Wassëëëllè ZÜassezeÏÏè Vraag en antwoord over gasprijs T.V.-UITZENDING Huwelijksgeschenk H.K.H. Prinses Beatrix en De Heer Claus von Amsberg DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM In vredesnaam maar weer bommen op Noorcl-Vietnam Moord en 1102; eens moord SOESTERBERG VROUWELIJKE KRACHT I TJ<J In de wordt uw was twee keer gewassen en vier keer ge spoeld. van Uleedeslcaal 52 OPTIEK S.V.V.-volleybal Spr. oud-minister mr E. N. Toxopeus Vete Moskou-Peking laait hoog op Klaar terwijl u wacht iei;vER()i. SMEERSTATBOX S.E.C. A was te sterk voor C.D.N. A (6-1) B.D.C.-Barncveld 1-1 In de kan een kind de was doen van lUeedeslcaai 52 Soesterberg-Rubo 0-0 Soesterberg won met 4-3 van Hcrtha Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Dam's Schoenen B.D.C.-Handbal Shot 1 wint van Victoria Ned. Christen Vrouwenbond Bij schrijven d d. 15 september 1965 heeft de fractie van de P v d A. vra gen gesteld inzake de tarieven van het aardgas en aardgasverbruik. Het schrijven luidt aldus: „Namens de Fractie van de Partij van de Arbeid verzoek ik u de Raad nader te doen informeren over het aardgas verbruik in tarief A. B en C en een vergelijkend overzicht te doen samen stellen over gelijke perloden van de Jaren 1964 en 1965. Uit vragen van de inwoners is ons opgevallen dat het aantal gebruikte m3 naar evenredigheid niet lager is geworden, terwijl uit publicaties zou zijn op te maken, dat door het caio- rleëngehalte van het aardgas dit wel het geval zou moeten zijn Te dien aanzien is toch wel gebleken dat voor al de kleinverbruikers (tarief A) een hogere prijs voor het aardgas moeten betalen, dan voorheen het geval was. Daar juist vele bejaarden onder tarief A vallen, betekent dit voor deze ge zinnen een extra financiële last. Gesteld kan worden dat deze bejaar den niet profiteren van de invoering van het aardgas. Rekening houdende met het feit dat de vaststelling van de prijs voor het aardgas aan vele factoren is verbon den, verzoeken wij u de Raad nader in te lichten in hoeverre de mogelijk heden aanwezig zijn, onder meer ten aanzien van tarief A, tot een andere prijsvaststelling te komen". Burgemeester en wethouders hebben daarop het volgende geantwoord: Uit het voor u ter inzage liggende rapport van de dlrekteur van het gas bedrijf dd. 5 januari 1906 blijkt dat indien een verbruiker minder dan 12 m3 aardgas gebruikt het aardgas- tarief onvoordeliger is dan het tarief voor stadsgas. Het aantal bejaarden dat onder tarief A valt is in vergelijking klein te noe men- Uit een in een gedeelte der ge meente ingesteld onderzoek is geble ken dat van de 914 gasverbruikers 116 verbruikers minder dan 12 m3 gas per maand afnemen In deze groep waren 26 bejaarden, waarvan 20 met een gasverbruik van meer dan 12 m3 ner maand. Een verlaging van het A-tarlef is naar onze mening niet mogelijk. Uit het genoemde rapport van de dlrekteur van het gasbedrijf blijkt dat de ge noemde 116 aansluitingen een verlies post voor het gasbedrijf zijn. De kos ten van het bedrijf voor die aanslui tingen bedragen per aansluiting per maand 4,06. waartegen een op brengst staat van sle-hts 3,50. In het kostenbedrag is dan nog niet een bijdrage opgenomen voor het hoofdbuizennet, de gashouders, service- dienst e.d. Indien tarief A zou worden verlaagd dan geschiedt dit voor ongeveer 1000 verbruikers van minder dan 12 m3, waaronder circa 30 bejaarden Gezien het zeer geringe verbruik betekent dit voor betrokkenen niet meer dan enkele kwartjes per week. In totaal zijn er echter ongeveer 3600 verbruikers in Speciaalzaak voor Brillen Ziekenfondsleverancier Burgem. Grothestraat 8 - Soestdijk Telefoon 3859 In de afgelopen twee weken slaagden de teams van de Soester Volleybal Vereniging er niet in om hun posities te verbeteren. Alleen het