Soest toen - Soest nu Botsing tussen bestelauto en Volkswanen Fijn (ol) gevoelig Oranje bruilofts feest Albert Heijn weer op de oude hoek Het oog gericht op ons bruidspaar en Drakesteijn Vrijdag 25 februari 1966 45e jaargang no. 16 Uitgave Drukkerij Smit - Soest SSureau voor redaetie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Afscheid C. A. van Uchelen 4*¥lederland helpt Zilver Tetra Kees Verkerk in Inbraak Tuinbouw en Plantkunde Soester kapper provinciaal kampioen bil jartfinalc Bijdrage Huwelijksgeschenk S.E.C. naar Sportcentrum in Zeist Heden Vrouwen Wereldgebedsdag Jaarvergadering P.V.0. Gevonden voorwerpen SOESTER(il)OURANT Abonn. p. kwart, f 2.15 - per post 13.25 Verschijnt Iedere dinsdag: en vrijdag Het televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", waaraan velen zich ergeren, dreigt aan de andere kant een soort heilig huisje te worden, waartegen men niet moet stoten, want dan is men niet mo dern, ondemocratisch, gespeend van gevoel voor humor, conservatief, on verdraagzaam. Wat humor is, daarover kan men net zo van mening verschillen als over smaak voor wat dan ook. Het houdt ten nauwste verband met iemands eruditie, doch daarnaast ook met ie ders persoonlijke gevoelens. Zonder voldoende eruditie en intelli gentie kan niemand zuivere humor te berde brengen, zonder deze eigen schappen kan men humor ook niet herkennen of waarderen. Wat een jongere leuk vindt, kan een ouder ie mand vaak helemaal niet humorvol vinden. Het brengen van een humo ristisch programma is daarom een zéér grote kunst. In ons hele arsenaal van artiesten zijn degenen die humor kunnen bren gen, welke iedereen min of meer aan spreekt, op de vingers van één hand te tellen. Daar behoren zeker niet toe de samenstellers van het programma ,,Zo is hetom de eenvoudige reden dat ze te vaak in herhaling over eenzelfde onderwerp vervallen. Dat geeft een blijk van onvermogen in het kunnen vinden van nieuwe on derwerpen en in het verzinnen van nieuwe gags. Er mag best eens een wat satirische scène of opmerking gemaakt worden, maar zeker niet over het huwelijk van een prinses, het Koninklijk Huis, priesters of dominees. Daarmee trapt men praktisch het gehele Nederlandse volk op het hart. Erg is bovendien, dat de samenstel lers van „Zo is het" die onderwerpen meermalen herhalen. Zoals alle overdrijving schaadt, is dat zeker het geval bij het brengen van humor, mogelijke waardering veran dert dan in aversie, men voelt er dan iets onbeschaafds in en keert en zich bewust tégen. Er ontstaat nu een zekere tweespalt over dit programma onder de kijkers. Neen, men kan de tegenstanders dat niet verwijten en zeggendan moet je de knop maar omdraaien en er niet naar kijken. De Nederlander wil best 'n beetje satiriek cabaret zien. over het algemeen graag zelfs en dus kijkt hij ook naar ,,Zo is het", in de hoop er door geamuseerd te worden. Ieder verwacht er iets van en soms, vooral in den beginne, was het programma niet zo slecht, kon men om de meeste dingen wel lachen of glimlachen. Maar de samenstellers weten het niet op peil te houden, vervallen in zou teloze herhalingen aangedikt door grofheden en dét irriteert en wekt tegenstand zelfs in de eigen rijen van de Vara. Het is haast onbegrijpelijk, dat het bestuur van deze omroepvereniging zoiets laat doorzieken. Het gaat de in druk wekken, dat men per se contro versieel wil zijn en dat doel de mid delen heiligt. Doch wat zal het dan belangrijkste uitvloeisel hiervan zijn? Dat de aversie tegen het huidige om roepbestel óók toeneemt. En nu kan men zich momenteel in dat bestel nog erg veilig en weibeschut voelen, het door het omstreden programma groei ende onbehagen zal zich langzaam maar zeker willen laten gelden. Daarom menen we, dat de Vara op de verkeerde weg is met dit programma, mede ten eigen nadele. Men onder schat de gevolgen er van, mede door de heftigheid van zowel vóór als te genstanders van „Zo is het". Beschik te men maar over fijnere krachten