Wrn&om SWAGER joh. Prijsuitreiking Coöperatieve Raiffeisenbank Officiële opening Wijkgebouw Midden wijk Werker van het eerste uur Lerissen-f de Wolff J- HOPPENBROUWERS Voetklachten Van Dam's Schoenen Meningen van lezers D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Reform-artikelen GOR-RAY ROKKEN orthopedist, de heer B. J. Welmers, VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies Niet minder dan 7 aanrijdingen Geslaagde avond van „Ons Genoegen" Prachtige demonstratie van idialisme Klaar terwijl u warht BEVER OI. SMEEBSTATION Dubieuze colleete Jeugd Roode Kruis Twee inbraken Geslaagd Ook voor BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Reeds lang voor 3 uur stonden de nieuwsgierige kinderen bij de Gouden Ploeg, Jammer genoeg in de regen, te wachten om toegelate te worden en hun prijs in ontvangst te nemen. Het bestuur had nr een grondige be oordeling ongeveer 70 kinderen een prijs toegekend in de teken- en kleur- wedstrijd Deze keus moest gedaan worden uit honderden inzendingen. De heer J. R van Poppelen, voorzit ter van het bestuur van de Coöp Raiffeisenbank, opende de middag met een hartelijk welkom en zei verheugd te zijn, dat praktisch alle kinderen aan de oproep gevolg hadden gegeven. Intussen was ook het muziekkorps P.V.O., dat ook de regen trot seerde, gearriveerd en speelde ter in leiding enige pittige marsen. De heer Van Poppelen bracht nog even de geste van het bestuur in herinnering om aan alle maatschap pelijke en standsorganisaties een gift te verstrekken, maar men wilde toch ook wat voor de jeugd doen en dat was dan de bekende teken- en kleur- wedstrijd geworden. Soreker dankte het onderwijzend per soneel van de vele scholen, die aan deze wedstrijd hun volle medewerking hadden gegeven. Spreker wilde echter eerst overgaan tot de prijsuitreiking van de raadsel wedstrijd. die bedoeld was voor de oluderen. maar het bleek dat de jon gere garde een betere neus had, als het oudere geslacht, want de eerste prijs van f 100,— werd toegekend aan Toos v. d. Deyssel, Ferd. Huycklaan 11. met 481 115,34. De tweede prijs, 50.was voor Treesie Wigtman. Oude Grachtje 6 met 480654,en de derde prijs eindelijk een ouder persoon aan de heer N van den Brink, Pr. Hendrik laan 3. met 490998,76 r°ze 3 prijswinnaars hadden het in gelegde bedrag in de periode van 18 tot en met 31 januari 1966 n 1. 484 769,64, het dichtst benaderd Er waren in die periode boven alle verwachting niet minder dan 1981 kas- posten en 311 giroposten geregistreerd Vervolgens had de prijsuitreiking plaats van de kleur-en tekenwedstrijd. Het bleek dat Beppie Roomen, Birk- straat 115a, de eerste prijs van 15, in de kleurwedstrijd had gewonnen en Cato van Esveld, Talmalaan 18. de eerste prijs, eveneens 15,In de tekenwedstrijd. Er waren echter nog 68 kinderen, die voor een prijs in aanmerking kwamen, die uit geldprijzen en boekenbonnen De tekening waarmee Cato van Esveld de eerste prijs won, welke zij op de foto hieronder in ontvangst neemt. door de directeur de heer C. van den Breemer. zodat aan 39 personen goud cheques of gouden tientjes werden uit gereikt. De spaaractie is dan ook een volledig succes geworden. 't Is wel aardig te weten, dat de ge schatte bedragen door de deelnemers uiteenliepen van f 1000,tot 1,5 mil joen gulden. bestonden. Het zou ons te ver voerea de namen van alle prijs winnaars te noemen, maar wel is gebleken, dat alle prijswinnaartjes flink hun best gedaan hebben en het voor de jury uiterst moeilijk geweest is om de juiste volgorde vast te stellen Het is echter een volledig en bovenal sportief succes geworden, want alle kinderen waren tevreden en vooral toen zij nog een tractatle van het bestuur ontvingen. Als het gezegde „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" op