h v.v.v. Eric de Noorman - De strijd om Heidrur\ N ieu wj aarsrede van de burgemeester 0 p W' D. ENGEL MARCHAL - HAARMODE Huurverhoging M nieuws Van Dam's Schoenen Krabbels van Knelis U S Tl N SPEEK gf|| jl Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" 'x;' - Gerrie van Dijk en Fred Nolte wonnen schaatswed strijden Or-Nassauschool wrijf UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Lenssen+de Wolff Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime kenze >IO\T5Hi:\ B.D.C. 1 speelt enkele oefenwedstrijden Vier Soesters reden 55 km schaatstocht Strijd om jeugdschaatstitels uitgesteld Intrede van ds. J. Smit Tijdens de eerste gemeenteraadsver gadering in 1966. welke woensdag avond werd gehouden, hield de bur gemeester de gebruikelijke nieuw jaarsrede, waaruit wij het navolgen de overnemen. Onze laatste vergadering in het oude jaar was gewijd aan de begroting, waarbij wij de blik in hoofdzaak op de toekomst richtten. Nu. aan het begin van onze eerste vergadering in het nieuwe jaar wil ik trachten u in enkele korte en gecomprimeerde gege vens een algemeen beeld te geven van het thans afgesloten jaar. daarin de lijnen te onderkennen, die in het nieu we jaar doorlopen, en ons daardoor bewuster te maken van de ontwikke ling, die zijn invloed ook in het nieu we jaar zal doen gelden. Want de overgang van oud op nieuw is geen breuk, doch de binding tussen twee doorlopende beelden. Amtrsfoortsestraot 2224 SOESTERBERG L Tolefoon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. 1966 kan een belangrijk jaar worden. Veel van wat in vorige jaren voorbe reid was, zal dit jaar in begin van uitvoering moeten komen daarnaast zal de voorbereiding van andere wer ken ter hand genomen moeten wor den. De bevolking. Tn 1965 vonden 614 (634) geboorten plaats en overleden 246 ((248) perso nen. derhalve een geboorteoverschot opleverende van 368 (386). Er vestig den zich 2811 (2668) personen, terwijl er 2177 (2127) vertrokken, derhalve 'n vestigingsoverschot opleverende van 634 (541) Als resultaat van een en r nder vermeerderde de bevolking met 1002 (927) zielen van 31.378 tot 32 380. "n deze cijfers zijn die van Soester- h°rg begrepen. Hier vonden 125 (142) geboorten plaats en overleden 23 (19) personen, een geboorteoverschot ople verende van 100 (123). Tegenover de vestiging van 697 (619) personen stond het vertrek van 577 (649), een vesti gingsoverschot opleverende van 120. Het vorig jaar was er een negatief vestigingsoverschot van 30 en in 1963 van 120 Het resultaat in 1965 was een aanwas van de bevolking met 220 (93) zielen van 6250 tot 6470 Er werden 224 (206) huwelijke ge sloten. Het aantal verhuizingen binnen de ge meente, zowel van gezinnen als van alleenstaande personen, bedroeg 796 (763). Woningbouw. 73 (121) woningwetwoningen, waar van 56 ((16) te Soesterberg, kwamen gereed en 305 (286) andere, waarvan 433 (30) te Soesterberg. een totale vermeerdering door nieuwbouw ople verende van 378 (407), waarvan te Soesterberg 49 (46). Van de 305 andere (niet woningwet) woningen, werden er 113 (42) met premie, waarvan 40 (8) te Soesterberg, en 192 (244) zon der premie, waarvan 3 (22) te Soes terberg, gebouwd. 10 (7) woningen werden onbewoonbaar verklaard. 6 (10) onbewoonbaar verklaarde wonin gen werden ontruimd en 7 (9) werden gesloopt. Daarnaast werden 3 (7) niet onbewoonbaar verklaarde woningen ge sloopt. Als gevolg van deze wijzigin gen vermeerderde het aantal wonin gen met 365 (392) van 8080 tot 8445. Vestigingen In 1965 werden voor Soest 750 (686) vestigingsvergunningen uitgereikt en wel 315 (288) aan personen ter plaat se, van wie 148 (97) hun eigendom konden betrekken, 246 (298) aan per sonen van elders door koop en 189 (100) aan personen van elders voor huurwoningen. Voor Soesterberg wer den 187 (192) vertigingsvergunningen