Interessante avond van 't Nut >De 13 dagen der raketerisis' Nkroemahs inzicht Samen op vakantie LSGSMAAT» VOLVO - Veilig GARAGE STAM SOESTERBERG BUREN PARKGARAGE A. v. (i. Hoef Wereld leefde boven afgrond Bestuurswijziging bij P.V.0. Renault «i©£!?er Overwoekerd door waanzin B.D.C.-Handbal V.V.Z.-nieuws Hees- i-nieuws Kees Verkerk derde Lenssen+de Wolff Medische dienst Raads jubileum Voetbal A.G.A.V.S. Collecte Zonnestraal Medische dienst. Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van 16 maart a.s. Bridge Van Wieren PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Gisteravond gaf 't Nut in 't Oranje- Hotel een avond voor haar leden en belangstellenden over „Diepzeeduiken" alsmede de techniek hiervan, de ont wikkeling van de sport en de flora en fauna onder water. Mevrouw D. T. Kraft-Rothfusz hield hierover een uitvoerige lezing, die door de talrijke aanwezigen met zeer veel belangstelling werd gevolgd. De zee, aldus spreekster, ook wel ge noemd het 6e contingent of het blau we continent, heeft ontzettend veel inhoud. Eigenlijk heeft de mensheid haar voortbestaan aan de zee te dan ken. Wist u dat er 30 land en 70 zee is. Wist u ook, dat de zee op diverse plaatsen 12000 meter diep is en dat de gemiddelde diepte 4000 meter bedraagt Zo kunnen wij u ook vertellen, dat de zee vanaf het vaste land met een continental plat tot 200 meter af daalt en dan plotseling tot zeer gro te diepte doordringt. Er bevinden zich in de zee diverse ravijnen en bergen. Die bergen die op diverse plaat sen boven water uitreiken zijn de eilanden. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Een en ander werd verduidelijkt met dia's door de heer Bakkenes. die ook aan de hand van ecu echte duik- uitrusting een technische toelichting gaf. Het was een zeer interessante avond, die door de voorzitter, de heer A. C. Bervoets geopend en gesloten werd. De voorziter deed nog de mededeling, dat voor de cursus „eerste hulp bij autopech" en de oprichting van een kunstschildergroep reeds vrij grote be langstelling bestaat, doch er moeten nog meer aanmeldingen komen. De volgende Nut-avond zal woensdag 30 maart worden gehouden over het on derwerp „Glas in de oudheid". In de zee leven 16000 vissoorten. Tot op 100 a 150 meter diepte bevindt zich een weelderige plantengroei. Be grijpelijk groeien de planten niet van onder uit, maar van bovenuit. Deze planten vermenigvuldigen zich met miljoenen. In de zee bevindt zich vis, die vanaf de oppervlakte tot 100 a 150 meter diepte van deze plantengroei leeft, doch dieper dan 150 meter groeien geen planten, zodat dit inhoudt, dat de vissen, dieper dan 150 meter, van elkaar leven, dus elkaar opeten. Een geweldige rijkdom bevat de zee, te veel om op te noemen. Het is voor de mensheid de moeilijk heid geweest de zee op grote diepte te onderzoeken. Dat moet echter reeds 350 jaar voor Christus begonnen zijn door Alexander de Grote en dit heeft zich succescievelijk uitgebreid en ver beterd. Denken we slechts aan William Bee- be, die met een speciaal ontworpen kogel tot 932 meter kwam, dat was in 1934 en later Prof. Picar tot 1500 meter. Wat deze onderzoekers aan pracht en vis te zien hebben gekregen, moet overweldigend zijn geweest, o.a. aan kleurenpracht van vissen en rijkdom men, zoals de mooiste parels. Wat de onderzoekers ook ten zeerste verwonderden was dat de vissen op zeer grote diepte zeer goede en mooie ogen hebben en onophoudelijk het~'li chaam van kleur laten veranderen. Het beoefenen van zelfduiken is ook stelselmatig verbeterd. In het begin had men grote moeilijk heden met de ademhaling en de druk, die op grotere diepte veel zwaarder wordt. In de loop der jaren is dat allemaal verbeterd en geperfectioneerd, waar door een mens thans geruime tijd, zwemmende