Coöperatieve Raiffeisenbank viert haar 60-jarig bestaan Uitreiking van 23 cheques Prinses Margriet morgen 23 jaar Het oog gericht op inenting Dinsdag 18 januari 1966 45e jaargang no. 5 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 In bocht geslipt Botsing tussen auto's in de bocht Auto in slin tegen boom V.V.V. thans ook reisbureau Manege René in andere handen Katli Vrouwengilde afd. Soestdijk Bejaardenprobleem Eiermarkt B.DC. -teams wonnen vriendschappeli'k duel. B.D.C. handbal. SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, f2.75 - per post f3.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Gisteren waaiden de vlaggen van de bankgebouwen van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Soest Vanzelfspre kend waren zowel het hoofd- als bijkantoor gesloten, want het was feest in verband met het 60-jarig bestaan van de bank In één van onze vorige edities - gaven wij reeds een gedetailleerd overzicht van de geweldige groei, die de bank in de 60 jaren van haar bestaan heeft doorgemaakt. Van een kleine dorps- bank uit te groeien tot een bank in de huidige vorm. daarvoor moet men volop respect hebben en dit feit kon n'et onopgemerkt voorbij gaan Dat wilden ook de zeer vele aanwezi gen getuigen door hun aanwezigheid on de receptie, die gisteren gehouden werd. Togen 3 uur was een select gezelschap bijeen zefgebouw. de zaal van het St. Jo- dat meer geleek op een Wij merkten onder de aanwezigen o.a op de burgemeester mr. S. P Baron Bentinck. wethouder A P Hilhorst. gemeentesecretaris J J. J. M Feston, notaris M van Veeren, enige raads leden, de directeur van het" postkan toor, de doktoren Douma. Rip en Schutte, de hoofdinspecteur van po litie. de heer H G. Schollmeijer. ar chitect Arn. Brouwer en vele anderen De voorzitter van het bestuur, de heer J. R. van Popoelen, heette alle aan wezigen. in het bijzonder enige offi ciële personen, hartelijk welkom. De voorzitter gaf op een duidelijke en uitvoerige wijze een overzicht van de groei van de bank vanaf de oprich ting, welke evolutie wij in één van onze vorige nummers uitvoerig hebben belicht. Verleende de bank in de beginperiode uitsluitend steun aan de boerenstand, toen nog als boerenler^bank. dit heeft Nanens de Cen'rale Raiffeisenbank te Utrecht overhandigd de heer J, K. Bal de bronzen plaquette aan de heer C. van den Breemer, als waardering voor de veertig jaren dat hij aan de bank verbonden is. bloemenshow, hetgeen de zaal een feestelijk aanzien gaf. De grote opkomst is ongetwijfeld te danken aan de jarenlange samenwer king en het onderling dienstbetoon ten opzicht van de gehele Soester be volking. J. K. H. alhier reed met 'n vrachtauto over de Beukenlaan in de richting van de Beetzlaan. In de flauwe bocht bij de Beetzlaan begon de vrachtauto te slippen en reed in volle vaart tegen de uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto, bestuurd door H.E.V. alhier. Laatstgenoemde auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De heer H. M. A. R. alhier kwam met zijn auto uit het Van der Veldeplant- soen en wilde de Rubenslaan inrijden. Uit de Rubenslaan kwam H W. alhier, die het Van der Veldeplantsoen wilde inrijden met de door hem bestuurde personenauto. Laatstgenoemde nam de linker binnenbocht en botste tegen de auto van R. aan Door de geringe snelheid van de beide wagens ontstond weinig schade De heer D. v. d. B. te Soesterberg reed met zijn auto over de Soesterbergse- straat. in de richting Soesterberg Doordat een voor hem rijdende auto plotseling stopte, moest v. d. B plot seling remmen. De wagen slipte door en reed tegen een aan de linkerzijde van de straat staande boom. waardoor de wagen vrij zwaar werd beschadigd De heer v. d. B kwam met de schrik vrij. Zoals wij in onze vorige editie reeds mededeelden is thans aan het V V V - kantoor een reisbureau verbonden De bekende firma Ruys Co heeft in het V V.V.