uitgereikt en wel 100 (86) aan inwo ners dezer gemeente en 87 (106) aan personen van elders. Huisvesting Wij moeten ons erop voorbereiden dat 1966 op het gebied van de hulsvesting een bijzonder moeilijk jaar zal wor den. Met grote kracht wordt gestreefd naar het gereedkomen van belangrijke aantallen woningen in 1967 en volgen de jaren. Dit jaar zijn voor het eerst op iets grotere schaal bejaarden wo ningen gereed gekomen. Met de vijf bejaardenwoningen aan de kruisweg en de 12 aan de Korte Hartweg konden 17 gezinnen aan een meer passende woning worden gehol pen. Alie vrijkomende, bruikbare woon ruimte kwam aan Soester woning zoekenden t^n goede. Door het gereedkomen van het Chris telijk Bejaardentehuis „Groot Engen- daal", kwamen 35 woningen of ge deelten van woningen beschikbaar In 1965 werd een regeling vastgesteld, teneinde het doorstromen van gezin- ien uit goedkope woningen naar duur dere te bevorderen. Tot nu toe werd te Soest driemaal en te Soesterberg zesmaal van deze regeling gebruik ge maakt. terwijl er voor Soest nog twee gevallen en te Soesterberg nog 5 ge vallen in behandeling zijn Brandweer In totaal rukte de brandweer te Soest 59 (73) maal uit en te Soesterberg 14 (34) keer, waarvan voor loos alarm: Soest 2(4) maal en te Soesterberg 0 51 maal. Bij de branden vallen in het bijzonder te onderscheiden bos-, heide- en ruigtebranden. te Soest 9 (2) en te Soesterberg 3 (18) maal CHEMISCHEEN WITWASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS •i .»•»- f.. TELEFOON 08380-8050 De vlaggen hingen aan de mast. hoe wel het een windstille winterdag was. Maar in het V.V.V.-kantoor was het niet windstil, er woei een frisse, en thousiaste bries op maandagmorgen De eerste dag van de week opende het eerste reisbureau in Soest. En nu staat de wereld open voor el ke reislustige Soester. Er waren dan ook al onmiddellijk enkele gegadigden en velen zullen volgen, daarvan zijn we overtuigd. Speciaal de bouwvak-vakantiegangers willen wij een goede raad geven. Wan neer u al plannen klaar hebt, kom ze dan tijdig aan ons bureau voorleg gen. want er zijn voor deze vakantie periode al zoveel boekingen vastge legd door hen, die uit ervaring weten, dat de bouvakvakantie de drukste tijd in het zomerseizoen is. Het zou jam mer zijn. wanneer u achter het net vist. Bijvoorbeelder bestaat voor Rijn reisjes enorm veel belangstelling en de kansen hiervoor worden dagelijks kleiner. Wij raden u dus aan uw wen sen zo spoedig mogelijk kenbaar te maken aan de firma Ruys Co., die dagelijks tot uw beschikking is in de morgenuren van 9 tot 12 uur De Hotel-, pension- en restaurantgids van de provincie Limburg '65-'66 ligt bij ons klaar voor wie de vakantie in eigen land wil doorbrengen. Men vindt hierin alle gegevens voor een goed en aangenaam verblijf in een van onze mooiste provincies. Ook over campings en zomerhuisjes aldaar kunnen wij materiaal ver strekken. Maar ook in eigen land geldt voor de bouwvakkers wacht niet te lang met het maken van een keuze. U weet het, na sneeuw en vorst ko men dooi en regenmaar daarna de zomerzon en die heeft ons nog veel te geven. ONMISBRHR v VOOR 'N GOEDE FILM OF FOTO.' Schoorsteenbranden te Soest 5 (3) en te Soesterberg 0 (0). De directe schade door branden bedroeg te Soest 157.175.— 95 585.— Het verkeer Dit jaar vonden 654 (604) verkeers ongevallen plaats, verdeeld over Soest met. 480 (444) en Soesterberg met 174 (160) hierbij waren te Soest 298 (262) ernstige en te Soesterberg 92 (102). Hetaantal doden tengevolge van deze verkeersongevallen bedroeg 7 (10'. Het aantal zwaargewonden 66 en het aantal lichtgewouden 167. Bij deze aantallen is rekening gehouden met de door de Koninklijke Mare chaussee behandelde verkeersongeval len. waarbij 3 doden. 