Soest toen - Soest nu Duitse Nachtmerrie De gemeente bouwt 850 woningwetwoningen in Soesterveen Rundveefok- en Controlever eniging in Soest bijeen Schoonmaak :4ÏÏ Made in France Het oog gericht op eigen huis Dinsdag 15 maart 1966 45e jaargang no. 21 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Instuif R.K. Jong Soest Inbraak bij de Gruyter Grote inbraak in Soesterberg Bromfiets gestolen Vele aanrijdingen Kath. Vrouwengilde 10-jarig bestaan van de Amersfoortse Muziekschool Ned. Chr. Vrouwenbond Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Vogels uit de buurt Bromfietster naar Zonnegloren SOESTERI OURANT Abonn. p. kwart, f 2.15 - peT post 13.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De botsing Washington-Parijs over de Amerikaanse troepen en militaire in stallaties op Frans grondgebied is be gonnen. Naar de mening van presi dent De Gaulle - de wereld vernam dit op zijn laatste persconferentie - behoort dat alles onder Frans bevel te staan en niet onder een interna tionaal oppercommando zoals bij de N.A.V.O. thans het geval is. Dat was volgens hem een eis van nationale souvereiniteit, een zaak die hem. als bekend, zeer na aan het hart ligt. Voor 1969, wanneer het N.A.V.O-ver drag afloopt en dus verlengd zou moeten worden, wil hij zijn idee zien verwezenlijkt. Hier viel te voorzien dat president Johnson afwijzend zou reageren en dat heeft hij prompt gedaan toen via zijn ambassadeur in Parijs de eerste Franse voorstellen worden gedaan. Zijn antwoord zou zijn geweest dat hij dan liever alle Amerikaanse in stallaties met bemanning uit Frank rijk overbrengt naar landen waar men wel het nut van de N.A.V.O. inziet. In ieder geval is dit geen zaak Pa- rijs-Washington, maar een voor de N.A.V.O. Naar Benelux. Het zijn vooral installaties die be trekking hebben op de bevelvoering en als plaatsvervanger voor Fontainebleau wordt al Norfolk in Engeland ge noemd. De logistieke installaties met onder meer een pijpleiding zouden naar de Beneluxlanden kunnen wor den overgebracht. Amerika is kenne lijk al verzoend met de gedachte de N.A.V.O, zonder De Gaulles Frankrijk voor te zetten in de overtuiging dat een wat kleiner bondgenootschap zonder een rebelse partner beter is dan een weliswaar groter met een steeds de voet dwarszettend lid. Voor Duitsland ligt de zaak wat on aangenamer Formeel is west-Duits- land nog steeds door de drie grote overwinnaars bezet gebied, al zijn er dan in feite geen bezettingszones meer. Ook de bondsrepubliek laat er geen twijfel over bestaan - het was ook een voornaam doel van de N.A. V.O. - dat ze voor haar verdediging sterk rekent op het totaal van deze drie en hun latere bondgenoten. Van daar dat Bonn al heeft laten weten toch een Frans contingent, ook bui ten de N.A.V.O., op zijn grondgebied welkom te zullen heten. Bruggehoofd. Het lijkt er veel op of De Gaulle hier van gebruik wil maken om Bonn als het ware te dwingen ook op militair gebied een nauw contract te sluiten met Parijs. Of dat veel uit zal halen, gezien de droevige resultaten met het befaamde Frans-Duitse vriendschaps verdrag, is de vraag. Maar als begin van een door De Gaulle gewenst sy steem van ouderwetse, vooroorlogse verdragen om gezamenlijk voor de veiligheid te zorgen, is het wel een politiek bruggehoofd waarvan hij ge bruik zal kunnen maken om weer op andere landen pressie uit te oefenen het Frans-Duitse voorbeeld te volgen Hoe dan ook een lastige man buiten de N.A.V.O. heeft andere, maar niet minder mogelijkheden om lastig te zijn Vervelender voor Bonn (en dat is een goed pressiemiddel voor De Gaulle) is dat Berlijn nog steeds een echt bezet gebied is, althans het westelijk deel met zijn nauwe relaties met de bonds republiek. Tot dusver stonden hier de drie N.A.V.O.