Hl SWAGER 175.000,-. Arie Kamerbeek Concours ,,De gouden lok" Toneelmiddag U.V.V. Bejaardenhuis gaat ruim 6 miljoen kosten. Verbetering gasbuizennet vordert hoopt 90sle verjaardag te herdenken Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 16 februari Stichting bejaardentehuis Verbetering gasbuizennet Aanschaffing meubilair Grondverkoop Vahondcrwi'S- vergocding Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid Voorschoftfcïi kleuteronderwijs Genioonto gaat 500.000.- Ionen Kipt tp iiiiBPn kuur woniiiial»p«lr5"ï Jubilenm-uitvoering Accordeonvereniging ..Animato' Lènssen+de Wolff In onze collectie BRILMONTUREN Fa. I®. F. VOIGT Bromfiets vernield Bestuurswisseling bij Vogelvrienden C/ï IMTFNIURGS Frkende Anto- en Seooterrijsehool Rentevergoeding Nutsspaarbank Driemaal dronken achter het stuur BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming De stichting Ned. Centrale voor Huis vesting van Bejaarden te Amsterdam heeft een plan ingediend voor de bouw van een bejaarden verzorgingshuis op het terrein nabij de Molenstraat met verzoek hieraan medewerking te ver lenen door toekenning van voorschot ten en bijdragen ingevolge de woning wet. In het gebouw zijn ontworpen o.a. 134 éénpersoonskamers. 11 kleine 2- persoonskamers en 18 echtparenkamers, tezamen plaats biedende aan 192 be talende bewoners. De pension prijs zal tussen de ƒ380,— en ƒ710— per maand bedragen. De totale stichtings- kosten zullen 6.302 560,belopen. Doro de stijging van de gasafname zal reeds voor het volgende stooksel- zoen de capaciteit van het gasbuizen net in onze gemeente onvoldoende zijn. De kosten van aanleg van een stalen gasleiding, de ombouw van het ontvangstpunt te Soesterberg en het maken van 5 voedlngspunten is totaal geraamd op 175 000, Het R K schoolbestuur in de parochie Petrus en Paulus te Soest heeft tot B. en W. een verzoek gericht, een kre diet van f 885.beschikbaar te stel len voor de aanschaf van een confe- r°ntietafel en 10 stoelen voor de in richting van een spreekkamer. heren J. R. A Kaats. St. Joseph- rtraat 1 ij J. G van Hees. Stadhou- «-°rslaan 152. beiten te Soest hebben P en W. verzocht een stuk grond van rngeveer 825 m2 te mogen kopen, ge- aan de Noorderweg te Soest B r W. hebben tegen verkoop van deze r -ond voor 20.000,geen bezwaar en stellen voor tot verkoop te besluiten. V°or de berekening van de vakonder wijs vergoeding werd bij raadsbesluit van 20 dec. 1961 deze vastgesteld op 3 uur Voor het bedrag dezer vergoeding zal mede als factor gelden de gemeen telijke salarisregeling voor het vakper- soneel Een en ander komt onder punt 9 in de raad ter behandeling. Nieuwe aanwinsten. Romans. Aabye, Vrouw ga de zon te gemoet. Van Aerde. Iets beter dan de dood. Alberts. De Franse slag. Bourne, Ravenel, getrouw tot in de dood. Deighton. Geheim dossier Ipcress. Gaskin, Strijd en erfdeel. De Graaff, Dine Sybesma. Van Gulik, Nagels in Ning-tsjo. Hunter, De verslaafden. Keuls en Pleiter, Plantage Tamarinde. Kim, De mar telaren. Landon, Einddoel Alexan- drië. Van Leeuwen, De rots der struikeling - - Mccullers, Die wonder lijke zomer. Martin, Vrijgevochten. Mitford, De spelbreker. Mol, Wat zien ikMons, Het leven eindigt na vijftig. Plievier. Moskou. Potts, De dood van een zwerfkat. Potts, De duivelse wens. Queen. Moord achterstevoren. Reinecker, Onze dokter. Richer, Ti-Coyo en zijn hart. Richter, Avontuur aan de Nijl. Roth. De