pi Gemeenteraadsvergadering Amsterdamse annen VAN WIEREN Toekomstplannen van Amerika in gevaar SMIT'S GEVESTIGD RIJWIELHANDEL «COLENSO L0CHTENBERG C. KLOMP Telefoonnummer ziekenauto 5980 Schrijf-, Tel- en Rekenmachines A. E. RADEMAKER SPEEK Vietnamese oorlog te duur Ook voor buitenlandse tijdschriften Pockethall - Boekhandel Officiële mededelingen S.E.C. A-junioren in zaalvoetbaltournooi ■'w «dsxmt klaar HS li* POimPM SNAAR" Ruitersportvereniging verzorgt inrichting foyer binnenmanege R.K. Openbare Bibliotheek S.E.C.-spelers voor zaalvoetbaltournooi Soester Turnclub heeft drukprogramma Wedstrijden van B.D.C. Lenssen+de Wolff MerJische dienst. PREDfKBEURTF1 R.K. Kerkdiensten De raad onzer gwneente komt in openbare zitting bijten op woensdag, 19 januari, te 19.30 uur. ten gemeen tehuize, ter afdoening van de navol gende agenda: 1 Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 15 december 1965. 2 Ingekomen stukken, a Besluit van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 17 november 1965. 5e af deling, nr. 931/2728. waarbij het par tieel uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr 3038 c a is goedgekeurd, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. b Koniklijk Besluit van 24 november 1965 nr 16. waarbij de besluiten van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 23 september 1964 nr 2715'63/2300 en nr. 2743'63/2300. waarbij, met ver nietiging van het raadsbesluit van 18 september 1963. afd. I. nr. 2321, is bepaald dat de raad alsnog is ge houden medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 te verlenen voor de aanschaffing van een wasmachine en een centrifuge ten behoeve van de Chr. school voor v.g.1 o. en de r.k meisjesschool voor v.g.l.o.. zijn vernietigd, met voorstel dit Koninklijk Besluit voor kennisge ving aan te nemen. REMINGTON - ADLER - EVEREST ELECTRISCHE TELMACHINES vanaf f297.50 KANTOORBOEKHANDEL Laanstraat 44 - Telef. 2957 c Schrijven d.d. 27 december 1965 van de heer C. C van Weert te Soester- berg. waarin hij bedankt als lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Besluit van de voorzitter van het centraal stembureau ter benoeming van mevrouw P M van Kleef-Beck tot lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, e Schrijven van de direkteur van het easbedrijf te Soest d d. 23 decem^pr 1965 inzake de gasdruk, met voor stel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. f Schrijven d.d. 23 december 1965. afd 2B nr. 2250 ^744 van gedeputeerde staten te Utrecht, waaruit blijkt dat goedkeuring is verleend aan het raads besluit van 17 november 1965, afd. 1. nr. 4258 tot onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte van de Kostverlorendeg, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen g Mededeling van de voorzitter van het centraal stembureau dat mevrouw P. M. Kleef-Beck de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente heeft aangenomen, met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. 3 Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling inzake het geneeskundige schooltoezicht. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van leermldelen ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. Soest-cen- trum. 5 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een beplanting op het gemeente- terrein aan de Kerkstraat. 6 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouwing van het restaurant en het aanbrengen van enige verbeteringen bij het Soes- ter Natuurbad. 