Feest in Soest op 10 maart PIANO'S Beatrix onze kroonprinses Claus von Amsberg IVOROL GAZELLE „Oranje-bruiloft" \altifd gcecCf] FUGERS RIJWIELEN PianohaedeI W. VAN TOL Nieuweweg 103 - Telef. 2968 M, TUSSEN Nuchter streven naar comfort voor de Russen Een warm hart dat klopt voor haar volk in al zijn geledingen Sportief, vol goede wil, beschikkend over voortreffelijke kwaliteiten Klokken beieren voor het Koninklijk Bruidspaar Muzikale marsen Oranje stempeltochten Filmvoorstellingen Stichting Amersfoortse Muziekschool Tanden blank-Adem ff is Oranje Bruiloftsfeest Puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen Vuurwerk nabij ,.De Xaald" aan «le Sta«lhouderslaan Oranje Brniloftsbal Feestversiering en -verliehting Parkeergelegenheid Amersfoortse Kredietbank beschikt over rijdend bijkantoor Klaverjassen S.E.C. Kinder-, sport-, supersport- en tourrijwielen vanaf 108.50 Kleinf nieuwe en bespeelde Rouw- en Trouwkleding Afstamming van H.K.H. Prinses lleatrix Afstamming van «le lieer Flans von Amsberg 8.30-8.45 uur r 8.30-9.30 uur in Soestdijk door de drumband Cres cendo, in Soest-Centrum door P.V.O., in Soest-Zuid door de drumband Olympia. 9.00-10.00 uur Startplaatsen Soestdijk, openbare school aan de Beetzlaan; Soest-Centrum, Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan: Soest-Zuid. Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg. 14.45-18.00 uur in het Verenigingsgebouw, Steenhoff- straat 28-30. Geluidsfilms De Amersfoortse Muziekschool heeft haar 10-jarig bestaan gevierd en in het kader hiervan zal in Amersfoort de premiere plaats vinden van een opera, die speciaal 'oor jeugdige uit voerenden is geschreven. De componist Wim Franken heeft deze opera getiteld ..De keizer en de nach tegaal", gebaseerd op het gelijknamige sprookje van Andersen. Er zullen 2 voorstellingen worden ge geven t.w. op donderdag 17 maart in ..Amicitia" te Amersfoort, aanvang 20 uur, en op zaterdag 19 maart a.s. in de aula van het Corderius Lyceum, L Heynricsstraat 23 te Amersfoort, aanvang 14.30 uur. U kunt zich voor plaatsbewijzen wen den tot de administratie van de Mu ziekschool, Muurhuizen 1 te Amers foort, tel. 14141. O n bet wist de beste ta n d p qsta ,,Onze kroonprinses in de West" ..Prinses Beatrix bezoekt de V.S.". Voorstellingstijden 14.45-15.40 uur (hoofdzakelijk voor bejaarden). 15.55-16.50 uur en 17.05-18.00 uur. 14.45-17.45 uur aan de Lange Brlnkweg, en het ter rein van gemeentewerken. Hammen, worsten, rollades etc. zijn de beloningen voor winnaars bij schiet wedstrijden voor jong en oud. Touwklimmen, boegsprietlopen, touw trekken. kussengevechten, hindernis- senwedstrijden voor fietsers en brom fietsers. Leeftijd 17 jaar en ouder. Vóór-inschrijving bij de V.V.V., Soest. Tijdens het „feest" medewerking van P.V.O. en het circus Boltini, t.w. The Rethlems, Jongleurs, Rob de Nijs met orkest. In de verwarmde feesthal en op het terrein zijn verkrijgbaar dranken, pa- tates-frites, croquetten, Goudse wa fels, vis etc. Garderobe en schone toiletten aan wezig. 15.00-17.00 uur: Start bij café „De Viersprong" aan de Birkstraat. Voorinschrijving gewenst bij dit ca£é. 19.30-20.00 uur Uitreiking lampions etc. om pl.m 18.45 uur. aan het begin van de Stad houderslaan en op de Noorderweg hoek Ir Menkolaan. Toegang gratis. 