geschiedenis van de 1002e nacht Shaw, De schuil plaats. Simenon, Maigret in de mist. Simenon, Stoplicht Speel man, Kil is de nevel. Timmers, En kele reis retour. Traver, Analyse van een moord. Turnbull. Het hei lige gewaad. Visser-Roosendaal, Terwijl de schepen wachten. Boeken over verschillende onderwer pen. Aafjes. Morgen bloeien de abri kozen. Australië. Parool/Life. Böll. Weg van de troep Boerlage, Jeugdboeken lezen en kiezen, Bra- chin, Anton van Duinkerken. De Busschere. Guido Gezelle. Cel. De. Parool/Life. Chur chili; man van de eeuw. - David-Neel. Pelgrim, rovers en demonen Van Dondelaar-Dijkster- huis. Het huis. ons thuis. Elemans, Adriaan Roland Holst Hatch, Prins Bernhard. Hertog, De rode deken. Huigens, Jeruzalem, stad der waar heid. Huisken-Boissevain, Sandwic hes. Kafka, De Chinese muur. Lammer, Zelf cadeautjes maken. Meester. P. v. d. ab.c. Presser, Ondergang. De besturen van de In deze gemeente gevestigde scholen voor voorbereidend onderwijs hebben aanvragen ingediend tot verlening van voorschotten. Er zijn voor 1966 nog geen bedragen vastgesteld, doch deze waren in 1965 18,30 per leerling en 1235,per lokaal. Daar een ministeriële beschikking is afgekondigd, dat financiering van ge meentelijke kapitaalsuitgaven en le ningen hiervoor alleen mogen worden aangegaan met de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Graven- hage. moet het besluit van 6 dec. 1965 een lening aan te gaan met de stich ting Nutsspaarbank te Ut.echt inge trokken worden Daarvoor wordt een nleuv. voorstel behandeld deze lening aan te gaan bij genoemde N V Bank voor Ned Gemeenten te 's-Gravenhago tege^ een rente van 6 3/8 proc nte koers 99 3/4 procent Aangezien de Ruitersportvereniging „Soestdijk" bij het gehouden conews- bippioue in 1965 een tekort had van 1 4740.99 stellen B en W voor. na advies ontvangen te hebben van de financiële commissie, de verlegde garantie te verhogen tot f 4000.— Bo vendien zal de gemeente de gederfde huur van f 500,laten vervallen B en W stellen de ïaad voor een aan tal vorderingen van het woningbedrijf, die oninbaar zijn, af te schrijven. Een aantal dames in ons land, waar onder mejuffrouw A. van Ginkel te Soest, wonende Lange Brinkweg 51, zullen elkaar in de komende weken het fraaie gouden sieraad betwisten, dat de inzet is van het concours „De gouden lok". De spanning wordt daarbij niet weinig verhoogd, doordat de winnares ook nog met een Fiat 850 naar huis zal kun nen rijden. De tweede en derde in de rij der deelneemster ontvangen een radio-grammofoon-combinatie en een gouden horloge De dames. die. op grond van verkre gen inlichtingen, in principe als deel- zullen er bij hun beoordeling op letten, hoe de wikkels bij de golfbehandeling worden ingezet, wat het resultaat is van de basisgolf. hoe de dames om gaan met de krulspelden en. tenslotte, welk kapsel er uit de bus korr* j Voor alle vier onderdelen worden pun- ,ten gegeven, hetgeen de kansen voor de deelneemsters echt gelijk verdeelt De finales krijgen een feestelijk ka rakter doordat daaraan een uitgebreid artistenprogramma verbonden is. dat gepresenteerd wordt door Maud van Praag en Bennie Vreden en waaraan medewerking wordt verleend door het rnctail-trio. De Sootlights, Rexis. Rita Mill enz De landeliiv> nnale wordt od 29 maart gehouden in Krasnaool^ky te Amster dam. welke avond zal worden ODge- luisterd met een show nieuwe haarmodtllen. haarmode 