derde dames team en het vierde team slaagden er in om een kostbaar puntje te verove ren in hun wedstrijden tegen resp. Wilhelmina 2 en V.I.O.S. 6. Het eerste damesteam zag zijn wed strijden tegen Vlos en Unitas resp. met 3-0 en 3-1 verloren gaan In de wedstrijd tegen Vios wisten de dames in de eerste set goed partij te geven en verloren zij met het kleinst mogelijke verschil, maar daarna zakten de dames af om tenslotte met 3-0 te verliezen. Ook de wedstrijd tegen Unitas leverde geen overwinning op. Trokken de Soes ter dames in de eerste set met 17-15 ean het langste eind in een spannende derde en vierde set waren het de da mes uit Doorn die uiteindelijk aan het langste eind trokken met 15-11 15-13. De heren slaagden er wel in om kop loper Vlos een set af te dwingen, maar uiteindelijk wisten de laatsten hun fraaie positie aan de kop te handhaven door met 3-1 aan het lang ste eind te trekken. Ook de wedstrijd in Utrecht tegen Cito 2 waartegen met enkele inval lers moest worden aangetreden bracht niet de nodige nunten die hard nodig zijn wil de onderste plaats verlaten worden. In drie sets moesten de rood- witten in het Zeister team zijn meer dere erkennen. Voor de komende week staan voor de S.V.V.-ers de volgende wedstrijden op het programma: Woensdag. 9 februari: S.V.V. 2-V.V.A. 1 dames). S.V.V. 3-L.EA. (heren). Donderdag. 10 februari: SSS. 2-S.V.V. 3 (dames). Zaterdag, 1° februa'1: Athlon-S.V.V. 1 dames)j DP.C. 2-S.V.V. 1 (heren). tarief A (verbruik tot 25 m3) zodat door een verlaging van dit tarief met slechts 1,per maand het be staande verlies van het bedrijf wordt vergroot met 43.200, Inzake de verhouding stadsgasver- bruik en aardgasverbruik moge wor den verwezen naar het bij het rapport van de dlrekteur van het gasbedrijf gevoegde staatje. Voor 850 van de 7500 verbruikers is het gasverbruik aanzien lijk hoger en voor 400 beduidend min der dan was verwacht. Gesteld kan worden dat bij verbruikers met gey- ser en fornuis het gasverbruik va riërend van 2-7 procent is gestegen. De oorzaak daarvan Is voornamelijk 't grotere warmtegebrutk van aardgas bij de geyserwaakvlammen en de cen trale ontsteking van de gasfornuizen. In het algemeen kan verder worden gesteld dat overschakeling naar aard gasdistributie geen hoger verbruik van kookgas tot gevolg heeft. Tot slot brengen wij onder uw aan- Kijkt maandag 14 februari a.s. naar onze van 20.20-20.30 uur (Ned. I). Bent U nog geen lid, meldt U dan s vp. bij onze voorzitter mr Raedt (tel. 2933), die desgewenst gaarne nadere Inlichtingen verstrekt. Het bestuur van de afd, Soest-Soesterberg. dacht dat door ons college de moge lijkheid wordt overwogen om in nieuw te bouwen bejaardenwoningen en eventueel ook nieuwe woningwetwo ningen centrale voorzieningen te tref fen voor centrale verwarming, warm watervoorziening en kookgas. Daardoor kunnen besparingen worden verkregen op: 1 de plaatsing van meters en aan sluitingen; 2. opname van de meters: 3 de aanleg van gasleidingen. Het is dan verder niet nodig dat ie dere woning een meterkast en een boiler of ge-yser verkrijgt. Nu gebleken ls dat In den lande tal rijke Initiatieven zijn genomen tot aanbieding van geschenken aan hare Koinklijke Hoogheid Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg ter ge legenheid van hun huwelijk op 10 maart 1966 ls een Koninkrijkscomité Ingesteld als overkoepeling van de activiteiten In de drie landen van het Koninkrijk. Het is de bedoeling om te komen tot één gezamenlijk geschenk uit het Ne derlandse volk, zodat alle binnenko mende gelden op één punt worden samengebracht Alle categorieën van banken In geheel Nederland zijn hierbij ingeschakeld, terwijl bijdragen voorts kunnen wor den gestort op gironummer 25 ten name van het Nationaal Comité Hu welijksgeschenk. Om Inwoners