Eten voor India Soest toen - Soest nu De reveil kon het Carnaval in Soest niet temperen Nogmaals het feest op 10 maart in Soest Het oog gericht op een tramrit Dinsdag 22 februari 1966 45e jaargang no. 15 Uitgave Drnkkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Wcedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Soest laat zich van zijn beste zijde zien Opbrengst in contanten tot zaterdagavond pl.ni. f 52.500, Van der Huchtsehool hielp India Geen spreekuur Lawn tennisclub Soest Uitwisseling tussen scholen S.E.C. toto-nieuws r SOESTERI OURANT Abonn. p. kwart, f 3.75 - per post 13.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Alle giro- en bankstortingen 'j 1 hier niet in opgenomen. Op 16 verschillende plaatsen, kerken, het gemeentehuis en de hulpsecretarie in Soesterberg was het tussen 11 en 13 uur zaterdag een regelmatige toe loop van mensen, die, aangespoord door pers, radio en televisie, hun of Ier brachten voor de leniging van de nood in India. Opvallend was de spontane deelname van de jeugd en het aantal delegaties van verzorgings- en bejaardenhuizen, alsmede van scholen die met bedragen van honderden guldens voor de dag kwamen. De heer Regter. hierbij geholpen door een aantal ambtenaren en vrijwilli gers, kwam handen te kort om het tellen van de buit voor India bij te houden. Een briefje van duizend gulden en tientallen honderdjes vormden een hechte basis. De voorlopige verantwoording luidt als volgt Nieuw Apostolische kerk f 25,50 Ichtus kerk 2.077.98 Chr. Gereformeerde Kerk 337,10 Geref. Kerk Soest-Zuid 3.353.21 Geref Kerk Soestdijk 1.945,15 Zonnegloren 579,12 Ned. Herv. Gemeente Hees 484,04 Ned. Herv. Gem. Oude Kerk 4.831.14 Ned. Herv. Gem. Emmakerk 3.387.29 Ned. Protestanten Bond 1134, R.K Kerk Soestdijk R.K. Kerk Soest R.K. Kerk Soest-Zuid Gemeentehuis Ned. Herv. Kerk, Soesterberg Ger. Kerk, Soesterberg R.K. Kerk Soesterberg Hulpsecretarie Soesterberg Totaal 52 289,56 6 645.08 4 616.63 7.491,08 8.110,19 2.266.22 912,25 3.150.85 942,73 Donderdag was Max jarig; hij trak teerde niet, maar gaf het geld, dat be stemd was voor de snoepjes en een deel van zijn cadeautjesgeld voor hon gerend India. Dit spontane voorbeeld greep de leer lingen van de lagere Van der Hucht sehool ze aan, dat ze op allerlei ma nieren aan de slag gingen om geld te verzamelen. Ze maakten pamfletjes en aten „kale" boterhammen. Flessen, kranten enz. werden te gelde gemaakt, boodschap pen gedaan voor buurtbewoners, stoep jes vrij van sneeuw gemaakt, spaar potten geleegd, afgewassen enz. Een jongen ging zelfs met een groot bord om de hals, waarop een slagzin stond, de huizen langs en haalde in zijn eentje ruim 50,— op. Anderhalve dag hebben 200 kinderen van 6-12 jaar zich volledig Ingezet om hun hongerende medemensen In In dia te kunnen helpen Resultaat f 510. Een ander onderdeel van deze school de I V O liet zich ook niet onbetuigd en de leerlingen gingen karweitjes bij vrenden en kennissen doen en brach ten 970.bijeen! O Konden wij in onze vorige editie het volledige programma voor de feesten op 10 maart as. ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H Prinses Bea trix met Claus von Amsberg publice ren, thans kunnen wij nog enige na dere bijzonderheden onder de aan dacht van onze lezers brengen. Het was zaterdagmiddag tegen 4 uur een min of meer mistroostig gezicht, die verschillende deelnemers met ver sierde wagens en de vele gecostumeer- den in de regen te zien staan. U ver gist zich echter als u denk^ dat het enthousiasme er Tntnder om was. Iedere deelnemer trachtte, zo goed en komisch mogelijk zijn voorstelling of gestalte uit te beelden. Wij merkten o a. op een groep „B.D.C.- 40 jaar" en een aardige E.H.B.O.