uJm mr Soest probeerde feest te vieren Soester Timmerfabriek wederom uitgebreid „De Witte Pompen" GARAGE STAM D. ENGEL I. HOPPENBROUWERS Niet vanzelfsprekend J. A. van Dorresteijn gezond en ijzerslerk Lenssen+de Wolff Medische dienst. GOR-RAY ROKKEN Auto- en Scooterrijschool Itenaulf dealer V.V.Z.-nieuws R.K. Kerkdiensten gouden ringen met steen. Verlovingsringen, TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Slecht weer spelbreker S.E.C.-nieuws S.E.C. zaterdag PREDIKBEURTEN SANDALEN OPSTELLINGEN S E C. 1 Doel Van Rossum; achter Van de Schagt en J. Hodde; midden Beijer, Staal en Kraaijvoor Baptist, A. Hodde, Sengers, Stalenhoef en Vink. Reserves Verwoerd en Tuenter. SEC. 2 Doel Kramer; achter H. de Boer en Van Glnkel; midden Corne- lsse. Duinkerken en Van de Broek; voor Stalenhoef, Van Loon. Dobben, Van Delden en Tolboom. Reserve W. Tolboom. onroerende goedf [jd~ - taxêfties/ V imr hypotheken Ir assurantiën f iren jSfeènJröf fstraat 67 Soest Tel. 21 69 VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned Protestantenbond 10.30 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LtJTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur drs W. J. Manger. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag. 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur ds A. C. Schmutzler. B A A R N DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - Tel. 2185 - Soest Spannend moment tijdens het touwklimmen. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur dr H. J. Jaanus van Rotter dam. Crescendo, de Soester Harmonie P.V.O. en de drumband Olympia, die de Soes- tenaren als het ware uit bed wilde trommelen. In de morgenuren was het program ma geheel afgestemd op de televisie- uitzending van de plechtigheden in Amsterdam, zodat de meeste inwoners het grote gebeuren in huis konden Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 gadeslaan en waardoor het ware feest pas om 2 a 3 uur zou beginnen. De kinderen hadden echter 's morgens in grote getale aan de stempeltochten deelgenomen en een leuke vondst was hier, dat de deelnemers op diverse punten tijdens de tocht een stempel kregen met de beeltenis van een der leden van de Koninklijke familie. Op de scholen werden bovendien twee mooie kleurplaten uitgereikt. Een plaat voorstellende „Het huwelijks- bezoek bracht aan de „brandwijk" in Amsterdam en dit nog wel tijdens al die feestdrukte. Het tweede bericht, dat U moet heb ben getroffen, was dat alles ingescha- Voor V.V.Z. 1 is Later dag. a.s. een thuiswedstrijd vastgesteld tegen Dol- derse Boys. Deze tegenstander moet niet worden onaerschat, aangezien zij kans hebben gezien o.a. Baarn te ver slaan. De uitwedstrijd werd destijds met 4-2 gewonnen In afwijking van hetgeen is gepubliceerd op de raam biljetten begint deze wedstrijd om 15.15 uur. Vooraf, te 13.30 uur, speelt V.V.Z 2 eveneens op het terrein aan de Ferd. Huycklaan tegen V.V.V.M. 2. Het derde elftal gaat op bezoek bij Dolderse Boys en gezien de stand op de ranglijst moet het voor aanvoerder Brunt en zijn mannen mogeli.k zijn de volle winst te behalen. De V.V.Z.-aspiranten gaan om 16 uur op bezoek bij K.V.V.A. te Amersfoort, terwijl de pupillen hun collega's van S.E.C. aan de Bosstraat gaan bezoe ken. Het programma luidt: V.V.Z. 1-Dolderse Boys 1. 3.15 uur. V.V.Z. 2-V.V.V.M. 2. 1.30 uur. Dolderse Boys 3-V.V.Z. 3, 3.15 uur. K.V.V.A.-V.V.Z. asp., 4 uur. S.E.C.-V.V.Z. pup., 1.15 uur. V.V.Z. 1 is als volgt samengesteld: doel De Hiep: achter Pouw en Floor: midden v. d. Bosch. Van Kooij en v. d. Bovenkamp; voor Schaap. Demmers, Hament, Timmer en Van Doorn. Het is een gezegde, dat ieder mens in zijn leven een kans krijgt om zich van een zelfstandig bestaan te verze keren. maar er zijn maar weinig men sen die de kans grijpen. De heer W. J. van de Bosch, eigenaar van de timmerfabriek aan de Kerk straat 109. alhier heeft die kans wel gegrepen. Dat was op 15 augustus 1959. toen hij van een kennis een tip kreeg, hij woonde toen in Leidschedam, dat er in Soest een timmerfabriek te koop was, waarvan de heer P. W. 