20 45- in de verwarmde feesthal op het ter rein van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. o.l.v. de balleider Bert Kamperman treden op het dans- orkest The Melody Makers en de Soester Beatgroep „The Miseries". Grote en goede dansvloer aanwezig. Gezellige zitjes, prima consumpties. Garderobe en schone toiletten in rui me mate aawezig. Ga noorS P'J KER TEL. 2 9 8 2 5QE5TERBERGSE5TR-. 26 bij Nieuwerhoek; Birkstraat-Vosseveld Emmamonument: busstation; Dalweg: Merelweg; feestterrein aan de Lange Brinkweg Diverse openbare gebouwen in floodlight. Auto's Lange Brinkweg, aan beide zijden van het feestterrein en Markt plein tegenover het gemeentehuis. Fietsen en bromfietsen Terrein Openbaar Slachthuis aan de Lange Brinkweg. Het is ongetwijfeld iedereen bekend, dat in de huidige samenleving allerlei uitgaven kunnen worden gedaan zon der daarvoor te hebben gespaard. Denkt i. maar eens aan de verschil lende mogelijkheden voor het lenen van geld, het kopen op afbetaling, huurkoop e.d Velen kunnen de verleiding niet weer staan om op deze manier allerlei ver plichtingen aan te gaan zonder de fi nanciële consequenties te overzien, waardoor allerlei moeilijkheden kun nen ontstaan. Mede hierdoor is men tot de conclusie gekomen, dat er op het terrein van het kredietwezen een taak voor de bank is weggelegd Daarom besloot men om. n^asl de mo gelijkheid tot het verstrekken van maatschappelijk verantwoorde kredie ten, a. te waarschuwen tegen schadelijke vormen van krediet: b adviezen te geven inzake financiële aangelegenheder c. voorlichtend op te treden ten be hoeve van personen, die in geldelijke moeilijkheden verkeren of dreigen te geraken. Aanvankelijk waren het slechts de inwoners van de gemeente Amersfoort, die door de ba- konden worden geholpen. Al spoedig wendden zich echter ook mensen van buiten Amers foort zich tot de tichting. Daarom werd besloten, dat de werkzaamheden ook in omliggende gemeenten zouden worden verricht. Daarmede werd aan gesloten bij een reeds landelijk ont wikkelde gedacht, dat het wenselijk zou zijn de bestaande kredietstellingen te laten fungeren als streekbanken, opdat geen enkele inwoner in ons land van de hulp van een dergelijk dienst verlenend orgaan verstoken behoefde te blijven. In de 15 jaar van zijn bestaan heeft de Stichting Amersfoortse Kredietbank het vertrouwen van velen kunnen winnen. Vooral de laatste jaren heb ben zich steeds meer mensen tot de bank gewend om allerlei financiële problemen te bespreken. Steeds kwam daarbij aan het licht, dat veel men sen pas in een later stadium konden worden geholpen, omdat zij niet tijdig op de hoogte aren van het bestaan, het doel en de werkwijze van de bank. Om in een bestaande leemte te voor zien heeft het bestuur van de stich ting destijds besloten om in eerste in stantie in enkele afgelegen plaatsen binnen het rayon wekelijks zitting te gaan houden. Dit heeft in de afge lopen jaren goed voldaan, doch niet voldoende bevrediging geschonken. Er bestond behoefte om de bank nog dichter bij het publiek te brengen. Daarom werd besloten een rijdend bijkantoor aan te schaffen, dat zon der veel tijdverlies wekelijks in een groot aantal plaatsen zal kunnen ver schijnen. De levering van deze voor lichtingsauto heeft inmiddels plaats gevonden. Thans kan de stichting zich volledig aan de haar opgedragen taak wijden. Zij beschikt nu over modern en prak tisch materiaal, alsmede over een staf van deskundig personeel, dat het pu bliek ten dienste staat. Binnen