Sombere vooruitzichten Wedloop in kennis De missie van Erhard Soest toen - Soest nu V.V.V.-nieuws Hilversum en cultuur VERSCHUIVING NAAR LINKS Het oog gericht op een vonnis Vrijdag' 7 januari 1966 Uitgave Drukkerij Smit - Soest i 1966 45e jaargang no. 2 Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Auto botst op geparkeerde auto Spanjaard door koude bev angen B.D.C. 1 speelt zondag vriendschappelijk Geen voorrang verleend Nieuwjaarsvisite van Martini Pupillen voetballen in Amersfoort Eiermarkt r';! Kerstbomen worden zaterdag verbrand Gevonden voorwerpen Mixed Hockeyclub Soest Abonn p. kwart, f 2.75 - per post f 3.25 SOESTER ((fOURANI post f 3.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdaf Het jaar 1966 valt niet bepaald jui chend te ontvangen. Nationaal zowel als internationaal worden we gecon fronteerd met problemen, die ons de naaste toekomst niet stralend tegemoet doen zien. Het nieuwe jaar brengt het Neder landse volk een aantal niet onbelang rijke prijsverhogingen, eensdeels ver oorzaakt door hogere omzetbelasting en accijnzen, anderdeels door econo mische oorzaken. Waardoor dan ook de prijzen blijken hoger op te lopen dan ons aanvankelijk was voorgespie geld en werd verwacht. Bovendien zullen nu ook de meest noodzakelijke levensbehoeften als brood en melk een fikse verhoging ondergaan De loonsverhogingen van 1964 en 1965 beginnen nu pas goed door te werken. Lang heeft het ministerie van economische zaken getracht de daar uit onstane kostenverhogingen niet of slechts zeer ten dele in de prijzen der produkten tot uitdrukking te la ten komen, speciaal ten aanzien van die der eerste levensbehoeften. Maar het gaat niet langer. Alles wordt duur der. de verstrekking van levensmid delen en wat dies meer zij kan er niet bij achter blijven. De inflatie sluipt onontkoombaar voort. In plaats van deze af te remmen werkt deze regering ze met haar be groting nog in de hand. Hoge prijzen dus al, terwijl de loonsverhogingen voor 1966 nog moeten komen. Laat de lonen nu hoogstens met zeven procent stijgen, adviseerde de regering. We vrezen, dat halverwege het jaar reeds zal blijken, dat de loonsverhoging, met inachtneming van alle bijko mende toezeggingen, het percentage van zeven aanzienlijk zal hebben over troffen. Dat betekent een nieuwe druk oo de prijzen. Steeds veelvuldiger worden de feiten die een ernstige waarschuwing inhou den tegen de voortdurende verhoging van lonen en prijzen. Bedrijven v/orden opgeheven of samengesmolten met andere. We zagen reecis hoe in Deventer, in Twente, in Brabant vrij omvangrijke ontslagen er het gevolg van zijn. In het komende jaar zullen zeker meer van dergelijke gevallen voorkomen. De hoge lonen nopen de bedrijven nog efficiënter te gaan wer ken en te bundelen en te concentreren waar dat maar mogelijk is. zelfs ten koste van eigen zelfstandigheid. En dan denken we nu nog maar niet aan wat in Limburg staat te wachten, waar het niet alleen gaat om sluiting van kolenmijnen, maar waarbij zovele andere bedrijven nauw zijn betrokken, dat ook daar verscheidene débacles zijn te verwachten. Wat de internationale situatie aan het begin van 1966 betreft, scheppen de Amerikaanse pogingen tot overleg te komen in de kwestie Vietnam nog weinig hoopvolle verwachtingen. Die pogingen zijn opvallend genoeg. Zó opvallend zelfs, dat men zich gaat afvragen of de Amerikanse regering de situatie zo donker inziet, dat zij het nodig oordeelt alle hens aan dek te fluiten om de storm meester te worden Wanneer de pogingen