- groep, „Glaasje op, laat je dragen". Verder met „HET in bed", „Éigen rechters van Staphorst", een groep pinguïns, een wagen met Noormannen, tientallen gecostumeerden en niet te vergeten de wagen met de Raad van elf. Het lag In het voornemen Prins Car naval per helicopter te laten landen, maar door het slechte weer moest men hiervan afzien. Toch wilde men de Prins van boven zien komen en men had daarvoor de medewerking van de brandweer inge roepen. Nu kwam Prins Carnaval tijdens de optocht van een hoge flat langs de intussen opgestelde brand ladder. De Prins hield halverwege de ladder een welkomstwoord en dankte diverse instanties voor de buitengewone me dewerking. Hij was ervan overtuigd, dat thans het ogenblik van vreugde en plezier was aangebroken. De stoet vervolgde haar weg en ein digde bij het feestgebouw aan de Steenhoffstraat. P.V.O. en de kapel op de wagt.i blie zen er lustig op los, wat niet weinig tot de feestvreugde bijdroeg. Onnodig te zeggen, dat de pret in het Verenigingsgebouw Noord en Zuid tot laat in de nacht voortduurde. De prijzen werden als volgt behaald: Groepen'. 1 Germanen. 2. Eigen rech ters van Staphorst. Paren: 1. Clowns. 2. Cowboys. Individueel: 1 Kerstman. 2. Zigeunerin. 3. Sing Sing 3. Zondagavond vierden de oudere perso nen carnaval en het moet gezegd, dat 05 deze avond meer werk v._s 'ge maakt van de costuums. Ook nu was het bezoek bijzonder groot. Op deze avond werden de prij zen als volgt behaald: Groepen: 1. Kaartgroep. 2. Bols-groep. 3. De 4-zakken. Paren: 1. Chinezen. 2. Zeerovers. 3! Vegetable-sisters. In- dividuelen: 1. Vogelkooi. 2. Badcos- tuum. 3. Hongaarse. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de heer A. P. Hilhorst, wethouder van openbare werken. dOi.derdag a.s. verhinderd is zijn wekelijks spreek uur te houden. Bij bovengenoemde vereniging heeft een bestuurswisseling plaats gevonden Het bestuur zag zich - om persoon lijke redenen - verplicht in zijn ge heel af te treden. In het nieuw geko zen bestuur hebben thans zitting de heren J. L Gans. voorzitter mevr. F. C. Peelen-Blomberg, secretaresse de heer E. J. de Bruin, penningmees ter en verder mej. J. v. d Poll en de heer H. Ebben. De secretaresse, wonende Bartolottilaan 1, is telefonisch aangesloten onder no. 2503. Wat de verlichting betreft op de in het programma afgedrukte punten, zal deze bestaan uit verlichtingsbomen en prikkabels. Deze illuminatie kan nog 10 jaar dienst doen bij diverse gelegenheden. De nieuwe garage, die plaats biedt aan 400 personen en waarin voor een groot aantal zitplaatsen zal worden gezorgd, is goed en centraal verwarmd. Voor een mooie en gezellige versiering van de feesthal zal worden zorg gedragen. Het Oranjecomité, waaraan zoals be kend zijn toegevoegd de heren mr. M. van Driel en A. H. Hoegen Dijkhof van de Soester zakenkring, streeft er naar een feest te organiseren, waarbij de gehele bevolking van jong tot oud wordt ingeschakeld. Daarvoor is de spontane medewerking van de verenigingen, die in het pro gramma staan vermeld, een welkome stap in die richting. Zo komt van de gymnastiekvereniging ..Olympia" de evenwichtsbalk nog in het geding. Wat de inschrijving voor de diverse wedstrijden betreft, verzoekt het comi té ons de deelnemers er op attent te maken, dat inschrijving beter voor 10 maart bij het V.V.V -kantoor kan plaats vinden, om teleurstelling te voorkomen. Verder moeten wij erop wijzen, dat in de feesthal uitsluitend 's avonds ge legenheid tot dansen is op een dansvloer van 10 x 15 meter. De aanwezige dansorkesten zullen zor gen voor muziek waarop zowel de jonge als oudere mensen kunnen dan sen. Aan het Oranje bruiloftsbal mogen uitsluitend personen deel nemen boven de 16 jaar. De heer Snijders zal in de geluidswagen bijzonderheden op roepen en uitslagen omroepen, hetgeen een zeer vlotte organisatie ten goede zal komen. Bromfietsen en fietsen kunnen gestald worden op het terrein van het slacht huis en worden in geen geval toege laten op het feestterrein. Voor het parkeren van auto's zullen nog plaat sen bekend worden gemaakt. Het verkeer over de Lange Brinkweg zal worden omgelegd, omdat deze weg vanaf de Raadhuisstraat tot de Kruis weg zal worden afgesloten. Tenslotte het vuurwerk, dat samen met de Baarnse Oranje-vereniging wordt gegeven nabij ..De Naald" aan de Stadhouderslaan. In tegenstelling met voorgaande jaren wordt hierdoor geen entree geheven. Ëventuele