Bouw van 850 woningwetwoningen in het Soesterveen aangehouden Waarom het goed voor u is op de V.V.D. te stemmen. J rnrmr Dinsdagavond wederom vergadering Voetklachten Van Dam's Schoenen Emoties na huwelijk D00RSMFREN G\RAGE BOSBOOM Denk zelfstandig Leef zelfstandig Stem zelfstandig: V.V.D. Lijst D. ENGEL DE WITTE POMPEN aardoSieprodokten Gemeenteraads vergadering Lenssen-f-de Wolff MAMA orthopedist, de heer B. J. Welmers, Gratis advies Zeepost Klaar terwijl u wacht REVEROE SMEERSTATION Oud-minister mevrouw dra. J. F. Schouwenaar-Franssen spreekt voor de V.V.D. 2e rit Interclubcompetitie Modeshow P. van den Brul Volksonderwijs afd. Soest UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterriischool S.E.C.-softbaü 1 Hoewel de gemeenteraadsvergadering, zoals gewoonlijk om half acht zou aanvangen, werd het ditmaal kwart over acht. Oorzaak hiervan was, hoe wel dit niet werd medegedeeld, dat over de 850 te bouwen woningwetwo ningen in het Soesterveen in enige commissies nog moest worden gedis cuseerd in een nevenvertrek. JUWELIER - H0RL0GER Kan WeeiestiaaMO Soest -Lel.436Ï> Ook de raadsleden, die niet in deze commissies zitting hebben liepen, evenals de aanwezige persmensen te niksen. De burgemeester maakte echter voor de aanvang der vergadering, die vol ledig was bezet, zijn excuses voor de te late aanvang. Deze te late aanvang had blijkbaar niet tot overeenstem ming geleid, zoals we in de loop der vergadering vernamen. Het voorstel van B. en W. voor de bouw van de 850 woningwetwoningen werd n.1. aangehouden, terwijl tevens werd medegedeeld, dat a.s. dinsdag avond. te 9 uur. wederom een raads vergadering zal worden gehouden. Voordien is er van 7.30 tot 9 uur weer een commissievergadering, dus wellicht komt er over enige dagen wel een goed resultaat uit de bus. 1. Vaststelling van de notulen d.d. 19 januari 1966. Zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. 2 Ingekomen stukken, a Schrijven d.d. 26 januari 1966 van de direkteur van het telefoondistrikt Amsterdam inzake telefoonnetten Soest en Soesterberg. met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen, b. Schrijven d.d. 3 februari 1966 van de direkteur van gemeentewerken in zake schoorstenen van een aantal wo ningwetwoningen, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c Schrijven d.d. 21 februari 1966 van de N V. Nederlandse Spoorwegen inza ke de overwegen in de Kolonieweg en de Veldweg met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, d Schrijven d.d. 4 februari 1966 van G Ph. Kok alhier inzake de toestand van het gedeelte van de Wieksloter- weg gelegen tussen de Bosstraat en de Insingerstraat, met voorstel dit schrij ven in handen te stellen van burge meester en wethouders om advies. onroerende "goederen taxaties hypotheken assurantiën -~ ^Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Zaterdag 2 april, tot 12 uur, houdt de zitting bij VAN DAM'S SCHOENEN. op gebied van SCHOENEN, STEUN ZOLEN, BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt U aangeboden door Torenstraat 5 - Soest - Telefoon 3473 De Utrechtse politierechter veroordeel de dezer dagen een vrouw voor een winkeldiefstal. Als motief van haar daad gaf de vrouw op, dat zij ook wel eens een avontuurtje wilde. Er lopen in onze samenleving duizenden men sen rond wier leven blijkbaar zo kil is, dat zij voortdurend behoefte gevoelen zich ergens over op te winden. Er zijn mensen die verlangen naar rust, maar er zijn er ook, die er gewoon naar snakken dat hun kalmte wordt ver stoord. Deze mensen moeten toch wel iets essentieels in hun leven missen, dat zij zulk een behoefte aan sterke emoties koesteren. Voor velen kan de sluiting van het prinselijk huwelijk wel eens heel on gelegen gekomen zijn. Hoevele voor- en tegenstanders hebben zich daar over de afgelopen maanden niet „lek ker" kunnen opwinden? Misschien voelen zij nu een leegte... Daarom lag het voor de hand, dat elke gelegenheid om ook na de tiende maart nog door te zaniken over het huwelijk gretig zou worden aangegre pen. In die vewachting zijn wij niet bedro gen. Het gedrag van de