Paleis op de Dam LOURDES mrmr De landing op Venns De Nachtwacht lag onder 4n tapijt MOiirFORTAANSE Voetklachten Van Bam's Schoenen Middelpunt der feestelijkheden ter ere van Claus en Beatrix Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid Lenssen+de Wolff wjmj Ook voor Handbalvereniging B.D.C. Ook dames junioren 1 afdelingskampioen S.E.C.-junioren van de eerste plaats verdrongen orthopedist, de heer B. J. Welmers. VAN DAM'S SCHOENEN Gratis advies S.E.C. moest in Veenendaal een punt laten Hees-nieuws S.E.C. zaterdagmiddag Verdiende overwinning D.W.S.V.-B.D.C. 0-3 L Rinus Wortel 2e van Nederland met judo BATENBIRGS Erkende Auto- en SeooterrSJschooB BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Op donderdagmiddag 29 juli in het jaar 1655 was het druk in de Amsterdamse Kalverstraat. Voor de ruim 200.000 Amsterdammers, die de rijkste stad der Zeven Provinciën bewoonden, betekende het een grote dag. Toen werd name lijk het nieuwe, door Jacob van Campen ontworpen raadhuis, in gebruik ge nomen. Alle hoogmogende heren van de Zeven Provinciën, alle leden der rechterlijke macht, de schout en zijn schepenen, kooplieden en kunstenaars waren uitge nodigd om bij de feestelijke plechtigheid aanwezig te zijn. Zij konden een door Pieter Casteleyn geschreven gedicht bewonderen, beginnende met de regel: „Doorluchte Stichteren van 's werelds Achtste Wonder In dit ..achtste wereldwonder", nu het Koninklijk paleis op de Dam. zullen 10 maart Beatrix en Claus te midden van de hoge gasten hun huwelijksfeest vieren. Eerst raadhuis, na 1808 paleis De man die aan dit trotse gebouw het minste plezier heeft beleefd, was Jacob van Campen zelf. Toen het raadhuis in gebruik werd genomen, werd hij niet eens door de vroede vaderen uit genodigd. Hij had het gebouw ontwor pen, de stadsarchitect Daniël Stal- paert, die het ontwerp uitvoerde, ging met de lof strijken. BEDEVAARTEN NAAR Lisieux, Lourdes. en Parijs Inlichtingen bij bureau MONTFORTAANSE BEDEVAARTEN, Berg en Dal, telefoon 08S05-1900 Van Campen was een lastig man, die zich niets van de wensen van de vroedschap aantrok en zijn eigen in zichten verwezenlijkt wilde zien. Stal- paert, de vriendelijke vleier, richtte zich echter naar alle wensen van het stadsbestuur en kreeg bij de bouw hoe langer hoe grotere verantwoordelijk heid toegewezen. Men begon in hem op den duur de ontwerper en bouwer te zien en de stadsarchitect deed al les om die indruk te versterken. Op den duur kwam het tot een breuk tussen hem en van Campen en werd de ij dele Stalpaert voortaan alleen genoemd als ontwerper van het stad huis. Pas in 1705 werd het gebouw voltooid. De stad Amsterdam had er toen in totaal 8 miljoen gulden aan besteed. In de 18e eeuw konden de burgers dit gebouw nog vrij in- en uitlopen en konden zij rustig de statige Burgerzaal binnenwandelen om er de mozaïeken op de marmeren vloer te bewonderen. „Koud hol" In 1808 werd het raadhuis opgeëist door koning Lodewijk Napoleon. Bur gemeester en gemeenteraad moesten verhuizen. De koning gaf opdracht een aantal verbouwingen uit te voeren. Het gebouw ging er door deze drieste in greep niet op vooruit, 's Konings echtgenote Hortense de Beauharnais had het niet op dit paleis begrepen. Ze sprak van een „nat en koud hol". Toen keizer Napoleon de hoofdstad bezocht en een kijkje in het paleis kwam nemen, hielden de vroede va deren hun hart vast. De keizer had namelijk de gewoonte om in het bui tenland fraaie kunstschatten op