L Eric de Noorman - De strijd om Heidrun al Soest toen - Soest nu ziekenauto 5989 Voorstellen voor de gemeenteraads vergadering van 19 januari 1966 D00RSMEREN G AR ACE BOSROOM KraWMs van Knelis Subsidies voor het Oran jeeoinité Soest en de Oranjevereniging Soesterberg Meubilair voor brandweercentrale te Soesterberg Wijziging algemene politieverordening Klaar terwijl u waeht KEVEROL SMEEKSTATIOX ltomvrijpmaken van gronden in rolenso II Pi'iiikna^cr- voorziening snperonrcndabele percelen Gemeente Soest erfgenaam Hinderwet Eerst S.E.C dan burgerlijke stand Nieuwjaarsviering Humanistisch Verbond B.D.C. 40 jaar S.E.C. vraagt derde terrein Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TEL BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 R.K. Openbare Bibliotheek BURGERLIJKE STAND Oefenwedstrijden Opnieuw succesvolle dans avond van „The Snobs" In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Van het Oranjecomité Soest en de Oranjevereniging „Wilhelmlna" ont vingen B. en W- een schrijven waarin deze instellingen het college verzoe ken te bevorderen dat voor 1966 een extra krediet beschikbaar wordt ge steld, in verband met de viering van het huwelijk van H.K.H. Prinses Bea trix met de heer Claus von Amsberg. de Koninginnedag en Bevrijdingsdag 1966. Het Oranjecomité Soest heeft een uit voerige afrekening van de festivitei ten over 1965 overlegd, waaruit een batig saldo va 2.544.60 blijkt. Het comité verzoekt dit saldo te mogen aanwenden voor de uitgaven in 1966. Voor 1966 heeft gemeld comité een ontwerp-programma voorgelegd, waar mede B. en W kunnen instemmen. Voor deze festiviteiten is een bedrag ad 14.500,— vereist, hetwelk als volgt is samengesteld huwelijk H.K.H. prinses Beatrix 9 000.Koninginne dag 3.500—, Bevrijdingsdag 2.000,-, totaal 14.500, Het bedrag ad. ƒ9.000,— kan worden onderverdeeld in 7.000,voor het aanbrengen van versieringen en 2.000 voor het houden van de aktieve festi viteiten op de as. huwelijksdag. Het Oranjecomité Soest merkt op dat kos ten van versieringen niet voor 1 jaar zijn bedoeld, maar dat de aanschaffin gen van zodanige vorm en kwaliteit zullen zijn dat dit versieringsmateriaal gedurende een reeks van jaren kan worden gebruikt, Het materiaal zal gemeente-eigendom blijven en worden opgeslagen en onderhouden door de dienst van gemeentewerken. De Oranjevereniging ..Wilhelmina" te Soesterberg vraagt voor de festivitei ten en versiering te Soesterberg een extra krediet van 2.500. Voor Soest en Soesterberg is dus 17.000.— nodig. B. en W. stellen voor aan de verzoe ken van gemelde instellingen te vol doen en een krediet van 13,500, beschikbaar te stellen. Op de begroting van 1966 is reeds een bedrag van 1 000— geraamd, terwijl het batig saldo van het Oranjecomité Soest ad 2.500,in mindering wordt gebracht In de raadsvergadering van 24 maart 1965 voteerde de raad een krediet van 26.000,voor de vergroting van de brandweergarage te Soesterberg en enige voorzieningen. In de Algemene Politieverordening van Soest zijn slechts zeer sumiere bepa lingen opgenomen met betrekking tot de inrichtingen, waarin aan personen tegen betaling nachtverblijf wordt verstrekt In het belang van de openbare orde, zedelijkheid en gezondheid achten B en W. het van groot belang, dat der- mm Vraag proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF ALEX VAN KEULEN N.V. Amsterdamseweg 29 - Amersfoort Telef. 