13 zwaar- en 61 lichtgewonden te betreuren zijn. Rijkswegen Ook in het jaar 1965 kwam er geen verbetering in de toestanden van ae rijkswegen te Soest en Soesterberg. terwijl, althans voor die te Soester berg. op betrekkelijk eenvoudige wij ze plaatselijke verbeteringen zijn aan te brengen, die de verkeersveiligheid ten goede zouden komen. Politie Het aantal door de politie opgemaakte processen verbaal wegens misdrijven bedroeg 229 (206). wegens overtredin gen 3280 (2719); hiervan konden 1436 (876) als „transacties in handen der politie" worden afgedaan. Op 1 januari stonden 858 (683) vreemdelingen bij de vreemdelingen dienst geregistreerd, verdeeld over 31 (26) nationaliteiten. Op alle terreinen van de politie vond een aanzienlijke vermeerdering van werkzaamheden plaats. Gelukkig kon dit jaar de leiding wederom op volle sterkte worden gebracht en werd een uitbreiding van het corps met 5 man toegestaan. Met betrekking tot de vreemdeling, waaronder ongeveer 200 zogenaamde gastarbeiders, is het niet denkbeeldig dat de huisvesting ^an een zo groot aantal, problemen gaat scheppen. Scholen De bouw van een twee-klassige kleu terschool aar. de Driehoeksweg kwam dit jaar gereed. De verdere scholen bouw vond uitsluitend plaats in de vorm van noodscholen. De kleuter school aan de Duin veg werd met een fraai lokaal uitgebreid en een voorlo pig gebouw met drie lokalen voor de ooenbare lagere school op de Eng kon officieel in gebruik worden genomen. Voor Soesterberg werd een verrijdbaar noodlokaal, voorlopig ten dienste van de openb. kleuterschool, aangeschaft. Het nieuwe gebouw van de lagere technische school kon door docenten en leerlingen in gebruik genomen worden Daardoor werd onze gemeen te tevens een fraai en doelmatig gymnastieklokaal rijker Oud Soest De revalidatie van de bebouwing ron dom de Oude Kerk vond dit jaar ver dere voortgang met ingebruikname van enige gerestaureerde Danden Het totaal herstel van deze buurt is een werk van lanee adem. Voorbereidingen word°n getroffen om de voortgang te verzekeren. Culturele aktiviteiten Het strekt tot voldoening, dat een zeer bescheiden steun gedurende de laatste jaren, het muziekleven ter plaatse op verheugende wijze heeft mogen ontwikkelen. De hierdoor ge groeide belangstelling rechtvaardigt de thans veel grotere \edragen die voor muziekonderwijs nodig zijn. Sport en gymnastiek Sport en gymnastiek blijken in onze gemeente een goede voedingsbodem te hebben. Het is niet mogelijk, on danks de pogingen daartoe om de noodzakelijke outillage gelijke tred te doen houden met de toenemende omvang van de sportbeoefening. De hockeyclub smaakte het genoegen een vergroot clublokaal in gebruik te kun nen nemen. De jamborette 1965 bracht padvin ders uit 15 landen in onze bossen bijeen. Ter gelegenheid van de 20- jarige herdenking van de bevrijding werd het boek ..Jeugd 1965" door de Soester jeugd geschreven. Arbeidsmarkt Ook in 1965 bleef de situatie op de arbeidsmarkt in deze gemeente on veranderd. De werkloosheid beperkte zich tot individuele gevallen en de gevallen van seizoenwerkloosheid. De raden van alle toegetreden gemeenten hebben thans besloten tot instelling van een werkplaatsschap, waarbij on dermeer de streekwerkplaatsen C A - W.A^ voor lichamelijk gehandicapten en de Z.V.O A. voor geestelijk gehan dicapten zijn ondergebracht. Algemene bijstandswet De inwerkingtreding van de Alge mene Bijstandswet heeft uiteraard veel extra werk veroorzaakt, terwijl de uitgaven een niet onaanzienlijke stijging vertonen. Enerzijds is dit een gevolg van de toename van het aan tal aanvragen, aid^rzijds stijgen de kosten, verbonden aan de plaatsing van chronisch zieken en bejaarden in voor deze groepen aangewezen Inrich tingen onrustbarend. De voorgenomen bouw "an bejaardenwoningen zal hier ongetwijfeld kosten-besparend werken Met de bouw van het bejaar dencentrum „Molenschot" zal binnen kort worden begonnen. Op de Peter's Baan was het woens dagmorgen een drukte van belang, toen daar de leerlingen van de Oran- je-Nassauschool, Chr. School voor Maatschappelijke en Algemene Vor ming te Soestdijk, streden om de school-schaatskampioenschappen. De meest succesvolle leerling was wel Fred Nolte. die niet alleen het kam pioenschap hardrijden bij de jongens behaalde, maar tevens winnaar werd van alle afstanden. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Héél hun leven gezonde voeten, door Torenstraat 5 - Telefoon 3473 Wij zijn 's woensdagsmiddags geopend. Leverancier van alle ziekenfondsen Stéenhoffslraat 67' Soest i'Tel. 2169 Kampioene hardrijden bij de meisjes werd Gerrie van Dijk. De kampioenen kregen resp. een wisselbeker en een lauwertak Het hoofd der school, de heer W. J. Gerritse. reikte na afloop met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij bedankte tevens de medewer kers. met name het onderwijzend per soneel. De wedstrijden slaagden vol- 'romen, mede door de gunstige weers omstandigheden. De prijzen voor de overige onderdelen bestonden uit boe ken en chocolade. De overige uitslagen waren Hockeywedstrijd jongens 1. Herman v. d. Hoef. 2 Jan van 't Net. Balanswedstrijd meisjes 1. Ria Bak ker. 2. Bertie Meernik. Sleetje rijden voor paren 1. Jan v. 't Net en Corrie Bouwmeester. 2. Ger- rit Hardeman en Janny Gerritse. SCHRIKSLAAN 19 SOKSTDIJK TELEFOON 3990 Uitslagen van de hardrijwedstrijden voor meisjes 100 meter 1 Janny Meerveld, 18,6 sec 2 Janny de Greef en Janny Altena, beiden in de tijd van 19,2 sec. 500 meter 1 Janny Altena, 51 sec. 2 Adri Vos, 51,5 sec. 1500 meter 1 Gerrie van Dijk, 3 min. 50 sec 2. Gerrie Hop, 3 min. 59 sec. 50 sec. 2 Gerrie Hop, 3 min 59 sec. Uitslagen hardrijden jongens 100 meter 1. Fred Nolte, 15 sec. 2. Jan van 't Net, 16.5 sec. 500 meter 1 Fred Nolte. 41 sec. 2. Jan van 't Net en Ronald Pijlman, beiden in de tijd van 45 sec. 1500 meter 1. Fred Nolte. 2 min. 50 sec. 2 Jan var. 't Net, 3 min. 0.4 sec. Door deze resultaten behaalden Fred Nolte en Gerrie van Dijk de titel. Voor a s zond;, g staat voor B.D.C. 1 de uitwedstrijd tegen Actif 1 op het programma. Dit is een competitie wedstrijd. Als het voetbalpr ejramma eventueel wordt afgelast, spelen zo wel het eerste als het tweede elftal een oefenwedstrijd aan de Bosstraat tegen 's-Graveland. Op woensdag 26 januari zal het eer ste B D.C.-team tegen de betaalde jeugd van Hilversum spelen. Deze licht)wedstrijd zal gespeeld worden op het trainingsveld van Hilversum aan de Gijsbrecht van Amstelstraat, bij het Victoria-veld. Aanvang 19.45 uur. Wanneer de vorst nog zal aanhouden in de komende weken, heeft B.D.C. voor zondag 30 januari weer een oefenwedstrijd op het programma staan, namelijk tegen Bunnik. Ver der wordt naar alle waarschijnlijkheid op donderdag 3 februari in Hilversum tegen De Zebra's gespeeld en op zon dag 6 februari in eigen huis tegen het Utrechtse Minerva. de leider van de eerste klasse B afdeling Utrecht Ook is het B.D.C.-bestuur van plan om het eerste elftal een wedstrijd te laten spelen tegen de amateurs van H.V.C versterkt met enkele be taalde spelers. Het B.D.C.-bestuur heeft een verzoek ingediend bij de K.N.V.B. om voor het eerste elftal op 19 februari a.s. geen competitiewedstrijd op het pro gramma te zetten in verband met de carnavalsfeesten Tegen de tijd. dat de organisatie van de Elfstedentocht begint, gaat het meestal de verkeerde kant op met het weer. Als de tocht toch mocht doorgaan, gaan de deelnemers aan de Molentocht in ieder geval niet onvoorbereid aan de rit beginnen. Dit geldt ook voor vier Soester deelnemers aan de Molentocht, die woensdag Is gehouden en waaraan niet minder dan 6000 schaatsliefhebbers deelna men. De vier Soester deelnemers. J. Luyte- laar, C Pronk, N. van