enkele dagen zullen de Inwo ners uit vele gemeenten binnen het rayon de gelegenheid hebben in hun eigen woonplaats een bezoek aan de stichting te brengen. Ter plaatse zal d m v. een bord bekend worden ge maakt, waar de auto standplaats zal innemen. Het bestuur vertrouwt hiermede in een behoefte te hebben voorzien. Zij, die met ter zake kundige personen willen spreken over financiële proble men en die behoefte hebben aan ver antwoorde voorlichting worden in het rijdend bijkantoor gaarne ontvangen. De eerstvolgende klaverjasavond zal niet plaats vinden, zoals reeds eerder werd gemeld, op woensdag 9 maart, maar op 16 maart, dit i.v.m. de te spelen voetbalwedstrijd Real Madrid- Anderlecht. De avond zal weer gehouden worden in het clubhuis van S.E.C. aan de Bosstraat. Vorige keer is de avond een groot succes geworden; er waren toen 52 leden en donateurs aanwezig. Ditmaal worden nog meer deelnemers verwacht, waarom men vriendelijk wordt verzocht reeds te 7 45 uur aan wezig te zijn, zodat precies te 8 uur kan worden begonnen. De stand voor de wisselbeker luidt: 1. H. Duyst 28330 punten. 2. J Duyst 28322. 3. L. van Hornsveld 27626. 4. J Duyst 27109 5 H. Bosman 27076. 6. B de Rooy 27018. 7. L. van Breukelen 26431. 8 G. v. d. Bunt 26352 9 Mevr Brons 26215. 10. B. 't Lam 25376. KERKSTRAAT 3 miww SOEST TELEFOON 2030 v.h Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Opvallend in het nieuwe Russische vijfjarenplan is vooral dat het stil zwijgend voorbijgaat aan de cijfers van het twintigjarenplan dat in 1961 - nog onder Chroesjtsjow - werd op gesteld. De nieuwe cijfers zijn lager en ook reëler. Als doel wordt nu aangegeven wat bereikbaar lijkt, terwijl in het groot se oudere plan werd aangegeven wat men wenste om Amerika maar snel te kunnen inhalen. Het nieuwe plan is daardoor ook een verkapte erken ning dat het evenaren van de levens standaard der VS. nog wat langer een wensdroom zal moeten blijven. Dat is geen schandaal, want een in dustriële basis als die van de V S. stampt men ook niet eén, twee, drie uit de grond. Overigens ademt het plan verder on geveer een zelfde g;eest als Johnsons economische en sociale paragrafen in zijn boodschap aan het congres. Televisie! Ook in Moskou is bijzonder veel aandacht geschonken aan het bestrij den van achterstanden op sociaal, economisch en ook cultureel terrein van de niet-stedelijke gebieden. En wordt het belang erkend dat de bur gers over de middelen en apparaten beschikken om hun leven aangenamer te leven. Dat wil zeggen auto's, te levisietoestellen en ijskasten. Dat moet dan mogelijk zijn zonder dat de mili taire kracht van de sowjet-unie. als mede zijn wetenschappelijke groei daaronder te lijden krijgen. De cijfers geven wel aanleiding tot een vraagteken hier en daar. Soms lijkt het optimisme de nuchterheid nog wel enigszins de baas. Maar duidelijk is wel dat het vijfjarenplan er een is van een bewind dat als eerste taak ziet het leven van de Russen zo aan genaam mogelijk te maken in een vreedzame wereld In een tijd dat door Vietnam de re laties tussen oost en west als maar stroever worden, is dit een verheugen de aanduiding dat het vreedzaam sa menleven in Moskou nog alttij d voor rang heeft boven de verspreiding van het communisme over de hele wereld. „Beatrix", „zij die geluk brengt" is de symbolische betekenis van deze naam. Bij het Nederlandse volks bekend als