Ouderavond St. Theresiaschool Soest toen - Soest nu Mej. A. van Ginkel winnares provinciaal concours „De Gouden Lok" DE WITTE POMPEN aardolieprodukfen VOLVO - Veilig V.V.V.-nieuws Autorijschool VAN BUUREN PARKGARAGE A. v. (1. Hoef Nieuwjaarsbijeenkomst Soester Zakenkring Aanrijdingen Vleesverkoop Geslaagd Vrouwen wereldgebedsdag De eerste van de 3 ouderavonden, die de St. Theresiaschool de ouders der leerlingen aanbood was direkt al een groot succes. Nadat de heer Th Holland, hoofd der school, de ouders hartelijk welkom had geheten, de aangename en eens gezinde samenwerking tussen collega's en anderzijds ten opzichte van de kinderen had geschetst, de geest en het goede peil van de school naar voren had gebracht en evengoed oog had voor nog beter peil door vernieuwin gen, zou het 17 punten tellende pro gramma een aanvang nemen. De heer Holland wilde echter niet na laten alle medewerkenden, zijn colle ga's mej Paula van Alphen. mej Van Nesselrooy, mej. P v d. Brink, mej. G Gemke en de heer H. Schouten har telijk dank te zeggen voor de buiten gewone samenwerking. Speciaal legde hij de nadruk op de kleding, die de dames voor het spel gemaakt r-1 ver maakt hadden. Toen de voorstelling een aanvang had genomen, bleek deze toegezwaaide lof geenszins overdreven, in tegendeel, wat hier met eenvoudige middelen aan kleding was bereikt, dwingt bewonde ring af. Een bijzonder compliment, zonder aan de overige medewerkertjes van de eerste tot de hoogste klas af te doen, voor het kinderkoor onder lei ding van mej. Paula van Alphen met haar eminente pianobegeleiding. Het programma heeft ons van de Reeds meer dan 25 jaar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Er wordt weer een kinderoperette op gevoerd in de Stadsschouwburg te Utrecht. Wij weten, dat voor deze kindervoor stellingen, die ook door kinderen wor den gegeven, in Soest belangstelling bestaat en daarom ver^ugt het ons „De gelaarsde kat" bij u te kunnen introduceren. O- 27 februari (zondagmiddag, pre cies half drie, opent de schouwburg haar poorten. Soester belangstr" 'en kunnen telefonisch plaatsen bespreken tot 24 februari via de nummers (030) 34518 en 80394, vanaf 25 februari -uit sluitend aan de c:~sa van de schouw burg, tel. 20506. Het sprookje heeft vijf bedrijven en wij willen even voor u aanhalen, wat de annonce vermeldt: De kat; die sprak, omdat hij de arme molenaars zoon wilde helpen. De graaf; die zich op verzoek van de kat in een muis omtoverde. De Koning. Die zijn lieve dochter afstond aan de molenaarszoon, die door de slimheid van de kat in een markies veranderde. Het spel wordt opgeluisterd door aar dige dansjes. Ruim tachtig kinderen spelen mee Wilt u uw eigen kinderen een heerlijke middag bezorgen, trac- teert u ze dan op deze kinderoperette. Met de vele sneeuw van deze week nog in onze ogen, kijken we verlangend uit naar zon, groene bomen en ergens achter de horizon een blauwe, ruisen de zee. Heeft u wel gehoord van cam ping- en bungalowheizen ib.v. 15- daagse vliegreizen) naar de Costa del Sol. waar uw bungalow of uw tent voor u klaar staat? Laat u eens inlichten door ons reisbu reau. In de morgenuren geopend van 9 tot 12 uur. En dichter bij huisDenkt u nog eens aan de speciaal voor u uitgestip pelde wandelingen Als het weer om slaat, wordt het een feest om er op uit te trekken Vcor ledrn V V V zijn deze wandelge- gevens gratis beschikbaar. eerste tot de laatste minuut geboeid, misschien juist omdat het door kinde ren werd uitgevoerd. ,,De wereld rond", de droom van een jonge tiener, die de droom uitstekend voordroeg, en in haar droom iemand ontmoet met een toverstaf, die haar de gehele wereld