De koningin heeft het recht van munt rko PIANO'S ^^YYlode OW Gesproken geschiedenis Ook voor prinses Beatrix gaat gelden u SPEEK IfS Toenemend ziekteverzuim BLOUSES J. HOPPENBROUWERS U kunt Cals of Veldkamp horen, maar ook Rauter ot Mussert PiarceStande! W. VAN TOL Nieuweweg 103 - Telef. 2968 in Hotel Gooiland te Hilversum, SOESTERBERG A U S TIN ■v T 1 N S.E.C.-softbal Woninginrichting ARTIFORT GELDERLAND FRIS TI!© MEUBELEN Hees-nieuws Katholiek Vrouwengilde Bijeenkomst V.V.D. 15.90 - 19.90 - 22.50 Kleine nieuwe en bespeelde Medische dienst A.G.A.V.S. herstelde zich Propaganda-avond zondagschool Ds Van Boven naar Soesterberg Volleyhal Een bril die goed zit koopt u biï de vakman Ruime keuze MONTUREN Hockeyclub Soest Geslaagd pe koning heeft het recht van de munt. Zo luidt de eerste zin van artikel 73 van de Grondwet. De tweede zin vergt er in één adem aan toe: hij vermag zijn beeltenis op de muntspeciën te doen stellen. Belangrijke gebeurtenissen in ons vorstenhuis vindt men derhalve vaak weer spiegeld in het muntgeld van ons land, daar van dit onderdeel van ..Dc macht des Konings zoals de afdeling van dc Grondwet waarin het artikel voorkomt, heet, altijd een ruim gebruik is gemaakt. Voor de oorlog ontbrak die beeltenis alleen op de gouden dukaten en op kleinere pasmunt. Volgons de Muntwet van 1948 dragen alle munten, die wettig betaalmiddel zijn. het borstbeeld van de regerende vorst of vorstin. Dit zijn dc bekende munten van de rijks daalder tot en met de cent. De Nederlandse dukaat Daarnaast kent de Muntwet 1048 ook thans nog de gouden dukaat, als han dels munt zonder nominale waarde en zonder de hoedanigheid van wettig betaalmiddel. Het is dus een munt waarvan de waarde met de goudprijs stijgt en daalt .met een ge wicht van 3494 gram, op twee dui zendsten nauwkeurig: en een goud- gehalte van 0.983, op één duizendste nauwkeuring. Van deze dukaten zijn er in 1960 voor rekening van de toen malige Twentsche Bank 3605 stuks geslagen. De verzamelwaarde daarvan is zó hoog. dat de goudwaarde daarbij geen enkele rol meer speelt. ZOU V KlB&tN W'J OOKVOOK u\ Op de gouden dukaat staat op de voorzijde een geharnaste man tussen de cijfers van het jaartal en met het opschrift: Convordia res parvae cres- cunt. Dit is de oude spreuk der Ver enigde Nederlanden: Eendracht maakt Macht. De letterlijke vertaling uit het latijn luidt: Door eendracht groeien kleine zaken. Op de keerzijde van de dukaat staat in een versierd vierkant: Mo: aur: reg: Belgii ad legem imperii. Dit be tekent: gouden munt van het Konin krijk der Nederlanden op -de voet van het Keizerrijk. Belgium is de latijnse naam voor de Nederlanden, ook voor de noordelijke Nederlanden dus. Het keizerrijk is het oude Duitse Keizer rijk, dat in 1806 door Napoleon werd opgeheven. De dukaat is uit dat rijk in de Ne derlanden overgenomen en wordt nog altijd geslagen, nagenoeg op de voet van het decreet van Keizer Ferdinand, van 1559, waarbij de dukaat als rijks munt ln diens keizerrijk werd inge voerd. EDE-.- CHEM1SCHEEN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THÜIS "V.:-* -V TELEFOON 08380-8050 -•-V fsW r$/ri N-V. Amersfoortscstroat 22—24 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 van 9.00-17.00 uur. PHILIPS SPECIAALZAAK Tien beeltenissen Verwacht mag worden dat ook de beeltenis van prinses Beatrix eens op de Nederlandse munten zal staan. Sinds 1818, toen de eerste munten met de beeltenis van koning Willem 1 verschenen, kent ons land reeds tien beeltenissen uit het oranjehuis. In de Franse tijd zijn hier reeds munten geldig geweest met de beeltenissen van koning Lodewijk Napoleon, van het koninkrijk Holland, en van keizer Na poleon