prinses glimlach, kroonprinses, oudste van de vier dochter uit ons vorstenhuis, die te zijner tijd haar moeder, koningin Juliana, zal opvol gen als vorstin van ons land. Zij zal op 10 maart a.s. in het huwe lijk treden met de man van haar keuze. Claus Georg Wilhem Otto Frie- drich Gerd von Amsberg, een 39-jarige Westduitser, die een carrière bij de di plomatieke dienst van zijn land vaar wel zegde, om de jonge vrouw waar van hij houdt te kunnen volgen. Vele ouderen onder ons, zullen zich nog heel goed de dag herinneren, waarop prinses Beatrix werd geboren. In het prille begin van het jaar 1938 zou de heuglijke gebeurtenis moeten plaatsvinden en men wachtte in span ning gedurende de gehele maand ja nuari. Bij het paleis te Soestdijk trof men elke dag, ongeacht het weer, vele mensen aan, gewone belangstellenden, maar ook vele journalisten uit alle delen van de wereld, die in hotel „Trier" hun bivak hadden opgeslagen, om ter plaatse een verslag te kunnen geven van de blijde gebeurtenis die aanstaande was. Dag na dag verstreek, tot tenslotte op de laatste dag van de maand, om tien uur in de morgen, het heuglijke feit bekend werd dat er een prinses was geboren die de namen kreeg Beatrix Wilhelmina Armgard. Ons toen nog prinselijk paar had de eerste naam gekozen in verband met de symbolische betekenis, de tweede naam was die van de grootmoeder van moeders zijde en de derde naam die van de grootmoeder van vaders zijde. Zij werd geboren in een tijd vol crisis, met de daaruit voortvloeiende werk loosheid en oorlogsdreiging. Nauwelijks was zij twee jaar oud, toen haar ouders met haar en haar zusje Irene (9 maanden oud), in een gepantserde auto naar IJmuiden moes ten rijden om zich daar in te schepen op de Britse torpedoboot jager ,,Co- drington". Als gevolg van de Duitse inval in ons land moest de koninklijke familie als vrijwillige balling het land verlaten, om in de vreemde de strijd voor de Nederlandse vrijheid te kunnen voort zetten. Ver van het krijgsgewoel bracht prinses Beatrix haar kleuterjaren door in Canada, waar de derde dochter van het prinselijk paar, Margriet, het le venslicht aanschouwde. Hoe blij waren wij Nederlanders in die donkere oorlogsjaren, wanneer wij in het geheim kans zagen foto's van de koninklijke familie in Canada te bemachtigen. Gedurende die vijf ver schrikkelijke jaren konden wij de ont wikkeling van prinses Beatrix en haar zusjes slechts op die wijze volgen. Maar toen kwam gelukkig de bevrij ding en na al die tijd zag het Neder landse volk onze oudste prinses terug als een klein parmantig meisje van zeven jaar. Hiermee begon een nieuwe periode in haar leven. Zij ging naar de school van Kees Boeke te Bilthoven en legio zijn de anecdotes die men hoorde en die ons ervan overtuigden, da* onze oudste prinses zich geheel gedroeg, zoals elk ander jong meisje van haar leeftijd. Dat heeft ons gestimuleerd in de lief de voor haar. Uit alles bleek, dat onze prinses open en eerlijk was, dat zij wars van elk masker zich gaf en Ne derland accepteerde haar graag zo. In de loop der jaren zag men haar van kind tot jonge vrouw worden. Zij werd padvindster, zij reed voortreffe lijk paard gelijk haar vader, zij ging een gymnasiale opleiding volgen. Men zag ook welk een belangstelling zij voor de kunst koesterde, die zij zelf beoefende in de vorm van boetseren. Reeds tijdens het laatste deel van haar schooltijd