PIANO'S Nagy werd neergeschoten Is onze koers te eenzijdig? Ook Verkerk een enkeling Arbeidsongeschikte zelfstandigen SOESTERBERG Voor een beter hor We Terechtstelling; in Roemeens paleis zonder enige vorm van proces Nederland in de E.E.G. Kleine Pianohandel W. VAN TOL nieuwe en bespeelde Gemiddeld niveau moet omhoog Chr. Filmactie SchoolvoetFalweclstriiden Filmvoorstelling N.R.V. Opendeurdienst de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Vrouwen Wereldgebedsdag Volleybal A.G.A.V.S. S.V.V. Volleybal B.D.C.-handbal goeou ZENITH - OLMA S.E.C.-nieuws Aan de bestuurders van sportverenigingen' Carnaval op de St. Ludserusschool bi Zeven jaar geleden zijn zes Europese landen krachtens een verdrag van Rome begonnen aan de integratie van hun economieën die, voor zover zij tot heden is gevorderd, ongetwijfeld een succes is gebleken. Bij de gevolgde gedragslijn ls echter meer dan eens gebleken dat het de afzonderlijke sta ten grote moeite kost om maatregelen te nemen, die althans voor de aan- vangsperiode voor dat land nadelig en moeilijk zijn. Daar staat tegenover dat de voordelen gulzig worden opgeslokt. De Europese gemeenschap brengt nu reeds alle partners voordelen. De welvaartsgroei kan nog toenemen wanneer de inte gratie voortschrijdt. Die integratie be tekent dat de economische belangen met elkaar vervlochten worden. Ui teraard betekent dit dat er een or gaan moet zijn boven de naties uit dat de initiatieven neemt. Vervolgens moeten de initiatieven worden ge steund en uitgevoerd door de deelne mers. Met name omdat de Fransen zich be dreigd zagen in de vrijheid om be sluiten te nemen zijn zij onder De Gaulle hoe langer hoe stroever gewor den met betrekking tot dit recht van initiatief. Zelfs in Luxemburg zijn Marianne's zonen er echter niet in geslaagd dit initiatiefrecht, in han den van de Europese commissie weg te werken Men zal nu in de toekomst eventuele voorstellen eerst met de achterban van de onderscheiden rege ringen bespreken. Wèedestraat 72 - Tel. 2792 continentaal gebonuen maakt en ons elders kansen ontneemt Mocht de gemeenschappelijke markt half afge bouwd blijven, dan zullen wij het met die helft moeten doen. Gebonden Voor ons betekent dat een binding aan de Westduitse economie. Gezien de structuur en omvang van ons land zou dat wel eens een grotere afhanke lijkheid van de West-duitsers kunnen betekenen dan wij wensen. In het ka der van de Europese eenheidsgedachte zijn wij met de aanpassing al een heel eind met de stroom mee gegaan. Zo hebben wij reeds een deel van onze industrie geconcentreerd om de positie van de Nederlandse industrie ten aan zien van de veelal grotere buitenlandse eenheden te versterken Die verster king is vooral van belang voor de tot stand koming van de gemeen schappelijke markt. Daar is de formatie allereerst op gericht maar ook op de intensivering van het handelsverkeer met deze lan den zegt niemand minder dan staats secretaris Bakker. De concentratie van de industrie in grote produktie-eenhe- den betekent kostenbesparing maar naar onze smaak ook het samentrek ken van de produktieve kracht op een beperkter programma, dat dan dus allereerst op Europa is gericht, Niet binden Blijkt het wedden op de Europese kaart geheel of gedeeltelijk op een mislukking uit te lopen, dan betekent heraanpassing een kostbare zaak en ook een moeilijker zaak met een be- Nieuweweg 103 - Telef. 