-kantoor een afdeling in gebruik genomen. Maandagmorgen zijn wij eens een kijkje gaan nemen bij de officiële in gebruikneming Wij hadoen een ge sprek met de vertegenwoordiger, de heer J. P Schimmel, die als beheer der van dit reisbureau gaat optreden en u terzake kundig alle gewenste in lichtingen kan geven. Tevens hadden wij het genoegen mei de chef van kantoor Utrecht, de heer K J. v. d. Ree, kennis te maken Wij zijn er van overtuigd, dat mede door de grote vakkennis en de grote bekendheid van Ruys Co werkelijk in een behoefte voor Soest is voorzien. Het kantoor is prettig ingericht Men kan er rustig over vacantie- en reis plannen spreken of dat nu per vlieg- tui, trein, boot of autocar gaat gebeu ren. Op ieder gebieJ kan men terecht en wat ook van belang is. men reist Zonder zorgen, daar voor iedere ver zekering hieraan verbonden, wordt gezorgd. zich in de loop der jaren uitgebreid tot de middenstandsbedrijven en werk nemers in alle lagen der bevolking. Na de tweede wereldoorlog heeft de bank zich geweldig ontwikkeld, zodat de bank in Soest zich tot één van de grootste banken in de provincie Utrecht mag rekenen. De voorzitter bracht hulde aan de te genwoordige directeur, de heer C. van den Bremer. die 40 jaar aan de bank verbonden is, waarvan 25 jaar als directeur. Ook bracht de heer Van Poppelen dank aan alle oud-bestuursleden, in het bijzonder aan de oud-voorzitter, de heer J J. Koelman, die na een 26-jarige periode vorig jaar de voor zittershamer overdroeg. Ook het aan wezig oud-bestuurslid de heer Van den Bremer Pzn werd dank gebracht Verder haalde de voorzitter de voor beeldige samenwerking aan met de centrale bank te Utrecht. In deze dynamische tijd wordt veel verlangd van het bestuur en de raad van toezicht, maar dit werk wordt met veel overleg en aanpassing ver richt. De voorzitter meende, dat de bank ook aan de woningnood haar steentje heeft oijgedragen door aan vele par ticulieren een verantwoorde hypo theek verstrekt te hebben. Hoe meer Soest spaart, hoe meer de bank kan helpen, aldus spreker. Hierna had de uitreiking plaats van 23 cheques aan diverse instellingen, verenigingen enz. De voorzitter deelde mede. dat het bestuur het moeilijk achtte met ruim H00 leden feest te vieren en men had daarom bet be sluit genomen tot een gelduitdelin? tijdens zijn openingswoord uit te rei ken, waarom spreker zich beperkte tot de symbolische uitreiking van de eerste cheque aan wethouder A. P Hilhorst. als afgevaardigde van de A B T Bhetgeen onder luid applaus gebeurde De resterende 22 cheques werden door de directeur van de bank aan de diverse vertegenwoordigers der begunstigde organisaties uitgereikt. De heer Van Poppelen besloot met de mededeling, dat ook de jeugd het feest mee zou vieren met een teken wedstrijd en de ouderen van een jubi leum spaaractie konden profiteren. Nadat de voorzitter nog hartelijk dank had gebracht voor alle mooie bloemstukken en cadeaus, besloot hij zijn openin^rede. Hierna nam de burgemeester het woord. Hij Dre^s vooral het feit dat de bank met haar tijd was meege gaan Het bestuur kan met gerecht vaardigde trots od het afeelooen tijd perk terugzien. Spr haalde nog even <"*e bouw van de bank aan op het Kerkplein, de aangename samenwer king die toen aanwezig was en hoewel het gemeentebestuur niet regelmatig contact met de bank had. kon deze toch oo verantwoorde medewerking van bet gemeentebestuur rekenen, dit in verband met mogelijke uitbreiding. J die in het verschiet lag De burgemees- ter was verheugd over de vele giften j en hoewel niet geroepen hiervoor te danken, meende hii dit toch te kun- nen doen namens de gehele bevolking van Soest Vervolgens nam de heer J K Bal namens de Centrale Bank het woord en na vele waarderende woorden aan het adres van het