SWAGER Ds. H. J. Leden Ned. Herv. Middenwijk te Soest bouwden wijkoebouw Gymnastiekver. „Crescendo46 zaak „Maak 't Zelf"' Nieuwe Lenssen+de Wolff In onze collectie BRILMONTUREN Fa. O. F. VOIfiT Klaverjassen S.E.C. neemt afscheid. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BELANGRIJKE AVONDVEILING Trainer Kamphorst Bridge nieuws IS AYFMIÏIMiS g" Frkpndp Anto- en TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 BURGERLIJKE STAND Voetklachten orthopedist, de heer B. J. Welmers. VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Van Dam's Schoenen Lambers Heerspink Stèenhöffstraat 67 Soest Tei. 2169 Kapsalon^ STEENH0FFSTR 53 - TEL 284Z SOEST dat de verrichtingen van de leden, die variëren van 6 tot ongeveer 20 jaar. in de smaak zullen vallen De oefeningen van de allerkleinsten zul len in de vorm van het spel gebracht worden, door de anderen op meer tech nisch niveau Jammer is. aldus spre ker, dat verschillende oefeningen niet gebracht kunnen worden, daar het podium daar te klein voor is. Daarna nam het programma een aan vang met een kleine show van de drumband, die een onderdeel van de hereniging is. dan ook een van oorzaken, dat avonden gegeven moesten worden. Ons bleek, dat er met veel ijver en geduld geoefend is en de leider: mevr Joustra en de heren Habermehl. Eng- berink en Mous met hun trouwe assi stenten kunnen met trots terug zien op het bereikte resultaat. Er gaat van deze sport - misschien wel de belangd' sport voor het lichaam - grote waarde uit en ieder een gym astiek beoefend heeft, zal daar 7^jn gehele leven -cofijt en li chamelijk voo-ie^l van hebben, ook als hij of zij ,;'kHidig of laf een andere sport beoefent. Voor een deel van het publiek is het wel attractiever om heren op de mat en aan het hoge r:k te zien werken of de dames on v paard of de brug, maar ook de kleintjes n de junioren lieten veel moois zien. Alle nummers ontlokten dan ook een hartelijk en verdiend applaus. De leiding had voor twee pakkende slotnummers gezorgd, waarvan een door de groep gehuwde dames, die met hun ritmische oefening met verlichte knotsen voor een zeer mooi effect zorgden. Tot besluit van het uitgebreide pro gramma de Griekse dans Sartaki uit de film Zorba de Griek, die eveneens een welverdiend succes oogstte. Al met al kan Crescendo met tevre denheid op haar 12e zaaluitvoering te rugzien en gezien de opgewektheid van de ijverige penningmeesteresse mevr De Wit geloven wij dat het fi nanciële gedeelte eveneens geslaagd mag heten BURG. GR0THE5TR.45 TEL: 3317 SOESTDJK Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancieT Woensdagavond, om 8 uur, wordt voor het eerst in het clubgebouw een ont spanningsavond gegeven. Ieder, die lid, donateur of poollid is, kan hier aan deelnemen. In tegenstelling tot andere avonden zal er anders gespeeld worden Er zullen 4 ronden van 12 giften ge speeld worden, dit om het spelen wat aantrekkelijker te maken. Een reglement zal op elke tafel te vinden zijn. zodat misverstanden uit gesloten zullen zijn Deze avonden zijn bestemd voor ie dereen. of men goed of slecht speelt. Men wil trachten te komen tot een eenheid van gezellige mensen, die 'n avondje uit willen zijn. Daarom stelt men het op prijs wan neer men echtgenote of verloofde meebrengt. Verder kan men in de kantine alles krijgen waar men trek in heeft. Deze keer zullen niet, zoals ge bruikelijk, de mensen worden aange schreven. De stand voor de wisselbeker is thans als volgt: 1. H Duyst 23522 punten. 2. J. Duyst (23025). 3 B. de Rooy (22798). 4. J. Duyst (22269). 5 H. Bosman (21551) 6. Mevr N Brons (21543). 