te sporen en dan opdracht te geven deze naar Parijs te transporteren. En in het Nieuwe aanwinsten. Romans. Carr, Het laatste schaakspel. Christie, Dood van een huistiran. Mons, Dood onder verdachte omstan digheden. Potts, De man die niet sterven wilde. Sandstorm, En de koekoek riep over het waterSi- mak. City; een science-fiction roman. West, De kreet van de Kasuaris. Willock. De grootwild-vangers. Boeken over verschillende onderwerpen en korte verhalen. Alexander, Lugu bere verhalen. Albach, Duizend jaar toneel in Nederland. Albee, Wie is er bang voor Virginia Woolf? Bar- rett. Existentialisme. Bjerr, Oog in oog met het stenen tijdperk. Bren gers, Pijpen en tabak. Collins, Brandt Parijs? 25-8-'44. Cornelis- sen. De taaie rooie rakkers. Cottaar, Finish in Parijs.... Couvée en Pikkemaat, Ons koninkrijk geboren. Van Deinse, Etiquette. Drogat, Hongerlanden. Eppens-Van Veen, Emailleren. Filarski, Bridge bij de tijd. Gelissen, De Griekse keuken. Hana, Friese klokken. Van der Hoeven, Kinderen schrijven de ko ningin Janssen, Speelkaarten. Jong Europa; proza van jonge auters. De Jong. De overval. Van Maar- seveen. Draf- en rensport. Marshall, De nacht voor de langste dag. De mens en zijn geschiedenis. Ouwe hand, Verrassende vakanties. Roux, De Spaanse burgeroorlog. Schalier, Gorilla's zoals zij werkelijk leven. Schreiner, Haken en ogen. Spock, Eten met plezier. Toepoel, Onze honden. Varaday, Gara-Yakaij; het verhaal van een jachtluipaard. Jeugd. Andreus, Op avontuur met meester Pompelmoes. Feder-Tal, Waar bleef de ring. Van der Hulst, Zijn de kraaien nog zwart Laan, Lach jij maar Pinkeltje. Ltndgren, Wij uit Bolderburen. No- wee, Arendsoog en de Mississippi-dui- vels. Papas, De waterdrager Papa- dopolos. Thomas, Er raakt een hond ïoek. De Vries en Reiss, Maartje de Wit. - Maartje en Maartje. paleis hing in die tijd de Nachtwacht. In het diepste geheim werd het schil derij uit zijn lijst gehaaid en in een der vertrekken van 't paleis onder een tapijt gelegd! De opzet lukte. Maar toen gebeurde er iets ongeloof lijks. Men vergat het doek. Lange tijd lag het onder een stoffig tapijt waar honderden voeten over liepen. Toen het doek later werd teruggevonden, hadden stof en vocht het danig ver minkt Hoge gasten Dit paleis dat in 1938 en het afgelopen jaar grondig werd gerestaureerd, heeft reeds vele vorsten en staatslieden in verrukking gebracht. Churchill stond er op het balkon en maakte er zijn onroerende goederen taxaties hypotheken- assurantiën Stëenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 V-teken, het Deense en Zweedse ko ningspaar bewoonden enkele histori sche vertrekken, keizer Haile Selassie van Ethiopië bewonderde de Vier schaar (waar vóór de Franse tijd recht werd gesproken) en koningin Elisabeth van Engeland heeft in 1958 enkele dagen in de Mozeszaar doorge bracht. Maar ook in het verleden hebben vele hooggeplaatste personen het 8e we reldwonder bewonderd. Keizer Wilhelm II was zo verrukt door de verlichting in de Burgerzaal, dat hij uitroep: „So was gibt es selbst in Potsdam nicht!" Maar ook in de tijd, dat het palels nog raadhuis was, zag men een stroom van binnen- en buitenlandse vorsten tussen zijn muren. Prins Willem III was hier in 1683 de gast van de hoofdstedelijke vroedschap. Tsaar Pe ter de Grote liet zich hier door bur gemeester Witsen rondleiden. Stadhou der Willem V was in 1768 het middel punt van een groot galabal, dat ln de Burgerzaal werd gegeven. Plastische