Feest in Soest op 10 maart Soest toen - Soest nu Grote modeshow van Mode-atelier Soestdijk Wal cle van Renault president er van denkt ISRAëL PROFITEERT Dinsdag O maart 1966 45e jaargang no. 19 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 ,Oranj e-bruiloft' Klokken keieren voor liet Koninklijk Bruidspaar Muzikale marsen Oranje stempeltocliten Filmvoorstellingen Oranje Bruiloftsfeest Puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen Vuurwerk nabij ,.De .\aald" aan «Ie Stadbomlerslaan Oranje Bruiloftsbal Feestversiering en -verlichting Parkeergelegenheid Griek gewond bij verkeersongeluk Jaarverslag 1965 van de Nutsspaarbank te Amersfoort Districtswedstrijden R.K. E.H.B.0. „HET" in Soest Vlaggenparade Apotheek gesloten Opheffing pontveer aan de Grote Melm Onhewoonbaarverklaring van verdeeldheid van zijn huren Het oog gericht op door de mist Adverfsiities èèn dag vrseger inzenden Spreekuur burgemeester Geslaagde ontspannings- middag van E.V.V. SOESTERI OURANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag 8.30-8.15 uur 8.30-9.30 uur in Soestdijk door de drumband Cres cendo. in Soest-Centrum door P.V.O., in Soest-Zuid door de drumband Olympia. 9.00-10.00 uur Startplaatsen Soestdijk, openbare school aan de Beetzlaan: Soest-Centrum. Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan; Soest-Zuid, Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg 14.15-18.00 uur in het Verenigingsgebouw, Steenhoff- straat 28-30 Geluidsfilms ,,Onze kroonprinses in de West" en ..Prinses Beatrix bezoekt de VS". Voorstellingstijden 14.45-15.40 uur (hoofdzakelijk voor bejaarden). 15.55-16.50 uur en 17.05-18.00 uur. 14.45-17.45 uur aan de Lange Brinkweg, en het ter rein van gemeentewerken. Hammen, worsten, rollades etc. zijn de beloningen voor winnaars bij schiet wedstrijden voor jong en oud. Touwklimmen, boegsprietlopen, touw trekken. kussengevechten, hindernis- senwedstrijden voor fietsers en brom fietsers. Leeftijd 17 jaar en ouder. Vóór-inschrijving bij de V.V.V., Soest. Tijdens het „feest" medewerking van P.V.O. en het circus Boltini, t.w. The Rethlems, Jongleurs. Rob de Nijs met orkest. In de verwarmde feesthal en op het terrein zijn verkrijgbaar dranken, pa- tates-frites, croquetten, Goudse wa fels, vis etc. Garderobe en schone toiletten aan wezig. 15.00-17.00 uur Start bij café „De Viersprong" aan de Birkstraat. Voorinschrijving gewenst bij dit café. 19.30-20.00 uur Uitreiking lampions etc. om pl.m 18.45 uur. aan het begin van de Stad houderslaan en op de Noorderweg hoek Ir Menkolaan. Toegang gratis. 20.45- in de verwarmde feesthal op het ter rein van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg, o.l.v. de balleider Bert Kamperman treden op het dans- orkest The Melody Makers en de Soester Beatgroep „The Miseries". Grote en goede dansvloer aanwezig. Gezellige zitjes, prima consumpties. Garderobe en schone toiletten in rui me mate aawezlg. bij Nieuwerhoek; Birkstraat-Vosseveld Emmamonument; busstation, Dalweg. Merelweg: feestterrein aan de Lange Brinkweg Diverse openbare gebouwen in floodlight. Auto'sLange Brinkweg. aan beide zijden van het feestterrein en Markt plein tegenover het gemeentehuis Fietsen en bromfietsen Terrein Openbaar Slachthuis aan de Lange Brinkweg. Zaterdagmiddag stak de Griek A. Y., verblijvende in een pension aan de Burg. Grothestraat, de straat over, zonder op naderend verkeer te letten. Hij werd midden op straat gegrepen door een personenauto, bestuurd door J P. J. W. uit Soest. De Griek werd tegen het wegdek ge slingerd en kreeg een hersenschudding en een hoofdwond. Hij is per E.H.B.O.