Lagere technische school „Eemland" Toon Hermans T Soesterberg Een monument van Soest HORLOGERIE VAN WIEREN Officiële mededelingen nieuwe one-man-show gereed D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM D. ENGEL VENEMA VOOR BABY'S HUIDJE K XêAtti& Verhuur JcciSu e UrUUl^C Voor gelegenheidskleding Medische dienst .wn Voor UURWERKEN, GOUD en ZILVER Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Opening van de nieuwe Hervormde Kerk Ds A. Vroegop, nam afscheid van zijn gemeente Bolsavond Klaar tenvijl u wacht ItlVlltOl SMEERSTATION Openbare Bibliotheeek Soestdijk Jaarvergadering Oranjevereniging UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Ned. Ver. van Huisvrouwen regenjas of mantel. FALC0N regenkleding Mixed Hockey Club Soest De lagere technische school is reeds in september j.1. gereed gekomen en hoewel de plantsoenen om de school nog niet afgewerkt konden worden, werd de school reeds in gebruik ge nomen. Het ligt in de bedoeling de school in meis as. officieel te openen. Het leek ons goed eens een kijkje in de school te gaan nemen en we spra ken daarbij met de heer J. Koudijs, directeur van de school. Wij hebben onze ogen uitgekeken. De entree die toegang tot de verschil lende leslokalen geeft, is zeer monu mentaal. Er zijn lokalen voor machinebankwer ker fijnbankwerken, houtbewerking. en wat U misschien niet gelooft, de opleiding (behalve de boeken) is ge heel gratis. De leerstof in het land op deze scho len is overal gelijk, dus moet U deze pracht gelegenheid met beide handen aangrijpen, om de toekomst van uw kind te verzekeren. Menige gemeente zou graag zo'n tot het derde leerjaar een schoolexamen af. De L.T.S. Eemland" is de tweede Technische School in Nederland waar Engelse les wordt gegeven met behulp van een talenpracticum. Ook zijn er avondcursussen, terwijl jongens, die de school na drie jaar verlaten, deze nog een halve dag en enige avonden per week kunnen be zoeken. De school staat onder toezicht van een stichting, waarvan de burgemees ter van Soest voorzitter is en gemeen tesecretaris, de heer Festen, secretaris. Wij zouden U nog wel meer kunnen vertellen, maar gaat U. voor alles wat U nog weten wilt, eens praten met de heer J. Koudijs, die gaarne bereid is op dinsdag, op zijn spreek uren van 9-12, 14-16 en 19-21 uur, U alle gewenste inlichtingen te ver strekken. u.*fk' JVlCUlllg V vlliUUl .ACHTEROM 6 HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in t GOOI Dokter W. F. van den Helm. Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel 03404-31574, neemt het aanstaande weekeinde de dienst waar voor de «artsen A. Th M. Splinter en J C Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jel- lema te Den Dolder. Dokter L H Brandt Dolderseweg 59 Den Dolder. tel 03402-2696. neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT autogenisch- en electrisch lassen, di verse lokalen voor theorie. Engelse les en gymnastiek, douches, prachtige eetzaal, kortom er is aan alles ge dacht om de leerling niet alleen op technisch en theoretisch gebied een vak te leren, maar er is ook in ruime mate gedacht aan de ontwikkeling en verzorging van het lichaam. De school, waaraan 14 leraren ver bonden zijn, is voor iedere leerling, onverschillig welke richting, toegan kelijk. Elke leerling, die zes jaar lagere heeft gehad en 12 jaar oud is, wordt tot deze school toegelaten. Thans zijn er 180 leerlingen uit Baarn en Soest, maar er is plaats voor 300 a 350 leerlingen. Wij zouden het de ouders in Soest en Baarn willen toe in de kleinste perfectie gebouwde en ingerichte school binnen haar grenzen willen hebben. Als algemene regel geldt, dat het eer ste leerjaar een oriëntatiejaar is Voor minder begaafde leerlingen bestaat de mogelijkheid in kleiner klasseverband een eenvoudig leerprogramma te vol gen. Het tweede leerjaar is gesplitst in metaal-algemeen en