Wasseeelte lUassëëëflê Geen waarheidsserum Nieuw clubgebouw Zwaluw in gebruik van de genomen Studietoelagen nu aanvragen DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM I Men moet ook vrij zijn om te liegen om bekentenissen bij verdachten te ontlokken biedt l) een uitkomst voor uw was- en droogproblemen iia/i lUeedsslcaai 52 Nieuwe postzegels Suriname Maximum f 3850. Officiële mededelingen (TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 van Weedestcaai 52 Evv was in nog géén 45 mi nuten kraakhelder en droog in onze Benrli x. BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Shot 1 speelt gelijk Klaar terwijl u waeht BEVEROL SMEER STATION Leden van de postduivenvereniging ..De Zwaluw" hebben het klaarge speeld om in een paar maanden tijds een fraai clubgebouw te doen verrij zen. zodat het gebouw, dat aan de Schrikslaan is verrezen, zaterdagmid dag door wethouder K de Haan of ficieel kon worden geopend. De heer J v. d. Brakel. voorzitter van „De Zwaluw", heette allen welkom, speciaal de vertegenwoordigers van zusterverenigingen uit Soest en uit de wijde omtrek, alsmede wethouder K de Haan, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur Als eerste sprak dc heer O L Zim- merman, lid van „De Zwaluw" die voor al het materiaal heeft gezorgd ..Ik spreek mijn vreugde uit over wat hier tot stand is gebracht je kunt het uniek noemen. Hier is a^ond aan avond door eigen leden hard gewerkt, onder leiding van Wout van 't Kloos ter, die ik van deze plaats wil bedan ken voot zijn voortvarendheid. Allen luisterden naar hem en iedereen werk te door, want het gebouw moest half januari klaar zijn en het is klaar ge komen. Het heeft veel geld gekost, maar de leden van „De Zwaluw" hebben be wezen flinke vaklieden te zijn. Ik wil allen prijzen voor hun werk, maar vooral de heer Van 't Klooster en de heer v. d. Brakel. de initiatief nemer. Ik hoop dat ik nog 13*" Pd mag blijven van „De Zwaluw" en dat de vereniging met volle kracht vooruit mag gaan, in het belang van onze duivensport" De heer J v d. Brakel zei o m dat ..De Zwaluw" met dit clubgebouw een hogtepunt in de duivensport heeft be reikt Wij kunnen met dit clubgebouw wedijveren met vele gebouwen in Soest en omgeving. Wij hebben bij de bouw veel steun ondervonden van onze le den, maar ook van niet-leden, vooral van de jongeren. Ik wil allen hartelijk dankzeggen voor wat hier is gepres teerd. De Mixed Hockey Club Soest, onze buren, wil ik dankbrengen voor de wijze waarop zij ons terzijde heeft gestaan, door het verstrekken van stroom, welke noodzakelijk was voor de werkzaamheden bij avond. Wethouder K. de Haan zei, dat de burgerij soms geen goed oordeel heeft over de duivensport. Men heeft wel eens last van de duiven als er „iets" naar beneden valt en ook zijn de duiven wel eens lastig op pas gezaaide gronden en tuinen, maar men moet bedenken, dat duivenhouden een hobby is en een vrijetijdsbesteding. Ook wordt wel eens gedacht, dat de duivenmelker er beter van wordt, maar dat is niet zo, want duivenhouden is een dure sport. Het doet het gemeentebestuur een groot genoegen, dat u in zo'n korte tijd dit fraaie gebouw hebt kunnen bouwen. Wij feliciteren u er mee en wij wensen u voor de toekomst veel succes. Hiermede verklaar ik het club gebouw voor geopend. De heer C v. d. Kamp van „Ce Zwa luw" uit Baarn, was blij, dat De Zwa luw nu ook een eigen clubgebouw heeft. Tot wethouder De Haan richtte hij het verzoek er aan te wj'ien mee werken, dat duivenliefhebbers, die in een gemeentewoning