bleek duidelijk, dat prinses Beatrix zich volkomen bewust was van de zeer bijzondere taak die haar wachtte. Zij stelde zichzelf ver schillende taken en in het besef van haar verantwoordelijkheid bracht zij die allen tot een goed einde. Haar gymnasiale opleiding werd voltooid en zij ging in Leiden studeren, aan de zelfde uiniversiteit waar ook haar moeder studeerde. In het studentenmiljeu werd zij een geziene jonge vrouw, die ondanks haar populariteit en haar hoge af komst steeds zichzelf bleef en het is juist dat. wat ons allen zo sterk heeft geimponeerd. Naast de verschillende verplichtingen die het studentenleven met zich brengt, haar representatieve taken als kroonprinses en wat al niet meer dat haar tijd roofde, zag de prinses kans in een vlot tempo haar studies te voltooien. In die tijd werd het reeds duidelijk wat haar grote belangstelling had. Het zijn de menselijke, sociaal-maat schappelijke aspecten van ons leven, waarvan de prinses het fijne wilde weten. Zij aanvaardde een taak in de Natio nale Raad voor Maatschappelijk Werk en de Academische Raad. Zij zocht (soms met gevaar voor moeilijkheden contact met mensen uit alle lagen van onze bevolking, omdat zij „haar" volk wilde kennen en tot in details op de hoogte wilde zijn met het wel en wee. Onze prinses houdt van haar volk en van de mensen in het alge meen Blijk gevend van een brede visie zag zij in de toekomst en zij heeft begrepen, dat slechts vriendschap en een hechte samenwerking tussen de volkeren onze wereld tot een gelukkige wereld kan maken. Zij heeft dit onder anderen gedemon streerd in haar werk in de werkgroep van Europese jongeren. Zij heeft dit getoond in haar initiatief voor het zwaar geteisterde Perziche dorp Dou- sadj en nog in diverse andere uitin gen. Onze prinses is een vrouw van de daad, met een open oog voor de rea liteit, waarvan we mogen verwachten dat zij een man heeft gekozen met een goed karakter, die haar interessen zal delen en zich zeer nuttig zal kunnen maken voor haar land. Beatrix (geb. 1938), dochter van Ju liana (geb. 1909) koningin der Neder landen. geh. m. Bernhard van Lippe- Biesterfeld. Juliana (geb. 1909), dochter van Wil helmina. koningin der Nederlanden, geh. m. Hendrik, hertog van Mecklen- burg. Wilhelmina (geb. 1880). dochter van Willem III, koning der Nederlanden, geh. m. Emma van Waldeck-Pyrmont. Willem III (gebr. 1817), zoon van Willem II, koning der Nederlanden, geh. m. Anna Palowna van Rusland. Willem II (geb. 1792), zoon van Wil lem I. koning der Nederlanden, geh. m. Wilhelmina van Pruisen. Willem I igeb. 1772), zoon van Willem V, erfstadhouder, geh. m. Wilhelmina van Pruisen. Willem V (geb 1748), zoon van Wil lem IV, erfstadhouder, geh. m. Anna van Hannover. Willem IV (geb.1711), zoon van Johan Willem Friso, stadhouder van Fries land, geh. m. Maria Louise van Hes sen-Kassei. Willem IV, kreeg deze betiteling, als opvolger erfstadhouder, van stadhou der Willem III, die kinderloos stierf. Met hem stierf de tak van Willem van Oranje uit en ging over op bovenge noemde tak, nakomelingen van een jongere broer van „De Zwijger" Johan Willem Friso (geb. 1687). zoon van Hendrik Casimir II, stadh. van Friesland, geh. m. Henriëtte Amalia van Anhalt-Dessau. Hendrik Casimir II (gebr. 1657), zoon van Willem Frederik, stadhouder van Friesland, geh. m. Albertine Agnes, dochter van Fredrik Hendrik. Willem Frederik (gebr. 