Eric de Noorman - De strijd om Heidrun IVOROL Schooltandartsendienst bracht vorig jaar 3268 vullingen aan OPRUIMING 6.90 ƒ2.95 20% KORTING zm rmi Schaatskampioenschappen l.t.s. „Eemland" Reeks kruitvaten in Azië 10 tot 30% KORTING Pouselijke vraag „De Witte Pornoen" Gedurende de uitverkoop Krabbels van Knelis MET RAAD EN D AAD Veel keus voor weinig geld in dames-, heren- en kinderschoenen Prij zen vanaf Restanten Pantoffels v.a. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Ned. Ver. van Huisvrouwen Vijfde prijs in fotowedstrijd st.m Voor *'V Baby Auto- en Scooterrijsehool B.D.C.-Handbal Uit het jaarverslag van de „Stichting ten behoeve van de schooltandverzor- ging in het Gooi en Omgeving" blijkt dat de personeelsbezetting in 1965 de grootste aandacht vroeg. Daaruit kan worden geconcludeerd, dat het afge lopen jaar wat betreft het onderzoek e d. van de gebitten wederom gunstig is geweest Reeds enkele jaren achter een werd een onderzoek ingesteld naar de toestand van de gebitten van de kinderen op een aantal kleuterscho len. Uit dit onderzoek is de conclusie ge trokken, dat het dienstig is om de kin deren uit de hoogste leeftijdsgroep van de kleuterscholen reeds in de schooltandverzorging op te nemen. De Stichting zou hiertoe gaarne overgaan, ware het niet, dat tot nu toe de be nodigde mankracht ontbreekt. Het aantrekken van tandartsen, die zich tot de jeugdtandverzorging geroepen voelen, is een uitermate moeilijke zaak. Men is verheugend te kunnen melden, dat de propaganda voor de gebitshy- giëne en het goed onderhouden van het gebit vorderingen heeft gemaakt. Het Stichtingsbestuur heeft evenwel de indruk, dat in onvoldoende mate de gelegenheid wordt geboden tot het bezoeken van ouderavonden van de scholen. Terwijl men op sommige scholen reeds meermalen een lezing met filmvertoning mocht verzorgen, zijn er ook scholen, waar op dit punt geen enkel resultaat werd bereikt. SCHOENHANDEL _,UXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Konlnginnelaan 76 - Tel 4145 Op alle DAMES- EN KINDERBONTLAARZEN zowel lang als kort Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. Soesterberg opgenomen. Hieruit blijkt, dat op de Sint Bonifaciusschool 270 leerlingen waren gedurende de twee controles, dus 135 per keer. Van hen hadden 140 geen toestemming om aan de schooltandverzorging deel te ne men, de overige 120 dus wel Voor door de dienst uitgevoerde behande ling kwamen na onderzoek, 34 leer lingen in aanmerking. Bij deze 34 Een tweetal gemeenten binnen het werkgebied van de Stichting neemt niet deel aan de Schooltandverzor ging: Huizen en Muiden. Ook de ge meente Bussum heeft zich steeds af zijdig gehouden van de Stichting, maar Bussum heeft reeds enige jaren een eigen dienst voor de schooltand verzorging. In het overzicht van de verrichtingen in Soest in het schooljaar 1964-65 zijn alle scholen in Soest. Soestdijk en Een lange rij van achtenswaardige sprekers heeft de afgelopen weken de jaarwisseling aangegrepen als een ge legenheid om de economische toestand van ons land onder de loep te nemen, Zo heel veel wijzer zult u er niet van geworden zijn. want al deze beschou wingen waren min of meer politiek gekleurd. Wie een socialistische of ka tholieke spreker hoorde, kreeg de in druk dat onze economie ondanks en kele knelpunten zeer degelijk functio neert. wie luisterde naar een liberaal spreker, verviel in een diepe neer slachtigheid en zou haast gaan ge loven. dat binnenkort een groot deel van de Nederlandse bevolking zou zijn aangewezen op een schrale uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet. Drs J W. Pous, voorzitter van de So ciaal-Economische Raad. heeft deze week de rij van prominenten geslo ten met een redevoering, die in recht se