Wassecelle Tito denkt aan aftreden De aanstaande koning van Engeland van Weedeslcaal 52 Wat dacht 11 van dit koopie Schoenen v.a. ƒ3.90 LOCHTENBERG Van Dam's Scbsnen kwaliteits-horloges Klokken - Wekkers Eerste Gooise Kleding Verhuur Wasdag duurt maar drie kwartier en handen ruw? ÜIPÜROL Honkbaljeugd komt weer regelmatig bij elkaar Voctbalprogramma voor zaterdag en zondag Wedstrijden van B.D.C.-elftallen gelegenheidskleding De maarschalk wordt oud Villa voor laatste levensdagen gereed Zeepost B.D.C.-Handbal ..Zilver Tetra" in Braamhage Nieuwe Boeken en Pockets SMIT's Pockethall-Boekhandel Medische sportkeuring is gewijzigd V.V.Z.-nieuws Openbare Bibliotheeek Met geen vermoeide wasdag meer. van WeedesLcaal 52 Soestdijk Medische dienst. PREDTKREIT1TEN R.K. Kerkdiensten Het Engelse koningspaar staat voor de vraag, wat er moet gebeuren met de troonopvolger Prins Charles, die naar het schijnt nu wel genoeg gestudeerd heeft en toch iets omhanden moet hebben. Tenzij er iets onvoorziens gebeurt, kan het wel tien en misschien nog wel twintig jaren duren voor aleer deze jongeman de gang naar Westminster Abbey maakt om daar te worden gekroond. De vragen, waarvoor het Engelse ko ningspaar thans wordt geplaatst, roe pen herinneringen op aan de situatie, waarin zich eens Koningin Victoria en haar gemaal, Prins Albert, bevonden. De oudste zoon, Edward, moest ook op het koningschap worden voorbereid. Vooral onder invloed van Prins Al- bert, een bijzonder hoogstaand man. maar een uitmuntend slecht paeda- goog, werd de jongen onderworpen aan een ijzeren leefregel en zelfs zijn genoegens werden nog dienstig ge maakt aan de studie. Want de prins mocht nooit ofte nimmer vergeten, dat hij eens koning zou zijn 1 Edward heeft tot voorbij de middel bare leeftijd moeten wachten tot hij koning werd, want Victoria bleef zitten waar zij zat. Ze achtte trouwens haar zoon ongeschikt en bleef hem als een kleine jongen behandelen. Dat Edward op zijn beurt het niet al tijd even nauw nam en zelfs eens (als getuige) in een echtscheidingszaak werd gedagvaard, gaf hem de naam van een lichtzinnig man. Maar een maal koning bleek hij niet door maar ondanks de wijze lessen van pappa en mamma deze taak voortreffelijk te vervullen. Geen studiehoofd. Hoezeer deze gestrenge en plichtsge trouwe opvattingen van Prins Albert nog zijn doorwoekerd. kwam nog op andere wijze aan het licht. Zijn lievelingsdochter Victoria huwde met de Duitse Kroonprins, die ook al zéér lang moest wachten tot de oude Wilhelm I er mee ophield en toen slechts 100 dagen regeerde. Hun zoon was Wilhelm, later de Twee de. „Der Kaiser". Ook hij kreeg een <:eer strenge opvoeding, geheel in de Min van wijlen zijn grootvader en zijn grootmoeder Victoria. Hij groeide daarom op tot een onevenwichtig, ei- g'nzinnig en ijdel mens, en het is 'n open vraag in hoeverre Engeland het aan Albert en Victoria te danken had, dat het in 1914 met Duitsland in oor log kwam Tnmiddels blijken Elisabeth van Enge land en Prins Philip ook al vroeg zorgen te hebben gehad voor de op voeding van de troonopvolger. Hij was al evenmin als zijn voorvader Edward VII een studiehoofd. Prins Philip is krachtens zijn opvoeding zeeman, krachtens zijn liefhebberij een prima sportman. Besloten werd, dat de jon ge prins zou worden opgevoed tot een man. die tegen 'n stootje bestand was. Daartoe kwam hij ter school in Gor- donstown, een instelling, geleid vol gens bepaalde principes, die de jongens opfokt tot „kerels van stavast". Vroeg opstaan, vroeg naar bed, veel sport, strenge tucht, geen luxe, dege lijke kost, harding tegen weer. wind en ontberingen. SCHOENHANDEL LVXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Konrnginnelaan 76 - Tel 4145 Zie verder onze etalage. Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. Uitnemend geschikt voor jongens, die idealen hebben in de richting van zuidpoolvorser of pionier in de wil dernis. want ze zullen zich onder al le omstandigheden kunnen redden. Bij de marine Ook aan zulk een opleiding komt een eind en voor een kroonprins zijn er dan niet veel mogelijkheden meer. Was Prins Charles een jongeman met zin voor studie, dan zou de universi-1 t-eit van Oxford wellicht de aangewezen I richting zijn. al was ook deze niet rondom veilig, want Edward VII had tijdens zijn studententijd ook nog eens een nestje uitgehaald. Nog vlak voor zijn dood had zijn vader een heel onaangename kwestie moeten re gelen. Albert had bepaald verdriet van zijn zoon en begreep niet, dat zijn uitnemende plannen zo weinig vrucht droegen. Er zijn voor een kroonprins echter mogelijkheden open bij de gewapende macht en gezien de traditie van de Von Battenbergs. het geslacht van Prins Philip, ligt het voor de hand dat een loopbaan bij de marine aan trekkelijk wordt geacht. De oom van Philip. Mountbatten <de Battenbergs hebben in Wereldoorlog I hun geslachtsnaam verengelst), heeft als admiraal (en ook op andere wijze) een briljante carrière gemaakt. Philip zelf is als adelborst begonnen en zijn voorliefde voor de marine steekt hij nog nimmer onder stoelen of banken. Zoon en troon. Er is voor een Engelse kroonprins genoeg te doen. Legio is het aantal ziekenhuizen, dat hij kan openen, eerste stenen, die hij kan leggen, vaandels die worden aangeboden, standbeelden, die onthuld en linten, die moeten worden doorgeknipt Alle leden van het koningshuis hebben het daar druk mee. Het is echter wel duidelijk, dat Eli sabeth en Philips dit arbeidsveld voor hun zoon niet zo attractief achten. De kans zou trouwens groot zijn, dat Charles geen animo zou tonen voor deze rol, maar dat zijn animo voor het koningschap (indien aanwezig) eveneens zal verminderen. Koning zijn is geen pretje, vooral niet in Engeland, waar de scheiding tussen het hof en de wereld daarbuiten nog in zovele opzichten streng wordt ge handhaafd. De geschiedenis herhaalt zich. Zoals eens Victoria en Albert, zitten thans Elisabeth en haar prinsgemaal te overpeinzen wat ze moeten begin nen met een kroonprins, die mense lijker wijs gesproken nog lang geen koning zal worden en met zijn tijd geen raad weet. iet is alleen te hopen, dat ze, méér dan hun voorgangers, rekening houden met het feit, dat ook de jonge Char les au fond een doodgewoon mensen kind is, met dezelfde verlangens en behoeften als zijn aanstaande onder danen. Rondom begluurd door de alom te genwoordige publiciteits-media, ogen- en oren van een massa, belust op hof- praatjes en nog meer op hofschan- daaltjes, zullen ze waarborgen hierte gen moeten scheppen én voor de zoon, én voor de troon. De jeugdleden van de honkbalvereni ging S E C. gaan zich nu al voorberei den op het zomer-honkbalkamp, dat ook dit jaar naar alle waarschijnlijk heid In Soest zal worden gehouden. Het succes van het eerste kamp is voor de kampstaf van toen aanleiding geweest opnieuw stappen te onder nemen tot het organiseren van een dergelijk (tralnings)kamp. De kampstaf