WALGING Prinses Beatrix j. f. mm Soester politie doet belangrijke arrestatie r Chinese lijn buigt om Sociale bewogenheid In beide kampen over Vietnam V.V.V.-nieuws Autorijschool VAN BUUREN GARAGE STAM DE JAMES BOND FIETS Modehuis Ralph Polak toonde de Boussac-collectie 1966 Officiële mededelingen ALLES WETEN! U KUNT NIET Gouden dames Polshorloges vanaf ƒ95,— HORLOGERIE VAN WIEREN De kracht van de t.v. Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN Lenssen+de Wolff V.V.Z.-nieuws Renanlt dealer NIEUW NIEUW Nu reeds in onze etalage AgentRudge-, B.S.A.-, Juncker- en Locomotief Rijwielen en Hulpmotoren B.D.C.-nieuws Interkerkelijke Evangelie-samenkomst S.E.C. jeugdtrainingen Triest einde voor Mao Tse-toeng Zeepost Ondanks de beroering rondom de verloving ral het geluk dat h.k.h. prinses Beatrix komende maanden ten deel zal vallen, door het overgTootste deel van het Nederlandse volk met oprechte vreugde worden gedeeld. Onze kroon prinses heeft zich immers in de afgelopen jaren bij ons volk zeer bemind gemaakt door haar optreden, dat wars is van alle opsmuk en waarvan steeds een ongekunstelende hartelijkheid uitgaat, die de gemiddelde Nederlander in personen van vorstelijke bloede zo graag prijst. Wat studeerde onze kroonprinses De historie keert nimmer op haar schreden terug, maar toch passeert zij bij haar ommegang door tijd en ruim te soms de zelfde plaatsen. De ene keer wat dichter bij dan de andere keer en vaak met een tussenpoos van eeuwen. Maar altijd in een ander ge waad. Die wisselende gewaden geven het bonte en het boeiende aan de his torie. De historie zou echter niet boelend zijn. indien in de bonte wisseling niet de contrastwerking met enkele vaste punten kon worden waargenomen. Een der vaste punten is de monar chie. Nu praten sommigen over de monarchie als een verouderde instel ling. Maar zij die dit menen, gaan aan de werkelijkheid voorbij. Die wer kelijkheid bestaat hieruit, dat ieder mens behoefte heeft aan de zichtbaar heid der emotionele band met 't ver leden. Die symbolische waarde van jns koningshuis is van beslissende betekenis. Nog steeds is het optreden van ons koningshuis een oriënterings- punt, een blikvanger voor de zich aan personen en menselijke lotgevallen hechtende nationale gevoelens. Er zou over deze funktie van het ko ningschap veel te zeggen zijn Zij is al oud. Een volk pleegt altijd een menigte verlangens in zijn vorst te projecteren. Hier ligt een opdracht voor de moderne vorst, ook voor de kroonprins (es). Prinses Beatrix heeft deze opdracht op de juiste wijze ver staan. Zij heeft nimmer de goedkope populairiteit gezocht, doch zich weten te verheffen tot exponent van het beste dat dat er in een volk aan ge voelens en verlangens leeft. Openhartig. Wil men een samenvattende karak tertrek van onze kroonprinses zij houdt van openhartigheid en eerlijk heid. van trouw en oprechtheid. Zij lacht graag en gul. Haar grijs blauwe ogen kunnen veel uitdrukken: lachen, toornen, kritiseren en medi teren. Ze heeft, als zovele mensen van haar generatie, veel kritische zin. Zij maakt gemakkelijk vrienden en schenkt ook gemakkelijk vertrouwen. De opvoeding en de vorming van on derwijs, die zij heeft genoten, brach ten haar veelvuldig in contact met kinderen uit andere milieus. Van de foto kent men de prinses als het vrolijke kind dat parmantig door de Londense straten stapt, dat spe lenderwijs Engels leert in Canada, dat pret maakt met haar zusjes, als de jonge vrouw die met guitige ernst raar officiële functies verricht. Maar die jaren van angstig vluchten, van ballingschap, van terugkeer naar een berooid land. dat alles heeft haar niet onberoerd gelaten. Deze ingrij pende gebeurtenissen, hebben grote in vloed op haar