1966 neemsters in aanmerking kwamen, werden bezocht door een haarspecia- liste en in daarbij gevolgde gesprek ken werd vastgesteld in hoeverre de vaardigheid in de permanent-behan deling als voldoende kon worden be schouwd, voor de deelname aan het concours. Het is beslist geen „miss-verkiezing", dit concours „De gouden lok". Vitale maten en dergelijke komen e. niet aan te pas. Het is een krachtmeting, waarbij de handigheid van de deelneemsters én de eigen persoonlijke smaak eer. door slaggevende rol spelen De deelnemende dames, die geselec teerd werden uit ruim drieduizend aanmeldingen, moeten, ten overstaan van een deskundige jury, hun eigen haar een golfbehandeling geven en met behulp van watergolfkrullers een mooi kapsel tevoorschijn toveren. Doel van het concours is aan te tonen, dat de Nederlandse vrouw haar eigen haar en kapsel zelf voortreffelijk én modieus kan verzorgen. Daarom heet het concours dan ook „ere-saluut" aan de honderdduizenden Nederlandse vrouwen, die dit, vaak reeds jarenlang zelf gepresteerd hebben. Haarverzorging is een uitermate actu eel onderwerp geworden, niet in de laatste plaats door het feit, dat veel dames overdag over bitter weinig vrije tijd beschikken. Wie in beroep of bedrijf werkzaam is. maar ook wie een druk gezin heeft te verzorgen, houdt vaak weinig tijd voor zichzelf over. Een andere reden is. dat er ook in ons land iets i: gaan leven, wat de dames naar een betere haarverzorging dringt. De jury-leden van ,,De gouden lek" Het was zaterdagavond fe^st in het verenigingsgebouw-noord. want de Soester accordeonvereniging ...Animato" vierde haar tweede lustrum Het be stuur bad voor deze gelpgenh^id zowel het podium als de zaal op gezellige wiize versierd pr was geen plaatsje onbezet De voorzitter, de heer H G. Scholt- meijer heette alle aanwezigen, in het bijzonder de burgemeester met doch ter, vertegenwoordigers van ..Avanti" uit Amersfoort, van SE C. en P V.O hartelijk welkom Spreker was verheugd dat dit 10-jarig bestaan kon worden gevierd, wat als epn belangrijk feit is aan te merken in de tegenwoordig moeilijke omstan digheden voor verenigingen op cultu reel gebied. Spr maakte een vergelij king tussen een lid van b.v. een voet balvereniging en een lid van een ac cordeonvereniging en wees terecht op het feit, dat niet alleen het grote ver schil in de moeilijkheid van oplei ding lag, maar ook in de veel duur dere aanschaf van de uitrusting, in dit geval de accordeon- Het was verheugend, dat zowel het A- als het B-orkest hedenavond geüni formeerd kon optreden, dank zij de geweldige medewerking van mevr Kok. die daarom de hartelijke dank van het bestuur in ontvanest moest nemen. Vervolgers richtte de voorzitter zich tot de dirigent, die met grote toewij ding de leiding van beide orkesten en niet te vergeten de opleiding reeds jaren op zich had genomen en naar de heer Scholtmeijer aannam dit niet zal opgeven voor zijn AOW De heer Scholtmeiier overhandigde de dirigent, de heer B Pot een zilveren dirigentstok en mevr Pot voor de wijze, waarop zij haar man in het beiang van de vereniging bijstaat, bloemen. Terslote werd het dameslid. mei Joke v. d Linden nog een bloemenhulde ge bracht voor het feit. dat zij als enige de volle 10 jaar aan „Animato" ver bonden was geweest. A. Kamerbeek, naar een reproduktie van een familiefoto Een bpkpnde Soester ingezetene, Adri- anus Anthonius Kamerbeek, beter be