eenheid De buitenkant van het paleis doet strak en nuchter aan en contrasteert daardoor met de barokke luister van het inwendige. Bouwmeester van Campen Is er in ge slaagd een waarachtige ruimtecompo sitie te creëren, waarin ruimte, sculp tuur en schildering samensmelten tot een onverbrekelijke plastische eenheid. Een voorname en schonere omgeving had het jonge paar zich nauwelijks kunnen Indenken voor hun bruilofts feest. Dat de Russen ernst met de ruimtevaart en daaronder niet alleen het on derzoek van de maan verstaan, blijkt wel uit de landing van de Venus-3, die in november van het vorig jaar naar de gelijknamige planeet gestuurd werd. Ze bereikte Venus na een afstand van 270 miljoen kilometer te hebben af gelegd. De Venus-3 werd vlak na de Venus-2 gelanceerd, blijkt nu, hoewel de Russen dat maandenlang verzwegen hebben. Ondertussen is de Venus-2 de planeet op korte afstand gepasseerd. Beide ruimteschepen waren onbemand, en hun enige verbinding met onze aarde was de radio, die gegevens over deze geheimzinnige planeet uitzond. De geleerden wachten nu op de „vertaling" van de radioseinen teneinde te kunnen aflezen of het radio-contact lang genoeg gewerkt heeft om ongetwij feld hoogst interessante wetenswaardigheden van Venus op de aarde te ont vangen. Zuster-planeet. Venus wordt vaak de zuster-planeet van de aarde genoemd, want ze heeft de zelfde afmetingen en de zelfde dichtheid van atmosfeer. Ze is de tweede planeet van ons zonnestelsel, gerekend vanaf de zon, terwijl de aarde de derde is. Dat we zo weinig van Venus afweten, komt omdat de atmosfeer 'n ononder broken wolkendek te zien geeft, waar door we niet op de oppervlakte kun nen kijken. Daarom weten we niet in hoeveel dagen Venus om haar as draait, omdat elk herkenningspunt mankeert. Door een telescoop gezien lijkt ze een zeer heldere witte ster, die soms ook met het blote oog te zien is. We noemen haar dan de „mor genster". Er zijn dus vragen genoeg omtrent Venus, maar er zijn toch ook zonder de Venus-3 al verscheidene belangrij ke punten vastgesteld. In tegenstel ling met de meeste andere planeten beschrijft de planeet een bijna cir kelvormige baan om de zon, en blijft op 108 miljoen kilometer van de zon verwijderd. De temperatuur van Ve nus, dat wil zeggen van haar wolken dek, varieert van pl.m. 60 graden aan de verlichte zijde, tot -30 graden aan de donkere kant. Temperaturen waar in een mens kan leven. Spectrocopisch onderzoek. Hoewel we met de spectroscoop slechts in de bovenste lagen van het wolken dek kunnen doordringen, weten we in elk geval daarvan de samenstelling. Er schijnt geen vrije zuurstof in de atmosfeer voor te komen, terwijl kool zuur sterk vertegenwoordigd is. Dat hoeft niet te betekenen dat er geen levenvormen op Venus kunnen zijn, want zelfs op aarde leven de z.g. anaë robe bacteriën volkomen zonder zuur stof. Dat we de samenstelling van zo'n verwijderde atmosfeer als die van Ve nus toch kunnen onderzoeken, danken we aan de spectroscoop. Dit is een in- Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES strument dat het licht van een ster of planeet opvangt, en net als bij de prisma, die het zonlicht in kleurba- nen ontleedt, het opgevangen licht licht analiseert. Maar de spectroscoop geeft meer dan alleen de lichtbanden, want alle elementen waaruit het licht is samengesteld, verraden hun aanwe zigheid in voor ieder element verschil lende lijnen. Ook gassen komen zo aan het licht. Als we dus het