't Lam de eigenaar was. Het bleek echter al spoedig, dat de gebrekkige inrichting met schuurtje aan schuurtje lang niet naar ge noegen van de heer Van de Bosch was. Na een paar jaar. werd het be drijf dan ook door afbraak en ver bouwing danig uitgebreid. Het dient vermeld, dat de heer Van de Bosch, die jaren daarna bij enige firma's als bedrijfsleider had gewerkt, niet alleen een prima vakman was, maar ook zakelijk goede inzichten had. Hij legde zich toe op de fabrikatie van ramen, kozijnen, deuren en derge lijke. maar liefst alleen in het betere genre. Onnodig te zeggen, dat de heer Van de Bosch in het beginstadium, toen hij vrijwel alleen stond, heel hard gewerkt heeft. Thans heeft de heer Van de Bosch een uitgebreide klantenkring in een wijde omtrek en werkt met 9 werkne mers. De fabriek is wederom uitgebreid en heeft thans een totaal oppervlakte van 650 m2. In nog geen 7 jaar werd de zaak om getoverd van een armzalig bedrijfje tot deze ruime fabriek, die aan alle eisen voldoet, o.a. geheel centraal ver warmd en met dusdanige plaatsing van de vele machines, dat van een doorstromend systeem, wat de fabri katie betreft, gesproken kan worden. De fabriek heeft zich intussen ook gespecialiseerd op tuimelramen. Morgenmiddag (zaterdag), van 3-6 uur, houdt de heer Van de Bosch een receptie en dan zal het hem zeker niet aan belangstelling ontbreken. KERK SOEST. Steenhoffstraat H. Missen te 7,30, 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H Missen te 7.30 en 11 uur 9 uur hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. Onze collectie zowel voor dames als heren, is uniek en voordelig in prijs. Tanja, Sonja en glad, van 3 tot 7 mm breed. keld is om Ard Schenk en Cees Ver kerk nog op tijd in Amsterdam te krijgen, opdat zij toch bij de huwe lijksplechtigheid aanwezig konden zijn. Ook hieraan zal het Hof wel zijn steentje hebben bijgedragen, 's Middags zijn wij een kijkje gaan nemen in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. waar enige ge luidsfilms werden gedraald, waarop de bezoeken van onze kroonprinses aan de West en de V.S. werden getoond. De belangstelling hiervoor was vrij goed en daarna hebben wij enige uren op het feestterrein „verpoosd". Jammer, dat wij het moeten beken nen, maar dit gedeelte van het feest is eigenlijk letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. In de feesthal deed het P.V.O. har monieorkest en het tamboercorps hun uiterste best de aanwezigen bezig te houden en stonden enige honderden mensen, voornamelijk jongelui, op el kaar gepakt te wachten op de din gen die komen zouden. VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 S.E.C. 2-NIJENRODES 2 De nog steeds zeer bescheiden plaats welke S E C. 2 inneemt kan zondag wat versterkt worden. Gezien de gespeelde wedstrijd van zondag j.1. tegen H.M.S., die wel is waar verloren werd met 3-2 maar waarin heel goed gespeeld werd, doet vermoeden dat de punten in Soest blij ven. Het heeft maar weinig gescheeld of we hadden H.M.S. verslagen. Twintig minuten voor het einde hadden we nog een voorsprong, maar door twee fouten van onze achterhoede, die he lemaal niet nodig waren, en die voor H.M.S. ook wel wat fortuinlijk uit vielen, verloren we op de valreep. Er zit in ieder geval stijging in de pres taties en al hebben we de vorige keer van Nijenrodes verloren, dit keer moet het mogelijk zijn zonder veel moeite een overwinning te behalen. S.E.C. 3-N.S.C. 2 S.E.C. 3 bewees zondag dat het met drie invallers ook nog mogelijk is om een belangrijke wedstrijd tegen AP.w.C. 2. onze concurrent, tot een Koed einde te brengen. Het zag er voor de rust niet naar uit dat dit zou gebeuren, want ze stonden in eerste instantie met 1-0 achter, maar door moedig volhouden van de S E C.