-partners steeds eensge zind tegenover de Russische en Oost- duitse eisen. Als Frankrijk een bui tenbeentje in de N.A.V.O. wordt, kan het ook in Berlijn uit de maat gaan lopen. Of zijn eisen stellen om wel in de pas te marcheren. Geharrewar in de verdragswereld om de Atlantische Oceaan is alleen maar onaangenaam. Voor de Duitsers die toch al een beet je nerveus over Franse avances in oost-Europa - u weet wel een Europa van de Oceaan tot de Oeral - is de mogelijkheid van dergelijk geruzie in Berlijn een verschrikkelijke nachtmer rie. Nu geen carnaval, de tijd voor leut en plezier is weer voorbij Nu gaat R.K. Jong Soest drie avonden van be zinning organiseren. Op die avonden zullen onderwerpen aangeroerd en be sproken worden, die iedereen zullen boeien en zeker de jonge mensen. De eerste avond wordt heden (dins dag) gehouden in het St. Jozef gebouw, aanvang 8 uur. Pater H. Wartenbergh uit Amsterdam zal spreken over het onderwerp: Ont moeting in het H. Land met Joden en Moslims. Een paasfeest met Grieks Orthodoxen. Iedereen heeft de mond vol over de epnheid onder de Christenen. We moe ten naar elkaar toegroeien, zegt men. Maar.... hoe kunnen we dat zonder dat we iets van hun levensgewoonten weten. Pater Wartenbergh 'Augustijn) is be kend door zijn 12.000 km lange fiets tocht door Israël. Woensdag 16 maart, zelfde plaats en uur, spreekt Dick de Vree uit Hilver sum over het onderwerp „Concilie". Deze spreker, die het Concilie heeft meegemaakt, zal op alle vragen die avond een antwoord geven. Tenslotte de derde avond donderdag 17 maart, eveneens in het St. Jozef gebouw, aanvang 8 uur: Gezamenlijke viering van de maaltijd des Heren. De H. Mis zal gelezen worden door pater Van Enckevoort uit Amersfoort. Er zullen die avond Hollandse liederen gezongen worden met begeleiding van enkele gitaren. Het gemeentebestuur heeft met de N V. Bouw- en Exploitatie Maatschapr G Verwelius te Huizen over-enstemming bereikt over aanneemsom vc* de bouw van 850 woningwetwoningen in de A-sector in het S~:sterveen. Bedoelde woningen uilen worden on dergebracht in 19 woningblokken, t w. 7 van 7 woonlagen en 12 van 3 woon lagen. De woningen zijn van 1 :t zgn. galerij type en hebben, behalve de ga lerij aan de jde, ten dc grand balkon aan de andere zijde De woning 'okkn van 7 woonlagen zullen worden voorzien van er' 'ift- installatie en alle woningen zullrn centraal worden vc ^armd. De N V Verwelius is bereid de wonin gen te bouwe voor een aanneemsom van 21.380.100,—. De totale stichtingskosten worden ge raamd op ro*- 32.C25.400, De bij de anvang van de exploitatie berekende huur, welke in volgende jaren telk met 4 orocent wordt ver hoogd zolang een jaarlijkse rijksbij drage wordt genoten, is voorlopig ge middeld ƒ31,65 per week. In de onderbouw van de woningen zijn 250 garages en 12 verhuurbare ruimten 'totale oppervlakte 638.4 m2) geprojekteerd De huur van de garr- ges is voorlopig berekend op rond 28.per maand en die van de ruimten on 18.31 per jaar per m2. Onder verwijzing naar het vorenstaan de stellen B en W. voor een krediet van 32.095.400,beschikbaar stel len voor de bouw van '..edoelde wo ningen; van h~<- rijk aan te vragen en In den acht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in de zelfbedienings zaak van De Gruyter aan de Van Weedestraat. Men had zich toegang verschaft aan de achterzijde door het indrukken van een ruit. De buit bestond slechts, voor zover men kon beoordelen, uit een paar flesjes bier. Zondagnacht heeft er een grote in braak plaats gevonden in het perceel Amersfoortsest'-aat 112 te Soesterberg. Er wordt een belangrijke waarde aan juwelen en andere goederen vermist. Hoewel men van de dader(s) nog ieder spoor mist, is wel al gebleken, dat zij zich met een uit Amersfoort gestolen V.W.