clïlode «5a ow Gemeenteraadsvergadering in Hotel Gooiland te Hilversum, Vwo. %cjt£Hjdë£ Voorstellen voor gemeenteraads vergadering van 16 maart Stemt woensdag 23 maart a,s. één van de eandidaten van lijst 5 Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Radarcontrole een bij toeval ontdekt systeem Reform-artikelen JOH. METS SOESTERBERG Nkroemahs val raakt heel Afrika In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F: VOIGT R.K. Openbare Bibliotheek Fabricage van aulo- omlerlioii«Ismi«ldeleii Verbetering' woning aan de Verlengde Talmalaan 17 Ruiling van grond en opstallen Dia-avond van de Ned. Reisverenigins: le. Het statenlid Jlir mr F. F. Hooft Graafland 2e. Mevrouw mr C. M. 's Jacob des Bourie. 3e. Het statenlid E. van den Heuvel, raadslid J. K. de Bruin, j 132.900.- gevraagd voor de aanleg van een weg Ook voor Feestviering was opgewekt Opbrengst collecte Schoolelftallen in het veld Soesterberg greep overwinning Soesterberg-R.K.B.V.V. 3-2 BATENBURG-S Erkende Aato- en Scooterrif school BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Morgenavond (woensdag), te 19.30 uur. komt de raad onzer gemeente in open bare zitting bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1; Vaststelling van de notulen d.d. 19 januari 1966. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 26 januari 1966 van de direkteur van het telefoondistrikt Amsterdam inzake telefoonnetten Soest en Soesterberg, met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 8 februari 1966 van de direkteur van gemeentewerken in zake schoorstenen van een aantal wo ningwetwoningen, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven d.d. 21 februari 1966 van de N.V. Nederlandse Spoorwegen inza ke de overwegen in de Kolonieweg en de Veldweg met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Schrijven d.d. 4 februari 1966 van G. Ph. Kok alhier inzake de toestand van het gedeelte van de Wieksloter- weg gelegen tussen de Bosstraat en de Insingerstraat, met voorstel dit schrij ven in handen te stellen van burge meester en wethouders om advies. e. Schrijven d.d. maart 1966 van bur gemeester en wethouders inzake de raadzaal, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier f Schrijven d.d. 25 februari 1966 van de raad der gemeente Wemeldinge inzake herindeling van gemeente, met voorstel dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, g. Kontrolerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de vereniging voor Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de keuring van waren in de gemeente Soest. 4. Voorstel tot aankoop van grond - met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging - gelegen: a aan de Sterrenbergweg van de N.V Drinkwaterleiding Maatschappij v.h. N.V Arnhemse Drinkwaterleiding Mij. te Utrecht; b. aan de Hartweg van M. van der Veer. 5. Voorstel tot huur van het gymna stiekzaal behorende bij de lagere tech nische school van de vereniging tot bevordering van het Nijverheidsonder wijs te Soest. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor: a. het oprichten van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen aan de Korte Brinkweg: b. het oprichten van een wasserette aan de Soesterbergsestraat c. het wijzigen van metaalwarenfa- briek annex spuiterij in een inrichting tot fabricage van auto-onderhouds middelen aan de Grote Melmweg 13. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van het gedeelte van de Dalweg. gelegen tussen de spoorlijn en de Steenhoff- straat. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van riolering en rekonstruktle van Plas- weg-Foekenlaan en omgeving. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een kolkenzuiger-rioolreiniger. 