2968 perkter aantal grote bedrijven dan met een groter aantal kleine bedrijven In dit verband is het tekenend dat van zeven grote bedrijfstakken in 1950 een derde deel van de produktie was geconcentreerd in de grote indu strie In 1964 was het aandeel van de zware industrie voer de produktie In deze bedrijfstakken gestegen tot 43 Als wij daarnaast weten dat het aan deel van de EEG.-landen in onze export nog meer is toegenomen dan Is het toch wel zaak om enige gere serveerdheid te betonen en ervoor te zorgen dat wij ons in industrie en handel niet al te zeer aan het eigen vasteland binden. Het is in dit licht volkomen begrijpe lijk dat onze minister van buitenland se zaken minister Luns, alle krachten inspant om de Europese eenheidsge dachte tot werkelijkheid te maken. Reeds is het ernstig discutabel of de douane-unie van de EE G per 1 juli 1967 kan worden voltooid. Het is der halve voor ons van het grootste belang dat de autoriteiten trachten de verlo ren tijd in te halen. Voordat dit is geschied zulen wij enige terughou dendheid moeten betrachten in het ontreden als koploper bij de integratie. Wij moeten vermijden on- ir een po sitie te manoeuvreren waarbij wij met de rug tegen de muur staan. Voor de Europese economie wachten spannende dagen. Dood in de pot Dat gebeurde in de praktijk ook al reeds Nu moeten de maatregelen in c -■ raad van ministers worden goed- t ':eurd Bij meerderheid van stem- r--n, zegt het verdrag. Een mooie boel. "2t Frankrijk, dat betekent dat an deren kunnen ingrijpen in onze eco- mmie. Wij willen dus het recht heb ban om nee te zeggen Dat betekent e*n' afhankelijkheid van vijf landen van één. zeggen de andere vijf. Het vetorecht brengt dood in de Europot n dan kunnen wij wel ophouden. I'it deze impasse is men ook in Lux emburg niet gekomen en daarmee is de conferentie aldaar in feite mis lukt, Nu hoeft het EEG.-verdrag daarmee niet geheel te zijn opge zegd, maar in feite binden de overige vijf partners zich aan eikaars beslui ten en dan hopen zij Frankrijk mee te krijgen. In feite zou aan Frankrijk als enige het veto-recht blijven voor behouden en dat is op lang zicht een onhoudbare situatie. Moeten nu de vijf partners alleen verder gaan en maar aansluiting zoe ken bij Engeland? Men zou dat kun nen proberen, maar op dat moment moet er een geheel nieuw verdrag komen want de Engelsen zijn nergens aan gebonden Het staat nog ern stig te bezien of de Engelsen wel be reid zijn de supra-nationaliteit van de E E G. te erkennen. Ondermijning Wij voegen hier nog aan toe dat de Fransen nog meer wensen hebben. Men wil een nieuwe Europese com- missie en er moet een samenvoeging komen van de drie uitvoerende orga nen. Als Frankrijk zo door gaat met het zoeken van ondermijnende maat regelen zal op een kwade dag ook een van de andere vijf afvallig worden en dan is het voorbij met alle econo mische eenheidsdromen. Intussen is het de vraag hoe Neder- l?nd drijft in de Europese eenheids- vloot met het rebellerende Transe schip. Naar de opvatting van minis ter Den Uijl is onze welvaart onder de vlag van de EE G. buiten verwach ting gestegen. Nu kan die welvaarts stijging best andere oorzaken hebben. In beginsel is het duidelijk dat ons land met zijn centrale ligging tussen Europa en de vrije zee van meer wal len kan eten dan die van 't continent. In dit verband is meer dan eens al de vraag gesteld of wij ons niet te zeer binden aan dat Euro-patroon, dat toch alle dagen uiteen zal kunnen vallen. Het is begrijpelijk en wenselijk dat de Nederlandse economie zich naar de EE G. voegt wanneer wij daarvoor