kringen nogal wat beroering heeft gewekt. Wij kunnen ons voorstellen, dat men binnen zijn partij, de C.H.U.. er ook niet zo bijster gelukkig mee was. Deze ex-minister van economische za ken heeft uiteraard niet nagelaten te wijzen op het gevaar van inflatie, maar toonde alle begrip voor de noodzaak van een uitbreiding der collectieve voorzieningen (woningbouw, wegen bouw, onderwijs etc.) en stelde de vraag of het in deze omstandigheden wei wenselijk was de directe belas tingen te verlagen. Een vraag die zeer ter zake is. Een groot deel van ons volk heeft zich nu al afgevraagd waarom in juli de di recte belastingen moesten worden ver laagd. zodat een verhoging der indirec te belastingen onvermijdelijk werd. Een wisseling, die alleen voor de meer kapitaalkrachtigen aantrekkelijk is. Wat koopt men er voor, wanneer de directe belastingen dalen en alle ar tikelen door hogere belastingen duur der worden Deze vraag zal menigeen zich stellen. Wellicht zullen regering en parlement dit vraagstuk voor 1967 ook nog eens serieus willen doorne men. kinderen werden 72 vullingen gelegd. Voor 30 leerlingen was een behande ling niet noodzakelijk Er konden 65 leerlingen niet gecontroleerd worden, omdat ze tijdens de controle niet op school aanwezig waren, terwijl ook la ter geen gelegenheid was hen alsnog te behandelen. Eén leerling werd naar de eigen tandarts verwezen, omdat be handeling niet door de dienst kon plaatsvinden. Bij één leerling werd een afwijking in tand- en kaakstand ge constateerd. Deze werd eveneens naar de eigen tandrats verwezen. Da Costaschool: Totaal leerlingen 492. Geen toestemming 320. Wel 172 Be handeld 86. Vullingen 218. Geen be handeling nodig 84. Groen van PristererschoolAantal leerlingen 478 Geen toestemming 232. Wel 246 Behandeld 114 Vullingen 305. Geen behandeling 121. Van der Huchtschool. Aantal leerlin gen 383 Geen toestemming 208 Wel 175. Behandeld 91. Vullingen 202. Geen behandeling nodig 80 Insingerschool. Aantal leerlingen 169. Geen toestemming 73. Wel 96. Behan deld 32. Vullingen 71 Geen behande ling nodig 59 St. Josephschool. Aantal leerlingen 170. Geen toestemming 76. Wel 94 Behandeld 14. Vullingen 30. Geen be handeling nodig 95. O.l. School Beetzlaan Aantal leerlin gen 372. Geen toestemming 174 Wel 198. Behandeld 97 Vullingen 234. Geen behandeling nodig 95. 0.1. School Molenstraat Aantal leer lingen 161. Geen toestemming 84 Wel 77. Behandeld 30 Vullingen 60. Geen behandeling nodig 43 Margrletschool. Aantal leerlingen 410. Geen toestemming 250. Wel 160. Be handeld 79. Vullingen 305. Geen be handeling nodig 77 Savornin Lohmanschool Aantal leer lingen 595 Geen toestemming 318 Wel 177. Behandeld 149. Geen behan deling nodig 120 Vullingen 447. Voor Soesterberg zijn de cijfers voor de verschillende scholen als vlogt: Chr. School. Aantal leerlingen 529. Geen toestemming 218. Behandeld 169. Wel toestemming 311 Vullingen 701. Geen behandeling nodig 135. O.l. School. Aantal leerlingen 434. Geen toestemming 195. Wel 239 Be handeld 130. Vullingen 415. Geen be handeling nodig 99. St. Carolusschool. Aantal leerlingen 434. Geen toestemming 162 Wel 272. Behandeld 74. Vullingen 168 Geen behandeling nodig 3 Titus Brandsmaschool. Aantal leer lingen 522 Geen toestemming 302. Wel 220. Behandeld 46. Vullingen 112 Geen behandeling nodig 70. Deze cijfers hebben dus betrekking op twee onderzoeken. In Soest en Soes terberg bracht de dienst in 3268 geval len een vulling aan in het gebit van scholleren In Soest bedroeg het aan tal 1872 en in Soesterberg 1396 f .1 SMF4. 