03490-14243 IEDERE ZATERDAG SIMCA-SHOW ln 1941 afgegeven hinderwetvergun ning uit te breiden tot een machinale houtbewerking, terwijl het bedrijf te vens gedeeltelijk wordt gewijzigd in een metaalbewerkingslnrtchting. Dit. gezien het feit, dat het vermelde perceel in het bestemmingsplan van gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, een agrarische bestemming heeft verkre gen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef 3256 De commandant van de vrijwillige brandweer verzoekt thans gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van 24 stoelen en 6 tafels voor het instructielokaal, het aanbrengen van linoleum vloerbedekking in de zaal en het verrichten van nog enke le werkzaamheden. B en W. stellen voor bovenvermelde voorzieningen te doen treffen en daar voor een krediet te voteren van rond 2900.—. Blijkens een opgemaakte begroting zal voor de gedeeltelijke aanleg van wegen, riolering en bijkomende wer ken in het bebouwingsplan Colenso. complex II een bedrag van 219 000.— gemoeid zijn. In dat bedrag zijn de kosten voor het maken van brand- kranen, het aanleggen van straatver lichting en plantsoenaanleg. alsmede de kosten van voorbereiding, toezicht en omslag van gemeentewerken begre pen. B en W stellen voor tot het uitvoeren van bovenstaande werken te besluiten en daarvoor een krediet te voteren tot een bedrag van 219.000, Door de Prov. Staten van Utrecht is in 1960 vastgesteld een regeling be treffende bijdragen ten behoeve van de drinkwatervoorziening van super- onrendabele percelen Ingevolge deze regeling is door de provincie een fonds gevormd, dat gevoed wordt door bij dragen van de provincie, van de ge meenten en van de waterleidingbedrij ven en uit welk fonds subsidie wordt verleend voor het aansluiten van su per-onrendabele percelen. De Utrechtse Waterleidingmaatschap pij heeft verschillende plannen opge maakt of in voorbereiding om een 70-tal super-onrendabele percelen in deze gemeente met toepassing van de bovenbedoelde regeling op het water leidingnet aan te sluiten Aangezien gebleken is, dat in deze ge meente niet alle belanghebbenden be reid zijn een bijdrage voor aanslui ting van hun perceel te betalen stel len B. en 'W. voor in die gevallen een baatbelasting te heffen en daartoe 'n verordening vast te stellen Deze baatbelasting zal gedurende tien Jaren worden geheven De aan te sluiten percelen zijn ln categorieën ondergebracht en de be lasting zal per jaar bedragen cate gorie A 127.17. categorie B ƒ40,76, C 54,35, D 67,94 en E ƒ81,52. gelijke inrichtingen aan bepaalde eisen voldoen en dat de houder van de in richting alsmede het in die Inrichting werkzaam zijnde personeel van onbe sproken levenswandel is. Op gTond hiervan is door B. en W een wijziging van de „A.P.V Soest" ontworpen. Wijlen mevrouw A. J. v. Breukelen- Meeuwissen heeft de gemeente Soest benoemd tot enige en algemene erfge name Daar de aansprakelijkheid van de erfgenaam Is beperkt tot betaling van schulden en lasten der nalaten schap. In dier voege dat voldoening slechts behoeft te geschieden voorzo ver dit uit de goederen resp de op brengst van de goederen der nalaten schap mogelijk ls, stellen B. en W. voor bedoelde nalatenschap onder het voorrecht van boedelbeschrijving te aanvaarden De heer A. W van Logtenstein, Peter van de Breemerweg 3 te Soest, heeft een verzoek ingediend hem ontheffing te verlenen voor het uitbreiden en wijzigen van een hinderwetplichtlge inrichting aan de Peter v. d. Breemer weg 3 te Soest. B. en W zijn echter van mening, dat het geen aanbeveling verdient de Sedert zaterdag telt de sportvereniging S.E.C. een lid van nog geen jaar. De op zaterdag j.1. geboren Matheus Antonlus Manten. zoon van de jeugd leider Theo Manten. werd direct als Ud bij S E.C aangemeld, met voor uitbetaling van één jaar contributie Op verzoek werd direct een lidmaat schapskaart voor de jongste S.E.C.- telg gereed- gemaakt Nog voor de zoon van de S.E.C.-jeugdleider bij de Bur gerlijke Stand werd gemeld was hij dus al lid van SE.C. De gemeenschap Soest-Baarn van het Humanistisch Verbond hield zaterdag middag in ,,De Rank" een nieuwjaars bijeenkomst. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer P. .J. Becker, er op, dat ln februari het 20-jarig bestaan van het Verbond herdacht zal worden. Het Initiatief tot de oprichting werd genomen in een situatie, waarin nog vers ln het geheugen lag. tot welke onvoorstelbare dingen de mens ver vallen kan. Het leek in zekere zin dwaasheid, toch weer een beroep te doen op de positieve krachten ln de mens. Maar het was naar de mening der initiatiefnemers de enige mogelijkheid om het leven zin te geven. Ze richt ten zich ln het bijzonder tot de niet- kerkelijken, ten einde hen er van te doordringen, dat In de beleving van de humanistische gedachten van rede lijkheid, verdraagzaamheid, vrijheid en menselijke verbondenheid een nieu we levensvulling gevonden kon wor den. Zo werd het Verbond een ontmoe tingspunt voor duizenden buitenker kelijken en een Inspiratiebron voor velerlei aktiviteit op sociaal, cultureel en wetenschappeijk gebied. Na het inleidend woord van de voor zitter kreeg de heer J. Bosman uit Purmerend het woord om een door hem verzorgd programma van volksmuziek uit Bulgarije, Griekenland en Tsjecho- Slowakije toe te lichten. Hierbij sloot aan een demonstratie van enige dan sen uit de besproken landen door een groep jongeren onder leiding van mej. K. de Vries. De middag werd besloten met een feestelijke, gemeenschappelijke brood maaltijd. Het S.E C.-bestuur heeft ln een schrij ven aan de sportstichting verzocht haar mede te delen op welke termijn de ver- vereniging de beschikking zal krijgen over een derde speelterrein. De acti viteiten van de zaterdagafdeling en de jeugdafdeling breiden zich dusda nig uit dat op de zaterdagen een te overladen programma door de bond voor de twee SE.C.-terreinen wordt vastgesteld, hetgeen oorzaak is dat steeds weer om uitstel of het spelen bij de tegenpartij van diverse wed strijden moet worden verzocht. Ter gelegenheid van het in mei 1966 a.s. te vieren 40-jarig jubileum, zal op zondag 5 juni 1966 een erewedstrijd worden gespeeld tussen de eerste teams van B.D.C. en S.E.C. De vereniging B D.C. kwam tot stand door een fusie tussen beide rk. voet balverenigingen Be Qulck en D.I.OS. De vereniging Be Qulck bestond hoofdzakelijk uit spelers woonachtig in Soest en Soest-Zuld, terwijl D.I.O.S. haar leden recruteerüe uit voetballers, woonachtig in Soestdijk. De vereniging B.D.C. maakt op dit moment een bloeiperiode door. want niet minder dan tien seniorenteams nemen aan de afdelingscompetttie deel, terwijl het aantal jeugdspelers de 200 is gepasseerd. Het eerste B.D.C.- elftal neemt in de eerste klasse afde ling Utrecht een zeer goede plaats ln en de hoop ls gerechtvaardigd dat in het jubileumjaar het kampioenschap zal worden behaald, waardoor promo tie naar de K.N VJ. vierde klasse mo gelijk wordt. Dlr. H. W. Vellinga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) Nieuwe boeken over allerlei onder werpen voor de jeugd Martin, De geheimzinnige trek der dieren. Mar tin, Vlinders. Matthiessen, De To verhaan en andere sprookjes. Mé- rimée, Colomba. Mok, Rom bom bom. Van Nhiem, Jhao en zijn aapje. Nickels, De jonge reizigers ln Finland. Nierop, Eelco. de zwar te ridder. Nierop. Onze schippers kinderen. Orga, De jonge reizigers ln Turkije. Pels, Van boom tot krant. Proctor, De jonge reizigers in Zweden. Raymond. De jonge reizigers in Italië. Del Rey, Van planeet tot planeet. Rustichello, De reis van Marco Polo. Scheffer. De vogel Nebukatnezar. Schenk. Twee emmertjes water halen. Schmidt. De toren van Bemmelekom. Shaw, Gokoel en Liela uit India Silvester en Walther, Pluim en Pluis de Eek hoorntjes. Smulders, Gerritje ging uit wandelen; De gouden klompjes, Hoog bezoek in KnorresteinHuls, muis, mannetje: De muts van Kasje toe; Twee kleine