Soest toen - Soest nu Inbreker bekent inbraak in Soest Koninklijk bruidspaar verlaat het stadhuis Agressie door de welvaart liet oog gericht op India Vrijdag 11 maart 1965 45e jaargang no. 20 Vereniging van modelvliegers Uitgave Drukkerij Smit - Suest Bureau voor redaetie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Tempo wil eigen clubgebouw bouwen Ned. Reisvereniging Gevonden voorwerpen Soester Boeren Dansgroep Verbetering van de waterhuishouding Het huwelijk van prinses Beatrix plaatste, door pers en televisie. Ne derland deze week ln het middel punt der publieke belangstelling over vrijwel de gehele wereld. In vele lan den 2al men de plaatjes van het pitto reske Amsterdam aanschouwen, de ro mantisch aandoende bruidsstoet voor bij zien gaan. Dit voor Nederland zo belangrijke moment betekent dan ook een sterke propaganda voor een toeristische reis naar ons land, waar men hier in dit en volgende jaren zeker de vruchten van zal plukken. Nederland staat in het buitenland be kend als een rijk land. Dat was voor de oorlog al zo, die naam heeft het ook nu nog En als wij Nederlanders in de zuidelijker gelegen landen van Europa reizen, dan moeten wij zelf ook erkennen dat we het goed hebben in Nederland, dat onze huizen beter en mooier zijn dan daar, onze wegen goed, onze scholen, onze kleding, ons eten. over het algemeen beter verzorgd lijkt dan in die landen. Ja, wij klagen graag en veel Wij kan keren toch dat onze overheid niet voldoende aan dit en aan dat doet, dat ons verkeer vast loopt, de wo ningnood nog groot is en in allerlei sectoren van het maatschappelijk le ven koestert men reeds jarenlang wensen, die men maar niet in vervul ling ziet gaan. Maar hoe luxueus leven wij ook! Voor een gezin van vier personen achten wij een flat van vier kamers beslist het minimum, mét douche, hal en balkon en wat bergruimte. In te genstelling tot een vijftig jaar ge leden bouwen wij scholen als palei zen; wij leggen dure kunstwerken aan om de wegen veiliger berijdbaar te maken, wij perfectioneren op aller lei gebied; dat alles omdat de eisen hoger zijn en de snel groeiende bevol king het land voor kostbare proble men stelt. Terwijl wij klagen over de hoge belas tingen en de overheid beschuldigen de uitgaven maar steeds hoger op te drijven, klagen wij toch óók dat die zelfde overheid te krenterig is voor dit en daaraan niets doet en dat op de lange baan schuift. Wij hebben het eigenlijk meer in ons om tégen Iets te ageren dan om te waarderen wat geschiedt. Men weet het altijd beter, meestal omdat men het eigen belang verdedigt en niet veel verder kan en wil zien dan dat. Het is opmerkelijk en psychologisch misschien ook wel verklaarbaar, dat hoe beter het ons gaat, hoe méér er tegen het bestaande en de gang van zaken geageerd wordt, op ook steeds agressiever wijze. Het leven gaat velen te gemakkelijk, aan te vele wensen kan worden vol daan en daardoor wordt het leven te emotieloos. En aan emoties schijnt de mens, vooral wanneer hij jong en in de kracht van zijn jaren is. evengoed behoefte te hebben als aan eten en drinken. En niets wekt meer ontevre denheid op dan materiële welvaart, omdat men door die welvaart leeg wordt ten aanzien van zijn strevingen. Die onbewust gevoelde innerlijke leeg te zou men toch wel willen vullen. En dan komt eerst het buitenissig doen en als dit alweer gewoon wordt en overigens weinig effect sorteert, worden de uitingen langzamerhand wat agressiever. Dan grijpt men aan wat mogelijk is om er zich tegen te kunnen uiten, want dat wekt spannin gen, die men nodig heeft. Men ageert tegen een Duitser als echtgenoot voor onze kroonprinses, men keert zich tegen het koningshuis en propageert een republiek, men tart met „happenings" en dergelijke de politie, men verheft het laag-bij-de- grondse tot kunst, men stelt het eigen ik hoger dan dat van ieder ander en zeker dan al het gemeenschappelijke. En men noemt dat alles progressief en eerlijk en welbewust en het wordt