voor dit programma, dan kon het best leuk zijn en door ieder worden gewaardeerd. Woensdagmorgen, te 9.45 uur, had op het kruispunt Schrikslaan-Vinkenweg- Merelweg een ernstige aanrijding plaats. Een Volkswagen, bestuurd door de heer N G. M v D uit Amsterdam, reed over de Schrikslaan in de rich ting Beetzlaan en verleende op ge noemd kruispunt geen voorrang aan B C. J. R. alhier, die. als bestuurder van een bestelauto, van rechts ge noemd kruispunt opreed. Een botsing was het gevolg en Van D. reed met zijn auto tegen de pui van de bakkerswinkel, op de hoek Vinkenweg-Schrikslaan, waardoor de gevel ontzet werd en de ruit sneuvelde. De bestelauto van R draaide een halve slag en kwam op de linker zijde terecht R werd uit de auto geslin gerd Beide auto's werden vernield, terwij] de bestuurders met ernstig let sel naar „Zonnegloren" moesten wor den overgebracht. Zoals wij reeds in een vorig nummer meldden heeft de heer C. A. van Uchelen zijn werk aan de Chr. Ulo i.v.m. het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd per 1 februari j.1. beëindigd. Binnen de kring van de leerlingen en collega's en enkele bestuursleden is reeds afscheid genomen van de heer Van Uchelen. Aangezien vele oud-leerlingen en an dere belangstellenden de wens te ken- nn hebben gegeven ook op hun wijze afscheid te nemen is hiertoe door het schoolbestuur op dinsdagavond 1 maart as. een bijeenkomst belegd in het nieuwe wijkgebouw van de Middel wijkstraat der Ned. Herv. Kerk. aan de Pieter de Hooghlaan (hoek Talma- laant. Voor verdere gegevens verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. De alarmklok beiert over 't land, Die roept u op een volk te helpen. Geeft wat gij kunt met gulle hand Om de nood in India te stelpen. Wij sluiten ons nu vast aaneen, Verbeten, vastberaden. Zo was het door de eeuwen heen, Wij zijn bereid tot daden. Heel ons volk is nu vereend Want wij allen weten. Hier moet snelle hulp verleend Om India te laten eten. Kleine mensen, grote daden, Wond'ren worden weer verricht, Iedereen is vastberaden, Iedereen kent thans z'n plicht. Geen offer is ons nu te zwaar, Hier moet geholpen worden. En saam beloven wij elkaar: Het komt beslist in orde. O.P. Bruiloft vieren is feestvieren door de familieleden en goede bekenden van bruid en bruide gom. Een Oranje Bruiloft betekent feestvieren door en voor de be volking van ons land. Zoals u in dit blad hebt kun nen lezen, wordt ook in Soest 's-middags aan de Lange Brink- weg, bij gemeentewerken, het Oranje-Bruilofstfeest gevierd. Het moet een echt „feest" wor den voor jongeren en ouderen. Iedereen die goed ter been is kan zichzelf maar ook anderen vermaken. Het samen doen en het samen lachen moeten dit feest tot een echt bruilofstfeest maken. U weet, er is gelegenheid voor schieten, touwklimmen, boeg- sprietlopcn, touwtrekken, kus sengevechten. hinderniswed strijden voor fietsers en brom fietsers etc. Tijdens dit feest wordt er door Boitini een show gegeven en vooral voor de jongeren, gemu siceerd door Rob de Nijs met z'n band. Hammen, worsten, rollade's etc. kunnen een beloning zijn voor uw inspanning en niet te vergeten, het applaus. Na al dat gelach en de inspan ning is het goed toeven in de feesthal waar lavenis en lek kernijen tegen billijke prijzen verkrijgbaar zijn. Om de organisatie vlot te doen verlopen is het gewenst, dat de deelnemers aan de spelen zich van tevoren laten inschrij ven bij de V.V.V. Soest. Dit kan van nu af aan gebeuren. Het middagfeest duurt n 1. nauwe lijks drie uur. Ons comité heeft zich veel moeite gtroost om dit pro gramma samen te stellen. Wij hopen, dat het bij u in de smaak zal vallen. Het volledige programma van de feestviering op 10 maart zal in de komende uitgaven van lit blad nog worden vermeld. ORANJE COMITé SOEST De Soester aquariumvereniging „Zilver Tetra had de heer J. J. van Raam uit Amsterdam uitgenodigd voor een le zing, verlucht met kleurendia's, over het houden van een zeewater-aqua rium. Het