Hornsveld en C. van Breukelen, hebben de tocht uitgereden. Hun beloning voor de 55 kilometer was een herinnerings medaille. Het viertal startte woens dagmorgen in het dorpje Groot-Am- mers Ze kwamen tijdens de tocht o.a door Goudrlaan en Alblasserdam Het bestuur van de IJsvereniging Pe ters Baan heeft besloten om de voor a.s. zaterdag georganiseerde wedstrij den om het schaats-jeugdkampioen- schap van Soest uit te stellen. Dit met het oog op de zaterdag in De venter te houden strijd om de Euro pese schaatstitels. Het is gebleken, dat enkele deenemers aan de strijd in Soest reeds kaarten hadden be steld om de strijd in Deventer mee te maken. Bovendien is het te ver wachten, dat de televisie veel schaats liefhebbers zal thuishouden. De wed strijden, die zijn bedoeld voor jon gens en meisjes van 15, 16 en 17 jaar, zijn uitgesteld en zullen op een latere datum worden gehouden. Het verdere schaatsprogramma voor het weekeinde en voor de volgende week is nog niet bekend. Bescheiden heeft de koningin zich teruggetrokken. Met een blik van oneindige liefde voor haar gemaal ziet zij op Eric neer. maar die met diepe eerbied zich buigt voor de trouw van dit meisje, de trouw aan de koning, die haar leven vroeg.... „Mijn Winonah!" zegt Eric met een zachte stem, wanneer hij opgeschrikt uit zijn gepeins is opgestaan en de koningin hem tegemoet treedt. Haar ogen stralen hem tegemoet en een traan van vreugde glinstert erin. Ik was wat lang afwezig!" gaat Eric voort. Een schaduw van een glim lach glijdt over zijn gelaat. „Ge waart op tijd terug!" fluistert Wi nonah innig, „als altijd op tijd. voor mij!" „Ik zag Likar!" meldt Awain. hij vluchtte doch ik was niet in staat hem te achterhalen." Hij zegt het met toonloze stem. als in een droom. Een magische kracht trekt zijn ogen steeds weer naar die stille gedaante aan hun voeten. De smart om Heidrun's verlies heeft hem bijna gevoelloos gemaakt. Hij kan het nog niet begrijpen. Met uiterste deernis volgen de anderen zijn blik ken. Halfa houdt zich achteraf, maar werpt dan toch ook, schuldbewust en wat schuchter, als schaamde hij zich over zijn eigen weekhartigheid, een laatste lange blik op dat roerlo ze gelaat. „Laat mij haar zelf naar de burcht brengen." zegt Awain moeilijk, „naar de burcht vanWendir". Hij aar zelt even deze naam te noemen, als of hij begrijpt hoezeer deze juist op dit ogenblik een wanklank moet zijn. Eric knikt begrijpend en met een handbeweging nodigt hij de anderen hem te volgen, op weg naar de ko ningsburcht. En sedertdien heeft deze vallei de naam gedragen van de jonkvrouwe die hier gevallen is Vele edelen heb ben op deze plaats hun snelle paar den een ogenblik ingehouden en me nige vergrijsde wapenknecht heeft hier in stille eerbied de muts van het hoofd genomen. Oude mensen vertellen, dat lieflijke bloemen opge schoten zijn op deze plek en het volksgeloof wil. dat deze bloemen nimmer verwelken, alsof zij tot in lengte van dagen de herinnering le vend willen houden aan Heidrun, die de trouw aan haar geliefde koning meer waard achtte, dan haar leven' EINDE. AJJe ut ming vraogt mok zeige dak ut heul nie aordug ving vant bestuur van de iesverenuglng Pe ters Baon om heule- gaor niks te zelge over wedstrieje veur 't kaampioenschap van Soest. Ik heur- de ut pas op de baon en toen ik ming eige toch nog wou laote ln- schrieve, zeeje de bestuursleje Kne lis, ut spiet ongs meraokels. maor ut kaan nie meer. Gelukkug had ik nog een bloknoot bie me en een potlood, maor daor hadde zullie niks an 't Kon nie omdattut te laot was, zeeje zullie. Nong, da was heul nie leuk veur ming Eindeluk had ik een keer de kaans om mee te rieje en nong kon ut nie. In 1876 wou ik veur de eerste keer meedoen. Ik had toen de an- plakblljete nie goed eleze, waant ik kwam met rohchaotse Een jaor lao- ter wou ik ut weer us perbere. Ik sting goed en wel op de baon of daor kwam Kneliao an. „Mee naor huus". zee ze, „ut ete staot op taofel" Dus toen kwam d'r ok niks van. Vief jaor hettut toen nie meer zo evrore, datter eschaotst kon worde, maor toen ut eindeluk zoveer was, was Ik weer van de partie En toen kon ik weer nie mee doen. waant toen had ik een paor scheve schaotse bie ming. die reej ik vreuger nogal veul Toen hep ik ut maor oppegeve. 