haast „bon ton" om er achter aan te De afdeling Amersfoort-Soest van de Vereniging van modelvliegers hield haar jaarvergadering. Uit het uitge brachte verslag blijkt dat het afgelo pen jaar voor de modelvliegtuigsport over het algemeen een goed jaar is geweest. Hoewel er dit jaar weinig topprestaties door de leden zijn gele verd, is de aktiviteit van de leden ver boven het landsgemiddelde ge weest, hetgeen getuigt van een gezond verenigingsleven. Gememoreerd kun nen worden het nationaal kampioen schap Al-zweef, behaalt door W. R. den Hollander en de benoeming van voorzitter Abbring tot vice-voorzitter van de afdeling modelvliegtuigsport van de Koninklijke Nederlandse ver eniging voor Luchtvaart. De heer Abbring is eveneens als coach van de nationale ploeg uitge zonden naar de wereldkampioenschap pen in Finland, waar de Nederlanders goede resultaten hebben geboekt. En kele leden namen het afgelopen jaar deel aan internationale wedstrijden. De aftredende bestuursleden J. Stos en M. Esveld werden vervangen door H. H Willers Holman en A. T. Smits. Het aantal leden bleef constant, na melijk 22. Er werd besloten voor het jaarlijkse luchtvaartkamp twee (wis sel) bekers beschikbaar te stellen. Het aanstaande wedstrijdseizoen is zeer druk bezet, zowel internationaal als nationaal. Ook zullen nationale ploegen worden uitgezonden naar de Saar, waartoe enkele leden van de vereniging aan de selecties zullen deelnemen. SOESTER OURANT Abonn, p. kwart, f 2.75 - per post f 3.25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Wij hebben gegeven, gul gegeven. De nuchtere Nederlander, die zo moei lijk ergens warm voor te krijgen is, heeft zich ingezet voor India. De televisiebeelden die wij te zien hebben gekregen, hebben er zeker toe bijgedragen ons in te doen zien, hoe hoog de nood daar gestegen was en hoe vele duizenden en duizenden men sen van een hongerdood moesten wor den gered. India ging vóór alles, andere akties die werden gevoerd zijn tijdelijk naar de achtergrond gedrongen en wij zijn er van overtuigd dat de inkomsten voor die akties beduidend lager zijn dan dat het geval zou zijn indien er geen aktie voor hongerend India was geweest. Ruim 23,5 miljoen gulden is gegeven. In vele gevallen, gingen deze giften, met opoffering gepaard. Vele kinderen kwamen hun zuinig bij elkaar gespaar de centjes brengen. En nu.... mevrouw Ghandl beweert tot onze bevreemding, dat er hele maal geen hongersnood in dat India heerst en dat wanneer dit werkelijk zou gebeuren India best in staat zou zijn zichzelf te bedruipen. Zij schuift deze hele aktie naar een politiek niveau. En nu heeft Ir van Ettinger. die op verzoek van het Mi nisterie van Buitenlandhe Zaken een reis van vijf weken door India heeft gemaakt, gezegd, dat het veel min der een kwestie van een ongeorgani seerd distributie-apparaat is. In India tiert de zwarte handel welig. Wat heeft het voor nut voedsel naar India te sturen, wanneer dat in han den van zwarte handelaren komt en het niet de arme bevolking, die dit voedsel het meest nodig heeft, bereikt. Ik ben werkelijk een beetje geschrok ken van deze berichten. Wat ik nu bovenal zo jammer vind, dat het in de toekomst, met dit voor ogen. nog moeilijker zal zijn een Hol lander warm te krijgen voor de een of andere hulp-aktie En hoe zal de jeugd reageren op de tegenstrijdige berichten van wel hon ger. geen honger? Ziet mevrouw Ghandi het verkeerd? Heeft de hongeroproep om hulp aan het buitenland inderdaad een interne politieke achtergrond? Zouden dan alle instanties die zich voor de nood in India hebben ingezet, het verkeerd inzien? Voorlopig zullen we dit maar niet aan nemen. KANTMAN. len de plannen nader worden toege licht door ir. H. Bijker. ingenieur bij Provinciale Waterstaat van Utrecht en de heer A H. Veldhorst, hoofd van het ambtsgebied Amersfoort van de Woensdagavond is in de trein Gronin- gen-Uithuizermeeden een man gear resteerd die ervan wordt verdacht in de afgelopen maanden een serie