10. Voorstel tot het geven straatna men. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ter verbetering van de verkeerssituatie langs de rijksweg. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van riolering en verbetering van het oude geedelte van de Van Goyenlaan en omgeving. 13. Voorstel tot huur van een gedeelte van het perceel Steenhof f straat 7, al hier. 14. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverodening Hinderwet voor het oprichten van een inrichting tot het verrichten van kleine werkzaam heden aan motorvoertuigen en het weigeren van de ontheffing voor een benzine-installatie aan de Postweg 47 te Soesterberg. 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1965 (overschrijving kredieten). 16. Voorstel tot inbreng van grond in het grondbedrijf. 17 Voorstel tot verhuur van een per ceel grond aan de buurtvereniging „Oranje" te Soesterberg. 18. Voorstel tot wijziging van de „Bij drageregeling Krotopruiming 1965". 19 Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Sterrenbergweg 40. 20. Voorstel tot opheffing van het pontveer over de Eem aan de Grote Melm. 21. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen - en tot vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging - gelegen aan de Julianalaan van H van Zijtveld. ten bate van het VIERDE PRINSENKIND, op DINSDAG 22 MAART, om 14.15 uur. THé COMPLET f 4.50 incl. Kaarten verkrijgbaar aan onze zaken. HILVERSUM BAARN 22. Voorstel tot het beschikbaar-stellen van een krediet voor de verbetering van de woning Verlengde Talmalaan 17. 23. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de aanleg van een weg langs de spoorbaan tus sen de Dalweg en de Molenstraat. 24. Voorstel tot ruiling van gronden met opstallen gelegen aan de Smits- weg en de Molenstraat met J. Tol boom. 25. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Parklaan van J. Schipper. Nieuwe Boeken. Romans. Alexander, Lugubere verhalen. Ambler, Spio nage tegen wil en dank. Van Am- mers-Küller, De scharlaken wambuis. Baum, De vreemde nacht. Bou- dier-Bakker, Aan de grote weg. Brancati, De mooie Antonio. Breed- veld, Seger Baas. Buck, Het trotse hart. Caldwell. De dochter van John Ames. Carmiggelt, Kinderen. Carr, Zij stierf als dame. Chris- tie. De geheimzinnige mr. Quin. Moord in het vliegtuig. Conijn en Marten, Dodendans op Bali. Cou perus, Herakles. Duras, Om half elf op een zomeravond. - Dur- bridge. De wereld van Tim Frazer. Fallada, De Führer heeft zijn zoon vermoord. Ferwerda-van den Berg, Niets gebeurt zo maar. Fowler, Als een glimlach van de lente.Gar- nett. De tweelingen van de ark van Noach. Garve, De doden stonden op. Grau, De wachters van het huis. Habe, In geheime missie. Hidding, De witte bungalow. Den Hollander-Bronder, En de boer hij ploegde voort. Van Hoorn, Moeder Maaike. Jaeger, De straftijd. De Jong. De erfgenaam. De Jong, De draaitol van de tijd. Kaye, De stem van het hart. Lennart, Twin tig ramen aan de straat. MacCar- thy, De groep. MacCullers, Die wonderlijke zomer. MacLaughlin, Jacht op een walvisvloot. Mann, De dood in Venetië. Marsh, De dood speelt geen toneel. Marsman, Zelf portret van J. F. Maugham, Julia. Het donkere vuur Mauriac, De huichelaarster. Menotti, Amahl en de drie koningen. Von Michalewsky, Het wrak in de diepte. Mitford. Linda. De spelbreker. La Mure, Moulin Rouge. Nooteboom, De ver liefde gevangene. Nord, Loslippige spionnen. Van Nijnatten-Doffeg- nies, Tobias en Tjoela. Plaidy, Ka- rel II. Koninklijke moordenaar. Queen, De dood aan de draaitafel. Moord op rijm. Reinecker, Onze dokter. Rinser, Totdat de dag aan breekt. Roth, De geschiedenis van de 1002e nacht. Russische verhr.l f.ndstrom, En de koekoek riep over