- ziekenauto overgebracht naar zieken huis Zonnegloren. De N,,J:sspaarbank te Amersfoort, waar van de Nutsspaarbank te Soest een bijkantoor is, kan terugzien op een zeer voorspoedig jaar 1965. Het verschil tussen inleg en terugbe taling bedroeg 9.498.345,de op de rekeningen van de inleggers bijgeschre ven rente 3 205.900,zodat het to taal saldo-tegoed van de inleggers steeg met 12.704.245— tot ƒ111.440.463,—. Het aantal inleggers steeg tot 86.245. A:-i het hoofdkantoor te Amersfoort met zijn bijkantoren in Amersfoort, Baam, Scherpenzeel, Soest en rijdend bijkantoor werden niet minder dan 333.213 posten van inleg en 239.820 pos ten van terugbetaling behandeld In februari van dit jaar heeft de Nuts spaarbank herdacht dat zij 50 jaar geleden werd opgericht. Hoe snel voor al in de laatste jaren de groei van deze instelling is geweest moge blijken uit het feit dat eind 1953 het inleg gerstegoed ongeveer 20 millioen be droeg, eind 1960 was dit aangegroeid tot 60 miljoen en in 1965 werd de 100 millioen bereikt. Met grote voldoening getuigt het ver slag van het vertrouwen dat de Nuts spaarbank bij de bevolking geniet. Niettegenstaande de drang naar com- sumptieve besteding en de vervolma king van de sociale voorzieningen blijkt dat de behoefte aan en de noodzaak van het sparen op kortere of langere termijn bij een zeer groot gedeelte van de bevolking voldoende rationeel is. Het pakket der dienstverlening aan de cliënten werd in de loop der jaren belangrijk uitgebreid. Door het dienst betoon aan te passen aan de nieuwe behoeften van haar relaties ontwikkel de ds Nutsspaarbank zich meer en meer tot een gezinsbank. Op zakelijke wijze te voldoen aan de gToeiende verlangens van haar inleg gers en daarbij haar sociale afkomst hoog te houden is de taak die de Nuts spaarbank zich blijft stellen. Het was zeer interessant maandag avond in gebouw St. Jozef de modeshow bij te wonen van de firma Gebr. Ko- nersmann N V, die naast meerdere ateliers in ons land ook het mode atelier ..Soestdijk" heeft en wel aan de Laanstraat 2. De heer L Pama. bedrijfsleider van het atelier Soestdijk, opende de avond, terwijl de organisatie in handen was van de heer G. J. van de Berg De mode-ontwerper, de heer L Tiessen, gaf een uitgebreide toelichting over de mode. voor ruim 200 aanwezigen, bestaande uit personeel en genodigden, hoofdzakelijk dames. De heer Tiessen wilde dan ook aan de aanwezigen, werkneemsters van het bedrijf, duidelijk maken, dat deze show. ook "hun show was. Wij vinden, aldus sprdat het echt nieuwe, echt jonge, veel grotere kan sen moet krijgen in Nederland. Mode ontstaat uit wat de samenleving bezig houdt, uit wat mensen doen. Mooi is een kwestie van verhoudingen. Mode-ontwerpers willen heus geen mo depoppen van de Nederlandse meisjes en moeders maken. We moeten zorgen niet te verdrinken in de massa. De kleding helpt u daarbij. Durf wat, gebruik contrasten, besloot de spreker. Deze firma, die in diverse plaatsen shows organiseert oa in Hilversum. Vaassen, Apeldoorn, Haarlem, Amers- De afdeling Soest van de Kath. Ned. Bond voor E.H.B.O. organiseerde za terdag de districtswedstrijden voor het district Utrecht in gebouw „De Rank". Deelgenomen werd door 8 junioren en 8 seniorenploegen De afd. Benschop behaalde de bekerprijs met 148 punten voor de junioren en de afd. IJselstein met 128 punten voor de senioren. Het totaal der te behalen punten be droeg 160. De leidersprijs ging eveneens naar IJselstein met 50 van de 50 te behalen problemen foort, Purmer.end, Amsterdam enz. heeft een groot bedrijf, waar 1500 per sonen werk vinden. Daarna nam de zeer uitgebreide show een aanvang en toonden de manne quins Tineke, Elly en Francien ons 80 verschillende modellen, de één nog mooier en interessanter als de andere met een verhelderende toelichting van de heer Tiessen. Zo te zien zullen onze dames er deze zomer zeer elegant en charmant uit zien en duidelijk bleek, dat de Neder landse mode-ontwerpers niet behoeven onder te doen voor de buitenlandse concurrentie, hetgeen ook wel blijkt uit de grote export, die deze firma heeft. Wat de architect is voor een huis, dat zijn de ontwerpers voor de dameskleding en men staat verbluft over zoveel fantasie. Deze eerste show. want Soest had de primeur was een groot succes en onze dames behoeven zich niet ongerust te maken over wat er het komende sei zoen te koop is. want dat is er in grote verscheidenheid