Amsterdamse politie op de huwelijksdag wordt nu aangegrepen om allerlei conflicten no<* eens nieuw leven in te blazen Een zestigtal intellectuelen stelde hier over vragen, die zij bij andere gele genheden al hadden kunnen stellen maar die zij toen niet opwierpen Een geneesheer -directeur van een Haarlems ziekenhuis schorste een ver pleegster die haar sympathie had be tuigd met de rookbommenwerpende provo's. En dank zij dit impulsieve besluit trok de rook van de bommen deze week nog eens door alle kranten Wat gaan deze mensen allemaal doen' wanneer straks over het huwelijk nip s me«r te zeggen valt? e. Schrijven d.d. maart 1966 van bur gemeester en wethouders inzake de raadzaal, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen f Schrijven d.d. 25 februari 1966 van de raad der gemeente Wemeldinge inzake herindeling van gemeente, met voorstel dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, g. Kontrolerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de vereniging voor Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen.- De heren P C. PIEREN (PvdA) en J. H HOM (K.VP.) hadden wel enige wensen met betrekking tot het inge komen schrijven onder punt a. terwijl de heer J. H. Hom (K.VP.) gaarne de schoorstenen vermeld in punt b met de meeste spoed, in ieder geval voor de winter hersteld wilde zien De heer J K. DE BRUIN (V.V.D.) vroeg nog inlichtingen in verband met punt g, over de achterstallige huur. Wethouder J VAN DE AREND deelde echter mede, dat dit bevredigend ver liep. 3 Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de keuring van waren in de gemeente Soest. Conform besloten. 4. Voorstel tot aankoop van grond - met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging - gelegen: a. aan de Sterrenbergweg van de N V Drinkwaterleiding Maatschappij v.h. N.V Arnhemse Drinkwaterleiding Mij. te Utrecht: b. aan de Hartweg van M. van der Veer. c. nabij de Lange Brinkweg van W. W. van Logtenstijn. De heer A. WESTRA (V.V.D.) wilde punt c liever aanhouden, teneinde zich beter te kunnen oriënteren, maar wethouder A. P HILHORST wild? daar niets van weten, temeer daar punten a. b en c verband met elkaar hielden, terwijl de VOORZITTER nog atten deerde op het feit, dat voor 1 april met de bouw begonnen moest wor den, daar het anders niet doorgaat. Alle aankopen werden goedgekeurd. 5. Voorstel tot huur van het gymna stiekzaal behorende bij de lagere tech nische school van de vereniging tot bevordering van het Nijverheidsonder wijs te Soest. Conform besloten, hoewel de heer D J. P ORANJE (V.V.D.) nog wel enige bedenkingen had. Wethouder K. DE HAAN gaf echter een zeer duidelijke uiteenzetting en hoewel de heer Oranje nog niet ge heel overtuigd was, werd het voorstel aangenomen. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor: a. het oprichten van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen aan de Korte Brinkweg: b. het oprichten van een wasserette aan de Soesterbergsestraat c. het wijzigen van metaalwarenfa- briek annex spuiterij in een inrichting tot fabricage van auto-onderhouds middelen aan de Grote Melmweg 13. Voor alle punten werd toestemming gegeven. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbetering van het gedeelte van de Dalweg, gelegen tussen de spoorlijn en de Steenhoff- straat. In verband met de noodzaak om tot een goede aansluiting van het grote woongebied op de Eng te geraken heeft de direkteur van gemeentewer ken een plan uitgewerkt ter verbre ding en verbetering van dat gedeelte van de Dalweg, dat rechtstreeks aan sluit op de rijksweg. Deze verbetering zal bestaan uit het aanleggen van een nieuwe rijweg van asfaltbeton met ter weerszijden hier van een groenstrook en een voet- en rijwielpad met tegelverharding, aan sluitende aan het profiel van het reeds voltooide gedeelte van de Dal weg nabij de overweg. De aansluiting op de Steenhoffstraat zal geschieden met toepassing van een verkeersgeleider Het aanwezige rij wielpad en voetpad langs de Steen hoffstraat wordt ter plaatse enigszins verbreed en op de aansluiting terug gelegd, waardoor tussen het rijwielpad en rijweg een opstelstrook ontstaat. Het gevraagde krediet van 124.500, werd toegestaan. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van riolering en rekonstruktie van Plas- weg-Foekenlaan en omgeving. Hiervoor werd een krediet gevraagd van 205.000.doch de heer Oranje (V.V.D.) vond dat er urgenter gevallen waren, terwijl hij ook nog de toege zegde lijst miste van urgente riool- verbeteringen of aanleg. Wethouder HILHORST wees de heer Oranje echter op het feit, dat hiertoe reeds bij de begrotingen was besloten, terwijl de VOORZITTER er nog op wees. dat hier ontheffing van verbod om te bouwen, wordt verleend, mits eerst de riolering wordt aangelegd. Ook andere objecten kwamen aan de beurt, zoals bij de begroting 1966 is vastge steld. Het krediet werd zonder hoofdelijke stemming toegestaan. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een kolkenzuiger-rioolreiniger. Het gevraagde krediet van 90.000, werd goedgekeurd. 10. Voorstel tot het geven straatna men. De straatnamen, die wij in één van onze vorige edities reeds omschreven, werden door de raad geaccepteerd, hoewel de heer J. OLDENBOOM (chr. blok), die zitting heeft in de straten- commissie, zegt hiervan niets te we ten, daar hij geen uitnodiging tot de bijeenkomst had ontvangen. Dit be rustte dan op een verzuim. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ter verbetering van de verkeerssituatie langs de rijksweg. Doordat de firma Van Dolderen een ingrijpende verbouwing moet bewerk stelligen. teneinde aan de wens van B en W. te voldoen, een verbetering van de verkeerssituatie langs de Rijks weg te scheppen en daarvoor een bij drage van 15.000,verlangt stellen B en W. voor dit krediet beschikbaar te stellen. Conform het voorstel werd besloten. 12 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van riolering en verbetering van het oude gedeelte van de Van Goyenlaan en omgeving. Het gevraagde krediet van 175.000, wordt toegestaan. 13. Voorstel tot huur van een gedeelte van het perceel Steenhoffstraat 7, al hier. De gemeente heeft dit gedeelte van genoemd perceel nog steeds nodig voor de afd. huisvesting waarom be sloten wordt tot weder inhuring tot een bedrag van 55.per maand. 14. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverodening Hinderwet voor het oprichten van een inrichting tot het verrichten van kleine werkzaam heden aan motorvoertuigen en het weigeren van de ontheffing voor een benzine-installatie aan de Postweg 47 te Soesterberg. Het vermelde perceel is gelegen in het bestemmingsplan voor gronden ten zuiden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort en heeft daarin voorshands Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms ..Waterland" 22 mrt. Australië: ms ..Rothenstein" 23 mrt. Brazilië: ms ..Cap San Lorenzo" 22 mrt.. ms „Gaasterland" 23 mrt. en ms ..Paraguay Star" 25 mrt. Canada: ss „Maasdam" 20 mrt.. ms ..Tindefjell" 23 mrt. en ss „Staten dam" 25 mrt. Chili: ms „Stuttgart" 20 mrt. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms ..Jean Laborde" 20 mrt. Ned. Antillen: ms ,,lnsco Jem" 20 mrt. en ms „Adonis" 22 mrt Nieuw-Zeeland: ms ..Konosobo" 21 mrt. en ms „Rangitoto" 24 mrt Suriname: ms „Oranje Nassau" 23 mrt. Ver. Staten van Amerika: ss „Mormac- cove" 20 mrt en ss „Statendam" 25 mrt. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Southampton Castle" 20 mrt. en ms „Zonnekerk" 23 mrt. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. een conserverende bestemming ver kregen. Het Is te verwachten dat de aldaar gelegen gronden een Industriële bestemming zullen verkrijgen. Uit dien hoofde ontmoet het naar de mening van B. en W. geen bezwaar dat voor deze inrichting, alwaar kleine werk zaamheden aan motorvoertuigen zul len worden verricht, de gevraagde ont heffing wordt verleend. Tegen de voorgenomen vestiging van een benzine- en super-benzine-instal latie hebben B. en W. grote bezwaren. Uit een oogpunt van ruimtelijke or dening achten zij deze installatie be slist niet verantwoord. De voorzitter licht de weigering van het tweede gedeelte toe met de moti vering, dat hier geen behoefte is aan een benzinepomp en het ook uit stede- bouwkundig oogpunt en de verkeers situatie niet wenselijk is. Als de aan vrager voor eigen bedrijf een benzine pomp nodig heeft, dan kan deze ach ter het perceel geplaatst worden. Dit moet dan opnieuw aangevraagd wor den. 