PIANO'S Kans tegen de Duitsers Méér misdrijven Soekarno als boegbeeld vanWi Eén en toch verdeeld ZOMERCOLLECTIE Officiële mededelingen VOLVO - Veilig M. TUSSEN Oranje-elf staan 23 maart voor zware opgave Der Mannschaft repeteert voor wereldkampioenschappen RECORDER sfs^t klsdF h:! „DE GOUDEN SNAAR" Krijgt E.M.M. A opnieuw de kans voor een huzarenstukje tegen S.E.C. A Gevonden voorwerpen MANTELS C0STIJUMS JAPONNEN DEUX PIECES BONNETERIE Jeugdcriminaliteit nam vooal toe in kleinere gemeenten Met 50 op de 10.000 kinderen gaat *t verkeerd SPEEK PARKC.ARAGE A. v.Sioef Kleine Pianohandei W. VAN TOL nieuwe en bespeelde Rouw- en Trouwkleding Op 23 maart (de verkiezingsdag) zal bet^jen voetbalelftal voor de zware taak staan een goed resultaat te u S- de nationale elf van west-Duitsland. Voor de Duitsers betekent deze strijd meer dan een vriend schappelijke ontmoeting. Zij zullen deze zorn|L ni|r,ers uitkomen in het tour- nooi om de wereldtitel, dat in Engeland wor ^q!;JU^en, en aar<* ^er zaak hopen onze oosterburen dat zij eveD*Sro. en *958 dit spectacu laire voetbalcircus weer een vooraanstaan e zu len spelen. Nederland zal daarom over enkele weken ee geladen tegenstander tegenover zich vinden. Alle Duitsers zullen hard knok n voor een plaats in het team. dat straks de bondsrepubliek op de Britse v den zal vertegenwoordigen. Wel licht gelukt het onze landgenoten zich aan iet peil van zijn tegenstander op te trekken. Zo ja. dan staat ons een interessante krachtmeting te wachten. maken. En het zou niet eens een En gelse overwinning zijn geworden wan neer debutant Sigi Held, de geslepen centervoor van Borussia Dortmund, niet zo n pech had gehad. Uwe Seeler wordt geniet Toen Helmut Schön in november 1964 de job van bondscoach van de legen darische Sepp Herberger overnam, had hij geen ingespeelde ploeg. Enkele we ken later moesten de Duitsers reeds aantreden voor een thuiswedstrijd te gen het sterke Zweden in de voorron den voor de wereldkampioenschappen Op papier hadden zij een heel sterk elftal met drie in Italië spelende prots (Haller. Schnellinger. Szymaniak) gng- Maar met dergelijke beproefde Jjtfach- ten vormt men nog geen team. werd in "Berlijn ï-f en de kans dat onze oosterburen Engeland niet zo den halen, zat er dik in. Schon nam onmiddellijk maatregelen om het team een ander gezicht te geven. meer^T~ heid en dus meer inhoud. Door Dies- sures van enkele prominenten zoais Uwe Seeler. Weber. Patzke en Giese- mann werd hij gedwongen verschil lende jonge krachten op te stellen, die goed voldeden. Een 1-1 draw tegen het zeer sterke Italië vormde het bewijs dat Schon op de goede weg was. Cyprus werd met 5-0 verslagen en daardoor bleef de hoop bestaan dat toch Engeland nog gehaald zou worden. Die hoop is dit seizoen in vervulling gegaan toen de Duitsers indedaad Zweden met 2-1 versloegen. Hoogste doel. Toch zal het Helmut Schön niet ge makkelijk vallen een elftal te forme ren, dat straks op de Britse velden een vooraanstaande rol kan vertolken. De indeling met Spanje. Argentinië en Zwitserland in Pool B opent zeker perspectieven, omdat het forse Duitse spel de Spanjaarden en Argentijnen van nature al niet ligt. Eén van de sterkste kanten van de Duitse voetballers is hun nationaal bewustzijn. Voor de Duitse voetballers is het spelen in het nationale team nog steeds het hoogste sportieve doel. Alle spelers plegen zich in het inter nationale shirt voor de volle honderd procent te geven. Dat heeft Engeland onlangs op Wembley ondervonden. De grote favoriet voor de wereldtitel heeft alle moeite gehad Der Mannschaft van zich af te schudden. De Britten onder aanvoering van rou tinier Bobby Charlton speelden wel licht iets geacheveerder, maar de Duit sers verdedigden zich zo bekwaam dat de sterke Engelse voorhoede weinig kansen kreeg en tenslotte kanthalf Stiles nog het enige doelpunt moest Massief Een ploeg die op Wembley bijna een gelijkspel weet af te dwingen, mag gerust hoog worden aangeslagen Bo vendien