VIJFTIG JAAR BMW 1 denk zelfstandig lééf zelfstandig stem zelfstandig: - Huwelij ksdatum kan fiscaal belangrijk zijn VAN BUREN I/mi fickJjjtdèÜ ZOMERCOLLECTIE Loon van cle angst in Wenen D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM F0T0-0PTIEK VAN ESSEN Pele psychose Autorijschool vrouwelijke hulp (geh. of ougeh.) Uw REC0E3DER staat klaar hij „DE GOUDEN SNAAR" MANTELS COSTLIMS JAPONNEN DEUX PÏECES BONNETERIE Klaar terwijl u waeht BEVEROL SMEERSTATION Show and beat group „The Miseries" Is geld het belangrijkste in uw leven Lees dan niet verder B.D.C.-nieuws Geen gemeentelijke garantie voor coneours hippique Internationale show bij Boltini I Het huwelijk van prinses Beatrix leert ons dat het pad naar de getrouwde staat ook voor vorstenkinderen bepaald niet effen is. Zelfs na hun trouwdag kunnen er nog altijd wel pijnlijke momenten komen, al hopen wij dat onze kroonprinses daarvoor gespaard blijft, zoals wij dit alle getrouwde paartjes toewensen. Hetaan tal financiële perikelen voor en na de bruidstaart is legio. Bij ons en zelfs bij de financiering van een vorstelijk huwelijk. Denken wij maar eens aan de zorgen van de gemeente Amsterdam. Mogen stad en land zich na de trouwdag van hun vorstenkind zich al eens figuurlijk aar het hoofd grijpen over de kosten van het festijn, hoeveel temeer geldt dit voor de meeste bruisparen zelf en niet minder voor hun ouders. Geen officiële aftrekpost meer. Hoewel minister Vondeling dit ook be kend zal zijn, heeft hij helaas in zijn nieuwe wet op de inkomstenbelasting geen paadjes geëffend voor aftrek posten voor de inkomstenbelasting. Hij is blijkbaar van mening dat door de kosten het bruispaar zich te meer rekenschap zal geven van de belang rijke stap die wordt gezet en dat de meeste ouders met het huwelijk hun kinderen definitief ook op het pad van de financiële zelfstandigheid zet ten en daarom de sluitpost van de kindertijd van zoon of dochter nog (graag) zullen betalen. Hoe het zij, de kosten van receptie, vervoer, verhuizing, inrichting van de woning, kunnen nergens in minder- rig worden gebracht. Ook de kosten ten gemeentehuize zijn niet aftrek baar. Wel is er een kans dat de bij dragen voor kerkelijke inzegening wor den afgetrokken. Hij of zij die ze betaalt, kan immers na 1 januari 1965 tot 10 van zijn inkomen aftrekken voor kerkelijke giften e.d„ nadat dit Inkomen is verminderd met persoon lijke verplichtingen en voor zover die giften 1 van dat inkomen te bo ven gaan. JUWELIER - HORLOGER »an Weedeslraat 40 Soest tel.4361 Opleiding: voor luxe auto-, vracht auto- en Autobusrijbewijs. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Wie van deze aftrek wil profiteren moet van de afdracht aan de kerk een schriftelijk bewijs kunnen tonen. Een flinke gift in contanten in een collectezak is in dit verband niet be wijsbaar. Voor aftrek moet er dus een andere weg worden gezocht, bijvoor beeld een gift per giro. De eerste schrede. Intussen is dit nog maar een begin van de fiscale huwelijkspuzzel. Spoe dig na het huwelijk komen er meer. De eenheid van man'en vrouw wordt in ons land zelfs tot in het inkomen doorgetrokken. Na het huwelijk wor den de inkomens van man en vrouw samengevoegd tot een gezinsinkomen. Dit geldt zelfs als de gehuwde vrouw haar eigen inkomsten houdt. Wel wordt er een afzonderlijke be lastingrekening voor de vrouw opge maakt over de tijd dat zij nog niet gehuwd was. Dit kan nog een voor delige financiële na-mijmering wor den van het vrijgezellenbestaan. Als immers een vrouw voor haar huwe lijk in loondienst was (of een eigen zaak had) werd zij belast naar het tarief van ongehuwden dat niet mals is. Na haar trouwdag kan zij op haar verzoek een aanslag in de belasting krijgen. Hierop volgt een herbereke ning van de verschuldigde belasting, waarbij de periode van het kalender jaar voor het huwelijk als een