houtbewerken. Na het tweede leerjaar volgt de split sing in machinebankwerken, fijnbank werken en houtbewerking. Bij het stijgen van het aantal leer lingen kan een vakrichting electro- techniek en/of autotechniek worden aangevraagd. Begaafde leerlingen worden in de derde klas speciaal opgeleid voor de schakelklas U.T.S. roepen, laat uw kind hier ook leren Bovendien leggen alle leerlingen na VAN WEEDESTRAAT 60 TELEFOON 4361 HERKEURING VAN MATEN. GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat: A. Het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1966 te bezigen, zal zijn: bij de keuring en herkeuring van ma ten, gewichten en meetwerktuigen, de hoofdletter B in fantasievorm B voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen zal dit jaar zitting worden gehouden: a. te Soest in het gebouw St. Joseph, Steenhoffstraat 30, achteringang zuid, op woensdag 16 maart 1966, van 9.30- 12.00 en 13.00-17.00 uur, op donderdag 17 maart, van 9.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. en vrijdag 18 maart 1966 van 9.00-12.30 uur: 4. maten, gewichten en meetwerktui gen, die gestempeld zijn met het af- keuringsmerk driehoek, mogen niet in winkels, enz. worden teruggebracht. 5. ten bate van 's rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten, ge wichten en meetwerktuigen keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon worden betaald; 6. milligramgewichten kunnen niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het IJkkantoor ter herkeuring worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postreke ning nr. 425045 van IJkkantoor Utrecht een bedrag van 50 cent wor den gestort. Soest, 25 februari 1966 O Toon Hermans zal in maart een nieuwe perinde in zijn leven beginnen. Voor de vijfde maal zal hij het presteren om, slechts onderbroken door de pauze, bijna drie uren op de planken te staan om zijn vermoeidende. veeleisende one-man-show te brengen. Achter de vanzelfsprekendheid, waarmee het Ne derlandse publiek, d.w.z. alle Nederlandse mannen en vrouwen van 10 tot 100 jaar naar deze nieuwe, met spanning verbeide show zullen kijken, gaat het verhaal schuil van een artiest, die het publiek dient met al zijn krachten en die weet dat wie blijvend succes wil hebben, zich met heel zijn persoonlijkheid moet inzetten en vooral.... hard dient te werken! „Ik twijfel aan mijzelf" Pianist Govert Verwoest speelt de me lodie nog eens. Keer op keer wordt het liedje herhaald. In een kleine stu dio draait een bandopnemer, die de repetities vastlegt, en zo werkt Toon door tot laat in de avond. Alleen, rustig en ongestoord Hij werkt hard en bezeten, voor bezoek neemt hij vrijwel geen tijd. De jeugdige etaleur droomde er toen al van om clown te worden. Als kind speelde hij circusje in de grote tuin van de postdirecteur van Sittard. Toen hij 17 jaar was. bracht hij met een eigen amateurgezelschap een revue in het schouwburgzaaltje in Sittard. Allengs werd hij in en om Sittard een bekende figuur. Maar wie kende hem buiten die streek? Niemand! Totdat Zaterdagmiddag had onder grote be langstelling de opening van de nieuwe Hervormde kerk. ,,De Hoeksteen" plaats. Het fraaie gebouw, is gunstig gelegen in het centrum van het nieu we dorp, aan de Buys Ballotlaan. 's Morgens was de nieuwe kerk reeds gebruikt voor de inzamelingsactie „Eten voor India", die in Soesterberg het fraaie bedrag van 2275,heeft opgebracht. De eerste spreker was Jhr. L. de Geer, die namens de Generale Synode van de Nederlands Hervormde kerk zijn geluk wensen overbracht. In de kerk. aldus spreker, wordt de mensen geleerd te leven en tevens te geloven en te ver trouwen. Als praeses van de centrale kerkeraad vertelde ds W. H. Poot uit Huis ter Heide over de historie van de Her vormde gemeente in Soesterberg, hoe deze in de laatste 20 jaar is gegroeid, hij toonde zich verheugd over het nieuwe