-auto naar Soesterberg begeven hebben en hiermede ook weer zijn verdwenen. Het onderzoek duurt voort. c. Uit een garage op de Korte Brinkweg is een bromfiets ontvreemd. Nasporin gen hadden nog geen succes. te aanvaarden leningen tot genoemd bedrag en een jaarlij'.se bijdrage in de exploitatiekosten en aan de N V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij G. Verwelius te Huizen ondershands op te dragen de bouw van genoemde wo ningen. Naar het zich laat aanzien zal in een volgende vergadering een voorstel kun nen worden gedaan om grond voor de bouw van premiewoningen te ver kopen aan de N V. G Verwelius M. werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vrijdagavond, ongeveer 5 uur, reed de heer J. P s. uit Bunnik op de Steenhoffstraat met de bedoeling de Talmalaan in te slaan. Een bromfiet ser G. B. uit Amersfoort werd geraakt door de rechterspiegel van de auto en werd licht gewond aan het hoofd. Vrijdagmiddag reed F de W. in een personenauto op de Kastanjelaan richting Ossendamweg. Toen De V. gestopt had om het ver keer op de Ossendamweg voorrang te verlenen en daarna optrok, zag hij plotseling een bromfietser naderen en bleef op het rijwielpad staan. Een botsing was niet meer te voor komen en de bromfietser, A. J. uit Amersfoort, botste tegen de auto en werd per ziekenauto, waarschijnlijk met een gebroken onderbeen, naar het St Elisabethzlekenhuis te Amersfoort vervoerd. Vrijdagavond hield de Rundvuetok- en Controlevereniging Soest een vergade ring in het St. Josephgebouw De heer J. Maatman bracht voor de laat ste maal zijn jaarverslag uit, daar hij. na de vereniging 25 jaar uitste kend gediend te hebben, afscheid nam. De voorzitter, de heer L. J. Dooper, verwelkomde in zijn openingswoord, behalve mevr. Maatman, de heer Ir Van Ooijen, rijksveeteeltconsulent. de heer Pardijs, hulpcontroleur van de P.M.D. de heer J. v d. Goot, inspec teur van de N.R.S. en de heren H van Leeuwen en T. Verbree van de bond van melkcontroleurs uit de provincie Utrecht. Nu de dagen weer gaan lengen en het daaglijks lichter wordt. Nu ons langzaam warmer zonlicht wordt gezonden. Heeft de huisvrouw 't schoonmaak-harnas in de geest al aangegord, Want ook zij is aan natuurwetten gebonden. Zij ziet in de eerste stralen van het vroege voorjaarslicht, Nesten stof in kasten en verborgen hoeken, En acht 't immers vanzelfsprekend als haar huiselijke plicht, Die verborgenheden naarstig op te zoeken. Ook al zijn de kasten schoon en ligt er onder het tapijt Heel geen stof omdat het daaglijks werd gezogen. Tóch wil zij haar energie ook ditmaal aan de schoonmaak kwijt, En de mannen moeten dus maar gedogen.. Maar het wordt een gouden tijd voor de behangers, enzovoort, En vooral voor de huishoudelijke zaken. En ook dit jaar gooi je weer iets wat je lief was overboord. Want de schoonmaak is er om schoon schip te maken. Maar toch staan er kleine dingen, die versleten zijn en kaal, Ergens in een donker kastje weggesloten, Die ze telkens maar weer afstoft en terugzet - allemaal. En dan worden er vaak tranen bij vergoten. Want aan dingen die voor and'ren zonder een'gc waarde zijn, Maar voor 't eigen leven kostbaar zijn bevonden. Zit zo dikwijls, soms met vreugde en soms met een beetje pijn, Zulke kostbare herinnering verbonden. De autobestuurder C H. v. d. H. alhier reed op de Dalweg, richting Steenhoffstraat en bleef, met het voornemen de grote weg op te rijden op het fietspad staan. Op dit fietspad naderde de bromfiet ser H. A. M. W. alhier, die, door ach terom te rijden de auto wilde ontwij ken. Hij reed daarbij tegen een ijzeren paal, waardoor de bromfiets werd be schadigd