t immMT China Manchester United Troosteloos vooruitzicht in Vietnam TASSEN van christendom tot communisme Autorijschool VAN BUUREN SOESTERBERG GARAGE STAM Via zege op Benfica greep naar Europa cup de trots van Matt Busby Parapluies vanaf 13.95 V.V.Z-niemvs Hees- nieuws Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruüne keuzo MOXTUREX Bridge Medische dienst V.V.D. Consultatiebureau Renault dealer Vleesverkoop Mixed Hockey Club Soest Medische dienst. PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Woensdagavond 9 maart Tiendui zenden voetballiefhebbers zijn nog aan het nakaarten over de emotionele cup ontmoeting tussen Real Madrid en Anderlecht. wanneer een nieuwsbe richt hen confronteert met een nog grotere sensatie. Manchester United heeft Benfica met 5-1 verslagen, in Lissabon nog wel De pupillen van Bela Guttman, die nog nimmer in een cupontmoeting op eigen veld zijn verslagen en die na de kleine nederlaag in Manchester al droomden van een plaats in de halve finale, werden volkomen opgerold door de in topvorm spelende Britten. Acht jaar na de fatale vliegramp in Munchen hebben de Busby-babies de internationale top weer bereikt en de hoop, dat eindelijk een Engelse club de Europacup zal winnen, leeft nu sterk in alle Britse voetbalharten Want Manchester heeft een prachtig homo geen team, dat zelfs cuphouder Inter Milan voor grote problemen zal kun nen stellen. Acht jaar na de vliegramp Op 7 februari 1958 scheen er voorgoed een streep te worden gezet door de roemruchte historie van de ploeg van manager en coach Matt Busby. Het vliegtuig Elisabethian van de B.E.A., dat de ploeg van Belgrado naar Manchester moest brengen, raak te temidden van een hevige sneeuw storm boven het vliegveld van Mun chen op drift. En dat wat een rustige tussenlanding moest worden, eindigde in een wereldschokkend drama. Het toestel verongelukte. Acht spelers, on der wie de schotvaardige Tommy Tay- lor en de legendarische Duncan Ed- wards, vonden de dood. terwijl twee andere spelers ernstig gewond raakten en voor het voetbalspel voorgoed ver loren waren. Matt Busby moest ern stig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen, waar hij gelukkig her stelde. Met de ruim vijf miljoen pond die de club door de verzekering waren uit betaald, begon de onvermoeibare Busby te bouwen aan een nieuw team, dat weer een glansrol zou kunnen spelen in de Engelse voetbalwereld. De ploeg, die tweemaal eervol uit de Europacup SCüOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Pracht kollektie met bijpassende slingbacks. Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. was gewipt door het sterke Real Ma drid en het even sterke AC. Milan, werd ondanks de vliegramp toch nog finalist voor de Engelse bekerfinale, die door Bolton Wanderers werd ge wonnen. Busby deed goede aankopen. Hij haalde de Schot Dennis Law, die in Italië niet kon aarden, voor 1.150.000 L.j Torino weg en deze schot zou tezamen met de talentvolle Bobby Charlton een vleu gel gaan vormen, die op de Britse velden even gevreesd was als het duo Puskas-Gento op het vasteland. Toen Bobby later naar de midvoor- plaats verhuisde, had Busby de bui tenplaatsen bezet met twee zeer jonge, maar uiterst begaafde spelers, de Ier Georg Best en Conelly. de Engelse internationaal. Van Arsenaal kocht hij de kanonnier David Herd en met dit gouden kwintet kreeg Manchester een voorhoede, waaroor zelfs 's werelds sterkste achterhoede bevreesd is Successenlijst Zeven jaar heeft de energieke Matt nodig gehad om zijn ploeg weer naar de top te brengen. Nu is het hem dan eindelijk gelukt het team een glans rol te laten spelen in het toernooi der Europese kampioenen. Zes maal werd Manchester Unit,et kampioen van Engeland, t.w. in 1908, 1911, 1952, 1956. 