heeft voor vanavond een bijeenkomst georganiseerd, die gehou den zal worden in de kantine van Foxboro aan de Koninginnelaan. De jeugd zal daar kennis maken met niemand minder van de honkballer Herman Beidschat, speler van Harlem Nichols en werper van het Nederlands honkbalteam, en met de heer Ron- nenberg uit Amsterdam, hoofdscheids- rechter van de Kon. Ned. Honkbal Bond. Beide heren zullen een praatje hou den. Herman Beidschat over de tech niek van het honkballen, de heer Ron- nenberg over de spelregels enz. Het belooft een Interessante avond te wor den, ook al omdat de heer W. B Tinlin de film zal vertonen, die hij heeft gemaakt van het eerste honk balkamp. De plannen voor het komende seizoen zullen nader worden uitgewerkt, maar vast staat al, dat ook in februari en maart lezirigen e.d. voor de bleesing- jeugd van S E C. zullen worden gehou den. De training wordt a.s. maandag hervat. PHILIPS SPECIAALZAAK MAKELAARS. EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES Héél hun leven gezonde voeten, door Torenstraat 5 - Telefoon 3473 Wij zijn 's woensdagsmiddags geopend. Het ziet er naar uit, dat na een lange rustperiode de voetballers eindelijk weer eens aan bod komen dit week einde. Het programma voor de Soester verenigingen is als volgt vastgesteld: Zaterdag: 2.45 uur: De Posthoorn 1-Hees 1. 2.45 uur: S.V.VM. 1-Soesterberg 1. 2.45 uur: B.V.C 1-VV.Z. 1 2 45 uur: V.V.O.O 1-S.EC. 1 2.45 uur: V.V.Z. 2-Hees 2. 2.45 uur: Jonathan 6-Hees 3. 2.45 uur: SEC. 2-T.O.T'. 4 2.45 uur: F.A.K. 2-V.V.Z. 4. Jeugd: 3.15 uur: B.D.C. A-A.P.W.C. A. 3.15 uur: SEC. B-Amsvorde A. 2.15 uur: C.J.V.V B-B.D.C B 3.15 uur: B D.C. C-K V.V.A. B 3.15 uur: Achterveld RS A-S.E.C. C. 2.15 uur: Quick D-B.D.C. D. 2.15 uur: B.D.C. E-Roda B 2.15 uur: S E C. a-A.P W C a. 1.30 uur: Valleivogels a-B.D.C. a. 2.15 uur: B.D.C. b-H V C b. 3.15 uur: Amsvorde b-BD.C. c. 2.15 uur: Roda b-BDC. d 2 15 uur: Amsvorde c-V.V.Z. a. 1.15 uur: Quick f-S.EC. c. 1 15 uur: H.V.C. f-B.D C. ce. 1.15 uur: B.D.C. f-Quick ee 3.15 uur: Soesterberg A-D O.SC. A 2.15 uur: Soesterberg B-Patria B. 1.45 uur: Soesterberg a-E.M.S a. 2.15 uur: Saestum c-Soesterberg c. Zondag: 2.30 uur. VBO 1-Sosterberg 1. 2.30 uur: B.D.C. 2-N.S C. 2 12 uur: Amersf. Boys 2-S.EC. 3. 12 uur: BD.C. 3-Velox 5 12 uur: S.E.C 4-Amersf. Boys 4. 2.30 uur: SE C. 5-B.D.C. 4 2.30 uur: B D.C. 5-V.V.Z A. 3. 12 uur: BD.C. 6-AchtCxVeld 3. 12 uur: Hoogl.veen 3-B.D.C. 8. 2.30 uur: Amersf. Boys 6-B.D.C. 9. 2.30 uur: S.D.O. 8-BD.C. 10. 2.30 uur: Aurora 2- "oesterberg 3. 12 uur: Soesterberg 4-E.M.S. 4. Wanneer zendag het voetballen niet wordt afgelast, zal B.D.C. 1 zondag in Hilversum de krachten meteen met Actif. Gezien de combinaties, die B.D.C. in de tijdens de rustperiode gerpeelde vriendschappelijke wedstrij den op de grasmat legde, moet cr voor de blauw-witten een goede mogelijk heid zijn om de volle winst in de Radiostad te behalen. Wordt de wedstrijd of het hele voet balprogramma afgelast, dan spelen B.D.C. 1 en 2 thuis een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Bunnik, op voorwaarde uiteraard, dat de velden bespeelbaar zijn. Voor in goud. doublé, staal en chroom. in alle prijsklassen. Een jaar garantie op alle uurwerken De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in t GOOI De opstelling van B D.C. 1 is waar schijnlijk als volgt: doel H. Kok; achter A Voet en Th. v. d. Mast; midden M. van Asch, A. v. d Hengel, B Bakker; voor B Wigtman, J. Beijer. M. v. d. Lugt, J. Westerveld