uitgeoefend, haar be langstelling voor wat er in Neder land gebeurt verhevigd. Sociologie. Voor haar generatiegenoten valt het wel eens moeilijk de kroonprinses in haar vorstelijke rol te aanvaarden. Dat gold zeker voor degenen, die met haar op de collegebanken hebben ge zeten. Aan het studentenleven in Leiden heeft zij actief deelgenomen, o.a. als lid van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten. Ook hk.h. is gewoon ontgroend. Ook zij schikte zich in haar opdrachten. Voor haar doctoraal examen in de rechten koos prinses Beatrix de „vrije" studierichting, die het mogelijk maakt dat men bijvoorbeeld ook een vak als sociologie als hoofdvak kan kiezen. Voor een toekomstige konin gin levert de studie der sociologie on getwijfeld vele vruchtbare elementen op. Sociologie houdt zich bezig met de verhouding tussen de individuen onderling en tussen individuen en groepen, met bestudering van sociale instellingen en In verband daarmee met sociale psychologie. Daarom is juist deze wetenschap een Ideale stu die voor een vorstin, die eens de hoogste positie in de lande hoopt te bekleden. Een koningin ,die over een grote ma te van inzicht in het volksleven be schikt, kan immers impulsen geven aan hen, die in dit volksleven de lei ding hebben. Beweegt de sociologie zich meer op het algemeen niveau, daarnaast moeten de studenten zich verdiepen in de sociografie, d.w.z., zij moeten bepaalde toestanden binnen 'n groep bestuderen (middenstanders, boeren etc. etc.). Ook de prinses heeft dergelijk sociografisch werk moeten doen en dat zal haar als koningin tot voordeel kunnen strekken, omdat zij zich nu gemakkelijk in een maat schappelijk onderwerp kan inleven en de verbanden duidelijk zal weten te onderscheiden. Deze situatie lag geheel in de lijn van onze kroonprinses. In haar optreden treedt een sterke sociale bewustheid en bewogenheid aan de dag, die het merkteken van onze tijd genoemd mag worden. Deze sociale belangstelling, alsook haar liefde voor de (beeldende) kunst heeft zij mij roet haar aanstaande echtge noot gerr*>en. Leverancier van alle ziekenfondsen Go noor SP'JKER TEL.2982 50E5TER8ERG5ESTR. 2 6 Een van onze meest afwisselende pro vincies is zeker wel de provincie Over- ijsel. Wie daar als eens zijn tentje heeft opgeslagen, kan ervan meespre ken. En nu hebben we voor degenen, die het eens willen proberen in dit deel van Nederland, een alleraardigst boekje binnen gekregen, speciaal be treffende kampeergelegenheden en zo merhuisjes. Het ls een fleurige gids, voor de prijs van 1 0.60 verkrijgbaar en u vindt daarin alle gegevens, die u nodig heeft, gecompleteerd met een duide lijke kaart van deze provincie. U wordt uitvoerig ingelicht over de accomodatie en tevens over de ver eiste papieren zoals: kampkaart of kampeerpaspoort Verder maken wij u opmerkzaam op het Shetland Ponypark te Slagharen, ook ln de provincie Overijsel en ge legen ten Noorden van Ommen. Over dit unieke vakantieoord hebben wij een uitgebreide brochure met foto's voor u klaar. Leuke zomerhuisjes, prachtig zwem bad, trampolinepark, zonneweide, speeltuin en meer dan 100 ponny's. Voor Pasen, Pinksteren en Hemelvaart geldt een speciaal tarief. De zomer huisjes worden alleen verhuurd aan het hoofd van één gezin en mogen alleen t.m. 6 personen, behorend tot dat gezin, bewoond worden. Voor grotere gezinnen geldt een aparte regeling. Alle gegevens vindt u uit voerig in bovengenoemde brochure. Een leuke vakantie kunt u hier met uw kinderen doorbrengen. Het verzet tegen de uitzichtloze strijd ln Vietnam is de laatste tijd sterk toegenomen - aan belde zijden van de frontlijn. In Noord-Vletnam, dat was reeds lang bekend, zijn commu nisten die in de eerste plaats natio nalist zijn en