1957 en 1965 Bovendien zijn de Mancunians na de vliegramp nog eens op de tweede plaats geëindigd en won het enkele jaren geleden de Engelse cup. Vorig seizoen bracht Manchester het bovendien tot de halve finale in het toernooi voor jaarbeurssteden, waar het tenslotte door het Hongaarse Fe- rencvaros werd uitgeschakeld. Aanvallen Het hoogste streven van Matt Busby is het winnen van de Europacup. Na de daverende triomf op Benfica lijkt dit streven dit seizoen realiteit te wor den. Manchester brengt een van de sterkste voorhoedes in het veld (vraagt u dat maar eens in Lissabon), maar ook de defensie met routinier Bill Foulkes en internationaal Norbert Sti- les mag er zijn. De sterren van Old Trafford weten het hart van het voetbalpubliek vooral te stelen door de wijze, waarop zij hun resultaten bereiken. Manchester speelt het voetbal, dat men zo gaarne ziet constructief, en alles op de aanval. Niet met een man of acht in eigen strafschopgebied een betondekking toepassen om doelpunten te voorko men, maar met flitsende aanvallen proberen een goal te maken, dat heeft Matt zijn pupillen in het hc fd ge prent. Benfica heeft dat ondervonden De Portugezen verwachtten dat Manches ten met man en macht zijn eigen mi nimale voorsprong zou verdedigen. Inplaats daarvan vielen Charton en zijn mannen onstuimig aan. Hierdoor raakte de Benfica-ploeg volkomen uit zijn cadans. Tweede vader. Wat is het succes van deze nu al le gendarische Schotse manager? Busby bezit welhaast dictatoriale volmachten. Toch is hij niet eigenzinnig. Zijn sa menwerking met het bestuur is voor beeldig. Voor de spelers Is hij een tweede vader, streng, maar liefdevol en rechtvaardig Busby houdt van dici- pline. Maar nimmer ontaardt dit bij hem in tucht. Altijd blijft hij een open oog houden voor de menselijke kant van het voetbalbedrijf. Wat verschillende coachs nooit gelukt is, daar is Matt bijna moeiteloos in geslaagd om de grillige Denis Law te temmen en in te passen in zijn team. Met deze Schotse prof als grootste troef in een zeer schotvaardige aan- valslinie, zal Manchester United dit seizoen een ernstige poging wagen om voor het eerst in de voetbalgeschiede nis de Europacup voor landskampioe nen naar Engeland te halen. AUTOVERHUUR N.V. Eemneeserweg 22, Baarn. tel.: 0 2 954-3100 lb.g.g.4344) Ruim twee en een halve eeuw ge leden zag het er naar uit, dat het Christendom in China zijn opmars zou houden, zoals het de eerste eeu wen van onze jaartelling in Europa had gedaan. Het werk van missionarissen en zen delingen is echter door de Europese christenen" zelf afgebroken en thans is China bij uitstek het bolwerk van communisme en atheisme. Ruim zeshonderd jaren geleden kwa men ondernemende Europeanen als Marco Polo naar het „Rijk van het Midden". Met hen kwamen ook de missionarissen, velen van hen weten schappelijk goed onderlegd, en zij le verden een waardevolle inbreng in de veel oudere Chinese beschaving. Het hoogtepunt van hun aktiviteit en invloed bereikten zij onder de beroem de keizer Kang Hi, beschermer van kunsten en wetenschappen. Onder zijn régime kwam dat grootse werk. de vaststelling van de Chinese kalender, tot stand. De man. die bij dit werk de leiding had. was een Vlaamse Jezuïetenpater, Verbiest. Om zijn grote geleerdheid stond hij bij de keizer zeer in de gunst en dat wekte de afgunst van Voor het eerste elftal is zaterdag a s. geen wedstrijd vastgesteld. Toch is het voor Hees een belangrijke dag. want de clubs