en D. Dorrestein. B D.C. 2. dat thuisspeelt tegen het Nijkerkse N.S.C. 2, zou teleurstellen indien het niet de volle winst be haalde. De reserves verkeren in een uitstekende conditie, hetgeen ook wel wordt bewezen door de uitslag van de vriendschappelijke wedstrijd tegen Roda 1, die in een 6-4 overwinning voor B.D.C 2 eindigde De vermoedelijke opstelling van B.D.C. 2 is- doel A. Smink; achter N. N. en G Egberts; midden W. v d. Hengel, H v. d Lugt en J. Spoelstra; voor nog onbekend. B D.C. 3 krijgt Velox 5 op bezoek. Het kan een spannend duel worden. De Soesters hebben van de acht tot nu toe gespeelde wedstrijden vier ontmoetingen gelijk gespeeld. Twee leverden winst op, evenveel kwam hun op verlies te staan. Ze hebben momenteel acht punten uit acht wed strijden en de doelcijfers zijn ook al gelijk: 10-10 Ook ditmaal ligt een gelijk spel in de lijn der verwachtin gen. B.D.C 4 gaat op bezoek bij over buurman S.E.C. 5. De blauw-witten zullen zeker trachten twee punten rijker te worden, maar of ze daartoe in staat zijn, zal pas zondag duidelijk zijn. B.D.C. 5 spelt thuis tegen V.V.Z.A. 3. Winst zal er zeker niet inzitten, ge zien de kracht van het Amersfoortse team. Het zesde elftal van B D.C. speelt thuis tegen Achterveld 3. Over de uit slag valt niets te zeggen, daar dit voor Achterveld pas de eerste wed strijd zal zijn. B.D.C. 8 bindt de strijd aan tegen Hooglanderveen 3. De Soesters zullen waarschijnlijk met lege handen terug komen. Ook voor B.D.C. 9 staat voor zon dag een uitwedstrijd op het program ma. namelijk tegen Amersfoortse Boys 6. De Soesters staan ongeslagen aan kop en willen ze deze fraaie positie handhaven, dan zal er zeker gewonnen moeten worden. B.D.C. 10 speelt tegen S.D.O. 8 in Bussum. Aanvang 12 uur in plaats van 2.30 uur. Maarschalk Josip Tito is reeds geruime tijd ziek en wordt verpleegd ln zijn residentie, het voormalig koninklijk paleis „Belidvor" in de Joegoslavische hoofdstad Belgrado De oude partisanengeneraal van 73 jaar tobt reeds lang met een vrij ern stig ruglijden, dat hem dwong een korset te dragen en zeer veel rust te nemen. In september, na een reis door Bulgarije, verergede de kwaal, zodaJ hij genoodzaakt werd het bed te houden tot eind oktober In het pa lels werden enkele vertrekken voor de drie behandelende geneesheren inge richt. Pas medio november 1965 ving Tito weer aan met het persoonlijk be handelen van de staatszaken. De door de doktoren verstrekte mede delingen over zijn gezondheidstoestand spraken van een „griepaanval", doch langzaam maar zeker drongen de ware feiten tot de buitenwereld door; „Tito wordt oud, zijn gezondheidstoestand gaat achteruit en hij begint aan af treden te denken." Ook het zo bekende, vitale, dynami sche oprteden naar buiten van de oude maarschalk is niet meer zoals dat voorheen van hem werd gezien, hetgeen overigens bij zijn laatste be zoeken aan Tsjecho-Slowakije, de D DR Rusland en Bulgarije overdui delijk bleek. Afstand? Joslp Broz Tito spreekt met geen enkel woord over zijn eventueel aftreden in de nabije toekomst, doch er zijn be paalde voortekenen welke in die rich ting wijzen. Vorige zomer gaf de maarschalk plot seling opdracht in de voorstad Tus- kanac van Belgrado voor hem een bungalow te bouwen. In de P 'tovcak- straat verrees afgelopen maanden een sprookjesachtige villa, welke thans wordt omgeven door een fraai aange legde tuin, omringd door een hoog hekwerk, zwaar bewaakt door