7. G. v. d. Bunt (21397). 8. Mevr. v. h. Klooster (21374). 9 Mevr. v d. Heijden (21284). 10. B. t Lam (21236). Zondagavond heeft ds H J Lambers Heerspink, na 15% jaar de Geref Kerk Soestdijk te hebh°n gediend, af scheid genomen van zijn gemeente en een geheel gevulde kerk wilde hiervan getuige wezen. Na het zingen van Ps 72 de verzen 2 en 6 ving ds Lambers Heerspinkt de dienst aan met een kort gebed, waana gez. 50 vers - „Eere zij aan God de Vader" de samenzang was. In zijn gebed herinnerde ds Lambers Heerspink er aan dat niet de mens hedenavond in het middelpunt stond maar de Heer Jezus Christus. Hij dankte ook zijn Heer. dat hij na zijn ziekte weer geheel hersteld zijn arbeid voor de Gemeente heeft kunnen voort zetten. Wat is in al die jaren hier niet tot stand gekomen Vijftien jaar geleden een armzalig kerkgebouwtje en nu deze prachtige kerk. Hij zei echter nog niet klaar te zijn met zijn werk en gaat dit daarom in zijn nieuwe gemeente Joure voort zetten. Na het zingen van Ps 119 vers 3 en 7 ging de dominee over tot zijn laatste preek voor deze gemeente en had als tekst daartoe Hebr. 13 de verzen 20 en 21 gekozen Met weemoed, maar ook met blijdschap nam de dominee afscheid van de gemeente. U krijgt een andere dienstknecht, misschien met andere, nieuwe gewoonten Het is wel eens goed. dat er een andere dienst knecht van God komt. Het gaat niet om de dominee, het gaat om Jezus Christus. Wees trouw aan Hem in deze stijlloze wereld. Dank aan God, wat Hij voor u en mij heeft gedaan. Na het zingen van Gez. 52 „Haleluja, eeuwig dank" kregen enige aanwezigen gelegenheid een woord van afscheid en waardering te spreken. Allereerst nam Ds K. van Li^re van de Ned. Herv Kerk het woord, die zei dat de bijzonderrprettige omgang met de scheidende dominee altijd diepe indruk op hem heeft gemaakt Het is Dir H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) TE SOEST Op vrijdag 18 februari, des avonds T uur, ra) door de Beëd. Ma kelaar A. H. Zellenrath t.o.v. Dw. A. Ph. II. van Dijk, in hotel „De Gouden Ploeg", Middclwijkstraat "4 Ie Soest, publiek worden ver kocht EEN GROTE PARTIJ TAPIJTEN (in alle maten) en vaste vloerbedekking welke wegens opheffing van het Ned. Depot van een der grootste Tapijtfabrteken geliqui deerd moet worden. Voorts een geselecteerde partei uitsluitend betere PERZISCHE TAPIJTEN waaronder Afghan - Herez - Mahal - Tebriz - Marrokkaans - Shi- ras - Hamadan - Beloudch - Saruk enz. MEUBILAIRE GOEDEREN Diverse bankstellen (bekleed met exclusieve stolleni. fauteuils, ta lels, commodes enz. LINNENGOEDEREN, In hoofdzaak hotellinnen. PORCELEIN - AARDEWERK - GLASWERK en wat verder ter tafel zal worden gebracht. KIJKDAG vrijdag 18 februari, van 12-5 uur. Des avonds om T uur begint de veiling. hartelijk dank zeggen voor het vele wat hij op kerkelijk gebied voor Soest heeft gedaan Ook de overheid heeft belang bij groeiende kerkgemeen schappen en daartoe heeft u zeer veel gedaan Ook hij wenste ds Lambers Heerspinkt veel goeds in zijn nieuwe standplaats Joure Tenslotte nam de heer Batenburg na mens Kerkeraad en Gemeente het woord en liet uitkomen, dat zij de do minee zeer zeker zouden missen, niet alleen als dominee, maar ook als mens Hij dankte hem voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan en bovenal voor zijn vriendschap Nadat ds Lambers Heerspink aan allen dank had gebracht werd de dienst be sloten met een kort gebed en klonk het laatste amen van de morgen naar Friesland vertrekkende dominee in de ze kerk van Soestdijk. want de grond is bestemd om opge nomen te worden in het Soester stra tenplan Er was geld. Maar te weinig om het te laten bouwen. Er moest dus meer geld komen en het bouwen zou door vrijwilligers moeten gebeuren. Het leek alles even gewaagd met een op basis van deze gegevens opgemaak te kostenbegroting van toch nog f 80.000.