die de laatste twee plaatsen innemen spelen n.1. wel. SVP. uit Veenendaal speelt tegen N.S.V.S. eveneens uit Veenendaal en de Posthoorn uit Amersfoort gaat op be zoek bij T.O.V. in Baarn. Voor hees is het te hopen dat zowel S VP. als Posthoorn géén winstpun ten binnenhalen. Hees 2 speelt een uitwedstrijd tegen T.O.V. 2 in Baarn. De thuiswedstrijd tegen T.O.V. 2 werd destijds met 8-0 gewonnen. Ook nu zullen de punten weer naar Soest komen, hoewel het natuurlijk altijd oppassen blijft. Het tweede team is echter uitstekend op dreef en we verwachten dat Wij nands c.s. ook nu wel weer zullen scoren. Hees 3 speelt zijn derde achtereenvol gende thuiswedstrijd, nu tegen Lang broek 2. De uitwedstrijd werd met liefst 7-0 verloren, maar sindsdien is het elftal goed ingespeeld en aanvoerder-doel man Muis zal zijn mannen wel naar de overwinning brengen. Programma: Hees 3-Langbroek 2, 16 uur. T.O.V. 2-Hees 2, 14 uur. Voor het eerste elftal van V.V.Z. staat as. zaterdag de belangrijke uitwed strijd tegen V V O O. op het program ma. Gezien de huidige staat van de ranglijst van de 3e klasse C bezetten de Utrechters de derde plaats met een achterstand op V.V.Z. van 5 punten, maar met 1 wedstrijd minder gespeeld. In de eerste helft van de competitie werd de wedstrijd tegen V.V.OO. af gelast, zodat ons de kracht van deze tegenstanders niet bekend is. De doelman van V.V.O O werd even als de doelman van V.V.Z. slechts 9 maal gepasseerd, waaruit blijkt dat beide elftallen over een goede ach terhoede beschikken V.V.Z. scoorde tot nu toe echter 39 keer tegen 27 maal voor V.V.OO.. Indien de V.V.Z. voorhoedespelers in de komende wedstrijd van de eventueel geboden kansen gebruik maken is het mogelijk tot een goed resultaat te komen. Het V.V.Z. elftal is als volgt samen gesteld: doel De Hiep; achter Pouw en Floor. midden v d. Bosch. v. Kooij en v. d. Bovenkamp: voor Schaap, Demmers, Hament, Timmer en v. Doorn. Aanvang der wedstrijd 16 uur op het terrein in de Johannapolder te Utrecht. Voor V.V.Z. 2 staat een thuiswedstrijd op het programma tegen Zuidvogels 3. V.V.Z. 2 behaalde in deze competi tie tot nu toe 8 punten uit 8 wed strijden tegen Zuidvogels 7 punten uit 9 wedstrijden. Mede gelet op het terreinvoordeel moet het voor V.V.Z. 2 mogelijk zijn de volle winst te be halen. Opstelling V.V.Z. 2: doel Pouw; achter v. d. Vlekkert en Hamersveld: midden v. d. Bovenkamp, v. Grol en Brouwer: voor Corda, Hornsveld, v. Kooy, v. d. Worp en Haage. Aanvang 16 uur. Terrein Ferd. Huyck- laan. Eveneens op het terrein aan de Ferd. Huycklaan speelt om 14 uur V.V.Z. 3 tegen Hoevelaken 3. V.V Z zal zeker trachten ongeslagen te blijven. Hoevelaken heeft echter slechts 3 verliespunten, zodat zij ze ker zullen trachten de achterstand op V.V.Z. te beperken. Opstelling' V.V.Z. 3: doel Ossenbrugge; achter v. Velzen en Olling. midden Hilhorst. Wegerif en v. Ginkel; voor Onderstal, Duits, v. Wijk, Brunt en Kampen. de Chineese geleerden. In een open baar dispuut bewees Verbiest echter met glans zijn meerderheid en hem belastte de keizer met deze eervolle taaie. Te groter verdienste had Verbiest doordat hij bij dit werk natuurlijk rekening had te houden met de Chi neese denkwereld, waarin hij volko men thuis was geraakt. Aanpassing. De Jezuieten met name beschikten over een groot aanpassingsvermogen, dat hun bij hun missionair werk zeer te stade kwam. Zij begrepen zeer goed. dat men van de Chinezen wel Christenen, maar nooit Europeanen kon maken en dat men de eeuwen oude cultuur van dit land niet ter zijde kon schuiven. Zij zochten dus naar een synthese tussen de Chineese opvattingen