3É Mé wette} De eerste officiële schaatswedstrijden i als tweede eindigde, zijn woensdagmorgen op de Peters Vervolgens kwamen de schaatsers uit Baan gehouden. Het betrof de wed- de tweede klassen aan de beurt. Van strijden sprint en lpngebaan voor het 2A werd Kees Koopman winnaar, van schoolkamploenschap van de Lagere I 2B Rob Admiraal en van 2T J. Schlp- Het programma voor de maanden ja nuari en februari luidt alsvolgt: Dinsdag 18 januari: bespreking stu die-onderwerp. Vrijdag 21 januari: herhaling excursie naar de Unielever te Roterdam. Dinsdag 25 januari: optreden van ei gen toneelclub in het Brandpunt te Baarn. Woensdag 9 februari: koffie-ochtend in hotel v. d Brink te Soest. Dinsdag 15 februari: jaarvergadering in de bovenzaal van het Brandpunt te Baarn. Vrijdag 25 februari: dagexcursie naar de fabrieken van De Gruyter te 's-Hertogenbosch. Mej. Henny Schoor, lid van de ruiter sportvereniging ..Soestdijk". heeft meegedaan aan de door de stichting ..De Hoefslag" uitgeschreven Nationale fotowedstrijd 1965, onder het motto ..Het paard voor de lens" Mej. Schoor behaalde een fraai resultaat door met een foto van een rustend veulen de vijfde prijs in de wacht te slepen. Technische School „Eemland". Voordat om het schoolkampioenschap werd gestreden, betwistten de leerlingen van de verschillende klassen elkaar eerst het klasse-kampioenschap. De wedstrijden stonden onder leiding van de gymnastiekleraar van de school. De deelnemers reden eerst om de klasse-titel. Ze moesten een sprint van 150 meter rijden. Winnaar van klas IA werd Geurt Aalberts. van 1B E. de Beer en van IC T. Hendriks. De snelste, H. Wichers wan ten slotte de titel van 1D De vier winnaars streden vervolgens om het algemene kampioenschap van alle eerste klas sen. Deze strijd leverde een zege op voor T Hendriks, terwijl H Wichers per Rob Admiraal is een veelbeloven de schaatser, die dan ook deel uit maakt van de schaatskernploeg van Soest. Hij won het algeheel kampioen schap van de tweede klas, terwijl Kees Koopman als tweede over de streep ging. POEDER.CREME-OUE-ZEEP Van de derde klassen finishte R van Essen als eerste van 3A H v. d Meij i3T) werd eveneens eerste Van Essen won de titel van de derde klas. Ver volgens streden de algehele klasse- winnaars om het kampioenschap van de eerste, tweede en derde klasse op het nummer sprint. R van Essen ze gevierde hierin nogal verrassend, vóór Rob Admiraal. Rob Admiraal revancheerde zich ech ter keurig ln het langebaan-kampl oenschap door als eerste leerling te finishen en daarmee de titel ln de wacht te slepen. Weliswaar moest hij leraar Posthuma voor laten gaan, maar die reed bulten mededinging mee Alle deelnemers uit de verschil lende klassen waren gelijk van start gegaan. Rob Admiraal kwam dus als eerste aan. met op de tweede plaats J. v. d. Heijden. Het waren geslaagde wedstrijden op de Peters Baan, waar de jeugd zich uitstekend heeft vermaakt. De lei ding van de wedstrijden was goed verzorgd. Het leek alsof de conferentie te Tasj- kent premier Lal Bahadoer Sjastri van India teveel was geweest, toen hij aan een hartaanval overleed juist nadat hij met Ayub Khan van Paki stan tot een vergelijk was gekomen Deze 61-jarige onderwijzerszoon was als volgeling van Gandhi altijd even energiek als bescheiden, even socia listisch als westers gezind. All-risk verzekerd. Volledige rij uren. Gratis theorieles. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest Overweldigend zijn de resultaten niet die bereikt zijn in het gesprek tussen de Indiër en de Pakistaan. Dat viel ook niet te verwachten en het is in zekere zin al een succes geweest dat het toch nog tot een gesprek kwam en dat men er tenminste ln afsprak de troepen van eikaars gebied terug te trekken en te streven naar de hervat ting van de normale vreedzame be trekkingen. Dat dit bereikt is. is dan nog voorna melijk te danken aan de actieve be middeling van de Russische gastheer Kosygin, die zich in