daarom een groeiende Chinese voogdij met lede ogen aan zien. Hoe heviger de strijd in Viet nam, hoe meer Chinese inmenging, al dus hun redenering met als con clusie dat als de strijd over was de invloed van Peking zou verminderen. Niet toevallig is dit de groep die lie ver Moskou als verre vriend heeft om dat China nu ook weer niet zo'n fijne buur is. De groep die zo dacht, leek weinig in de melk te brokkelen te hebben, maar kennelijk Is ze toch sterker dan men kon vermoeden. Als deze voor onderhandelingen plei tende minderheid niets te betekenen had. dan zou het partijblad Nhan Dan in Hanoi niet een felle aanval op de ze „miserabele pacifisten" hebben ge publiceerd. En zou ook het Pekingse Volksdagblad zich er niet mee heb ben behoeven te bemoeien. Dit schreef, dat er ln Vietnam een groep was die zich onder Russische pressie wilde laten verleiden in te gaan op de „verraderlijke Amerikaan se vredesvoorspiegellngen". Het blad beval aan dat Hanoi maar totaal moest breken met Moskou. Steenhóffstraat 67 Soest Tel. 2169 Oorlog met China. In de V.S. ziet en hoort het publiek hoe de senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen - openbaar en met de t.v. er bij - allerlei getuigen hoort die de huidige politiek van pre sident Johnson in Vietnam verfoeien. Commissievoorzitter Fulbright is zeer bitter dat de president zijn gang maar gaat. Johnson doet dat op grond van een machtiging die de senaat hem 2 jaar geleden gaf om „alle noodzake lijke maatregelen te nemen om aan vallen in zuidoost-Azië af te weren. Dat gebeurde nadat Noordvietnamese torpedoboten een mislukte aanval hadden gedaan op Amerikaanse oor logbodems voor de Noordvietnamese kust. Fulbright die indertijd zijn best deed om deze machtiging er snel door te slepen, betuigt hierover nu zijn spijt: het was nooit de bedoeling geweest Johnson een blanco chèque te geven om de strijd als maar hoger op te laten laaien. Als dat zo daargaat voor ziet hij dat een krijg met China on vermijdelijk wordt en daarin zou het licht tot gebruik van kernwapens kun nen komen, als hij zo hoort wat som mige leden van het congres daarover zeggen. De gevolgen van een dergelijke strijd op grote schaal zijn naar zijn mening niet te overzien aangezien het onwaarschijnlijk lijkt dat deze oor log dan alleen beperkt zou blijven tot de V.S. en China. Ommezwaai. Het verwijt van Fulbright - die bij gevallen wordt door vele andere sena toren van Johnson's eigen democra tische partij - is dat de president de kwestie Vietnam, waarmee eigenlijk slechts kleine Amerikaanse belangen zijn gemoeid, buiten alle proporties heeft laten uitgroeien. En dat op ei gen houtje, misbruik makend van een volmacht die daarvoor niet was be doeld. Bij Fulbright scharen zich ook mili taire experts als Gavin en Ridgway en politici als Kennedy's adviseur Schlesinger, lieden bij wie zeker niet meespeelt (zoals bij vele beroepspoli tici in de senaat) dat de Vietnamese oorlog wel eens zou betekenen dat de volgende president een republikein is, waarbij zij dan denken aan Eisen- hower die om de verkiezingen te win nen veel baat had bij zijn belofte dat hij een eind zou maken aan de strijd in Korea, die Truman ter hand had genomen. Nu liggen de zaken thans wel anders. Elsenhower was ook zonder Korea al een stemmen aantrekkende figuur en bovendien stond tegenover hem niet Truman zelf, maar de door zijn ge scheiden zijn en hooggrijpende humor minder gewaarde Stevenson. Niettemin de democratische partij zelf wel zeer uitgesproken is geworden. „Vietnozems' Fulbrights doel is niet de president een pasklare oplossing aan de hand te doen maar de natie te Informeren wat er aan de hand is. En zo de pre sident te dwingen zijn koers te wij zigen. Het is bepaald