agen ten van de Joegoslavische veiligheids dienst. Vanzelfsprekend stelt men zich thans in Belgrado de vraag, wie Tito tot zijn opvolger zal aanwijzen. Hoewel in die zin nog niet wordt gesproken, neemt men aan, dat Tito's voornaamste en meest-vertrouwde medewerker, de mi nister van buitenlandse zaken en ju rist Koca Papovic, de meeste kansen heeft. Daar komt nog bij dat de laatstgenoemde een Serviër is, welke groep in het land de machtigste is Siberië! De huidige staatschef werd op 25 mei 1892 in Mumrovec (Kroatië) geboren, als zoon van een arme boer. In zijn jonge jaren leerde hij in Agram het beroep van slotenmaker. Tijdens de eerste wereldoorlog bevond Josip zich in militaire dienst, waar hij de rang van onder-officier bekleedde Hij werd tijdens gevechtsacties tegen de kei zerlijke Russische troepen, het zoge naamde „maart-offensief" in de Kar paten" door de Russen krijgsgevangen gemaakt en verdween daarop naar Siberië, waar hij in contact kwam met de oude bolsjewieken. Hij vluchtte met hun hulp naar Omsk, om zich aldaar aan te sluiten bij de in opbouw zijnde rode legers, waarin hij het - door zelfstudie - tot officier bracht. De Kroaat werd in 1920 lid van de Russische communisrische partij, volg de in aansluiting daarop e^n leergang aan het Marx-Éngels-Lenin instituut in Moskou en leerde daar zijn eerste vrouw, Anna Anamastoff, kennen, met welke hij in 1921 in het huwelijk trad, om kort daarop naar Joego-Slavië te rug te komen. Na het overl jden van zijn echtgenote huwde hij voor de tweede maal, doch over deze vrouw hoegenaamd niets bekend. De maar schalk liet zich in 1947 van haar scheiden en huwde in de aanvang van 1952 met Yovanka zijn tegenwoordige echtgenote. Spanje In 1936 werd Tito door Moskou belast met de vorming van de communisti sche strijdkrachten die werden ge bruikt in de Spaanse burgeroorlog. Gedurende de tweede wereldoorlog was Tito een door de Duitsers gevreesde partisanenaan voerder, die toen zijn staf kwartier had in Struganik (Servië). Na de nederlaag van de nazi-legers verhinderde hij de terugkeer van de koning. De communistische partij werd staatspartij en Tito staatshoofd. In 1948 ontstond de breuk tussen Tito en Stalin, met als gevolg het ontstaan Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Entre Rios" 2febr. en ms „Naviero" 3 febr. Australië: ms „Thermopylae" 30 jan., ms „Oriana" 1 febr. en ss „Rijndam" 5 febr. Brazilië ms „Cap San Diego" 31 jan. Canada: ms „Korendijk" 2 febr. Chili: ts „Ludwigshafen" 30 jan. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Yang-Tsé" 31 jan. en ms „Europa" 5 febr. Ned. Antillen: ms „Ladon" 1 febr. Nieuw-Zeeland: ms „Fairsky" 31 jan. en ss „Rijndam" 5 febr. Suriname: ms „Hercules" 2 febr. Ver. Staten van Amerika: ms „Koren dijk" 2 febr. Z.-Afrika (Rep), en Z-W.-Afrika: ms „Southampton Castle" 30 jan. en ms „Bovenkerk" 2 febr Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. van het zogenaamde titoïsme of na- tionaal-communlsme Verwacht kan worden, dat na zijn aftreden als staatshoofd binnenlandse moeilijkhe den zullen ontstaan daar Joego-Slavië in feite bestaat uit vier kleine staat jes, te weten Macedonië, Slovenië, Kroatië en Servië, welke - elk voor zich - een zekere autonomie bezitten, doch zich voor het overige hebben te gedragen naar de bindende aanwij zingen uit Belgrado. Uitslagen van gespeelde wedstrijden. Heren jun„ S.S V.U.