heel jaar wordt gerekend en bovendien het tarief van een gehuwde wordt toegepast. Daar kan in vele gevallen nog een flink sommetje uit terug ko men. Eerder trouwen. De inkomsten van de vrouw na het huwelijk worden bij die van de man over het gehele jaar geteld en daarna wordt op dit bedrag weer de gehuw dentabel toegepast. Wordt er loonbe lasting ingehouden, dan is het dus ook dikwijls voor de man nog een voordelige zaak om 'n aanslag te vra gen over het gehele jaar. Het geza menlijke bedrag van de premie a.o.w./ a.w.w. en a.k.w. is als persoonlijke verplichting aftrekbaar van het jaar inkomen. De gehele geschetste gang van zaken leidt er toe dat het voor een aantal trouwlustigen althans voor de inkom stenbelasting, een voordelige zaak wordt om nog vóór het einde van het kalenderjaar te trouwen. Er kan een voordeel worden genoten in de pro gressie van de tarieven en in de ta- rievengroep waarnaar men wordt be last. Vele gehuwde vrouwen komen na de wittebroodsweken tot de ontdekking dat er in een huwelijk veel geld no dig is en zij gaan daarom weer aan het werk. Soms ook wel om een an dere reden. Het inkomen dat zij ver dient wordt bij dat van de man ge teld en daarom wordt het door de progessie zwaar belast. Er bestaat echter sinds enige jaren een belasting aftrek voor de werkende gehuwde vrouw voor zover zij haar inkomen uit arbeid verkrijgt. Die arbeid mag lij in haar eigen zaak verrichten of In dienstbetrekking of bijvoorbeeld als vertaalster of als meewerkende in het bedrijf of zelfstandig beroep van de man. Haar deel. Er wordt dan een derde van haar in komen op het belast jaar bedrag vap de beide echtgenoten in mindering gebracht met een minimum van 500,- en een maximum van ƒ2000.doch nooit meer dan het bedrag van in komsten zelf. Voor de berekening-van het derde deel wordt uitgegaan van de netto-inkomsten van de gehuwde vrouw d.w.z. na aftrek van haar kos ten, die steeds op 5 kunnen worden gesteld maar tenminste op 240,p. jaar. Werkt een vrouw geregeld en in be langrijke mate in het bedrijf van haar man dan kan de haar toeko mende aftrek op ƒ750.— worden ge steld. Dit is een gefixeerde aftrek die toont U gaarne haar nieuwe flUWW ff iflf W1' IHW—BMB— In HILVERSUM Groest 138 Tel. 46241 BAARN Parkstraat sousterrain Tel. 5629 door de inspecteur zonder meer wordt aangenomen. Zij geldt ook voor het geval beide echtgenoten samen één dienstbetrekking vervullen, b.v. in een füilaal. Het huwelijk strikt man en vrouw in één belastingknoop. Wij peuterden slechts aan een deel van die knoop, die in de praktijk soms bijna onop losbaar is met al zijn facetten van scheiding, dood en duurzaam geschei den leven. Daar kunnen wij nu niet op ingaan. Meervogels 10-9 P.V.C. 12 21 Actif 10-9 B.D.C. 11- 16 Naarden 10-6 E.M.M 9 15 Hoogland 11-6 Amf Boys 12- 14 D.W.S.V. 11-5 Barneveld 9 12 Veense Boys 10-3 Kampong 11 10 Na de ruwste verkiezingscampagne die Oostenrijk ooit heeft meegemaakt - en dat wil wat zeggen - heeft de Oos tenrijkse volkspartij van kanselier Klaus absolute meerderheid in het parlement, de Nationalrat, veroverd, een zege waarvoor socialisten en de ongeveer liberale vrijheidspartij flinke veren moesten laten. Enige blijdchap kan bestaan over het falen van de bedenkelijke politieke groepering achter ex-minister Olah. maar droevig is dat de winnaar zijn winst vermoedelijk minder te danken heeft aan feitelijke argumenten pro en contra, dan wel aan het wekken van angst voor een niet werkelijk be staand gevaar. Verkiezingcampagnes zijn in Oosten rijk doorgaans nogal aan de felle kant, maar ditmaal waren ze e?tra-fel door. dat de tweevóórnaamste partijen goede hoop njochten koesteren ein delijk eens af te geraken van de tra ditionele regeerpraktijk. Sinds 1945 leverden de socialisten de president en de vice-kanselier, de (ka tholieke) volkspartij, in feite de man met de grootste