spelen de Duitsers voetbal, dat Nederland niet bijster ligt. Voet hal. dat steunt op een grote dosis enthousiasme, forse charges en een behoorlijke techniek. Onze oosterbu ren kennen vooral de waarde van de lange pass, die het verrassende ele ment in de aanval kan brengen. Voor de befaamde Schnellinger voor deze match van zijn club AC. Milan wel geen toestemming krijgen voor zijn geboorteland uit te komen, ook zonder deze eminente achterspeler is de Duit se achterhoede een massief blok, zoals de Britten kort geleden hebben on dervonden. JUWELIER - HDRLOGER van Weedestraat 40 Soest 'tel.4361' SPRRRZRRM SOEPEL ;c SCHOON SNEL ER Kt ND INSTALLATEUR De K.V.P onze grootste politieke partij, heeft het op het ogenblik niet gemakkelijk. Wij bedoelen: niet ge makkelijk met zichzelf. Het is een publiek geheim dat de standpunten van de linker en rechter vleugel van deze partii soms heel ver uit elkaar liggen Bovendien is op de laatste partijraadsvergadering gebleken dat sommige K.V.P.-ers volstrekt afwij zend staan tegenover de gedachte aan een CDU, die in het veelbesproken structuur-rapport aan de orde kwam Zij spraken zich uit voor een decon fessionalisering en pleitten voor een partij, die ergens tussen de P.v.d.A en de V V.D. in staat. En dan doemt er al weer een probleem op: bij welke partij zou men het dichtst staan, bij de P.vd.A. of de V.V.D.? Voor een partij, die zulke tegenstellin gen jn eigen boezem herbergt, valt het niet gemakkelijk zijn evenwicht te bewaren Wil men zich aansluiten bij de protestanten, dan komen er pro testen huldigt men standpunten die erg tegen de V.V.D. aanliggen, dan komt de linker vleugel in het geweer; gaat men zoals nu met de socialisten in zee, dan moet altijd rekening wor den gehouden met de rechter achter ban. Men moet «er bewondering voor hebben dat de partij toch kans heeft gezien zijn eenheid te bewaren. Geen routinier Een zeer belangrijke rol in deze de fensie wordt vertolkt door Horst Szy maniak, de man die eind vorig seizoen Italië verliet omdat hij het bij Inter Milan zelden verder dan het tweede elftal bracht. Niet, dat hij in de ster- renploeg van Inter detoneerde, maar de Milanezen mogen maar twee bui tenlanders opstellen terwijl ze er al drie hadden aangekocht (Suarez, Jair, Peiro). Szymaniak was dus „over" en beproef de daarom zijn voetbalgeluk bij het Berlijnse Tasmania. Het is een prima kanthalf, die zelfs voor de beste voor- Zaterdagmiddag om kwart over drie krijgt het A-juniorenelftal van SEC. op het terrein aan de Bosstraat bezoek van het Hilversumse E.M.M A Aan deze ploeg bewaren de groen-witten niet zulke beste herinneringen, want de Hilversummers slagden erin. de S.E.C.-jergd de enige nederlaag in het eerste deel van de competitie toe te brengen. Met 3-2 werden de Soes- ters verslagen, al moet wel gezegd worden, dat S.E.C. in die wedstrijd bijzonder veel pech had. De winst van E.M.M. A op S.E.C. is duidelijk een uitschieter geweest, want de Hilversummers staan momenteel op de derde plaats van onderen. S E C. A daarentegen staat op de tweede plaats in de kopgroep met drie punten ach terstand op leider Huizen, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Huizen krijgt het zaterdag ook niet gemak kelijk tegen G VVVdat de vierde plaats bezet en dus oog nog goede kansen heeft op een betere klassering. De S.E.C -ers hebben de laatste tijd goed getraind (alle spelers op één na die wegens studie verhinderd is be zochten de training, die onder leiding staat van de heer M. v. d. Broek), zodat een goed resultaat in de lijn der verwachtingen ligt. De groen-witten zullen geen wedstrijd meer mogen verliezen, omdat dan de achterstand te groot zou worden en de tweede plaats (ook goed voor promo tie naar een hogere afdeling) in ge vaar zou komen. Tegen E.M.M. A heb ben de groen-witten in ieder geval een goede kans op winst. De opstelling luidt: doel Kamphorst; achter Huizinga en v. d. Hoed. mid den Veenendaal, Dorrestein en Bos man; voor Hardeman, Van