met zwemvliezen, onder water kan blijven. Denken we slechts aan de t.v. uitzen dingen van Flipper. In oktober 1962 is de wereld ter nau- wernood aan een vreselijke ramp ont komen. De beide grootste kernmach ten - Rusland en Amerika - stonden met gebalde vuisten tegenover elkaar. De geringste vonk, een ogenblik van gebrek aan zelfbeheersing, en de aar de zou getroffen worden door een atoomoorlog. Zaterdagavond 27 okto ber 1962 keek de Amerikaanse minis ter van defensie, Robert McNamara, bewonderend naar een schitterende zonsondergang, „zich afvragc-d hoe veel maal hij de zon nog zo zou zien ondergaan". Diezelfde middag had president Kennedy een bijeenkomst met zijn belangrijkste adviseurs beslo ten met het gezegde „Het kan nu alle kanten opgaan". Tijdens de historische dagen, die de moderne geschiedenis zijn ingegaan als de ..raketcrisis", zei een lid van de Russische delegatie bij de Verenigde Naties tegen een Ameri kaanse voorlichtingsfunctionaris: ..Dit zou wel eens ons laatste gesprek kun nen zijn. Morgen zal New York wor den opgeblazen door Russische kern bommen". De wereld hield in die da gen niet voor niets de adem in. Het was voor de eerste maal, dat Rusland en de Verenigde Staten bei den op het scherp van de snede ston den. President Kennedy en President Chroesjtsjow stonden in regelrecht kontakt met elkaar. Wat zich in die EVKSND INSTALLATEUR Op de dezer dagen gehouden jaarver gadering van de muziekvereniging P.V.O. is het bestuur enigszins gewij zigd. De vereniging zat n.1. sedert decem ber, door het plotseling uittreden van de heer J. H Paerel. zonder voorzitter. De heer K. Jaarsveld werd tot voorzit ter gekozen, terwijl het verdere bestuur nu bestaat uit de heren W. J. Lage- maat, secretaris. A. J. Schalkwijk, penningmeester; B. Vonk, alg ad junct; W. de Jong. bibliothecaris; J. Overstegen, waarnemend dirigent- marsleider en Chr. Kenter, commissa ris. Het uniformfonds blijft in handen van de heer J. K. de Bruin. De financiële positie van P.V.O. is niet rooskleurig. De heer JaarsvelJ wil de zaken ech ter energiek aanpakken en hoopt op de medewerking van alle Soesters. Hoewel het ledental in 1965 met 10 leden omhoog ging tot 35, moet het orkest nog meer versterkt worden en hiervoor zal contact gezocht worden met diverse' scholen. Ook in het naar buiten optreden zal getracht worden in 1966 een attrac tievere wijze te ontwerpen. P.V.O. is dus nog springlevend en wij menen te mogen constateren, dat on der leiding van de nieuwe voorzitter onze plaatselijke harmonie, die wij niet kunnen missen, weer een periode van bloei tegemoet gaat en daarom ons aller steun verdient. Vermeldenswaard is nog, dat P.V.O. sedert december onder leiding staat van een bekwame dirigent, de heer J. J. Gregoire uit Hilversum Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495.— Dauphine Gordini v.a. f 5.3S5. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault Ril) IVlajor v.a. f 6 495. Renault R 16 v.a. f S.650.— Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.45(1. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 dagen allemaal heeft afgespeeld wordt nu nauwgezet beschreven in het boek „De Raketcrisis" van de Amerikaanse journalist Elie Abel. Een van zijn kernachtige schetsen: „Amerika be leefde dertien mooie oktober dagen, waarin de jonge president van de Verenigde Staten kernpoker speelde met Nikita Chroesjtsjow.... en won". Niemand moet er aan denken, wat er zou zijn gebeu 1 als hij had verloren of zijn tegenspeler had gemeend, dat hij teveel gezichtsverlies had opge lopen. Het begin van dé" crisis, die van zo'n groot belang zou blijken voor de ver houdingen tussen Rusland en Ameri ka. kwam in feite op 14 oktober van dat jaar. Amerikaanse specialisten op het terrein