kend als ..Arie Kamerbeek", hoopt 14 februari zijn 90ste geboortedag te her denken. Hij werd geboren in „De Gouden Ploeg", waar zijn vader, Jacobus Ka merbeek, het thans nog bek nde ho tel ,,De Gouden Ploeg" dreef Het was toen een echt dorpscafé, waar de Soester boeren dikwijls bijeen kwa men Arie moest van zijn vader stu deren en onderwijzer worden, maar hij had daar geen zin in Meer voelde hij voor paarden en het boerenbedrijf Daarom werd hij eige naar van een stalhouderij en ver voerde de mensen naar plaatsen in de omgeving Verder hielp hij zijn vader in het café Hij trouwde met Gijsbertha Johanna Bokkers uit Nijkerk, die hem 8 kin deren schonk, en woonde toen in een boerderij aan de Lange Brinkweg In 1934 stierf zijn vrouw, Arie verliet de boerderij en nam zijn intrek in een kleinere woning aan het Kerkpad Naast het boerenbedrijf deed hij veel aan de paardenhandel, waardoor hij grote bekendheid genoot in wijde om trek Dit heeft hij volgehouden totdat hij 30 jaar werd. Intussen waren zijn vader en moeder overleden en werd De Gouden Ploeg voortgezet door zijn zuster Marie, die met Jan Stalenhoef trouwde. Dit echt- Daar kreeg vier kinderen (3 zoons en 1 dochter), doch beiden stierven kort na elkaar. Jansje Kamerbeek f tante Jans) zette toen De Gouden Ploeg voort met de ieugdige kinderen Stalenhoef en Arie Kamerbeek bood daarbij dikwijls hulp. Momenteel wordt De Gouden Ploeg gedreven door Ries Stalenhoef Jarenlang was Arie Kamerbeek de man op de ijsbaan van de VVV thans Peters Baan), Hij is ook be stuurslid van B D Cwaarvan hij nu een trouw supporter is en hij was be stuurslid van de Boerendansclub en van het Groot Gaasbeeker Gilde. Zijn gezichtsvermogen laat hem nu iets in de steek, maar hij kan nog best een kaartje leggen in zijn ouder lijk huis Zijn kinderen en de 24 kleinkinderen willen zijn 90ste verjaardag niet on opgemerkt voorbij laten gaan. waarom op zaterdag 12 februari a s., van 16 tot 17.30 uur. een receptie in De Gouden Ploeg wordt gehouden, waar het de krasse Arie niet aan belangstelling zal ontbreken. è.enhpffstraat 67 Soest Tel. 2169 Vraag proefrit bij Automobielbedrijf ALEX v. KEULEN n.v. rdamcoweg 29 A'foort - Tel. 14243 lere zaterdag STMCA-SHmv De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afd. Soest had vrijdagmiddag een ont spanningsmiddag georganiseerd voor alle bejaarden. Het zal u bekend zijn, dat de UW. zich beweegt op veler terrein, waar hulp nodig is, o.a. organiseert zij in Soest de Anjercollecte, terwijl zij ook de verkoop van kinderpostzegels verzorgt en voor de bejaarden veel doet. o.a. op gezette tijden de ouden van dagen naar Credo haalt, ja want de meesten worden per auto afgehaald, en hun dan een prettige middag be zorgt. Uit alles blijkt, dat hier een hechte dameskring bijeen is, die weet wat ~.j wil. Die indruk kregen wij vooral na een gesprek met de voorzit ster mevr. J M van Ginkel-Mohr- mann en secretarisse mevr. J. C. Wes- sels Boer. Aan deze middag werkte mede de to neelclub Huisvrouwentoneel van de afd. Baarn-Soest en wij twefelen er niet aan of de bejaarden hebben weer fijn genoten. De stemmlnf zat er in en het gebodene werd volop gewaardeerd, hetgeen bleek uit de bijval en uit de samenzang, die mevr. Ank Castelyns aan de piano organiseerde, want onze bejaarden zongen uit volle borst de liederen mee. Nadat de heer Scholtmeijer zijn mede bestuursleden de heren W. J. v. d. Lin