het water.... Sayers, Zwaar vergif Von Schön- than, Marie-Jeanne du Barry. Si- menon, Maigret en de minister. Skibowski, Trouwen en niet wanho pen. Slaughter, Dokter Benson's ideaal. Söderholm. Geborgen oogst. Tibber, Een dokter op de twee sprong. Troy, Een verre neef. Vaizy, Dierbaar gisteren. Vestdijk, De dokter en het lichte meisje. De Vreede, Eindeloos. Vreugdenhill, Het Kerstmaal. Wallace, Het ge heim van Mark's Priory. West, De ambassadeur. Wolf-Catz, De drei ging. Wynne, Tel tot vijfen sterf! Zarubica, Generale maske rade. Buitenlandse romans: Vieser, Kleiner Bruder. Cuthell. The skipper. Carré, The looking-glass war. De heer A. W. van den Dijssel, Mid delwijkstraat 61, te Soest, heeft ont heffing gevraagd voor het bepaalde in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van 'n inrichting tot fabricage van auto-on derhoudsmiddelen in een perceel aan de Grote Melmweg 13. alhier. Het komt B. en W. juister voor ont heffing te verlenen voor het wijzigen van de bestaande metaalwarenfabriek annex spuiterij in bedoelde inrichting tot fabricage van auto-onderhouds middelen. In de raadsvergadering van 20 okto ber 1965 werd besloten tot aankoop van de woning Verlengde Talmalaan 17„ Deze aankoop geschiedde in ver band met saneringplannen langs de Verlengde Talmalaan. De uitvoering van deze plannen zal zeker nog een aantal jaren op zich laten wachten. Gezien de plaatselijke woningnood is het niet verantwoord dit pand aan het woningarsenaal v£n de gemeente te onttrekken en bij on- B. en W. stellen voor het in eigen dom der gemeente zijnde perceel Mo lenstraat 57 te ruilen tegen het per ceel Smitsweg 15c. toebehorende aan de heer J. Tolboom, zulks met een toegift door de gemeente van 2000,-. L. 4_ Gisteravond gaf de Ned. Reisverenl- ging, afd. Soest, een dia-avond in De Gouden Ploeg, waarvan de presentatie verzorgd werd door dr J K. Ch. Pos- tema, arts, te Baarn Ook de produk- tie was van hem afkomstig. Het was jammer, dat slechts een 25 tot 30 personen deze dia-show bij woonden. maar zij vormden samen een aandachtig en dankbaar gehoor. Dr Postema vertoonde een groot aan tal dia's van Gooi- en Eemland, dicht bij huis dus. doch weinig mensen zul len weten en beseffen hoe mooi onze naaste omgeving is. De voorzitter N. Pouw opende de avond met een kort woord en gaf verder het woord aan dr Postema. Na een korte inleiding noemde dr Postema Gooi- en Eemland één der mooiste gedeelten van Nederland. Gooi- en Eemland. dat begrensd wordt Onze eerste drie eandidaten zijn te Zeist. burgemeester van Leersum. landbouwer te Linschoten. Geeft U de voorkeur aan een plaatsgenoot, brengt dan uw stem uit op ons nr. 10 der lijst. N.B. Op uw stembiljet slechts één wit stipje rood maken, anders wordt het biljet ongeldig. derzoek is gebleken, dat deze woning geschikt kan worden voor huisvesting van een gezin. De werkzaamheden daartoe vragen 'n krediet van 7.600,B en W. ad viseren hiertoe over te gaan Ter ontsluiting van de bedrijven, wel ke zijn of in de toekomst zullen wor den gevestigd in het gebied omsloten door de Molenstraat, spoorlijn en Dal weg, is het nodig, dat tussen de Mo len straat en de Dalweg een weg wordt aangelegd, evenwijdig lopende met de spoorlijn. De directeur van gemeentewerken heeft hiertoe een plan ontworpen en blijkens de opgemaakte begroting zul len de werkzaamheden een uitgave vergen van 132.900, B. en W. stellen voor dit bedrag hier voor beschikbaar te stellen. door de Vecht, de Eem, IJselmeer, de lijn Amersfoort-Soest, Maartensdijk en Loosdrecht, hetgeen wij allen te voet, per fiets of per auto kunnen berei ken, bezit een schat aan schoonheid, dat voor het buitenland niet behoeft onder te doen. Spreker liet dat door