nog niet zo dat Johnsons beleid al door de meerder heid wordt afgewezen, maar de zich verzettende minderheid kan nu be paald niet meer worden afgedaan met een minachtend ..Vietnozems", zoals eerst niet geheel ten onrechte wel is gedaan De protesterenden van nu zijn Heden waarmee men rekening heeft te houden. De situatie is nu zo geworden dat aan beide zijden men eigenlijk de oorlog beu is - wellicht met als uitzondering Peking dat om politieke redenen het vuur graag blijft aanwakkeren. Dat betekent dat de kansen om de zaak aan de conferentietafel te regelen ei genlijk groter zouden moeten zijn ge worden. Zo zou het zijn wanneer deze oorlog een min of meer redelijke kwestie, maar dat is ze niet. anders zouden twee partijen die nooit van elkaar kunnen winnen en dus remise moesten overeenkomen, niet dapper doorzetten. Maar misschien kan men toch nog enige hoop putten uit het feit dat kennelijk aan beide zijden de strijd lust bepaald niet unaniem is. In nauwe samenwerking met de politie in Rotterdam is de Soester politie er In geslaagd opheldering te brengen in enige inbraken op het industrieterrein alhier. Reeds enige tijd hield de politie een verdachte auto in het oog en trof deze ln de nacht van woensdag op donder dag wederom aan bij de Coca-Cola fabrieken. In deze auto bevonden zicto een „dame" en een „heer", doch het was de politie bekend uit een Intensieve controle, dat zich voordien in deze auto niet twee maar vier personen hadden be vonden. De in de auto aanwezige „heer" en „dame" werden gearresteerd, terwijl de twee andere personen door een bliksemactie in Rotterdam werden aan gehouden. Het laat zich begrijpen, dat toen de twee personen, die zich niet ln de auto bevonden, lucht kregen van de aanwezigheid der politie, de wijk naar Rotterdam hadden genomen. Bij nader onderzoek bleek de Soester politie een bijzonder goede vangst ge daan te hebben, daar met de arresta tie van deze vier personen, t.w. mevr. A. W (29 jaar), J. B. (26 jaar). L. Z. (42 jaar) en S. M. (27 Jaar) niet al leen een aantal inbraken in Soest en Amersfoort zijn opgehelderd, maar, voor zover men nu reeds kon vaststel len, zeker 35 tot 40 Inbraken elders in het land. Een der daders was pas sedert sep tember 1965, na twee jaar brommen, op vrije voeten Het onderzoek is nog ln volle gang en de mogelijkheid bestaat, dat door de arrestatie van dit viertal nog meer aan het licht zal komen. Gezien de weersomstandigheden is het vrijwel zeker dat er a s. zaterdag weer gevoetbald kan worden. VV.Z. 1 gaat naar Bilthoven teneinde de reeds enkele malen afgelaste wed strijd tegen BV.C 1 te spelen. Aangezien het veld van B V.C. droog gelegen is zal deze wedstrijd wel kun nen doorgaan, hetgeen niet gezegd kan worden van de wedstrijd welke het 2e elftal van V V.Z. moet spelen tegen Hees 2 op het terrein aan de Ferd. Huycklaan. Door de abnormale hoge waterstand is het terrein zeer drassig, zodat dient te worden afgewacht of de Sportstichting toestemming tot spelen verleend Voor de wedstrijd tegen B V.C. op het terrein achter Inventum te Btlthoven is het eerste elftal der groen-witten als volgt samengesteld doel de Hiep achter Pouw en Floor midden v. d. Bosch, Kooy en v. d. Bovenkamp voor Schaap, Demmers, Hament, Tim mer en Ruizendaal. Zoals vermeld ls voor V.V.Z. 2 de thuis wedstrijd tegen Hees 2 vastgesteld, ter wijl het 4e elftal op bezoek gaat bij F A K. 2 eveneens te Bilthoven. Al deze wedstrijden beginnen om 14.45 uur. Verder wordt door de adspiranten uit gespeeld tegen Amsvorde te Amers foort. welke wedstrijd aanvangt om 1415 uur Het bestuur van V V Z. maakt verder de jeugdleden bekend dat vanaf don derdag, 3 maart a s. niet meer in de zaal maar op het terrein aan de Ferd Huycklaan wordt getraind onder lei ding van de heer Langhorst. Opleiding voor luxe auto-, vracht auto- en Autobusrijbewijs. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. t 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekplein l - Soestdijk Telefoon 2850 EEN FIETS VOOR HET HELE GEZIN. VAN WEEDESTRAAT 70 SOESTDIJK TELEFOON 2756 WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan A. W. Beckeringh, Koninginne- laan 168 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde ln artikel 20 van de Weder- opbouwwet. vergunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow op het perceel, gelegen aan de Ko- ninglnnelaan, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H. nummer 7621, zulks in afwijking van het bestem mingsplan, regelende de bestemming van het kadastrale perceel, sectie H, nr. 7621. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen ln te dienen. De op de bouwaanvrage be trekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 25 februari 1966. De firma Ralph Polak te Baarn toonde woensdagmiddag, met 6 mannequins, de nieuwe Boussac-collectie 1966. Een overweldigend aantal, veelal jeug dige ontwerpen passeerde de revue. Men liet de vele mogelijkheden zien van combineren van stoffen Niet al leen effen-gedessineerd, maar vooral ook bedrukte stoffen. Hiervan was een pracht ensemble te zien. waarvan de Japon van voile en de mantel in het zelfde dessin van grof linnen was ver vaardigd. Ideaal voor strand- en sportkleding ls de dunne bedrukte badstof bouclé iblza". Ook hierbij weer een comblnatiemoge- iijkheld met hetzelfde dessin op „Toile week-end", waardoor originele strand-ensembles te ontwerpen zijn Over het algemeen zijn de kleuren fel en vrolijk, terwijl ook de Mexicaanse kleuren uit „Viva Maria" niet zijn ver geten. Er was een nouveauté, de Bi-FI. Dit Is een kwaliteit vacances bedrukt in 2 verschillende motieven b.v. ruiten effen, strepen-effen. kleine motieven met streepjes enz., waartussen een ga Ion. Er waren beeldige japonnen, deux-pie- ces en ensembles. Zeer gekleed was een creatie, waarvan het motief van het dessin geborduurd was met kralen en gekleurde steentjes. Als slotstuk een geslaagde bruidsjapon. de instelling van deze mensen af, van welke aard de invloed van de com- hunicatiemiddelen zal zijn. In de mo derne publiciteit is alles mogelijk. Ook dat men voor een goed doel onwaar dige middelen gebruikt. Het behoort tot de taak van de communicatiemid delen, dat zij voorlichten, inspireren, belangstelling wekken, maar uitein delijk het publiek de ruimte laten zelf tot een oordeel te komen. Dat hebben de televisie- en radiomedewerkers, die zich zaterdag hebben ingezet voor ,,Eten voor India" goed begrepen. VOETBALPROGRAMMA voor ZATERDAG EN ZONDAG Zondag: B.D.CActief, 2.30 uur. B.D C 2—N.S C. 2, 12 uur. B D.C 3Velox 5, 12 uur S.E.C 5—B.D.C. 4, 12 uur B.D.C 5V.Z.G.A. 3. 1.45 uur. Hooglanderveen 3B.D.C. 8. 12 uur. Amersfoortse Boys 6B.D.C. 9, 2.30 u. S.D.O. 8—B.D.C. 10, 12 uur Zaterdag: Jeugd: B.D C. A-APW.C. A, 3.15 uur. Roda AB.D.C. B, 3.15 uur B.D C. C—KV.V.A. D 3,15 uux, Quick DBD.C. D, 2.15 uur. B.D.C. ERoda B, 2.15 uur Adspiranten Valleivogels AB.D.C. A, 1.30 uur. B.DC, BH.V.C. B, 2.15 uur. Amsvorde BB.D C. C. 3.15 uur. Amsvorde CB.D.C. D, 2.15 uur. H.V.C. F—B.D C. E, 115 uur. B.D.C. FQuick F, 1.15 uur. Woensdag, 2 maart, is er in de Julia- nakerk een InterkerkeHjke EvangeHsa- tiesamenkomst, waarin voorgaat ds D. W. Veltkamp. pred. te Hilversum. Het JuHanakerkoor verleent medewer king. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. De jeugd kan op de volgende avon den trainen. Aspiranten: maandagavond, 7-8 uur. Junioren: woensdagavond. 7-8 uur. Pupillen, donderdagavond. 