—. De andere wijkgemeenten sprongen bij met acties voor de Middenwijk. de Kerkvoogdij schonk haar deel in de kosten, en wat tenslotte maar in één zin samengevat kan worden, is toch wel het belangrijkste uit de hele bouw geschiedenis. Hetgeen de vrijwilige medewerkers, zowel vrouwen als mannen, in hun vrije tijd, aan offerbereidheid ten toon gespreid hebben, grenst soms aan het onvoorstelbare. Er is gezwoegd en geploeterd op een wijze, die niemand voor mogelijk heeft gehouden De vraagtekens van het begin zijn in derdaad, naast de offerbereidheid in geldelijke zin van tallozen, toch voor namelijk uitroeptekens geworden door hun werk. Hun lekenwerk vaak, dat dank zij de deskundige leiding van slechts enkelen, nauwelijks of hele maal niet als zodanig te herkennen is Dat de bestaande activiteiten tijdens de bouw gehandhaafd bleven behoeft geen betoog. Zelfs de verkoop van een grammofoonplaat werd ter hand ge nomen. Daarnaast is ook van de zijde van het bedrijfsleven veel begrip en mede werking ondervonden, die door de be trokkenen hogelijk gewaardeerd wordt. Zo zal dan op 19 februari as het hierbij afgebeelde Wijkgebouw Mid denwijk om 's avonds zeven uur offi cieel geopend worden in het bijzijn van genodigden, belangstellenden en bovena# in het bijzijn van allen die, op welke wijze dan ook, aan de bouw deelgenomen hebben. Bewust zijn tot nu toe geen namen genoemd, omdat in de Middenwijk te Soest het sterke geloof leeft, dat ie ders persoonlijke daad heeft betekend Dienst aan de Heer. Zaterdag- en zondagavond heeft de gymnastiekvereniging „Crescendo" haar kunnen getoond in het Vereni gingsgebouw-noord en zij deed dat - de beschikbare ruimte in aanmerking genomen - op voortreffelijke wijze. De vice-voorzitter. de heer F. de Rond opende de avonden met de aanwezigen welkom te heten en zei verheugd te zijn over de grote opkomst, gezien de slechte weersomstandigheden, vooral op de eerste avond. Spreker hoopte. De band wordt geleid door de instruc teur de heer Ten Hoed, terwijl de algehele behartiging hiervan in han den is van de heer De Rond srdie dit al 10 \r doet. Men moet respect hebben voor de organisatoren achter de coulissen, want de nun mers. waarin de ver schillende groepen moesten optreden volgden elkaar op met de regelmaat van de klok. Crescendo telt ruim 4(>n leden en dit is belangrijk, dat dominee's van verschil lende kerken regelmatig aangenaam contact met elkaar hebben, misschien zal de wereld later nog eens Iets zien van de gewenste eenheid. Hij wenste ds Lambers Heerspink een hele goede en gezonde tijd in Joure. Ds C H van de Loo voerde namens de klassis het woord en roemde de ge zonde kijk van de dominee op diverse zaken, die dikwijls op het Juiste mo ment besprekingen tot de nuchterheid terug wist te brengen Het is alleen goed wat God doet. Deze woorden had de destijds zieke don..nee gezegd en deze woorden hadden diepe indruk op hem gemaakt. Ds Van de Loo dankte God voor de dingen, die Hij aan de scheidende dominee schonk en op ons overbracht De heer J van de Arend kwam de dominee namens de gemeente Soest De voetbalvereniging „Amsvorde" te Amersfoort, die enige jaren geleden meningsverschil had met haar trainer, de heer Kamphorst, en deze aan de kant zette, heeft weer contact met de heer Kamphorst opgenomen. Deze heeft echter reeds bij voorbaat te kennen