't Mag gewoon nie. Knelis, daacht ik bie ming eige. Ik bin ok nooit meer op de baon eweest en hep nao die tied aaltoos eschaotst op een plekkie, da ik allenug wis te vingde. Maor van ut Jaor denk ik Knelis, j ie bin wel op jaore, maor ik geleuf dajje de jongeluu nog best een lesje kan geve. Dus op un goeije dag zeig ik teuge Kneliao: Mins, lk gao weer us an de zwier. Da had ik heul nie motte zeige, waant ze vaatte ut heul verkeerd op. Ik maokte ut d'r gauw duudeluk Op ming iezers, zee ik. Maor ze begreep ut nog nie. Dan gao ik mee, zee ze. ik hep ok nog een paor meraokelse mooie iezers. Toen haolde ze d'r gouwe ooriezers van de zolder. Affing. ik hepput d'r toch an d'r ver staand kunne brenge Eerst zee ik: Kneliao, ik gao ming op glad ies waoge op de Peters Baon. maor toen wier ze zo kwaod. waant ze doch dao- luk an de Reeperbaon, daor had ze wel us van eheurd. Maor toen ik zee, dak allenug maor wou gaon schaotse. toen had ze ut eindeluk door Ze waster meteen veur te vingde. da mok eer luk zeige. Weet je wat, zee ze. dan gaon wul- lie saome treene. Jie zal ut schaotse wel een bietje ontwengd weeze. maor ik zajje leere En das ming onder- gaang eweest Had ik da maor nooit edaon. Waant Kneliao is ok wel gin twintug lentes meer. zo gaot wel mit- ter tied mee. En teugeswoordug is alles wa die frommese draoge bar nauw. dus Kneliao had ok zo'n smaal gevaal an. Ze don allenig maor kor te haoltjes maoke. dus ik mos van arremeu ok wel meedoen. Ik waster op die Peters Baon heul nie an te paas ekomme. waant lk bin die korte slaogjes zo ewend. dak nong nie meer aanders kan. Maor ik wou laote zien dak nie baang bin veur jongeluu. daorom wou ik meerieje. Maor ut moch nie meer van de minse van de Peters Baon. Vedaor dak un bietje kwaod bin En ik heus nie allenug. Ik zou nie graog op die luu d'r schaotse staon tJlKth/D INSTALLATEUR De door de Hervormde Gemeente al hier beroepen predikant J. Smit te Werkendam zal op zondag 27 febru ari zijn intrede doen na door ds. J. Fokkema te zijn bevestigd De huurverhoging, welke per 1 jan. van dit jaar is ingegaan, heeft de verschillende huuradviescommissies bergen werk bezorgd. Verschillende huurders blijken een hoger percentage berekend te hebben dan volgens de wettelijke bepalingen geoorloofd is. Het ls en blijft een raadsel, waarom zovele verhuurders niet op de hoogte zijn van de bepalingen met betrekking tot de huurverhoging van dit jaar. Hier en daar krijgt men de indruk, dat sommigen doen alsof hun neus bloedt en er op rekenen dat de huur ders toch niet van de tarieven op de hoogte zijn. Een vervelende kwestie. In elk geval kunnen wij elke huurder, die in het onzekere verkeert over de omvang van de huurverhoging, aanraden de huuradviescommissie te polsen. Wil men zich uitgebreider oriënteren, dan kan men bij een postkantoor te gen de som van 40 cent een brochure kopen, dat uitvoerige informaties ver strekt over de jongste huurverhoging. Wellicht overbodig te vermelden, dat huurders die op goede gronden van mening zijn dat de verhuurder zijn onderhoudsplichten niet nakomt, de huuradviescommissie kunnen verzoeken een onderzoek in te stellen Conclu deert deze instantie het zelfde, dan mag de verhuurder de huurverhoging niet eerder toepassen dan nadat hij de noodzakelijke reparaties aan bet huis heeft laten verrichten.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5