politieke invloed. Dit huwelijk is na 21 jaren niet zo erg harmonieus meer. De socialisten (die twee keer wel meer stemmen behaalden dan de volkspartij, maar door de rekenkunde van de kieswet toch geen zetelmeer derheid veroverden in de Nationalrat) hoopten dit keer de grootste fractie te krijgen met de kans eindelijk eens de eerste viool te kunnen spelen in een coalitie waarin ze tot dusver steeds de tweede streken. De volkspartij echter had goede hoop dit keer de absolute meerderheid in het parlement te veroveren, zodat ze eventueel alleen kon regeren. Het eerste deel van die hoop kwam uit, het tweede deel staat nog even te be zien, zeker op den duur. BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT Volksfront? Oostenrijk mag niet rood worden, kreten de" affiches in de Weense stra ten.-De volkspartij schermde met het spookbeeld van een volksfrontregering. Aanleiding daartoe was de aankondi ging van de hernieuwde communis tische partij dat ze slechts in één district een eigen kandidaat opstelde en in de overige haar geestverwanten aanbeval de socialisten te steunen. De volkspartij rekende er op dat de angst voor zo'n dieprode stormloop naar het bewind de kiezers solide en en bloc O.V.P. zou laten stemmen, zeker de toch al steeds meer naar haar overlopende aanhang van de vrijheidspartij F.P.ö. Danw as er nog het optreden van Franz Olah, vroeger minister van bin nenlandse zaken en vakbondsleider, die bepaald niet elegant maar wel te recht uit de socialistisch partij is ge gooid. Vervolgens stichtte hij de de mocratisch-progressieve partij D.F.P., die prompt ook een toevluchtsoord werd voor allerlei rechts-extremisti- sche elementen. Olah goot een stevige dosis anti semitisme door zijn redevoeringen die verder wemelen van gore aantijgingen jegens zijn vroegere partij vrienden Hij houdt er een knokploeg op na om op zijn vergaderingen de orde te handhaven, wat nogal eens met forse klappen gepaard gaat. evenals een niet minder vechtjasse^rige brigade om ,zijn plakkaten aan de muren te kleven Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Mengkroes De monarchisten steunen hem, maar hij heeft al de schande moeten onder gaan door de Duitse Nationaal- und Soldaten Zeitung geprezen te worden, het blad dat nog steeds fel tekeer gaat tegen ieder die Hitiers S.S. geen pracht instituut vindt. Hij heeft bovendien de steun van de Kronen-Zeitung, het onfriste boule vardblad dat Wenen rijk is. Dit blad is ook door de justitie tijdelijk onder curatele geplaatst, merkwaardigerwijs nadat het de (socialistische) minister van justitie had aangevallen. De (ka tholieke) kanselier op zijn beurt paste censuur toe op een verkiezingsfilm van de vrijheidspartij. Dit soort bedenkelijke zaken is maar een klein deel van de dingen waarom Oostenrijk terecht rood zou mogen worden.... van schaamte. Recent zijn de vrijsprekende vonnissen of belache lijk lichte straffen, in enkele geval len zelfs simpel verlenen van verlof, aan lieden die een weinig fraai nazi verleden met zich mee dragen, zoals de Vlaamse S.S.-er Verbeelen, en wat eerder de man die Anne Frank arres teerde en nog zo menigeen. Dat plus de in de verkiezingsstrijd gebleken onverdraagzaamheid. neiging tot machtmisbruik en nog een reeks on democratische daden zijn grotere ge varen voor Oostenrijk dan het volks front waarmee de kiezer is bedreigd. In geen partijprogram echter komt daarover iets voor. Dat maakt al haast automatisch dat de uitslag van de verkiezingen ook niets wezenlijks ver anderen kan. strijd nog een serieuze kans maken, dan zullen zij zich zondag weer ten volle moeten geven. Minder dan een overwinning zou voor ons een grote teleurstelling betekenen. De B.D C. ploeg Is als volgt gefor meerd: doel H. Kok: achter A. Voet en T. v. d. Mast; midden M. v. Asch, A v. d. Hengel en B. Bakker, voor B. Wigtman, J. Westerveld, M. v. d. Lugt, J Brouwer en D. Dorrestein. De stand in de eerste klasse A afd. Utrecht is thans: BAARN 3-B.D.C. 2 Voor de B D C.