en gebruiken en de be ginselen van het christendom. Daar aan dankten ze hun succes bij de keizer en zijn volk. Ongelukkigerwijze kreeg ditzelfde aan passingsvermogen in het verdeelde Eu ropa van die dagen een ander accent en gaf het voet aan de opvatting, dat bij deze orde „het doel de mid delen heiligde". Vorsten zowel als pausen gingen zich teweer stellen te gen de geweldige invloed, die de door Loyola gestichte orde zich had weten te verwerven, niet in de laatste plaats op staatkundig gebied. Toen behalve de Jezuieten ook an deren in China met missionair werk begonnen, brachten dezen de geschil len en twisten op Chineese bodem over en stelden zich met name te weer te gen het Jezuieten-systeem om chris telijk dogma en Chinees denken aan elkaar aan te passen. Twist. Keizer Kang Hi begreep er niets van dat mensen, die hetzelfde doel be oogden, over het geloof met elkaar ruzie maakten. Het geschil liep zo hoog, dat het aan de Paus werd voorgelegd. De Paus was (in Europa) juist in een scherp conflict met de Jezuieten-orde ge wikkeld en het was niet te verwach ten, dat hij in dit geval hun partij zou kiezen Hij veroordeelde dus de praktijk der Opleiding voor luxe auto-, vracht auto- en Autobusrijbewijs. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Opium. Toen de Chinese regering de handel in en het verbruik van opium ver bood, waren het de onderdanen van de Engelse koning (de „Beschermer van het Geloof"), die door hun smok kelhandel niet alleen dit besluit krachteloos maakten, maar ook de schatkist ernstige nadelen berokken den. De winstgevende smokkelhandel in dit vergif leidde tot een conflict met Engeland en het sterk verzwakte en achtegebleven China kreeg het ook met andere Europese mogendheden aan de stok, die aasden op een deel van de bult. Steeds meer ging men zending en missie zien als de vijfde kolonne van het blanke imperialisme, vooral toen Duitsland, gretig gebruik makend van de moord op enkele zen delingen. de pacht van de baal van Klautsjou afdwong, nadat China reeds andere delen van zijn grondgebied had moeten afstaan. Het strijdlustige nationalisme stak de kop op, vooral tijdens de Boxers-op stand, waarin tal van christenen het leven lieten. Het einde. Langzamerhand werd de christelijke invloed gelikwideerd. tegelijk met het keizerrijk. Het communisme zag zijn kans schoon. Rusland zond zijn agen ten en zaaide het zaad, dat tot was dom kwam toen Mao-tse-toeng de overhand wist te krijgen. Tsjangkai- sjek naar Formosa joeg en een nieu we Chineese staat stichtte naar com munistisch patroon. JEUGDAFDELING T 17 t~< ir 17 7 15 uur: H.V.C.-V.V.Z. jun. 13.15 uur; V.V.Z.-H.V.C. pupillen. Leverancier van alle ziekenfondsen Twaalf jaar geleden liep het Vietna mese Nationale Bevrijdingsfront in Dien Bien Phoe de Franse bezetting onder de voet. Het was het eind van het Franse bewind, de geboorte van Noord- en Zuid-Vietnam, maar niet het besluit van de strijd. Een Dien Bien Phoe lijkt thans niet meer mogelijk, daarvoor is de Ame rikaanse strijdmacht te groot. Had den de Fransen in totaal tien heli kopters. de Amerikanen werken er met zestienhonderd. De Fransen hadden in totaal honderdvijftig vliegtuigen, ja gers, bommenwerpers en transporttoe stellen bijeengeteld. De U.S.A.F. voert per maand gemiddeld tegen de twee duizend gevechtsvluchten uit. Dat kost enorm veel. Per maand stookt de Amerikaanse armee in Vietnam voor ongeveer acht honderd miljoen gulden aan munitie op. Maar het heeft resultaten. De Vietkong krijgt weinig kans meer zijn eenheden af en toe tot rust te laten komen. Zodra ze een kamp betrekken, volgt haast een