van de foto-analyse waren bezig met luchtfoto's, die een U-2 verkenningsvliegtuig boven Cuba had gemaakt. Zij vonden het onomstotelijke oewijs, dat daar, op honde-denvijftig kilome ter van de Amerikaanse kust, Russi sche raketten waren opgesteld. Verdere vluchten van Amerikaanse toestellen maakten duidelijk, dat de Russische raketbases snel operationeel zouden zijn. Wanneer de Amerikanen wilden ingrijpen, dan moest dat snel gebeu ren. De Amerikaanse president koos, volgens Abel, de maatregel, die dui delijk maakte, dat Amerika vastbeslo ten was, maar die volgens de presi dent toch „de minst gevaarlijke" was: de blokkade van het Cubaanse eiland. Amerikaanse marineschepen stoomden naar posities rond het eiland om na derende Russische vrachtschepen te controleren. Amerikaanse troepen over de gehele wereld werden in staat van alarm gebracht. Luchtlandingsdivisies en mariniers werden naar Florida, tegenover Cuba, gebracht om gereed te staan als een invasie van het eiland noodzakelijk zou worden. De adviseurs van president Kennedy waren verdeeld. Dean Acheson^ een be langrijk diplomaat, was voor luchtaan vallen op de Cubaanse raketopstel lingen, Adlai Stevenson. de inmiddels overleden Amerikaanse vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties, stelde voor om de Amerikaanse bases in Tur kije te ontruimen in ruil voor een ont manteling van de raketbases op Cuba. De belangrijkste beslissingen nam pre sident Kennedy echter persoonlijk. Hij stuurde een brief naar president Chroesjtsjow. En ontving prompt ant woord. Een belangrijk deel van deze briefwisseling ls tot nu toe geheim gebleven. In het boek van Abel staan nu echter voor het eerst enkele delen uit de brief, die Chroesjtsjow tenslotte stuurde en die de atmosfeer opklaarde en een oplossing mogelijk maakte. Chroesjtsjow schreef aan Kennedy: „Mijnheer de president, wij en u moe ten beter weten dan aan de touwen te trekken, waarin u de knoop van de oorlog hebt gelegd, omdat des te har der wij trekken des te steviger de knoop zal worden. Dan zal er een mo ment komen, waarop het noodzakelijk zal zijn de knoop door te hakken, en wat dat zou betekenen behoef ik u niet uit te leggen, omdat u zelf heel goed weet over welke verschrikkelijke krachten onze landen beschikken". Na deze dreiging kwam tenslotte de bedekte toespeling op een oplossLng. Chroesjtsjow suggereerde, dat Kenne dy de blokkade zou opheffen en zou beloven Cuba niet aan te vallen. Als dat gebeurde, schrééf Chroesjtsjow, zouden de wapens, „die u offensief noemt", in een heel ander daglicht komen te staan en zou het niet nodig zijn „Russische militaire specialisten op Cuba te houden". Nu men enkele jaren later de gebeur tenissen nog eens op de voet kan vol gen blijkt heel duidelijk hoe belangrijk de gevolgen van deze crisis zijn ge weest. De leiders van de Sowjet Unie en van Amerika beseften plotseling heel goede tot welke verschrikkelijke gevolgen een m'-^tap zou leiden. Zij realiseerden zich, dat een atoomoorlog tot elke prijs moest worden vermeden. Het eerste gevolg van deze ontwikke ling was een duidelijke vermindering van de spanning tussen Rusland en Amerika. Zaterdag 5 maart te Amersfoort. Heren asp. B.D.C.-Leusden, 16.35 uur. Dames aps. B.D.C. 3-E.M.M. 3, 17 10 u. Dames asp. B.D.C-Leasden, 17.45 uur. Dames jun. B.D.C. 1-A.S.V. 1. kam pioenswedstrijd. 19.30 uur. Heren jun. B.D.C -S.S.V/U., 20.40 uur. Zondag 6 maart. Dames sen. Olympia-B.D.C. te Hilver sum, promotie. Dames asp. B.D.C. 2 -Fidelitas 2 te Amersfoort, 15.55 uur. Zondag 13 maart te Amersfoort. Heren asp. Amersfoort-B.D C12 uur. Heren jun. B.D.C.-Fidelitas 2. 12.35 u. Dames asp. B.D.C. 1-D.E.S.. 16,20 uur. Dames senioren B.D.C.