waarheid berust, dan kan de Coöp. Raiffeisenbank met deze overwedigende belangstelling van de jeugd, de toekomst met ver trouwen tegemoet zien ,o.nfoerend« goederen I ■- taxaties 'SptgiH hypotheken ■r Br - ^'assurantiën VAN WEEDEStRAAT 80 - SOESTDIJK Steènhoffstraat 67, Soest Tel. 2169 Zaterdag 5 maart, tot li uur, houdt de zitting bij op gebied van SCHOENEN. STEUN ZOLEN. BEUGELS enz Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 Konden wij enige tijd geleden schrij ven „Houden zp" in verband met het geringe aantal aanrijdingen, in de laatste weken is het weer volkomen mis. netgeen uit het onderstaande mag blijken. Vrijdagavond, 6 uur, reed de heer G. S. Amersfoort met 'n personen auto op de p. v. d. Breemerweg en kwam, doordat hij in de zachte berm reed, in de sloot terecht. De auto werd beschadigd, terwijl S. met een lichte hersenschudding en snijwonden in het gezicht naar „De Lichtenberg" werd overgebracht. Zaterdagnacht reden twee perso nenauto's op de Soesterbergsestraat door onverwacht remmen op elkaar. Eén auto werd bestuurd door M. W. v. S. alhier en de andere door B even eens uit Soest. B., die doorreed, werd later thuis door de politie opgespoord. Zaterdagmorgen maakte de auto van G. H. G. M. alhier slip en botste tegen een lantaav ont zet werd. De auto wc*J ^uauigd. In de nacht van zondag op maan dag vond een botsing plaats bij de kruising Nachtegaalweg-Beetzlaan-Hel- lingweg. Door bestuurder W. werd geen voorrang verleend aan de auto van R. W, zodat een botsing het gevolg was. Beide auto's werden beschadigd, terwijl W. voor onderzoek naar „Zon negloren werd overgebracht. Zondag reed mej. M. A. S. uit Soest op de Ossendamweg een wielrijder voorbij, terwijl een auto uit de tegen overgestelde richting naderde, bestuurd door de heer D. H Een botsing was onvermijdelijk, zodat beide auto's be schadigd werden. Zondag reed de heer J S. uit Baarn in de Rubenslaan toen de heer S. D. G.. die daar geparkeerd had gestaan, plotseling de weg opreed. Het gevolg was een botsing met beschadigingen aan beide auto's. Zondag verleende de bromfietser K. L L. uit Soest geen voorrang aan de automobilist G. A. de H. uit Korten- hoef met het gevolg, dat de bromfiets totaal vernield werd. Geen persoonlijk letsel. De toneelvereniging „Ons Genoegen" hield zaterdagavond een dansavond voor haar ieden en donateurs in het feestgebouw ,.De Zwaluw" aan de Schrikslaan De dansmuziek werd verzorgd door het dansorkest „Dynamites". die de stemming er tot 2 uur in wist te houden. Er had nog een prettig intermezzo plaats voor de heer M ten Hoeven, de regisseur van de vereniging, die n.1. 10 jaar aan de vereniging in deze funktle is verbonden. De voorzitter C Kamerbeek overhan digde de jubilaris een enveloppe met inhoud onder dankzegging voor het vele werk door de heer Ten Hoeven voor „Ons Genoegen" verricht Zijn echtgenote kreeg een fruitmand aan geboden De avond werd nog aangevuld met een door de heer Ten Hoeven georga- Geachte Redactie, heeft u misschien een plaatsje voor het volgende Mijn dank bij voor baat Aan H.H. Schoolhoofden van Soest. Gisteren kwam er een jongetje aan mijn deur. leerling van een befaamde inrichting van onderwijs hier ter stede, om een bijdrage voor het hongerende India. Zijn enige legitimatiebewijs bestond uit een of ander vlaggetje, zijn „col lectebus" was vervaardigd uit een oud. ingedeukt sigarenblikje met een sleufje in de deksel, waarin een gulden nog wel gemakkelijk kon verzinken. Afge sloten was het dingske op geen enkele wijze en het deksel paste niet al te best. Het was een aardig jongetje, met een eerlijk gezichtje en daarom stortte ook ik mijn gave in zijn gammele si garenblikje. Maar wel tracteerde ik hem op een preek, waarin ik wees op de zedelijke