den (secr-penn.) en E Rademaker had bedankt voor de voorbeeldige sa menwerking en mevr. Van der Linden nog bloemen had aangeboden voor de genoten gastvrijheid voor de repetities besloot spreker zijn openingswoord, echter niet alvorens op de prachtige tombola geattendeerd te hebben Hierna nam het muzikale gedeelte een aanvang Allereerst presenteerde het A- en B- orkest zich gezamenlijk, waarna het B-orkest (de jongste leden van 9-15 jaar) enige walsjes, marsjes en karak terstukjes op keurige wijze ten gehore brachten Dit B-orkest zal later een welkome aanvulling voor het A-orkest blijken te zijn. Daarna kwamen de ouderen, het A- orkest. Hoewel het aantal leden van het A- en B-orkest gelijk zijn gaf het A-orkest meer volume. Het A-orkest speelde ook zeer verdienstelijk, vooral gezien het feit, dat de bezetting eigen lijk te klein is. De te kleine bezetting komt vooral tot uiting in het even wicht, daar het lage register te zwak bezet is. Niettemin waren er prachtige momen ten Zo in de selectie van de Opera Freischutz, maar het hoogtepunt was toch de ouverture De Calif van Bagdad en dit werk kreeg een ovatie van het publiek. Eigenaardig als men tegen woordig spreekt van licht klassieke muziek (en daar behoort deze ouver ture bijdan moet men daar niets van hebben, maar als diezelfde men sen zo'n stuk horen, dan zijn ze ver rukt. Dirigent en orkest hebben veel eer in gelegd met dit concert. Mej Joke Wagter kondigde op ver dienstelijke wijze de te spelen num mers, zowel voor het A- als B-orkest aan. Alleen hoopt men op meer leden en hiervoor kwam de heer Drs J. Kanters kort voor het einde in een enthou siaste speech propaganda maken Hij kwam ook de bestuursleden t.w. de heren H. G. Scholtmeijer, W. J. v. d is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier Ook G. de J uit Hilversum zag op de Birkstraat zijn auto er. rijbewijs in beslag genomen. Te veel gebruik van alcoholhoudende drank had tot gevolg, dat bij in de Birkstraat tegen een hek reed en daartegen tot stilstand kwam Van zaterdag op zondag reed de brom fietser H p B over de Torenstraat in de richting Amsterdam Hij werd in gehaald door B. W. J F, die zijn auto naar rechts stuurde zonder voor rang te verlenen aan de bromfietser, met het gevolg, dat H P. B tegen de auto botste Onnodig te zeggen, dat de bromfiets vernield werd. Wonder boven wonder kon de bromfietsbestuur der na behandeld te zijn door dokter T. naar huis De heer D J Kuijper. voorzitter van de veren igine Soester Vogelvrienden is. na 9 jaar deze funktie vervuld te ",»hhen afgetreden. Hoewel de leden op de dezer dagen "«houd"'-' jaarvergadering nog wel Mi hem aandringen nog aan te blijven tot de viering van htt 15-jarig be staan. bleef de heer Kuijper bij zijn hesluit r>e heer G van Duinkerken werd als oorzitter gekozen De overige aftre dende bestuursleden, mevrouw Simonz- Karophorst en de heren Simonsz en C A C van Doorn werden allen herko zen Het was jammer, dat de vergadering zo matig was bezocht. Er waren maar weinig leden van de aan de vereniging verbonden 124 leden en 24 donateurs aanwezig De secretaris liet in zijn jaarverslag over 1965 uitkomen, dat dit jaar be vredigend is verlopen Het materiaal werd uitgebreid, terwijl een gehouden tentoonstelling met 280 vogels uitste kend geslaagd Is. Tot besluit dankte de secretaris de heer W Marchal de scheidende voor zitter voor het veie werk. dat hij voor de vereniging heeft verricht en bood hem een geschenk aan LtJ §a êe Gedipt S.B.A N -Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 102955) bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht voor geld dat u niet direkt nodig hebt 40 f op spaarrekeningen o van de Jeugdspaarwet (Zilvervloot) en ambtenarensparen 41_0 op termijnrekeningen 4 o met 3 maanden opzeg ging. Eerste inleg f 500.