niet slagen, dan staat ook te vrezen, dat de oorlog in Vietnam spoedig tot geheel zuidoost- Azië zal worden uitgebreid, dat ver dergaande ontwikkelingen zelfs niet zijn uitgesloten. Gezien het toch nog weinige succes dat de Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam behalen, zal bij de Vietkong en bij China de be hoefte aan vreedzaam overleg nog niet zo groot zijn. We kunnen slechts ho pen. dat de diplomatieke aandrang zo sterk zal zijn. dat ook deze partij gaat inzien beter eieren voor haar geld te kunnen kiezen dan de slach ting van zovele mensenlevens voort te zetten. Erg optimistisch laat de naaste toe komst zich niet aanzien. Kennis is niet alleen macht, maar ook welvaart. Dat geldt in het bijzonder voor de industriestaten, die enorme sommen gebruiken om nieuwe mili taire middelen te ontwikkelen en eveneens om nieuwe technische procé dé's uit te dokteren, niet alleen om het leven van de burger meer com fort te geven, maar ook om de werk gelegenheid in stand te houden en uit te breiden. De organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling heeft 'n rapport uitgegeven waarin vergeleken wordt wat de VS. west-Europa en de sowjet-unie op dit gebied van tech- nisch-wetenschappelijk onderzoek en ontwikkeling (research and develop- ment) kent iedere regering en er is geen land of de overheid heeft op de een of andere manier maatregelen ge nomen om er voor te zorgen dat het wetenschappelijk onderwijs de man nen kan leveren die nodig zijn voor dit speurwerk. Het rapport van de O.E.S.O. consta teert dat west-Europa als geheel zo wel met de V S als met de U S.S R vergeleken akelig achteraan komt stoffen bij het wetenschappelijk hoger onderwijs. 4 tegen 1 Er is hier sprake van een achterstand die voorlopig niet is in te lopen, ook al worden alle ambitieuze plannen op Door de gladheid van het wegdek ontstond op de Oude Utrechtseweg een botsing tussen twee personen auto's. De wagen van de heer A. F. M. B. stond voor zijn woning op de Oude Utrechtseweg en achter deze auto kwam de heer A. W. M. uit Bilthoven aanrijden. Toen hij moest remmen voor een tegenligger, gleed de wagen echter door en botste tegen de auto van B., die daardoor werd voortge duwd en tegen een boom tot stilstand kwam Beide wagens liepen flinke schade op. Woensdagavond trof de politie op de Vredehofstraat een man aan, die naast een bromfiets lag. Het bleek dat de man. de Spanjaard J M. M., 30 jaar, wonende te Laren, door de koude was bevangen. In café Soestdijk werd de man behandeld, waarna hij zijn tocht kon vervolgen. Dr. Schutte verleende hulp. Daar ons steeds gevraagd wordt naar jeugdvoorstellingen in de omgeving van Soest maken wij u attent op de film voorstelling ,,Ali en zijn kameel", die zaterdag. 15 jan. aanvang 14.15 uur, in Amicitia (Amersfoort) wordt gege ven. Het lijkt wat voorbarig, nu we nog midden in de winter zitten, al over kamperen te praten. Maar de koude temperatuur buiten belemmert ons niet om in de warme binnenkamer alvast met vakantieplannetjes te spe len. Het nieuwe foldermateriaal begint bij ons binnen te komen en wij kunnen U al wat op weg helpen met bijvoor beeld „een echt eigen huisje in mid den Drente", camping ,,'t Hoge Hexel" te Wierden en het gemakkelijke boekje Holland Camping, waarin alle adres sen van kampeergelegenheden in ons land zijn opgenomen. U kunt er al eens in snuffelen, als u wilt. En gelukkig hebben we iedere fomer weer de kans. dat het een goede zomer wordt Duimen f De heer Roosjes heeft dezer dagen nog eens