wonen, een dui venhok mogen bouwen, maar dan een hok, dat zich bij de omgeving aanpast. Hij feliciteerde het bestuur met dit fraaie gebouw en schonk een beker. De heer J. G. Kamerbeek, voorzitter van de postduivenvereniging „De Vriendschap", feliciteerde met enige jaloezie, omdat „De Zwaluw" nu ver der is dan „De Vriendschap", maar misschien mogen wij in de toekomst wel eens gebruik maken van dit prachtige gebouw. Spreker bood een beker aan.De secretaris van afdeling L overhandigde bij zijn felicitatie een enveloppe met inhoud. De heer C. Vos van de voederfabriek „De Witte Molen" uit De Meeuwen noemde dit gebouw uniek en een sti mulans voor andere verenigingen. Hij schonk een elektrische klok voor de inkorfzaal, terwijl de firma Oomes uit Breda, een elektrische klok aanbood voor de dameswedstrijd. De heer Flos, vertegenwoordiger van Scheermakers uit Amersfoort, liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een duif op voetstuk. Van de heer G. Sukel en van de heer en mevrouw C. van Soest mocht het bestuur ook een beker in ontvangst nemen, als ook een zelfde geschenk van de besturen van „Soester Vogelvrienden", „De Ordannans" uit Amersfoort en „De Pool" uit Baarn. Mevr. Fellx sprak namens het bestuur van de „Mixed Hockeyclub Soest" en feliciteerde het bestuur met dit fraaie gebouw Wij zijn zeer tevreden, dat- wij u hebben kunnen helpen en wij hopen, dat wij goede buren zullen blij ven Spreekster schonk een aantal as bakjes. Tenslotte voerden net woord de oud- vooizitters. de heren G Visser en J v. d. Brink Beiden hadden bewonde ring voor het vele werk, dat de leden hebben verricht De heer v. d Brakel dankte voor de overweldigende belangstelling, voor de waarderende woorden en de vele ge schenken Kort geleden stond voor de Arnhemse rechtbank een vrouw terecht, die ver dacht werd van moord. Zij had dit misdrijf eerst ontkend, later bekend, maar tenslotte deze bekentenis toch weer ingetrokken. Drie psychiaters brachten een rapport uit over de vrouw, en trachtten aan de hand van een analyse van de persoonlijkheid van verdachte de rechtbank enig houvast te geven inzake de schuldvraag. Toch bleef men met een grote onzekerheid zitten. Een jurist die deze rechts zitting uit belangstelling bijwoonde, zei na afloop „In dit geval zou de leugendetector of een waarheidsserum gebruikt moeten worden". Dat zullen veel mensen hem nagezegd hebben. Toch willen wij hem in deze mening niet bijvallen. Op 16 februari 1966 zal de Surinaamse Postadministratie een seri van acht gewone frankeerzegels, de z.g. Vogel serie. uitgeven. Deze dient ter vervan ging van de thans In omloop zijnde Vruchtenserie. De prijs van de serie, die werd ont worpen door Stuart Robles de Medi na. bedraagt 0,39 In Surinaamse munt en 0,78 in Nederlandse munt. Waarden en voorstellingen zijn: 1 cent roodborstje, 2 cent grietjebie. 3 cent kieng, 4 cent steenduif. 5 cent blauwfoortje, 6 cent kolobri-, 8 cent anijsvink 10 cent boontjedief Deze maand zal de P.T.T. honderden brieven per dag bezorgen aan het grote pand aan de Nieuwe Uitleg 1 te Den Haag, waar onder meer die afde lingen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen zijn gevestigd, die beslissen over de talloze aanvragen voor een studietoelage. Voor de meest uiteenlopende studies kunnen toelagen worden aangevraagd. Ook wanneer men bij het een of ander provinciaal fonds om een studie toelage verzoekt dient een dergelijk verzoek tezelfdertijd aan het ministerie te worden gezonden. Onder deze aanvragen nemen de