rondbrengt. Van Nederland een mooie groep boeren en boerinnetpes op klompen en goed uit gebeelde kleding, naar Zwitserland met een echte Wilhelm Teil. naar Spanje en Portugal met een Spaanse danseres, die dit zeer verdienstelijk deed. Vervolgens via Italië, Perzië, Rusland naar China, het ene land nog aardiger uitgebeeld als het andere. Verder reist zij naar Japan en be merkt, dat eten met stokjes zeer moeilijk is Ook belanden we nog in Australië bij de kangeroe's. Nadat het dromende meisje en de to verstaf ons een pauze gunde met een heerlijke kop koffie, komen we in het Zuidpoolgebied terecht met prach tig uitgebeelde pinguins en gaan we J.l. woensdag, 16 dezer, vond alsnog de gezellige nieuwjaarsbijeenkomst plaats die de Soester zakenkring voor de tweede maal organiseerde in het gebouw „De Rank" voor haar leden en verschillende genodigden uit Soest en de directe omgeving In zijn inleidend woord-merkte de voorzitter, de heer A. H Hoegen Dijk- hof, ondermeer op, dat hij het zeer betreurde dat toen op het laatste mo ment toch nog de datum voor deze avond moest worden verschoven, over het hoofd was gezien dat de gekozen datum samenviel met een vergade ring van de Soester gemeenteraad, zodat alle gemeenteraadsleden en de burgemeester onmogelijk aanwezig konden zijn. Bij volgende bijeenkom sten zal hier beter op gelet worden. De nieuwjaarsbij eenkomst van de Soes ter Zakenkring wordt belegd om op prettige wijze aan het begin van het nieuwe jaar onder elkaar van gedach ten te wisselen in een gezellige sfeer, maai' daarenboven biedt de Zaken kring een verzorgd cultureel program ma aan, waarvoor dit jaar ook de van radio en TV. bekende kunstenares Mevrouw Marie Cécile Moerdijk werd uitgenodigd Haai' programma, liederen uit verschil lende landen met verklarende tekst en toelichting, viel bijzonder in de smaak, zij heeft een uitstekende voordracht en brengt haar liederen op zeer char mante wijze met een bijzonder goede stem. Haar broer, de heer Carlos Moer dijk, conservatoriumstudent piano, is een zeer goed begeleider van wiens spel minstens evenzeer werd genoten als van de zang- en voordrachtskunst van Mevrouw Moerdijk. De Zakenkring heeft met het engage ren van Mevrouw Moerdijk een zeer goede keuze gedaan en het is te wen sen, dat deze bijeenkomsten een tra ditie gaan worden. In zijn inleidend woord zei de voor zitter nog dat het de gewoonte is om aan het begin van een jaar elkaar het beste toe te wensen. Vanzelfspre kend is dit beste dan bedoeld in per soonlijk zowel als in zakelijk opzicht en meestal wordt hieronder verstaan dat het de gewenste wel ga. Geluk wordt tegenwoordig te dikwijls synoniem gezien met welvaart en voor spoed. alhoewel dit er slechts enige elementen van zijn. Veel belangrijker zijn tevredenheid, de wil iets voor elkaar over te hebben en de bereidheid zich moeite te getroosten en dicipline op te leggen om het bereikte te be waren en te beschermen. Het is nimmer de bedoeling van de voorzitter lange plechtige redevoerin gen te houden, maar nu moeten hem toch enige opmerkingen van het hart ten aanzien van een paar kenmerken de facetten van de tijdsperiode waar in ons land en ons volk zich bevinden. Meer speciaal wijst hij op de tragi sche ontluistering die vooral de zich van hun verantwoordelijkheid niet. be wuste. merendeels nog zeer jonge men sen over radio en TV. - indringende massamedia bij uistek - over ons volk uitstorten. Daarnaast wijst de voorzitter op een ander facet, namelijk de steeds voort schrijdende inflatie, die uiteindelijk resulteert in het presenteren van de rekening voor onze z.g. welvaart aan de volgende generatie en aan de ou deren