Boeijen, De Jong, Van Luytelaar en v. d. Brakel. Bij de politie zijn als gevonden aange geven: blokfluit, plastic portemonnai, ring met 2 sleutels, halsdoek, broche, gladde ring, trouw- of verlovingsring, zwart lederen motorhandschoen, paar bruine handschoenen, paar grijze glacé handschoenen, contactsleutel V.W., zw. damesportemonnai inhoud 16.bos met 5 sleutels, bankbiljet van 10, twee idem van ƒ2,50, jack blauw nylon, kinderstoel, paar grijze gebreide want jes, passer, damesrijwiel, herenhorloge met zwart lederen band, wit kinder broekje, groene wanten, biljet van 10,hondenriem. heren sport-rij- wiel merk Junker, sleutelring, Parker vulpen, heren plastic handschoen, ge breide pop en een paar gebreide hand schoenen. Daan Schrijvers, die altijd zo bekwaam kort combinerende voorhoedes weet af te stoppen, wordt het de 23ste een zware avond. Krijgt onze defensie het op deze ver kiezingsdag niet gemakkelijk, onze voorlinie staat voor een nog heel wat zwaardere opgave. Want ook al zal hoedespeler nog een onoverkomelijk struikelblok kan zijn. Naast hem staat de lakonieke Schulz, de centrale fi guur in de Duitse defensie, welke in Borrussia-doelman Tilkowski een be trouwbare sluitpost heeft. Wat onze oosterburen echter ontbreekt is de aanwezigheid van een routinier in de voorhoede. Wat Charlton voor Engeland is, dat was Uwe Seeler ja renlang voor Duitsland. Hij was de man die lijn bracht in de aanval, hij was ook de man die de aanvallen afrondde. Door herhaalde blessures kwam de Hamburger helaas op het ziekenbankje terecht en of schoon Uwe sinds kort weer de aan val van de Hamburger S.V. leidt, zal Helmut Schön vermoedelijk op dit moment nog niet met hem willen ex perimenteren. Maar ook zonder Seeler vormen de Duitsers een sterke ploeg, die de 23ste als favoriet binnen de lijnen zal ver schijnen. Maar juist het feit dat het een sterke tegenstander betreft, zal onze jongens wellicht kunnen inspi reren. Nederland heeft vaker van ster ker geachte tegenstanders gewonnen. Ofschoon dit de enige hoop is. die wij ten aanzien van deze ontmoeting koes teren toont U gaarne haar nieuwe HILVERSUM Groest 138 Tel. 46241 BAARN Parkstraat sousterrain Tel. 5629 De statistische gegevens van de'laatste jaren geven een behoorlijke toeneming te zien van de jeugdcriminaliteit in ons land. Bedroeg deze criminaliteit een halve eeuw geleden ongeveer 32 per 10.000 kinderen, thans ligt dit verhou- dlngscijfer reeds boven de 50. Volgens de meest recente gegevens der gerechtelijke statistiek, die tot 1964 zijn bijgewerkt, is weliswaar in de grote steden (boven de 100.000 inwoners) de criminaliteit van jeugdigen sterk toegenomen, maar sinds 1963 doet deze toeneming zich in nog sterkere mate gelden in de groep van gemeenten tus sen de 50.000 en 100.000. Wat zijn de oorzaken van deze verontrustende stijging van de criminaliteit van jeugdigen? Wat zijn de oorzaken? In de grote meerderheid der gevallen bestaan delicten, die door jongeren worden gepleegd, uit diefstal In 1963 kregen 23 op elke 10.000 kin deren van 14 tot 15 jaar een proces verbaal wegens eenvoudige diefstal 22 op elke 10.000 wegens gekwalificeerde diefstal. In de leeftijdsgroep van 16 tot en met 17 jaar bedroegen deze ver- houdingscijfers respectievelijk 19.7 en 18,7. Voor Seksuele misdrijven waren deze cijfers voor de twee genoemde leeftijdsgroepen onderscheidenlijk 7 en 5,8, wat overigens een vrij dui delijke stijging betekende, want in 1955 bedroegen deze verhoudingscij- fers nog slechts 4,9 en 4,5 Het aantal diefstallen van auto's joy-riding! dat in 1955 3.8 procent van het totaal der strafbare feiten uitmaakte, is evenwel gedaald tot 3 procent. Agressieve daden komen niet méér voor dan vroeger. In 1959 werden 362 jeugdigen wegens mishandeling ver oordeeld, vijf jaar later was dit 375 wat zelfs een relatieve afneming be tekent, als men de bevolkingsgroei in aanmerking neemt. Verontrustend is evenwel, dat de gevallen van agressie van veel ernstiger aard zijn dan