verzoeken om toekenning van een studie beurs voor aanstaande studenten aan een universiteit of hogeschool vanzelf sprekend een belangrijke plaats in. Er moet een goede financiële basis zijn Iemand die aan een universiteit wil studeren, dient de zekerheid te heb ben dat hij in staat is de studie te bekostigen. Men zette de gedachte uit het hoofd, dat men als werkstu dent er wel 'n aardig centje zou kun nen bijverdienen. Dit laatste is na tuurlijk wel mogelijk, maar dan komt er van studeren weinig of niets te recht. Er moet los van eventuele bijverdien sten een voldoende financiële basis zijn, anders kan men beter een min der dure opleiding kiezen. Natuurlijk kunnen sommige studenten in betrek kelijk weinig uren wel een aardig be drag verdienen, maar normaliter zijn dat alleen degenen, die al ver met hun studie zijn gevorderd. We denken hier bijvoorbeeld aan studenten die hun kandidaats achter de rug hebben en er dan met enkele lesuren wat bijver dienen bij het onderwijs. Er zijn ook studenten in de psycho logie en de sociologie die na hun kan didaats bijvoorbeeld gaan werken voor de een of andere maatschappelijke Instelling, maar dit betreft dus slechts degenen die zich al voor hun docto raal voorbereiden. Hoge kosten. Hoeveel kost nu een academische stu die precies Een berekening van de studiekosten is niet gemakkelijk te geven. In de eerste plaats brengt de ene studie meer kosten met zich mee dan de andere. De duurste studie is de tandheelkunde, want de toekom stige tandarts moet elk studiejaar eni ge honderden guldens besteden voor de aanschaf van instrumenten, aan- zeinlijk meer nog dan studenten in de medicijnen. Wie geologie wil studeren, bedenke dat het maken van vrij kostbare excursies flink in zijn (haar) budget zal ingrij pen. Wie klassieke talen of theologie kiest .heeft meer boeken nodig dan studenten van andere faculteiten. Voor studenten in de biologie, chemie en natuurkunde zijn de bijkomende kosten gemiddeld hoger dan bijvoor beeld voor studenten In de rechten, psychologie, economie of sociologie. Zo moest een aantal biologie-studen- ten uit Nijmegen vorig jaar een ver plichte excursie van drie weken naar Joego-Slavië maken. Met dat grapje bleek een 300,gemoeid Raming. Bij de specificatie van de kosten mag niet uit het oog worden verloren, dat de maatschappij van een academicus verwacht, dat hij een cultureel ge vormd mens is. Het moet voor elke student mogelijk zijn veel te lezen, zich te abonneren op vakbladen, lid te zijn van 'n gezelligheidsvereniging, concert of schouwburg te bezoeken enz. enz. Welke kosten kan de studenten nu globaal genomen verwachten, daarbij er van uitgaande dat hij op kamers moet gaan wonen, en in de mensa zal eten. De cijfers, die wij hierover geven en die natuurlijk van jaar tot jaar verschillen, zijn aangepast aan de kosten van levensonderhoud, zoals eid in het begin van 1966 liggen Een algemene raming levert de vol gende cijfers op Collegegeld en inschrijfgeld f 210. Studieboeken, instrumenten e.d 250. Vaktijdschriften, kranten 200. Huisvesting f 900. Voeding 1100. Kleding 400. Reiskosten 240. Zakgeld f 400. Diversen 1 200. 3800.— ONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 75, eerste lid van de Lager-Ónderwijswet 1920; brengen ter openbare kennis dat de raad in zijn vergadering van 19 januari 1966 inge volge artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 medewerking heeft verleend aan; 1. het r.k. schoolbestuur te Soesterberg voor de aanschaffing van hulpmidde len ten behoeve van het verkeerson- derwijs en de uitbreiding van de aan wezige draadomroepinstallatie ten be hoeve van de St Carolusschool voor lager onderwijs. Generaal Winkelman straat 2b te Soesterberg; 2 de vereniging voor christelijk onder wijs te Soesterberg voor de anschaf- fing van meubilair ten behoeve van de christelijke school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat, Soester berg. Soest, 25 januari 1966. Deze fjaar)raming is vrij laag, en voor studenten van sommige facultei ten zijn bijvoorbeeld de kosten van studieboeken en instrumentaria zeker hoger Voorschotten en beurzen Deze maand moeten de aanvragen voor een studietoelage worden inge diend. De rijksstudietoelagen worden, naar de vorm waarin zij worden ge geven, onderscheiden in renteloze voor schotten en beurzen. Renteloze voor schotten dienen te worden terugbe taald beurzen zijn schenkingen. In het algemeen worden aan eerstejaars studenten alleen renteloze voorschot ten verstrekt. Het maximum van een renteloos voor schot is gesteld op 1200,—. Rentelo ze voorschoten moeten, na beëindiging van de studie worden terugbetaald in jaarlijkse termijnen van 10 van het totale bedrag, dat ln de vorm van een dergelijk voorschot werd verstrekt De eerste termijn vervalt twee jaar na het beëindigen van de studie. In bepaalde gevallen wordt gehele of gedeeltelijke vrijstelling van terugbe taling verleend. Bijvoorbeeld wanneer een afgestudeerde gaat werken bij het onderwijs of wetenschappelijk ambte naar wordt bij een academische staf Heeft een student aan een renteloos voorschot niet voldoende, dan kan hem een hoger bedrag worden gegeven maar dit alleen als beurs. Heeft ie mand f 1800,nodig, dan kan de mi nister, wanneer de betrokkene niet voor een gehele beurs in aanmerking komt, hem 1200,als renteloos voorschot verstrekken en 600,als beurs. De maximum-studietoelage, die door het ministerie kan worden ver strekt, bedraagt momenteel 3850.—. Vraag proefrit bij: Automobielbedrijf F.X v. KEULEN n.v. rdamspweg 29 A'foort - Tel. 14243 Iedere zaterdag SIMCA-SHOW Wat is waarheidsserum Over het gebruik van leugen verklik kers in dienst van de rechtspraak in ons land is nog nooit serieus gespro ken De algemeen geldende theorie achter de test met de leugendetector is dat de mensen niet kunnen liegen zonder fysiologische reacties in hun lichaam teweeg te brengen. Een standaard-leugendector tracht de ze leugen op drie punten te vangen door de zwetende handpalmen, door de manier waarop de proefpersoon ademhaalt en door de reacties van zijn pols en zijn bloeddruk Hoewel dit Instrument in sommige Amerikaanse kringen als doeltreffend wordt aangeprezen, huldigt men hier over in Europa een andere mening. Ofschoon liegen inderdaad fysiologi sche verandering teweeg brengt, kun nen ook andere factoren dergelijke veranderingen veroorzaken. Bovendien kan de proefpersoon zo'n angst heb ben voor de gevolgen van het onder zoek. dat hij angstig wordt en na tuurlijk zal deze angst weer invloed hebben op de lichamelijke functies Het wordt dan heel moeilijk vast te stellen of de lichamelijke reacties door he tllegen of daar andere factoren werden veroorzaakt Het is echter wel eens een punt van overleg geweest, of in bepaalde geval len de verdachte niet zou kunnen worden ingespoten met het z g. waar heidsserum. Bij een Belgische recht bank was dit vraagstuk kortgeleden actueel. Er stond een vrouw terecht, die verdacht werd van moord op een 10-jarig meisje. Zij beweerde aan ge heugenverlies te lijden. Twee psychia