onder ons, die in de steeds voortdurende prijs- en lonenspiraal 't kind van de rekening zijn. Er bestaat geen twijfel aan het feit, dat de mens tegenwoordig nagenoeg dat kan kopen wat zijn hart begeert, vooropgesteld dat zijn keuze valt op massale series of aantallen op ratio- die artikelen die de industrie in grote nele en dus goedkopen wijze kan fa briceren. Men vraagt nog steeds kortere ar beidstijden en hogere looninkomsten groot, maar ook moeten allen die met opvoedingsverantwoordelijkheden be last zijn begrip kweken voor het feit dat slechts moeite en discipline het een maal bereikte kunnen bewaren en een blijvend goede toekomst kunnen ver zekeren. De Soester Zakenkring kan terugzien op een zeer geslaagde avond de stem ming in de zaal was gezellig en ook na het vertrek van de heer en me vrouw Moerdijk bleven de meesten nog enige tijd gezellig bijeen. Dinsdagmorgen, te ongeveer 9 uur, reed de heer L P T. alhier in de Kastanielaan richting Ossendamweg en de heer G. Heveneens uit Soest, kwam hem in een personenauto tege moet. H wilde de Plasweg op en moest afremmen om T voorrang te verlenen Door de gladheid gleed de auto door, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Het bleef bij materiale schade. Dinsdagavond. 7.15 uur. stond J. P. uit Apeldoorn od de Soesterbergse- straat geoarkeerd. Hij wilde in de richting Soestduinen en moest daar voor draaien. Hij zag daarbij niet de naderende auto van de heer B L. uit Baarn en een botsing was onver mijdelijk. Ook hier alleen materiale schade. 1921. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats voor de houders van gele kaarten met de nummers 1 tot 100 en 211 tot 250. Voor het Unie praktijk-examen, afge nomen door de Centrale Bond van le raren, slaagden Voor machineschrijven: P M. van Boeijen, I. Y. Casander. C. J. Cozijn- sen. M. W. Dorrestein, J. A de Graaff. G. M Groeneveld, R. M. Huigen, E. M. Kleinstra. C J. Klomp, M M. van 't Klooster. H. Cl. Kwak. C. J. Louman, A. G. Lukien. H J. Post. A J. Ruys- senaars. M. Stalenhoef. A. M. Verwei, G. A. Wagemans, M E Bruyne Voor stenografie Nederlands: M. Th. Adam. C. A Hinderdael-v. Waardhui zen, M. C. Starink en N. A. J. Velt- man. Voor stenografie Engels: W. J. V. Hil- horst. Voor stenografie Duits: A M. v. 4. Berg, M. v. Kooy en A. Verburgh Deze kandidaten werden opgeleid door 1966.1 Handelsinstituut „Practicum" te Soest. Kruispunt Soesterbergsestraat bij busstation, rechts Gallenkamp Pelsweg, links Verlengde Kolonieweg - verder een markt in Suriname en de Antillen bezoeken en dan naar Cali- fornië met een scene uit de West Side Story! Het dromertje wil ook nog naar de Indianen en krijgen we een complete Indianengroep te zien en komt zelfs de vredespijp er nog aan te pas Ze verlangt naar de cowboys en daar door belanden we in Texas. Via Egypte met echte mummies, die schijnbaar ook kunnen lachen, komen we bii de Bosnegers in Zuid-Afrika en als zij dan aan de totempaal komt wordt, zij klaar wakker en is het meisje met de toverstaf niet meer in het land der dromenden. Ons reisavonturierstert.ie heeft slaap, en gaat daarom definitief slapen, en droomt niet meer van nog meer vreemde landen. Het was ook genoeg, want het succes was er al lang. Iedereen zal naar huis zijn gegaan met de overtuiging, dat hier iets door kinderen was gebracht, dat grote bewondering afdwingt. over deze kortere arbeidstijd en men verschuift de konsekwenties hiervan naar de toekomst. Ieder van ons heeft zijn eigen portie van de verantwoordelijkheid. Het gaat niet om de kleine verliespos ten, maar om de gedachteloze min achting voor de prestaties van anderen en voor de onderlinge samenhang van