gevaren die collecterende jongetjes be dreigen en die er schuilen in primitie ve „collectebusjes". die op generlei wijze tegen inbraak zijn beveiligd. Hij had daar kennelijk nog nooit aan ge dacht (het was een eerlijk jongetje, zei ik reeds) en voelde volkomen met mij mee. Nadat we nog gezamenlijk met een stuk stevig plakband zijn collecteblik je hadden „verzegeld" gaf ik hem mijn zegen en hij ging - a sadder but wlser boy. Daarom, H H Schoolhoofden, wilt ge de U toevertrouwde jeugd op het col lectepad sturen - prima, niets op te gen. maar geef hun dan een behoor lijke legitimatie mee en een solide, in- braakvrije collectebus (of een lijst, of een prikkaart of wat dan ook) maar geen gammele sigarenblikjes. HANS VAN EEDEN Braamhage. 18 februari 1966. In het tot de laatste plaats bezette nieuwe wijkgebouw „Mlddenwijk" heeft zaterdagavond de officiële opening plaats gevonden. Wij gaven reeds in een van onze vo rige edities een uitvoerig overzicht van de voorbereiding en tot standko- mlng van dit prachtige gebouw De heer H Duit, voorzitter van de bouwcommissie, memoreerde dit ook in zijn openingswoord en schetste met hoeveel eneigie en overgave de ama teurs zich aan de tot standkoming hadden overgegeven Avond aan avond werd er getimmerd en gesleuteld dat het een lust was. Men leerde elkaar respecteren en waarderen. Hij bracht aan zijn vrijwilligers heel veel dank en niet te vergeten de echtgenoten van deze werkersi die hun mannen zoveel avonden moesten mis sen. Ook dank aan diverse officiële instel lingen, waarvan alle mogelijke mede werking en advies was ontvangen. Ook wordt de medewerking van de leveran ciers. door het geven van kortingen en snelle leveringen op hoge prijs ge steld. Hierna gaf hij het woord aan burge meester mr S P baron Bentinck, teneinde de officiële opening te ver richten. De burgemeester vond het een zeer grote eer om dit wijkgebouw te openen en hij zou straks ook nog fungeren als toneelknecht, door het doek van het podium open te trekken Hij vroeg zich af waarom juist vandag die fees telijke opening. Het was vandaag alom feest. We leven in de bruidsdagen van onze Kroonprinses, van de prachtig geslaagde actie voor India, terwijl ook nog een nieuwe kerk in Soesterberg werd geopend. Wat moet hier een grote mate van overgave en opoffering aanwezig zijn geweest, aldus spreker. Deze groep mensen hebben dit tot stand gebracht door veel idealisme. Spreker juichte de verrijzenis van dit gebouw daarom zo toe. omdat nu ook in de Middenwijk een contactpunt voor de jeugd en anderen aanwezig is. Daarom, aldus spr., open ik dit met grote vreugde en hoop, dat ook de mensen gevonden zullen worden voor leiding, opdat het geheel in optimale vorming kan functioneren. De voorzitter, de heer Stam, voorzitter centraal college, kreeg daarna van de heer Duit de sleutels, waarmede de overdracht van het wijkgebouw aan de kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente Soest een feit was. De heer Duit gaf nog een aantal cij fers, waaruit bleek, dat de bouw met de gehele inrichting op 78.500,— was komen te staan, dank zij de eigen werkkrachten. Had men het moeten laten bouwen, dan was dit op 117.600,gekomen. De eigen wer kers hebben dan ruim 39.000,ver diend. Nadat de gebruiks overdacht aan ds J. Mettau had plaats gevonden, sprak deze zijn grote dankbaarheid uit, en nadat nog een hele rij sprekers van de gelegenheid gebruik maakte waar derende woorden en cadeaus aan te bieden, brak de pauze aan. Iedereen maakte gebruik van de gele genheid het gebouw te bezichtigen, terwijl het verdere gedeelte van de avond gevuld werd met een feestelijke verkoopavond met vele attracties en prettige muziek. Een zeer geslaagde opening van het gebouw Mlddenwijk. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Blrkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 niseerde quiz, waarin oude h^rinne- werden opgehelderd. Ons Genoegen zal zaterdag 19 maart een toneeluitvoering geven m St. Jo zef en opgevoerd zal dan worden „Zeeman pas op", een blijspel in 3 bedrijven Zaterdagavond waren een viertal jon gens van 13-16 jaar aan het collecte ren en op een vraag voor welk doel dit was. was het antwoord voor het carnaval. Later werd dit ook voor eten in India De ouders werden hiervan in kennis gesteld, die de volledige businhoudvan 30,voor de India-collecte bestem den. Het Roode Kruis kan zijn veel omvat tende taak pas goed vervullen, als het zich gedragen weet door de hele bevol king. Daarbij hoort ook de jeugd. Het Jeugd Rode Kruiswerk omvat ac tiviteiten van jongeren die gebaseerd zijn op dezelfde gedachten, waarop het Rode Kruis steunt, n 1 die van hulpvaardigheid en naastenliefde Langs deze lijnen werken ruim 54 miljoen jongeren in meer dan 70 landen er aan mee om, binnen het kader van eigen mogelijkheden, nood te lenigen, leed te verzachten en te voorkomen, waar ook ter wereld Het spreekt vanzelf, dat ook het Ne derlandse Roode Kruis de jeugd op verantwoorde wijze in dit werk wil be trekken. Het Jeugd Rode Kruis is echter geen zelfstandige jeugdvereniging, met een eigen lidmaatschap, contributie enz. het is alleen maar een programma. Dit jongerenprogramma is tweeledig. Enerzijds is het een reeks van moge lijkheden voor de jeugd om de noden in de wereld te helpen lenigen en vreugde te brengen, waar verdriet heerst, ver weg en in eigen omgeving. Anderzijds en tegelijkertijd kan het door de opvoeders in en buiten school verband worden gebruikt in het kader van de sociale vorming van de jeugd. Voor het Jeugd Rode Kruis betekent dit, dat medewerking slechts mogelijk is in bestaande groeperingen, in een eigen sfeer en onder eigen leiding van leerkrachten en jeugdleiders. Het zou te ver voeren om u in dit be knopte overzicht een helder beeld te geven van de tientallen mogelijkhe den, waarop de jeugd daadwerkelijk kan helpen. Daarom zal een verte genwoordiger van het Roode Kruis een uitvoerige toelichting, o a. met dia's, geven op donderdag 24 februari om 20 15 uur in „De Gouden Ploeg", Mid delwijkstraat 74, te Soest. Namens het bestuur, C. VAN DE SCHOOR In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken bij de Kat Emaille- fabriek te Soestduinen Van een bureau werden de laden open gebroken en getracht werd een geld kist te forceren, hetgeen niet gelukte Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Zondagavond werd bij mevrouw Z. aan de Van Beuningenlaan ingebroken. De buit bestond uit een transistor radio. Mejuffrouw M. J. M Nijhof te Soest is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kandidaatsexamen wiskunde en natuurwetenschappen K naar Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES Zo kunnen we de heer A. Roest, Soes- terbergsestraatt 103, wel noemen. De gedeeltelijke oorzaak dat wij dit echtpaar een bezoek brachten, was het feit, dat zij dinsdag 1 maart 50 jaar getrouwd hopen te zijn. Op zichzeelf is dit een vermeldenswaardig feit, hoe wel door langere levensduur, vooral de laatste 25 jaar, het aantal 50-jarige huwelijken steeds groter wordt. Dat beiden zij zijn 76 jaar) nog in de allerbeste gezondheid verkeren is alleen al een felicitatie waard. Wij braohten de heer Roest echter op zijn praatstoel toen wij over SEC. begonnen, want met deze vereniging heeft hij sedert 1 januari 1923. dus 43 jaar lang, lief en leed gedeeld. Dat wil zeggen hij was een der oprich- tters en zelfs enige jaren voorzitter van de destijds opgerichte voetbalver eniging „Soest", die door samenvoeging met de eveneens toen in Soest be staande voetbalvereniging „Esvac", la ter omgezet werd in S.E.C. (Soest-Es- vac-Oombinatie De heer Roest huldigde de opvatting, dat als jongere krachten de een of an dere functie willen overnemen, zij dit moeten deen, rede waarom hij diverse functies heeft bekleed toen hij daar voor geroepen werd. Dit betekende voor hem ook, dat hij, als hij zonder functie was, als lid wel werk wist te zoeken wat van belang voor de vereniging was. Zelfs heeft hij nog aan de tot stand koming van het nieuwe S.E.C.