-ers is het A.P.W.C. toch te veel geweest. Door deze uitslag staat S E C. er rede lijk voor. maar heeft als concurrent nog B D.C. 2 en Baarn 3 en niet te vergeten AP.W.C. 2. Zondag soelen Baarn 3 en A.P.W.C. 2 te^en elkaar, zodat er hier waarschijn lijk één punenverlies zal lijden. S.E.C. zelf zal aantreden tegen het Nijkerse N.S C 2. dat. als we de stand od de ranglijst bekijken, de laatste plaats inneemt. zieken zullen wel weer hersteld ziin, zodat we ook hier een overwin ning verwachten. QLTCK 5-S.E.C. 4 Hopelijk zal S E C 4 zondag in een be tere formatie in het veld treden dan zondag het geval was. De laatste wedstrijden zijn allen ver loren gegaan met grote cijfers. Voor zondag verwachten we ln ieder geval een gelijkspel of een dragelijke neder laag. SEC 5 is zondag vrij, zodat er van een tekort aan spelers niet gesproken kan worden. OPSTELLING DER ELFTALLEN S.E.C. 1. Doel Van Hattum; achter De Rooij en Hooijer; midden Krijt, Ruttenberg en Van Breukelen: voor De Bruin, Van de Broek. Verhoeve, Duijst en Van Berkel. Reserves Van Remmer den en Hanasbei. S.E.C. 2. Doel Van Essen: achter Hooijer en Rodermond; midden W. Brouwer. J. A. Brouwer en Pothoven; voor Dorrestein. Aalberts, Eveis, Lü- schen en Limburg. Reserve Abbel. S.E.C. 3. Doel Bakker: achter Wil denburg en De Vries: midden J. de Jong. Valero en Pureveen; voor Lenar- duzzi, Bazoer, Van Rijn, Hoek en Veldhuizen. Reserve Strumpel. S.E.C. 4. Doel Lub. achter Van Klooster en Kareisen; midden Van de Steen, Baltus en Westerveld: voor Heinen, Dasselaar. Servellen. Lagemaat en Rijnders. Reserves Meeder en Le- gemaat. S.E.C.-L.E.V.U. Zaterdag treedt het eerste team aan tegen het Utrechtse L.E.V.U.. dat in de staartgroep een plaats heeft. SEC. speelde afgelopen zaterdag te gen Dolderse Boys en kon het niet verder brengen dan een gelijk spel. Als men ln Nederland en zelfs bui ten ons land over Soest of Soestdijk spreekt, denkt men aan de Konink lijke familie en waar zou men zich inniger met het Koninlijk huis ver bonden voelen dan in Soest. In Soest werd daarom een groot feest opgezet ter gelegenheid van het hu welijk van Prinses Beatrix met Prins Claus. bootje" de Groene Draeck en de an dere het kasteel Drakesteyn, met op de achterzijde een kort woord van de burgemeester. Alle lagen van de bevolking, van jong tot oud, werden in de gelegenheid ge steld aan dit feest deel te nemen, doch waarmede liever niemand reke ning hield, was het weer. Hoewel het 's morgens, ondanks de slechte weersberichten, nog tamelijk goed weer was, werd het juist 's mid dags slechter. Een prachtige omlijsting van dit feest werd verkregen door de fraaie feest versiering en verlichting, die het co mité op de diverse punten had laten aanbrengen en niet te vergeten de diverse openbare gebouwen, die van floodlight waren voorzien. „Worstscliieten". Ook de inwoners droegen hun steen tje bij aan het feest door in zeer grote getale de vlag uit te steken, hetgeen de feestvreugde aanvankelijk niet weinig verhoogde. Velen van u zullen de nieuwsberichten van 8 uur niet hebben gehoord, maar Van het aangekondigde Oranje Brui loftsfeest was echter niet veel te be speuren. Buiten was het ook al niet veel be ter gesteld en dat alles door het on gunstige weer. De deelname aan de spelletjes was niet groot, vanzelfsprekend buiten de schuld van de organisatoren, want te gen slecht weer staat men machte loos. Jammer voor de mensen, die hieraan veel tijd besteed hebben, maar onze grillige natuur maakt alle feestelijk heden in de openlucht, en vooral ln maart, zeer riskant. Met een goed bezocht Oranjebal en een vuurwerk dal eveneens veel be zoekers trok, werd het Soester feest besloten. S.E.C.-DONAR In volle actie tijdens het kussengevecht. Het begin van de dag was indruk wekkend door het beieren van de klokken, die deze dag als feestdag in luidde. Dit klokgelui werd direct gevolgd door frisse marsmuziek van de drumband uit twee berichten bleek, dat ons Ko ningshuis nog steeds midden in het volk staat. Het eerste bericht, dat iedereen toch iets moet zeggen, dat Prins Bernhard woensdag geheel onverwachts nog een Dat het zondag een drukte gaat wor den bij deze wedstrijd staat als een paal boven water. Donar dat wedstrijd op wedstrijd wint, maar ook nog niet zolang geleden in aanmerking kwam voor degradatie, zal ongetwijfeld een grtoe schare mee brengen. Donar '-"^eft de laatste over winningen behaald op Holland, Vrien denschaar, V.V.IJSaestum en speelde tegen Baarn gelijk. De achterstand op S.E.C is