7 Voorstel inzake subsidiëring van op- AmerrfoortseïJroat 2224 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. In Amsterdam koestert men grote Idee- en en plannen. Helaas - en in dit op zicht verschillen de Amsterdammers van bijvoorbeeld de Rotterdammers hebben deze plannen zelden betrek king op de werkelijke problemen en noden van onze hoofdstad. Nu wil Amsterdam zo graag de olym pische spelen van 1972 organiseren. Kosten f 800 miljoen enAmster dam heeft alleen maar schulden, dus het rijk. d.w.z. de belastingbetaler moet dit financieren. Misschien zou de hoofdstad in 1980 eens over de or ganisatie van deze gigantische en kostbare spelen kunnen denken. Voors hands hebben gemeente en rijk het geld wel voor belangrijker zaken no dig. Voorts zou een deel van de hoofdste delijke bevolking het wel gezellig vin den dat de winkels 's avonds geopend zouden zijn. Het geeft zo'n leuke sfeer. Wij vragen ons af, of het winkelper soneel daar ook zo over denkt. En de kleine middenstander, die geen perso neel genoeg hebben om een roulatie systeem in te voeren, dat er toe leidt dat geen enkele verkoper of verkoop ster langer behoeft te werken dan de wettelijke voorschriften toelaten. Wij dachten, dat dit plan onmogelijk te verwezenlijken zou zijn. Indien de gemeenteraad het toch zou goedkeuren dan zou men de grote zaken en waren huizen bevoordelen ten koste van de kleintjes. En of het winkelpersoneel van de grote bedrijven het wèl leuk zou vinden om enkele avonden per week in touw te zijn! Hebben de Amsterdammers nu werke lijk niets anders aan hun hoofd dan gezelligheid? Bouw eerst eens aan de plannen die al tientallen jaren in de laden liggen l leidingsscholen voor kleuterleidsters 8. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a het bestuur van de Vereniging voor Chr. onderwijs te Soesterberg voor de aanschaf van meubilair ten behoeve van de Chr. school voor g.l.o. aan de Gen. Winkelmanstraat: b. het R.K. schoolbestuur te Soester berg voor de aanschaf van hulpmid delen ten behoeve van de St. Caro- lusschool voor g.l.o. 9. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Soesterbergse- straat 71. 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een benzinepompinstallatie aan de Post weg 11 Voorstel tot het beschikbaar 6tellen van een krediet voor de bouw van een brandweergarage. 12. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 17 november 1966 inzake vestiging van een zakelijk recht ten behoeve aan de Prov Utrechtse Elektriciteits Maatschappij N V. 13 Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: a. aan de Steenhof f straat van het R.K. Kerkbestuur te Soest b. aan de Dorresteinweg van P. A Hilhorst aan de Smitsweg van mevrouw J. H Casander-Bruijnen. d. nabij de Koningsweg van W N. Berkhof. 14 Voorstel tot aankoop van grond gelegen: a. aan de Smitsweg van P. C. van Schadewijk. b. aan het le Heeserlaantje van J. G. A. Dorrestein en J Ramselaar; c. aan de Soesterbergsestraat van R K. Wehmann; d. aan de Laanstraat van W de Bree; aan de Beckeringhstraat van T. Spelt; f aan de Lange Brinkweg van F. C Roest g. aan de Beukenlaan van C Wortel; h. aan de Rademakerstraat van E G J. Scheerder: i. aan de Soesterbergsestraat van J Buitendijk. j. aan de Hartweg van J v. d. Horst 15 Voorstel tot verkoop van grond gelegen a. nabij de Prins Hendriklaan aan J Goedbloed; b aan de Prof. Lorentzlaan aan A P van Breukelen. Van Weedestraat 40 Telefoon 4361 16. Voorstel tot ruiling van grond met opstal gelegen aan het 2e Weteringpad en de Dorresteinweg. 17 Voorstel tot het intrekken van het besluit tot onttrekking aan het open baar verkeer van de Korndorfferlaan te Soesterberg 18 Voorstel tot het inbrengen van grond ln het grondbedrijf 19. Voorstel tot het weigeren van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een houtzagerij aan de Peter van den Breemerweg 20 Voorstel tot aanvaarding van een erfstelling. 21 Voorstel tot het verlenen van sub sidies aan de Oranjeverenigingen te Soest en Soesterberg. 22. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de bouw van een overdekt (school-) zwemln- structiebad 23. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid mevr. P M van Kleef-Beck 24. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullenu krediet voor de uitbreiding van de brandweergarage te Soesterberg. 