licht van een ster of planeet kunnen opvangen, kunnen we ook veel van haar samenstelling te weten komen. Mogelijke storingen. Toen de Venus-3 de bovenste wolken lagen van Venus bereikte, kan alle ra dio-contact verbroken zijn, omdat de atmosfeer de golflengten misschien niet doorlaat. Het is zelfs mogelijk dat een gordel of veld van radio-actieve deeltjes, die zich ver buiten Venus zelf uitstrekken, de uitzendingen al eerder belemmerde^. Bij de lancering van de Venus-1 werd het radio-contact al na enkele dagen verbroken, terwijl de Venus-1 nog heel ver van Venus zelf verwijderd was. Dit hoeft niet direct op een storing in het mechanisme te wijzen, want op haar weg naar de planeet kan ze allerlei vreemde gebieden hebben moe ten passeren, en ook een botsing met een meteoriet moet niet uitgesloten worden geacht. Dit geldt ook voor de korte televisiegolven. want de Venus-1 had televisiecamera's aan boord, die evenmin werkten. De baan. Een schot op Venus is iets anders dan een schot op de maan, dat al moei lijk genoeg is. Men kan namelijk van de aarde af niet direct een raket naar Venus schieten, daarvoor is de graad van afwijking nog veel te groot. Daar om brengt men een vier-trapsraket eerst in een baan om de aarde, om pas daarna, als de meest gunstigste positie ten opzichte van Venus is be reikt, de raket te doen ontbranden, die naar Venus vertrekt. Omdat de afstand naar Venus zo groot is, en de bereikte snelheden voor een ruimtevaartuig nog zo ge ring. duurt het nog 2% maand voor dat Venus bereikt wordt. In het ge val van de Venus-3 is na 1% maand een koerscorrectie aangebracht. Op zo'n reis kan natuurlijk van alles ge beuren. Wanneer de Venus-3 zonder belangrijke moeilijkheden op - zijn plaats van bestemming is gekomen en op de oppervlakte daarvan te plet ter is geslagen, kunnen er veel nieuwe gegevens over Venus zijn verkregen. u r> Ook de darnes jun. I hebben het voor beeld van hun oudere zusters gevolgd en behaalden zaterdagavond het afde lingskampioenschap door een grote overwinning op de dames van de Anke- veense sportvereniging, voerstersschap overgedaan aan Diny werd reeds de bovenste plaats bereikt, doch sinds kort heeft deze haar aan voerderschap overgedaan aan Diny Kok, wegens studieredenen. Deson danks is zij trouw bij de wedstrijden present. De wedstrijd zelf gaf een zeer strijd lustig beeld van beide kanten en al spoedig wist Nel van Leeuwen de score te openen, gevolgd door een prachtig schot van Joke Surstedt waardoor de stand reeds na enige minuten op 2-0 kwam te staan, terwijl Nel Smeeing de stand op 3-0 wist te brengen. Na de rust zette A.S..V een hevig offen sief in. doch doelvrouwe Diny Kok bleek niet te passeren, die dan ook ge durende de wedstrijd enige prachtige uitvallen deed om haar doel schoon te houden. Wederom was het B.D.C. die de doel punten scoorde en wel door Marga Tolboom, Carla v. d. Deijssel en Nel van Leeuwen. De eindstand kwam met 6-0. Door het talrijke B.D.C -publiek, dat voor deze wedstrijd was opgekomen, werden armen vol bloemen aangedragen en de dames met het behaalde kam pioenschap gehuldigd. Ee. leuke sportieve geste was het van de kampioenen om gezamelijk de kleed kamer van de meisjes uit Ankeveen te bezoeken en hen een deel van de bloe menhulde af te staan. Daar ook deze meisjes hun training ontvingen van Otto Buisman, deelde ook deze in de huldiging. Doelgemiddelde van 10 zaalwedstrij den is 61- voor, 6 tegen. Het kampioensteam bestaat uit de