-Olympia, 14.10 uur. Promotie-wedstrijd. Wanneer de wedstrijd dames jun. te gen A.S.V. wordt gewonnen spelen deze promotie: B.D.C-Eendracht, 11 uur. Eendracht-B.D.C., 15.50 uur. Ook de dames jun. 2 spelen promotie en wel als R.H.C. verliest. Aurora-B.D.C. 2. 11.30 uur. B.D.C. 1-B.D.C. 2. 13.40 uur. B.D.C. 2-Aurora. 15.20 uur. Voor het eerste elftal van V.V.Z. is voor zaterdag a s. opnieuw een uitwed strijd vastgesteld. De groen-witten gaan op bezoek bij U.V.V.O., dat op de ranglijst een zeer bescheiden plaats in neemt. Hoewel de thuiswedstrijd met overtui gende cijfers werd gewonnen, moeten de V.V.Z.-ers er wel aan denken dat het steeds moeilijker wordt de volle winst te behalen, aangezien alle tegen standers het als een eer zullen be schouwen de lijstaanvoerder te ver slaan. Voor a s. zaterdag is het V.V.Z.-team alsvolgt samengesteld: doel De Hiep; achter v. d. Vlekkert en Pouw. midden v. d. Bosch, Kooij en v. d. Bovenkamp; voor Schaap, Demmers, Hament, Tim mer en Floor. Het 2e elftal gaat in Amersfoort op bezoek bij Sova 2. Om aansluiting met de aanvoerders van de ranglijst te be houden is het noodzakelijk dat deze wedstrijd gewonnen wordt. V.V.Z. 4 speelt thuis, om 13.30 uur, tegen B.V.C. 2. De aspiranten spelen eveneens in Amersfoort tegen H.V.C. Deze tegen stander zal voor de jeugdige V.V.Z.- spelers wel te sterk zijn. zodat niet op winst mag worden gerekend. De aanvangstijden van het le en 2e elftal is bepaald op 15.30 uur, terwijl de aspiranten om 14 uur beginnen. De val van Ghana's president dr. Kwame Nkroemah is in Afrika dit jaar al de vierde in successie, maar het is er een die volkomen anders ligt. In Ghana is door de militairen niet een normaal bewind afgelost, maar een persoonlijke dictatuur vol absurde kanten. De verheerlijking van zijn persoon die Nkroemah stimuleerde - standbeelden, de titel osagyefo, ofwel verlosser - doet denken aan geestelijke afwij kingen. andere van zijn ideeën zijn daarentegen blijken van een onder Afrikaanse politici ongewoon groot inzicht. Toen Nkroemah in 1957 als eerste president zijn net onafhankelijk ge worden land begon te besturen, leek het er op of deze eersteling in een reeks van kersverse naties benijdens waardig zou worden geregeerd. Industrialisatie Nkroemah begreep dat zijn land welis waar doordat het de hoofdleverancier van cacao is, een betrekkelijk stabiele welvaart had, maar dat dit zo niet kon blijven. De tendens is algemeen dat de grondstoffenprijzen dalen en dat zou een verminderende opbrengst van de inspanning betekenen. Boven dien is afhankelijkheid van één pro- dukt gevaarlijk. Hij stimuleerde dus energiek de industrialisatie op een voor Afrika ongekende schaal, met als basis de energie die de Voltadam moest leveren. Politiek besefte Nkroemah dat zijn kleine Ghana, noch enige andere Afri kaanse staat, veel invloed zou hebben op zijn eentje. Hij propageerde dus een samengaan - politiek of geheel en al - van de nieuwe staten. Wat de Afrikanen ooit bereikt hebben in de wereldpolitiek is inderdaad door co- operatie ontstaan, ook in dat opzicht had de Ghanese president gelijk. Op het economisch vlak deed hij ove rigens ook dwaze dingen. Een goed voorbeeld was zijn met Russische II- joesjins uitgeruste luchtvaartmaat schappij, die amper de toestellen in de lucht kon brengen en schrikbaren de verliezen leed. Bovendien werden zijn politieke ambities, waarschijnlijk niet ten onrechte, gewantrouwd door zijn buren, die vreesden dat Nkroemah graag zijn Ghana zou uitbreiden naar beide zijden langs de Goudkust. Politiestaat In dit isolement bouwde hij aan gro- Zowel voor het eerste als voor het tweede elftal van Hees staan er belangrijke wedstrijder, op het pro gramma. TERSCHUURSE BOYS 1-HEES 1 Hees 1 gaat in Terschuur de strijd aanbinden, met de koplopers in haar afdeling, Terschuurse Boys. De