25 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpma- ken van gronden gelegen in Colenso (complex II) 26 Voorstel tot vaststelling van een Baatbelastingverordening Drinkwa tervoorziening super-onrendabele per celen". verwachten dan ook. dat president Johnson binnenkort de Amerikanen zal vragen de buikriem wat strakker aan te halen. Een belastingverhoging lijkt onvermijdelijk, maar de president heeft van zijn adviseurs te horen ge kregen. dat een dergelijke verzwaring wel eens een onverantwoorde rem kan betekenen op de groei van de Ame rikaanse economie. Dan bezuinigen op de „Great Society"? Met minder uitgaven voor de woningbouw, de strijd tegen de armoede en de gezond heidszorg? Dat Is voor president John son geen aanlokkelijk politiek voor uitzicht. Hij is met zijn ..Great Socie ty" de verkiezingen ingegaan. Wan neer hij zijn beloften niet kan nako men, door welke oorzaak dan ook. kan dat wel eens gevolgen hebben voor de volgende presidentiële verkie zingen. Inmiddels zijn er heel wat Ameri kaanse politici, die aandringen op be lastingverzwaring. ook al betekent dit een rem op de welvaart De democra tische senator Gale McGee zei: ..Dlt is een uitje van de zondagsschool. We doen er beter aan geld te vinden om de oorlog ln Vietnam uit de breiden en te winnen. Zoals we in 1940 een tweefronten-oorlog moesten voeren, staan we vandaag voor de noodzaak tegelijk de agressie ln Vietnam en de sociale achteruitgang aan het thuis front te bevechten". De Amerikaanse president. Lyndon B Johnson, heeft niet zonder zorgen het nieuwe jaar 1966 begroet De Ameri kaanse regering heeft grote financiële problemen. Wie dacht, dat minister Vondeling, de man die tie Neder landse schatkist bewaakt, met recht kan zeggen - na al het parlementair gekrakeel rond de belasting verzwa ringen. die 1 januari zijn Ingegaan - dat hij het moeilijk heeft, moet eens kijken naar de Amerikaanse over heidsuitgaven. Niet voor niets zeggen Amerikaanse commentatoren, dat pre sident Johnson na twee jaren rege ren nu voor zijn zwaarste beslissing staat op het punt van de binnen landse politiek. Zijn probleem is: hoe moet de oorlog in Vietnam worden be taald zonder dat het programma voor en hoe is daarbij een ernstige inflatie zijn ..Great Society" in gevaar komt of een aanzienlijke verzwakking van de Amerikaanse economie te vermij den? De Great Society" is een leuze, die president Johnson lanceerde in de verkiezingsstrijd met zijn radicale te genstander Barry Goldwater Een term. die vrijwel onvertaalbaar is. nog het best kan worden omschreven als ,,De Ideale Samenleving" Het was niet zo maar een leuze van de Amerikaanse president. Hij had met zijn medewer kers een heel programma opgesteld om in de komende jaren de woon- en leefomstandigheden in de Verenigde Staten en tevens de sociale voorzienin gen aanzienlijk te verbeteren. De re gering zou daarvoor grote bedragen beschikbaar moeten stellen. De drie belangrijkste onderdelen van dit am bitieuze programma voor de ..Great Society" zijn: ..De oorlog tegen de ar moede" - op papier gezet door pre sident Kennedy. vier dagen voor hij werd vermoord, en nu uitgevoerd door president Johnson om de levensom standigheden van de 37 miljoen arme Amerikanen <één vijfde deel van de totale bevolking) te verbeteren. - een bouwactie voor mensen met lagere inkomens en een belangrijke uitbrei ding van de openbare voorzieningen voor gezondheid, onderwijs en maat schappelijk welzijn. Deze plannen hebben de Amerikaanse begroting voor 1965/1966 (het Ameri kaanse begrotingsjaar loopt van juli tot juli) opgeschroefd tot een totaal van liefst honderd en vijf miljard dol lar (ruim 350 miljard gulden) aan staatsuitgaven. Meer dan de helft (53 miljard dollar is bestemd voor de fensie. de rest voor de civiele program ma's als de ..Great Society". De aan vankelijke raming van de Amerikaan- Steenhoffstraat - hoek Raadhuisstr Telefoon 2761 se uitgaven in deze periode benaderde de honderd miljard dollar. De uit breiding van de oorlog in Vietnam heeft echter de uitgaven aanzienlijk vermeerderd. De Amerikaanse rege ring houdt nu rekening met een te kort van ongeveer 8 miljard dollar als in juli de eindbalans wordt opge maakt. Ter vergelijking: dit bedrag is ongeveer gelijk aan wat Nederland ln een heel jaar voor overheidsdoel- einden uitgeeft. AFSLUITING GEDEELTE KOSTVERLORENWEG Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kermis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12. 