van Soest, die een bij drage willen geven voor het aan te De leden van de communistische par tij der USSR. hebben een document voorgelegd gekregen met de felste ver wijten die het Kremlin ooit aan de Chinezen heeft gemaakt Rondweg wordt daarin gezegd dat Peking moed willig probeert een kernoorlog uit te lokken tussen Rusland en de Verenig de Staten in de kennelijke hoop als derde hond dan met het beën weg te kunnen rennen, in dit geval de hege monie in de wereld te veroveren Daarbij komt dan nog dat de Chine zen tal van grensincidenten met de sowjet-unie op touw zetten, minder heden in eigen land verdrukken, om dat ze verwant zijn aan groepen in de U.S.S R een grote lastercampagne tegen het Kremlin uitvoeren met tien duizenden brieven ean Russen, grote gebieden van de sowjet-unie opeisen en vooral belemmeren dat de commu nistische wereld één lijn trekt ten aanzien van Vietnam Bij dit laatste komt dan in het bij zonder ter sprake dat de Chinezen de Russen beletten voldoende hulp te stu ren. Volgens andere berichten zou pre sident Podgorny op een vergadering ook gezegd hebben d^t Peking een compleet plan voor een oorlog met de sowjet-unie gereed heeft Voorbereiding? Dit is niet algemeen publiek gemaakt. Brezjnew en Kosygin hebben de zelf de weg gekozen als Chroesjtsjow In dertijd na zijn vermaarde rede over de fouten van Stalin Zonder dat het ergens zwart op wit in een krant komt te staan, wordt, toch de hele bevolking Ingelicht Trouwens ook de inhoud van de boodschap herinnert aan Chroesjt sjow, die eveneens nogal eens onver bloemd een boekje over Peking open deed. Het is nu voor het eerst dat de nieuwe leiders dit even onbewimpeld doen. Ongetwijfeld is deze actie een inlei ding op iets anders, waarop de be volking reeds wordt voorbereid. Chroesjtsjow heeft indertijd steeds gestreefd naar een wereldconferentie der communistische partij ei., waarop de Chinezen dan voor de keus ge steld zouden worden In de pas te gaan lopen of uitgestoten te worden Een dergelijk soort conferentie is wel uit gesteld maar nooit afgelast. Het komende partijcongres - dat lijkt nu wel zeker - zal zeer duidelijk anti- Chinees getint zijn en dat kon wel eens het uitgangspunt worden voor Chroesjtsjows idee om Peking voor een wereldgerecht van communistische partijen te dagen. En het gele leger? Peking van zijn kant bindt geenszins ln. Het verwijt de Russen nog steeds te fungeren als lakeien van de V S En nog zo het een en ander. Wat niet wegneemt dat deze anti-Russische campagne van de partijbazen lang niet Iedere Chinees verstandig voor komt. Althans daarop duidt een aan val op niet met name genoemde mili tairen, die onlangs in de Chinese pers verscheen. Die militairen moest dui delijk worden gemaakt dat het leger sleehts dienaar was van de partij, een argumentatie die ook vroeger wel eens geleid heeft tot het afzetten van generaals. Het vermoeden bestaat dat in de le gerleiding het vertrouwen van Mao niet zo sterk wordt gedeeld dat de massa's mensen de doorslag geven in een strijd. De generaals achten goede en moderne wapens ook van groot be lang. En om die te betrekken is de sowjet-unie in feite de enige leveran cier. Deze generaals zien daarom wei nig heil in vetes met Moskou. Van dit militair misnoegen behoeft men zich overigens verder weinig voor te stel len: het zal wel uitdraaien op een zuivering en ln ieder geval niet in het minst de harde koers tegen ieder een en alles veranderen waarop de Chinese partijleiding zijn. zinnen schijnt te hebben gezet. bieden geschenk, dat zal bestaan uit tafelzilver, serviergoed e.d daa. oe in de gelegenheid te stellen zal een dezer dagen huls aan huls een enveloppe worden bezorgd, waarin de bijdrage desgewenst kan worden ingesloten De enveloppen kunnen in de bussen worden