middel van zijn talrijke kleurendia's duidedlijk zien. Hij nam ons mee naar Laren. Baarn, Amersfoort, Maartensdijk, Hilversum, Loosdrecht, de Vecht met haar mooie kastelen, het Gein bij Abcoude, Mui den, Kortenhoef, Loenen, Soest enz., en gaf bij iedere dia een duidelijke en verlevende uitleg. Overduidelijk bleek dat onze streek geweldig mooi is en zeer veel gelegenheid tot recre atie biedt. Men moet het schoon ech ter zoeken en de ogen de kost geven. Er is op fotografisch gebied met de tegenwoordige moderne middelen veel te bereikeen en dat bleek ook over duidelijk uit de dia's, die dr Postema vertoonde van de opnamen, die hij maakte tijdens de viering van het 550-jarig bestaan van Nijkerk. Hoe prachtig kwamen de historische kle derdrachten in deze dia's tot uiting en dan niet te vergeten de opnamen ln het schemer en in de nacht. Dr. Postema zijn wij zeer dankbaar, dat hij ons mede liet genieten van zijn hobby en dit lijkt het beste medi cijn, die de mensheid meegegeven kan worden. De muzikale omlijsting was zeer juist gekozen en dr. Postema moest aan het einde van zijn show een verdiend applaus in ontvangst nemen. De voorzitter dankte dr Postema har telijk voor zijn medewerking, terwijl hij nog even memoreerde, dat de heer Raave, wegens gevorderde leeftijd, als vorzitter was afgetreden na vele jaren deze funktie vervuld te hebben, waar om de heer Pouw de leiding had over genomen. Vrijwel elke automobilist weet, of behoort te weten, dat hij zich binnen de bebouwde kom aan de ter plaatse geldende snelheidsbeperking dient te houden. Daarom heeft men bij de gemeente grenzen borden geplaatst waarop die staat aangegeven. Soms staat er bo vendien nog bij dat de plaatselijke politie die snelheildsbeperking con troleert Op welke wijze staat er door gaans niet bij; dat zou het spel wat al te simpel maken. naar Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES Om kwart voor acht kondigde de klok ken van de belde kerken aan dat de feestdag was begonnen. Daarna volgde om 9 uur de vrolijke stertocht van de drumbands van A G A.V.S. en Lae- titia in samenwerking met de Muziek vereniging „Soesterberg", die met el kaar op het Dorpsplein nog een taptoe gaven, onder leiding van de dirigent W. Wakelkamp. Het was jammer dat de lampionoptocht voor een groot deel in 't water viel. Het ontstoken vuurwerk op het feest terrein aan de Amersfoortsestraat kwam helaas maar voor een gedeelte tot zijn recht. Ook het slotstuk, een apotheose voor het bruidspaar, kon maar gedeeltelijk ontbranden. De kin deren van de kleuter- en lagere scho len hebben allen deelgenomen aan de kleurwedstrijd. Ze kregen voorts van de Oranjevereniging een drinkbeker als blijvende herinnering aan deze feestdag. De alhier gehouden collecte ten bate van het TBC.-fonds „Zonnestraal" heeft een bedrag van 499,43 opge bracht. radarwagen en vangauto. Er zijn er zelfs die denken hun wagen immuun voor radarcontrole te kunnen maken door zilverpapier of aluminiumfolie in hun wieldoppen te doen of er hun voorbumper mee te omwikkelen. Dit kunstje is vermoedelijk bedacht door iemand, die zich heeft herinnerd hoe tijdens de Tweede Wereldoorlog vlieg tuigen foliestroken afwierpen teneinde de vijandelijke radarposten in ver warring te brengen. Deze tactiek maakte echter niet de vliegtuigen im muun voor radar, doch het succes school in het feit, dat de stroken als een menigte valse echo's op de vijan delijke radarschermen verschenen. Andere vruchteloze pogingen zijn sleepkettinkjes aan de wagen, wappe rende vaantjes aan de antenne van de autoradio of het beurtelings aan zetten van de linker en rechter rich tingaanwijzer. Geen van deze metho den haalt ook maar Iets uit. Uit een onlangs