kerkgebouw, waarvoor zijn collega van Soesterberg ds A. Vroegop zich zo heeft ingespannen. Het gemeentebestuur van Soest was vertegenwoordigd door burgemeester mr. S P. baron Bentinck, die getuigde van de feestelijke atmosfeer, nu de bruidsdagen van de kroonprinses waren ingetreden, welke atmosfoeer men ook bij de ingebruikneming van de nieuwe kerk waarnam Spreker hoopte dat de goede verstandhouding tussen de Her vormde gemeente en het gemeente bestuur wordt bestendigd en dat in de nieuwe kerk vruchtbaar werk mag worden verricht tot zegen van de be volking. Pastoor dr P J de Bruin van de parochie Soesterberg verheugde zich bij de ingebruikneming van de nieuwe kerk ..De Hoeksteen" aanwezig te kun nen zijn. omdat in Soesterberg een goed begrip en waardering mogelijk is tussen de verschillende kerkgenoot schappen. Als blijk van waardering bood hij twee trouwkussens aan. Ook ds P. van Breugel, die uit Leeuwarden was overgekomen, had veel waardering voor de keuze van de naam der kerk Daarna werd het woord gevoerd door de secretaris van de bouwcommissie, de heer W. van Voorst, die dank bracht aan de "architecten, de aanne mer, de uitvoerder en de bouwers. De architecten Bleeker en Stuyvenberg boden een plaquette aan. Hierna vond de overdracht plaats aan de kerk- voorgdij en de kerkeraad, waarna de eerste dienst werd gehouden. Zondagmiddag heeft ds A. Vroegop, hervormd predikant van de gemeente van Soesterberg, in de nieuwe kerk ,,De Hoeksteen" afscheid genomen van zijn gemeente, die hij als hulp predikant ongeveer 5% jaar heeft ge diend. Er was grote belangstelling voor deze afscheidsdienst. Na de dienst sprakt de heer J. Koning als praeses van de kerkeraad een hartelijk woord tot de scheidende predikant, die zijn lijfspreuk „Soli Deo Gloria" altijd in ere hield. Dank werd gebracht voor de grote ijver, die ds Vroegop be toond heeft om van Soesterberg een gemeenschap te maken, wat hier een moeilijke taak is door het grote ver loop onder de bevolking. Namens de classis sprak ds H. A. Lentz, die zijn grote waardering uit sprak voor het veelzijdige werk van ds Vroegop op classikaal gebied. Ds W. H. Poot, als voorzitter van de centrale kerkeraad, betreurde het ver trek van ds Vroegop. Hij wenste de scheidende leraar en zijn echtgenote toe, dat zij zich in de nieuwe stand plaats met dezelfde ijver zullen inzet ten als in Soesterberg. Daarna werd door alle aanwezigen persoonlijk af scheid genomen. Dinsdag werd in de hal van de Titus Brandsmaschool een Bolsavond gehou den voor de Soesterbergse afdeling van het Katholiek Vrouwengilde. Mevrouw Van Panera, vertegenwoor digster van de Erven Lucas Bols, gaf een goede uiteenzetting van dit be drijf en mede hierdoor volgden de de vele aanwezigen met grote belang stelling een interessante film over het bereiden en stoken van sterke dran ken. Onnodig te zeggen, dat dit product even door de aanwezige dames moest worden geproefd. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 b te Soesterberg in de gemeente Zeist in het lokaal van de B B.. ingang Koelaan, op woensdag 25 mei 1966. van 9.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. Aan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht dat: 1. aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen worden uitge reikt, vermeldende het tijdstip, waar op de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangeboden kun nen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. Maten, gewichten en meetwerktui gen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; ijzeren maten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de-gaten gereinigd: ijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 3. aan herkeuring onderworpen maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1966 gestempeld zijn met de letter B in fantasievorm; bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog gelegenheid maten, gewichten en meetwerktuigen te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Utrecht op iedere woensdag van 9.