gedeponeerd die in de week van 21 t m 26 febr a s speciaal voor dit doel bij alle plaatselijke banken en spaarbanken zijn geplaatst ln de voor het publiek bestemde wacht ruimten. tijdens de gewone uren van openstelling van de banken. Bovendien zijn op een aantal plaat sen verspreid door Soest en Soesterberg bussen geplaatst, waarin de envelopoes eveneens Eedenoneerd kunnen worden Op deze wijze is het voor de inwo ners van Soest op de meest eenvou dige wijze mogelijk om te getuigen van hun blijdschap om het geluk dat aan het bruidspaar ten deel valt. Duldelijkshcldshalve volgen hieronder in willekeurige volgorde de mogelijk heden om bijdragen te schenken. LANDELIJK. Gironummer 25 ten na me van het Nationaal Comité Huwe lijksgeschenk te 's-Gravenhage PLAATSELIJK. Voor Soest Algemene Bank Nederland. Van Wee- destraat 5 Amro Bank, Soesterbergsestraat 42 Coöp Raïffelsenbank. Kerkplein en Soesterbergsestraat Ned. Middenstandsbank, Van Weede- straat 11 Nutsspaarbank. Steenhoffstraat 56. Postkantoor. Steenhoffstraat. Gemeentehuis VOOR SOESTERBERG. Postkantoor, Dorpsplein 2 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef 3256 Coöp. Raiffeisenbank, Buys Ballot laan 5. Hulpsecretarie Dorpsplein. Bussen staan in de week van 21 t m. 26 februari a.s. eveneens op de vol gende adressen SOEST A. Westerveld, zelfbediening, Oude Utrechtseweg 38. Kopak, zelfbediening. Soesterbergse straat 4 A P A Mol. Drogisterij, Torenstraat 4. D Reehorst. Soesterbergsestraat 51b. Kopak. Nieuwerhoekplein. M. de Jong. Insingerstraat 76. De sterke wind, die dwars over liet veld stond, was er oorzaak van. dat het A.-juniorenelftal van S E C zich in de eerste helft hoofdzakelijk tot verdedigen moest beperken. Na onge veer 20 minuten spelen ontstond een zware druk op het Soester doel. C.D.N. A nam in deze periode de leir ding door een doelpunt van de links binnen. die van buiten het strafschop gebied in de linker bovenhoek schoot. Doelman Kamphorst raakte de bal pog wel aan. maar kon het schot toch niet meer keren. 0-1. Na dit doelpunt gingen de S E C - junioren beter spelen, al hadden ze de storm tegen. Na ongeveer een half uur hadden ze succes. Op het midden veld veroverde Van Boeyen de bal. Hij passeerde een tegenstander en plaatste de bal naar de niet onver dienstelijk debuterende linksbinnen Luytelaar. Deze schoot de bal op zijn beurt door naar De Jong. die niet aarzelde en er 1-1 van maakte. Deze stand bleef tot de rust gehand haafd. Na de thee kwamen de SE C - ers met beter spel voor de dag, maar het bleef tot de 23ste minuut gelijk. Toen plaatste Luytelaar de bal naar De Jong, die er *2-1 van maakte, In de 25ste minuut maakte dezelfde spe ler er 3-1 van. In de 39ste minuut scoorde Van Boeijen 4-1, nadat hij drie tegenstanders had omspeeld. Bijna vanaf de outiijn. schoot hij raak. Van de Brakel zorgde voor 5-1 en in de 42ste minuut bepaalde De Jong vla de binnenkant van de paal de stand op 6-1 uit een door Van de Brakel genomen hoekschop Het was zijn vierde doelpunt ln deze wedstrijd en z'n twintigste van het seizoen. Barneveld wilde kennelijk de strijd ln de beginperiode forceren, want zij opende dlrekt een geweldig offensief. Een zeer hard schot ging naast, terwijl een andere kogel vanaf de lat terug sprong. De Soesters zaten echter ook niet stil en uit één der tegenaanvallen maakte Dick Dorresteln 1-0 voor BDC. Lang behield B D C. echter deze voor sprong niet. want na 35 min. maakte Barneveld gelijk 1-1. Dit werd ook de ruststand. Na rust ontwikkelde zich een zeer spannende maar sportieve wedstrijd. B D C. kwam iets in de meerderheid, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. De voorhoede van Barneveld was gevaarlijker als die van BD C. Het was ln een bepaalde periode een geluk voor B D C dat haar keeper