vroe ger. Ook meisjes Bendevorming in zogenaamde ,,gangs" is in ons land zeldzaam. Daarentegen worden wel veel overtredingen (onge veer 55 procent bij de jongens en 40 procent bij de meisjes) begaan door gelegenheidsbenden, dus groepen, die toevallig zijn gevormd. Bij de meis jes is de stijging van het aantal win keldiefstallen opvallend. Zij hebben het vooral gemunt op kosmetische ar tikelen. Aw«rsfoortscstraot 22—24 SOESTERBERG Talofoon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. Zeer merkwaardig is de „spreiding" van de jeugdcriminaliteit over de ver schillende provincies. In 1963 bij voorbeeld kwamen in Friesland 35 van elke 10.000 kinderen beneden de 18 jaar tot een misdrijf, in Limburg en Gelderland echter 55. Voor de ge meenten was de divergentie soms nog groter: van 37 op elke 10.000 kinderen in Hilversum tot132 in Breda. Hoewel het laatste cijfer bedenkelijk hoog is, mogen daar geen absolute conclusies ten aanzien van het crimi- naliteitsniveau aan worden verbonden. Andere factoren als verschillen in op- sporings- en vervolgingsbeleid kunnen hier ook een rol spelen. Is het percentage jeugdige delinkwen- ten, dat wegens vermogensdelicten in aanraking met de justitie komt, in de grote steden het hoogst, in de gemeen ten van 50-100.000 en van 20-50.000 inwoners worden relatief meer zeden delicten en agressieve misdrijven ge pleegd. In 1963 bijvoorbeeld begingen in de grote steden 3,4 op elke 10.000 kinde ren een zedenmisdrijf. In de gemeen ten van 50.000-100.000 inwoners en van 20-50.000 inwoners was dit verhou- dingscijfer resp. 4,5 en 3,8. Luxe-verwaai lozing Een opvallend verschijnsel is, dat de jeugdige delinkwenten steeds meer voortkomen uit de midden- en hogere klassen van de maatschappij. Het is een treffend verschijnsel, dat een ster ke toeneming van de materiële voor spoed gelijk op schijnt te gaan met een toenemende jeugdcriminaliteit. De psychiater dr. Zuithof sprak ln dit verband eens van ..luxe-verwaarlo zing", voortkomende door een over waardering van de materiële goederen door de ouders. Deze geven de kinde ren wel meer zakgeld, maar brengen verder te weinig aandacht voor hun op. Op die wijze biedt men zijn kin deren stenen voor brood. Het preventieve werk moet daarom bij de ouders beginnen. Stabilisering van het gezin zal het uitgangspunt moeten zijn voor iedere poging tot verbetering van de aanpassing van de jeugd aan de moderne samenle ving. Geen autoriteit Wat zijn de oorzaken van de toene ming van de jeugdcriminaliteit in ver gelijking met voor de oorlog. Sommi gen spreken van de afwezigheid van romantiek, waaraan de moderne maat schapDij lijdt en waardoor het on mogelijk wordt de affectieve behoeften van de jongeren te bevredigen Voor verschillende psychologen en sociolo gen zijn de gedragsstoornissen van de jeugd noodseinen van een wereld waarin de volwassenen geen ideaal meer kunnen bieden aan de jonge ge neratie. Wat de jeugd tegenwoordig vooral mist, is de persoonlijke autoriteit Vooral de vaderfiguur heeft veel aan betekenis ingeboet. Vroeger richtte de zoon zich innerlijk naar zijn vp*™ die door patriarchaal gezag indruk maakte. De vaders van toen hadden nog geen concurrentie van sportfigu- ren en filmhelden. In het gezin van nu is de moeder de centrale figuur, waavan de kinderen zich afhankelijk voelen. Zij wordt onwillekeurig het beeld van de vol wassenheid. waarnaar ook de jongens zich richten. Schijnwereld Er bestaat voor d-» jongens weinig ge legenheid zich met mannen te identi ficeren. Zij zitten veelal in „vrouwen- vertrkken' opgesloten en daardoor komt er iets onzekers in hun gedrag Hebben zij de pub'rteitsleeftijd bereikt., dan voelen zij een sterke behoefte zich van deze vrouwelijke overmacht te bevrijden. Dat lukt vaak niet, zodat veel jongens zich stoerder moeten voordoen dan zij werkelijk zijn. Prof. Perquin, een van onze pro minentste pedagogen stelde het eens heel scherp: „De zelfoverschatting van de man ln onze samenleving gaat terug