zelf, tijdens de inlijving bij Frankrijk. Op de afbeeldingen hierbij ziet men van koning Willem I (1813-1840) twee portretten. Kort voor zijn aftreden in 1840 werd namelijk de beeltenis ge wijzigd toen, volgens de wet van 1839 ©ok gewicht en gehalte van het geld werden veranderd. Van de koningen Willem II (1840- 1849) en Willem III (1849-1890) is er van ieder maar één beeltenis. Met Luxemburg Tot en met dat jaar vermeldde de titel ook de letters G.H.V.L., welke be tekenen: Groothertog van Luxemburg. Aangezien volgens de toenmalig.? wet ten van Luxemburg daar geen vrouw mocht opvolgen, verviel dit land aan Adolf van Nassau, die tevoren van 1839 tot 1866 in het hertogdom Nassau had geregeerd, doch dit in dat laatste jaar aan Pruissen had moeten afstaan. De Luxemburgse titel komt dus niet voor op de munten van koningin Wil- helmina (1890-1948). Daartegenover zijn er maar liefst vijf verschillende beeltenissen. Vier daarvan dateren van voor de oorlog. Het kinderkopje dat in 1891 voor het eerst verscheen, en het kroningsportret van 1898 zullen alleen de ouderen zich nog uit de om loop herinneren. In 1910 werd het 3e type ingevoerd en in 1922 het vierde dat tot de oorlog heeft geduurd. (Tij dens de oorlog werden de zilveren munten op Duits bevel door zinken exemplaren met Germaanse symbolen en de bekende „zilverbonnen" vervan gen). Het vijfde porttret komt voor op de eerste munten die volgens de thans geldende Muntwet zijn geslagen Hier van zijn geen guldens geslagen zodat we naar een kwartje moeten zien dat thans dus nog geldig en in omloop is. De laatste beeltenis van koningin Ju- liana krijgt men thans nog dagelijks onder ogen. Zeer oud recht Het is niet alleen in het Nederland van na de Franse tijd dat de vorsten een zo ruim gebruik maken van recht hun beeltenis op de munt te plaatsen, integendeel, het is reeds meer dan 2000 jaar een uitzondering wanneer ze het niet deden. Het is namelijk nog niet zo lang geleden in de geschie denis dat de munt het enige medium was waardoor het volk op ruime schaal met het portret van zijn vorst kon kennismaken. De propagandistische waarde van het portret was enorm ln een tijd die aan fotografie en boek drukkunst op grote schaal, om van film en televisie maar te zwijgen, voorafging. Dat verklaart vermoedelijk ook waar om in vroeger tijden veelal zo'n grote zorg aan die beeltenis werd besteed. Vooral in roerige tijden, waarin de vorsten elkaar snel afwisselden was het muntportret vaak de enige doel matige proclamatie. Er zijn Romeinse soldatenkeizers die maar zeer kort hebben geregeerd, of die zelfs de greep naar de macht aan het hoofd van hun trepen niet hebben kunnen volvoeren en die niet eens onbetwist hebben geregeerd, terwijl toch hun munten niet schaars zijn. Ni-ast de beeltenis speelden uiteraard andere afbeeldingen en spreuken hun rol om 's konings machl en streven bekend te maken. Tegenwoordig is dit aspect van het geld op de achtergrond geraakt door dat er betere communicatiemiddelen tussen vorst en volk zijn. Tè goede, zou men soms haast denk°n. En het recht om de munt van zijn beeltenis te voorzien is voor een vorst dus niet meer van veel praktisch belang Maar het is zo lang zo belangrijk geweest, dat de traditie er nog immer een plaats in de (grondwet voor heeft be waard. De afdeling softball van de sport vereniging S.