slechts drie punten en dit alles wil al genoeg zeggen. SE C. heeft de laatste wedstrijden veel punten verloren en maakt een moei lijke periode door. Na de uitwedstrij den tegen Baarn, Zeist en Veenendaal eindelijk weer eens een thuiswedstrijd sinds 4 december. Voor de Soester supporters moet dit wel een stimulans zijn om hun club, in dit geval de jongens aan te moedi gen en ze over hun diepte punt heen te helpen. Ongetwijfeld zal de eens zo gevreesde voorhoede weer gan draaien en Donar aan de zegekar binden. De stand is momenteel: S.E.C Saestum Zeist Holland Donar Baarn 12-16 12-16 11-14 11-13 12-13 12-13 V.V.O.G. Fortitudo Vriendens. V.V.IJ. Veenendaal C.D.N. 12-12 11-10 10-9 12-9 12-9 11-4 luidt: Het programma voor zondag S.E.C.-Donar. Holland-V.V.O G Zeist-Fortitudo. Vriendenschaar- C.D.N. Baarn-Saestum. V.V.IJ.- Veenendaal. Het ontbreekt aan een goede schutter en doorzetter. De opbouw van de aan vallen begint goed, maar door treu zelen en niet durven schieten worden deze weer afgeslagen. Tegen L.E.V.U. moet er beslist gewon nen kunnen worden. POSTHOORN 2-S.E.C. 2 Nadat S E C. 2 zaterdag met 3-1 ach ter gestaan had, hebben ze kans ge zien deze stand om te zetten in een 9-3 overwinning. Voor zaterdag ziet het er ook naar uit dat dit duel in het voordeel van S.E.C. zal eindigen. mans. evenals collega Cals, termen aanwezig achtte om een dergelijke uitspraak te doen. Het zou eigenlijk een vanzelfsprekende zaak moeten zijn. dat iemand de volle vrijheid heeft om republikeins te denken en ruiterlijk voor dit standpunt uit te komen. Dat is het toch kennelijk niet. Noch ons vorstenhuis zelf. noch onze hoogste gezagsdragers hebben ons het afgelopen jaar het idee gegeven dat er een soort ..oranjedictatuur" be stond. De regering liet de burgers volkomen vrij. maar de burgers waren jegens elkander onverdraagzaam zelfs, dat men er steeds meer aan ging twijfe len of het grote goed der geestelijke vrijheid in ons land nog wel vol doende werd gewaarborgd. Vandaar dat minister Smallenbroek het nodig achtte om nog eens uit te weiden over een vanzelfsprekende zaak. die helaas niet meer als vanzelfsprekend werd beleefd. Minister Smallenbroek heeft dezer da gen nog eens uitdrukkelijk gesteld dat een Nederlander rustig republikein mag zijn zonder dat zulks op een of andere wijze een gevaar inhoudt voor zijn carrière. Het klinkt paradoxaal maar het zouden de vurigste aanhan gers van ons koningshuis moeten zijn. die zich over een dergelijke uitspraak het meest zouden moeten verheugen. Want het huls van Oranje is altijd het symbool geweest van de geestelijke vrijheid en verdraagzaamheid, die uit deze verklaring opklinkt. Het valt te betreuren dat de bewinds- De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen- W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en J. Kuipers, Middelwijk straat 34, tel. 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 1300-13.30 uur F. de Morree, Dr. Rupertlaan 82. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest". Oranje-Groene-Kruis Zr. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard, Saenredamplant- soen 15, tel. 5425, b.g.g. boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. van Halen, Beckeringhstraat 13a. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. Met medewerking van Kerkkoor. 7 uur ds H. Roest. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Woensdagavond, 16 maart, 8 uur, oecu menisch avondgebed. Emmakerk 10 uur ds D. M. Jalink. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Eikenhorst 7 uur ds D. M. Jalink. Huisdienst. Heeskapel 10 uur ds H. Roest. Ook prachtkollektie Zie ook onze toonetalage Van Weedestraat 47A. VOET- EN SCHOENSPECIALIST Korte Brinkwcg 10 - Telef. 3195 Wij verstrekken Contant zegels Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds K. van Liere. Ichthus Kerk 10 en 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds H. Pestman van Klun- dert. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 en 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. Viering H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5