gegeven, dat hij het Soes ter B.D C., waarvan hij thans trainer is. niet in de steek zal laten. bij De gedachte aan wat het zou kunnen gaan kosten, en de hoeveelheid geld, welk beschikbaar was. bleek vol doende om het woord maar het woord te laten. Totdatin een kerkeraadsvergade- ring in novembeT 1952 het eerste schuchtere maar moedige besluit ge nomen werd om een fonds te gaan vormen Zelf zou men een grondkapi- taal moeten vormen, alvorens de Kerk voogdij mee zou kunnen gaan werken Februari 1953. Het eerste bedrag van f 500,wordt terzijde gelegd voor een gebouw Hoe het er uit zou moeten zien? Men had er geen idee van. Maar komen moest het Dat stond als een paal boven water Er bestond al een verjaardagsfonds De opbrengst hiervan zou voor de komende jaren voor h t gebouw be stemd worden Alle jarigen brachten gezamenlijk tot eind 1964 een bedrag van 830,op Vele kleintjes maak ten ook hier weer een grote Maar dat was niet alles. Een bazar leverde in 1953 f 4400.op. De opbrengsten van verkoopmiddagen van de dames clubs in Soest beliepen tot 1500. Er werden regelmatige bijdragen ge- ind Dertien jaar lang hebben trouwe contribuanten aan niet minder trouwe dames en heren, die zich hiervoor beschikbaar stelden, hun bijdrage af gestaan Er werden giften ontvangen, er werden lepeltjes verkocht. werd oud papier verhandeld Dat leverde nog eens. samen met gekweekte rente, bijna f 16 000,op Zo was er op 1 januari 1965. na bijna dertien iaar vergaren, een bedrag van ca. f23 000 bijeengebracht uit grotendeels kleine bedragen en grote inspanningen Kort daarvoor was een bouwcommis sie samengesteld, die antwoord moest vinden op de vragen waar het gebouw moest komen, hoe het er uit moest zien en wie het moest bouwen. Het begon er n 1 op te lijken dat de financiële problemen opgelost konden worden. Maar de technische'5 Het wa ren nog allemaal vraagtekens. Het zouden uitroeptekens worden. Die bouwcommissie ontplooide een ver bijsterende activiteit Met enk'ele maanden lagen de plannen ter tafel. Grond kon gehuurd worden van de gemeente op de hoek van de Talma- laan-Pieter de Hooghlaan. Het moest een verplaatsbaar gebouw worden. Door een 6-0 overwinning op Hoger - heide is O.N I 2 er in geslaagd, met nog één wedstrijd te spelen, ongesla gen het kampioenschap van de 2e klasse B te behalen. Met de kampioen van de 2e klasse A en no. 5 van de le klasse A zal er de volgende maand om 2 plaatsen in de le klasse worden gespeeld. Het winnende team bestaat uit de spelers: Seijnen-Okkerman en G Alders-A. van Opstal. C/2) Gedipl A.B A.N -Instructeur UJ PARKLAAN 33 SOEST E3 TELEFOON 8982 (02955) gg bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN Andrie^ Johannes. zoon van J H A Andriesen, wonende t« Hilversum. Gijsbrecht van Amstelstr. 95 en M. J. L. van Hall. Koekoekweg 8. Norma Adriana Marianne, dochter van N. G. M Hoehstenbach en M. A. J van Dijk, beiden wonende te Den Helder, Schoenerstraat 186 Chris- tina Anna Patricia, dochter van R W. Hoksbergen en G. A A, Zwanikken, Birkstraat 27. Caroline Helene, doch ter van H. E Greve en C. E. Wegge- man, beiden wonende te Dalfsen. Van Hauwestraat 2. Annette Rosalie. d. van J. C. Stuffers en N de Vries, Kas- tanjelaan 5 Helle Benedikte, doch ter van G Lui pen en A D. Poulsen, Colenso 23. Xavier Johan. zoon van R. M. Bloemen en C M Ramakers, Stadhouderslaan 144. Marcel, zoon van A van Essen en B Maassen, Van de Veldeplantsoen 28. Michael Roy, zoon van M. J v. d. Broek en A A. Karssen, Bosstraat 90 Willem Fer- dinand, zoon van W F. Koperberg en J. Lippert, Rubenslaan 144 Ingrid Brigitte, dochter