uitdrukkelijk gesteld, dat de televisieprogramma's een grote ver scheidenheid moeten bieden en het kijkdichtheidscijfer geen norm mag zijn. Er zijn natuurlijk programma's, die een zeer groot aantal kijkers trek ken. maar dat mag geen reden zijn om niet uitzendingen te brengen, waarvan men bij voorbaat weet dat ze geen grote kijkdichtheid zullen hebben Dat lijkt ons een reëel stand punt. Temeer nog omdat een grote kijkdichtheid nog niet altijd wil zeg gen, dat de kijkers werkelijk genieten. In het afgelopen jaar trokken de shows van Toon Hermans en Wim Zonneveld, alsook de voetbalwedstrij den de meeste kijkers. Van deze uit zendingen zullen de meeste kijkers wel veel plezier gehad hebben al zul len de Rotterdammers met gemengde gevoelens aan de wedstrijd Real Ma dridFeijenoord terugdenken, die de stadionclub op beschamende wijze van zijn cupillusies beroofde Maar ook de songfestivals hadden een grote kijk dichtheid Men verwachtte toen iets bijzonders te zien. maar ieder weet wat er tenslotte uit de bus kwam. Het Grand Gala du Disque dito „Zo is het toevallig ook noge~-s een keer" trekt ook een zeer hoog percentage kijkers Toch is het een omstreden programma, waarover de meningen verdeeld zijn en zullen blijven. Overigens krijgen we de indruk dat althans één minderheidsgroep noch bij de televisie noch bij de radio ge heel aan zijn trekken komt Dat zijn de liefhebbers van klassieke muziek. Gezien het toenemend concertbezoek in onze dagen niet eens zo'n kleine groep. Nochthans hebben de radio zenders Hilversum I en II hun pro gramma's in het geheel niet ten gun ste van deze groep luisteraars gewij zigd, ofschoon de liefhebbers van de lichte muziek een groot deel van de dag nu op Hilversum III ruimschoots aan hun trekken komen. Nadat vorige week de vastgestelde vriendschappelijke wedstrijd tegen Baarn in verband met het slechte weer niet kon doorgaan, heeft B.D.C. voor zondag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Utrechtse Voor waarts op het programma staan Deze wedstrijd zal waarschijnlijk de generale repetitie betekenen voor de blauw-witten, voor de hervatting van de competitie. Als het weer meewerkt, zal men kunnen vaststellen of de rust periode de conditie van de B.D.C.-ers ten goede is gekomen of niet. De spe lers hebben in deze periode wel stevig doorgetraind, hoewel Dorrestein nogal vaak verstek liet gaan. Hij is voor de wedstrijd tegen Voorwaarts dan ook buiten het team gehouden. De opstelling van B.D.C. 1 luidt: doel Kok; achter Voet en v. d. Mast; mid den Van Asch. v d. Hengel en Bakker; voor Wigtman, Beijer, v. d. Lugt, Brouwer en Westerveld, B D.C. 8 gaat zondag bij Amsvorde 6 proberen zich door een mogelijke overwininng van hekkesluiter Amsvor de 6 te distanciëren. B.D.C. 10 speelt thuis tegen De Zebra's 7 en zal trachten de twee pun ten in eigen huls te houden, wat ook wel enigszins de verwachting is. Mej. H. C. J G. alhier verleende met de door haar bestuurde auto geen voorrang aan de autobestuurder A. J. B. eveneens uit Soest. Eerstgenoemde kwam uit de Lindenlaan en laatst genoemde reed op de Van Weedestraat (voorrangsweg). Beide wagens werden beschadigd. dit gebied verwezenlijkt, wat nog he lemaal niet zeker is. In ieder geval zal ook tussen 1970 en 1980 west-Europa aanzienlijk minder voorzien zijn van wetenschappelijke „bronnen" dan de twee wereldmachten. Aan inlopen van deze achterstand valt haast helemaal niet te denken wat de militaire sector betreft, daar is de verhouding V.S. - w-Europa 4:1, maar ook op