ploeg, getraind door oud S E C - speler K. van 't Klooster, is vorig sei zoen. evenals Hees. gepromoveerd en heeft nu vanaf het begin van de com petitie reeds de leiderspositie. De thuiswedstrijd werd destijds door Hees met 5-2 verloren. Een gelijk spel zou ai een prachtige prestatie zijn. Aanvang 3.30 uur. Hees 2 speelt thuis om 3.30 uur tegen het Hilversumse O S O. 2. dat de 2e plaats inneemt achter koplopers Hees 2 Een moeilijke wedstrijd, die echter door het sterke Hees 2 gewonnen moet worden. Hees 3 tenslotte eveneens thuis, om 1.30 uur, tegen D.O.S.C. XV uit Den Dolder. Opstelling Hees 1. Doel R. Altena. achter M. Jekel en C. de Jong; mid den H Kok, H. Geijtenbeek en P Kok; voor H. de Bree, A. v. Veen, H. Bosman, N. v. Es en G. de Bree. Onze plaatsgenoot Kees Verkerk heeft deze week in de strijd om het gewes telijk kampioenschap biljarten, dat gehouden werd in Leerdam, een eer volle derde plaats bereikt. Hoewel Kees dus niet de eerste plaats heeft gehaald, stond hij wat punten betreft gelijk met de kampioen Kamp huis n.1. 8 punten. De kampioen en de heer De Rijk, die de tweede plaats bezette, hadden een beter moyenne. De totaal uitslag was: 1 Kamphuis 835 152 39 5.49 8 2 De Rijk 863 169 26 5.10 8 3 Verkerk 803 170 38 4.72 8 4 Werts 836 166 57 5.02 6 5 Theunissen 837 173 54 4.83 6 6 Van de Horst 724 173 34 4.18 4 7 Jansen 766 171 27 4.47 2 ter glorie thuis met zeer merk .'aardige methoden en allengs was Ghana een complete polit'^st Qt, geregeerd door een achter een uitgezochte lijfwacht verschanste president, die overal zijn spionnen had en wiens terreur overal onverwachts kon toeslaan. Ghana, dat de eerste jaren van zijn zelfstandig bestaan zo snel omhoog leek te streven, begon ook te verar men. Deviezengebrek noopte tot rem men van de invoer, het staatsbudget werd overbelast met militaire uitga ven en de nadelige saldo's der staats bedrijven. De man in de straat ging het merken en in 1962 werd een aan slag op Nkroemah gepleegd. Toen gin gen pas goed de gevangenissen en de strafkampen vol lopen. Geen martelaar Dat het leger hem bij afwezigheid af zette en niet doodde of hem terecht liet staan met aan het eind een zwaar vonnis, is waarschijnlijk om te voor komen dat Nkroemah en zijn aanhan gers de osagyefo-legende nog kunnen verrijken met een martelaarschap. Het optreden van het leger werd in dit geval niet, zoals bijvoorbeeld in Kongo, Nigeria en die andere Afri kaanse landen, noodzakelijk gemaakt doordat de burgerpolitic hun taak kennelijk niet aankonden. Ghana heeft tal van bekwame mensen die een normaal burgerlijk bestuur zouden kunnen voeren. Of het leger hun die kans zal geven en dan zelf weer naar de achtergrond zal verdwijnen, is overigens niet zeker. Als de ene dictatuur door de andere opgevolgd wordt, heeft de staatsgreep Ghana minder nieuwe goede kansen geboden dan het nu nog lijkt. Zullen we gaan of zullen we niet gaan? Wij hadden er dagenlang over gepraat: doen of niet doen? Tenslotte heb ik de knoop doorgehakt en tegen alle bezwaren van mijn man in ge: zegd: „laten we het erop wagen. We mogen er tenslotte ook wel eens een paar'weekjes uit. Daar waren we het trouwens wel over eens. Wat was n.1. de zaak. Kennissen van ons hadden ergens op de Veluwe een huisje gehuurd, waar ze meer ruimte hadden dan voor hun gezin met drie kinderen nodig was. Zij hadden ons herhaaldelijk gevraagd, met hen mee te gaan. Wij zouden dan alles gelijk op delen, ieder zou de helft van de huur betalen, wij zouden voor gezamen lijke rekening koken en het strikt no dige werk doen. Omdat wij ook met zijn vijven waren, zou alles heel goed „fifty fifty" gedaan kunnen worden. In theorie klopte alles uitstekend, maar onze aarzeling sproot voort uit praktische bezwaren, uit vrees of het