kiezen. Een andere vraag is of wij koplopers moeten zijn in de aanpassing, die ons Pleun Verkerk zat zondag 20 februari recht op in zijn bed, toen zoon Kees na een formidabele 10.000-meterrit het wereldkampioenschap schaatsrijden veroverde. De Puttershoekse caféhou der, geplaagd door een hernia en dientengevolge in Gothenburg afwe zig. zat met een stralend gezicht voor het scherm naar de triomfantelijke verrichtingen van zijn zoon te kijken en kon de eerste minuten geen woord uitbrengen. Toen zei hij ..Jammer dat we niet meer van zulke kampioenen hebben, dat het altijd maar enkelen zijn. die in een sport de toon aangeven en dat de rest zo achterblijft Het zou veel attractiever zijn, wanneer Nederland zeker zo'n man of tien had. die zich met Ard en Kees zouden kunnen me ten". Vader Verkerk zei hier een waar woord. Want ook al zal geen enkel land alleen maar topmensen in een bepaalde sport voortbrengen, het is toch wel onmiskenbaar dat de roem die Nederland zich als sportland heeft verworven, aan een heel klein groepje athleten is te danken. Wij hebben enkele mensen gehad, die zich met de beste cracks in het bui tenland konden meten, terwijl de rest ver onder de middelmaat bleef. Enkele parlementsleden van de V VD. hebben te kennen gegeven dat zij het betreuren dat er wel een arbeidson geschiktheidsverzekering voor loon- trekkenden komt. maar dat de zelf standigen bij gebleken arbeidsonge schiktheid niet voor een uitkering in aanmerking komen. Wel is er op dit terrein ook voor de klein zelfstan digen iets in de maak. maar dat heeft betrekking op een minimale uitkering. Het zou inderdaad een goede gedachte zijn, dat de zelfstandigen via een ar beidsongeschiktheidsverzekering gevrij - waard worden tegen inkomstender ving, die voortvloeit uit de gevolgen van ziekte of invaliditeit. Tenslotte moeten zij flink meebetalen aan de premies voor sociale uitkeringen en lijdelijk toezien, dat in de meeste ge vallen alleen de werknemers recht hebbei. op een uitkering. In zekere zin vormen de schaatsers nog een gunstige uitzondering op deze regel. Want ook al zullen in de an nalen van de Nederlandse schaats sportgeschiedenis slechts enkele namen als Jaap Eden. Heiden. Van der Scheer. Huiskes, Broekman. Van der Grift, Liebregts. Verkerk en Schenk vet worden gedrukt, daarnaast hebben minder grote cracks (denkt u maar aan Nottet ons land ook steeds op uitstekende wijze vertegenwoordigt. Vergulde top In vele andere soorten sporten teren wij op slechts enkele grote namen. Bij het kunstriiden bereikten alleen Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel het erepodium, bij het zwemmen moe ten wij het van enkele grote sterren hebben van wie Ada Kok er momen teel een is. In de athletiekwereld heb ben wij onze goede naam voor 75 te danken aan de onvergetelijke Fan- ny-Blankers Koen. Spreekt men over judo, dan valt de meesten maar één naam te binnen, die we niet eens be hoeven te nomen. De verrichtingen van sportbedrijvend Nederland hebben veel weg van een vergulde top met een zwakke funde ring Wij presteren alles, af helemaal niets. Wij hebben enkele topfiguren, die op een eenzame hoogte staan, maar er zijn weinig landen, waar het kwaliteitsverschil tussen deze cracks zo groot is als bij ons. De wielersport en - in veel mindere mate - de schaatssport vormen gunstige uitzon deringen. Toch kan Nederland als sportnatie pas dan een volwaardige rol op internationaal niveau spelen, indien de trainers zich niet alléén concentreren