burgerlijk, zo men wil: vreedzaam gebied is de achterstand overweldigend De cijfers in het rapport zijn met enorme moeilijkheden bijeengebracht en samenstellers Christophet Freeman en Alison Young pretenderen niet dat ze er in geslaagd zijn ze helemaal precies bij elkaar te krijgen Boven dien moest rekening worden gehouden met een verschil in salariëring en kos ten van instrumentarium, die in de V.S. ongeveer drie, vier keer zo hoog liggen als in de sowjet-unie en in Europa Van het nationaal inkomen besteden de V.S. 3.1 aan research, de sow jet-unie iets tussen de twee en drie procent en west-Europa 1.6 waarbij grote verschillen zijn tussen het ene en het andere land België 1 Ne derland 1.8 Engeland 2.2 In de V S. werken ongeveer een mil joen wet^rschansmensen aan ,.r d". in de U.SS.R. een vergelijkbaar aantal, in west-Europa ongeveer de helft van wat het vergelijkbaar aan tal geweest zou zijn. Dure import Anders gezegd in de V.S. is dertig procent van de beschikbare weten schapsmensen bezig met speurwerk, in Europa is dit minder dan twintig procent als geheel, met Engeland en Nederland als enigen die net boven de twintig procent uitkomen. Een konsekwentie hiervan is dat Eu ropa ontzaglijk veel wetenschappelijke kennis in de V.S. koopt, uiteraard voor zover de Amerikanen daartoe be reid zijn Industrielanden als Enge land. Frankrijk en Duitsland betalen ongeveer vijf keer zoveel voor uit de V.S. geïmporteerde „know how" dan de Amerikanen omgekeerd uit die lan den kopen (resp 5. 1.5 en 4.8, voor west-Europa als geheel was het cij fer 5,6). Dit soort importen schil deren hoe zwaar Europa moet beta len om technologisch ..bij" te blijven en hoe gering zijn eigen aandeel is in de gemeenschappelijke pot van technisch-wetenschappelijke kennis. Het zijn geen cijfers waaruit men pes simistische conclusies hoeft te trek ken voor de toekomst van Europa. Het zijn wel cijfers die aangeven hoezeer het oude werelddeel op een voornaam punt van het fundament der welvaart in industriële naties - landen dus waar de meerderheid der bevolking niet in de landbouw, maar in de fabriek zijn brood verdient - bepaald niet met zijn tijd is meege gaan. En nu een kostbare achter stand moet proberen in te lopen wil Europa niet degraderen tot een soort tweederangsgebied tussen de V.S. en U.S.S.R. De Groninger Vereniging Martini be gon 1966 zeer goed. In het St. Josef- gebouw werd woensdagavond de ge bruikelijke nieuwjaarsvisite gehouden. Volgens de voorzitter, de heer Th. Hulshof, die alle leden een voorspoedig nieuwjaar toewenste, kan Martin! nog groter worden, daar veel Groningers, die in Soest woonachtig zijn, nog geen lid zijn. Het Groninger Volkslied werd uit volle borst gezongen waarna de koffie kwam met de aloude „knijpertjes". Het Baarnse trio, „De Barino's". dat het vrolijke gedeelte van de avond verzorgde, heeft dat tot ieders tevre denheid gedaan Naast passende mu ziek, werden enige kleine schetsjes opgevoerd. Imitatie en spelletjes volg den elkaar op. Martini heeft hiermede de leden een verzorgde avond aange boden. In Amersfoort worden morgenmiddag de wedstrijden in het kader van het toernooi voor het Prinses Beatrix Fonds voortgezet met de tweede, te vens laatste ronde. Na afloop van het wedstrijdprogramma zullen dt winnen de pupillenelftallen in de poules de finale-wedstrijden spelen. De voetbal lertjes spelen twee maal drie minuten. Het zaalvoetbaltoernooi wordt gehou den in de Sporthal. In de eerste ronde is er in sommige poules nog geen tekening gekomen, mede door de vele 0-0 uitslagen. De organiserende vereniging, het Amers- foortse Cobu Boys, heeft daarom de bepaling gewijzigd, dat bij drie cor ners een strafschop wordt genomen. Dit is teruggebracht tot twee corners. De Soester voetballertjes spelen de volgende wedstrijden: Soesterberg- G.V.V V.Hooglanderveen-S.E C. A P W C.