op het feit. dat hij zich op bijna gewelddadige wijze moet emancipe ren". Onderzoekt men onaangepaste jeug digen, dan bemerkt men dat hun driest, provocerend gedrag vaak uiter lijke schijn is, een krampachtige po ging vooral man te willen schijnen Andere factoren, die onevenwichtig heden scheppen zijn de onpersoonlijke organisatie van de samenleving, huis vestingsproblemen en commercialise ring van de vrije rijd, die elkaar ver sterken in een vicieuze cirkel en zon der twijfel de criminaliteit in de hand werken. STEMMING VOOR PROVINCIALE STATEN Op 23 maart 1966, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale sta ten plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op ar tikel 128 van het wetboek an straf recht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uit geschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kiewet. dat hij. die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te wer ken. verplicht is zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te mel den bij het stembureau van het voor hem aangewezen stem district. De kiezer, die aan deze verplichting niet vodloet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijftien gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaar zijn verlo pen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste dertig gulden opgelegd. De burgemeester, S. P. Bentinck. Soest. 17 maart 1966. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN. DIE IN DIENST BETREKKING ZIJN Iedere werkgever wordt eraan herin nerd, dat hij, volgens art I 10 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem ln dienstbetrekking Is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkiezingen kan deelnemen, daartoe de gelegen heid krijgt; deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrek king binnen de voor de stemming be paalde tijd niet vertoeven in een ge meente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangren zende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, hun ar beid te verrichten; dat, volgens art. X 9 der Kieswet, overtreding van bovenstaand voor schrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste vijfenzeven tig gulden. De burgemeester, S. P. Bentinck. Soest, 17 maart 1966. INLICHTINGEN UIT HET KXESREGISTER n verband met de a.s. verkiezing van leden van de Gemeenteraad kan een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. De burgemeester, S P. Bentinck. Soest, 17 maart 1966. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a Foxboro «Nederland) N.V., Konin- ginnelaan 169 te Soest, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het vervaardigen van meet- en regelapparatuur voor industriële doeleinden, op het perceel Koninginnelaan 169. kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nr. 5074. b. Shell Nederland Verkoop Mij. N.V., Wassenaarseweg 80, Den Haag. om vergunning tot het uitbreiden en wij zigen van de inrichting bestemd tot het opslaan en afleveren van motor brandstoffen. op het perceel Birkstraat nabij 104, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie C. nr. 2879. C. Fa. A. W. de Bree. Van Weedestr. 52. Soest, om vergunning tot het op richten. in werking brengen en in werking houden van een wasserette, in het perceel Soesterbergsestraat 30, kadastraal bekend gemeente Soest, .sectie H, nr. 7977. Amallalaan 19'21 Baarn Telefoon 02954-2323 Nieuweweg 103 - Telef. 