bestuur en raad van toezicht, waarschuwde hii in het al- ^me0*1 voor ondoordachte aankopen in verband met de geldontwaarding. Hij wekte op te blijven sparen. De directeur, de heer C. van den Bre mer ontving van de heer Bal namens de directie van de Centrale Bank de bronzen plaquette voor 40 jaar ambts vervulling. Wethouder A P Hilhorst dankte na mens de standsorganisaties. Hij diepte nog in het verre verleden en haalde aan hoe primitief men toen te werk moest gaan, door vergaderingen van de Boerenleenbank ln een keuken te moeten houden, maar dat ging toch wel heel gezellig. Het zou ons te ver voeren de woorden van alle volgende sprekers weer te geven, daarom volstaan wij met te vermelden dat de volgende sprekers dank brachten voor de ontvangen giften dokter Rip namens het Oran je-Groene Kruis, de heer Festen na mens het Wit-Gele Kruis, dokter Dou ma voor het Roode Kruis, mej. M van Herwaarden namens de Koninkl. EHBO., de heer J A. Kampen na mens het Groene Kruis en de heer L. Dijkshoorn namens de Tocht Ouden van Dagen en Gezinshulp Hervormde Kerk, de heer L. Pama namens de r.k. Gezinszorg. De heer P van Roomen bracht de gelukwensen over van de Coöperatieve Landbouw Vereniging en van de drie waterschappen. De directeur, de heer C. van den Bre mer, bracht hierna dank voor de tot hem gerichte waarderende woorden en hoopte nog jaren zijn krachten aan de bank te kunnen geven. Nadat de heer De Raad als ringvoor- zitter de dank en hulde had overge bracht, sloot de voorzitter deze re ceptie na nogmaals allen dank gezegd te hebben voor hun aanwezigheid. Wegens gezondheidsredenen heeft de heer J A Berveling de manege René, aan de Bosstraat, welke hij twee jaar geleden heeft g-eopend, verkocht aan de heer W de Koning te Voorhout. Begin februari zal de heer De Koning de manege heropenen Bedrijfsleider wordt de heer Wijman van manege Zwolsman uit Hilversum De kliënten wilden, in een intieme bijeenkomst, welke zondagmiddag in de foyer plaats vond. de heer Berve ling dank zegden voor hetgeen hij in deze twee jaar voo*- de ruitersport in Soest heeft gedaan. De beer H Kruis onende de bijeen komst met een welkomstwoord Mej. Sonia Stroom, de pikeoze van de mane^. nodigde de beer en mevrouw B°rveling in de manege en zei o.a nu u ons gaat verlaten hebben wij Het zou te ver voeren alle cheques gemeend dit niet onopgemerkt te Foto Tom Kroeze TvJorgen steken wij de vlaggen uit ter ere van onze (verloofde) prinses MargTiet Francisca, die dan 23 jaar wordt. Dat zij een grote plaats in onze harten inneemt, is onwillekeurig be wezen door degenen, die zich een tegenstander betoonden van de ver eiste toestemming voor het huwelijk van onze kroonprinses Toen werd er immers luide om Margriet geroepen. Zij is een eenvoudig meisje, dat daadwerkelijk een beroep koos alhoewel zij dat eigenlijk niet be hoefde te doen. Door zich juist als verpleegster beschikbaar te stellen, laat zij zich bovendien kennen als een actieve, doortastende en mens lievende figuur. Het is al gebleken, dat hk.h. in ,.De Lichtenbrg" te Amersfoort voor geen ruw werk of onaangenaam werk opzij gaat en het zelfde wenst te doen als alle andere leerling-verpleegsters in de eer ste periode van hun loopbaan. Deze daad van onze derde prinses verdient wel even het licht van de publiciteit. Ook haar besluit pas tot een huwelijk over te gaan als zij zich eerst nuttig heeft gemaakt voor de maatschappij, moge menig an der meisje ten voorbeeld strekken Pieter van Vollenhoven smaakt niet alleen het geluk door haar in de koninklijke familie te zijn opgenomen, maar kan er ook staat op maken een hard werkende en zorgzame echt genote aan zijn zijde te krijgen. mogen laten voorbijgaan In de tijd. dat u directeur was. hebben wij veel van u geleerd en wij danken u daar zeer voor". De heer Andriessen verkreeg toen het woord