bombardement. Dit gebrek aan rust weerspiegelt zich ook in het moreel van de rebellen. Een paar jaar terug was een overgelopen Vietkongstrijder een zeldzaamheid, nu zijn er tachtig per dag. Murw. En het wordt de regeringstroepen en hun Amerikaanse bondgenoot ook ge- makkaelijker gemaakt door betere in- lichtingnen over het doen en laten van de Vietkong. zodat de acties meer resultaat hebben. Dat dankt Saigon eveneens aan de geweldige, murwma- kende acties. Tot dusver poogde de Vietkong steeds de bevolking in zijn gebied te vriend te houden de belasting was redelijk en er werd slechts tot vrijwillige dienstneming opgeroepen. Nu is er ge dwongen dienstneming en de heffin gen aan geld en voetsel gaan diep in het vlees der bevolking snijden. De Vietkong heeft niet meer de tijd en de fut om volgens het boekje te wer ken. Maar hoe tevreden de Amerikanen en Saigon hierover ook mogen zijn. het betekent niet dat de Vietkong over wonnen is of zelfs maar overwonnen kan worden. Het is alleen maar een bewijs dat die rebbellén niet kunnen winnen Maar ze kunnen bijvoorbeeld terugvallen op de oude tactieik van de kleine guerilla, met losse groepjes die op eigen houtje werken. Een bom hier, een hinderlaag daar bezorgt veel last en de verwekkers van de terreur zijn haast niet op te sporen. Veerkracht nodig. Die last is dan nog altijd groot ge noeg om het de regeerders in Saigon onmogelijk te maken hun grote plan te realiseren: het winnen van de har ten der bevolking Pas als de bewo ners der dorpen en stadjes de over-' tuiging krijgen dat dat wettige be wind rust geeft en daarom waard is om verdedigd te worden tegen elke rebellie, ontstaat de innerlijke veer kracht die nodig is om de Vietkong alle kans te ontnemen aanhang te winnen. De uitvoering van dit programma, ge koppeld aan maatregelen om de wel vaart te verhogen - nog een reden om de Vietkong af te wijzen - moet wel heel veel tijd kosten en al die tijd zouden dan toch de Amerikanen in actie moeten blijven om de Viet kong op een afstand te houden, alles onder het voorbehoud dat dit zou luk ken, wat verre van zeker is. Lukt het niet dan hoeft de Vietkong alleen maar geduld te oefenen tot ze de overhand krijgt. Dit is een nuchtere analyse van de toestand in Vietnam, die daar rond kijkende Amerikanen hebben opge daan. Weinig bemoedigend voor hen Maar nog minder bemoedigend is zelfs de mogelijkheid dat het tot een vre desconferentie komt. In de regering. De enige gedisciplineerde politieke or ganisatie is de Vietkong-beweging en Jezuieten, zeer tot ongenoegen van keizer Kang Hi, die de bekeringsme thoden van de „concurrentie" alles behalve apprecieerde. De gang van zaken ontstemde de keizer zodanig, dat hij alle predikers, met uitzonde ring van enkele persoonlijke favo rieten, het land uitjoeg. Het waren echter niet alleen missio narissen, die naar China kwamen. Handelsgeest en winstbejag werden de drijfveren. De Chinezen beschouwden alle blan ken als christenen en maten de waar de van het Christendom af aan de praktijken van de „vreemde duivels", die daarmede echter bedroevend wei nig in overeenstemming waren. Ook de Chinese christenen kwamen daar door steeds meer in de verdrukking, doordat men hen beschouwde als handlangers van de buitenlandse in- dringers. het zal daar onvermijdelijk zijn dat die ook in het landsbestuur de lakens gaat uitdelen, want er is niets dat zich als politieke organisate met haar kan meten. Natuurlijk is er wel het leger, maar als dat zonder Vietkong regeert zijn we weer terug bij de situatie van nu vechten. Voorlopig is het vooruitzicht dus on afzienbaar doorgaan met de