indiaantjes. Ste- venson. Goud-eiland. Thomas, De Dalai Lama. Toonder, Julia, het clowntje van Malaga. Twain, De avonturen van Tom Sawyer Twain, Huckleberry Finn, de vriend van Tom Sawyer. Versteegh. Franklin. Geor- ge Stephenson. Voerman. Sprookjes van Noord-Europa. De Vries, On heil bij Kaap Hoorn. Wallace, Ben Hur. Wheeler en Deucher, Franz Schubert en zijn vrolijke vrienden; Frédéric Chopin Handel, de grote hofmusicus; Mozart, het wonderkind Wilkeshuis. De boog van de farao De Gouden SalamanderDe grote overstroming. Wlnkler-Vonk, Uit het land van Heidl. De Zeeuw, Rei- naart de Vos GEBOREN Petronella Hendrica. doch ter van C. van der Grift en P. C. van den Bedum. Koninginnelaan 113. Johannes Wilhelmus, zoon van J. Smeeing en A J Wijnhoff, Nieuwe- weg 15b. Catharina Wilhelmina Eli- zabeth Maria, di chter van C A M. van Doremalen en E S. M Ruijters, Plesmanstraat 345. Hendrina Maria, dochter van T van Leuveren en M. Koelewijn. Van Goyenlaan 146. Marcel, zoon van R. Sweers en E J G. Straatmans, Slmon Stevinlaan 60. Ronald, zoon van A van de Kemp en C. Bakker. F. C. Kuijperstraat 1 Bertil Christian, zoon van H. Bilek en G. E. Poulsen, Van Goyenlaan 95. Eugenie, dochter van H A. Bok en J. M. Bruin, Braamweg 106. Hen- ricus Petrus Maria, zoon van P. T Kuijper en E M. A. Vendrig. Kerk- pad N.Z. 37. Erwin Johan Bernard, zoon van A. E. J. van Schalkwijk en B. M. Wilming, Kruisweg 1. Anita, dochter van H. Sandifort en E. Zim- mermann, Molenstraat 93 Marcel Willem Johannes. zoon van W. T. An- genent en A. T. J. Schoenmaker, Ru benslaan 132. Anna Anthonia Ma ria, dochter van B J Jasperse en G. P. M Smeeing, Nieuweweg 15. Mark Alfons Johannes, zoon van H Bouma en J. M Gasman. Generaal Winkelmanstraat 45. Michaela Luise Henrletta, dochter van F. G Pot en F. E. B. Hottmann. P. C. Hooftlaan 33. Anja Catharina, dochter van R. G. F. Koppen, wonende te Utrecht en A. H. Berkhof, Wieksloterweg 41. Roderick, zoon van G. L. van Maanen en K Bakker, Eikenlaan 1. Ronald Marcel, zoon van L. van Pelt en M. Woltjes, Plesmanstraat 367. Jeroen, zoon van F van Leeuwen en M. Blan ken, Rubenslaan 148. Carolina Ma ria Cornelia Petronella, dochter van L W. Boer en W. F. van der Aar, Veldm. Montgomeryweg 1. Nicolaas, zoon van H. Verbeek en M. C. Havens, Vredehofstraat 6. ONDERTROUWD Jan Verwoerd. Mo lenstraat 90 en Elbertha Magdalena Hendrtka de Beer. Molenstraat 90. Hendrik Geertrudis Johannes van Ernst, Mauvestraat 25, Baarn en An- tonia Catharina Maria Engberink, Laanstraat 13. Robert Alfred Sultan, kamp Nieuw-Amsterdam, Zeist en Adriana Rombout. Van Weedestraat 58 Anthonie Lambertus Maria Ce- cilia de Bruin. Rademakerstraat 6 en Gerarda Aleida Bernardina van Breu- kelen, Plesmanstraat 257. GEHUWD Marinus Johannes Brou wer, Molenstraat 116 en Johanna Ali- da van den Hoed, Ringweg 12. Jacaues Hubrecht Roos, Plasweg 48 en Yvonne Thérese Marie van Zoelen, Plasweg 48. OVERLEDEN Jacobus Johannes Brummer. 77 jaar. gehuwd met H. C. de Krui]ff. Molenstraat 125. Johan nes van Vlierden, 70 jaar, De Bilt, Soestdijkseweg 30 Nd. Na negen weken van competitievoet- bai verstoken te zijn geweest konden Hees en het SEC. zaterdagelftal za terdag j.1. op het met sneeuw bedekte maar uitstekend bespeelbare Heester rein een oefenwedstrijd spelen, die ge zien de moeilijke omstandigheden toch nog alleszins aanvaardbaar voetbal te zien gaf. In een doelpuntenrijke wed strijd werd het tenslotte in deze in zeer vriendschappelijke sfeer gespeel de wedstrijd 5—5 Tevergeefs klinken de hulproepen van een vertwijfeld krijgsknecht door het woud. De angst voor Wendir's vrees wekkende verschijning snoert zijn keel bijna toe. Hebben de anderen hem gehoord? Hij weet het niet. Maar zij zullen toch te laat komen, nu Wen- dir, plotseling zijn vaart inhoudend, met