op de prestaties van enkele topfigu ren Het is natuurlijk prachtig dat er af en toe een wereldtitel wordt be haald, maar het zou ons nog meer verheugen, wanneer het gemiddeld niveau op een hoger peil zou worden gebracht. Dat onze naam als sportna tie niet afhankelijk is van een enke llng. maar van een grote groep be kwame sportmannen- en vrouwen. Zwakke fundering. Komen wij in de individuele sporten af en toe tot wereldschokkende pres taties, in de teamsport zijn de Ne derlandse resultaten altijd veel on evenwichtiger Ons hockeyteam wint bij wijze van spreken van Pakistan, maar verliest volgend jaar even vro lijk van België of Frankrijk. In de voetbalwereld gedraagt ons nationale elftal zich als het enfant terrible, dat Engeland op de rand van een neder laag brengt maar van Luxemburg ver liest Juist in deze sport wreekt zich onze neiging om ons vast te klampen aan enkele uitzonderlijke talenten. Werd Abe Lenstra destijds niet dikwijls uit het nationale team gelaten, omdat hij te goed was voor de rest Men be greep zijn prachtige passes niet eens Dat verweet men hem. in plaats van te trachten het peil van de middel maat op te voeren Het wordt daarom tijd. dat de ver gulde, maar smalle top van onze sportwereld door een hechtere en bredere fundering wordt geschraagd Zaterdagavond, kwart voor 8. wordt in gebouw „Credo", Julianalaan, de prachtige kleurenfilm Brief aan Nan- cy" vertoond Een ontroerende film. waarbij alle leeftijden welkom zijn Evenals in voorgaande jaren zal ook in de komende Paasvakantie 't Schooi- voetbaltournooi worden gehouden Het zal de 52e maal zijn dat dit tournooi zal plaats vinden. Reglementen en in schrijvingsformulieren zijn vanaf 28 februari as bij de heer Gort, Toren straat lc. verkrijgbaar. De sluitingsdatum voor de inschrijving is bepaald op 16 maart a s Inschrijvingen na deze data worden niet meer geaccepteerd. De filmvoorstelling, die de Nederland se Reisvereniging, afd Soest, maan dag avond in De Gouden Ploeg orga niseerde. was helaas niet druk bezocht. Dat was jammer, want .men kon er genieten van zeer interessante films, die het kiezen voor een vakantie zeer vergemakkelijken Voor de ruim 30 aanwezigen was het een interessante en geannimeerde avond, waaraan het bij de films ge geven Nederlands commentaar door de heer Lunteren niet vreemd was. Zondag a s. is er in de Emmakerk een opendeurdienst waarm voorgaat ds J. Muurling uit. He er de Het zangkoor Sursum Corda" verleent medewerking. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. t0.vN£MAN.V.SN"* QFABRIE*EN Voor de viering van de Vrouwen We reldgebedsdag komen ook de Soester- bergse vrouwen hedenavond bijeen, om 8 uur in de nieuwe Hervormde kerk „De Hoeksteen" om deze liturgie van alle landen mee te maken. In de Zeister Volleybal competitie leidt A G A.V.S nog steeds ln de he ren afdeling (11-18) De grootste be dreiging vormt L.S.V 1, dat 15 punten heeft, doch twee wedstrijden minder heeft gespeeld In de laatste wedstrijd versloeg A.G A.V.S. met 3-0 Dijnselburg ln een uitwedstrijd. De setstanden waren 2-15, 9-15 en 12-15. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging behaalde in de Expohal te Hilversum een vrij gemak kelijke overwinning op het damesteam uit Huizen In drie sets konden de Soester dames de wedstrijd in hun voordeel beslissen. Het tweede damesteam verloor de wedstrijd tegen Wilhelmina 1 in drie sets, zodat zij geen ">unt mee naar Soest konden nemen. Niettemin gaven zij uitstekend partij en in de reste rende wedstrijder zullen stellig nog wel de nodige punten blnengehaald worden. Het eerste herenteam kon het tegen het sterke S.V.V. uit Utrecht niet bolwerken. In drie sets verloren de rood-witten de voor hen ongelijke strijd. Het tweede herenteam wist de derde set tegen Wilhelmina 1 in winst om te zeten, zodat zij een puntje aan hun totaal toe konden voegen. Het derde team van S V V. won regle mentair van de vierde uitgave, zodat een gemakkelijke puntenwinst hun deel werd. In de zaterdag j 1. gehouden strijd om het kampioenschap van Amersfoort waaraan een meisjes- en een jon gensteam deelnamen, wist geen van beide teams zich voor de eindwedstrij - den te plaatsen. De meisjes wisten alleen de wedstrijd tegen S.V.H. gelijk te spelen, maar ver loren tegen V I.OS en V.V.A.. terwijl de jongens wonnen van S.V.H gelijk speelden tegen VI.OS en verloren van Spirit. Voor de komende week staan slechts twee wedstrijden voor de rood-witten op het programma en wel donderdag tegen: SVV 2-Olvmpia 2 (dames) en V.I.O.S. 5-SVV. 2 (heren). Zaterdag 26 februari: Sporthal Amersfoort: 17.30 uur, heren asp. A.A.V-BDC 18.35 uur. dames asp B D.C. 3-L.V.V. 2. Zondag 27 februari: Sporthal Amersfoort: 11.20 uur. dames asp. B D C-Oranje. 15 uur, heren jun B D C -Atilla 2. 17,20 uur, dames jun. BDC. 1-B.H C. 17.55 uur, dames asp. B.D.C. 2-B H C. 2. 19.40 uur. Dames jun. BDC. 2-Amers- foort 2. o ln goud, doublé, staal of chroom. Go nqqrS PUKER Dealer voor Soest van 1 Jaar garantie op al onze uurwerken. Nu het zich laat aanzien, dat ook de buitensporten weer vol op gaan draaien, doen wij een beroep op de sportleiders der verenigingen, uitslagen en ver slagen uiterlijk 's maandags voor 12 uur schriftelijk of telefo nisch (tel. 2566) aan ons door te geven. Doet U dat telefonisch dan s.v.p. vragen naar de heer C. Smit. De programma's voor het ko mende weekend moeten uiter lijk 9 uur, in ons bezit zijn. Gezien het belang voor uw ver eniging rekenen wij op aller medewerking. Redactie SOESTER COURANT O Dinsdag j.1., de laatste dag van de carnavalsdag werd er op de St Lud- gerusschool te Soest-Zuid carnaval gevierd door alle leerlingen van de school. De raad van elf, onder supervisie van Prins John II. gekozen door en uit de zesde klas, hadden een programma samengesteld voor deze dolle dag, die voor het tweede achtereenvolgende jaar werd gehouden. Om 9 uur werd de Prins met zijn raad feestelijk binnengehaald door de leerlingen die allen, dank zij de voor treffelijke medewerking van de ou ders, in prachtige carnavalspakken gestoken waren. De beoordeling van de costuums of originaliteit en netheid kostte de jury veel hoofdbrekens, maar uiteindelijk konden uit 18 leerlingen, uit elke klas 3, de drie hoofdprijswinnaars bekend gemaakt worden. Zij zullen een individuele en groeps-kleurenfoto ontvangen. Uniek voor Soest was het bezoek van de alom bekende Prins Carnaval „prins Leut VI", die de uitnodiging met veel plezier had aangenomen. Om elf over elf deed Prins Leut VI zijn intrede in de feestelijk versierde school en kon hij overgaan tot het uitreiken der prijzen. Na een morgen van uitbundigheid, vreugde, zotheid en plezier keerde een ieder huiswaarts en verdwenen de costuums in de kasten tot het volgend jaar, wanneer opnieuw Prins Carna val met zijn raad voor één dag op school de scepter zullen zwaaien. Op 17 juni 1958 deed het Russische persbureau Tass in de vroege morgen uren mededeling van het feit dat Imre Nagy, de leider van de Hongaar se