ingesteld onderzoek bleek, dat de meeste leiders van po litiepatrouilles langs de snelwegen van mening zijn. dat het gebruik van radar zowel het aantal snelheidsover tredingen als het aantal ongelukken heeft doen afnemen. Volgens de politie zou de ongevallenstaat zonder die con trole er dan ook triester uitzien. Er zijn verschillende mogelijkheden, zoals camera's, twee op de rijbaan ge spannen draden, voor dit doel inge richte politie-auto's en dergelijke. Er is nog een andere methode, die niet zo geliefd is bij de automobilis ten, maar voor de politie bijzonder doeltreffend is. namelijk radar. Zo doeltreffend, dat de hoofdcommissaris van politie in de Engelse stad Oxford er tijdelijk van rfgestapt is, aangezien de zeer snelle wijze van bekeuren door de administratie niet was bij te benen. Het aardige is, dat dit systeem van snelheidscontrole bij toeval werd ont dekt. Een groepje Amerikaanse technici werkte aan het einde van de Tweede Wereldoorlog aan een radardetector, welke automatisch verkeerslichten zou kunnen bedienen, werkend op de in tensiteit van het verkeer. Hun po gingen mislukten, voornamelijk ten gevolge van het zogenaamde „Doppler- effekt". Dit is een verschijnsel, dat zich voordoet wanneer radiogolven een bewegend doel raken. Zij worden dan weerkaatst op een andere golf lengte dan waarop ze werden uitge zonden en wel op een korte golf lengte wanne r het doel zich in de richting van de zender beweegt en op een langere wanneer het zich ervan verwijdert. Het verschil in golflengte variëert met de snelheid van het bewe gende voertuig. Hierop is de radarcon trole van thans gebaseerd. In een geparkeerde auto, of naast de weg, wordt een zender geplaatst, die radiogolven uitzendt in de lengte richting van de weg. Treffen deze gol ven een naderende auto, dan worden ze op een andere golflengte terugge kaatst; hoe hoger de snelheid van de auto. des te groter het verschil tussen de uitgezonden en de teruggekaatste golflengte. Een tweede instrument zet het verschil om in snelheid per uur, die op een wijzerplaat kan worden af gelezen. Een derde instrument tekent een diagram en legt aldus de snelheid van de auto blijvend vast. Bij een gewone controle, zoals die in Amerika wordt toegepast, staat een patrouille wagen met radarapparatuur in de berm van de autosnelweg met de zender ge richt op een weggedeelte, dat vijftig tot honderdvijftig meter in Ce richting van het naderende verkeer ligt. Een tweede patrouillewagen, de onder scheppingsauto of vangauto, staat bin nen het gezichtsbereik van de radar wagen geparkeerd, zodat de man, die de radar bedient, in geval van een oproep door de rechtbank, kan getui gen, dat de wagen waarvan hij de snelheid heeft opgenomen, werkelijk de wagen was die door de vangauto werd aangehouden. De politieman, die de snelheid van een verkeersovertreder opneemt, waarschuwt de vangauto per radio. Kunstjes Sommige automobilisten denken dat hun snelheid wordt opgenomen op het moment da», ze de radarwagen passe ren en trappen dan op hun rempe daal, niet beseffend dat ze zo'n 100 meter terug al zijn gecontroleerd. Ook menen sommigen ten onrechte, dat hun snelheid wordt opgenomen tussen Dat de afgezette Ghanese president Kwame Nkroemah opeens medeheer ser ls geworden van Guinee, is meer dan alleen een wat operetteachtige nonsens. Natuurlijk heeft dat president schap Nkroemah weinig te betekenen - zo inschikkelijk is Sekou Touré nu ook weer niet. Maar hij heeft zeker ook meer willen doen dan alleen de balling wat troosten met gejubel in de straten van Conakry. Wellicht is het plan in Moskou uitgedokterd toen Nkroemah daar langs kwam op weg terug naar Afrika. Het plan om van het steeds een dode letter gebleken