Henk Kok ln een goede vorm was. De meerderheid van BDC werd steeds groter, maar de voorhoede kon niet tot doelpunten komen, hoewel éénmaal de lat te hulp moest komen. Een kleine overwinning voor BDC. had misschien de verhouding beter weer gegeven, maar doelpunten be slissen nu eenmaal een wedstrijd. De bombardementen op Noord-Viet- nam zijn op bevel van president Johnson hervat. Duidelijker dan zo kon hij niet erkenren dat zijn vre desoffensief op niets ls uitgelopen en dat hij geen hoop koestert dat voor hands het probleem aan de confe^ rentletafel op een schappelijke manier uit de wereld kan worden geholpen Kennelijk had de president niet veel animo de bombardementen te hervat ten. Hij liet ze 37 dagen achterwege, dat is twee keer zo lang als hem ..van bepaalde zijde" was aanbevolen En tegen de hervatting pleit ook nog steeds de overweging dat de vorige bepaald niet zo'n diepe indruk op de Noordvietnamezen hebben gemaakt dat ze er vanaf zagen troepen naar het zuiden te sturen. Het heeft iets bedenkelijks een wapen dat voorheen gefaald heeft weer te gebruiken en de enige reden ls waar schijnlijk dat er geen betere, andere methode van vechten was te beden ken Niet te winnen. Na het staker) van de bombardements- vluchten hebben de noordelijken vele vernielde bruggen weer snel kunnen herstellen, wegen repareren en fabrie ken oplappen. Die zullen ongetwijfeld weer snel in ruïnes worden veranderd. En dan Aanvallen op Haiphong en Hanoi, de twee belangrijkste steden? Het zou weer een stap verder zijn op een weg die veel waarschijnlijker leidt tot een immense vergroting van de omvang van de strijd dan tot be ëindiging er van. Het lijkt niet waarschijnlijk dat John son al te snel zal overgaan tot der gelijke drastische maatregelen die als konsekwentie kunnen hebben dat de Chinezen zich genoopt zullen voe len mee te gaan vechten, of de Rus sen militaire hulp gaan sturen, al dan niet inde vorm van „vrijwilli gers" Wel zullen de V.S. zeker hun al aanwezige of ln de toekomst nog te vergroten strijdmacht verder ont* plooien dan ze tot dusver hebben ge daan. Maar even zo goed verandert daardoor niet het voornaamste aspect van de strijd, namelijk dat geen van belde partijen hem kan winnen. Compromis Dat laatste feit zou als logisch gevolg moeten hebben dat de twee zijden ln dat besef dat voor hen de eindzege niet is weggelegd, naar een compromis streven aan de conferentietafel. Hanoi voelt daar nog niet voor. De laatste brief van Ho Tsjl Minh die aan de Britse ambassadeur ln Moskou werd overgebracht, getuigt daarvan al kan men er wel uit proeven dat de Noord- vietpamees graag de bombardement- loze periode zag gerekt, wat uiteraard geen wonder is. De V.S streven er nog steeds naar. Het zogenaamde vredesoffensief was zo'n poging, waar van alleen een bijbedoeling (volgens anderen overigens het hoofdmotief) lukte de wereld ln het algemeen ln kennis stellen van de Amerikaanse bereidheid tot onderhandelen. Washington heeft dit aspect van de zaak nu doorgeschoven naar de Ver Naties. Of secretaris-gen. Oe Thant - of de veiligheidsraad - meer kun nen bereiken na hervatting der bom bardementen dan de V.S. toen de vliegtuigen aan de grond bleven, ls een vraag waarop een jawoord logisch niet te verwachten is. O Ik kan mij herinneren - een 50 jaar geleden - dat er in de omgeving van Amsterdam een moord gepleegd werd, heel Nederland op zijn kap stond en dat dit niet alleen het gesprek van de dag of dagen was. maar daar werd maanden nadien nog over ge sproken. Waarom? Omdat een moorc t-ot de zeldzaamheden behoorde. Ik wil niet zeggen dat de mensen vroeger beter varen, wan^ ur is in vele opzichten door u2 mensen ont zettend veel verbeterd, maar men het aantal moorden vei gelijkt met nu en 50 jaar g-leden, dan zijn wij