oktoberopstand in 1956 en dienst naaste medewerkers Pal Maleter. de „held van Boedapest", Miklós Gimes en Jozef Szilagyi, „wegens door hen gepleegde contra-revolutionaire activi teiten en het plegen van landverraad, ter dood waren veroordeeld en in aan sluiting daarop ge-ëxecuteerd". Tass verzuimde mede te delen waar, door welke rechtbank en wanneer de ze zaken werden behandeld, de von nissen ultgesoroken en ten uitvoer worden gelegd. Noch Moskou noch Boedapest deelde hierover iets mee. Alles bleef daardoor in het duister gehuld Reeds in het vroege voorjaar van 1965 deelde de oud-president van Honga rije. Arpad Szakasits, in een vertrou welijk gesDrek aan vrienden mede, dat Imre Nagy nimmer voor een recht bank was verschenen, doch zonder meer in de kelders van een kasteel - samen met zijn drie. reeds eerder ge noemde medewerkers - door agenten van een geheime dienst zou zijn geli quideerd. doch ook deze mededeling werd in het westen niet bekend. Radio-omroep. Op zondag 4 november 1956 werd de Hongaarse opstand, gericht tegen de rode wurgers uit Moskou, in de golven van Hongaars bloed, verstikt In de morgenuren van dit dag, om precies te zijn om 5.20 uur, wendde zich mi nister-president Imre Nagy door mid del van de vrije zender Kossuth, tot zijn landgenoten én aan de buiten- korte toespraak mededeling aan aan het Hongaarse volk en deed in een wereld, die niet durfde te reageren, dat Russische troepen op weg waren naar Boedapest, om aan het liberale regiem van Nagy en de zijnen een einde te maken én Hongarije terug te voeren in de greep van Moskou, veertig minuten later reageerde Ja nos Kadar, in de hoedanigheid van minister-president der - door de Rus sen samengestelde - voorlopige rege ring, voor een (in allerijl opgerichte) noodzender in Szolnok, die op zijn beurt het volk opriep om de wapens op te nemen tegen de reactie. In de loop van diezelfde dag zocht Imre Nagy in gezelschap van enkele medewerkers, vrouwen en kinderen, een toevlucht in het gebouw van de Joegoslavische ambassade in Boeda pest. De opstand was mislukt, in bloed gesmoord, de overmacht te groot. De wereld wachtte af en deed niets Wat gebeurde er Cn de avonduren van de 22ste novem ber d.a.vom 18.30 uur. een maand na met uitbreken van de Hongaarse opstand, liep het van te voren over eengekomen en toegestane asylrecht van Imre Nagy en de zijnen in het gebouw van de Joegoslavische ambas sade af. Voor het gebouw verscheen een autobus, die het gezelschap met een vrijgeleide van Kadar naar het naburige Roemenië zou brengen. In de bus hadden, om politiek-diplomatieke redenen, twee Joegoslavische diploma ten plaatsgenomen, die het gezelschap zouden vergezellen op de reis. Op het moment dat de autobus zou vertrekken, naderde een Russische of ficier, die de chauffeur van de bus opdroeg naar het Russische stafkwar tier te rijden, waartegen de beide Joegoslavische diplomaten protesteer den. Zij werden op een hardhandige wijze door Russische soldaten uit de bus verwijderd. Voorofgegaan en gevolgd door Russi sche pantserwagens reed de auto naar het bureau van de Russische bevel hebber. Autobus en inzittenden zijn van dat moment spoorloos verdwenen. Imre Nagy en zijn naaste medewer kers verdwenen in de Russische nacht. Zij keerden niet meer terug. De waarheid bleek anders. Het bericht van het Russische pers bureau over het tegen Imre Nagy. Pé.1 Maleter. Niklos Gimes en Joszef Szilagyi gevoerde proces, compleet met doodstraf en tenuitvoerlegging daar van (dat