en tegen aangepaste prijzen. Vermelden wij nog, dat het Kalamazoo Quintet zorgde voor een mooie muzi kale omlijsting, terwijl de drie man nequins verdiend een bloemetje kregen aangeboden door de bedrijfsleider de heer Pama, die cok de heren Tiessen en Van der Berg niet vergat. Men kan op een zeer geslaagde avond terugzien punten De ploegen werden gejureerd door Dr. Delvaux uit Amersfoort en Dr. Bruijn uit Achterveld. De belangstelling was groot, er is spor tief gestreden en er werd netjes ge werkt door de ploegen. Onder de aanwezigen waren een afge vaardigde van de afd Soest van de Ned Ver E.H B.O. en de oudvoorzitter van het districtsbestuur, mr. Kneepkens te Utrecht. De wedstrijd werd besloten door de districtsvoorzitter, de heer Gerritsen met het uitreiken van de 2 bekers en woorden van dank aan de deelnemende ploegen en alle aanwezigen. De Soestenaren en ook bezoekers uit de naaste omgeving hebben vrijdag avond in Eemland kennis gemaakt met de pop-art beatband „Het" uit Amsterdam. Of dat iedereen bevallen is lijkt ons twijfelachtig, daar het optreden van deze band meer op een wedstrijd in het hard spelen was dan op het voortbrengen van muziek in dit genre. Vele bezoekers moesten keer op keer even „bijkomen" in de nevenvertrek- ken, want de trommelvliezen konden dit lawaai niet aan één stuk verdagen. Het was dan ook niet te verwonderen, dat diverse belangstellenden reeds voor het einde er de brui aan gaven. Het optreden van „The Snobs" was heel wat aannemelijker. Nee die „HET" band was lang niet „Je van HET"! Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix zal de staf C.D.M.L. en de D.A.T.I.M. van de luchtmacht don derdagmorgen, om 8 15 uur, een vlag- genparade houden. De parade zal plaats vinden op de basis Jessurun in Soestduinen aan de Beau- fortlaan. Comodore J. L. Bosch zal de manschappen toespreken. De Duitse journalist Lothar Behr heeft onlangs een intervieuw gehad met de president, directeur-generaal van de Renaultfabrieken. de heer P Dreyfus. Op een opmerking van deze journalist, dat naar zijn mening de gemeenschap pelijke markt zich thans in een ern stige crisis bevindt en de vraag wat de uitwerking hiervan op de automo bielindustrie zou hebben, antwoordde hij: Renault is een onderneming met grote export, omdat van onze produktie 43 procent buiten Frankrijk wordt af gezet. Wij zijn voorstanders van een voortzetting van de politiek van vrije uitwisseling en verlaging der invoer rechten. Wij aanvaarden de regels van het spel geheel en al. Weet u bijvoor beeld, dat het percentage ingevoerde wagens in Frankrijk de 14,5 procent van het totaal uitgegeven aantal ken tekens heeft bereikt. In Duitsland, ook een liberaal land, is dit getal maar ongeveer 12 procent. Wij hopen in elk geval, dat de huidige in de Gemeenschappelijke Markt zullen worden overwonnen De volgende vraag luidde: kunnen de kleine ondernemingen het hoofd boven water houden of zullen zij tot fusie moeten komen? Zijn antwoord was: Ik geloof niet dat deze vraag zo grofweg gesteld kan worden. Ik ben geneigd u hierop te antwoorden „Dat hangt ervan af" en daarmee negeer ik de vraag niet. Ik denk inderdaad dat een kleine auto mobielbouwer het hoofd kan bieden aan de concurrentie mits hij zijn eigen weg kiest, dat wil zeggen zich specialiseert. Zijn laatste vraag was: Er wordt wel eens de opmerking gemaakt, dat de Europese automobielindustrie aan een overproduktie gaat leiden. Wat zijn uw plannen voor de komende jaren? Ik ben ervan overtuigd dat de Euro pese markt zich nog zal ontwikkelen en dat er, nog vele jaren, geen ver zadiging zal optreden. Maar wij moeten hopen, dat de fa brikanten zich niet te buiten zullen gaan aan overdadige investeringen. Zij moeten hun produktie verder ont wikkelen, want de vraag zal nog toe nemen. maar ik hoop dat de erg harde concurrentie die zij elkaar onderling aandoen hen niet zover zal brengen dat zij dwaasheden begaan. Ik denk niet dat u buitengewone ont hullingen over onze toekomstplannen van mij verwacht. U