-clubhuis medegewerkt. Hij is een enthousiaste S.E.C.-suppor- ter, doch is nuchter in zijn oordeel de sterkste moet winnen. Hij mist nog geen enkele thuiswedstrijd, want zijn fiets brengt hem nog waar hij wezen wil. Hij viert zoals gezegd met zijn nog aktieve vrouw dinsdag 1 maart zijn 50-jarig huweüjk, maar 43 jaar wer ken voor een vereniging mag ook niet onopgemerkt voorbij gaan en dat zal ook met gebeuren. GEBOREN: Arriëtte Eva. dochter van J W. H Geerlings en H. L E. Ritsema, kastanjelaan 1 Robert. zoon van D. J. Kuijper en W. van den Akker, Schrikslaan 46. Hendrikus, zoon van T. de Jong en E. C. van Roest, Van de Veldeplantsoen 75. Alexandra. doch ter van A Coljee en J. H. Hardenberg, Schoutenkampweg 69 Dennis Rav- mond, zoon van G. Eijking en E M de Jong. Bilderdijklaan 2. Josina Eli- sabeth Bernadette. dochter van D. Alkema en T H. W. Mariens. Dalweg 36. Fransiscus Antonius, zoon van G. H. Buurman en G. R de Ruiter, Regentesselaan 9. Dirkje, dochter van J. van den Berg en J. Meier. Ru benslaan 103. Jannetje, dochter van J H. Haveman en M. Hoogenhout, Ru benslaan 178. Paulus Lambertus Maria, zoon van P. J. F. van Schalk wijk, en E A. M. van Doorn, Troel - strastraat 25. Tommy, zoon van M. Lancee en H. Schijf, beide wonende te Vleuten-De Meern, Alendorperweg 53 Sigrid, dochter van T. B. van Dalen en G. van der Horst, Stations weg 10. Paulina Sophia, dochter van H. Poons en C Bakker, Dorre- steinweg 64. Ferdinand, zoon van H. T. Bakker en F. H. Westendorp. Soesterberg, A. van Leeuwenhoeklaan 247. ONDERTROUWDNicolaas Hendrik van de Wakker, Vreelaan 29B, Amers foort en Aleida Albertha Johanna van Hornsveld, Nleuwstraat 61 Alexan- der Rijk Smit. Kampweg 86 en Petro- nella Kraaij, Kampweg 86. Johan- nes Bernardus Henricus Scholte, Drift- weg 45, Huizen en Hendrika Anna Berkhof. Eikenhorstweg 14. Corne- lis Ary de Koning. Heideweg 36 en Maria Margrietha Bouwman, Leidse- gracht 14. Amsterdam Hendrik Frederik Schouten. Oude Utrechtseweg 56 en Gabriele Flora Franziska Wij- nands, KI aarwaterweg 49 Frans Eduard Metheuver, Beijerstraat 10, Rotterdam en Mona Henriëtte Titar- solej, Amersfoortsestraat 91. Hen drik Maarten ter Meulen. Ferd Huyck laan 37 en Adrlana Maria Dirksen, Julianalaan 67. GEHUWD: Claus Hoogers, Oude Engh- weg 10. Hilversum en Klazina Dina Maria Ruis. Wieksloterweg 3A. An tonius Wilhelmus Appelman, Cartesi- usweg 83. Utrecht en Louise Hendrika Gerharda Onwezen, Rubenslaan 93 Antonius Johannes Overgoor, Stou- tenburgerlaan 2, Stoutenburr: en Ri- charda Anna van Hofslot, Kerkpad iN.Z. 42. 'overleden: Fietemella Heise. 82 !jaar. weduwe van J. Dekker. Insp. Schreuderlaan 90. Jacob Nooder, 87 jaar. gehuwd met W. Schagen, Moerbessenberg 54, Soesterberg. Oscar Edmond Belvroy. 44 jaar. ge huwd met Muhibah, Soesterbergse straat 125 Gerrit Stam. 82 jaar. weduwnaar van C. Werij, Bosstraat 2. KI ara Schön weiski. 62 jaar, weduwe van G. van den Berg. Ossendamweg 54. Antoinette van Jaarsveld, 78 jaar. weduwe van P. E. Steur, Konin- ginnelaan 171. Arie van Beek, 73 jaar. gehuwd met M. Hilhorst, Nieuwe- weg 42. Slena Maathuis, 84 jaar, weduwe van B. H, J. ter Braake, Loos- drechtseweg 9, Hilversum. Dir. H. W. Vellinga Korte Brintweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1966 | | pagina 5