toch wel heel erg ln beschaving ach teruit gegaan. Onwillekeurig gaat men naar e. 11 oor zaak zoeken er hoewel het moeilijk ls. willen wij toch trachten hierin enige opheldering te brengen. Er zijn natuurlijk heel wat soorten moorden, hoewel door welke oorzaak ook, deze altijd te veroordelen zijn. Geen enkele moord is te verantwoor den of het zou uit zelfverdediging moeten zijn. Zo gebeuren er heel wat moorden, die het gevolg zijn van roof. Ik wil niet direct beweren, dat iedere inbre ker of rover al bij voorbaat zijn re volver bij zich steekt met de gedachte lk ga daar en daar inbreken of een roofoverval plegen en ik schiet die en die dood, want dat zal dikwijls van de omstandigheden afhangen hoe „zijn werk" zich gaat ontwikkelen. Vast staat echter, dat hij er niet te genop ziet één of meer mensen te doden als dat nodig is. Verder komen er zeer veel moorden voort uit lief desgeschiedenissen. ook hierin zijn ook weer vele oorzaken, zowel bij jon gere als oudere verhoudingen. Ver volgens vinden er moorden plaats als een bepaald persoon „te veel weet" en hier is van zelfverdediging, com plicaties bij diefstal of roofovervallen en liefde geen sprake, maar in koele bloede iemand „opruimen". Een heel ander soort moord en ik be schouw dat als moord, als een auto mobilist of welke weggebruiker ook op zeer onverantwoordelijke wijze de weg gebruikt, als renbaan of onder invloed van alcohol ongelukken met dodelijke afloop veroorzaakt. Een moord op een zeer langdurige manier bestaat ook nog. Hoe vaak lezen we niet in de kranten van mensen, die zich verdrinken en dat dikwijls het gevolg is van onmin met anderen en naar de verdrinkings dood min of meer door een ander wordt gedreven. Iedere moord is natuurlijk afschuwe lijk en wordt vanzelfsprekend door ie der normaal mens ten sterkste afge keurd, maar het toppunt van vergrijp is toch wel wat die twee Nederlandse jongens in Stokholm hebben gedaan. In koele bloede een jongen te doden, waarvoor geen enkele rede was, maar alleen volbracht werd om hun wellust te bevredigen en dat bovendien het eerste slachtoffer van „hun lijstje" was! Als wij al deze soorten moorden, er zijn er wellicht nog meer, de revue laten passeren, dan vraagt men zich af hoe komt het nu. dat het aantal moorden zoveel groter is als vroeger. Men kan daarvoor diverse oorzaken aapwijzen, maar of deze werkelijk de oorzaak zijn. is niet met zekerheid te zeggen. Zo kan men b.v. aanvoeren, de televi sie met de vele gruwelfilms en schiet partijen en natuurlijk ook die films, die regelmatig in bioscopen worden vertoond. Dan de vele lectuur, dikwijls beneden peil, die wellicht op diverse personen een totaal verkeerde uitwer king hebben. Zou de welvaart ook geen oorzaak kunnen zijn? Of door het steeds toe nemende verkeer te land en in de lucht, waardoor soms tientallen men sen tegelijk gedood worden. Misschien de vele botsingen in de wereld met gevolgen van honderden, zo niet dui zenden doden. Zou hierdoor een mensenlichaam in de ogen van die moordenaars in belang rijkheid inboeten en die personen met de gedachte rondlopen, één meer of minder, dat komt er ook niet op aan. Eerlijk, wij weten het niet. Wel hopen wij, dat vele mensen zich zullen be zinnen, dat moord geen redmiddel is, want niet alleen stort men zichzelf en zijn nabestaanden in de allergroot ste ellende, maar ook blijft de wraak of dergelijke niet bij het slachtoffer beperkt, maar worden door een moord vele nabestaanden en verwanten diep getroffen. ik wil niet eens spieken over de ZATERDAGVOETBAL Na maandenlange rust heeft Soestej- berg weer gespeeld in een thuiswed strijd tegen Rubo, die eindigde in een 0-0 gelijkspel Er stond een harde wind op het overt» gens goed bespeelbare veld. Soesterberg toonde zich de gehele wedstrijd ster ker