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1965 (overschrijving kredieten). Conform besloten. 16. Voorstel tot inbreng van grond In het grondbedrijf. Dit voorstel, hetgeen uitsluitend van administratieve aard is wordt goedge keurd. 17. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond aan de buurtvereniging „Oranje" te Soesterberg. Verhuur tot een bedrag van 10, per jaar werd goedgekeurd. 18. Voorstel tot wijziging van de ..Bij drageregeling Krotopruiming 1965". Dit voorstel houdt o.a.in .dat deze re geling ook van toepassing is ten aan zien van: a. noodwoningen, woonwagens, woon schepen. woonketen en andere soortge lijke bouwsels. b. woningen, niet zijnde een krot, die in verband met het opruimen van krottten moeten worden afgebroken. Conform het voorstel werd besloten. 19. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Sterrenbergweg 40. Deze woning wordt onbewoonbaar ver klaard, terwijl de termijn van ont ruiming op 6 maanden wordt gesteld 20. Voorstel tot opheffing van het Dontveer over de Eem aan de Grote Melm. Zonder op of aanmerkingen werd hiertoe besloten. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 21 Voorstel tot aankoop van grond met opstallen - en tot vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging - gelegen aan de Julianalaan van H van Zijtveld. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar-stellen van een krediet voor de verbetering van de woning Verlengde Talmalaan 17. Hiertoe werd besloten en het gevraagde krediet van 7600,toegestaan. 23. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de aanleg van een weg langs de spoorbaan tus sen de Dalweg en de Molenstraat. Ter ontsluiting van de bedrijven, wel ke zijn of in de toekomst zullen wor den gevestigd in het gebied omsloten door de Molenstraat, spoorlijn en Dal weg is het nodig, dat tussen de Molen straat en de Dalweg een weg wordt aangelegd, lopende evenwijdig met de spoorlijn. De werkzaamheden zullen bestaan uit de aanleg van een rijweg ter breedte van 6 meter. Nabij de aansluitingen aan de Dalweg en de Molenstraat zal de rijbaan een breedte krijgen van 7,5 meter. Over de aanhang en de politiek van de V.V.D. worden veel baker praatjes verteld. Maar wat zijn de feiten? De V.V.D. is de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, in de volste zin van het woord. Wij tellen onder onze leden en diege nen die op ons stemmen arbeiders en industriëlen, mensen uit de vrije beroepen, miaa'efrat"d?rs en '30e' ren. Al deze verschillende groepen hebben één ding gemeen: Zij allen willen vrijheid. Vrijheid van denken en handelen. Vrijheid in de keuze van hun woning. Vrijheid in de zakelijk georden de maatschappij. Zij willen ook meer vrijheid in de besteding van hun door hard werken verkregen inkomen. De V.V.D. staat op de bres voor uw persoonlijke vrijheid van denken en handelen, D« V.V.D. WÜ nét woning probleem in een geest van meer vrijheid aanpakken. De V.V.D. wil een billijker belastingbeleid voeren. Voor ieder die nu bereid is actief aan deze gezonde V.V.D. doel stellingen mee te werken geldt: Het gevraagde krediet van 132.900, werd toegestaan. 24. Voorstel tot ruiling van gronden met opstallen gelegen aan de Smits- weg en de Molenstraat met J. Tol boom. Conform besloten. 25. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Parklaan van J. Schipper. Conform besloten. 