begrijpt, wij hebben een studiebureau en de ingeni eurs daarvan worden niet betaald om niets te doen: dat hebben zij al ge toond, met name bij de Renault 4 en de Renault 16 en zij zullen dat ook in de toekomst tonen. Maar dat is natuurlijk niet het doel van uw vraag. Ik zal dus een antwoord geven: de Regie Renault is zojuist twintig jaar oud gewordenin de loop van deze twintig jaar heeft het bedrijf, uit eigen bronnen, een fabriek in Billan- court herbouwd die voor 3/4 verwoest was, het heeft een andere fabriek in Le Mans uitgebreid en gemoderniseerd, het heeft tenslotte drie nieuwe fabrie ken gebouwd in Flins, Cléon, Le Ha- vre-Sandouvllle, terwijl het de produk tie heeft verspreid over montage- en fabrlcagefabrieken in een twintigtal landen. Het heeft met geduld en vol harding over de hele wereld een com merciële organisatie opgebouwd die de kwaliteit van de service van elke klant verzekert. Ons bedrijf heeft in twintig jaar 6 miljoen wagens geproduceerd waarvan 5 miljoen personenwagens. Van die 5 miljoen heeft het meer dan 2 miljoen geëxporteerd. Dat betekent dat wij van plan zijn onze inspanningen nog te vergroten en meer en meer te gaan exporteren. In de wedstrijd, die elke dag feller en moeilijker wordt, Is en blijft Renaulit present; dat is onze toekomst. Donderdag a.s., de huwelijksdag van prinses Beatrix, is apotheek „Soest dijk" gesloten, hetgeen inhoudt, dat de apotheek „Soest" geopend is. Het ligt in de bedoeling van B. en W met ingang van een nader te bepalen datum het pontveer over de Eem aan de Grote Melm op te heffen. Dit in verband met het zeer kleine aantal gebruikers van de pont en instand houding niet als een openbaar belang voor de gemeente kan worden gezien. C In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 16 maart zal de raad over een voorstel moeien beslissen om de woning Sterrenbergweg 40. Soester- berg, onbewoonbaar te verklaren. De pathetische vredesvlucht van Abie Nathan heeft - uiteraard - niets uit gehaald. De Israëliër werd in Egypte in de cel gestopt en weer naar zijn land teruggestuurd in zijn witte vliegtuigje zonder dat hij zelfs met Nasser had kunnen spreken. De staat van oorlog tussen de twee landen blijft dus voortduren, zoals met alle moslimburen van de Joodse staat. En in Tel Aviv mag men hopen dat ook het Israëlische geluk voortduurt dat die Arabische buren wel over een heid praten (veel en vaak), maar dat er nooit iets van komt. Want bestond die eenheid wel, dan is het nog de vraag of de Israëliërs er tegen op gewassen zouden zijn. De zaak ligt thans zelfs zo dat de interne eenheid van de stabielste Ara bische staat - Egypte - al niet meer als een paal boven water staat. Een reeks processen tegen leden van de Moslim Broederschap is gevolgd nadat leden van die conservatieve organisatie een revolte zouden hebben overwogen. Of die aantijging helemaal juist is, blijft de vraag. Er is in het algemeen ontevredenheid in Nassers land, waar toe niet weinig bijdraagt dat de eco nomie een behoorlijke inzinking heeft. Mede, maar niet alleen doordat het militaire budget overbelast is door de strijd in Jemen. Boot afgehouden. Onder die omstandigheden heeft Nas ser zijn activiteiten in andere Ara bische landen drastisch ingekrompen. Hij heeft voortdurend Arabische een heid gepropageerd en zichzelf als de leider daarvan naar voren geschoven, wat hem wel veel aanhang bezorgde in menig land, zij het doorgaans niet onder de regeerders. Op dit moment zou een uitbreiding van zijn gezags- gebied, dat nog steeds de Verenigde Arabische Republiek heet. hem dan ook niet welkom zijn; het zou hem Ik heb deze week weer plezier beleefd aan mijn deftige overbuurman. Laat ik eerst vertellen, dat ik altijd plezier beleef aan die goeie man Ik koester me in zijn deftigheid, als hij des avonds in een knots van een wa gen thuiskomt. Ik kijk met welgeval len naar de strijkages, waarmede de huisknecht naar buiten snelt om van zijn hoogmogende meester de tas of pakjes. die dan achter in de wagen liggen, naar