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. Nieuwe aanwinsten. Volwassenen. Romans. Christie, Dood van een huistiran. - Christie. Miss Marple met vakantie. - Kazantzakis, Het stenen hoofdkussen. - Mons, Dood onder verdachte omstandigheden. Standstrom, En de koekoek riep over het water. - West, De kreet van de Kasuaris. Boeken over verschillende onderwer pen. Albach. Duizend jaar toneel in Ne derland. - Alexander. Lugubere ver halen. - Van de Berg. Metabletica. - Bjerre, Oog in oog met het stenen tijdperk. - Brandt Corstius. De lite ratuur van de Nederlanden in de mo derne tijd. - Braque, His graphic work. - Eiper, Denta, de gele dog. - Frank, Verhalen rondom het achter huis. - Gelissen, De Griekse keuken. - Lake, Mensj tegen dier. - Meilink, Te kenen en schilderen met kinderen. - Mens, De en zijn geschiedenis. - Rie- mens, Uren der zangkunst. - Schaap, Duits voor iedereen. - Serrurier. De pensees van Pascal. - Spock, Eten met plezier. - Vogt, Thieme's aquari um- en terrariumboek. Jeugd leesboeken. Andreus, Henry de filmhond. - Andreus, Op avontuur met Meester Pompelmoes. - Aalborg, Sabine's zwerftocht - Diekmann, Ma- rijn bij de Lorredraaiers. - Feder-Tal, Waar bleef de ring - Guillot. De oli fanten van Sargabal. Van de Hulst Jr., Zijn de kraaien nog zwart - Jagt, Kareltje Wever. - Laan, Lach jij maar Pinkeltje. - Papas, De waterdrager Papadopolos. - Thomas, Er raakt een hond zoek. - Unnerstad, Pelle's won derlijke avonturen. Studieboeken. Ter haar, De geschiede nis van Rusland. - Hazekamp, Lucht kussen vervoer. - Miler, Het hondje en de honing. - Schmidt, Woelewippie onderweg. - Velthuys, Versjes die wij nooit vergeten. - Williams. Jeanne d'Arc. - Zechlin, Emailleren als hobby. De Oranjevereniging ..Wilhelmina" hield gisteravond in restaurant ,,'t Centrum" haar jaarvergadering. Uit het openingswoord van de voor zitter, de heer L Boer, en uit de jaar verslagen van de secretaris en de pen ningmeester bleek de grote activiteit van de vereniging in het afgelopen jaar Een bijzonder woord van hulde werd gebracht aan de heren Geers en Wijers voor hun ledenwerfactie, waardoor het aantal leden in één jaar tijds van 363 op 572 werd gebracht. Bij de bestuursverkiezing werd als op volger van de heer Van Kekem, de heer H. Kramer gekozen. Over de plannen voor 10 maart werd met animo gesproken. Ze zullen be staan uit klokgelui om 7.45 uur, re veille om 9 uur. Overdag geen feeste lijkheden i.v.m. de televisieuitzendin gen. Om 19 uur lampionoptocht met groot vuurwerk tot besluit. De kinde ren krijgen een blijvende herinnering en doen mee aan een kleurwedstrijd van kleurplaten. Op 30 april als vanouds weer een re veille. film- en poppenkastvoorstellin gen. Deelname aan het défilé te Soest dijk. Des middags volksspelen en een voetbalmatch. Des avonds wielerronde en tot besluit een lampionoptocht. Op 4 mei de stille tocht, en op 5 mei, een Bevrijdingsbal op het Dorpsplein. „Ik heb veel succes met mijn shows gehad, maar het wordt steeds moeilij ker het publiek te boeien, juist omdat ze iets van je verwachten. Ik moet met een sterke voorstelling komen en ik heb er hard aan gewerkt". BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 Hard werken.Jonge artiesten, die hun eerste schreden op de planken hebben gezet, vergeten vaak dat juist hierin het geheim van het blijvend succes voor een artiest ligt besloten. Toon moet niets hebben van artiesten die door het publiek een beetje over het paard zijn getild en dan denken dat ze er zijn. „Je hebt artiesten die het na een beetje succes wel geloven. Ik noem dat theaterbureaucraten. Ik loop nu al tegen de vijftig, maar ik voel mij jong, omdat ik telkens naar iets nieuws zoek. Daar blijf je fit bij. Kijk maar