26. Bouw 850 woningwetwoningen in het Soesterveen. Werd aangehouden, zoals wij reeds ln dit verslag hebben vermeld. Alvorens de vergadering te sluiten, deelde de VOORZITTER nog mede, dat de volgende raadsvergadering dinsdag 22 maart, des avonds 9 uur, zal wor den gehouden, terwijl hij de heren P. GRIFT en P C PIEREN, beiden van de PvdA, feliciteerde met hun 12Vz jarig lidmaatschap van de Soester raad. Dinsdagavond sprak mevr. dra J. F Schouwenaar-Franssen op een bijeen komst van de V.V.D. met als onder werp „Waarom de V.V.D De voorzitter van de afd. Soest, de heer mr Th. F. Raedt opende de bij eenkomst en bracht dank aan de spreekster voor haar bereidwilligheid hier hedenavond aanwezig te willen zijn. Mevr. Schouwenaar-Franssen begon haar toespraak met mede te delen, dat zij 20 jaar lid van de V V D. was en haar politieke loopbaan in Rotter dam was begon-m als raadslid Thans in Bilthoven wonende, stond zij op de candidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in Bilthoven- De Bilt. Zij schetste de V.V.D. als een partij voor het gehele volk. De V.V.D is de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie Zij telt onder haar leden personen uit alle lagen der bevolking, zowel ar beiders, middenstanders als industri ëlen en beijvert zich. als een bepaald deel van het volk in de knel zit, te helpen. Het beginselprogramma van de V.V.D. bestaat uit een 3-delig pro gram. Éen programma op lang termijn, op middellang termijn en op kort ter mijn. De V V D aldus spreekster, is een te genstandster van inmenging van de kerk in de politiek, zoals de A R - C.H.U. en K.VP hoewel deze laatste partij zich wil losmaken van de kerk. De V.V.D wil meer wetenschappelijke onderzoekingen bij het onderwijs en is een tegenstander van de bijzondere scholen voor Christelijk onderwijs en ziet alleen heil in openbare scholen. Wat 's lands financiën betreft ls de V.V.D. voorstander van de tering naar de nering zetten. Het radio-t.v. vraagstuk is een aan gelegenheid, die niet naar de zin van de V.V.D. is of wordt opgelost Kortom, zo besloot de spreekster, de V V D, wil, dat iedereen aan zijn trek ken komt en werken aan het algemeen welzijn. Na de pauze was er nog gelegenheid vragen te stellen, waarvan door en kele aanwezigen van de niet druk bezochte bijeenkomst gebruik werd gemaakt. Als eersten gingen de A- en B-aspiran ten van start, gevolgd door de vetera nen op het parkoers van de Pedaal ridder. Zij reden respectievelijk 14, 8 en 14 ronden. Gelijktijdig reden de 37 nieuwelingen op het parkoers van de ver. Amers foort hun 24 ronden of 35 km. Er werd behoorlijk aan getrokken, hoe wel het guur was en regende. Al spoe dig moesten achterblijvers worden genoteerd In de vierde ronde probeerden Arie Bakker en J. Vlastuin te ontsnappen, Bakker viel terug en Vlastuin kreeg hulp van De Koning en Cor Albert. Al- bert probeerde regelmatig zijn twee concurrenten af te schudden. De Ko ning raakten zij kwijt en samen spur ten ze om de eerste plaats, maar Vlas tuin won. Ad van de Ploeg reed lek. Sportief lieten Rik Hees en Jac. v. d. Berg zich afzakken om hem op te halen, maar het tempo was zo hoog. dat hun dit niet lukte, waardoor beiden hun eigen kans verspeelden. De uitslag werd: 1. J. Vlastuin (Amf.) 35 km in 54 min 2. C. Albert (Ad.). 3. W. Kotterer (Ad.). 4 E. de Graaf (Ad). 5. H Zeeman (Ad.). 6. H. Tra- montino (Ad.). 7. J v d. Broek (T.). 8. A. Voogd (Amf 9. Arie Bakker (T.) 10. H. v. Velsen (Amf 11. W Hoekstra (Amf 12. G. v. d. Top Amf. Bij de aspiranten werd het een massa spurt. Hier werd de uitslag: A-aspi ranten: 1. F. Hulsken (Ad.). 2. C. v Leijenhorst (T. 3. A. Schurink (Amf.). 4. J. Cosijnse (Amf 5. J. v Rootselaar (Amf.). 6 F Kisner (Amf 7. G. Vlastuin (Amf 8. H. Idzerda Amf.). B-aspiranten: 1. G. Veldhuizen (Amf.) 2. John v. d. Berg (T.). 3. Harm Hees T. Veteranen: 1. H. Bos (Ad.) 2 D Ver boom (Ad). 3. H. Stouten (Ped.). 4. C. de Jong (Ped.). Te ruim 11 uur gingen de 35 ama teurs van start. Zij reden 28 ronden of 40 km. Ook door hen werd hard gereden en moesten enkele uitvallers worden ge noteerd. Geurt Pos was de eerste serieuze uit loper. Rutgers en Zoon waren de volgende demaranten. maar Gerrit Ruttenberg trok het hele peloton weer bij. In de 18e ronde waren het Ruttenberg, Bijl en Zoon, die afstand probeerden te nemen, Sandbrink zag gevaar en sprong er bij. In de 20e ronde zagen wij wederom Bijl, nu met Proosdij en v. d. Top met een lichte voorsprong doorkomen, maar alles was tevergeefs. Een massale eindspurt moest de plaat sen verdelen en dat is voor de jury op deze brede weg altijd een moeilijk pro bleem. De uitslag werd: 1. J. Sandbrink (Amf.). 