en hij zelf lichte verwon dingen opliep Op de Dorresteinweg stond C. J. W. L alhier met zijn auto geparkeerd. A. F de B. uit Maarsbergen, die een erf afreed, sloeg geen acht op de auto van L.. waardoor een botsing ont stond en beide auto's beschadigd wer den. De heer E. v. d. B alhier reed in de Birkstraat richting Amersfoort en ging voorsorteren met de bedoeling ter plaatse benzine in te nemen. Hij werd hierbij door de personenauto van de heer H. H M. W. uit Baarn aange reden, waardoor lichte schade ont stond aan beide wagens. De bromfietser A. M. J. N. uit Soest gaf op het kruispunt Hartweg-Groen van Prinstererstraat geen voorrang aan de auto die bestuurd werd door T. C. E. v. W uit Soest. Bromfiets en auto liepen lichte schade op. De heer W. J. v. L. alhier reed met zijn Daf-combi in de Birkstraat en sorteerde voor teneinde de Gallen- kamp Pelsweg in te rijden, waarbij hij werd ingehaald door P. A. L. uit Blaricum L trachtte uit te wijken, maar raakte de voor hem staande auto en botste vervolgens tegen een tegen ligger. bestuurd door H. Z. K. uit Hilversum. Eén der auto's kantelde, maar wonder boven wonder liep niemand persoon lijk letsel op. Wel werden alle drie auto's min of meer beschadigd. Vrijdagnacht, te ongeveer 12 uur, reed de heer H J. G uit Amersfoort in de Birkstraat richting Amsterdam. Uit de richting Amsterdam kwam een auto, bestuurd door de heer K. v. d. W. uit Wijk en Aalberg. Deze laatste ging op de linkerbaan rijden, ten1 einde een tractor in te halen. G. uit Amersfoort remde met het ge- 1 volg, dat hij van achter werd aan- gereden door de heer A. R. M. uit Utrecht. De auto's van de heren G. en. Met grote belangstelling hebben een groot aantal leden van het Katholiek Vrouwengilde, afd. Soest, de voor dracht beluisterd van Pater van Voorst tot Voorst S.J. over ..Christen zijn in een welvaartsmaatschappij". Pater van Voorst tot Voorst wees erop boe reeds in het Oude Testament te lezen is Geef mij armoede noch rijkdom. Maar schenk mij het voedsel wat ik nodig heb. Opdat ik U in mijn overvloed niet loochene En zeggen durf ,,Wie Is Janwen". Of in mijn armoede niet tot stelen kom, En mij vergrijp aan de Naam van mijn God. Hij las de parabel voor van de arme Lazarus en toonde aan hoe Paus Jo- hannes de 23e op velerlei gebied de weg had aangewezen voor een beter christen zijn. Kèt probleem van rijkdom en armoede is van alle tijden, evenals de plicht van zijn overvloed te geven aan de minderbedeelden, tiermee is ook be doeld het laten delen in niet materiële en geestelijke rijkdom, zoals kennis, vriendschap, gezelligheid, of vrije tijd! Na de pauze werden verschillende in teressante vragen uitvoerig beant woord. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de stichting Amersfoortse Muziekschool zal een feestuitvoering gegeven worden van de jeugdopera ..De keizer en de nachtegaal", uit te voeren door leerlingen van de Amers foortse Muziekschool met medewerking van het Amersfoortse jeugdorkest. De muzikale leiding is in handen van de heer Q. van Woerdekom, terwijl de regie berust bij de heer P. van Brakel. Er zullen twee opvoeringen plaats vin den en wel op donderdag 17 maart, 's avonds 8 uur, in Amicitia, Plant soen-Zuid 2 en op zaterdag 19 maart, des middags 2,30 uur, in het Corderius lyceum, L. Heynricsstraat 23, beiden te Amersfoort. Voorverdere bijzonderheiden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. De afd. Soest-Zuid van de N.C.V.B. houdt woensdag 16 maart haar leden vergadering in Eltheto, Driftje 4a. Aanvang 8 uur. Mevr. A. M. de Moor-Ringnalda zal spreken over :,,De kunst om te leven na het 3Öe jaar". De voorzitter maakte vervolgens be kend, dat de verenigingen Soest en Baarn-Eemnes, tot één