2e lid van de Wegenwet, dat vanaf 14 januari 1966 gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht d.d. 23 december 1965. afd 2 B. nr 2250/2744, alsmede het daarbij goedgekeurde be sluit van de raad dezer gemeente d.d. 17 november 1965, afd. I nr. 4258. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Kostverloren- weg - wegnummer 91 - vanaf de grens met de bebouwde kom Soest tot het eindpunt van deze weg in zuidwestelijke richting, gelegen op de kadastrale percelen sectie G. nrs. 4348 en 4347 (ged Van de beslissing van Gedeputeerde Staten staat beroep open op H.M. de Koningin. Dit beroep kan worden in gesteld door iedere belanghebbende ui terlijk op de dertigste dag nadat deze aankondiging heeft plaats gehad Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, doch worden ingediend bij de Commissaris der Ko ningin in deze provincie. Soest, 13 januari 1966. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 BG.G 02950.17727 Met dlt tekort voor ogen vraagt men zich af wat daarna moet gebeuren Het staat zonder meer vast. dat het Vietnamese konflikt de Amerikaanse schatkist nog meer geld gaat kosten, menen de regeringswoordvoerders in Washington De oorlog in Vietnam kost de Amerikanen op het ogenblik rond twee miljoen dollar (zeven mil joen gulden per dag. Tegen de zomer zal dit zijn opgelopen tot drie mil joen dollar perdage Tegen de zomer zal dlt zijn opgelopen tot drie miljoen dollar per dag. De Amerikaanse defen sie-uitgaven zullen hierdoor toene men met zeven miljard dollar Als de civiele uitgaven op hetzelfde peil blij ven. betekent dit een nieuw budget van 112 miljard. Niemand twijfelt er echter aan of ook de civiele uitgaven zullen grpter moeten worden met on geveer drie miljard dollar. De enige oplossing kan zijn - bezui nigen en nog eens bezuinigen. Velen Het junioren A-elftal van S E C. zal morgenavond deel nemen aan het zaalvoetbaltournooi. dat in de Expo hal in Hilversum zal worden gehou den De groen-wltten spelen in één van de vier poules van elk vier clubs. Naast S E C. hebben voor dit door de Hllversumse voetbalvereniging S I O S (zondagclub, derde klas onderafdeling) georganiseerde tournooi Ingeschreven A W Hercules. DOS, Lage Vuursche, Huizen. Laren LVV. Limvio. VBO, Voorwaarts. S D O Olympia. Domstad, Meervogels en vanzelfsprekend S I.O S zelf Om tien voor half zeven beginnen de aktiviteiten in de Expohal. wanneer pupillen- en aspirantenelftallen voor wedstrijden snelen Om kwart voor zeven zal Hilversums burgemeester Boot het tournooi ooenen In de pauze zullen cycle-speedway-demonstratles rrnrrpven worden De voorzitter van de HMversumse Sportraad, Ah Goubttz, zal om kwart voor elf de prijzen uit reiken Het ls waarschijnlijk, dat een equipe van bet televisieprogramma ..Sport in Beeld" aanwezig zal ziin om opnamen 'e maken voor de uitzending van zon dagavond. Bestuursleden van de orga niserende verenigingen hebben hier over al contact gehad met de pro- Tarnmaleiding De wedstrijden duren dertien minuten. Er wordt op twee velden gespeeld Het beginsein en het eindsignaal worden centraal gegeven Er wordt niet van speelhelft verwisseld om zodoende alle beschikbare tijd te benutten De maxi mum speelhoogte is drie meter Indien een ploeg drie hoekschoppen heeft toe gekend gekregen, krijgt ze een penalty te nemen Er zijn doorlopend vijf spelers ln het veld. inclusief de doelverdediger De reglementen staan echter toe. dat op elk willekeurig tijdstip een speler vervangen mag worden, zonder be paalde limiet. Hiervoor is geen toe stemming van de arbiter nodig. De feestelijke opening van de binnen manege van de ruitersportvereniging ..Soestdijk" vindt plaats op zaterdag 22 januari as Het feestprogramma bestaat uit: opening door 37 paarden, hogeschooldressuurnummer, carrousel rijden. voltige, jeugdlesdemonstratie. klaverbladrijden en Prlx Caprille- demonstratie. Eigen leden zullen alle onderdelen zelf verzorgen 's Avonds is er een gezellig samenzijn. Sinds 27 december van het vorig jaar is de ..primitieve" tijd voorbij: de ..luxe" van de binnenmanege is wer kelijkheid