houden van een zeewater aqua rium stelt heel andere eisen dan een zoetwateraquarium. De apparatuur hiervoor is veel gecompliceerder. De heer Raam liet dit echter op duide lijke wijze aan de leden van Zilver Tetra zien Het werd een geslagde avond. Als we spreken van oude hoek, dan brekens gekost hebben. bedoelen wij, dat in de Van Weede straat hoek Kuyperstraat de geheel gemoderniseerde en ruim vijfmaal vergrootte zaak van Albert Heijn a.s. dinsdag heropend zal worden. De verbouwing en uitbreiding begon in augustus 1965 en heeft dus onge veer 7 maanden gevergd. De chef, de heer A. van de Kemp, zal vooral blij zijn dat het zover is, want in de noodwinkel zal hem de bediening van de cliëntèle veel hoofd- Wij hadden ook een gesprek met de heei J. H. Waare, die met de gehele installatie van goederen, kortom alles beiast is, en deze heer vertelde ons, dai het sortiment zeer uitgebreid zou w'drden doordat nu ruimte beschikbaar is voor een grotere fruit-, aardappe len- en diepvriesverkoop. Ook de broodverkoop wordt ter hand genomen, terwijl men ook voor bui tenlands brood terecht kan. Het sor timent wijnen zal ook groter worden. Met tros toonde de aanwezige groeps leider, de heer W. J. de Jong, ons de automatische bediening aan de drie kassa's en hoe de gekochte boodschap pen zich over een band naar de cliënt begeven. Ook de ingang en uitgang is zeer praktisch gevonden en bij de grootste drukte behoeft geen stagnatie op te treden. De totale oppervlakte van de nieuwe zaak is 320 m2 tegen 60 m2 van de oude, reeds ruim 40 jaar bestaande zaak. Vermeldingswaard is, dat de heer G. J. van Zijl. die met deze zaak zijn 331e filiaal bouwde of verbouwde, he den zijn 40-jarig jubileum bij Albert Heijn herdacht Totaal heeft Albert Heijn ruim 400 filialen. Op een vraag onzerzijds of de opening van deze zaak niet te veel van het goede voor Soest betekent, luidde het antwoord, dat de firma reeds 40 jaar in Soest is gevestigd en de grote uit breiding der gemeente eveneens een grote uitbreiding vereiste. Eerlijke concurrentie behoeft aan geen enkele zaak schade te berokkenen, vooral nu de gemeente reeds ruim 33.000 inwoners telt. In ieder geval zal het dinsdag niet lan belangstelling ontbreken, temeer daar deze firma voor een speciale Dpeningsreclame zorgt De inbrekers zijn steeds op pad. Nu werd dinsdagnacht weer ingebro ken in de brilmonturenfabriek ARCO aan de Belvédereweg. Diverse bureaus werden doorzocht, doch er werd niets vermist. De Koninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd Soest, had de heer H. Stein, van de Rijkstuoinbouw- voorlichtingsdienst voor dinsdagavond in De Rank" uitgenodigd voor het houden van een lezing over „De teelt en het forceren van azalea's" De heer Stein deed dit op boeiende wijze en wisselde zijn lezing af met het vertonen van kleurendia's Na de pauze maakten vele aanwezigen ge bruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. In Haarlem werden de wedstrijden ge houden 'in de tweede ronde van het landskampioenschap dameskappen en onze plaatsgenoot B. Rademaker wist weer de eerste prijs te behalen uit 45 deelnemers. Bovendien is deze jeugdige dameskapper kampioen van de provin cie Utrecht geworden. Het is niet „Ceessie" de wereldkam pioen, maar Kees Verkerk, zoon van de heer A. Verkerk van café „Cen traal" te Soestdijk, die uitgenodigd is deel te nemen aan de gewestelijke bil jartfinale klasse libre. De wedstrijden worden gespeeld op vrijdag 25 februari, aanvang 20 uur, zaterdag 26 februari, aanvang 10 uur en zondag 27 februari, aanvang 13 uur, in Leerdam. Vrijdag 3 partijen, zater dag 12 en zondag 6 partijen. De Van Weedestraat in 1921. De strepen in de lengte van de weg zijn de rails van de paardentram, die liep van de remise aan de Torenstraat tot het spoorwegstation in Baarn De Van Weedestraat in 1966. Let U vooral op de ..wrat" aan de tweede boom links op en op de eerst boom links op deze foto. de bovenste foto De feestelijkheden rondom