-B.D C SE C -Woudenberg; Soesterberg-Valleivogels, B.D C -Hoog landerveen Soesterberg-Spakenburg en S.E.C.-BD C Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks hoendereieren van f 15,50 tot 16.50. Middenprijs 15.75. Prijs per kg 2.50 Het is een merkwaardig geval met bondskanselier Erhard Na zijn stem busoverwinning van deze herfst had hij gemakkelijk ook het voorzitter schap van zijn partij kunnen opeisen. Nierpand die het de overwinnaar ge weigerd zou hebben. Intussen heeft de oude Adenauer afstand gedaan van dit voorzitterschap met de mededeling dat hij liever Erhard niet op die stoel 'ag zitten. Dit ging gepaard met een moesje dat beide ambten niet te ver enigen waren. Wat niet wegneemt, dat ,der Alte" zelf jaren lang wel kans zag zowel het een als het ander te doen. Nu maakt Dufhues de beste kansen, 'n omstandigheid die als het ware een klap is in het gezicht van politicus Erhard. Die bovendien teruggekomen is uit Washington met een fraai commu niqué en het voorstel dat de Duitsers ook mee zouden doen aan de ruimte- vLuiti/plannen - die voor een tocht naar Venus bestaan. Dat er ook nog zoiets is als een on opgeloste zaak van de kernwapens - en dat Ehard op dat punt de Ameri kanen haast heeft moeten vragen dit maar in de doofpot te stoppen - maakt dat geen Duitser de reis naar Was hington als een groot succes kan zien, hoe ze ook denken over eventuele Duit se medezeggenschap over de kernwa penstrategie van de N.A.V.O. Verblekende glans. Daar komt nog bij dat niet alleen Adenauer, maar ook bondspresident Lübke ijverig ~>ï:it voor een grote coa litie <dus met de socialisten van Brandt) wat nu juist iets is wat Er hard al bij de verkiezingen van de hand heeft gewezen. En dan komen er berichten van een Julianaplein 1921 Julianaplein 1966 Ziet U in 1966 nog de bomen van 1921 verminderde Duitse concurrentiepositie, over zeer noodzakelijke besnoeiingen in de begroting, gepaard gaande met di verse verhogingen van prijzen en be lastingen. Daarmee gaat ook bij dege nen die Erhard minder als politicus dan als econoom waardeerden, een stuk af van de glans, die deze zich verwierf als vader van het „Wirt- schaftswunder" Kortom de kritiek op Erhard is nooit zo fel geweest als nu. wat des te meer tot uiting komt omdat de S P D. onder voornamelijk prof. Schmidt als eco noom en Herbert Wehner als politiek tacticus juist opzetelijk fel is. Die par tij wijt het verliezen van de verkie zingen eraan dat ze teveel de rol heeft gespeeld van „een C.D.U., maar dan beter". Stuurloos. Nu is dat allemaal niet zo erg wan neer de omstreden kanselier zali een politiek programma heeft dat althans enigermate aanspreekt. Maar dat heeft hij nu juist niet. Het resultaat is dat geen Duits kabinet na de oorlog zo zwak heeft gestaan ten opzichte van oppositie en ook ten opzichte van op roer in eigen gelederen. Dat komt nu juist op een tijdstip dat de Europea nen - althans die van de zes - juist een duidelijk politiek tegenwicht nodig hebben tegen een man als De Gaulle. die zonder het uit te bazuinen voor zichzelf drommels goed weet wat hij wil. Het bewind-Erhard heeft ook geen ei gen plan hoe het moet met de relatie en opzichte van het