strijd zoals die nu gevoerd wordt. President Johnson heeft plechtig verzekerd dat hij zeker niet van zin is dingen te doen die China er toe zouden bren gen zich in de strijd te mengen. Men mag hem ongetwijfeld op zijn woord geloven, al was het maar omdat een dergelijke strijd nog minder vooruiti- zichten zou bieden. Het griezelige is echter dat oorlogen zich niet steeds ontwikkelen volgens de ideeën van de strijdende partijen; wat Johnson niet wil kan on danks toch gebeuren. Tenslotte wist generaal McArthur ook :eker dat China niet zou ingrijpen toen hij diep in Noord-Korea oprukte. Vandaar dat president Truman toe stemming gaf. Maar opeens waren de Chinese soldaten er toch. Eindstanden district Gooi- en Omme land der Nederlandse Bridge-bond 1965-1966. Ie klasse C Hilversum 2 41 't Gooi 3 40 Uroen Wit 5 33 Abconi 1 ON.I 1 B.C.O.B. 1 B.C.O.B 1 dregradeert naar de 2e klas se. O.N I 1 moet degradatie-wedstrij- den spelen tegen de kampioenen van de 2e klasse, afd. E en F. resp. G.B C 4 en ON.I. 3 om 2 plaatsen in de le klasse. Ze klasse B ON.I. 2 54 Hogerheide 7 35 Novum 1 31 Hilversum 7 B.C.O.B. 3 Amersfoort 5 ON.I. 2 is kampioen en moet pro motie-wedstrijden spelen tegen de kampioen van afd. A: Baarn 2 en no 5 der eerste klasse afd. A: Groen-Wlt 4. om 2 plaatsen in de eerste klasse 2e klasse E G.B.C. 4 43 Hogerheide 4 40 Hilversum 8 34 Weesp 2 30 B.CO.B. 4 17 O.N.I. 4 16 ON.I 4 degradeert naar de derde klasse. 2e klasse F Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder. tel 03402-4555. neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splin ter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Hel de. Dokter A. J W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517 neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Op de kandidatenlijst van de V.VD. voor de a.s. verkiezing van de gemeen teraad komen om de namen voor van de heren J J. Ebbers, J C. van Doc- kum en B. Vermeulen, allen uit Soes terberg Voortaan wordt het consultatiebureau voor zuigelingen van dokter Splinter te Soesterberg gehouden in een lokaal van de Ned. Herv. kerk „De Hoek steen", van half drie tot half vier, des donderdags om de 14 dagen. In gang aan de achterzijde in de Ples- manstraat. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650.— Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Morgenochtend, (zaterdag), heeft aan het slachthuis, te 9 uur, verkoop van vlees plaats voor de houders van grijze kaarten de nummers 21 tot en met 65 en van de gele kaarten de num mers 1 tot en met 155. O.N.I. 3 46 Groen Wit 7 40 Vriendenkring 1 27 't Gooi 6 Hogerheide 5 De Kei 2 O.N.I. 3 is kampioen en moet promo tiewedstrijden spelen tegen de kam pioen van afd E: G.B.C. 4 en no. 5 der eerste Hasse afd. C.O.N.I. 1, om 2 plaatsen in de eerste klasse. 3e klasse afd. A Baarn 3 47 Vriendenkring 2 41 O.N.I. 6 40 Abconi 4 Novum 2 De Kei 4 3e klasse afd. B De Kei 3 O.N.I. 7 BC.O.G. 5 Amersfoort 6 Abconi 3 G.B.C. 9 3e klasse afd. C Abconi 5 52 Santbergen 1 37 Groen Wit 11 32 0.N.I. 10 G.B.C. 6 1.F.F. 2 3e klasse afd D Weesp 4 41 Naarden 3 39 Groen Wit 12 38 O.N.I 5 B B C. 6 G.B.C. 7 3e klasse afd. E B B C. 5 I.F.F. 1 O.N.I. 8 Fazantenclub 2 31 't Gooi 7 29 G.B.C. 8 11 3e klasse afd. G Wedstrijdprogramma voor zondag 20 maart. Thuis. 12 uur: Heren 2-Be Fair 6. 12 uur: Dames 3-Be Fair 5 14 uur: Heren Vet.-Voordaan. Uit. 12 uur: A.M V.J-Dames 1. 12.30 uur: Gooi 2-Heren 1. 