dames Diny ICok, keepster en thans aanvoerster Joke Sursterdt, Miesje Hagen, Ineke Epskamp, Nel en Tilly Smeeing, Carla v. d. Deyssel, Nei van Leeuwen, Ada v. d. Berg en Marga Tolboom. A.s. zondag, 13 maart, spelen deze meisjes hun promotiewedstrijden te gen Eendracht uit Vleuten te Amers foort om een plaats in de eerste klas se, en wei om 11.00 en 15.50 uur. Laten we hopen dat ook dit succes zal opleveren. DAMES SENIOREN SPEELDEN PROMOTIEWEDSTRIJD De dames senioren speelden zondag hun eerste promotiewedstrijd tegen 01; ipia te Hilversum Na een goede start wist B.D.C. door Barry van Leeuwen te scoren. 1-0. Deze zelfde speelster doelpuntte daar na nog eens, zodat de rust met 2-0 inging. Na het felle offensief van de eerste helft leek het dat B.D.C. zich veilig voelde doch zij kwamen zeer bedrogen uit, daar Olympia nu het beste deel nam en zelfs drie maal wist te scoren. Eindstand 2-3. Volgende week zal e; door B.D.C. moe ten worden gewonnen, waarna dan een beslissingswedstrijd zal uitmaken wie er gaat promoveren naar de 1ste klas. Verdere uitslagen Dams adsp. B.D.C. 1-Leusden 2-4. Dames adsp. B.D.C. 2Fidelitas 2 5-4. Dames adsp. B.D.C 3E.MM. 3 12-3 Dames adsp. B D.C. 1Leusden 2-4. Heren asp. B.D.C.Leusden 6-6. Heren jun. BD.C.SVV 4 4-10. Darnes jun. B.D.C. 2Leusden 1-6. 'vl Vraag proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF ALEX VAN KEULEN N.V. Amsterdamseweg 29 - Amersfoort Telef. 03490-14243 IEDERE ZATERDAG SIMCA-SHOW De SEC. A-junioren zijn de leiding van hun afdeling kwijtgeraakt door de geflatteerde 5-1 nederlaag tegen Huizen A. De thuisclub had veel geluk, S.E.C. had vaak pech. De wedstrijd begon tien minuten te laat doordat de scheidsrechter niet was komen opdagen en een lid van Huizen de wedstrijd floot. De rechts binnen van Huizen A, een eerste elf talspeler, v as de ster van het veld. Hij trok steeds de hele S.E.C.-ach terhoede uit elkaar. Na vier minuten maakte Van de Hoed hands en dat betekende een strafschop, die door de linkshalf werd benut (1-0). In de achtste minuut kwam er een goed opgezette Huizen aanval. De Zaterdag 2 april, tot 12 uur. houdt de 'itttng bij op gebied van SCHOENEN STEUN ZOl EN BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - TelefooD 3473 rechtbinnen passerde Bosman door de bal met de hand te spelen. De scheids rechter had dit niet gezien en liet doorspelen, waardoor het 2-0 werd. Na 20 minuten gaf de rechtsbuiten een voorzet, die door de linksbinnen werd benut. Onhoudbaar voor Kamphorst verdween de bal voor de derde keer in het doel (3-0). Na 25 minuten begon de S.E.C -ploeg veel beter te spelen, maar dit leverde voorlopig nog geen doelpunten op. Enkele goede schoten gingen net naast of over. Van Boeijen had pech. toen hij tegen de lat schoot. In de 38ste minuut was het dan toch raak, toen Van Boeijen midvoor De Jong de bal toespeelde, die niet aarzelde en doel puntte (3-1). Na 40 minuten kreeg invaller Nijhuis een goede kans) maar hij schoot naast. In de tweede helft speelde SEC. veel beter dan ln de eerste helft. In de 14de minuut schoot Van Boeijen tegen de lat en de aanstormende Nijhuis schoot de terugspringende bal in. De scheidsrechter keurde het doelpunt aanvankelijk goed, maar de grens rechter wist hem van buitenspel te overtuigen en zodoende bleef het 3-1. De meer dan 500 toeschouwers waren het met deze beslissing niet eens. Daarna ging het steeds harder toe, waardoor het spel door talrijke bles sures onderbroken moest worden. Na 20 minuten moest de linksbinnen van Huizen het veld ruimen. Vijf minuten later maakte de rechtsbinnen er 4-1 van. Na 28 minuten schoot Luytelaar net over. De gastheren hadden twee mi nuten later meer succes, toen de rechtsbinnen er 5-1 van maakte. Hier na gingen veel schoten van de S.E.C.