Tasjkent het vuur uit de sloffen gelopen heeft om dan de een en dan de ander te over tuigen de gesprekken tussen Sjastri en Khan zelf waren maar heel kort van duur. En Kasjmir Het eigenlijke probleem is natuurlijk nog niet zover van een oplossing als het nu al vele jaren is. Voor India is Kasjmir een stuk eigen grondgebied, voor de Pakistanen is het een land streek die volgens de wens van de bewoners bij hun land behoort. Onder handelingen hierover zijn volgens In dia niet mogelijk, verovering is Pa kistan onmogelijk gebleken. Dus blijft de conflictstof als vanouds tussen de twee landen liggen, net zo lang tot er weer een uitbarsting komt of mis schien onverhoopt toch een oplossing wordt gevonden. Dat is dan het zoveelste pijnlijke punt in het zuiden van Azië. Er is daar ook nog de gespannen toestand aan de Indiaas-Chinese grens, interne con flicten in India zelf met als aanlei ding de taalwetten, een dreigende hongersnood in India met annex de mogelijkheden tot onrust; de staat van beleg op Ceylon ook al om taal wetten; een opstand in het oosten van India die al vele jaren door duurt: in Birma na verwoede socialisaties hoe langer hoe meer een concentratie kamp-atmosfeer. eerste infiltraties van communistische groepen in Thailand; als nog maar gevechten in Laos; een onzeker machtsevenwicht in Indo nesië. waar eveneens veel bloed heeft gevloeid: een tot de tanden gewapend Formosa met nog steeds een op inva sie van China beluste Tsjiang Kai- op japonnen, deux-pièces, costuums en mantels UW MODEHUIS HILVERSUM, Groest 138, telefoon 46241 BAARN. Parkstraat la, Sousterrain Merelhof, telefoon 5629 sjek en uiteindelijk in deze nog lang niet volledige lijst: Vietnam. Pessimisme De storm van het Amerikaanse vredes offensief is nu uitgeraasd, maar er heerst al aanzienlijke twijfel of er nog enig resultaat van komt Ameri kaanse senatoren, onder wie de zeer gezaghebbende Mike Mansfield. zijn weer pessimistisch. En als het dan Inderdaad niet mogelijk blijkt door onderhandelingen in Vietnam een vre de of een wapenstilstand te bereiken, dan zien zij de kansen op een grote oorlog angstwekkend toenemen Juist dat in dit hele gebied zoveel conflict stof ligt opgehoopt maakt dat door uitbreiding van de strijd ln Vietnam het vuur licht zo hoog op kan laaien dat er geen blussen meer aan ls. Belangrijk is wat de Russen doen. Waarschijnlijk ls voor hen het Ameri kaanse vredesoffensief zeer ongelegen gekomen. Immers, wanneer zij juist op vrede gaan aandringen bij Ho Tsjl Minh wanneer de Amerikanen daar zo voor ijveren, dan vervullen ze als het ware de Chinese bewering dat Witte Huls en Kremlin ln feite onder één hoedje spelen Het is kennelijk de bedoeling van de missie onder leiding van Sjelepin geweest Noord-Vletnam los te weken van Peking Dat kan niet anders dan door te zeggen dat de Rus sen en heel oost-Europa pal staan achter de Noordvletnamezen ln hun strijd tegen de Amerikanen Dat hoeft nog niet in te houden dat de Russen er ook inderdaad naar ver langen die strijd hoe langer hoe heter te maken - dat ls zeker niet het geval - maar het is voor hen wel noodzake lijk zich betere communisten te beto nen dan de Chinezen. Voorlopig kan men dan ook niet veel hoop koesteren dat door Russisch toedoen Hanoi han delbaarder zal worden. Maar net als met de Amerikaanse wervelwindactie voor vrede zijn de uiteindelijke re sultaten van Sjelepins missie pas over geruime tijd te verwachten. Uitslagen van zondag gespeelde wed strijden Dames jun VB O -B.D C 1 1-6 B.D.C. 2-H.H C 2 8-0. Dames asp B.DC. 1-S.V.A 8-2 Heren sen. B D.C 1-H.H.C. 1 8-7. Dames sen., B D.C. 1- Laren 1 6-3 Dames asp.. B.D C. 3- V.B.O. 2 5-7 Dames JunB.D.C. 2- R.H.C 6-1 Heren asp B.D.C-Amers foort 6-9 Met de lenigheid van een panter