É.C. houdt maandag 14 maart, te 8 uur Haar jaarvergadering in de cantine aan de Bosstraat. Na afloop zal een film worden vertoond. Op vrijdag 18 maart wordt een film avond gegeven voor de afdelingen honkbal en softball. Deze film belooft zeer interessant en leerzaam te wor den. Aan de softballafdeling is reeds een veld ter beschikking gesteld, zodat er wanneer het iets langer licht is, met de training begonnen kan worden. Koninginnedag zal, wat de sport be treft, dit jaar in het teken staan van de honkbal- en softballsport. De honkballers zullen hun eerste com petitiewedstrijd spelen, terwijl de af deling softball bezig is een wedstrijd te organiseren tussen een Haarlems clubteam en de jeugdinternationals. Wanneer het oranje zonnetje dan ook nog aanwezig wil zijn, kan deze mid dag een mooie propaganda zijn voor de softballsport in Soest en omgeving. Men hoopt dan ook op een grote pu blieke belangstelling. Het aantal ziekteverzuimen is de afge lopen maanden fors gestegen in ver gelijking met de eerste twee maanden van 1965. Men staat nauwelijks meer verbaasd over dit verschijnsel, dat aanleiding tot uiteenlopende specula ties heeft gegeven. Sommige werkge vers zeggen: ,,Ach ja, met al die so ciale voorzieningen tegenwoordig wor den de arbeiders wel heel snel in de verleiding gebracht om eens een paar daagjes uit te slapen." Nu is argwaan niet bepaald bevorder lijk voor onze volksgezondheid. Zij zou er toe kunnen leiden, dat sommige werknemers ook op het werk verschij nen wanneer zij zich ziek voelen. Wetenschappelijke onderzoekingen, zo als die o.m. door de Groningse socio loog prof. Goudarok en zijn medewer kers zijn beproefd, hebben trouwens uitgewezen dat het probleem van het stijgende ziekteverzuim heel wat ge compliceerder is dan menig perso neelschef of ondernemer kan overzien. Ondertussen is het duidelijk, dat het toenemende ziekteverzuim niet zozeer een zaak van lichamelijke- alswel van de geestelijke volksgezondheid is. De tal van lichamelijke klachten zijn terug te voeren tot psychische span ningen, kan iedere huisarts u vertel len. Dit inzicht wordt in onze samenleving onvoldoende aanvaard. Ieder die een neusverkoudheid heeft rent naar de dokter, met een neurose loopt men vrolijk door. Dat niet alleen zeer ernstige ziekten als hartkwalen of stoornissen in de bloedvaten, maar ook and-rr'- lichame lijke kwalen als astma bronchiale, reuma, maar- en darmstoornissen soms psychische component hebben, is langze.iierhand wel bekend maar slechts weinigen trekken er de konse- kwenties uit. Over psychologen en psychiaters kun nen de meeste mensen alleen schert send spreken en men vervoegt zich pas aan deze adressen, als het kwaad al heel diep is ingeslepen. Geen won der dat het ziekteverzuim stij gende is in ons land, waarop het terrein ,an de volksgezondheid de werkelijke proble men zo chronisch worden versluierd. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR •V' - - -• Ohm; GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES ERHF.KGSHSTRAA f ;„8<. SOEST TELEFOON -2064 J B. G.G. 02950-17727 J Soesterbergsestraat 51A t.o. busstation Soest-Zuld Na de onfortuinlijke nederlaag van afgelopen zaterdag treedt Hees a.s. za terdag opnieuw in het strijdperk tegen één van de koplopers, n.1. Spel. Rhe- nen. In Rrenen werd dectijds met 3-1 ver loren, maar aangezien nu op het Hees- veld gespeeld wordt, zit er echt wel een kansje op succes in. Als iedereen zich tot het uiterste geeft, kunnen we zaterdag aansluiting krij gen met de middenmoot van onze afdeling. Wij hopen dat dit zal geluk ken en we verwachten veel supporters om het Hees-team aan te moedigen. De stand in deze afdeling is: Spel. Rhenen 12-19 Tersch. B. 10-17 Renswoude 11-17 Hulshorst 12-15 Scherpenzeel 10-11 Valleivogels T.O.V. N.S.V.S. Hees S.V.P. Posthoorn 10-9 11-9 11-9 12-7 11-5 12-4 Het elftal is als volgt opgesteld: doel Altena: achter Jekel en De Jong; mid den Walet, Geijtenbeek en P. Kok; voor H. de Bree. Van Veen, Bosman, Van Es en G. de Bree. Hees 2 