- voorhoed net over en naast. Vijf minuten voor tijd moest Huizinga nog op de doellijn redding brengen om een doelpunt te voorkomen. In de 43ste minuut moest Huizinga door een knieblessure uitvallen. Door deze nederlaag staat S.E.C. thans op de tweede plaats met één punt achter stand op Huizen. SEC. ging niet zo heel gerust naar Veenendaal en die ongerustheid is niet ongegrond gebleken. Tot 7 minuten voor het einde keek S.E.C. nog tegen een 1-0 achterstand aan. De Veenendalers begonnen met een overrompelend offensief, dat S.E.C. in de verdediging drong en reeds na 3 minuten moest de paal redding bren gen. Het was echter uitstel van exe cutie, want na ongeveer 15 min. loste Derksen van Veenendaal op 20 meter afstand een keihard schot, dat keeper Van Hattum nog wel keerde, maar vla de lat en zijn rug verdween de bal in het doel (1-0). S.E.C. werkte zich los. doch de voor hoede faalde volkomen. Er werd veel te weinig geschoten. De ruststrand kwam met 1-0. Na de thee een verdedigend Veenendaal, dat kennelijk deze voorsprong wilde be houden. Hierdoor kwam S.E.C meer in de aanval, maar wist het doel niet te vinden en het zag er naar uit, dat de stand ongewijzigd zou blijven. S.E.C. bleef aandringen en had 7 min voor het einde toch succes, toen links buiten Van Berkel hoog voorzette en de rechtsbuiten Hanasbei, die overi gens de gehele wedstrijd faalde, met een prachtig doelpunt de stand toch op gelijke voet bracht. 1-1. Hiermede kwam ook het einde. Uit blinker bij S.E.C. was halfspeler Van Breukelen. De overige uitslagen in deze afdeling waren Donar-Holland 2-1. V.V.O G.-Zeist 0-4. Firtitudo-Vriendenschaar 0-0. C D N.-Baarn 0-3. Saestum- V.V.IJ. 2-1. Het was weer een geluk voor SE C. dat Holland verloor, maar Saestum maakte geen fout en won, zodat het in de kopgroep geweldig dringen is. De stand is als volgt: S.E.C. Saestum Zeist Holland Baarn V.V.O G. 12-16 12-16 11-14 11-13 12-13 12-12 Vriendens. Don ar Firtitudo V.V.IJ. Veenendaal C.O.N. 10-11 12-11 11-10 12-9 12-9 11-4 overwinning betekende voor de Soes- ters. Aangezien belde concurrenten P VC. en E M M. ook de volle buit binnen haalden, bleef de situatie ln de kop groep onveranderd. S.E.C. 1-DOLDERSE BOYS Tegen de verwachting in was het geen hoogstaande wedstrijd, integendeel. De wedstrijd had een rommelig karakter. Wellicht kwam dit doordat reeds na een kwartier de linksbinnen van de bezoekers uit moest vallen wegens een overigens correcte slyding van spil Sengérs Dr Stroband moest er aan te pas ko men en daar de dokter een vermoede lijke beenbreuk constateerde, was over brenging naar het ziekenhuis noodza kelijk. Dolderse Boys wilde de wedstrijd sta ken, maar er werd verder gespeeld. Ook Baptist van S.E.C. moest het veld wegens SDierkramp verlaten, terwijl Dolderse Boys later met 9 man verder speelde, daar nog een speler het veld verliet. Met deze verwikkelingen kwam de rust met blanke stand. Hoewel de bezoekers met 9 man speel den, gaven zij behoorlijk partij en wisten zelfs de leiding te nemen. 