unieverdrag tus sen Ghana en Guinee gebruik te ma ken om de afgezette president toch nog een functie te geven, hem een podium te verschaffen waarvan zijn stem verder zou klinken. Nkroemah is bepaald geen dwaas al heeft zijn Caesar- en Messiascomplex hem gebracht tot dingen die dwaas zijn, maar dan nog meer in westerse ogen dan in Ghanese. Positief Vast staat ook dat Nkroemah van alle Afrikaanse staatshoofden het meest tot stand heeft gebracht dat van be lang is voor zijn land. In dit opzicht is hij wel eens vergeleken met presi dent Tubman van Liberia en keizer Haile Selassie van Ethiopië, die beiden wat langer aan het bewind waren en aanzienlijk minder presteerden. Daarenboven is Nkroemah een voor treffelijk redenaar, soms als hem dat zo uitkomt opzwepend, maar minstens zo vaak rustig betogend en ook over tuigend. Hij heeft steeds vele woorden besteed aan de noodzaak van meer Afrikaanse eenheid. Ongetwijfeld hadden zijn buren reden hem er van te verdenken dat hijzelf naar een groter Ghana streefde ten koste van hun gebied en wantrouwden ze hem daarom zeer Maar aan de an dere kant vertelde hij geen onzin. Wil Afrika ooit de invloed in de wereld kunnen uitoefenen die nodig is om uit het slop te geraken waarin nu wel ongeveer alle staatjes van dat we relddeel verkeren, dan is eenheid no dig. Negatief! Dat ooit een Organisatie voor Afri kaanse Eenheid werd opgericht, heeft Afrika eigenlijk ook aan Nkroemah te danken, zij het dan in negatieve zin. Vele groepen kwamen in de O.A.E. bijeen.... uit angst dat de beweging van Nkroemah zou winnen door niet opkomen van tegenkrachten. De verdeeldheid in Afrika is groot. Een reden is dat de koloniale machten de grenzen zeer bizar trokken, vaak dwars door gebieden met een zekere samenhang Bovendien groeide binnen die grenzen toch weer een aparte sfeer, die soms onderdelen van één volk kon splijten in feitelijk twee, één aan weerszijden van de douanepost. Dwars daardoor loopt dan weer een volgende scheidslijn, die van de poli tiek: zeer links de Casablanca-groep met daarbinnen weer diverse graden van verknochtheid aan de communis tische leer in verschillende uitleggin gen en rechts met allerlei maten van aanhankelijkheid jegens wat men „het westen" noemt. Dan is er weer een scheiding naar taal, Frans en Engels. En zo zijn er meer. Chaos De overgang van Ghana van het link se kamp naar het rechtse bleek voor de Afrikaanse naties verbluffend, te meer daar er maar zo weinig macht voor nodig bleek. Het gevolg was dat de conferentie der O.A.E. in Addis Abeba in chaos uiteenviel. Die confe renties hebben tot dusver nog maar zelden enige vrucht gedragen: de kans dat daar nu verandering in zou komen is weer verkeken. Maar al heeft de O.A.E. nog maar weinig te betekenen, Op uitnodiging van de Jeugdcommissie van de voetbalvereniging „Soesterberg" speelden donderdagmiddag de school elftallen van de Carolusschool, Tltus Brandsmaschool en Openbare school oefenwedstrijden tegen pupillen-elf tallen van „Soesterberg", De eerste wedstrijd leverde een 3-0 overwinning op voor de roodwitten van de Carolus school. De Tltus Brandsmaschool won met 1-0 en de wedstrijd tussen de Openbare school en de pupillen ein digde ln een 1-1 gelijkspel. ZATERDAGVOETBAL Soesterberg heeft thuis een 3-2 over winning behaald op Beverweerdse Boys. Ondanks dat het veld slecht bespeel baar was werd er goed gevoetbald. Na 15 minuten kwam er een goed opge zette aanval van Soesterberg, waarbij midvoor Willems eerst tegen de paal schoot, doch linksbuiten Rombout de terugspringende bal keihard inknalde, 1-0. Vijf minuten later ontstond de ge lijkmaker. 