van J. M Ossen drijver en J. M. E. Mangelsdorf, Ru benslaan 39. ONDERTROUWD: Dirk Leendert Slui mer, Holstraat 213, Eindhoven en Wil- helmina Hessels. Molenstraat 30 Zo n winkel heeft de heer J. C. Spruyt vrijdag j.1. geopend aan de Nieuweweg 60 alhier. We zijn een kijkje gaan nemen en kunnen niet anders zeggen, dan dat de verplaatsing der zaak van de Kerk straat naar de Nieuweweg een grote verbetering is. Men kan bij de heer Spruyt voor let terlijk alles terecht en dat hieraan be hoefte is. bleek wel uit de belangstel ling bij de opening der zaak Wij geven u met bovenstaande foto enigszins een indruk, maar u moet zelf maai' eens gaan kijken. Zaterdag a s 's avonds te 7 uur. zal, na een lange tijd van voorbereiding, vooral op het gebied der financiën, het nieuwe wijkgebouw van de Wijkee- meente „Middenwijk" van de Her vormde Gemeente, dat gebouwd is op de hoek Talmalaan-P de .Hoogh laan. officieel worden geopend De plannen tot de bouw ontstonden reeds ln 1952 De Hervormde Gemeente Soest ls ja renlang ln drie zg wijkgemeenten verdeeld geweest, waarbij de Midden wijk, de naam zegt het reeds, ook al die jaren een middenpositie heeft In eenomen Een eigen kerkgebouw is niet beschik baar Dat was en is niet zo'n onover komelijk bezwaar De Oude Kerk en de Zaterdag 5 maart, tot 12 uur, houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN STEUN ZOLEN. BEUGELS enz Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak Dit wordt aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 Emmakerk staan beurtelings voor de ze wijkgemeente beschikbaar en ten slotte kan men nog naar de kleine, maar zo intieme Heeskapel In veel sterker mate is steeds weer de behoefte gevoeld aan een eigen wijkgebouw voor vergaderingen, wijk- avonden. catechisatie en vooral niet te vergeten voor jeugdwerk in de ruimtste zin van het woord Het woord ..wijkgebouw" was al vele malen gevallen, maar daar bleef het OVERLEDEN Johannes Wilhelmus Josephus Smit, 70 jaar. gehuwd met F G. J. Fischer, Steenhoffstraat 15a. Jenneke Elisabeth van Helden, 91 jaar. weduwe van P van Hoogdalen, Soesterbergsestraat 125. Pieterkje Jacoba Tammmga, 46 jaar, Soester- bergsestraatt 125 Frits van der Wall, 69 jaar. gehuwd met E. M. Oos tenbroek, Soest erbergsestraat 105. Louwrensius Wilhelmus van Leeuwen, 67 jaar, géhuwd met J. K. Scholtens, Kampweg 100, Soesterberg Johan nes de Kuijer, 54 jaar. gehuwd met B. de Reuver, Amersfoortsestraat llc, Soesterberg Albert Friedrich Wil helm van den Berge, 83 jaar. weduw naar van A. de Wit. Vondellaan 2. Maarten van der Veer. oud 2 dagen, zoon van M. van der Veer en M. C. Pureveen, Hobbemalaan 7. GEHUWD Hendrik Geertrudis Johan nes van Ernst, Mauvestraat 25. Baarn en Antonia Catharina Maria Engbe- rink. Laanstraat 13. Johannes Bap tist Maria Lensink, Ltt. Koppenlaan 4 en Francina Antonia Maria Melkert, Postweg 35. Jan Ekhart. Heideweg 57 en Irene Elisabeth Pauline Wieier, Groenendaalstraat 36huis. Amsterdam, Eddy Gerard de Jong. Ruydaellaan 62 en Johanna Sophia Bruinsma, Pr. Bernhardlaan 8f. Anthonie Lam- bertus Maria Cecilia de Bruin, Rade- makerstraat 6 en Gerarda Aleida Ber- nardina van Breukelen, Plesmanstraat 257. Robert Alfred Sultan. Kamp Nieuw Amsterdam, Zeist en Adriana Rombout. Van Weedestraat 58. Niet dat men vroeger minder deed aan het zelf maken van huishoudelij ke benodigdheden ter verfraaiing of verbetering van het meubilair, maar het wordt deze liefhebbers op dit ge bied vooral de laatste jaren veel mak kelijker gemaakt door de zogenaamde Doe-het-zelf winkels, en enenen enen

Soester Courant | 1966 | | pagina 5