14 uur: Kampong 4-Dames 2. WEDSTRIJDOVERZICHT DAMES De wedstrijd voor zondag a.s. Dames 1, 2e op de ranglijst, tegen A.M.V.J moet een overwinning voor Soest kun nen opleveren, daar A.M.V J. op degra datie staat. A.M.V.J. zal echter geducht tegenstand bieden Bovendien is A.M.V.J. een hardwerkend team. dat is gebleken bij de thuiswedstrijd, toen met veel moeite slechts met 1-0 werd gewonnen. Het is dus oppassen gebla zen. Opstelling: E. Körman Rübi. J. Dale- noort, A. v. Dorssens A. v. Hofwegen, J. Hoppenbrouwers, J. Berndsen, L. de Vink, L. v. d. Sterren. C. de Beurs, S. Hoppenbrouwers en M Kuiper. Kampong-Dames 2: Thuis heeft Soest tegen Kampong genoegen moeten ne men met een gelijkspel. Indien de ploeg zich volledig inzet moet er voor hen winst in zitten. Zondag j.1. heb- B.B.C. 4 35 Fazantenclub 1 29 Naarden 4 21 O.N.I. 9 Br. Gooiers 6 ben zij bewezen ook met een onvol ledig elftal een overwinning te kun nen behalen. Opstelling: N Mennus. C. Alblas. N. v. Dorp, A. Mansfelt-Beck. J. v. d. Weijde, N van Zadelhoff. N. Hout kamp. E. Jansen, E. Oor, J. Espeet, E Kuiper. Dames 3-Be Fair: De uitwedstrijd heeft voor Spest winst opgeleverd. Thuis moet dit dus ook kunnen. Ge zien de inslag van het elftal kunnen we vertrouwen hebben over de uitslag. Opstelling: M. Bok, M. Sporenburg, B v. d. Velden, J. Drissen. J Schouten, R. Rupert. C. van Zadelhoff, A. Stey- ling, L. Zijlstra. N de Bruin en A. Lunshoff. Dames-veteranen: 22 maart thuis wedstrijd tegen H.D.M. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 19 MAART Thuis. 14.15 uur: Meisjes A-Schaerw. A. 15.30 uur: Meisjes C-Maarn A. 15.30 uur: Jongens A-Kamel A. 14.15 uur: Jongens B-S.C.H.C. B 15.15 uur: Jongens C-Kampong D. 1415 uur: Jongens E.-Schaerw. H. Uit. 15 uur: Schaerw. C-Meisjes B. 15 uur: Phoenix E-Jongens D. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J. Borst, Talmalaan 37, tel. 4662. Tandartsen Zaterdag en zondag van 1300-13 30 uur O. J. Notterman, Julianalaan 47a. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Oranie-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. M. van Loon. Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. Van Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst. 10 uur dr C A. de Ridder. Utrecht. 7 uur ds J. Mettau. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Woensdagavond, 23 maart, 8 uur. oecu menisch avondgebed. Emmakerk Zaterdag 19 maart, 19.45 uur Bidstond. 10 uur ds J Mettau Bed. H. Doop. 19 uur ds K van Liere. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. ïleeskapel 10 uur ds K. van Liere. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds D. M. Jalink. Ichthus Kerk 10 en 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds S. de Jong. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. 3 uur ds C. J. Smelik. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds B. Bijleveld van Bussum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. Woensdag 23 maart, 3 en 7.30 uur. ds Van Haren van Amersfoort. Biddag. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTTGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.30 uur dr R. Boeke. N.H. EVANGELISCH LI TH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen dienst: zie Baarn. A D VE NT S GEMEEN TE Zaterdag. 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur ds P de Raad. Elke maandagavond. 8 uur. volle evan gelie samenkomsten in het St. Joseph- gebouw. zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds A. Burghoorn van Ede KERK SOEST, Steenhoffstraat H. Missen te 7.30. 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat. H. Missen te 7.30, 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H. Missen te 7.30 en 11 uur 9 uur hoogmis, 's Avonds 6 uur lof.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5