Ondertrouw Beatrix en Claus Grote feestelijkheden in Soest 19 Lentes Actie huwelijksgeschenk Ned. Antillen brengen wél 'n Huwelijkszegel Het oog gericht op hamsterwoede Vrijdag 18 februari 1906 45e jaargang no. 14 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Wcedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Gevonden voorwerpen Prijsuitreiking Coöp Raiffeisenbank Festiviteiten Weekenddienst Huisartsen Op 10 maart ter gelegenheid van het huwelijk H.K.H. Prinses Beatrix met Claus von Amsberg Versiering en verlichting Platen voor de kinderen Inzamelingsactie ter bestrijding van de hongersnood in India Friese Vereniging „Freonskip en Ienfald" B.D.C.-Handbal SOFSTFR OURANT Abonn. p. fcwait. f2.15 - pet post 1 S.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Op het politiebureau zijn als gevon den aangegeven: een geel boodschap- penmandje. contactsleutel van V.W.. grijze herenhandschoen, 3 bankbiljet ten van 10,zilveren kettinkje, benzinedop, groot aantal sleutels, grijs gebreide want. paar witte handschoe nen, een slee. schooletui met inhoud, paar zwarte dames handschoenen, vul penetui met vulpen en twee balpoints, lipssleutel, fietstas, boodschappenmand en autocar met wit stuur. Morgenmiddag (zaterdag), te 3 uur. zal de uitslag bekend worden gemaakt van de kleur- en tekenwedstrijd, die ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de Raiffeisenbank werd uitgeschreven. Deze gebeurtenis zal plaats vinden in De Gouden Ploeg, Middelwijkstraat 74. Daar zal tevens de uitslag bekend worden gemaakt van de raadselwed strijd. terwijl aan alle winnaars, zowel van de kleur- en tekenwedstrijd, als van de raadselwedstrijd de prijzen zullen worden uitgereikt. De muziekvereniging P.V.O. zal te 2.45 uur vanaf het St. Jozefgebouw met muziek naar de Gouden Ploeg vertrekken. Terwijl de heer Claus von Amsberg toekijkt tekent H.K.H. Prinses Beatrix de ondertrouwakte in het stadhuis van Baarn. In open auto op weg naar Baarns gemeentehuis Groene Draeck". De andere plaat het paleis Drakestein. De kinderen van de kleuterscholen en die van de le en 2e klasse van de lagere school ont vangen ,,De Groene Draeck". De ove rige kinderen de kleurplaat van Dra kestein. Voor de 3 mooiste kleurplaten wordt per klasse een prijsje beschikbaar ge steld. De burgemeester van Soest heeft op de achterzijde van de plaat nog een enkel woordje geschreven. I.v.m. T.V.- en radio-uitzendingen zijn er geen activiteiten van 10.30-14.30 uur. 1. KLOKGELUI VAN 8.30-8.45 UUR. 2. MUZIKALE MARSEN VAN 8.30-9.30 UUR. binnenplaats en in de nieuwe feesthal fgarage) van de dienst gemeentewer ken een Oranje Bruiloftsfeest worden gehouden. Medewerkenden zijn: het Groot Gaas- De Soester huisartsen hebben besloten de weekenddiensten te laten aanvan gen des zaterdags te 12 uur en te la ten duren tot des maandagsmorgens 8 uur. Tevens verzoeken zij hun patiënten nogmaals dringend de aanvragen voor Het feest begon in Baarn voor prinses Beatrix en Claus von Amsberg. De bruidsdagen zijn ingegaan, want gisteren hebben Beatrix Wilhelmina Armgard, prinses der Nederlanden, prinses van Oranje en van Lippj Bies- terfeld, 28 jaar en Claus Georg Willem Otto Frederik Geert von Amsberg. 39 jaar. in hun woonplaats Baarn aangifte gedaan van het huwelijk, dat ze op 10 maart in Amsterdam zullen sluiten. Zoals reeds eerder werd megedeeld kunnen de enveloppes, die voor dit doel huis-aan-huis zijn bezorgd, in de week van 21 tot en met 25 februari a sdus volgende week, in de daarvoor bestemde bussen worden gedeponeerd De bussen staan op de navolgende adressen: te Soest Algemene Bank Nederland. Van Weedestraat 5: Amro Bank. Soesterbergsestraat 42. Coöp Raiffeisenbank. Kerkplein en Soester bergsestraat: Ned. Middenstanadsbank, Van Weedestraat 11: Nutsspaarbank, Steenhoffstraat 56 en het Gemeente huis. Te Soesterberg: Postkantoor. Dorps plein 2, Coöp Raiffeisenbank Buys Ballotlaan 5. Hulpsecretarie, Dorps plein. Bussen staan in de komende week te Soest nog op de volgende adressen: A. Westerveld, Zelfbediening, Oude Utrechtseweg 38. Kopak, Zelfbedie ning, Soesterbergsestraat: A P. A. Mol. Drogisterij. Torenstraat 4: D. Reehorst. Soesterbergsestraat 51b: Ko pak, Nieuwerhoekplein: M. de Jong, Insmgerstraat 76. Ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg zal de Postadmi nistratie van de Nederlandse Antillen op 10 maart 1966 een bijzondere frankeerzegel in de waarde van 0,25 zonder toeslag uitgeven. De zegel, die werd ontworpen door de kunstenaar Oscar Raveo Nadal, toont 2 parkieten die verlovingsringen naar elkaar toebrengen. In de contouren van de ringen staan de initialen „B" resp. „C". Naast de land- en waarde-aanduiding is als bijzondere tekst„10 maart 1966" op genomen. De prijs van de zegel bedraagt in Ne derlandse munt 0,50. Op een gistermiddag gehouden pers conferentie. waarbij niet alleen enige afgevaardigden van 't Oranjecomité t.w. de heren A. Weeda en hoofdinspec teur H. G. Scholtmeijer, doch ook de heren Dr M. van Driel en A H. Hoe gen Dijkhof van de Soester Zakenkring aanwezig waren, werd het programma bekend gemaakt voor de feestelijk heden op 10 maart. Wij laten u hier bij de verschillende programmapun ten volgen, doch komen in een vol gende editie nog met enige bijzonder heden, de organisatie betreffende, te rug. De versieringen en verlichtingen zul len aangebracht worden bij: Nieuwer- hoek. Birkstraat-Vosseveld. Emmamo- nument, het busstation, op de Dalweg, plantsoen aan de Merelweg. gedeelte Lange Brinkweg met binnenplaats en nieuwe garage van de dienst gemeen tewerken (feestterrein) en floodlight- verlichting van diverse openbare en particuliere gebouwen. Aan de kinderen van alle kleuter- en lagere scholen (niet u.l.o. te Soest en Soesterberg (circa 5600 kinderen) zal een kleurplaat worden verstrekt. De 2 kleurplaten zijn vervaardigd door de Soester illustrator J. Veenendaal. Eén plaat genaamd ..Het Huwelijks bootje" stelt voor het zeilschip „De In Soestdijk door de drumband Cres cendo in Soest-C door P.V.O. en in Soest-Zuid door de drumband Olym- pia. 3. ORANJE-STEMPELTOCHT VOOR KINDEREN. Georganiseerd door het Oranje Co mité Soest met de Chr. Oranjevereni ging „Beatrix". In de wijken Soestdijk. Soest-C. en Soest-Zuid zijn tezamen 3 wandeltoch ten van 3,5 km uitgestippeld (geen kruisingen van hoofdwegen». De toch ten zijn bedoeld voor alle kinderen van de lagere scholen en zo er interesse bestaat ook voor de laagste klassen van de U.L.O. Uitgereikt wordt een kaart waarop is aangegeven de te volgen route. Bij controleposten wordt de kaart afge stempeld. De stempels zijn afbeeldin gen van personen uit de geschiedenis van het Oranjehuis. Wie de tocht goed heeft volbracht ontvangt een aardig heidje. Starten 9 uur. 4. FILMVOORSTELLINGEN. In. het Verenigingsgebouw. Steenhoff straat 28-30 (v.h. St. Joseph), worden filmvoorstellingen gegeven met 16 mm geluidsfilms: in zwart-wit „Onze Kroonprinses in de West"; in kleuren „Prinses Beatrix bezoekt de V.S." Voorstellingen worden gegeven van 14.45-15.40 uur (hoofdzakelijk voor be iaarden) en van 1555-16.50 en 17.05- 18.00 uur. 5. ORANJE BRUILOFTSFEEST. Vanaf 14 45 tot 17.45 uur zullen op de Lange Brinkweg (tussen Raadhuis straat en Kruisweg», alsmede op de beker Gilde, de gymnastiekver. Olym- pia. de ren- en tourver. „Tempo", en kele artisten van Circus Boltini en de muziekvereniging P.V.O. Gegeven wordt: show en demonstratie van Boltini. Schietwedstrijden voor jong en oud tegen billijke tarieven met aantrek kelijke prijzen. Hinderniswedstrijden voor fietsers en bromfietsers. Geen entreegeld. Wel prijzen. Wedstrijden in touwklimmen, touw trekken. boegsprietlopen, kussenge vechten en zaklopen. De bedoeling is dat voornamelijk ouderen van 17 tot 80 jaar aan deze spelen zullen mee doen. Eveneens geen kosten wel prijzen. In de f eest-lijk versierde en verwarm de hal zijn gezellige zitjes. Tegen billijke tarieven zullen er fris- en zwakalcoholische dranken verkrijg baar zijn. alsmede patat-frltes, cro- quetten, Goudse wafels etc. Voorts een aantrekkelijk muziekje met gelegenheid tot dansen op een goede dansvloer. Garderobe en toiletten zijn in ruime mate aanwezig. Parkeergelegenheid voor fietser en auto's zal t.g.t. worden aangewezen. De inschrijving voor de diverse wed strijden imet uitzondering van de schietwedstrijden) kan vanaf 28 fe bruari plaatsvinden bij de VVV en op de 10e maart uitsluitend van 14-15 uur op het feestterrein. 