ters geloofden dat. twee andere meen den dat zij simuleerde. Er werd toen bij de rechter aangedrongen op een onderzoek met behulp van het waar heidsserum. De rechtbank wees dit verzoek echter af. Therapeutisch doel Wat is het waarheidsserum? Men doelt hier op een narcosemiddel, dat pen- tothal wordt genoemd. Spuit men dit middel bij de patiënt in, dan ontstaat geleidelijk een remming van de wil door inwerking van het narcosemiddel op de hersenschors. Pentothal wordt door de zenuwarts soms gebruikt bij de z.g. narco-analyse. De patiënt wordt een licht verdoofde toestand ge bracht en kan dan vrijer over zijn problemen praten De arts zal er niet licht toe overgaan dit middel te gebruiken, maar soms wordt hij daartoe in het belang van zijn patiënt gedwongen. Sommigen lig gen zozeer met zichzelf overhoop en vertonen zulke sterke remmingen, dat zij langs de normale weg geen con tact met hun arts kunnen krijgen. Dat impliceert, dat de arts hen dan niet kan helpen De methode van de psycho-analyse. waarbij dan de patiënt uit vrije wil allerlei vertrouwelijke mededelingen doet. heeft dan immers geen effect. In zo'n geval kan de arts met de pa tiënt overléggen, of het niet beter is een hulpmiddel f pen tothal) te gebrui ken. waardoor de behandeling wordt geïntensiveerd en versneld. In de narco-analvse zal de patiënt, nu de remmingen zijn opgeheven, gemak kelijker spreken over zijn onderdruk te gevoelens en verlangens, zijn ver drongen wensen en angsten. Dat kan an grote betekenis voor zijn genezing zijn. Daarom is pentothal als medisch hulpmiddel stellig aanvaardbaar Ander geluid Maar moet dit middel nu worden ge bruikt om aan een verdachte, die 'n misdrijf, ook al is het een zeer ern stig misdrijf, heeft begaan, een be kentenis te ontlokken Prof. mr dr D. Hazewinkel-Suringa, hoogleraar in het strafrecht aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam. meent dat in bepaalde gevallen het waa.rheidsserum mag worden ge bruikt. Zij erkent de pesoonlijke rech ten van de verdachte, ook wat zijn geestes- en zieleleven betreft, maar is van mening dat dit niet altijd een onaantastbaar bezit moet zijn. Ingeval van zware misdrijven staan er ook andere belangen op het spel en dan zou pentothal volgens haar mogen worden aangewend, wanneer 'n verdachte ontkent. Deze opinie delen wij niet. We kun nen trouwens zeggen, dat vrijwel alle geneeskundigen deze gedachtengang niet zullen steunen, en vele juristen al evenmin. Van kwaad tot erger De beschikking over de vrije wil om geheimen te verbergen of te openba ren moet uitsluitend bij de persoon zelf rusten In onze tijd wordt de vrij heid der menselijke persoonlijkheid toch al van vele kanten bedreigd Wanneer de rechtbanken er toe over gaan mensen aan het spreken te bren gen met behulp van het z.g waar- heidsserum. dan zullen andere instan ties niet achter blijven. Dan wordt het in korte tijd een normaal verschijnsel om mensen hun vrije wil te ontnemen. Credietbanken en levensverzekerings maatschappijen en de belasting dienst zouden dit middel dan graag willen toepassen om wat meer van onderzochte mensen te weten te ko men Bij sollicitaties zal de keurend arts op die wijze heel wat Inlichtin gen over de proefpersoon kunnen krij gen De keuringsraad. die aspirant soldaten moet onderzoeken, zal de spuit ook willen hanteren om er ach ter te komen of een dienstplichtige wel of niet simuleert. Het pentothal hoort thuis in de spreekkamer van de dokter, maar niet in handen van deskundigen, die als adviseur voor