gaat in Amersfoort op bezoek bij Sova 2. Na de grote overwinnig van zaterdag j.1. komen er ook nu weer twee punten naar Soest. Hees 3 speelt thuis tegen Dolderse Boys 2 uit Den Dolder. Programma: Hees 1-Spcl. Rhenen 1, 15.15 uur. Hees 3-Dolderse Boys 2, 13.30 uur. Sova 2-Hees 2, 13.30 uur. Het bestuur van het Katholiek Vrou wengilde Soestdijk heeft tegen dins dag 22 maart a.s. een excursie geor ganiseerd naar de Tricotagefabriek in Veenendaal. De rondleiding begint om half twee in de cantine en eindigt circa kwart voor vier. Men kan zich tot uiterlijk 12 maart opgeven bij mevr. Musolf, Wilhelmina- laan 22 a, tel. 3972. Verder ligt het in de bedoeling ln de laatste week van april een bezoek te brengen aan de Óne-manshow van Toon Hermans in Carré te Amster dam. Vooraf zal een koud souper worden gebruikt. Belangstellenden kunnen zich ook hiervoor aan bovenstaand adres opge ven, echter ook tot uiterlijk 12 maart. A.s. dinsdag (15 maart), om 20.15 uur, spreekt oud-mlnlster mevr. dra. Schou- wenaar-Franssen in het Oranje Hotel over ..Waarom de V.V.D.Belangstel lenden zijn welkom. VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK ii I ln dc kelderruimte onder het Historisch Instituut van de rijksuniversiteit van Utrecht worden wij begroet door drs T. L. Schuursma, Edisonwinnaar 1965. Hij is de beheerder van een gcluidsarehicf, dat in rijn opzet wereld- uniek mag worden genoemd. Do honderden geluidsbanden en grammofoon platen, die tegen de wanden van deze ietwat kille ruimte staan opgetast, bevatten de gesproken woorden die voor de politieke-, sociale- en econo mische geschiedenis van grote betekenis zijn. Ondermeer ligt hier het ge luidsarchief van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie opgeslagen, dat de luisteraar een boeiend relaas geeft van de donkerste jaren uit de Europese geschiedenis. Veel over 2e wereldoorlog. Als U de stemmen van Florence Nlghtingale of van Evangeline Booth, van wijlen koning George V of van van koning Leopold II nog eens wilt horen, dan zoudt u drs Schuurma eens kunnen vragen. Wilt u liever de stem van prins Hendrik, de ln de der tiger jaren gestorven gemaal van ko ningin Wilhelmina horen, dan kan dat ook, want in het geluidsarchief van het Historisch InBtltuut te Utrecht wordt een fragment van een toespraak van hem zorgvuldig bewaard. Dat Mussollnl zeer goed Duits kon spreken, kunt u hier beluisteren, want het archief bezit een redevoering van de Italiaanse dictator, die hij kort voor de tweede werldoorlog ln Berlijn heeft gehouden. „Historici zijn erg schriftelijk inge steld" zegt drs Schuursma, zelf ge schiedkundige, glimlachend. „Wanneer zij de een of andere studie of een proefschrift schrijven, dan verzamelen zij hun stof liever vla het schriftelijk dan het gesproken woord". Toch zouden historici, die bijvoorbeeld de affaire München willen behande len, voor een aanvulling van hun re laas terecht kunnen bij drs Schuurs ma, die hun o.a. de stem van Cham- berlain kan laten horen. Interesse voor oorlog. In 1961, zo vertelt drs Schuursma. Is men ln Utrecht met dit documentatie werk begonnen, nadat prof. dr C. D. J. Brandt, hoogleraar in de nieuwste geschiedenis, voor dit ambitieuze plan goedkeuring had verworven bij de cu ratoren. De grootste leverancier van historisch geluld is de Nederlandse Ra dio Unie. „Wij krijgen die banden onder be paalde voorwaarden. Ze mogen niet voor commerciële doeleinden worden gebruikt. Banden waarop de stemmen van leden van het koninklijk huis voorkomen, mogen alleen worden uit geleend nadat het Hof toestemming heeft verleend. Dat geldt zelfs nog voor een troonrede, ook al heeft de bevolking die via de radio gehoord. Zo