1-1. Na dertig minuten loste midvoor Willems uit een mooie voorzet van rechtsbuiten Esmeijer een voor de doelman onhoudbaar schot, 2-1. Weer vijf minuten later werd er gelijk gemaakt. 2-2. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft was er de span ning of er nog een doelpunt zou wor den gemaakt. Die spanning werd pas verbroken toen 3 minuten voor het einde de uitstekend op dreef zijnde linksbuiten Rombout Soesterberg de overwinning bracht. 3-2. Het eerste elftal van Soesterberg won in Blaricum met 3-2 van R K.B.V.V. Soesterberg was goed op dreef Reeds na een kwartier stelde een hoekschop van rechtsbuiten Geers midvoor Borg in staat de score voor Soesterberg te openen, 0-1. Twintig minuten later lukte het linksbinnen Venekamp de stand te verhogen tot 0-2. Zes minu ten later maakte R.K B.V.V. z'n eer ste tegenpunt 1-2. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft maakte R.KB.V.V. zelfs gelijk. (2-2). Het werd zaak voor de vliegdorpers, die zo fortuinlijk be gonnen waren, om met man en macht te voorkomen dat het toch nog een nederlaag zou worden. Na 25 minuten gaf rechtsbinnen Huisman met een voltreffer Soesterberg een voorsprong, 2-3, en in deze stand kwam geen ver andering meer. het is alles water aan georganiseerd streven naar meer samenhang in Afri ka is en daarom alleen al is het voort bestaan - met de hoop dat ze krach tiger zal worden - van groot belang. Als hetzij de angst voor Nkroemah's felle ideeën, hetzij de overtuigings kracht van zijn woorden hiertoe bij kunnen dragen, zou dat alleen maar goed zijn. De Ghanezen kunnen nu Nkroemah best missen als president. Of Afrika hem als inspirator ook kan missen, is minder stellig te zeggen C" CO Gedipt. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.gg 03498-1951 VERWARIV1DE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN: Paulina Leontine, dochtef van A. C. van Tol. wonende te Hilver sum, Noordse Bosje 38 a en L A. M. van den Broek, Koninginnelaan 103, Soest. Henri. zoon van D. H. de Goede en S. Moget. Kampweg 68, Soes terberg. Gijsbertus Arnoldus, zoon van A. G. Hagen en H W. Traa, Birk- straat 4. Pia Maria, dochter van T. P. de Pijper en J. V. van Ooster hout, Laanstraat 47. Wouter Gerrit, zoon van A. C. Middelman en J. Roos, Torenstraat 3b. Cornelis Johannes, zoon van J. C. van der Pol en G. E. van Husen. Van Weerden Poelmanweg 9. Katinka Willemijntje. dochtor van W. de Vries en J. T. C Wamelink, Irenelaan 25. Michèle Thérese Dé- sirée, dochter van A. E J. Lacomblé en M T. M. Gernert, Prof. Lorentz- laan 98, Soesterberg. ONDERTROUWD: Dominico Merselino Pena, Borsseburgplein 2. Amsterdam en Geertruida Adriana Wouters, Bak- kersweg 4. GEHUWD: Johannes Bernardus Hen- ricus Scholte, Driftweg 45, Huizen en Hendrika Anna Berkhof, Eikenhorst- weg 14. Alexander Rijk Smit, Kampweg 86, Soesterberg en Petro- nella Kraaij. Kampweg 86. Soester berg. Ernst van Beek. Thorbecke- straat 7 en Wilhelmina Mathilda Ma ria Beijersbergen. Korte Hartweg 15 Frans Eduard Metheuver. Beijer- straat 10. Rotterdam en Mona Hen- riëtte Titarsoleij, Amersfoortsestraat 91, Soesterberg. Dirk Leendert Slui mer, Holstraat 213, Eindhoven e Wil helmina Hessels, Molenstraat 20. Willem Hendrik van Boeijen. Schriks- laan 36. en Fijtje van Rouwendaal, Hartweg 40. OVERLEDEN: Arie van der Vlugst, 75 jaar, weduwnaar van E. Middelburg, Amersfoortsestraat 103. Soesterberg. Henricus Johannes Aloysius Maria Teunissen, 61 jaar. Grote Melmweg 31. Theodora Maria van der Veer, 77 jaar. echtgenote van A Kok, Kerk- pad N.Z. 26. Herman Wilhelm Fre- derik de Vries, 53 jaar. echtgenoot van W. J. Bijvank. Koninginnelaan 24a. Adriana Cornelia Buising, 74 jaar. we duwe van A. Krul, Van Lijndenlaan 6. Dlr. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1966 | | pagina 5