1613). zoon van Ernst Casimir en Sophia van Bruns- wijk. Ernst Casimir (geb. 1573), zoon van Jan, (broer van Willem van Oranje) en Elizabeth van Leuchtenburg. Claus (geb. 1926), zoon van Claus von Amsberg. planter in Tanganjika en Gosta Julie Adelheid Marion Marie von dem Bussche-Haddenhausen. Claus (sr.) (geb. 1890), zoon van Wil helm von Amsberg. opperhoutvester en Elisse von Vieregge. Wilhem (geb. 1856), zoon van Gabriël von Amsberg, generaal-majoor en Marie von Passow. Gabriël (geb. 1822). zoon van Joachim von Amsberg. advocaat en garnizoens auditeur en Anna Bernitt. Joachim (geb. 1777), zoon van August von Amsberg, predikant. Zij allen zijn afstammelingen van de stamvader Jürgen von Amsberg, mees- ter-smid te Schwichtenburg in Meck- lenburg, die in 1686 stierf. De familie von Amsberg behoort tot de lage landadel, terwijl het echte oude blauwe bloed er In gebracht is via de vrouwelijke lijnen. We zien dit al bij het huwelijk van Gabriël met Marie von Passow, af komstig uit een vooraanstaande fami lie. In de volgende generatie zien we de familie von Vieregge haar intrede doen. Elise von Vieregge, de vrouw van Wilhelm von Amsberg telt in haar voorvaderlijst divere baronnen en gra ven. Van de moederszijde van Claus von Amsberg komt ook veel adellijk bloed. Zijn moeder is barones. Haar vader was uiteraard baron en haar moeder van geboorte eveneens barones. Onder de voorouders van moederszijde vind men veel hooggeplaatste militairen, doch ook professoren en een van hen, Heinrich von Salviati was opvoeder van prins Karl van Pruisen. Zonder twijfel is Claus von Amsberg een telg uit een zeer voornaam geslacht. Claus Georg Wilhelm Otto Friedrich Gerd von Amsberg, is de naam van de man die onze kroonprinses Beatrix heeft verkoren tot haar echtgenoot Claus von Amsberg is aanmerkelijk ouder dan zijn bruid, met zijn 39 ja ren. Hij is het type van een rustige, eenvoudige man. die echter in zijn leven wel blijk heeft gegeven te weten wat hij wil. Dat zien we duidelijk, wanneer we zijn levensloop nader be kijken. Claus von Amsberg werd op 6 septem ber 1926 in het dicht bij het reeds bekende Hitzacker gelegen plaats Döt- zingen geboren als zoon van Claus von Amsberg isr) en Gosta von dem Bus sche-Haddenhausen. In de dertiger jaren vertrok von Ams berg sr met zijn gezin naar Rhodesië. waar hij in de buurt van de stad Salisbury een koffieplantage overnam. Afrika was voor hem geen vreemd ter rein, aangezien hij er vroeger reeds als officier was geweest in het voormalige Duits Oost-Afrika. Claus zelf bezocht van 1933 tot 1937 de lagere school in Bad Doberan in Mecklenburg en daarna in Afrika. Daarna werd de jongeman weer door zijn ouders naar Duitsland gestuurd om verder onderwijs te genieten. Hij kwam op de middelbare school met internaat te Misdroy m Pommeren en hier bleef hij tot 1943. In januari van dit jaar ging hij naar de middelbare school te Bad Doberan van juni 1943 tot januari 1944 moest hij naast zijn schoolwerk ook dienst doen bij de marine-luchtdoelartillerie. In januari 1944 moest hij twee maanden dienst doen in de Arbeidsdienst en daarna ging hij weer terug naar school waar hem in juli 1944 het getuigschrift werd uitgereikt. Dadelijk na het verlaten van de school moest hij in dienst er werd ingedeeld bij de reserve Pantser-afde ling in Neurippen, alwaar hij voor zijn taak als militair werd opgeleid. Bijna aan het