geworden. Bij de manege, die staat op het terrein van de heer J. Lasseur van ,,De Vrijheid" aan de Koninginnelaan. is een ruimte van vijf bij twaalf meter aangebouwd, die als kantine en foyer gebruikt zal worden. De inrichting van dit gedeelte van de ..binnenbak" stelde echter vele pro blemen In één van de bestuursverga deringen van de ruitersportvereniging „Soestdijk". die al sinds de oprichting „onderdak" vindt bij de manege van de heer Lasseur. werd het voorstel ge daan om de inrichting door de ruiter sportvereniging te laten uitvoeren en dan dit gedeelte van de binnenmane ge aan de heer Lasseur als openings geschenk aan te bieden. De bedoeling is. dat het behalve als foyer van de manege ..De Vrijheid" ook als „home" voor de ruitersport- vereniging zal dienen. De heer en mevrouw Lasseur waren enthousiast over dit initiatief. Zij waren blij deze medewerking van de vereniging te ondervinden en onderstreepten nog maals, dat belde, zowel manege „De Vrijheid" als de ruitersportvereniging ..Soestdijk" door nauw samen te wer ken aan de liefhebbers van de steeds aan populariteit winnende ruitersport veel genoegen kunnen schenken. Door deze overeenkomst zal de ver eniging niet alleen over een gezellig ingerichte foyer, pleisterplaats voor amazones en ruiter en hun „aanhang:", maar ook over vergader- en instructie ruimte beschikken. De uitvoering van het inrichten van de foyer berust bij de materiaalcommissie van de ruiter sportvereniging. De heer Timmers is voorzitter van deze commissie. In het met foto's verluchte tweede nummer van „Impuls", het clubblad van „Soest dijk", staat het ontwerp van het in terieur van de foyer. Voor de inrichting zullen attributen worden gebruikt, die passen in de sfeer van de ruitersport. Onder an dere brengt men twee stallantaarns aan, veertig sierstenen, oude hoefijzers en overgordijnstof met paardenmotief. Boeken over allerlei onderwerpen voor de Jeugd. Beke, Hugo. de koppige Sakser Bertram, De Jonge reizigers ln China Binder, Planeten onze buren ln het heelal. Blslnger, Samlr en de gouden wespen. - Het vriendinne tje van Irmts. Blankwaardt-Natan, Tlko, de muls. Bloemen, Boompje schud me maar. Blom, Loeloedji, kleine rode bloem Bodenhelm. Handje - Plak. Bouhuys, Een erf vol vriendjes - Hand in hand. Carbonnler, De Brazza, pionier ln Kongo. Cramer-Schaap, De Jongen met de herdersfluit. Cremer. Ken Je dit.... ken Je dat....? Dick. Sin terklaas, Kerstmis en Nieuwjaar. Flchter, Vliegende dieren. Graaf land. Abe Lincoln, van pionier tot president. Gray. Britannlcus ln Palestina. Hagers. Het grote avon tuur van twee kleine schippers. Harteveld, Florence Nlghtingale Ter Horst. Het groot zeeroversboek Houtman. Elndsteln - Ford Jansen. Uit klare bronnen. Jlrou, Miejo zoekt een vriendje De Jong, Sagen van Herakles. - De strijd om Troje. Kaye. Kwast gaat naar Ac- cra. Kinderen van Kaapstad Klnderkerstpocket Kom. Het atoom. Lamarque, Marlo en de meeuw - Timmy voor de televisie Lattimore. Junior, het negerjongetje Van Lennep. Ferdlnand Huyck Lepman en Schmitthenner. Als het weer donker wordtLobsenz. De wereld van de tnsekten Lum, De feestmaan CHEMISCHEEN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 Het A-Junloren-elftal van S E Cda.t zaterdagavond in de Expohal te Hil- versum deelneemt aan zaalvoetbalwed strijden, zal worden gevormd door da spelers E. Kamphorst, P v d. Bra- kel P van Boeyen. J Bosman, R Dór- restein. G Drost, D de Jong, J Har- deman, R v d Hoed, P C. J Hui- zinga en J Veenendaal Er mogen steeds maar vijf spelers (in clusief doelman) in het veld zijn. maar gedurende de 13 minuten speeltijd mag zoveel als men wil van spelers gewisseld worden 55* Agent PHOENLX RIJWIELEN Diverse modellen ln onze showroom aanwezig. AUTOPEDS KINDERRIJWIELEN DRIEWIELERS ALLE AANVERWANTE ARTIKELEN EERSTE KLAS REPARATIE-INRICHTING 1 Noorderweg 23 - Soestdijk - Tel. 5 9 8 0 (Ook voor de ziekenauto!) Morgen nemen enkele leden van de Soester Turn Club deel aan de door de Stiehtse Turnkring georganiseerde wedstrijden, die worden gehouden in de Sporthal te Amersfoort De S.T.C zal zijn