en zei tot de heer Berveling wij benoemen u tot ridder in de orde van de Martingaal", waaraan tevens een sjerp en een oorkonde zijn verbonden. Spreker hing hierna de oranje sjerp over de schouder van de ridder Mevrouw Berveling ontving bloemen. Namens alle kliënten overhandigde de heer Andriessen de scheidende di recteur een zaanse klok en een ets van het bedrijf, waaraan een lint met de namen van de schenkers De voorzitter van de jeugdrïjvereni- ging ..Fox Hunter". de heer Rob Bal vers zei tot de heer Berveling. dat af scheid pijn doet Wij nemen, aldus sprthans afscheid van u en danken voor al hetgeen u voor ons hebt gedaan. Ter herinnering aan de paardensport en aan manege René bied ik u een houten gesneden paard op voetstuk aan en een foto van het bedrijf. De heer Berveling dankte tenslotte voor alle blijken van medeleven. Ik heb met plezier, aldus de heer Ber veling, deze manege destijds geopend en ik hoop. dat het ook mijn opvol ger goed mag gaan. Alle ouders van kliënten ook hartelijk dank. Daarna volgde carrouselrijden door vier dames en vier heren en ver volgens het springnummer A, uitge voerd door een meisje en een jongen. De manege was enigszins versierd en op de keurig aangeharkte grond stond geschreven ..Welkom in R.S.C.S. Rui- tersporvereniging Soest". De Daardennummers werden voortref felijk uitgevoerd. Het komt nogal eens voor, dat ons land wordt opgeschrikt door berich ten over mond- en klauwzeer. Een verraderlijke ziekte, die moeilijk is te voorkomen. De middelen ter bestrij ding ervan worden vaak te laat inge zet om een ramp te voorkomen. Over de mond- en klauwzeer onder de varkenstapel heeft de heer Mertens, voorzitter van de Katholieke Neder landse Boeren- en Tuinders Bond \oor de televisie behartenswaardige woorden gezegd, die bij de grote kring van belanghebbenden met gemengde gevoelens ontvangen zullen zijn. Er is 'n groep, die zijn instemming betuigt met zijn voorstellen, een andere groep zal pvonwel grote bezwaren hebben. Hij heeft aangekondigd het Land- bouwschaD te zullen verzoeken het in enten van varkens tegen mond- en klauwzeer vernlicht te stellen. De Ne derlandse veeteelt laat het inenten van vee tegen besmettelijke ziekten nog steeds over aan het particulier initiatief. Dat particulier initiatief wordt al dan niet ontplooid, zodra in een bepaalde streek e^n besmettelijke ziekte uit breekt. Velen zullen dan hun vee in laten enten, want het laten afslach ten van de dieren betekent, ondanks de vergoeding die men ervoor krijgt, altijd een schadeDost. Maar er zijn ook veehouders, die in gebreke zul len blijven. 7o mogen we het toch wel noemen. Er is een groeD van vee houders. die zich laten leiden door Gods woord, zoals zij zelf zeggen. ..Onze veestapel is in Gods handen", zeErgen zij, ..en wij moeten Hem met het laten inenten van vee niet ver zoeken. Als Hii niet wil. dat iets ge beukt. gebeurt 't ook niet. Alles wordt 'och door Ziin hand geleid Dat is een gevaarlijk standount. Wel licht zien de gelovigen onder de vee hoeders voorbij aan het feit. dat men toch zoveel mogeliik een ander moet vriiwaren te^?n de e^volgen van het eieen standount. Dat is soms moeilijk, maar het is nodig. Het is 'n delicate zaak en een zaak van het allergrootste belang. De schade, die aan de Nederlandse varkensstapel wordt toegebracht, loopt in de miljoenen guldens. Dui zenden varkens moeten worden afge slacht. terwijl de nog gezonde dieren op z'n minst moeten worden ingeënt. Dat kost ook handenvol geld. maar het is in ieder geval beter dan de die ren te laten afmaken Veel veehouders maken dan ook ge bruik van de mogelijkheid, de dieren te laten inenten. Over het algemeen blijkt het systeem van de niet ver- pichte enting goed te voldoen. De meeste veehouders zullen het wel uit hun hoofd laten er geen gebruik van te maken, als dat nodig