zouden we bijvoorbeeld de voor waarden schenden, als we een troon rede van koningin Wilhelimna uit leenden, zonder het Hof om toestem ming te hebben gevraagd. Gelukkig ls men bij het Hof soepel ln het ver lenen van toestemming." .Welke opnamen zijn u nu 't liefst?" Drs Schuursma „Dat is moeilijk te zeggen. Maar persoonlijk heb ik toch wel een zwak voor de banden die de geschiedenis van de laatste wereld oorlog sprekend houden. Voor die ban den bestaat ook veel belangstelling bij het middelbaar onderwijs. Wij hebben er dit jaar tijdens de mei-viering heel wat uitgeleend. Dr. de Jong van het Oorlogsinstituut toonde zich nogal sceptisch over de belangstelling, die de Jongere gene ratie voor de tweede wereloorlog zou hebben. Mijn ervaring zijn anders. Die interesse is er zeer zeker wel". N.S.B.-archief. Over de oorlogsgeschiedenis kan men zich ln dit geluidsarchief zeker ruim schoots oriënteren. De stemmen van Hitier, Göbbels, Rauter, Seyss-Inquart, Mussert, Blokzijl, maar ook die van prof. Gerbrandy, van de omstreden De Geer en van de medewerkers van Radio Oranje (o.a Den Doolaard) worden hier zorgvuldig bewaard. Tot de kostbaarste bezittingen van het ar chief kan het N.S.B.-archief worden gerekend, bestaande uit banden, waar op verschillende vergaderingen van deze fascistische organisatie zijn op genomen. afkomstig van grammofoon platen. Drs Schuurma heeft over de laatste wereldoorlog een uniek klankbeeld samengesteld, dat door Phonogram ln de handel is gebracht en direct uit stekend werd verkocht. Voor dit klankbeeld werd deze historicus een Edison toegekend, die hem kortelings tijdens het klassieke Grand Gala du Dlsque werd uitgereikt. „Dc zou ook graag een klankbeeld over dedertiger jaren willen samenstel len", zegt drs Schuursma. „De econo mische crisis, de flgauur van Colijn en zo, maar helaas kan Ik er de tijd nog niet voor vinden" Irene en Beatrix. Plannen voor de toekomst Drs. Schuursma „Op het ogenblik werk Ik samen met de Stichting Film en Wetenschap. Het is onze bedoe ling een film over Mussert te ver vaardigen. Hiervoor krijgen we ook veel materiaal van de Rijksvoorlich tingsdienst. Maar deze film is alleen voor wetenschappelijk gebruik be stemd. We mogen immers geen com merciële doeleinden nastreven, zodat, zoals het nu staat, deze film niet ln de bioscoop zal worden vertoond". Wordt in de Utrechtse kluis het ver leden sprekende gehouden, het heden wordt ook op de band voor latere ge neraties vastgelegd. Stapels banden stonden tijdens ons bezoek op de grond. De assitente van drs Schuurs ma zal deze banden gaan beluisteren en de essentie van de inhoud op schrift vastleggen. „Wij krijgen onder meer banden van de tweede-kamerzittingen", vertelt drs Schuursma. „Wil dus later Iemand de geschiedenis van onze sociale wetge ving vastleggen, dan zou hij een greep kunnen doen uit deze banden, waar op de stem van dr Veldkamp onge twijfeld veelvuldig zal voorkomen. En voor de historicus, die zich zelf voor koningskwesties interesseert, is hier B—HHB—BBT1 ten bate van het VIERDE PRINSENKIND, op DINSDAG 22 MAART, om 14.15 uur. THé COMPLET f 4.50 incl. Kaarten verkrijgbaar aan onze zaken. HILVERSUM Groest 138 Tel. 46241 BAARN Parkstraat sousterrain TeL 5629 Dokter J C. Lucas, Simon Stevinlaan 1. Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A Th. M Splinter te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Helde en D J. R. Jellema te Den Dolder Dokter L H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter J. W. Hage- doorn te Soesterberg. In de Zeister Volleybalcompetitie heeft A.G.A.V.S. de ploeg van Luchtmacht 2 met3- 0 verslagen. De setstanden waren 15-6, 15-12 en 15-13. Het Ne-Vo-Bo-team van A G.A.V.S. heeft de match tegen het Baarnse Limvlo reglementair met 3-0 gewon nen, Op dinsdag 15 maart a.s., des avonds 8 uur .hoopt het bestuur van de Ned. Hervormde Zondagsschool ,,De Zaaier" ln de toneelzaal van gebouw „De Hoek steen" een propaganda-avonu te hou den. Er is een aantrekkelijk program ma samengesteld met o.a. een zeer mooie natuurfilm in kleuren over De nemarken. Na de pauze volgt de prachtige kleu renfilm „Kruispunt Europa". Deze films worden verzorgd door de film dienst van de N.C.A.B. De voornaamste bedoeling van deze avond is meer contact te leggen tus sen de ouders en de leidsters en lei ders van de zondagsschool. Iedere be langstellende is welkom. De avond is echter niet voor kinderen toegankelijk. Ds P. J. Th. van Boven te Munten dam heeft de toezegging van beroep van de Hervormde Gemeente van Soesterberg aangenomen. Per 25 maart is hij beroepbaar, zodat de Hervormde Gemeente dan een officieel beroep op hem kan uitbrengen. Het is zeer on waarschijnlijk dat hij dit beroep niet zal accepteren. Het ligt in de bedoe ling dat ds Van Boven omstreeks eind april of begin mei zijn intrede doet in Soesterberg. Ds Van Boven is sind 25 maart 1962 predikant te Muntendam, waar hij voordien vanaf 1961 kandidaat was. De nieuwe predikant voor de Her vormde gemeente is 39 jaar. Een volleybal voor dames van de ver. A.G.A.V.S. is tot ru toe in verband met tijdnood niet te verwezenlijken, ook al bestaat hiervoor nu reeds grote belangstelling. Indien meer zaalruimte beschikbaar kon worden gesteld, zou het aanbeveling verdienen ook de jeugd in de volleybalteams op te ne men. Elk team wordt, spoedig oud en., vraagt om verjonging. Leverancier van alle ziekenfondsen uitgebreid materiaal over „de kwestie Irene". Dat wij straks ook een hoop materiaal over het huwelijk van Bea trix en Claus zullen krijgen staat wel vast", zegt drs Schuursma lachend. Ook van particulieren. „Sommige bekende Nederlanders heb ben hun belevenissen of hun levens geschiedenis hier ook al op de band vastgelegd", vertelt drs Schuursma. „Maar dat deden zij natuurlijk onder bepaalde voprwaarden. Deze banden worden - voorhands beslist niet vrijge geven. De bekende hoogleraar prof. Geyl leg de in deze kelder zijn levensgeschie denis vast. Een ex-functionaris van de N.S.B. deed hetzelfde. Deze ban den kunnen voor de historicus van de toekomst grote waarde hebben. „Wé bezitten ook de gesprekken van Nel Gregoor met Simon Vestdijk. Verder bijvoorbeeld nog interviews met minister Cals en minister Von deling, die in de kranten slechts ge deeltelijk zijn gepubliceerd". Ontvangt het geluidsarchief meren deel van zijn materiaal van de Ne derlandse Radio Unie. dat betekent niet dat men een particuliere zending niet op prijs zal stellen. „Wij hebben van particulieren wel eens een unieke band ontvangen, die beantwoordde aan de doelstellingen, die wij met ons ar chief beogen. En dat stellen wij na tuurlijk altijd op prijs". Programma voor zaterdag. Uit: 14.30 uur, Aeolus-Dames 1. 15.30 uur, S.C.H C. 6-Heren 2. Thuis: 15,30 uur. Dames 2-S.C H.C. 4. Programma voor zondag. Thuis 11 uur, Dames 3-SC.H.C. 6. II uur. Dames 2-Kameleon 3. 12,30 uur, Dames 1-Amsterdam 2. 14 uur, Heren 1-Kameleon 2. Uit: 11 uur, Schaerw. 6-Heren 3. 11.30 uur, Kameleon 3-Heren 2. 12 uur, Be Fair 9-Heren 4 14 uur, S.C.H.C. B vet.-Soest vet. Voor het rijbewijs BE. zijn geslaagd de navolgende dames en heren: E. B. Naron-Kloppenburg. M. J. de Koning, H. M. J. van Rees-Jongerius. J. Wes- terveld-Grift, L. de Vries en G. Boon. Zij werden opgeleid door rijschool „De Witte Pompen", Steenhoflstraat 25, Soest.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9