inbra ken te hebben gepleegd. Na zijn arrestatie volgde een stroom van bekentenissen en de politie is er nu al zeker van dat de arrestant, de 44-jarige H. R meer dan dertig kra ken gezet heeft in verschillende plaat sen in Nederland. Ook Soest heeft de „zware jongen" aangedaan. In de nacht van 27 op 28 augustus van het vorig jaar drong hij het woon huis (annex slijterij) van de familie Van der Linden binnen. Daar eigende hij zich een aantal spaarpotjes toe. De buit van de inbraak was ongeveer 2000,—. Ook Tempo wenst een clubgebouw. Dit kwam tot uiting op de dezer dagen gehouden jaarvergadering en men zou dit met eigen krachten willen bouwen in het industriecentrum, omdat daar het parcours van de vereniging is ge legen. De vraag is alleen waar. maar daar voor heeft men reeds contact opgeno men met de directeur van de sport stichting Het zou een gebouw moeten worden van 15 bij 20 meter, waarin opgenomen een zaaltje voor indoor- training voor de renners en het hou den van vergaderingen, 'n kamer voor bestuur en jury en een flinke kleed gelegenheid De voorzitter deelde verder mede dat op 30 april a s. een ronde door Soest zal worden gehouden en men wil trachten dit jaarlijks te doen op de verjaardag van de Koningin De jaarlijkse Soester wielervierdaagse zal worden gehouden op 6, 7, 8 en 9 juni. Voor het houden van de Baarnse wie lervierdaagse werd vorig jaar door het Baarnse gemeentebestuur geen toe stemming verleend, doch men heeft het plan hierover nog eens contact' met de gemeente Baarn op te nemen. Tempo telt thans 70 leden en 150 do nateurs en hoewel de financiën er in 1965 niet slecht voor stonden, verzoekt de penningmeester de leden toch wat meer kolommen op pool-formulieren in te vullen. Verder zal getracht worden het club blad meer malen te laten verschijnen. Volgens het bestuur zijn de prestaties der leden vorig jaar zeer goed ge weest. Cees van Proosdij blonk daar bij uit en hij ontving daarvoor de De Soester recherche zal de inbreker heden in Assen horen. Heden zal R. worden voorgeleid bij de officier van justitie te Assen. Tot zolang was hij in handen van de Rijkspolitiemannen in Beilen (Dr. prestatiebeker 1965. Gerrit Ruttenberg was weer de beste Tempo-crosser. Gert de Weerd de beste sprinter en Cees van Proosdij staat nummer 1 op de lange afstand in de strijd om het club kampioenschap. Het hoogtepunt in 1965 was wel de organisatie van de nationale cycle- cross in de Soester duinen. De heer Lamens werd als voorzitter herkozen terwijl de heer E. Jongkind in het bestuur werd opgenomen. o O Maandag, 14 maart as. besluit de afd. Soest van de Ned. Reisvereniging het winterseizoen met een dia-avond in de zaal van hotel ..De Gouden Ploeg". Dan zal de heer J K. Chr Postema. arts te Baarn. zijn kleurendia-show presenteren met als titel ..Omzwer vingen door ons Gooi en Eemland". Genoten zal kunnen worden van al het schoons en merkwaardigs wat de landstreek, waarin wij wonen en le ven, te bieden heeft. Het Gooi en Eemland tussen Vecht. IJselmeer. Eem en de lijn Amersfoort wordt bezien in het kleurrijke licht van de lente, zomer, herfst en win ter. Vele plekjes zult u herkennen en de schoonheid van onze streek opnieuw beleven. Voorts opnamen van een fol kloristische optocht in fijne kleuren van Nijkerk's 550-jarig bestaan in 1963, terwijl een reeks schemer- en nachtopnamen het romantische slot vormen van deze interessante en boel ende dia-show. Een en ander met pas sende muzikale omlijsting. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een zwarte lederen hand schoen. zwarte dames handschoen. 