- verder in ronde bedra gen van f 100.-.)' 41 0 als voren, maar mei y 0 een opzegtermijn van 6 maanden)* 5 a's voren maar met 0 een opzegtermijn van 12 maanden Opzegtermijn vervalt b'i aankoop van huis. via onze bemiddeling gekochte etfekten en aflossing van hypotheek Linden en E. Rademaker hartelijk bedanken voor hun 10 jaar trouwe dienst onder overhandiging van een attentie. Hiermedew as het muzikale program ma geëindigd en werd er gepauseerd. Na de pauze volgde een vrolijk pro gramma met Femmy Steenbergen Benny Besto. Jan v. d. Beid en Jan de Kleyrï. dat zeer in de smaak viel. Een' gezellig bal met medewerking van het dansorkest ..The Rhytm Rascals", besloot deze zeer geslaagde avond. Zaterdagnacht reed T. K. met een auto in de Nieuwstraat richting Ko- ninginnelaan met te hoge snelheid. Hij vloog uit de bocht en botste tegen een lantaarnpaal. De bestuurder bleek onder invloed van sterke drank te ver keren. De lantaarnpaal brak en hier van vloog een stuk door een ruit van de deur van perceel Nieuwstraat 19. De auto werd vernield. Het rijbewijs werd in beslag genomen. Zondagnacht, om 3 uur. reed een zekere C. D. de L. met grote snelheid in een personenauto slingerend over de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Ter hoogte van de Stichtse Rotonde werd hij staande gehouden en ook hij bleek onder invloed te zijn. Auto en rijbewijs werden in beslag genomen GEBOREN Rudi, zoon van A Blankenstijn en H. H. B. Esch, Stationswegg 8a Fran- cisca Josephina, dochter van O. H van Keulen en J. Brinkman, Troelstra- straat 71. Marianne, dochter van L Boef en M. E. van Gelder, Wiek- sloterweg O.Z. 25. Franciscus A(tria nus, zoon van F. Mariens en C. A. Copier, Sterrenbergweg 33, Soester berg. Eloy Richardus Andreas, zoon van R A. Grift en M. E. U. Brok, Nieuwstraat 44 Annelies, dochter van W C van Oers. en A. Bruinink, Sint Willibrordusstraat 13. Ingrid Dor ine, dochter van N Jonkhof en G. van Zuijlen, Kastanjelaan 17a. Christian, zoon van J. Berlemon, Oude Tempellaan 4, Soesterberg en A. M. Willems, S. Stevinlaan 25, Soesterberg. Hans Arnold, zoon van J. C. Mul der en P. Sarlie, Sint Theresiastraat 19. Petrus Franciscus Antonius, zoon van H. A. Oorschot en A. R. Lieshout, Plesmanstraat 269. ONDERTROUWD Antonius Johannes de Wit Huisstre- den, P. R. M. Versteegstraat 10, Bus- sum en Teunisje Margaretha van Rou wendaal. Oude Grachtje 11. p^s" bertus Kuijt. Koninginnelaan 37 en Adriana Busch, Klaarwaterweg 79. Antonius Johannes Overgoor. Stouten- burgerlaan 2, Stoutenburg en Richar- da Anna van Hofslot. Kerkpad N.Z. 42. GEHUWD Aris Matthijs Swart. Soesterbergsestr. 92 en Wilhelmina Maria Francisca Klinkhamer, Soesterbergsestraat 125. OVERLEDEN Christaan van Oeveren, 91 jaar, we duwnaar van L Stoel, Nieuweweg 104. Charles Albert Lucien Andes, 82 jaar, weduwnaar van P P. Spoon, Oranjelaan 35. Johannes Hendricus Stevens. 57 jaar, gehuwd met Th. van Koppenhagen, Eigendomweg 98. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1966 | | pagina 5