6. PUZZELRIT VOOR AUTO'S MO TOREN, BROMFIETSEN EN FIET SEN per koppel, georganiseerd door de Soester Bromfiets-Club. Starten om 15 uur bij café ..De Viersprong" Birk- straat 12. Auto's en motoren 2, bromfietsen 1,en fietsers per kop pel f 0.50. Inschrijving vanaf 7 maart bij Café „De Viersprong" en op 10 maart uit sluitend 's middags van 2-3 uur Prijs uitreiking pl.m. 17.15 uur bij de fi nish. 7. VUURWERK SAMEN MET DE BAARNSCHE ORANJE VER op een terrein nabij „De Naald" aan de Stadhouderslaan om 19.30 uur. Voor 'n feestelijke aanblik worden aan kinderen honderden lampions uitge reikt om pl.m. 18.45 uur aan het begin van de Stadhouderslaan en op de Noorderweg hoek Ir. Menkolaan. Er wordt geen entree geheven! 8. ORANJE BRUILOFTSBAL op het feestelijk verlicht terrein en in de hal van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. Geen entreegeld, en Garderobe en toiletten aanwezig. Met medewerking van de balleider Bert Kamperman treden op het dans- orkest The Melody Makers uit Amers- foor en de Soester beatgToep The Mi series. aanvang 20.45 uur, einde Evenals 's middags zullen er allerlei consumpties verkrijgbaar zijn. Ge zorgd wordt voor muziek en plezier voor jong maar ook voor oud! Dan sen! SLOTOPMERKING Op verzoek wordt alle gewenste mede werking verleend. Wat dat betreft be slist geen moeilijkheden. Plezierig wer ken voor het Oranje Comité met haar medewerkers ER KOMT GEEN HUIS AAN HUIS FOLDER. Wel volgen nog nadere publikaties in de kranten en op aanrlakbiljeten wel ke begin maart zullen worden ver spreid. De hamsterwoede van de goedkope si garetten behoort zo langzamerhand wel tot het verleden. Er waren rokers die winkel in winkel uit liepen om zoveel mogelijk sigaretten voor de oude prijs te kopen Bij de ene winkelier lukte dat, bij de ander niet. „Ik zal gek zijn", zei mijn sigaren winkelier „Ik zal mijn zaak leeg laten kopen door vreemden en mijn vaste klanten niet kunnen leveren? Daar pas ik voor." Zelf heb ik voor het hamsteren gepast. Dat heb ik in de vorige oorlog radl- kaal afgeleerd. Ik had toen - u mag het nu wel we ten - vijf pakjes zogenaamde Ibis- shag „ingeslagen". De prijs weet ik ook nog. Zo'n pakje kostte voor die oor log 10 cent, een heel dubbeltje - maar ik had de vijf pakjes voor vijf gulden meer kunnen krijgen. Maar ja. die prijs zou nog meer oplo pen. Dat zat erin. Ja, en als de tabak dan helemaal niet meer te betalen zou zijn, dan had ik lekker nog die vijf pakjes. Ik stopte mijn schat diep in de lade van mijn bureau: een appeltje voor de dorst. Die dorst, de zucht om te roken, kwam. Toen ik helemaal niets meer had en surrogaat zou moeten roken, dook ik in mijn la Daar lag mijn kos telijke voorraadje Eigenlijk jammer om er aan te beginnen, maar het moest wel. Ik snakte naar een roker tje. Maar. wat woog dat pakje weinig licht als een veertje. Ik deed het open en vond.... niets, helemaal niets. Het was gewoon leeg. Het tweede pakje bekeek ik eerst eens van alle kanten. Toen ontdekte ik. dat er een miniem gaatje i'i een hoekje zat.... evenals bij de overige, eveneens lege pakjes. Mijn dierbare zoons, net aan roken toe, hadden met een haaknaald de tabak er met kleine plukjes tegelijk uitgetrokken. Mijn andere hamstervoorbeeld uit die tijd is al evenmin gelukkig. „Banden moet je kopen - fietsbanden. Die worden als „het" nog even duurt onbetaalbaar". Ik volgde de raad op. Ik kocht zes buitenbanden voor iets