door vele dagbladen en ra dio in het westen zondermeer werd overgenomen), bleek een gefingeerd bericht te zijn. Pas nu, bijna zeven jaar later, kwam de waarheid aan bet licht, toen bleek dat Imre Nagy. Pal Maleter, Miklós Gimes en Joszef Szilagyi, op last van de Russische mi litaire* autoriteiten in Boedapest, op last van de bezetter dus gevankelijk werden overgebracht naar Sinaia in Roemenië, waar de mannen werden opgesloten in de vochtige kelders van het enige kasteel in die plaats: dat eens had toebehoord aan de koningen van Roemenië en hen tot jachtslot diende. In de vroege morgenuren van de 29ste ,an. 1957 werden de gevangenen do- leden van een speciaal commando va' «ie Hongaarse geheime politie (AV.H dat voor dit doel naar Roemenië wa gekomen, met behulp van machine pistolen van het leven beroofd. Imre Nagy. De leider van de Hongaarse oktober opstand van 1956 was ruim 59 jaar oud toen hij werd neergeschoten. Van zijn 23ste jaar was hij een overtuigd communist. In 1944 keerde hij met de oprukkende Russische legers in Hon garije terug, om korte tijd later te worden benoemd tot lid van het poli tieke bureau van de communistische partij in zijn land. Daarna was hij achtereenvolgens minister van land bouw. van binnenlandse zaken, voor zitter van de volksvertegenwoordiging en /ice-minister-president. In 1953 werd hij benoemd tot minis ter-president en zijn regiem en idee- en gingen in de richting van het „ti- to-isme". het zogenaamde nationaal- communisme en kenmerkte zich door verlichte, zeer liberale tendenzen, waardoor hij veel aanzien en popu lariteit verwierf. Het optreden van Nagy bleek echter niet naar de zin van Moskou te zijn. Hij werd tenslotte van al zijn funk- ties ontheven en uit de partij gezet. Toen in oktober 1956 de haat der Hongaren tegen alles wat maar Rus sisch was, wendde men zich tot Im re Nagy. die toen voor de tweede en laatste keer in zijn leven als minister president werd geïnstalleerd. Hij keer de zich toen meer naar het westen, liet het meer-partijen-systeem in zijn land toe en democratiseerde het be stuur van stad en land. Hij bevorderde openlijk het hiervoor genoemde nationaal-communisme. Dit optreden liet Moskou niet toe en de -ode legers bezetten het land tot in 1e kleinste hoeken. Nagy zocht zijn ioevlucht in de Joegoslavische ambas- ade en verliet deze op 22 november. >m door de Russen gearresteerd en jvankelijk naar Sinaia gevoerd te orden, waar hij, geruime tijd later mder enige vorm van proces, werd ïeergeschoten. 10-15 Donar 10-9 9-13 Vriendens. 8-8 10-12 Fortitudo 9-8 10-11 WIJ. 10-8 9-10 Veenendaal 10-6 10-10 C.D.N. 9-4 ZEIST-S.E.C. SE C ls de eerste competitiewedstrijd begonnen met een nederlaag tegen Zeist en heeft hierna niet meer ver loren. Of het zondag de tweede nederlaag zal worden moeten we maar afwach ten De eerste werd verdiend met 3-1 ver loren en dat Zeist niet hoger staat op de ranglijst is een gevolg geweest van de zeer vele geblesseerde spelers die zij gehad heeft Na de zware strijd tegen Baarn waar een kostbaar puntje werd weggehaald, de zeer moeilijke opgave om Zeist te bekampen. Zeist staat 5 punten op S.E C achter en zal beslist moeten winnen om in het verdere verloop van de competitie nog een rol te spelen Het is onnodig de groen-witten te waarschuwen voor een nederlaag, want die zijn ze van de vorige keer nog niet vergeten. Van belang rijn ook de andere te spe len wedstrijden in de afdeling van SEC Het is misschien wel interessant voor de supporters om de stand en de te spelen wedtrijden voor zondag te laten zien. SEC. Holland Saestum V VO.G Zeist Baarn oor zondag te spelen wedstrijden in deze afdeling: Saestum-C D N - V.V.IJ.