productiviteit, verrichte prestaties en wat men er voor ontvangt. Vanzelfsprekend moet er begrip blij ven bestaan voor de erkenning dat de mensen steeds nog iets te wensen heb ben. ook al is de welvaart nog zo der hun vaardige handen te vorschijn kwamen. Na een spannende en snortieve strijd bleek, naar het oordeel van de jury en onderstreept doo~ een enthousiast medelevende zaal. dat mejuffrouw Van Ginkel uit Soest het er het beste van afgebracht te hebben. Zij zal de provincie Utrecht thans vertegenwoordigen op de eindstrijd in Amsterdam, waar alle provinciale win naressen de definitieve strijd om „De Gouden Lok" zullen aanbinden. En terwijl deze ..doe-het-zelf' kap- wedstrijd zich in hoofdzaak achter de coulissen afspeelde, werd de propvolle zaal op aangename wijze bezig gehou den door een keur van bekende ar tiesten. zoals het nieuwe tienerster retje Rita Mill. de onnavolgbare mu zikale clown Rexis, het zangtrio De Spotlights en last but not least het Cocktail Trio. Conferencier Benny Vreden en TV- presentatrice Maud van Praag gaven doorlopend verslag van de verrichtin gen van de deelneemsters, wier wed loop om de erepalm met grote span ning werd gevolr Dezege van mejuffrouw Van Ginkel geeft alle aanleiding tot de verwach ting. dat Utrecht bij de nationale einstrijd hoge ogen zal gooien. Over duidelijk is gebleken, dat ook de Utrechtse vrouwen niet met hun an- den in het' haar zitten, maar volop de kunst verstaan met eigen handen beto verende kapsels te voorschijn te tove ren. Kruispunt Soesterbergsestraat bij busstation, rechts Galienkamp Pelsweg, links Verlengde Kolonieweg Woensdagmorgen, 10.30 uur. reed mej. G. W J in een personenauto op de Koninginnelaan en de heer A. J. V. uit Rotterdam kwam uit de tegen overgestelde richting Door de gladheid botsten beide auto's tegen elkaar met het gevolg dat beide auto's materiële schade opliepen Donderdagmorgen, 5 uur, reed de heer J v. d B alhier op de Gallen- kamD Pelsweg op een stilstaande vrachtauto Beide auto's werden be schadigd. De vrachtauto moest worden weggesleept. De liturgie, die volgende week, vrij dag 25 februari. Christen vrouwen over de gehele wereld in gebed ver enigt. is dit jaar samengesteld door een groep vrouwen in Schotland. In de loop der tijden zijn juist vanuit Schotland vele zendelingen de wereld ingetrokken om te getuigen van het evangelie, daar waar men er nog nooit van gehoord had. Vrouwen uit meer dan 150 landen ne men hun plaatsen in in de keten van bezinning pn gebed, die de gehele wereld omspant Het is een rede tot grote dankbaarheid en besef van ver antwoordelijkheid. zich in de rij van wereldzusters te weten opgenomen. Moge velen zich gedrongen voelen mede te doen en een der bijeenkom sten bij te wonen. Nadere bijzonderheden leze men in de advertentie in dit blad van dinsdag aanstaande. In ons blad van 8 februari hebben wij bericht, dat mejuffrouw A. van Ginkel, wonende Lange Brinkweg 51. alhier, zou deelnemen aan het nationaal concours in zelfkappen „De Gouden Lok", waarmee de landelijke winnares het gouden sieraad „De Gouden Lok" en een Fiat 850 zal winnen. Opleiding voor luxe auto-, vracht- auto- en Autobusrijbewijs. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Voor een totaal uitverkocht gebouw K W. vond maandagavond de Utrechtse finale van het concours „De Gouden Lok" plaats. Zes dames uit alle delen van de provincie Utrecht wedijverden met elkaar in het krullen en opmaken van hun haar onder het oog van een critische jury. En dat ook de Utrechtse dames het verstaan hun haar zelf te behandelen, bleek wel uit de resultaten, die tenslotte on-

Soester Courant | 1966 | | pagina 7