binnen te dragen. Ik bewonder de vlotte accurate onfeil bare manier waarop hij de „slee" naar binnen, tot voor de garagedeuren rijdt. Ik heb respekt voor m'n buurman, die een geweldige baan ergens in de stad moet hebben en die zeker niet m'n buurman zou zijn. als er elders 'n hele in plaats van een halve villa te huur of te koop was. Er zijn mensen van wie de deftigheid afstraalt, die deftig, plechtig en uit de hoogte doen tegen alle aardse stervelingen, mensen, die overal boven staan, Misschien kent u dergelijke lieden ook en in elk geval behoort m'n buur man tot dezulken. U snapt dat zo'n deftige buurman geen oog heeft voor het vulgus, voor al het „tuig", waarvan de honden of de katten over het muurtje van de def tige villatuin durven komen. M'n buurman dan. Begin van deze week had ik de glorie van z'n uitrijden niet gezien, daarvoor was de mist te dik Maar, zelf sjou wend op weg naar het station, zag ik hem toch bij de mooie wagen die van de weg afgegleden, aan de kant van een sloot stond. Als een redder in de nood werd ik aan gehouden. „Zou u zo vriendelijk willen zijn even de kraanwagen in de stad te waarschuwen Ik ben door die ver maledijde mist van de weg geraakt". Buren zijn er om elkaar te helpen. Daarom deed ik een poging. Maar de kraanwagen-man had het te druk met andere wagens, die door de mist even eens van het rechte pad waren afge gleden M'n deftige buurman heeft vele uren in de kou gewacht en is daar na halfziek van narigheid in bed ge kropen. Waarmee ik maar zeggen wil, dat zo'n beetje mist de hele mensheid, zelfs deftige brommerige buurmannen met auto's, kan duperen en veranderen. Want gisteren kreeg ik een beminne lijk knikje. KANTMAN. Zoals reeds in ons blad van vrijdag j.1. gemeld, zijn onze drukkerij en kantoor donderdag a.s. de gehele dag gesloten. Advertenties voor ons blad van vrijdag kunnen daarom niet la ter dan morgen (woensdag), 12.30 uur. worden aangenomen. Ook berichten en verslagen moeten morgen uiterlijk 12.30 uur in ons bezit zijn. alleen maar last bezorgen met een nog grotere bevolking. In dit verband kan hij zonder spijt kijken naar Syrië, dat sinds het uit de V.A.R trad. de ene staatsgreep na de andere beleefde Hij schijnt ook angstvallig de boot af te houden van een samengaan met Irak, dat dan wel aangekondigd is, maar nooit verder uitgewerkt. Tenslotte is het daar al evenmin koek en ei men heeft er 'n strijd met de Koerden die niet alleen lastig is. maar de hele natie bedrukt door de kosten en de verliezen. Nieuwe richting. In de Moslim-republieken gaat het dus niet al te best - niet intern en even min op het gebied van de coöperatie. De vorstenrijken daarentegen ontwik kelen nu een nieuwe activiteit - ze concurreren met Nasser in propagan da voor samengaan. Koning Feisal van Saoedi-Arabië en de sjah van Perzië hebben elkaar ge vonden in dit opzicht, maar ook hun streven is verder zonder veel vooruit zichten. wel veel gepraat, maar wei nig daad. Juist dat er zich nu twee - overigens intern niet zeer hechte een heidsfronten tegenover elkaar gaan aftekenen, houdt haast automatisch in dat die eenheid verder is verwij derd dan ooit te voren. Het is wellicht niet ideaal, maar de Israëliërs zullen er niet om rouwen. De burgemeester zal morgen zijn we kelijks spreekuur niet houden van 11 tot 12 uur doch van 9 tot 10 uur. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers gaf zaterdagmiddag voor de bejaarden een ontspanningsmiddag in de zaal van de Emmakerk aan de Regentesse- laan Mevr. Van Ginkel, opende de middag en sprak haar vreugde er over uit, dat de zaal geheel bezet was, wat zij op zaterdagmiddag niet ver wacht had. De toneelvereniging A.M.V.O. uit Am sterdam verleende haar belangeloze medewerking en deed dat op voortref felijke wijze met de opvoering van het blijspel „Pension Drie". Mevr. Van Ginkel dankte het toneel gezelschap voor de aangename middag aan de bejaarden verschaft en hoopte op een spoedig weerzien.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1