3 lipssleutels aan ring, bruin lederen portemonnaie inhoudende 29,au- tostep. witte kinderschoen, heren polshorloge M 42761, heren polshorloge merk Remova, verzekeringsplaatje M G J. 009, 2 sleutels, een laken, tasje met inhoud, vulpen Pelikan, eternit plaat 75 x 75 cm, een gympakje blauw wit. damesrijwiel Locomotief, witte wollen shawl, geblokte hoofddoek. Aankomen vliegen een witte koerdulf. lopen, het goed te praten, te bewonde ren en mee te doen. Dat dit alles voortvloeit uit innerlijke leegte en daaruit ontstane ontevre denheid, wil men liever niet erken nen. want dan is men niet „progres sief". Dat waarop generaties lang is gebouwd, zou men het liefst eens on dersteboven gooien, alleen om de spanning, de emotie en om dan zelf weer aan iets te kunnen bouwen, want daar heeft de mens tóch behoefte aan. De Soester Boeren Dansgroep hield in restaurant „De Korte Duinen" haar achtste jaarvergadering. Nadat voorzitter W. G Hilhorst de op twee na voltallig aanwezige dansgroep hartelijk welkom heette, belichtte hij enige aspecten van de groep op fol kloristisch terrein. Na het lezen der notulen van de voor laatste vergadering bracht de secre taris, de heer J G. Hilhorst in een uitvoerig jaarverslag de activiteiten van de groep in herinnering. De dansgroep heeft een zeer bevrede- gend jaar achter de rug. De groep werkte mee aan het feest programma op de Bevrijdingsdag met de vier eigen tentwagens. Vervolgens is er opgetreden in de aula van de Rijks-Universiteit te Utrecht, rlsmede te Arnhem, en in het plaatselijk open luchttheater ter gelegenheid van een jamborette. Tevens is enkele malen opgetreden voor bejaarden en chro nische zieken. De groep is hard bezig haar costuum- probleem op te lossen door onder delen der costuums nieuw te laten maken. Hiervoor is het bestuur naar het Klederdrachtenmuseum te Arn hem geweest om. in overleg met de klederdrachtdeskundige. de heer J Duyvetter, en met behulp van zeer oude meegebrachte foto'r het Soester costuum van begin 1800 in zijn juiste vormen terug te vinden Er zijn momenteel voor de heren 12 nieuwe bombasijnen vesten bij de 83- jarige oude Soester kleermaker Th. van Hees in de maak. De reeds aange schafte zilveren befknopen zullen ver moedelijk een goudbad ondergaan. Ook denkt het bestuur over te gaan tot het laten maken van enige oor ijzers. De dansgroep heeft inmiddels zelf een aanzienlijk aantal kledingstukken ver worven, waarbij enige zeldzame stuk ken te bewonderen zijn. Ook op het gebied van de muzikale begeleiding poogt men naast de trek- harmonica een paar enthousiaste vio listen aan te trekken, om hiermede het dansprogramma wat speelser te kunnen brengen. Het stallingsprobleem voor de 4-tent- wagens blijft altijd nog een groot zor genkind voor de groep. Was er tot voor kort enige hoop deze wagens on der te kunen brengen in een te stichten Oudheidkamer in het gebouw ..De 3 ringen", thans moet. nu het gebouw in andere handen is overge gaan, door het bestuur naar een an dere plaats worden uitgezien. In het ongunstige geval zouden deze wagentjes, die met veel moeite en giften van de Coöp. Raiffeisenbank en de Coöp. Landbouwver. door de groep zijn aangeschaft, weer moeten worden verkocht. Nadat de laatste punten van de agen da waren afgewerkt, werd deze inte ressante vergadering gesloten en de rest van de avond op een gezellige wijze doorgebracht. c1 De wateroverlast in de gebieden van de waterschappen Isselt-Mit- elwijk en de langeindsche maten is de laatste tijd dusdanig toegenomen, dat ver- Ned. Heide Mij beteringen hoog nodig zijn De cul tuur-technische dienst heeft zich daarom, ondanks het feit. dat het tracé van de nieuwe rijksweg nog niet bekend is, in principe bereid verklaard een afdoende verbetering van de wa terhuishouding te subsidiëren, mits alles in snel tempo wordt verwezen lijkt. De besturen van genoemde water schappen zullen daarom in 'n vergade ring van stemgerechtigde Ingelanden 't voorstel doen te besluiten tot het doen opmaken van een plan tot verbete ring van de waterhuishouding in het gebied van de waterschappen. Hieraan zijn vanzelfsprekend financiële conse quenties verbonden. Woensdag 16 maart as., des avonds 8 uur, in hotel De Gouden Ploeg, zul- Splitsing Kerkstraat-Birkstraat-Soesterbergsestraat 1921 Splitsing Kerkstraat-Birkstraat-Soesterbergsestraat 1966

Soester Courant | 1966 | | pagina 1