0-1. S.E.C. gaf zich echter niet gewonnen en zette diverse aanvallen op, maar het leek of alle spelers het ongeval nog in de benen hadden, want het bleef onsamenhangend voetbal. Toch zou S E C. gelijk maken en wel in de 36e minuut door Stalenhoef. Met deze stand kwam het einde en het is maar het beste deze wedstrijd snel te ver geten. DOLDERSE BOYS 3-S.E.C. 2 3-9 Zaterdagmiddag deed S.E.C.-zaterdag 2 het beter dan het eerste elftal en won met royale cijfers (3-9) in Den Dolder. De gastheren startten overrompelend en stonden reeds na 7 minuten met 2-0 voor. doch even later schoot Sta lenhoef SE C. naar 2-1. S E C. vond zich zelf, ging steeds beter spelen en gestadig werd de achterstand in een voorsprong tot 5-3 omgebogen o a. door Van Loon en R. Stalenhoef. Met deze stand kwam de rust. Na de thee direct meer aanvallen van S.E.C. en gaf R. Dobben al snoe- dig de Dolderse keeper het nakijken (6-3), terwijl Van Delden de stand op 7-3 bracht. Tot overmaat van ramp maakten de gastheren nog een goal m eigen doel, 8-3. Dat L. Tolboom de eindstand op 9-3 bracht speelde geen rol meer. In ieder geval van S.E.C.-zijde een prima wedstrijd, die het beste doet verwachten voor de wedstrijd op a.s. zaterdag tegen Posthoorn. B.D.C. trok zondag met een gewijzigde ploeg naar Utrecht. Rechtsbinnen Beijer werd namelijk vervangen door B. Wigtman. die nu als rechtsbuiten was opgesteld, terwijl Westerveld nu de rechtsbinnenplaats bezette. In de eerste helft speelde B.D.C. weer goed voetbal, doch in de tweede helft werd het spel minder. D.W.S.V. beschikt echter niet meer over de ploeg die zij in de eerste com petitie wedstrijd had. Er werd aan de Utrechtse zijde slecht gespeeld en bovendien vaak onsportief. De blauw-witten gingen direct fel van start, doch in het eerste kwartier bood D.W.S.V. nog wel goede tegenstand. Na 25 minuten moesten de Utrechters toch zwichten voor de blauw-witten toen Dorrestein goed voorschoot en Wigtman onhoudbaar inkopte BD.C bleef aandringen, maar voorlopig werd er niet meer gescoord. Tot de rust bleef de 0-1 voorsprong gehandhaafd. In de tweede helft zag men hetzelfde spelbeeld, een technisch beter B.D.C. en een fel strijdend D.W.S.V. Goede schoten van de B.D.C.-voorwaartsen wisselden elkaar af. terwijl de achter hoede een zekere indruk achterliet. In de 25e minuut vergrootte Marcel van de Lugt de B.D.C.-voorsprong toen hij uit een pass van Brouwer van grote afstrand keihard via de paal scoorde. Tien minuten later bra1* Dor restein goed door en leek te gaan scoren, doch rechtsback Benschop zag zich genoodzaakt aan de noodrem te trekken. Dit gebeurde binnen de beruchte lij nen en de scheidsrechter kende B.D.C. een strafschop toe. Deze wërd door Van de Lugt beheerst in de hoek ge plaatst (0-3). Deze 0-3 stand bleek later ook de eindstand te zijn, wat een verdiende TERSCHUURSE BOYS-HEES 8-2 Een zware nederlaag dus. Hees keek reeds binnen 3 min. tegen een 1-0 achterstand aan, toen keeper Altena de bal los liet. Hees liet zich niet ontmoedigen en viel energiek aan. maar een doelpunt kwam aan de andere kant, toen de linksbinnen van de thuisclub een prachtig doelpunt scoorde. Toch wist Hees de achterstand te ver kleinen door midvoor Bosman. 