vereniging wa ren gecombineerd Vervolgens werd de heer C. N. Logte- stijn herbenoemd als bestuurslid. De heer J. Maatman maakte verschil lende resultaten bekend. De hoogste produktie werd behaald door de koe Ria 5 van A. A Roest. Deze koe leverde in een jaar 6530 kg melk. De volgende koeien en eigenaars be haalden 82 punten. Dina 4 en Gerda 6 van H v d. Bor. Riek 12 en 13 van W de Greef. Bos 101 van W. F. van Stuyvesant Meijer, Hilda 4 van A. J. van Voorthuizen en Ria 7 van P. R. van Logtestijn. Wat betreft de melkcontrole waren de 5 best geplaatste dieren van A. Roest. H. Poot. W. C Hofslot, J. R. Hofslot en de wed. P. Hilhorst. Ondanks de slechte zomer, waardoor de melkprodukten beinvloed werd, stond Soest, wat het vetgehalte be treft, bijna bovenaan in de provincie Utrecht. Met een hartelijk afscheid van de heer J Maatman, waarin zijn echt genote deelde, werd de avond besloten. De afdeling Soest van de U.V.V. heeft in het Anna Paulownahuis de jaarver gadering onder voorzitterschap van mevrouw Van Ginkel gehouden. In haar openingswoord verwelkomde zij de vele aanwezigen, in het bijzon der de ere-presidente, mevrouw Ben tinck en de provinciale voorzitster, me vrouw Wijnbeek. Na het voorlezen van de notulen van de jaarvergadering in 1965 deed me vrouw Van Ginkel enige mededelingen over een nieuw objekthet ziekenhuis werk. In het ziekenhuis Zonnegloren zullen handreikingen worden gegeven daar waar de leiding de vrijwilligsters het meest nodig heeft. Begin april heeft de kennismaking plaats, waarna een rooster van ochtenddiensten kan worden samengesteld. Het jaarverslag behoefde niet te wor den voorgelezen, want het is aan alle leden en donateurs toegezonden. Wel sprak de voorzitster een woord van waardering voor de heer en mevrouw Marree van het Instituut Practicum voor hun medewerking aan het verslag. Uit het financieel overzicht van de penningmeesteresse bleek, dat het jaar 1965 een tekort van 757.75 ople verde. Dit bedrag kon gelukkig nog bijgespijkerd worden uit de opbrengst van de laatste handwerkbazar. Nog steeds heeft de afdeling Soest geen subsidie voor haar werk, in tegenstel ling tot de meeste andere afdelingen in den lande, zodat een aktie om de eigen kas te versterken binnen afzien bare tijd noodzakelijk zal zijn. Na de pauze kreeg de heer Overwater van het landelijk Kinderpostzegelco mité het woord over de besteding van de gelden, die als toeslag op de be kende kinderzegels binnenkomen Elk jaar verzorgt de U.V.V. de verkoop op het hoofdpostkantoor met steeds stijgend succes. Het was daarom erg interessant te horen hoe de gelden werden verdeeld, niet alleen in ons land maar ook in Suriname en de An tillen. Ook Soester instellingen kregen in de loop der jaren bedragen om tot ver- In mijn onnozelheid heb ik altijd ge meend, dat het bezit van een eigen huls toch wel iets heerlijks moest zijn. Een eigen huis.... Geen huurbaas, die eens in de week of maand zijn centjes komt halen - geen eigenaar, die prompt elke eerste van de maand zijn postwiseel of bankoverschrijving moet hebbenJa, een eigen huis was „het van het". Nu weet ik wel beter. In deze tijd, die alles zo'n beetje economisch op z'n kop zet - laat ik er geen kwaad van zeggener is hier en daar ook wat goeds in - heeft men aan een eigen huis niet zoveel als vroeger. Dat merk ik niet aan mijzelf - ik ben zo ver nog niet - maar ik heb die wijsheid van een goede vriend, die 3 jaar geleden als winkelier, van me ning was. dat hij het huis waarin hij zijn bedrijf had, moest kopen. Dat saf zakelijke zekerheid. Het huis met twee bovenhuizen, werd drie jaar geleden gekocht en overge dragen met de bedoeling dat de nieu we eigenaar er na enige tijd zelf in zou kunnen wonen. Dat kon natuurlijk