40 km in ruim 1 uur 2. C Proosdij (T.). 3. T v. d. Tol (Ad.). 4. P. v. d. Top (Amf 5. W Zoon (Ad.). 6. R. de Zoete (Ad 7. J. v. Dijk (Ad.). 8 E. Bijl (T.). 9. G. Brouwer (Amf.). 10. W. Wiegers (T.). 11. L. Verhoef (Amf.). De volgende Tempo-renners zaten in deze groep: Ruttenberg, Schaeffer, De Lange en Visser. De dames reden 3 ronden of 15 km. Uitslag: 1 H. Hondeveld. gaste van de Adelaar. 2. I van Yken (Ad.). T. Har- deman was afgestapt. Woensdag 23 maart houdt de firma P van den Brul haar traditionele mode show. waarop de complete voorjaars collectie en bovendien exclusieve mo dellen uit de nieuwe „Boutique Pierre" collectie zullen worden getoond. De show wordt gegeven in de Koepel zaal van „De Karseboom", Groest 78. Hilversum en wel te 2.30 en 8 uur. Ongetwijfeld zullen velen van de ge legenheid gebruik maken deze show te bezoeken. In verband met het 100-jarig bestaan, dat Volksonderwijs binnenkort hoopt te vieren, is ook in Soest een finan ciële actie gevoerd ten behoeve van een te stichten buitencentrum op Schouwen. Als sluitstuk van deze zozeer geslaag de actie geven de gezamenlijke Open bare scholen in Soest (de 3 lagere scholen en de Ulo-school) een tweetal operette- en toneelopvoeringen, t.w. op vrijdag 25 maart. 8 uur, in „De Rank", Soesterbe-gsestraat 18 en een tweede opvoering op 1 april a.s. in gebouw St. Joseph. Steenhoffstraat 30 Er zal ten tonele worden gebracht „Reepelsteeltje", operette door Jo- hanna Veth en ..Jan altijd tevreden", toneelspel van H. G. Cannegieter. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 Maandag j 1. hield de afdeling softball haar jaarvergadering in het clubhuis van S.E.C. Veertien leden gaven acte de presence De voorzitster, mej. C. de Beurs, open de om 8.15 uur d- vergdaernig, waar bij zij een ieder van harte welkom heette, in het bijzonder de heer Wil helm, voorzitter van het S.E.C.-hoofd bestuur en de heer Tinlin. De secretaris, mevr A Nieuwenhuis, las het eerste jaarverslag voor. waarin alle activiteiten van het afgelopen seizoen nog eens de revue passeerden. 28 leden zijn in dit seizoen actief ge weest. De v v. S.E C. en de afdeling honkbal werden bedankt voor alle hulp, die de softball-sters over de zo moeilijke beginperiode heeft hcenge- holpen. De voorzitster bedankte de secretaresse voor haar duidelijk over zicht. Het jaarverslag van de penningmees- teresse gaf een batig saldo te zien, wat met groot genoegen werd aange hoord Ook mej. M. van Ginhoven werd bedankt voor haar verslag. Opnieuw was het woord aan de voor zitster. Er werden mededelingen ge daan met betrekking tot het nieuwe seizoen. Training, de competitie '66 en de contributie werden besproken, terwijl de topwedstrijd, te organiseren op 30 april, extra aandacht kreeg. Het bestuur, waarvan één lid in '65 had moeten bedanken, werd weer ge- Reeds meer dan 25 jaar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten bracht op vijf personen. Mej R. v Breukelen te Soest werd met algemene stemmen voor de bestuursfunktie ge kozen. De rondvraag bracht een vraag naar voren aangaande de kleding. De swea ter wilde men vervangen zien door een jack. Er wordt gekeken of deze apart aan te schaffen is. Om 915 uur sloot de voorzitster de vergadering, waarbij de leden bedankt werden voor de belangstelling en een ieder aangespoord werd de verschil lende activiteiten van de andere afde lingen te bezoeken. De heer Wilhelm zete hierna de lote rij-actie uiteen, wat resulteerde in diverse nieuwe kopers. De avond werd besloten met een film van de heer Tinlin. die de softball- sters liet zien in hun eerste wedstrijd- Met een hartelijk applaus werd de heer Tinlin voor deze leuke geste be dankt. Om half elf kwam een einde aan deze prettig verlopen avond. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij: mevr. Nieuwenhuis. Maatkampweg 24, Baarn, tel. 02954-3243 en bij mej. C F. de Beurs, Vredehofstraat 15, Soest, tal. 2876. I

Soester Courant | 1966 | | pagina 9