-reserves staat er zon dag een bijzonder zware opgave te wachten. Zij zullen moeten proberen Baarn 3 twee punten afhandig te maken. Baarn is ook een van de kam pioenskandidaten. De thuiswedstrijd werd door de blauw - witten gewonnen met 5-2 We ver wachten echter nu niet dat de B.D.C.- ers weer met zo'n ruime zege naar Soest zullen terugkeren, temeer daar er enkele B.D C.-reserves zijn die de training verwaarlozen. Dit is funest, vooral nu zij de laatste wedstrijden met grote overwinnigen en met goed spel hebben afgesloten. Willen ook de B.D.C.-reserves tot de kampioenskan didaten blijven behoren, dan zullen zij alle krachten in moeten zetten. Wanneer zij dit doen, dan verwachten we zeker een gelijkspel voor de blauw- witten. De reserves komen in de navolgende opstelling uit: doel A. Smink; achter E. Hllhorst en G. Egbers: midden W. v. d. Hengel, H. v. d. Lugt en J. Spoel- stra: voor N.N., F. v. d. Kant, R. Klel- negris, R. Brouwer en K. Verkerk. B.D.C. 3 heeft zondag een vrije dag. VEENSE BOYS 3-B.D.C. 4 Voor B.D.C. 4 staat er een minder zware opgave te "'achten. Zij gaan nl. naar Nijkerk, om Veense Boys te be strijden. De thuiswedstrijd werd een gemakkelijke en royale overwinning (8-1), die reeds na tien minuten spelen beslist was. (3-0). Van B.D.C. 4 ver wachten we dan ook de volle vunst. Opstelling: doel G. de Beer, achter P. Hooft en W. Schimmel; midden A. Brouwer, W. Rademaker en A. v. d. Breemer; voor M. van Dijk. E. Bode- wes, G. Hilhorst, C. Wolfsen en C. Dorrestein. AMSVORDE 4-B.D.C. 5 B.D.C. 5 gaat zondag naar de leider van haar afdeling, nl. Amsvorde 4. We geven de blauw-witten niet veel kans in deze wedstrijd. Een gelijkspel zou een grote verrassing betekenen. Opstelling: doel W. Hilhorst: achter H. Hagen en J v. d. Kant; midden R. Balvers, L. Clarisse en T. van Ful pen; voor G. Beijer, H Sukel, T. Jan sen, A. Verhoeve en E. Bodewes. B.D.C. 7-BARNEVELD 3 B.D.C. 7 ontvangt het derde team van Barneveld. We rekenen op een punten verdeling voor de B.D.C.-ers. B.D.C. 9-K.V.V.A. 7 B.D.C. 9. dat nog steeds bovenaan staat in haar klas, krijgt bezoek van K.V.V.A. 7. Deze wedstrijd moeten de blauw-witten zeker in een overwinning kunnen omzetten. DONAR 7-B.D,C. 10 De B.D.C.-veteranen gaan op bezoek bij Donar 7. We verwachten dat de blauw-witten de beide punten wel mee naar Soest zullen nemen. PROGRAMMA B.D.C. Zaterdag; B.D.C. A-C.J.V.V. A, 4 uur. Hoogland A-B.D.C. B. 4 uur. A P.W.C B-B D C E, 3 uur. Amsvorde a-B D.C. 3 uur. B.D.C. b-KV.V.A. b. 3 uur. B.D.C. c-A.P.W.C. d. 3 uur. B.D.C. d-Quick d, 4 uur. B.D.C. f-K.V.V.A. f, 2 uur. Pupillen; Odi '58 1-E.D C 1. 10 uur. K.V.V.A. 3-BD.C. 2. 1.15 uur. A.P.WC. 3-B.DC. 3, 10 uur. 'N ZELEFBEDIENINGSWASSERIJ VAN DE HOOGSTE KLASSE Van Goyenlaan 156 - De Eng Telefoon (02955) 5897 Zondag: Actif 1-BD.C. 1, 2.30 uur. Baarn 3-B.D.C. 2, 12 uur. Veense Boys 3-B.D.C. 4, 12 uur. Amsvorde 4-B.D.C. 5, 12 uur. B.D.C. 7-Barneveld 3, 12 uur. B.D.C. 3-K.V.V.A. 7. 12 uur Donar 7-B.D.C. 10, 2 uur. Enige maanden geleden is in Soest bovengenoemde groep opgericht. Nadat men in het begin met wat moeilijk heden te kampen had, is er toch met eenvoudige en geïmproviseerde midde len een aanvang gemaakt. Er werd veel geoefend en al spoedig waren een aantal bekende songs ingestudeerd. De moeilijkheden kwamen pas daarna. Bij uitbreiding van het repertoire bleek dat de instrumenten niet meer zo best waren. Een plaatsgenoot werd bena derd en bereid gevonden het manage ment op zich te nemen. Enkele nieuwe instrumenten werden aangeschaft en met enkele leuke con- trakten in het vooruitzicht ging men met hernieuwde moed aan het werk. Er werd reeds opgetreden voor de Instuif Eemnes en op het laatstge houden carnavalsbal in de zaal van hotel