6.30-7 30 u. Deze tijden wijken enigszins af van hetgeen reeds eerder is gemeld. 2-koloms kop - 3 cicero De oppermachtige Chinese dicdator Mao Tse-toeng ziet zijn levenseinde niet optimistisch naderen. De schaar se bezoekrs uit het westen die met hem gesproken hebben - laatstelijk De Franse minister Malraux en de Britse Journalist Edgar Snow - be richten dat hij wat melancholiek en triest terugziet op een leven vol re volutie, met grootse resultaten maar weinig zekerheid dat wat hij begon ook in zijn geest zal worden voort gezet. Er zijn berichten geweest over waar schuwingen van partijleiders aan militairen, die kennelijk minder vecht lustig zijn; er zijn vermaningen aan kunstenaars, die prompt de traditio neel marxistisch-leninlstische zelfbe schuldigingen gingen uiten dat ze feo daal en kapitalistisch hadden gedacht. Mao is zijn revolutie begonnen om China en als Chinees. In dat opzicht heeft hij enorme successen geboekt. Een land dat sinds vele decennia ver scheurd werd door allerlei interne strijd en dat zich daardoor ook maar niet kon ontwikkelen, is tot een ge heel gesmeed en heeft zowel op agra risch als industrieel gebied prestaties geleverd die niemand had verwacht. Het zelf ontwikkelen van een kern bom is daarvan een spectaculair voor beeld, zij het niet het belangrijkste. Op zijn retour. Mao is overtuigd dat wat hij in China bereikt te danken is aan zijn strikte toepassing van de leer van Marx en voelt zich ook geroepen dit uit te dragen over de hele wereld. In dat op- zich zijn zijn successen gering. Hij heeft een enorme actie opgezet om ln Afrika invloed te winnen, zo wel op regeringsniveau als door het opleiden van jonge Afrikanen, die met de wapens in de hand omwentelingen moeten realiseren. Die actie is danig afgeflauwd. De financiële steun is drastisch lngekrompen.zijn diplomatie ke en andere missles worden her en der teruggestuurd en nadat hij aan vankelijk op vele plaatsen opleidings instituten heeft gehad, is nu alleen het vroegere Franse Kongo zijn vrij wel enige basis. De gang van zaken in Indonesië, waar een sterke communistische partij zijn voornaamste buitenlandse dependan ce was, moet voor de Chinese leider als een schok zijn gekomen. In latijns-Amerika, waar de Chinese activiteiten zeer groot waren, is hij in conflict gekomen met Castro. wiens naam daar altijd nog meer zegt dan die van Mao. Albanië, de Chinese va zal ln Europa, is krampachtige po gingen aan het doen op betere voet met zijn buren te komen het door de Chinezen bestreden al te burger lijk-communistisch Joegoslavië en de Moskou-trouwe oostblokstaten. Moskou's macht. Deze teruggang van Chinese invloed is voor een groot deel te wijten aan het bijzonder knap psychologisch te genoffensief der Russen. Maar voor een ander deel waarschijnlijk toch ook aan een verflauwing van de Chinese activiteiten zelf, doordat het heilige vuur bij Mao's revolutie-exporteurs er een beetje af begint te gaan. Dat is ook geen wonder. Wanneer je meent een gretig te aanvaarden evangelie te brengen en je wordt de laan uit gestuurd, dan stimuleert dit niet. Intussen is Moskou in een kalm maar zeker tempo bezig alle diplomatieke Chinese winstpunten te slopen. Castro is er een voorbeeld van, maar meer nog dat langzaam maar onvermijdelijk een grote conferentie van communis tische partijen opdoemt, waar uitein delijk op de een of andere manier het Chinese standpunt veroordeeld zal worden. Lange tijd heeft Mao dit idee van Chroesjtsjow weten te verijdelen doordat hij zoveel invloed had op zo veel partijen dat die aan Moskou te kennen gaven voor zoiets niet te voe len. Die invloed is grotendeels weer verdwenen. Deze reeks als nederlagen aan te voe len ontwikkelingen hebben uiteraard hun Invloed op het jongere