oosten, met name de D.D.R De stuurloosheid die in Bonn aan de dag treedt, is natuurlijk in de eerste plaats voor de Duitsers zelf on aangenaam en wellicht ook zeer scha delijk. Het akelige is dat Bonn ook de hoofd stad is van de sterkste staat van west- Europa en niet in staat blijkt haar de leiding te geven die de overigen er /an mogen verwachten. Waarbij men niet alleen hoeft te denken aan de EEG Er is ook nog zoiets als de Kennedyronde voor verlaging van dou ane-tarieven en vergroting van de we reldhandel. Er is ook de nodige her vorming van de N.A.V.O. Dat zijn ook punten waarop doelbewust gerichte Duitse politiek de doorslag zou kunnen geven. Zoals de zaak er nu voorstaat is er in Bonn niets doelbewusts en niets duidelijk gericht. Ook de buurstaten delen mee in de misère van een Duitse bondskanselier die wel in staat bleek verkiezingen te winnen, maar niet om een regering zo krachtig te leiden als de omstandig heden van hem vergen. Indien de gemeenteraadsverkiezingen welke dit jaar zullen plaatsvinden, vlak voor Kerstmis waren gehouden, zou de Partij van de Arbeid de voor Nederlandse verhoudingen zeer grote winst van 3 hebben gemaakt en daarmee zijn achterstand op de KV.P vrijwel hebben ingelopen Dat is de eindconclusie van een onderzoek, dat het N I P O kortgeleden in opdracht van de N.CRV heeft ingesteld De vraag ..Op wie zult U stemmen werd gesteld aan een voor een enauete zeer groot aantal personen, en op grond hiervan mag men aan de con clusie zeker wel enige waarde toe kennen. Men heeft trouwens onlangs in Frankrijk nog kunnen constateren, dat dergelijke opiniepeilingen de plank nooit ver misslaan. Interessant was voorts, dat de poli tieke voorkeuren van de jonge kie zers (beneden de 25) apart waren vermeld. Hieruit bleek duidelijk, dat extreme partijen als de PSP en de Boerenpartij veel aantrekkingskracht op de jongeren uitoefenen, maar dat ook de twee grootste partijen veel jeugdige kiezers zullen aantrekken Volgens dit onderzoek zou de forse stemmenwinst van de P.v.d.A. o.m. ten koste gaan van de A R en de K.V.P die iets zouden teruglopen. De C.H.U. zou iets vooruitgaan, vermoedelijk vooral ten koste van de Boerenpartij. Weinig hoopvol zijn de perspectieven voor de W Ddie als oppositiepar- Het gebeurt niet zelden, dat „het pu bliek" zich verbaast over door recht banken uitgesproken vonnissen. Vooral het verschil in strafmaat houdt de gemoederen bezig Waarom krijgt de man. die 's nachts, terwijl er geen mens op de weg is, onder invloed op een fiets zit, twee weken gevangenis straf en waarom de man, die anderen (al dan niet onder invloed) lichame lijk letsel toebracht alleen maar een voorwaardelijke straf of een geldboete? Het is begrijpelijk, dat niet alle straf fen hetzelfde kunnen zijn. Ieder geval kent immers z'n bijzonderheden, om standigheden en achtergronden, die de strafmaat zwaar of minder zwaar la ten uitvallen. De in de aanhef ge noemde voorbeelden zijn twee uiter sten. maar ze zijn slechts bedoeld om te laten zien. dat er soms wel dege lijk (te) grote en zelfs onbegrijpelijke verschillen in strafmaat zijn. Dit is overigens niet alleen in ons land he-t geval. In Duitsland heeft een dergelijke „uit schieter" geleid tot een hongerstaking en vragen in de Bondsdag. Het gaat over een kwestie, die in Duitsland het geval-Kreuzer wordt genoemd. Nadat tegen de officier van justitie te Bonn, Manfred Kreuzer. wegens het veroorzaken van een aanrijding onder invloed van sterke drank een voor waardelijke gevangenisstraf was uit