-B.B.C. 3 11-4. Dam. asp., VBO 2-B.D.C. 3 11-4. Dam. asp H.H.C. 2-B.D.C. 2 0-7. Heren sen., BD.C 2-S.D.O. 8-6. Dam. asp., S.V.A. 1-B.D.C. 1 6-9. Heren asp., B D.C.-Fidelitas 7-4. Dames jun., B.D.C. 1-Amersfoort 9-4. Dam. jun., B.D.C. 2-Amersloort 2 7-1. Dames sen., B.D.C. 1-Fidelitas 5-5. Programma voor zondag 30 januari. Bernhardhal te Utrecht: 12.30 uur, dam. asp. D.E.S.-B.D.C. 1. Expohal te Hilversum: 12.45 uur, dam. asp., B.H.C. 2-B.D.C. 2. Sporthal te Amersfoort: 11.55 uur, dam. asp., B.D.C. 3-A.S V. 2. 16.30 uur, dam. jun BD.C. 1-S.D.O. 1 16.45 uur. d. jun., B.D.C. 2-Fidelitas 2. 17.20 uur, dam. sen.. B.D.C. 2-A.A.V. 18.30 uur. heren asp., B.D.C -A.A.V. 19.05 uur, heren jun., B.D.C.-Limvio. 19.40 uur: h. sen.. B.D.C. 2-A'foort 4. Woensdagavond werd in Je recreatie zaal van Braamhage een bijeenkomst gehouden door de Aquarium-vereniging „Zilver Tetra", zulks op verzoek van mevrouw A. A. van der Kleij, presi dente van de culturele commissie van Braamhage. De heer A van der Nieuwenhuizen te Heemstede hield die avond een lezing over vissen en vogels en vertoonde daarbij kleurendia's. De heer Van der Nieuwenhuizen. zeer bekend op het gebied van fotograferen van vogels en vissen, toonde zich ook een aange naam verteller. Het was een leerzame lezing, die werd bijgewoond door ongeveer 50 bewo ners van Braamhage en een 25-tal leden van Zilver Tetra. steeds het eerst verkrijgbaar bij Steeniioffstraat hoek Raadhulsstr. Telefoon 2761 Mevrouw Van der Kleij bedankte het bestuur van Zilver Tetra voor deze leerzame avond. Zij deelde nog mede. dat zij zich ook nog in verbinding zal stellen met andere culturele verenigingen in Soest om te trachten dat deze ook hun bij eenkomsten in Braamhage zullen houden. De medische sportkeuring in Soest is gewijzigd. Nadat tijdens een eind vorig jaar gehouden vergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport hierover al mededelingen werden gedaan, heeft men de reorganisatie in middels volledig doorgezet. Daardoor is tegemoet gekomen aan de wens van vele sportverenigingen, die betrekking hadden tot de gang van zaken bij de sportkeuring. De keuringen zullen voortaan worden gehouden in het ziekenhuis „Zonne gloren" en dus niet meer, zoals voor heen, bij één der plaatselijke artsen. Tot voor kort werden de keuringen administratief verzorgo door de heer J. E. Roeymans. Deze blijft contact man tussen sportbureau en de voet balvereniging S.E.Cwaarvan hij pen ningmeester is. Door de competitieleider is voor a.s. zaterdag voor V.V.Z. het volgende pro gramma vastgesteld: 15 uur: B.V.C. 1-V.V.Z. 1. 15 uur: V.V.Z, 2-Hees 2 15 uur: FA.K. 2-V.V.Z. 4. Voor V.V.Z. 1 is dit de eerste wedstrijd in de 2e competitiehelft. De thuiswed strijd werd met 4-0 gewonnen, maar desondanks is het van belang de Bilt- hovenaren niet te onderschatten. Opstelling V.VZ.: doel De Hiep. ach ter Pouw en Floor midden v. d. Bosch, H. v. Kooy en Bovenkamp. voor Van Doom, Demmers. Hament. Tim mer en Ruizendaal. Verder wordt aan de leden en dona teurs medegedeeld '"'at op 15 februari a.s. een grote Bingo-avond wordt ge houden. Nadere berichten hierover volgen nog. venei, getrouw tot in de dood. Buck, The child who never grew Deigh- ton, Geheim dossier Ipcress. Dek ker, De laars op de nek. Dostojews- ki. De zachtmoedige Grau. De wachters van het huis. Hertog, De rode deken. Holesch, Urian; een beer uit de Karawanken. Hunter, De verslaafden. Kim, De martela ren. Lind, Landschap in beton. Van de Linde, Die tijd Is nu voorbij. Mol, Wat zien