-Fortitudo. - Baarn-V V.O.G. - Vriendenschaar-Do- nar - Zeist-S E C. - Holland-Veenen- daal. S.E.C. 2-VEENENDAAL 2 De eerste wedstrijd tegen Veenendaal 2 is voor S.E C een nederlaag gewor den van 3-1wat wel een tikkeltje geflatteerd was Voor zondag verwachten we een beter resultaat, al dient er bij gezegd te worden dat dit niet gemakkelijk is in Veenendaal De wedstrijd was vastgesteld op 14.30 uur. maar Veenendaal heeft zich be reid verklaard om half twaalf te spe len. zodat onze jongens dan door kunnen gaan naar het eerste in Zeist. Veenendaal staat één punt op ons voor voor en heeft één wedstrijd minder gespeeld. Wanneer alle Seccers zich terdege op deze wedstrijd instellen, moet het gelukken de 2 zo hard nodig zijnde punten binnen te halen Amersfoortse Boys 3-S.E.C. 3 Op papier gezien geen gevaarlijke te genstander, maar tegen een elftal van S E C. waarvan 40 procent traint ook niet kansloos We zouden onze jongens aan wilen raden om voor de laatste zeven wedstrijden een andere instel ling in te nemen, anders is het kam pioenschap reeds bij voorbaat ver keken. S.E.C. 4-Amersfoortse Boys 4 Wil het vierde elftal nog een wedstrijd winnen, dan moet dit beslist zondag gebeuren, anders is het degradatie gevaar wel zeer dichtbij. Amersfoortse Boys 4 heeft uit vijf wed strijden vier punten behaald en is dus niet onverslaanbaar. S.E.C. 5-B.D.C. 4 Gezien het elftal van SEC 5 moet het een niet te grote opgave voor B.D C. 4 zijn om dit keer SEC. 5 te kloppen. Door ziekte, militaire dienst en bles sures rijn de SEC elftallen verzwakt. Voor de oudjes zal het wel niet mo gelijk zijn om het tempo nog op te voeren, zodat we helaas deze keer niet hoopvol gestemd kunnen rijn. ZATERDAGVOETBAL V.V.O.O. 1-S.E.C. 1 SEC -zaterdag krijgt het zwaar te verduren tegen het op de tweede plaats van de ranglijst staande V.V.O.O De laatste nederlagen van S.E.C rijn klein geweest, waarbij ze het geluk nu niet bepaald aan hun rijde gehad hebben. S.E.C. 2-T.O.V. 4 SEC 2 heeft nog steeds een kans op het kampioenschap Gezien de opstel ling voor zaterdag riet het er naar uit dat SEC dit duel gaat winnen. OPSTELLING ELFTALLEN SEC. 1 Doel Van Hattum: achter rif Roov en Hooyer: midden Van Rem merden. Ruttenberg en Van Breukelen: voor Hanasbei. v d. Broek. Verhoeven, Duijst en Van Berkel Reserve Potho ven. SEC 2 Doel Van Essen achter Krijt en Rodermond: midden W. Brou wer. J A Brouwer D Hooijpr: voor Dorrestein, Evers, De Bruin Lüschen en Limburg Reserve Strumpel. SEC 3. Doel Bakker achter De ■Tong en De Vries- midden Wildenburg. Valero en Pureveen voor Lenarduzzi, Aalberts. Van Rijn. Hoek en Veldhui zen. Reserve Bosman. SEC 4 Doel Van de Vaart: ach ter Kantes en Vinkmidden Baltus, Ten Hove en Rijnders: voor Heijnen. Pluut, Servellen, Lagemaat en v. d. Steen. SEC. 5 Doel Van de Brink: ach ter L v. Klooster en Hoed: midden Meeder. Belt en Wiss: voor Legemaat, Buitenhuis, Kareisen, Westerveld en Van de Linden. S.E.C -ZATERDAG S.E.C. 1. Doel Van Rossum. ach ter Baptist en Staal; midden Beij er, Sengers en Kraaijvoor J. Hodde, Stalenhoef, A. Hodde, Tuenter en Vink. SEC 2. Doel Kramer: achter De Boer en Van Ginkel; midden Stalen- 'oef. Duinkerken en Cornelissen: voor W Tolboom, Van Loon, Van Delden, obben en L Tolboom. Reserve Ver woerd. i t

Soester Courant | 1966 | | pagina 5