Eemland. waaraan ook ,,The Snobs" en The Manhattans mede werkten. De groep wordt gevormd door: Co van Woeskom, solo; Ries v. d. Berg, slag: Henny Roeymans, bas: Ton v. d. Bre- mer, drums en Johan Brouwer, vocaal. Wilt U echter behalve een behoorlijke verdienste, een afwisselende baan In een groeiend bedrijf en hebt U een ulo-opleiding (of ged.) en administratieve interesse (typen b.v.), bel ons dan eens op. Wij zoeken n.1. voor binnenkort een actief en punctueel. BIRKSTRAAT 2 SOEST-ZUID TEL. 2874 ACTIF-B.D.C. Zondag a s. zal B.D.C. in Hilversum de returnmatch spelen tegen Actif. Twee weken geleden kwamen de Soes- ters in de thuiswedstrijd niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In deze wed strijd heeft B.D C. de beste kansen gehad, maar kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Zondag j.1. ging het echter weer een stuk beter met de blauw-witten. Daar om verwachten we. dat de jongens van trainer Kamphorst het er in Hilversum beter af zullen brengen dan in hun thuiswedstrijd. Bij een overwinning van de B.D.C.- ers kan er wel eens een gunstige stand voor de Soesters uit de bus komen, daar P VC. het bij Amersfoortse Boys zeker niet makkelijk zal krijgen, daar de Amersfoorters na de winterpauze goed draaien. E.M.M., de andere grote concurrent, moet naar Barneveld en zal het daar ook wel moeilijk krijgen omdat Bar neveld bij een overwinning ook aar dig in de kopgroep kan komen. Willen de B.D.C.-ers in de kampioens- V.V.D. Lijst 5 Op de door de Ruitersportvereniging „Soestdijk" gehouden ledenvergade ring, in de foyer van de nieuwe bin- nenmanége, werd besloten dit jaar geen concourshippique te houden De waarnemend voorzitter, de heer L. P. Timmers. deelde mede. dat de ge meente Soest niet bereid is een garan tiesom beschikbaar te stellen en zon der gemeentelijke steun gaat dat niet, dus moet het bestuur, dat op deze vergadering niet werd uitgebreid van dit voornemen afzien. Wel werd een uitgebreid intern pro gramma voor de 70 leden opgesteld o.a. een puzzelrit op 2e Paasdag, een bezoek in mei aan Dülmen in Duits land, terwijl ook aan een zomerkamp wordt gedacht. Zaterdag 12 maart, des avonds 20 uur, geeft Toni Boltini, in zijn circusresi dentie te Soesterberg, weer een inter nationale show, waarin o.a. optreden het wereldberoemde orkest The For- tunes uit Engeland (exclusief in Soes- sterberg). The Explosions en Daniella, The Bleu Pearls Jane en vele andere orkesten en artisten. Presentatrice is Margie Ball. Halen In Den Haag sommige huis vrouwen hun aardappelen en andijvie in een vioolkist, ook in Rotterdam heeft men moeite om met beide benen op de gornd te blijven staan. Deze week was de eventuele aankoop van de Braziliaanse voetbalster Pele door het ambitieuze Fei.enoord het gesprek van de dag. Pele zelf wist weliswaar van niets, hij bleek achteraf moeite te hebben vast te stellen waar Neder land eigenlijk lag. maar het bestuur van de Rotterdamse vereniging vond het nodig zijn jacht op Pele via de pers bekendheid te geven. Een aantal kranten trapte >r in en zo verscheen het bericht op alle frontpagina's Kennelijk had het bestuur van Feije- noord er behoefte aan het Nederlandse volk duidelijk te maken dat de sta dionclub van zo groot formaat is. dat het de gewoonste zaak van de wereld is dat men eventjes een Pele aan trekt. Ach, na de débacle tegen Real Madrid heeft de stadionclub wellicht behoefte zijn geschonden reputatie weer wat op te poetsen. Maar als Pele m Europa gaat voetballen, dan gaat hij heus wel naar Inter. A.C. Milan, Real Madrid of Barcelona, waar hij spelers aan treft, die de kwaliteiten bezitten om de klasse van 's werelds populairste voetballer reliëf te geven. Zulke klasse voetballers zal Pele in de Maasstad niet aantreffen. Dat feit wil men in Rot terdam blijkbaar negeren.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3