nadere bijzonderheden zul len wij in ons blad vermelden. Op Initiatief van de Openbare Lagere School aan de Beetzlaan is een teken wedstrijd met een Openbare Lagere School in Amsterdam - Nieuwe West - gehouden De kinderen van de twee hoogste klassen uit Soest moesten een tekening maken van de school uit A'dam en iets van Amsterdam en de kinderen uit Amsterdam hetzelfde van Soest. Door deze kinderen werden wederzijds de 10 mooiste tekeningen uitgezocht en deze 2X10 kinderen werden dus de ..Een mens kan wat metmaoken", was jaren geleden een geijkt gezegde van Corrie Vonk. toen zij als dr Fokkema voor de radio optrad. Hier moest ik aan denken, toen ik vorige week een tramrit maakte in Amsterdam Wanneer ie daar van dit nutt'^e ver voermiddel gebruik maakt, kan je heel wat eigenaardige gebeurtenissen beleven en dan is het met de elle bogenwerken door sommige mensen nog niet eens het belangrijkste en vreemdste van alles. Een „heer", die het laatste kwam aan lopen zag kans als een der eersten in de tram te komen en prinsheerlijk èen zitplaats te bemachtigen, waarop een ander die reeds lang had gestaan, juist wilde plaats nemer Nee, het zijn lang niet allemaal heren in het tramverkec-. Maar wat ik daar mee maakte, was meer dan erg. Een vader, moeder en twee kinderen van ongeveer vier en tien jaar. kwa men de tram binnen. Er kwam juist een dwarsbank voor twee personen leeg. De moeder, die achteraan kwam en zichtbaar in gezegende omstandighe den verkeerde, verzocht haar zoontje te gaan staan, zodat zij kon zitten. Pa nam de kleine meid op schoot en vond dat er genoeg plaats overbleef voor zijn vrouw. Met verbazing zag ik hoe zij trachtte op het kleine open plekje tussen pa en zoonlief te gaan zitten. Het lukte niet. Op een tweede verzoek van de moeder aan de jongen, te gaan staan, ant woordde deze „Doe ik niet, ga zelf maar staan". Man noch vrouw gaven hier commen taar op. pa en kinderen bleven zitten. Moe bleef staan Ik moest zelf staan en kon dus mijn plaats niet afstaan; dit deed wel een oude vrouw en pa liet rustig toe dat zijn vrouw od de plaats van dit mens je ging zitten, hetgeen allerwege schampere opmerkingen aan het adres van pa en zoon tot gevolg had. En om u de waarheid te zeggen, „mijn han den jeukten". Wat had ik pa en zoon graag een aframmeling gegeven. Dat hadden ze zeker nodig. KANTMAN. prijswinnaars. Deze prijs bestaat uit een uitwisseling Intussen zijn de tien kinderen uit Amsterdam reeds te gast geweest in Soest. Zij zijn met auto's uit Amster dam opgehaald en en te tien uur werd met toestemming van HM de Koningin een rondgang door de paleis tuin gemaakt. Vervolgens kregen de kinderen de ge legenheid de trouwzaal in Baarn te bezichtigen alsmede de Koninklijke wachtkamer van het station te Baarn. Intussen was het 12 uur geworden en werd de kinderen een diner aangebo den in Café-Rest. „Soestdijk", Vervolgens werd een excursie gemaakt naar het vliegveld Soesterberg, die on der leiding van kapt. De Bruin plaats vond De kinderen waren enthousiast en de heren E. Moffie en Gaaf hebben eer van hun initiatief gehad. Te zes uur werden de kinderen weer naar Amsterdam teruggebracht en bin nenkort zullen 10 Soestenaartjes een tegenbezoek in Amsterdam brengen. Een initiatief dat navolging verdient. Enkele mededelingen voor de inleve ring van de toto in de komende week. Ingeleverd dienen deze week te wor den tot vrijdagavond 25 februari de totoformulierén met de 4e reserve prijsvraag. Formulieren voor deze toto zijn aanwezig bij de toto adressen. Bovendien kan deze week nog ingele verd worden toto nr. 23. beginnende met de wedstrijd Ajax-MV.V.. Deze na-inlevering is voor SEC.-poolers, die dit formulier nog niet inleverden. Voor het programma van 6 maart zal gespeeld worden toto 24 beginnende met de wedstrijd D.0 S.-M.V.V. Voor deze toto dienen de formul'eren nog bij de SEC.-toto-adressen of in de SE.C-cantine te worden afgehaald De S.E.C. totocommissie zetelt voor taan op de vrijdagavonden in de cantine aan de Bosstraat.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1