sluipende passen naderbij komt met getrokken zwaard De krijger maakt een beweging om zich te ver dedigen, maar de vrees, de verrassing en het ontzag voor zijn vroegere mees ter benemen hem de zekerheid. Twee maal doet Wendir een schijnaanval, dan zoekt het flitsende zwaard zijn dodelijke weg ..Hier!" brult Wendir waanzinnigniemand zal mij hin deren in mijn vrijheid!" Met grote sprongen holt hij verder tussen de hoogoprijzende stammen door en in zijn jubelkreten schreeuwt hij al zijn angst uit. „Niemand kan het opne men tegen mijn dobbelstenen Maar Wendir juicht te vroeg en.... te luid. Zijn stem wijst de weg aan de krijgsknechten, die hun hulproe- pende makker zoeken. Hij kan hen niet meer antwoorden: doch Wendir's geroep lokt de mannen naar hem toe. Hoog zien zij hem opspringen tussen de bomen en juist als de zon hem op neemt in de stralenbundel van een open plek, vindt de wrekende pijl der gerechtigheid zijn doel. Wendir wan kelt en zakt met een snijdende gil in een. Dan, langzaam rolt zijn lichaam de helling af, die hem naar de vrijheid scheen te voeren. Breed valt de schaduw van Halfa over de sombere groep op de bosweide, waar Heidrun door Wendir's verrader lijke hand is gevallen. Diepbewogen ondersteunt Eric het hoofd van het stervende meisje. „De verrader kreeg zijn loon!" zegt Halfa gedempt Eric ziet op en Ewoud, die mee terugge komen is van de achtervolging, knikt ernstig. Zwijgend laat Eric zijn blik ken weer op Heidrun rusten. Halfa en Ewoud trekken zich wat terug. De smartelijke aanblik ontroert hen meer, dan zij trouwens durven bekennen. Heidrun's ogen zoeken die van de ko- nnig. Stotend gaat haar ademhaling en een pijnlijk trekken glijdt over haar wasbleek gelaat. Zij dwingt zich tot een moeilijke glimlach en stamelt: „WendirwegMijn koning geen gevaar meervergeef mij de brief „Gij bracht mij de brief!" zegt Eric zacht, ge streedt ervoor als een hel din. als een man!" „Voor u, mijn E.Haar stem breekt. Heidrun heeft haar taak volbracht. Duizend gedachten gaan door de Noor man heen, nu hij op het gestorven meisje neerziet Hij ziet slechts dat gelaat, dat nu tot rust gekomen is, hoort nog de laatste woorden, waarin ze heel haar liefde heeft gelegd. En zo ontgaat het hem. dat anderen zich bij het groepje hebben geschaard" Awain, die niet kan en niet wil ge loven wat hij hier ziet.Pum-Pum. verbaasd, dat zijn geliefde meester neerknielt bij Heidrun en.... Wino- nahl Ajje 't ming vraogt mok zeige dak ge- leuf. da Soest een merakelse badplaots an 't worde Ls. Bur- regemeester en wet- houwers hebbe de gemeenteraod te- minste veuresteld om maor effetjes 'n kwaart miljoen gul- des beschikbaor te stelle om eenoverdekt zwembad an te legge. 't Is veul geld. maor 't bad ls ok hard nodug Da vinde B. en W. nie allenig. maor een belangrieke in~ stansle hep utzellufde ezeid. Vandaor da burregemeester en wethouwer ut an edurfd hebbe om die hoope stuu- vers te vraoge. Veur ming hoeft ut nie, maor ik kom ok nooit in bad. Kneliao vindt ming beul nie schoon, maor ik zeig mins, ik kan ut ok nie hellepe dak al baang bin as ming vingertoppie nat wordt. Ik ken minse, die ure in bad zitte. Veur ming binne da of heule vuule of heule schone minse, 't is net hoe je 't bekiekt. 