wel goed zou gaan. onroerende goederen WkA .taxaties 2 |v r hypotheken V. .assurantiën Wij hebben ons over die vr~ss heen- gezet en zijn inderdaad met onze ken nissen op vakantie gegaan. Alles ver liep behoorlijk en met een beetje goede wil - en die was er volop - werd alles zo geregeld, dat we zoveel mogelijk van de heerlijke natuur konden ge nieten. Ik was trouwens helemaal niet van plan, mij of mijn vrouw voor werkster te laten gebruiken. Nu hoor je vaak, dat twee echtparen, vooral als er kinderen bij zijn, heel moeilijk tezamen vakantie kunnen houden, doch ik geloof, dat dat slechts een kwestie is van aanpassen. Daar schijnt het vooral op aan te komen. Als het niet van een leien dakje met het één of ander gaat, denk ik maar: wat kan mij het schelenik ben voor mijn plezier uit en ik wil aan niets anders denken. huisje een kop thee zaten te drinken en de kinderen allang weer ede had den gesloten, op de hei aan het spelen waren, bleek mij. dat de gevoelens, die mij de laatste uren hadden be heerst. ook mijn vrienden vervulden. Zij was het althans die het gesprek in goede richting bracht en wij wer den het er roerend over eens, dat het niet aanging, onze vakantie te laten vergallen door kinderruzies. Wij zou den moeten geven en nemen en niet op alle slakken zout dienen te leggen. Het merkwaardigste was, dat wij" ons van dit ogenblik af beter op elkaar hadden ingesteld. Ik heb er geen spijt van gekregen, dat wij samen met vakantie zijn gegaan. Integendeel. Ik vond het zelfs "heel prettig en het lijkt wel of ik mijn vrienden, met wie ik toch al jaren omga. nu pas goed heb leren kennen. Wellicht komt het door de weldadige invloed van de natuur, dat we nu zo openhartig over onze wederzijdse moeilijkheden kunnen praten, doch hoe het zij, ik ben in mijn vakantie een stuk ervaring rijker geworden, n.1. verdraagsaamheid en begrip voor elkanders fouten en tekortkomingen zijn onontbeerlijke voorwaarden om onderlinge vriendschap te kunnen handhaven. Ook na de vakantie. Dokter A. Th. M. Splinter, Amerfl- foortsestraat 3, Soesterberg, tel. 03463 1432, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt het aJ. weekeinde de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Op 1 maart j.1. was de heer P. C. Pie ren, te Soesterberg. twaalfenhalf jaar lid van de Soester gemeenteraad als lid van de P.v.d.A.-fractie. De a-junioren van Soesterberg hebben de ereplaats in hun afdeling verspeeld in de wedstrijd op eigen terrein tegen de snelle ploeg van D O.S.Cdie door knap spel de Soesterbergers overmees terde met 1-2. Doelman Wielders voor kwam door veel en goed werk een grotere nederlaag. Soesterberg c speelde achter het slot in Zeist tegen Saestum c en behaalde een 2-3 overwinning. Pupillen 1 zorgde voor een grote over winning in Den Dolder. D O.S.C. 1 werd met niet minder dan 0-9 versla gen. Pupillen 2 wonnen op eigen ter rein van Zeist 2 met 2-0. Pupillen 3- D O.S.C. 2 0-0. Pupillen 4-Jonathan 2 2-2. De districtswedstrijden voor het kam pioenschap toestelturnen jongens en junioren zullen worden gehouden op zondag 6 maart a.s. in Rotterdam, A.G.A.V.S. behoort tot het district West. De districtswedstrijden meisjes, dis trict West B, zullen worden gehouden op zondag 13 maart a.s. Voor de volleybal afd. van A.G.A.V.S. is de stand in de N.E.V.O.B.O., afd. Amersfoort, tot op heden zeer goed te noemen. Van de tot nu toe gespeelde zes wedstrijden ging geen set verlo ren, zodat A.G.A.V.S. thans lijstaan voerder is met 18 punten. Te Soesterberg wordt gedurende deze week de collecte voor „Zonnestraal" gehouden. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: H. J Stroband. H. Blaekweg 14, tel. 2434 en J. W. Tervoert, Beatrixlaan 1, tel. 2705. Donderdag 10 maart, van 8 uur tot vrijdag 8 uur, J. C. Rrip, Soesterberg- sestraat 16. tel. 2423 en H. G Rupert, Burg. Grothestr?at 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13 30 uur A. J. Janus, De Genestetlaan 15. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 3, tel. 03463-1359, b.g.g. 02955-2001. Groene Kruis Zr. v. Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. BIJDRAGE REGELING KROTOPRUIMING 1965 Met ingang van 1 april 1966 treedt een wijziging in werking met betrekking tot de verordening van bijdragerege ling 1965. O.a. zal deze regeling ook van toepassing zijn op noodwoningen, woonwagens, woonschepen, woonketen en andere soortgelijke bouwsels. Verder woningen, niet zijnde een krot, die in verband met het opruimen van krot ten moeten worden afgebroken. VERHUUR SPEELTUINTERREIN B. en W. stellen voor het terrein aan de Generaal Spoorstraat te Soester berg voor 1966 opnieuw te verhuren aan de buurtvereniging „Oranje" voor de huurprijs van 10,per ïaar. AUTOVERHUUR 3 N.V. Eemnesserweg 22. Baarn. tel.: 02954-310Q (b.g.g.4344.1 De eerste dag was ik er bang voor, dat onze vrees: zo'n uitstapje wordt een fiasko, zou worden bewaarheid. De vriendin wou maar werken en boenen. Gelukkig kon ik aan die werklust al dadelijk, zij het met veel takt en enig geduld, een einde maken. Een meningsverschil over de tijd waarop de kinderen naar bed zouden moeten, was eveneens spoedig uit de weg ge ruimd. 's Avonds laat, toen de jongens in bed lagen, zijn wij het over het tijd stip eens geworden. Voor allemaal zou hetzelfde klokje van gehoorzaamheid gelden. De volgende dag kregen de kinderen prompt woorden en het had maar wei nig gescheeld of de ruzie was overge slagen op de wederzijdse ouders. Ou ders, vooral vrouwen, ïemen het nu eenmaal veel gauwer voor eigen kin deren op. Ze V -nnen vrijwel geen kwaad van ze horen. De andere kinde ren zijn ondeugend. In dit geval (niet altijd hoor dames!) waren de mannen verstandiger. Zij trokken zich van het geharrewar van de jeugd geen sikkepit aan. Toen ik over het gebeurde na dacht, kwam k tot de conclusie, dat alle kinderen hun eigen hebbelijk heden bezitten en dat zij, als het erop aan komt, daarin niets van elkaar verschillen. In de namiddag van de tweede va- Ook het team van O.N I. 3 slaagde erin het kampioenschap van haar af deling in de 2e klasse, district Gooi en Eemland, van de N.B.B. te beha len. Dit team. bestaande uit de heer en mevrouw Mooi uit Soest en de heer en mevrouw Blom uit Amersfoort, zullen door middel van promotie-wedstrijden trachten het eerste klasseschap te be reiken. Sinds GRAND PRIX Juwelier - Horloger Van Weedestraat 40 - Telefoon 4361 HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. 7 uur ds D. M. Jalink. Jeugddienst. Tijdens de ochtenddienst kinderoppaj. Woensdagavond. 9 maart, 8 uur, oecu menisch avondgebed. Emmakerk Zaterdag 5 maart, 8 uur, bidstond, 10 uur ds K van Liere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Heeskapel 10 uur ds J. Mettau. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds D. M. Jalink. tehthus Kerk 10 en 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 uur ds S. de Jong. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8 30 uur ds W Borgdorff van Baarn. Voorbereiding H.A. 3 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds G. W. B. A. Thoden van Velzen (N.H.). Braamhage. 19 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur drs W. J. Manger. KERK SOEST, Steenhoffstraat H. Missen te 7.30. 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. B. Grothestraat. H. Missen te 7.30. 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag» H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 en 11 uur 9 uur hoogmis, 's Avonds 6 uur lof.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5