werkt Wendir zich door het dichte struikgewas heen. Het is niet de eer ste keer. dat hij zich in een wanhopige toestand weet, doch ook nu vertrouwt hij op zijn gelukkig gesternte Iedere stap, die hem dieper het bos inbrengt, doet zijn kansen stijgen. Verder en verder snelt hij. Nu eens bukkend voor takken die in zijn gezicht zwie pen, dan weer half struikelend over de wortels van een boom. Hij kan zich geen tijd gunnen om op adem te ko men. achter zich hoort hij de gedemp te stemmen van de krijgsknechten met daarbovenuit het schallende stem geluid van Halfa. En vloekend dringt hij dieper, steeds dieper het struikgewas in. Wacht! Hij zal die kerels wel op een dwaalspoor lelden Telkens van richting verande rend worstelt hij voort. Hijgend steu nend, maar met de verbeten kracht van een in het nauw gedreven dier. Dan. verscholen tussen dicht gebla derte. staat Wendir stil, de benen trillend van spanning en plotseling op komende moeheid. Hij luistert scherp, zijn bezweet gelaat vertrekt ln een langzame grijns. Stilte heerst om hem heen.... Van verre dringen zwakjes de stemmen van zijn achtervolgers tot hem door. Het is gelukt: hij is hun te slim af geweest. Ze zijn het spoor bijster, hè hè. Mooi, nu rustig afwachten in deze veilige verborgenheid tot de kust veilig is. En dan.... de vrijheid tegemoet! Maar eensklaps verstijft hij. ..Terugi Deze jacht is voor de dom menu hoort hij Halfa's zware stem roepen ..Omsingelt het woud! Dan kan de vos ons nooit ontsnappen! Dan moet hij...." Wendir heeft genoeg gehoord. Hij moet weg, het bos uit, voor de dodelijke cirkel rondom hem gesloten wordt. Het dreunen van paar denhoeven dringt tot hem door, achter zich, maar ook aan zijn linkerhand nu ook rechtshij moet er eerder zijn. Doch plotseling houdt hij de pas weer in en staat hijgend stil. Voor hem uit klinken de stemmen van zijn vijanden. Te laat! De kring is gesloten, de weg is afgesneden. Wifd kijkt Wendir om zich heen. Hij zit als een rat in de valBehoed zaam trekt hij zich terug ln de duisternis. terwijl zijn hersenen koortsachtig werken. Zal hij proberen uit te breken of moet hij wachten en het hier uitvech ten? AJJe 't ming vraogt mok zeige dak mit verbaozing 't stuk- kle hep eleze over de laogere school an de Generaol Winkelmanstraot ln Soesderbarreg. Ik hep ming aaltied laote vertelle deur de jongeluu, datter gin school bestaot waor je deTTngderwiezers nie op de kaast ken kriege. maor zullie hebbe ut wel bie 't verkeerde engd Waant in die school in Soesderbarreg is da nie veur mekaor te kriege. D'r binne daor heulegaor gin kaaste! 't Bestuur van de vereniging het nong an de gemeen te evTaogd of d'r geld beschikbaar esteld kan worde veur de anschaaf van kaaste Ik hep ming laote vertelle. da zullie in Soesderbarreg eerst nog overwoge hebbe om in plaots van de sinaos- aapelkissies die d'r noeng ebruukt worde, grotere kiste te gaon ebruuke. maor da is zeker nie deur egaon. Ok hebbe zullie d'r nog over nao edaacht om nie allenlg slnaosaapelklssles te ebruuke. maor om een avertensie te zette veur stiefselkissies, zurekoolvaot- jes. viegemaatjes, bierkratjes, kerse mandjes. kolezakke en aorrebiejemand- jes. maor zullie hebbe beslote toch maor de stoute schoene an te trekke en bie de gemeente anneklopt. zullie hadde netuurluk ok nog kenne praote over 't wegdoen van al die spulle. die d'r nong in de slnaosaapel klssles bewaord worre, maor Kneliao zeit da da heul nie gaot, want veur- raod motter weeze. zeit ze Goed, da zal dan wel, maor ik kan nie begriepe, da zullie in Soesderbarreg nie eerder om kaaste evraogd hebbe Een school is ommers toch gin veilingebouw of marrekhal mit al die kiste. Je ken ut netuurluk ok vergelieke mit een klepperen, waant bie ming slaope da kieppe