meer dan een gulden per stuk. Ik hing ze netjes naast elkaar aan de hanebalken op zolder. Maar ja, er waren ook zes fietsen in huis en als er een band stuk ging. zei vader: „pak er maar een van zolder". Met het gevolg, dat toen de nood wer kelijk aan de man kwam en de ban den helemaal niet meer waren te krij gen. er ook op mijn zolder geen band je meer hing. Nee. dat hamsteren van mij heeft niet het gewenste resultaat gehad en zo zal het wel bij velen gegaan zijn. Ook bij mijn vriend, die zoveel rookt, dat die goedkope sigaretten hem toch nog duurder komen. Bovendien: ook nu nog zijn er sigaretten tegen de oude prijs verkrijgbaar. Mijn zoon liet zich zelfs nog een slof sigaretten voor de oude prijs aan smeren.... Arme hamsteraar:: KANTMAN. visites tijdig d.i. vóór 10 uur 's mor gens, en des zondags voor 11 uur 's morgens bij de dienstdoende artsen in te dienen. Dit is noodzakelijk in verband met de indeling der werk zaamheden der artsen. Spoedgevallen kunnen steeds worden gemeld. Bij voorbaat danken zij hun patiënten voor de medewerking in deze waarvan een ieder slechts voordeel kan hebben. In tegenstelling met Baarn, waar de belangstelling door de koude niet groot was, was de Residentie in een uitbun dige feeststemming. Wij geven hierbij enige fotoflitsen. In het kader van de Nationale actie „Eten voor India" is er morgen (zaterdag), van 11 tot 1 uur, in alle kerken in Soest gelegenheid bijdragen voor de actie „Eten voor India" af te dragen. Ook in het gemeentehuis zal van 11 tot 1 uur een bureau zijn geformeerd waar men gel den voor deze actie kan afdra gen. Dit bureau treedt tevens op als centrale voor het doorgeven van alle resultaten aan de provinciale griffie. Wij vestigen de aandacht, vooral van de Friese ingezetenen, op de toneel uitvoering, die vrijdag 25 februari, om 8 uur. in het St. Josefgebouw zal wor den gehouden. Opgevoerd zal worden door de Amersfoortse toneelvereniging het toneelstuk ..Skroeide Flerken, m 3 bedrijven van W. Chr. Duba. Programma voor zondag. Sporthal, Amersfoort. 15.10 uur. heren enioren. BD C. 1-SS.V.U. - 17.30 uur, dames asp B D C. 1-Fidelitas. Foto Max Koot Vandaag wordt prinses Maria Christina negentien jaar en als we dat lezen schrikken we even op, want door al die drukte om de komende bruiloft van haar oudste zuster en daarvoor de verloving van prinses Margriet en nog eerder het huwelijk van prinses Irene heeft menigeen onze jongste pranjetelg enigszins uit het oog. verloren. Prinses Christina heeft zo haar eigen plaatsje in de koninklijke familie en zij mag dan minder in het openbaar verschijnen dan haar zusters die meer representatieve verplichtingen hebben en door komende huwelijken in binnen- en buitenland druk van zich deden spreken, zij telt nu 19 lentes en zij zoekt haar eigen bestemming. Iedereen kan zich voorstellen, dat het voor de leden van een koninklijke familie niet prettig is dagelijks als een bezienswaardigheid te worden aan gestaard en geregeld te moeten „mooi zitten" in een groot paleis - met alle plichtplegingen vandien - en zich te moeten schikken naar het pro tocol Daarom kon heel Nederland het billijken, dat onze „Marijke", zoals zij in de volksmond nog heet. deze drukkende omgeving eens wenste te verruilen voor een normaal huiselijk leven in een doodgewone straat. Prinses Christina heeft deze stapgezet en heeft daarbij een mooie taak gekozen in de maatschappij. Zij wil maatschappelijk werkster worden of in een soortgelijk beroep haar steentje bijdragen in de sociale noden van ons volk. Voor dat doel volgt h.k.h. thans een opleiding te Driebergen. Natuurlijk is prinses Christina ten paleize om het feest in de familiekring te vieren Maar normaal woont zij thans in Amersfoort en kan zij een normaal leven leiden als een gewoon Nederlands meisje. Weldra zal zij een werkende vrouw zijn. Wij mogen respect hebben voor deze opvatting van haar taak.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1