einde van de oorlog in maart 1945 werd hij ingedeeld bij de 90e Pantser-divisie in Italië, waar hij ech ter niet aan gevechtshandelingen deel nam. Begin mei van dat jaar werd hij echter door de Amerikanen bij Merano gevangen genomen, gelijk met de andere militairen van zijn onder deel. Hij kwam in een kamp bij Brescia en trad daar op als chauffeur en tolk. In september 1945 werd hij over ge plaatst naar een kamp bij Amersham in Engeland, waar hij eveneens dienst deed als tolk. Na zijn ontslag uit krijgsgevangen schap in december 1945 keerde hij te rug naar Duitsland en begaf zich naar het landgoed Dötzingen te Hitzacker. Natuurlijk wilde hij zijn studie, die door de omstandigheden zo onaan genaam waren onderbroken voortzet ten. Evenals alle andere jongemannen die wilden gaan studeren, moest de heer Von Amsberg een op grond van geallieerde maatregelen ingestelde zui veringscommissie passeren. De com missie oordeelde, dat er wat de heer Von Amsberg betreft geen bezwaren bestonden hem tot universitaire stu die toe te laten. Aanvankelijk wilde de heer Von Ams berg werktuigbouwkunde gaan stude ren. doch in verband met de overbe volking van de universiteiten in 1947 kon hij niet worden ingeschreven. Hij besloot daarom reeds aan het voor deze studie vereiste practisch jaar te be ginnen en trad daartoe in dienst van de machinefabriek Winsen Luhe in de omgeving van Hamburg. Langzaam wijzigden zich zijn toe komstplannen en in november 1948 liet hij zich aan de universiteit van Hamburg inschrijven in de faculteit der Rechten en Staatswetenschappen. Na deze studie nam hij in januari 1957 met succes deel aan een vergelijkend selectie-examen voor de Duit-se buiten landse dienst. Op 1 april van dat jaar werd hij daar in dienst gesteld. Ge durende een jaar volgde de heer Von Amsberg nog een opleiding voor de diplomatiek dienst. In 1959 werd hij in de rang van derde secretaris gezonden naar de ambassa de van de Bondsrepubliek in Santa Domingo, waar hij tot 1961 bleef. Daarna ging hij naar de Duitse legatie aan de Ivoorkust, waar hij als twee de secretaris werkte tot 1963. Na zijn terugkeer in Bonn werd hij tewerkgesteld op de afdeling econo mische betrekkingen met Afrika ten zuiden van de Sahara, waar hij na verloop van enige tijd werd bevorderd tot eerste secretaris. Gedurende zijn verblijf in de vreemde, heeft de heer Von Amsberg veel lan den bezocht, zoals bijvoorbeeld: de Dominicaanse Republiek. Puerto Rico, Haïtie, Jamaica, Cuba. de Verenigde Staten, Mexico. Guatamala, San Sal vador en Venuzuela In Afrika bezocht hij: Boven-Volta, Ghana, Niger. Da- homey, Nigeria. Togo, Kameroen. Kon go. Zuid-Afrika, Malawi, Zuid-Rhode- sië, Kenya, Tanzania, Oeganda. Rwan da, Ethiopië en de Verenigde Arabi sche Republiek. Evenals prinses Beatrix heeft de heer Von Amsberg een bijzonder grote be langstelling voor de mensen en hun sociaal-maatschappelijke omstandig heden. Dat is ook wat hem in vreemde landen zo boeide. Gezien zijn karaktereigenschappen en zijn speciale kennis van diverse be langrijke zaken, mag van de echtge noot van onze kroonprinses verwacht worden, dat hij haar gelukkig zal maken, terwijl hij tevens in staat moet worden geacht t.z.t. een waardig opvolger te zijn van Z.K H prins Bernhard, als „goodwill-ambassadeur" voor ons land. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 Tel. 2792

Soester Courant | 1966 | | pagina 7