gesproken, houdt namelijk de vraag de gemoederen bezig, of deze straf op zettelijk te mild is geweest. De officier van justitie reed een straatveger aan en koos daarna het hazepad. Dit laatste strafbare feit verloor iets van zijn kracht, doordat Kreuzer zich enige uren na het ongeluk zelf bij de politie aangaf Hij bleek 2 pro mille alcohol in zijn bloed te hebben. Hij kreeg een maand voorwaardelijke gevangenisstraf, een boete van 600 mark en zijn rijbewijs werd voor on bepaalde tijd ingetrokken. Als protest tegen het vonnis is een 24-jarige journalist uit Stuttgart een week in hongerstaking gegaan Hij moet een week de gevangenis in, terwijl zijn rijbewijs voor 5 maan den is ingetrokken. Een en ander om dat hij um drie uur in de morgen met zijn auto tegen een lantaarnpaal was gereden. Hij bleek 0.88 pro mille al cohol in het bloed te hebben. Niemand werd bij de botsing geraakt of gewond. De journalist nu vindt zijn vonnis in vergelijking met dat. tegen Kreuzer veel te zwaar. Vandaar ziin hongersta king en de vragen in de Bondsdag. De komende weken zal hierdoor ook het ministerie van justitie in Bonn in de Bondsdag zijn standpunt moeten bepalen tegenover dit geval, dat een storm van verontwaardiging in Duits land heeft opgeleverd De socialistische afgevaardigde Josef Felder heeft de minister van justi tie gevraagd of deze redenen ziet om met de ministers van justitie van de deelstaten het probleem van een recht vaardiger en evenwichtiger beoorde ling van dronkenschapsdelicten en het vluchten van de dader bij ongevallen met motorrijtuigen onder ogen te zien. Het is. ook al gezien het geval dat aanleiding was tot deze vraag, te ho pen. dat de minister van justitie de vraag positief beantwoord. Die twijfel van: er zit een luchtje aan dit von nis, moet worden weggenomen, al had ze beter niet gewekt kunnen worden. Vrouwe Justitia is het symbool van het recht. Dat moet ze blijven, maar door zulke kwesties valt het niet mee om overeind te blijven, zelfs voor Vrouwe Justitia niet. KANTMAN. tij zelfs nog een gering verlies zou lijden. Opvallend is hoe gering deze partij de jeugd trekt. Zou nog tien procent van de Nederlanders boven de 25 op deze partij stemmen, van de jonge kiezers slechts ruim 7 pro cent. Een opvallend verschil, groter dan bij alle andere partijen. Internationaal gezien is deze ontwik keling overigens volkomen normaal, want in vele landen (b.v. Duitsland en Frankrijk) gaat de winst van de linkse partijen niet zozeer ten koste van de christelijke centrumpartijen, als wel van de liberalen en andere behoudende groeperingen, die vooral de jongeren aanspreken. Morgenmiddag, te 3 uur, zullen, onder toezicht van politie en brandweer, op twee plaatsen in de gemeente, kerst bomen worden verbrand, n.1 te Soest dijk op een terrein in het Nassau- plantsoen en te Soest-Zuid op het ter rein aan de Eikenlaan nabij de spoor lijn. De bomen kunnen te 3 uur op ge noemde terreinen worden gebracht. Oud damesrijwiel, wit kinderwantje, blauw sportbroekje. autosleutel, wiel dop van V.W.. bruine bontmuts, sjaal, blauwe glacé dameshandschoen, tas met brodtrommel. grijze pet. pikeur- zweep, portemonnee met geld, twee sleutels met naamplaatje. Komen aanlopen zwart hondje. Komen aanvliegen groene parkiet Programma voor zondag. Thuis: 11 uur: dames, Soest 2-S.C.H.C. 4. 12.30 uur: dames, Soest 1-S.C.H.C. 2. 14 uur: heren. Soest 1-Hilversum 4. Uit: 12 uur: heren. Vet.-Hilversum B. 12.30 uur: S.C.H.C. 6-Soest 2.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1