niet dadelijk. Men kan in deze tijd niet „zo maar" twee gezinnen op straat zetten. Dat zou m'n vriend zelf niet willen. Het zou, ook volgens de wet, nog wel een paar iaar duren, voor mijn vriend de vrije beschikking kreeg over zijn eigendom. Nu leidden de omstandigheden ertoe, dat mijn vriend, wiens gezin groot was en wiens vrouw in de zaak moest assisteren er steeds grotere behoefte aan kreeg, in de onmiddellijke omge ving van de zaak te wonen. In het huurhuis, ver weg, konden de kinde ren niet meer aan zichzelf worden overgelaten en u kunt van mij aan nemen, dat het nodig was, dat men ging verhuizen. De vriend deed al wat hij kon, om de twee gezinnen boven de winkel een andere woning aan te bieden. Hij slaagde er door te adverteren in. mensen te vinden, die twee woningen ter beschikking konden stellen in ruil voor zijn eigen huurhuis, maar telkens weer strandden zijn goede en eerlijke bedoelingen op de onwil van zijn huurders. Hij bood aan hun verhuizing geheel voor zijn rekening te nemen, de stof fering in de aangeboden huizen te ver zorgen en zelfs wilde hij nog een toeslag gevenals de mensen in vredesnaam maar wilden vertrekken. Nu was het lamme, dat zijn huurders al het aangebodene schijnbaar gul accepteerden. Zij namen echter niet eens de moeite, naar de huizen die in ruil werden aangeboden, te gaan kij ken en keurden ze zonder meer af. Zij wilden in dezelfde buurt blijven er in geen geval op achteruit gaan, kortom: het oude - spreekwoord: met onwillige honden is het slecht hazefl vangen, werd volkomen bewaarheid Tenslotte zou mijn vriend om één bewoner tot verhuizen te brengen, een bedrag van 3000,moeten neertel len. Dan was er één die - misschien - wel weg wou. Met alle mogelijke middelen heeft de vriend geprobeerd, de mensen tot toestemming te bewe gen, doch het resultaat was nihil. En als nu straks, deze winkelier ten einde raad zijn recht ter hand neemt, heeft men de kans, dat de goege meente er schande van zal spreken, dat die mensen na jaren weigeren, er met de sterke arm tot worden ge dwongen te vertrekken. Nee. m'n ideaal: een eigen huis, heeft een geduchte knak gekregen. Je kunt beter een huurhuisje hebben. Ook al heb je na twintig jaar huurbetalen de koopsom al dik opgebracht. KANTMAN. bouwing of tot aankoop van noodza kelijke hulpmiddelen over te gaan. Spr gaf een overzicht hoe het werk gegroeid is vanaf de eerste weldadigheidszegel in 1923 tot aan de bekende series in de laatste jaren. Dit jaar komt de 40ste serie uit en de opbrengst stijgt nog steeds. In de laatste jaren worden ook wel grotere bedragen ineens toegekend, waardoor tezamen met overheidssub sidie grote projekten voor hulpverle ning aan het gehandicapte kind kun nen worden uitgevoerd. In 1949 werd de eerste z.g scholen- aktie gehouden, waardoor voorlichting voor as onderwijzers nodig werd. Tot slot was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Mevrouw Van Ginkel dankte de heer Overwater voor zijn boeiende cause rie en de dames voor hun belangstel ling. De afdeling Soest van de Kon Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde nodigt leden en belangstellenden uit woensdagavond, 16 maart te komen luisteren naar de voordracht met kleu rendia's, die de heer H. Wilhelm, rent meester van het Landgoed „Pijnen burg" zal houden over het vogelleven in en om Soest. Aanvang 20 uur in gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. De toegang 18 vrij. Donderdagavond reed mevr. H. de J. alhier op de Zoom tegen een daar opgestelde schraag met takken. Zij had de hindernis niet tijdig ontdekt en het gevolg was. dat zij haar lin ker onderbeen brak en vervoerd moest worden naar Zonnegloren.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1