't Wordt een overdekt zweminstruk- siebad bie de Bonefasiusschool. Ik zie al die schoolkingders al instruksle kriege. Ik vraog ming allenig af zou de ink in de schrifte nie gaon deur- lope Ik kan nie zwemme, ik doe 't al lenig in ming geld, maor Kneliao zeit dajje daor eerder vuul dan schoon van wordt. Ik hep ut nog nool emar- rekt. Maor ik zal binnekort toch us een bad neme. Aster teminste droog water uuttevongde wordt. Da kan best gauw beure, waant zullie binne nong al zovar, datter warrum waoter is. Aster vuurwaoter in komp, dan kom ik zeker iedere dag. Ik neem ming eige glaosje dan wel mee. Maor Ik denk, datter allenig maor regewaoter in komp, da van de Nieuweweg vandaon komp Ast een bietje eregend hep, dan dan kajje daor ok wel baoje. Nee, baoje ister veur Knelis nie bie. Af en toe droog zwemme, da wel. Toch krieg ik op tied ming natje en ming droogie, daor zorreg ik wel veur. Nat hoef ik wat ming betreft veerder nie te worde. Trouwens, da's heul nie nodug ok volleges ming, waant Kneliao beweert altied, dak nog steeds nie droog aachter ming ore bin. Overdaag kan de jeugd in ut bad te recht om zwemme te lere. 's Aoves ister gelegeheid om 't bad veur recre- aotieve doeleinde te gebruuke. Wa zul lie daor nong precies mee bedoele is ming nie heulegaor duudeluk, maor ik denk zo da 't bad dan verhuurd wordt an hengelaors van De Snoekbaors. Meschien bedoele zullie ok wel dangse ongder waoter, ik weet ut nie. Maor de raodsleeje wille veur ming vaast wel effe vraoge watter presies met die recreaosie bedoeld wordt. Ik geleuf, dak ming elge maor an- biedt as badmeester. Ik hep tuus nog wel arreges een laange witte jeger ongderbroek lelge, en een hemp hep ik ok wel. Da's lekker witter dan da van de buurman, maor Kneliao waast ok mit da goeje middel. Ik mot alle nig nog een wit petsie hebbe, maor da krieg ik nog wel. 't Zal veul moei- lukker weeze om een wit voetje te haole, aanders word jë netuurluk gin badmeester. Ik weet nog nie hoe ut bad zal heete. Murgrietbad meschien. of Bonevaosle- bad. 't Kan ok Bengelbad heete, waant 't ligt vlaak bie een school. Overdag Bengelbad en 's aoves Hengelbad van wege die Snoekbaors netuurluk. Da's makkeluk ok, dan hoeft allenug maor da B.H. veraandert te worde. Affing. da's een zaok van laoter zorreg. As 't eerst maor zeker is. dattut een bietje rendaobel is. Ik vin 't heul niet arreg, aste gemeente d'r geld as waoter an verdient. 't Is een smak geld, watter veur no dug is om 't bad an te legge. Maor ut zal wel een meraokels bad worre, vandaor dak ut heul nie arreg vin, datter zoveul geld an een overdekte waoterplaots egeve wordt. Voor de tweede maal heeft de aan populariteit winnende beatband „The Snobs" zaterdagavond in hotel Eem- land een dansavond verzorgd. De be langstelling hiervoor was aanmerke lijk groter dan op de eerste avond en het is duidelijk, dat dergelijke avon den in een behoefte voorzien. De band speelt beschaafde muziek en dat kan men tegenwoordig van lang niet alle bandjes zeggen. Het publiek heeft zich ook zaterdagavond weer uitstekend vermaakt: er was deze keer meer ruimte dan tijdens het eerste optre den van de band. Toen moest men het namelijk stellen met de kleine zaal, maar zaterdagavond had men voor het eerst de beschikking over de grote zaal. Dat is een hele verbetering gebleken, want de jongelui konden nu tenminste uit de voeten. Als „The Snobs" een beetje „ingeburgerd" zijn ln Soest, kunnen ze de tieners en twens nog veel plezier laten beleven. Dansavon den worden steeds populairder, maar als de muzikale omlijsting niet goed is, zullen de jongelui wel naar elders gaan. De Soester band behoeft daarvoor niet bang te zijn. Wie eenmaal in Eem- land is geweest en wie „The Snobs" daar heeft horen spelen, komt vast een volgende keer weer terug. De band krijgt binnenkort de beschikking over een orgel, zodat er naast guitaren en een drumstel ook eens een nieuw geluid komt. Het zal de kwaliteit van de muziek zeker ten goede komen, terwijl ook het repertoire aanzienlijk kan worden uitgebreid. Een nieuw succes voor deze nog jon ge band, die het in de toekomst nog ver zal brengen Niet voor niets staan de Soesters op de nominatie voor een grammofoonplaatopname. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsieverancier

Soester Courant | 1966 | | pagina 6