Chinese partijkader. De vraag ls of die, wan neer ze te zijner tijd Mao opvolgen deze weinig succesrijke lijn van de oude man zullen voortzetten. Het is een idee die Mao kennelijk met on genoegen ziet op zijn levensavond. Men hoeft nu niet opeens een han delbaarder China te verwachten, maar wat Mao verdriet kan de overige we reld wellicht toch wel wat genoegen bereiden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld Argentinië: ms „Amstelland" 2 maart en ms ..Aludra" 4 maart. Australië: ms ..Simonskerk" 2 maart. Brazilië: ms „Arabella" 2 maart en ms „Aludra" 4 maart. Canada: ms „Prins Philips Willem" 27 febr. en ms „Amsteldijk" 2 maart. Chili: ms „Weimar" 27 febr Indonesië: ms „Düsseldorf' 2 maart. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Africa" 4 maart. Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" 2 maart. Nieuw-Zeeland: ms „Reaveley" 27 fe bruari. Suriname: ms „Parthenon" 2 maart. Ver. Staten van Amerika: ms „Am steldijk" 2 maart. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Good Hope Castle" 27 febr. en ms „Zaankerk" 2 maart. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. U kunt koper schoonmaken zonder het te moeten bHjven poetsen door na het behandelen met koperpoets het koperwerk in te wrijven met fijn krijt en het daarna in te smeren met zaponlak, dat u bij de drogist kunt verkrijgen. Een vetvlek in een smyraatapijt kunt u verwijderen door te betten met een vetoplossend middel (tetra of vlek kenwater). Wit teddy kunt u schoonmaken met een mengsel van meel en tetra. Hier mee de teddy goed inwrijven en daar na uitborstelen of uitkloppen. Wollen vloerkleedjes met franje kunt u reinigen door ze to wassen in een sopje van synthetisch wasmiddel. Goed naspoelen en niet in de zon drogen. Eventueel voor het ophalen van de VAN WEEDESTRAAT 60 TELEFOON 4361 De actie „Eten voor India", die zich de afgelopen zaterdag via televisie en radio afspeelde, heeft bij het Neder lands publiek een formidabel succes geboekt. Met enthousiasme, zonder hysterie en sentimentaliteit, werd n bedrag opgebracht, dat. terwijl wij dit schrijven, Inmiddels de twintig miljoen gulden heeft overschreden. Het Nederlandse volk heeft zich van zijn beste zijde leren kennen. Wederom is gebleken hoe groot de In vloed is van de moderne communica tiemiddelen. vooral van de televisie. Alle televisie- en radiomedewerkers verdienen een pluim voor de nuchtere en doelmatige wijze, waarmee zij de zaken hebben aangevat. Van een mas sale geestverhltting bleek geen sprake. Men appelleerde aan de gevoelens van de kijkers en luisteraars, maar men deed dit op zulk een sobere wijze, dat de mensen zich toch vrij voelden om wel of niet te geven. Degenen die zich ln de afgelopen ja ren nogal somber hebben uitgelaten over de invloed der moderne commu nicatiemedia, zagen deze dag hun sombere conclusies niet bevestigd. De ze media worden tenslotte door men sen bediend en het hangt geheel van kleur naspoelen ln water met azijn. Peau de pêche gordijnen kunt u het beste wassen in gewoon zout water. Een vetvlek in een cocosloper kunt u bedekken met pijpaarde. Laat deze pijpaarde er gedurende 5 minuten op zitten en daarna afborstelen. Goed uitkloppen en naspoelen met schoon water. Muurverfspatten op vloertegels kunt u verwijderen met terpetijn of terpetine. Als u dit middel iets warm maakt (au bain marle) gaat het gemakke lijker. Gaat het om plastic muurverf, dan ls warm water al voldoende om een gunstig resultaat te krijgen. Een cacaovlek kunt u verwijderen door gewoon te betten met lauw water of met sop van een synthetisch was middel. Goed naspoelen met water en geen benzine of dergelijke vloeistof gebruiken.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3