naar Maurice Chevalier. Die stond met zijn 75ste nog op het toneel." Etaleur en clown Toon Hermans, die zelden naar de schouwburg gaat maar een vaste be zoeker van voetbalwedstrijden is (.,de heerlijkste ontspanning, die ik ken") begon zijn varrière ineen schoe nenwinkel. Salaris 25,per maand! hij zich in 1937 ging melden bij het Cabaret der Onbekenden van John Kristel, onderdeel van een propagan- da-avond van de K....O. Drie uur lang zat Toon met een grote clownskop op te wachten tot het tijdstip, dat hij aan de beurt was. Hij won de eerste prijs en Carl Tobi, leider van een Amsterdamse cabaretgroep, haalde de Limburgse clown naar de hoofdstad. In de kleedkamer van het theater Carré, waar binnenkort Toon zich zal opmaken voor zijn 5de one-man- show, kreeg hij zijn eerste contract, 70,per week, exclusief onkosten! Een jaar later ging hij bij Floris Mes lier werken, waar hij naam maakte met een Buziau-imitatie. Gedurende de Tweede Wereldoorlog woonde Toon in Amsterdam op de Leidsekade. Als hij de straat opging, vermomde hij zich als een oud heertje. Gebeurtenis De eerste jaren na de oorlog waren uitzonderlijk belangrijk. In 1946 huwde Toon met het Amsterdamse meisje Maria Christina Weytboer en als, ar tiest werd hij nu in het gehele land bekend als centrale figuur in Meslier's Theater Plezier, dat herhaaldelijk op trad voor AV R.O 's Bonte Dinsdag- avondtrein. Maar Toon wilde wat an ders. In 1952 startte hij met een eigen show in De Kleine Komedie met 12 vrouwen als medewerksters. „Harten dwaas", zoals het programma heette, liep een vol jaar voor uitverkochte zalen! In de volgende jaren groeide hij naar de one-man-show. Zijn eerste „Voor U, Eva" ging in oktober 1955 in premiere. In augustus 1956 zag heel Nederland een uittreksel uit deze show van 1*2 uur op de televisie. Sindsdien is het optreden van deze artiest een natio nale gebeurtenis van formaat, zoiets als Feijenoord-Benfica. In maart zal Toon Hermans met een nieuwe show op de planken van Carré staan. „Toch acht ik het altijd weer een grote opgave om het contact met het publiek tot stand te brengen Daarom sta ik wel eens verbaasd, dat jonge artiesten die pas beginnen, al zoveel zelfvertrouwen hebben Want ik ben een man, die altijd twijfelt aan zich zelf" De Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Baarn-Soest en omgeving, heeft voor deze en de volgende maand weer meerdere excursies en bijeenkomsten georganiseerd. De volgende activiteiten staan tot en met maart op het pro gramma: Vrijdag 25 februari (heden): Dagex cursie naar de fabrieken van de Gruy- ter in Den Bosch. Dinsdag 1 maart: Causerie over circus Boltini door de heer Karman in „Brandpunt" te Baarn Woensdag 9 maart: Koffieochtend, in restaurant „Astoria". Baarn, Dinsdag 15 maart: Voorlichtingsmid dag Flexa verven. Dinsdag 22 maart: Ochtendexcursie naar Piet Marée in Harmeien. Mevr. I. Zijlstra-Bosma, Kettingweg 18, Baarn. tel 4992, geeft alle gewenste inlichtingen omtrent lidmaatschap en deelname aan bovengenoemde acti viteiten. DAMES- EN HERENKLEERMAKERIJ Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden Nu wordt het tijd voor een nieuwe voor dames en heren. in camel, loden, tweed, katoen en terlenka. F. C. Kuijperstr. 28 - Tel. 2803 Wedstrijden voor zondag 27 lebr. 1966. Thuis: 14 uur. Heren 1-Kampong 4. 12.30 uur. Dames 1-Eechtrop, 12.30 uur. Dames 2-Laren 3 11 uur. Dames 3-Hilversum 6. 11 uur. Heren 4-Beverwijk 1. Uit: 14 uur. Heren vet-Pinokè vet. 12.30 uur, Kampong 7-Heren 2, Het programma voor zaterdag, 26 fe bruari luidt: Thuis: 1415 uur. Meisjes B-Amersfoort C. 15,15 uur, Meisjes C-Kampong G. 15.15 uur. Jongens A-Gooisehe A. 14 15 uur, Jongens D-S.C.H.C. F 14.30 uur. Jongens C-Phoenix D. Uit: 1415 uur, Amersfoort A-Meisjes A 15.30 uur. Phoenix B-Jongens B. 15.30 uur, Maarn B-Jongens E.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7