mocht zijn. Maar dat neemt niet weg, dat er jaar lijks miljoenen guldens verloren gaan door de gevolgen van de besmettelij ke ziektes. De heer Mertens heeft er terecht op gewezen, dat er momenteel sprake is van abnormale omstandigheden. En abnormale omstandigheden vragen om abnormale maatregelen. En dat is volgens hem het verplicht stellen van de inenting. Uiteraard zullen er van de zijde van de gelovige veehouders bezwaren ge maakt worden, maar wanneer men zijn dieren niet wenst te laten inenten kan men beter geen dieren houden. KANTMAN Een deel van het bestuur luistert met grote belangstelling naar de rede van burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck, waarin hij het bestuur huldigde De heer Van Zwieten van Diergaarde Blijdorp te Roterdam kwam spreken over het leven en dia's vertonen van allerlei zeldzame dieren in de natuur reservaten in Afrika. Ook werd een film gedraaid van een expeditie die rimboe intrekt om de dieren te filmen, te bestuderen, te observeren en ook te registreren. Na de pauze werd de film vertoond van Marten Toonder ..Blijdorp, oase in een wereldstad" met de prachtig ste opnamen van fauna en flora. Jammer dat er zo weinig leden waren die van die mooie avond genoten. Behalve moeder overste van Mariën- burg. die met 14 zusters aanwezig was. waren er ca. 20 leden en 5 kinderen. De volgende bijeenkomst is op 9 fe bruari a s. Dan wordt er een bingo avond gehouden en wordt er graag wat meer belangstelling gevraagd. Op 25 januari a.s. wordt de jaarlijkse verdiepingsdag gehouden bij de eerw. zusters aan de Heideweg. Deelneem sters kunnen zich nog opgeven bij mevr. Schunselaar. Koninginnelaan. Op verzoek van de zusters geen naald hakken dragen Vrijdagavond a.s., te 8 uur, spreekt in het St. Jozefgebouw (Zuid), in een vergadering van de Ned. Kath. Vrou wenbeweging. mej. Kokshoven over het Bejaardenprobleem. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 42.000 stuks in orijzen van 14.50 tot 15.75 Middenprijs 15.40. Prijs per kg 2,40. BDC. 1 heeft zondag de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Gooische Boys verdiend met 6-1 gewonnen. De Soes- ters speelden een klasse beter dan hun tegenstanders, die bij lange na niet die combinaties op de besneeuwde grasmat legden, die B D C. wist op te zetten. Het was, ondanks de hoge einduitslag, een aantrekkelijke wed strijd. Het is te hopen, dat de ln de verplichte rustperiode door BD.C ge speelde wedstrijden ook inderdaad hun vruchten afwerpen, dat is trouwens ook de opzet. In de eerste helft van deze door scheidrechter Lub goed geleide wed strijd nam BD.C reeds een verdiende 3-0 voorsprong Dorrestein scoorde 1-0, Marcel van de Lugt 2-0 en 3-0. Na de hervatting scoorden de blauw-wit- ten nog tweemaal. De doelpunten wa ren van Westerveld. Beijer en v. d Lugt Het enige tegendoelpunt viel even voor tijd toen 'n handsbal van kanthalf Van Asch een strafschop op leverde Onhoudbaar voor doelman Kok verdween de bal in het net. Bij de 6-1 stand ls het gebleven in deze nuttige oefenwedstrijd. Het tweede elftal speelde eveneens een nuttige oefenwedstrijd. Het won van het eerste elftal van Roda uit Hamersveld met 6-5 en zorg de daarmede voor een verrassing. In de eerste helft hadden de B.DC- reserves een 3-2 voorsprong De gas ten wisten na de rust terug te komen tot 3-3, de Soesters liepen uit tot 5-3, waarna Roda opnieuw gelijk maakte Toch wonnen de blauw-witten, dank zij een doelpunt, dat vlak na de ge- Iijkmakei van Roda werd gescoord. De treffers kwamen van de voet van Brouwer. Kok, Bodewes en Kok Tot de uitblinkers behoorde rechtsback Schimmel. Uitslagen van zondag gespeelde wed strijden. Dames adsp., Laren II-B D.C. II 5-4. Dames jun., A.S.V.-B.D.C I 1-5. Dames adsp., E.M.M II-B.DC. II 1-1. Heren sen., AR.MA.-B.DC II 1S-J

Soester Courant | 1966 | | pagina 1