vertegenwoordigd met een groep meisjes en dames. Het is niet de enige aktiviteit. die er voor de komende tijd op het programma van de Soester Turn Club staat De heer S. de Boer uit Utrecht zal de leiding op zich nemen van de turners, die het diploma voorturner willen be halen Een cursus hiervoor begint op 1 februari as. Het ls zeer waarschijnlijk, dat dit Jaar een begin zal worden gemaakt met traditionele wedstrijden om het Soester turnkampioenschap Hieraan zouden ook de verenigingen uit Soes terberg moeten deelnemen De S.T.C. heeft hier altijd positief tegenover gestaan en het bestuur zou het dan ook toejuichen, als het eens zover kwam, indien mogelijk dit jaar nog Binnenkort zullen hiervoor nadere besprekingen gehouden worden met de besturen van de betrokken vereni gingen ln Soest en Soesterberg Binnen de Soester Turn Club hebben zich enkele wijzigingen voorgedaan met betrekking tot de oefenavonden. Ook nieuw is. dat de lessen muzikaal zullen worden omlijst, hetzij met bandrecorder dan wel met piano Zondg is het eerste elftal van de voetbalvereniging BD.C opnieuw vrij. Het benut deze gelegenheid voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen Gooische Boys 1. Voor woensdag 26 januari staat de oefenwedstrijd tegen de betaalde jeugd van Hilversum op het programma. Deze wedstrijd begint om half acht 's avonds en wordt in Hilversum ge speeld. Het tweede elftal van B D C speelt zondag tegen Roda 1 een vriendschap pelijke wedstrijd. Deze tegenstander is wellicht een te zware opgave voor de blauw-witte reserves, maar gezien de laatste uitslag (12-1 en 12-3) van BD C. 2 mogen we toch op een niet te grote nederlaag rekenen. B D C. 8 komt zondag ln Amersfoort tegen K.VV.A in het veld. Als de Soesters het zesde team van de zwart witte thuisclub niet onderschatten, zitten er zeker reële winstkansen ln dit duel. Een overwinning van B.D.C. 10 is ook niet uitgesloten De Soesters heb ben nog geen enkel verliespunt ge boekt. De veteranen krijgen het zon dag echter niet gemakkelijk, nu Ac tief 8 de tegenstander ls. Toch zullen de blauw-witten zich ten volle geven en we verwachten dan ook een kleine overwinning van B D C. 10. S onroerendegoederen taxaties .hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: W J. Schutte. Burg Grothestraat 65. tel 2333 en J. Kuipers, Midelwijkstraat 34. tel 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-1330 uur J Rijks. Heideweg 41 Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuld". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36. tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr J. Senden, Simon Stevinlan 3, tal 03463-1359. b.g.g. 2001. Groene Kruis Zr. van Schaik, Duinweg 37, tel. 4Jr30. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds J. Mettau. 7 uur ds K van Liere. Kerkkoor. Woensdagavond 19 januari 8 unf. Oecumenisch avondgebed. Emmakerk 10 uur ds A. O. Zijlstra van Amers foort. 19 uur ds D M. Jallnk. Heeskapel 10 uur d£ D. M Jalink. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds A de Leeuw uit Boskoop. Ichthns Kerk 10 en 5 uur ds J Fokkema. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds H J Lambers Heers pink. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der l0O. Bed HA GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8 30 en 3 uur ds Van Herksen van Hilversum. CHR GEREFORMEERDE KERK Geen opgave. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal Vrijdag 21 januari. 7 30 uur. ds Van Haaren van Amersfoort. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds J. F Kruyt. (NH). EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur Eerwaarde heer J. B Oos- terwelder van Amsterdam. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag. 10 uur. bijbelstudie 11 uur de heer P. Sol. B A ARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 30 ds H C. Valeton EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds W. F. Schröder. KEBK SOEST, Steenhoffstraat H. Missen te 7.30. 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur hooogmis. 's Avonds 6 uur UX.

Soester Courant | 1966 | | pagina 11