een instantie optreden. Iedereen kent het lied „Gedachten zijn vrij'". Het is te hopen, dat wij dat led in de toekomst ook uit volle borst kunnen blijven zingen GEBOREN Maartje Manjtje Chris- tlna, dochter van P Hoekstra en A G. Arend se, Plesmanstraat 321. Soes terberg. Anna Louise, dochter van H P den Otter en M Slegtenhorst, Margrietlaan 16. Petra Margaret Arnélle, dochter van B van Rootse- laar en G J Holwerda, Hobbemalaan 50 Matheus Antonius. zobn van M. A Manten. Van Weedestraat 57 en J. M van Vliet, Dalweg 133. Mlrjan Elisabeth, dochter van M Olling en G. M. Bruijne, Molenstraat 47. Wal- do Orthwin. zoon van P H. van Arn hem. Nieuweweg 30A en D van de Hoef. Baarn. Everdina Gerrit. doch ter van G E Beijs en J. W van Rouwendaal. Nieuweweg 75 Anne- marie Eugénie Desirée. dochter van P D van Merkerstijn en N. M. A M. Smits, Baarn. Pieter Arie. zoon van G. Floor en J S. 't Hart, Beukenlaan Camiel Alfons Jan. zoon van F Borm en M. A. Rosenberg. Kastanje laan 17. Hendrik Jan Matthijs. zoon van J M. Wouterse. Baarn en E W Strumpel, Schaepmanstraat 30. Jan- neke Jacquelina, dochter van H. C. Teser en A. Ros. Chr. Huygenslaan 61, Soesterberg. Sven Patrick. zoon van R J. Rotsburg en R J M. Brok, Wil- helminalaan 16 Petra Hendrika Maria, dochter van J. G. D. Lambert en P W A Rölkens. St. Theresia- straat 5 Yvette Pauline Stefanie, dochter van H C. P. Warnik en I. Witte, Simon Stevinlaan 27, Soester berg Tineke, dochter van H de Bree en T. Smit, Van de Veldeplant- soen 44. ONDERTROUWD Claus Hoogers. O Enghweg 10. Hilversum en Klazina Dina Maria Ruis, Wieksloterweg W Z. 3a Frank Mathijssen. Amersfoort - sestraat 77b en Johanne Hendrlke Christine van Rijswijk, Rademaker- straat 26, Soesterberg. Aris Mathijs Swart. Soesterbergsestraat 92 en Wll- hilmina Maria Francisca Klinkhamer, Soesterbergsestraat 125 GEHUWD Geen AJJe 't ming vraogt mok zelge dak blie bin datter op de Laange Brinkweg verkeersborde ge- ploatst blnne. Ik weet wel nie waor- veur, de pelisie weet ut ok nle, waant die hetter niks mee te maoke, en Gemeen- tewarreke het ze d'r neerezet, maoT veerder weete zullle daor ok van niks, waant ik bin ut speclaol weze vraoge. 't Enugge wat Knelis, de pelisie en gemeentewarreke weete is dattut borde blnne mlt een allegemeen gevaortek®. De borde staon d'r nong, d'r mot al- lenig nog effe een allegemeen gevaor bedaacht worde, aandeis staon die borde d'r veur noppes en da's zo zie- lug. Ik bin de Brink een paor keer op en neer efiet-st. maor niks heur, heul gin gevaor. Ik docht, da zullie die borde d'r meschien wel neerezet hebbe om- datter een poar reperaosies an de weg eweest blnne. maor da kan haost nle, waant da blnne maor twee plekkies; daor is veerder heulegaor gin gevaor an Maor ik bin d'r toch affer ekomme en zal le here effe een meraokels gevaor an de hangd d">en; 't ebeurd nogal us. datter varrekes en koele los loope. En daorveur hebbe zullle die borde d'r neerezet Kiek. op de Brink woone nog wel een paor veehouwers. Die beeste loope de heule dag ln de wei, maor 't komp wel us veur, datte baos vergeet om ut hek dicht te doen. Da kan. waant zo'n man het ok wel wat aanders an zien kop as allenig maor 't hek. En die beeste wille ok wel us de beest uuthaange, dus zodrat de baos weg is, neeme zullle de be.ie. En zo komp ut, dajje best us een varreke of een koel veur je wiel ken krlege ajje nle blik sems oppaast Nong denk ik. datter hoge minse bie gemeentewarreke blnne, die ok wel us een beest veur d'r luu fietswiel ehad hebbe. En die hebbe