en bijna steeds heeft het op de speelhelft van Rubo gevoetbald. Het sterkste onderdeel van Soesterberg wm wel de verdediging en de gasten kre gen niet de minste kans. In de tweed» helft deed zich na 15 minuten een ver rassing voor, toen het rechtsbuiten Esmeijer van Soesterberg gelukte om door te breken. Zijn schot belandde tegen de binnenkant van de paal, pardoes in handen van de verbaasde keeper. Zo bleef het tot het einde 0-0. Ondanks de vele regen bevond het voetbalveld aan de Kampweg zleh in goede staat om op te voetballen. Het was de rechtsbinnen Borg die met een goed gerichte bal de score voor Soesterberg opende 1-0 Soesterberg zette daarop zijn aanvallen voort, waarbij Hertha niet kon beletten dat Borg nog tweemaal scoorde, 3-0, ge volgd door rechtshalf Kenter, die met 4-0 de rust deed ingaan. In de 2e helft waren de rollen om gekeerd Met een krachtig initiatief nam Hertha nu het beste van het spel, zodat het Soesterberg in de verdedi ging drong Driemaal .noest Soester berg een aanval van Hertha laten pas seren. Met de eindstand 4-3 bleef Soesterberg toch nog winnaar. Zaterdag 5 maart, tot 12 uur, houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN, BEUGELS enz Uitsluitend op afspraak, telefonisch ol aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 massale moordpartij In Vietnam I Al met al een wereld, waarin het nodig ls, dat men tot bezinning komt, want ieder weldenkend mens zal toch graag die sensationele moord-nleuwsberieb- ten ln de kranten willen misset). Uitslagen. Bernardhal te Utrecht: Heren sen.: SSVU-BD.C 1 6-17. Heren sen.: Spirit 2-B.D.C. 1 7-7. Shot 1 heeft de tweede helft van de competitie goed ingezet door te win nen van Victoria uit Hilversum met 7-3. J. Scheffer won 3 partijen, K Wiss 2 en W. van Doorn 1. Het dubbel werd door Shot gewonnen. Overige uitslagen: Shot 2-Quick 2 5-5. - Shot 4-Hogerheide 7 10-0. - Shot 5- Quick 11 10-0. Programma voor de komende week: 11 febr.: Shot 1-Buna 2. 8 febr Buna 4-Shot 2, 8 febr.: Tovo 3-Shot 5. 11 febr.: Ons genoegen 3-Shot 4. De afd. Soest-Zuid van de NC.VB. houdt haar jaarvergadering op woens dag 9 februari a.s. in gebouw De Rank. Aanvang 8 uur. Te koop de Luxe. open dak '62, Paulus Potterlaan 6 RENAULT 4 L Gevraagd in gezin van 2 personen 'n nette WERK STER voor enige ochten den per week. Van Beu- ningenlaan 5. Gevraagd WERKSTER v. 2 uren per dag. Mrs. Hen- kei, Pr. Bernhardlaan 43, Soest, tel. 3105. PENSIONADRES gevr. v. 3 Spaanse werkneem sters, ongehuwd. Br. on der letter N S. 27 en te lefoon 02955-5151. Na 18 uur 3101. TE KOOP wegens over compleet zeer weinig ge bruikte AE.G. wasmachi ne met wringer, 140, Na 6 uur. Kerkstraat 9 telefoon 5758. VERLOREN vrijdag j.1 kleine zilveren dames beursje op Koninginne- laan van Beetzlapn paar Theresiastraat. Terug te bezorgen tegen beloning Ook opgegeven aan 't po litiebureau. Theresiastraat 27. tel. 4930. Wegens omstandigheden TE KOOP 3 halsband parkieten, 1 paar pruim kopparkieten, 1 paar muisparkieten, 1 paar Valkparkieten, met bln nen-buitenkooi, nestblok- ken, voerbak en drink bak, p. p. ƒ35,Per stuk 17.50. In één koop 175,Te bevr. Verleng de Talmalaan 21, na 6 u of op zaterdag. NV. Metaalwaren- en Apparatenfabriek Index, vraagt voor spoedige in diensttreding een net MEISJE voor halve dagen voor het schoonhouden van het kantoor en te vens het verzorgen van de koffie. Aanm. aan de fabriek, Van Weerden Poelmanweg 23. Soestdui- nen, telefoon 2559. Voor eenvoudige administratieve werk zaamheden, op klein kantoor ln Baam, zoeken wij een van 25 tot 50 jaar, voor hele dagen. Op een goed humeur en aanpassings vermogen wordt meer prijs gesteld dan op het bezit van diploma's. Brieven onder nummer B.W. IJ bureau van dit blad.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3