ik. Nijnatten- Doffegnies, Ontaarde zoon. Potts, De dood van een zwerfkat. - De dui velse wens. Richter, Avontuur aan de Nijl. Rochefort, Verhaal van een braaf vrouwtje. Romijn-Meyer, Duivels oorkussen; en andere ver halen. Schalekamp, De dolle trams; zeven vreemde verhalen. Shaw, D« schuilplaats. Smith, A treee grows in Brooklyn. Stewart. Voetstappen in de mist. Sytzen, Wat het oog niet ziet. TLmmers, Enkele reis re tour. Traver, Analijse van een moord. Turnbull. De gulden reis. West, De kreet van de Kasuaris. Boeken over verschillende onderwer pen. Amerikaanse verhalen: door Faulkner. Hemingway. Steinbeck ea Beau fort, Wilhelmina, 1880-1962. Brons, Het rijksdeel Suriname Buber, De weg van den mens. - De Bijbel. - In secten ln plastic. Lir dbergh. Gift from the sea. Luger en Spier, Am sterdam zwart op wit. - Man en vrouw; met medewerking van J. H van den Berg, C. Boer, C. J. Dippel e.a. Meilink, Tekenen en schilderen met kinderen. - De mens en zijn ge schiedenis. Het menselijk lichaam, door A. E. Nourse en de redaktie van „Life". Nyhoff, De ster van Bethle- hem; een kerstspel Vat, Britten, beesten en buitenlanders Zuurdeeg, Gemeente in den vreemde. Jeugd. Alberdingh Thym. Karonlingische ver halen. Hack, Pele, i t voetbalwon der. Rothacker. Over je kamers ge sproken. Tweedy, De jonge reizi gers in het Midden-Oosten Vin cent van Gogh; in het stedelijk mu seum. Jeugdboeken. Van Anrooy, Knope- dcrus. Blom, Loeloedji, "kleine rode bloem. Bruyn, De win derketting. - De zilveren schaatsen. Eising. Hans en Riekje; de zee. Gallico, Het ge- helm van het verdwenen marmotje. De Vries, Avonturen van een boe renjongen. De Vries. Onheil bij Kaap Hoorn. Nieuwe aanwinsten Romans. Aalberts De Franse slag Barnes. Nachtwoud Bourne. Ra- De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: J. Borst, Talmalaan 37, tel 4662 en H. van Dorssen, K Bergstraat 3, tel. 2119. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13 30 uur H. Abbring, Heideweg 68. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard. Saenredamplant- soen 15, tel. 5425, b.g.g. 2001. Groene Kruis Zr. Van Schaik, Duinweg 37, tel 4130. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. K.K. 7 uur ds H. Roest. Woensdagavond. 2 februari, 8 uur, Oecumenisch avondgebed. Emmakerk 10 uur ds N. H. van Zanten Lucht machtpredikant te Soest. 19 uur ds J. Mettau. Heeskapel 10 uur ds H. Roest. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds A. J. Oostenrijk van Nieuw Loosdrecht. Ichthus Kerk 10 en 5 uur ds J. Fokkema. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds H J. Lambers Heers pink. Openb. belijd, des geloofs. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds J. Thomas van A'foort. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 uur ds J F. Hey van Amersfoort. 3 uur ds W. van de Llngen. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds W. J. S Meiners v. Soest. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van "Weedestraat 19 10.30 uur ds G. J. Duyvendak van Utrecht. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur. bijbelstudie. 11 uur ds A. E. Dingjan. B A ARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds C. F. Brusewits v. Utrecht. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds C. Pel van Amsterdam. KERK SOEST, S teenhoffstraat H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 uur en 11 uur. 9 uur hoogmis, 's Avonds 6 uur lof.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7