in slnaosaapelklssles Toch hebbe die kissies ok d'r goeja kaante As ik vertel over vreuger, toen Kneliao en ik nog op school zaote. dan ister teugeswoordug toch wel bar veul veraanderd Wullie heb be de tied nog meejemaokt, da wulliê van 't kassie naor de muur estuurd wiere. maor da ister ln Soesderbarreg nie bie En een meester op de kaast Jaoge ok nie Nong kan da daor ok nie. hek ming laote vertelle. waant de leraore laote zich daor nie kiste ok! Ik bin d'r van overtuugd, da de ge- meenteraod meteen ,.jao" zeit as dit veurstel an de orde komp De raods- leeje binne. net als ik, netuurluk wel blie, da de laogere school in Soesder- barrge zo koningsgezind is. maor da hoeve zullie toch nie te laote merreke deur de spulle in kissies op te bar- rege. waor eerst aapeitjes van oraan- je in ezete hebbe En je ken netuur luk wel blleve volhouwe. da Soesder barreg deur de kiste (zoas ze die vlieggevalle ok wel us noeme) groot eworde is, die sinaosaapelkissies binne toch echt wel uut de tied 't Is nong allenig nog maor de vraog of ut haankaaste of legkaaste motte weeze. Ik zou hier wille zeige: da*« heul nie belaangriek. as ut maor op- barre gkaas te binne. As zullie 't nie eens kenne worde, dan hep ik tuus nog wel wa aordugs. een oud kaobinet. Maor nong effe in ernst: die kaaste korame d'r. da's zo zeker as twee maol twee vier is. Burregemeester en wethouwers hebbê zelluf eschreve. da zullie d'r van over tuugd binne. da hier van een dringen de behoefte esproke kan worde Toen ik die ..dringende behoefte" laa, moest ik onwillekeurug denke: as zullie nong maor nie vergete om d'r ok ge ilek kaastpepier bie te bestelle PHILIPS SPECIAALZAAK ADRES. Als je een brief stuurt aan familie of kennissen, geen zakenbrief, hoe adresseer je dan: Heer of Familie en als het familie is. ook de meisjes naam van de vtouw erbij? Antwoord: Als de brief uitsluitend be stemd is voor de heer des huizes, kunt u volstaan met de heer. is de inhoud ook voor vrouw en overige gezinsle den van belang, dan kunt u schrijven: aan de malie X. Y Onbekend. De meisjesnaam van de vrouw behoeft hier niet achter te worden vermeld. Die naam schrijft u er alleen bij als u zich richt tot de vrouw des huizes, dus b v. Mevrouw A Z. Onbekend-On bemind. MILITAIRE DIENST. Dezer dagen hoorde ik dat er in Ne derland een bureau of een instelling zou zijn, waartoe men zich kan wen den voor uit- of afstel van militaire dienst. Kunt u mij mededelen of dat werkelijk het geval is en waar dit bureau is gevestigd Antwoord Voor uit- of afstel van militaire dienst moet u zich wenden tot de afdeling militaire zaken ten gemeentehuize. Hier kunt u alle ge wenste inlichtingen verkrijgen en zij stuurt uw aanvraag door naar het departement van defensie in Den Haag. waar uw geval zal worden be handeld. Hulp van derden is daarbij niet nodig. MUNTEN. Ik bezit twee zilveren munten van 3 gulden met jaartallen resp. 1824 en 1832 met afbeeldingen van koning Willem I. De munten zijn nog iets groter dan de oude rijksdaalders. Zijn deze stukken ook zeldzaam en duur? Van de zelfde koning Willem I. heb ik een gouden vijfje, jaartal 1826 en een gouden tientje van 1833 en van koningin Wilhelmina 1 gouden vijfje uit 't jaar 1912. Welke van deze drie laatstgenoemde zijn 't zeldzaamst Antwoord De waarde van uw munten hangt grotendeels af van de staat waarin ze bewaard zijn gebleven. Op zichzelf zijn ze vrij waardevol. Het zelfde geldt voor uw gouden munten. Van het gouden tientje van 1833 zijn er de minste geslagen, n 1. ruim 700.000. Dat wil echter niet zeggen dat het het zeldzaamst is. Bijna alle munten zijn in zeer goede staat vele malen zeldzamer dan in gebruikte staat, en dus ook vele malen zo duur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5