de onder trouwdag van onze kroonprinses met de heer Von Amsberg behoren weer tot het verleden. Het Nederlandse volk heeft nu het bruidspaar van de dag in hun midden. Misschien waren deze jonge mensen, na hetgeen zij in hun verlovingstijd die waarschijnlijk naast veel moois, toch ook onaangename dingen met zich bracht, meer gespannen en meer nerveus, dan dit bij gewone jongelui, die in ondertrouw gaan, het geval is. Zij lieten daar echter niets van blij ken en uit de reakties die zij op de ze dag ontvingen, zal hun toch ge bleken zijn, dat het merendeel van ons volk meeleeft en geniet van dit jong geluk. Immers de Nederlanders houden van hun koningshuis en leven mee met het wel en wee ervan. Prinses Beatrix neemt, vooral door de zorg en de liefde waarmede zij haar jongste zusje omringde, de spontani teit. de eenvoud èn de hartelijkheid waarmede zij een ieder tegemoet treedt, in de harten van ons volk 'n bijzondere plaats in. Wij wensen haar en haar aanstaande het geluk dat iedere ouder voor zijn eigen kinderen zou wensen. Het kasteeltje in de Lage Vuursche zal de woonplaats voor het echtpaar zijn. De romantische omgeving van dit kasteeltje, waarin ik met mijn kinde ren vaak wandelde, waren voor hen mede oorzaak, dat zij in een oude ruïne een prachtig spookkasteel of 'n ridderburcht zagen, dat zij moesten verdedigen. Hoe heerlijk was het in het voorjaar door de fantastische Rhondondendron- laan dwars door de Drakensteijnse bossen te wandelen Het landgoed is niet meer voor het publiek toegankelijk. Jammer maar heel begrijpelijk. De toegang wordt nu door marechaussee's streng be waakt. Mijn gezin bewaart echter een bij zonder prettige herinnering aan het oude Drakesteijn. Mijn jongesn zijn nu te groot gewor den om voor spook of ridder te spe len en mijn dochters hoeven als kasteelvrouwen niet meer door hen beschermd te worden. Misschien spelen over enige jaren er dan de kinderen van ons kroonprin selijk paar met evenveel plezier als mijn kinderen dat jaren geleden de den. Misschien wandelen ook zij dan dwars door de bossen naar oma en opa op Soestdijk. die naar wij hopen nog heel lang van het geluk van hun kin deren zullen mogen genieten. KANTMAN. Alleen morgen, zaterdag, bent u nog in de gelegenheid uw gift voor het hu welijksgeschenk voor Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg te stor ten in de bussen op de door ons ge publiceerde adressen. U weet wel! Uw gift in de huis-aan- huis bezorgde envelop met de oranje wapens. Zondag zullen de eerste elftalspelers en reserves een bezoek brengen aan het KN VB Sportcentrum in Zeist. Van hieruit zullen ze regelrecht naar het Zeist terrein gaan. Ér zal zondag geen bus rijden De dames van de spelers kunnen met luxe auto's mee rijden en zullen dan ook later ver trekken van het clubhuis dan de spe lers. Heden wordt over de gehele wereld de Vrouwen Wereldgebedsdag gehou den. In meer dan 150 landen komen van daag de Christen vrouwen bijeen voor bezinnig en gebed. In Soest komen de vrouwen heden avond op 3 plaatsen bijeen en wel in de Emmakerk. Regenteselaan, te 8.15 uur. Oude Kerk. Torenstraat, te 8 uur, en Kerkgebouw „Zonnegloren", te 8 uur. Alle Christen vrouwen worden uitge nodigd deze samenkomsten bij te wo nen. De muziekvereniging Patientia Vincit Omnia zal haar jaarvergadering op maandag 28 februari a.s. houden in het verenigingsgebouw aan de Beetz laan. Behalve het uitbrengen der jaarver slagen door secretaris en penning meester, zal er een bestuurswijziging plaats vinden door het bedanken van de heer B Hornsveld Enige aftre dende bestuursleden zijn herkiesbaar. Bij de politie zijn als gevonden gede poneerd: 2 sleutels, gulden en een kwartje, beige lederen portemonnee met 50 cent, huissleutel no, 91. suede want. paar gymschoenen nr. 8. rode wollen shawl, portemonnee met 2,50, kakipet, plaid i grijs geblokt) en pech- lamp, terwijl een hond met zwart dek is komen aanlopen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1