toen ezeid; da varreketje zalle wullie us waase, wullie paake de koei geliek ble de hores. En da is ok ebeurd waant nong staon die borde d'r. Die koele en die varrekes begreepe d'r netuurluk niks van; die denke gewoonda hadde zullie veur ongs nie hoeve doen Wullie lope tcch aaltied netjes laangs de kangt van de weg te graoze en as ter us een wilde otomobelist ankomp, springe wullie opzie. Jao, laote wullie eerluk weeze, weete die beeste veul Maor das heulegaor gin schaande, waant niemaand weet utfiene d'r van. Maor nong hep ik ut eigeluk allenig nog maor over 't grote vee ehad. De kippe binne d'r nog heul nie an te pas ekomme. En da blnne toch ok be- laangrieke weggebruukers op de Brink. Ik bin al een paor keer - ïit een kip tuusekomme. die de ovprsteek nie over leefd had. En daor bin ik aaltied as de kippe bie. waant wie 't eerst komp, die 't eerst maolt Jao, die kippe hebbe ming al heul wat gouwe eirere elegd' En nong vind lk ut eigeluk een bietje jaamer, da gemeentewarreke die borde d'r neerezet het 't Zal nie veul hellepe, maor as ze maor Ietsjes langzaomer rieje, kan 't net een kip schele. En ik begriep ok nie. waarom ut juuust nong mot. Die Laange Brinkweg is al ouwer dan alle verkeersborde bie mekaor, d'r binne nog nooit ongelukke ebeurd en toch komme d'r borde Noeng kajje netuur luk zelge; Knelis. jie praot a. een kip zongder kop. waant aster wel een on geluk beurde zou en ze zouwe d'r dan pas bode neerzette, zouje schrieve: jao. as ut kalluf verdronke is. dempe zullie de put Da's allemaol waor en ik. hep wa da betreft gin bord veur ming kop. maor ikke zou zou toch best wille weete waorom zullie die borde d'r neerezet hebbe. Meschien kom ik ut nog us an de weet. je weet nooit hoe een koel een haos vaangt. En veur Gart ister nong ok eindeluk weer us een bietje warrek an de win kel. Hie het al een brief naor de ge meente eschreve Of tie meschien in dienst komme kan. waant hie is aal tied bordewaaser eweest. En mit ai die beeste d'r omheen zal d'r best wa te waase weeze. Ik krieg d'r nong al kippevel van. Gart nie. waant die zeit; D'r is gin koei zo zwaart ofter zit wel een wit vlekkie an. En hie hoop nong maor, datter nie meer bordewaasers binne. waant veul varrekes maoke de spoe ling dun zeit hie. En daor het Gart geliek in. Dir H. W. Velllnga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport Rouwkamer 1 OVERLEDEN Cornelis van de Munt, 26 jaar. ongehuwd, Nieuweweg 49. Gradus Zwlers. 72 jaar. gehuwd met A. B Omvlee. Blrkstraat 103. Lijsje Stam. 46 jaar. gehuwd met J. J. C. van der Veer. Plesmanstraat 359. Na 7 wedstrijden spelen heeft Shot 1 haar eerste punt aan haar naaste concurrent Quick 2 moeten afstaan De voorsprong op Quik 2 is nog 3 pun ten. De wedstrijd had een zeer span nend verloop: 7 van de 10 parijen werden gespeeld in 3 games. K. Wiss en J. Scheffer wisten verder 2 partijen te winnen en het dubbel werd ook door Shot gewonnen. W. van Doorn kon echter niet tot winst komen. Het wedstrijdverloop was alsvolgt: W van Doorn-F. van Dijk 0-1. J. Schef- fer-J. v. d. Vegt 1-0. K Wiss-H. Wei graven 0-1. J. Scheffer-F. van Dijk 0-1. W van Doorn-H. Weigraven 0-1. J Scheffer- H Weigraven 1-0. K Wiss-J V d. Vegt 1-0 K. Wiss-F. v Dijk 1-0. W. v Doorn-J. v. d. Vegt Geen iangdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telel. 3256 0-1 Dubelspel Shot-Quick 1-0. Totaal uitslag 5-5 De uitslagen van andere wedstrijden waren H O C. 7-Shot 2 7-3. Shot 4-H O.C. 10 7-3. Good Luck 6-S ïot 5 2-8 i

Soester Courant | 1966 | | pagina 5