2-1 dus, doch toen blunderde de Heesverdedi ging enige malen en de rust kwam met 4-1. Na rust wisten de Terschuure Boys de stand nog op te voeren tot 8-2. H. de Bree wist nog een tweede doel punt voor Hees te maken. Een grote, maar wel geflatteerde overwinning voor de thuisclub. HEES 2-O.S.O. 2 7-2 De reserves van Hees stuurden concur rent O S.O. met een flinke nederlaag naar huis en staan nu flink aan de leiding. Een grote overwinnnig voor de thuisclub 7-2 (ruststand 5-1). Toch moet vermeld worden, dat O S.O. de stand een heel wat beter aanzien had kunnen geven als keeper Tempelaar niet in zo'n uitstekende vorm was geweest. HEES 3-D.O.S.C. 4 0-0 We zouden deze wedstrijd de ontmoe ting van de gemiste kansen kunnen noemen. Vooral aan Hees zijde werden ettelijke kansen gemist. Hees had minstens met 3 of 4 doelpunten ver schil moeten winnen, maar de voor hoede weigerde van de kansen ge bruik te maken. In de prachtige nieuwe sporthal te Enschede werden de kampioenschap pen van Nederland kyu graden gehou den. Distriktskampioen R Wortel kwam daar zeer goed voor de dag. De eerste partij tegen H v. d. Woord uit Rotter dam won hij met waza-ari (half punt) door een de-ashi-barri (voetveeg) te maken en de tweede partij tegen L. Popping uit Assen door voordeeltech niek met een schouüerworp. In de finale heeft hij de volle 15 minu ten geprobeerd de geroutineerde J. Ronden uit Heerlen te verslaan, het geen niet gelukte. Rinus verloor op beslissing. Een mooi resultaat voor onze 18-jarige Soester. 69 £2 GedipL A.BAN.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) bgg 03493-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN: Peter Harald. zoon van H A. M. Römer en M. J. Breij er. Dor- resteinweg 56a. Mathijs, zoon van A. W. de Bree en B. van Seventer, Van Weedestraat 52. Hermanus Johan- nes Gijsbertus, zoon van W. M. Suk kel en H. J. M. van de Geyn, Prof. Lorentzlaan 147, Soesterberg. Hed- wig, dochter van M Siewertsen en A. A. Heeren, Chr. Huygenslaan 84, Soesterberg Harald Edwin, zoon van F. A. Schuurmans en A. Clarck, Van Goyenlaan 38. Roelof Geert, zoon van S. Streekstra en J. M. F M.. Boon. Colenso 112. Petronella. doch ter van P. L. Beuzenberg en H. van Dijk, Chr. Huygenslaan 147, Soester berg. Tian Antonius Egbertus. zoon van J. J. Nesselaar, wonende te Zeist en van G. J. C. M. Vonk, Lange Brinkweg 21, Soest. Wilhelmina Elisabeth Hendrika, dochter van G. H. Berg en T. Rook, Chr. Huygenslaan 94, Soesterberg. Esmée. dochter van D. J. C. van der Veer en R. Post, Ju- lianalaan 30. ONDERTROUWD: Frederik Verwoerd, Ringweg 10 en Dirkje Jacoba van Kleef, Bekensteinselaan 14, Amers foort. Cornelis Gerardus Wilden burg. Eigendomweg 41 en Jacoba Ma ria Petronella Geertruida Bunnik, Ei kenlaan 2. Jan van Buuren, Laan straat 20 en Engelina Martina Maria Beijer, Beetzlaan 121. Piet Beste broer, Waddenzeestraat 164, Den Hel der en Cornelia Spronk. Rademaker- straat 23. Frans Theodoor van Lim burg Brouwer, Van Lenneplaan 8 en Ragnhild Elisabeth Niemeyer, Hammer Steindam 115, Hamburg (Dl.). GEHUWD: Frank Mathijsen, Amers- foortsestraat77B en Johanna Hendri ka Christine van Rijswijk. Rademaker- straat 26. Hendrik Maarten ter Meu- len, Ferd. Huycklaan 37, Baarn en Adriana Maria Dirksen, Julianalaan 67. Gijsbertus Kuijt. Koninginnelaan 37 en Adriana Busch. Klaarwaterweg 79. Nicolaas Hendrik van de Wak ker, Vreelaan 29B. Amersfoort en Aleida Albertha Johanna van Horns- veld, Nieuwstraat 61. OVERLEDEN: Elisabeth Maria van Looij, 82 jaar, gehuwd met F. A. Lu cas, Nieuwerhoekplein 10. Steven Johan Joustra, 2 jaar, zoon van J. S. Joustra en A. N. H. Rozeboom, St Theresiastraat 17. Martha van der Leij. 65 jaar, ongehuwd. Nieuweweg 104. Willem Johannes Muller. 86 jaar, weduwnaar van E. M. Meijer, Bosstraat 2. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) V

Soester Courant | 1966 | | pagina 3