toeris ten op en neer tussen de V.S en Ita lië. Dat het motief een andere was dan zuiver het genieten van het Ita- laanse landschap of van kunstwerken in de Romeinse musea lag er dik bo venop. maar om te bewijzen dat het ging om het smokkelen van verdo vende middelen en tabak e.ddaar voor was meer nodig dan het note ren van reisjes, bovendien veel ge duld Onomstotelijk duidelijk was ge worden dat er een hechte band_ be stond tussen de Mafia in Italië en de Cosa Nostra-organisatie in de V.S. in die richting was de politie geleid doordat op de conferentie van gang sterleiders in 1957 te Appalchin in de V.S. en te Palermo op Sicilië, waar tot de dood van de gangsterboss Al- bert Anastasia (vermoord in oktober 1957 in de kapperstoel van het Park Sheraton Hotel in Manhattan) werd besloten, grotendeels dezelfde perso nen verschenen. Eén van die deelnemers was Cosa Nostra-lid Carmine Lombardozzi <52), die eind augustus 1965 in een New Yorkse bar werd gearresteerd. Al deze goedgerichte en uitgevoerde politionele activiteiten zullen de Mafi osi voorzichtiger maken. Ma?r of met de recente arrestaties het Eerwaarde Genootschap lamgelegd, uitgeschakeld of verdwenen zal zijn. staat te bezien. Het heeft hardere klappen overleefd en er is meer voor nodig om een eeu wen oud, perfect georganiseerd en door een omerta beschermd misdaad genootschap geheel uit te roeien. Eén van de voornaamste voorwaarden is en dat geldt in elk opzicht voor de Siciliaanse plattelandsbevolking, een leefbare maatschappij met goede so ciale voorzieningen, want daar wordt heel langzaam door de Italiaanse re gering bij stukjes en beetjes pas de laatste jaren in voorzien Voorlopig beziet de Siciliaanse bevol king al deze hervormingen met wan trouwen. Een andere voorwaarde is een terdege getrainde en goed gesala rieerde politiestaf op het eiland, zodat corruptie zo goed als uitgesloten is.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3