2968 v.h Joh van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Alle politieke vingervlugheid ten spijt is president Soekarno toch niet opge wassen gebleken tegen de generaals Wat eigenlijk al na de mislukte staats greep van vorige herfst een feit was is nu formeel bevestigd: een generaal heeft het feitelijk gezag uit zijn han den genomen. Het is alleen een andore generaal ge worden dan men had verwacht. Soe- harto en niet Nasoetion is thans de sterke man, waarschijnlijk doordat de militairen gebleken is dat Nasoetion toch niet de doorzetter was die men in hem had gezien. Hij heeft te lang geaarzeld en gaf Soekarno nog de kans hem aan kant te zetten. De pre sident kon dit allen maar doen omdat de generaals toen ook al inzagen dat Nasoetion weliswaar een felle anti communist was. maar terugdeinsde om zelf de hoogste verantwoordelijk heid te aanvaarden Wellicht was in hem uit de tijd van het K.N I.L nog te sterk het besef ingebrand gebleven dat de strijdkrachten uitsluitend de dienaren zijn van het politieke gezag. Flair Soeharto, wiens militaire loopbaan eveneens begint in het voormalige K.N.I.L., heeft die scrupules niet. En met de oosterse flair voor het zo in kleden van maatregelen dat niemand het gezicht hoeft te verliezen, heeft hij de zaak zo ingericht dat Soekarno het boegbeeld blijft, maar ook niets meer, van het schip van staat. Soe harto verordineert uit naam van Soe karno, maar juist de dingen die Soe karno juist beslist niet wente te be velen. De eerste daad van de generaal was het ontbinden - officieel en voor de hele natie - van de communistische partij. Dat hadden militaire comman danten in hun districten ook al ge daan, maar de officiële goedkeuring van de regering was er niet op ge volgd; integendeel: Soekarno heeft nog gepoogd een eind te maken aan de anti-communistische acties met hun bloedbaden. Niet zo bezeten Intussen trekt Soeharto zeker de lijn door van Soekarno, wiens verdienste blijft dat hij het eilandenrijk tot een eenheidsstaat heeft gemaakt. Hij zal echter niet vervallen in de fout van de president, die bezeten bleef van de revolutie, ook toen het doel daar van al lang en breed was bereikt. De aandacht die Soekarno onthield aan de voornaamste problemen van het heden - de economie - zullen de generaals wel moeten geven. Het is de vraag of ze er de beste kwaliteiten voor hebben, maar zoals in zovele nieuwe naties lijkt het leger de enige gedisciplineerde organisatie die een dergelijke taak aan zou kunnen. Soe harto gaat ook door met Soekarno's .geleide democratie", wat weinig kan verbazen: daartegen bestond geen be zwaar bij de bevolking, wel hoe die de communisten meer kansen gaf dan hun lief was. Vermoedelijk is juist dat wat Soe karno uiteindelijk heeft laten struike len: dat hij niet beseft heeft dat zijn magische invloed op de massa's zover was getaand en dat hij niet heeft be seft hoezeer zijn ideeën en die op straat leven uit elkaar waren gewe ken. d. Caltex Petroleum Mij (Nederland) N.V., Conradkade 178, Den Haag, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting bestemd tot het opslaan en afleveren van motorbrand stoffen annex quickservice-ruimte, op het perceel Kampweg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2497. Gedurende tien dagen na de dagte kening van deze bekendmaking be staat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 5 april a.s., des voormiddags te resp. 10.U0, 10.30, 11.00 en 11.30 uur, in het ge meentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoe ken kunnen worden ingebracht. Soest, 18 maart 1966. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan a. NV. Hardchroom van der Heijden, De Beaufortlaan 24 te Soest, op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet. vergunning te verlenen voor het aanbouwen van een lucht verversingsruimte, op het perceel, ge legen aan de De Beaufortlaan 24, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3413, zulks in afwijking van het plan voor gronden ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. b. A. P. van Tweel, Emmalaan 12a, alhier, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde ln artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor 't bouwen van een woonhuis op het perceel, ge legen nabij de Burg. Grothestraat. ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie H, nr. 6758 en 7030. zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Rijksweg". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking, hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeente-

Soester Courant | 1966 | | pagina 13